دونالد ترامپ: احتمالا تا آخر هفته حقیقت درباره خاشقجی مشخص می‌شود
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

دونالد ترامپ: احتمالا تا آخر هفته حقیقت درباره خاشقجی مشخص می‌شود

بایدن: نگران واکنش منفعلانه ترامپ درباره خاشقجی هستم / دولت ترامپ دیکتاتور‌ها و خودکامه‌ها را نوازش می‌کند

انتخابخبرگزاری انتخاب
بایدن: نگران واکنش منفعلانه ترامپ درباره خاشقجی هستم / دولت ترامپ دیکتاتور‌ها و خودکامه‌ها را نوازش می‌کند
جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا گفت: من واقعا نگران واکنش منفعلانه و سرد ترامپ در قبال ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی هستم. بایدن اظهار داشت: واقعا نمی‌دانم چرا دولت ترامپ احساس می‌کند که نیاز دارد رهبران خودکامه و مستد و دیکتاتور، از پوتین رئیس جمهور روسیه گرفته تا کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دوترته رئیس جمهور فیلیپین را مورد نوازش قرار دهد و با آن‌ها این قدر ملایم برخورد کند.
بایدن: نگران واکنش منفعلانه ترامپ درباره خاشقجی هستم / دولت ترامپ دیکتاتور‌ها و خودکامه‌ها را نوازش می‌کند - 0

معاون رئیس جمهور سابق آمریکا بار دیگر به شدت از سیاست‌های دونالد ترامپ انتقاد کرده است.

به گزارش تسنیم، جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا با محکوم کردن سیاست‌های دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی ایالات متحده گفت: به نظر می‌رسد ترامپ روابط دوستانه و نزدیکی با رهبران خودکامه و مستبد دارد.

وی در مصاحبه با شبکه سی بی اس افزود: من واقعا نگران واکنش منفعلانه و سرد ترامپ در قبال ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی هستم.

بایدن اظهار داشت: واقعا نمی‌دانم چرا دولت ترامپ احساس می‌کند که نیاز دارد رهبران خودکامه و مستد و دیکتاتور، از پوتین رئیس جمهور روسیه گرفته تا کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و دوترته رئیس جمهور فیلیپین را مورد نوازش قرار دهد و با آن‌ها این قدر ملایم برخورد کند.

اظهارات بایدن در شرایطی است که ترامپ با فشار‌های شدیدی روبرو است تا در قبال مساله ناپدید شدن خاشقجی واکنش قاطع تری نشان دهد.

بایدن تصریح کرد: اتهامات در خصوص دست داشتن مقام‌های سعودی در قتل احتمالی خاشقجی هنوز اثبات نشده است. طی سال‌های اخیر نگرانی‌های زیادی وجود داشته است که آیا ولیعهد سعودی به قوانین بین المللی درباره حقوق بشر پایبند است یا نه.

ترامپ تاکنون بار‌ها هرگونه دست داشتن خاندان سلطنتی سعودی در ناپدید شدن خاشقجی را رد کرده است. آن هم در شرایطی که اکثر گزارش‌ها نشان می‌دهد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در قتل احتمالی خاشقجی دست داشته است.

ترامپ روز سه شنبه پیشداوری‌های صورت گرفته درباره دخالت داشتن عربستان سعودی در پرونده خاشقجی را با اتهامات مطرح شده علیه برت کاوانا دادستان عالی آمریکا مقایسه کرده است.

جمال خاشقجی نویسنده ۵۹ ساله سعودی روز سه‌شنبه ۱۰ مهر (دوم اکتبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد که این موضوع به نگرانی‌ها درباره امنیت وی دامن زد، مقامات سعودی ادعا کرده‌اند که وی از سفارت خارج شده، اما نامزد وی این موضوع را رد می‌کند، رسانه‌ها به نقل از برخی مقامات ترکیه اعلام کرده‌اند که این منتقد مشهور سعودی در کنسولگری کشته شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

ارتباط غیررسمی داماد ترامپ و بن‌سلمان در شبکه‌های اجتماعی

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ارتباط غیررسمی داماد ترامپ و بن‌سلمان در شبکه‌های اجتماعی
یک شبکه تلویزیونی آمریکایی از ارتباط غیررسمی داماد و مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا با ولیعهد سعودی از طریق شبکه‌های اجتماعی خبر داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه سی ان ان روز چهارشنبه اعلام کرد: جارد کوشنر مشاور ارشد کاخ سفید از طریق شبکه های و پیام رسان ها از جمله واتس آپ با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی ارتباط دارد.

بر اساس این گزارش، روابط کوشنر با ولیعهد سعودی پیش از این نیز موجب نگرانی هایی از سوی مقام های امنیت ملی آمریکا شده بود ولی ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی موجب حساسیت بیشتر این موضوع شده است.

بر اساس اعلام سی ان ان، کوشنر در پشت صحنه تلاش زیادی را برای حفظ روابط نزدیک با رهبران سعودی دارد و به مدیریت تنش های مربوط به ناپدید شدن خاشقجی کمک زیادی کرده است.

یک مقام کاخ سفید در واکنش به این گزارش گفت: کوشنر همواره از پروتکل های سیاسی در خصوص برقراری ارتباط با بن سلمان و سایر مقام های خارجی تبعیت و پیروی کرده است.

گزارش ها حاکی است که کوشنر و بن سلمان روابط بسیار نزدیکی دارند. داماد ترامپ اخیرا در ماه ژوئن با ولیعهد سعودی دیدار کرده تا درباره طرح سازش خاورمیانه رایزنی کند. کوشنر هفته گذشته نیز با محمد بن سلمان به صورت تلفنی صحبت کرده تا اطلاعات بیشتری درباره ناپدید شدن خاشقجی کسب کند. جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا نیز در این گفتگوی تلفنی حضور داشته است.

جمال خاشقجی نویسنده 59ساله سعودی روز سه‌شنبه 10 مهر(دوم اکتبر) پس از آنکه برای ثبت ازدواج خود به کنسولگری سعودی در استانبول رفت، ناپدید شد که این موضوع به نگرانی‌ها درباره امنیت وی دامن زد، مقامات سعودی ادعا کرده‌اند که وی از سفارت خارج شده اما نامزد وی این موضوع را رد می‌کند، رسانه‌ها به نقل از برخی مقامات ترکیه اعلام کرده‌اند که این منتقد مشهور سعودی در کنسولگری کشته شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه گفت: ایالات متحده از ترکیه خواسته است تا فیلم ها و صداهای ضبط شده مربوط به ناپدید شدن خاشقجی را در اختیار واشنگتن قرار دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ نمی‌تواند بن‌سلمان را از جنایت قتل تبرئه کند/ درخواست غرب برای تغییر ولیعهد سعودی

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ترامپ نمی‌تواند بن‌سلمان را از جنایت قتل تبرئه کند/ درخواست غرب برای تغییر ولیعهد سعودی
تلاش‌ها در عربستان برای «ماست‌مالی کردن» پرونده قتل روزنامه‌نگار منتقد آغاز، و کمیته تحقیق برای شناسایی عاملان ترور و محاکمه آنها تشکیل شده است؛ یعنی متهم در جایگاه قاضی. به نظر می‌رسد شانس نتیجه دادن تلاش‌های ترامپ برای تبرئه کردن بن‌سلمان اندک است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر مطرح جهان عرب در سرمقاله روزنامه فرامنطقه‌ای «رای‌الیوم» نوشتت: سه جریان اصلی مقابل طرح‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا برای «سرپوش گذاشتن» به جنایت قتل «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد داخلی کنسولگری کشورش در استانبول و نیز تلاش برای تبرئه کردن «محمد بن‌سلمان» حاکم فعلی در عربستان سعودی از هرگونه سرزنشی، ایستاده‌اند و ما بر این باوریم که حرف آخر را این جریان‌ها می‌زنند.

نخست: تحرک فشرده عناصر برجسته در نهاد قانون‌گذاری آمریکا «کنگره» برای سرنگون کردن شاهزاده بن‌سلمان و مسئول دانستن او در این جنایت. «مارکو روبیو» سناتور جمهوری‌خواه و نامزد سابق ریاست‌جمهوری و «لیندسی گراهام» از بارزترین این سناتورها هستند. افزون برا ین، 22 سناتور دیگر نیز خواستار آن شده‌اند تا آن ماده از قانون اساسی آمریکا را که به موجب آن، علیه کشورهایی که حقوق بشر را نقض می‌کنند، تحریم اعمال می‌شود را از فعال کنند.

دوم: مقام‌های ترکیه که می‌خواهند فعالیت‌های رسانه‌ای در ارتباط با قضیه خاشقجی از طریق افشای جزئیاتی، که کشته شدن و تکه‌تکه کردن جسد او را فاش، و دقیق‌ترین جزئیات را همچون سریال‌های درام ترکیه بیان می‌کنند، همچنان ادامه داشته باشند.

سوم: رسانه‌های آمریکایی، که جبهه‌ای متحد برای مخالفت با رویکرد دولت ترامپ، و نیز اصرار بر معرفی عاملان جنایت و محاکمه آنها از جمله شاهزاده محمد بن‌سلمان، تشکیل داده‌اند.

موضوع قابل توجه این است که سناتور گراهام در گفت‌وگویی با شبکه تلویزیونی «فاکس‌نیوز»- که حامی دونالد ترامپ و مورد علاقه وی است- علیه شاهزاده بن‌سلمان شدیدا حمله و او را مردی ویرانگر توصیف کرد که دستور ترور خاشجقی را صادر کرده است. سناتور گراهام تأکید کرد که حکومت سعودی با «ارزش‌های» آمریکا با تحقیر تعامل می‌کند و بایستی این مرد« بن‌سلمان» (از قدرت) کنار برود؛ چرا که او شخصیتی موذی است و نمی‌تواند یک رهبر جهانی در عرصه بین‌المللی باشد.

اما همکار او سناتور مارکو روبیو، که نزدیک بود ترامپ را در انتخابات حزب جمهوری‌خواه برای نامزدی جهت ریاست‌جمهوری شکست دهد با این دو، یعنی ترامپ و بن‌سلمان، بسیار تهاجمی‌تر برخورد کرده است. او گفت: «تا جایی که به گزینه‌ها مربوط می‌شود افراد بسیاری درباره فروش تسلیحات گفت‌وگو می‌کنند، اما رابطه ما با عربستان فراتر از فروش سلاح است؛ و من تنها باید بگویم خیلی تاسف‌آور است؛ زیرا عربستان سعودی بخش مهمی از راهبرد خاورمیانه ماست. آن‌ها اهرمی کلیدی و حصاری در برابر نفوذ ایران در منطقه هستند، اما چنین چیزی نمی‌تواند بر تعهدات ما به حقوق بشر برتری پیدا کند.»

این دو سناتور نماینده دولت عمیق آمریکایی، یا جناح معارض دونالد ترامپ هستند که می‌خواهد به بحران( خاشقجی) از طریق باج‌گیری از حکومت سعودی و بهره‌برداری از وضعیت ضعفی، که در حال حاضر در آن به‌سر می‌برد، برای دریافت پول بیشتر خواه از طریق سرمایه‌گذاری یا قراردادهای تسلیحاتی، فیصله بدهد. این دو سناتور همچنین با حمایت‌‌های فزاینده همکاران‌شان در مجلس نمایندگان و سنا همراه شده‌اند.

گزارش‌های وحشتناکی درباره نحوه اعدام قربانی، خاشقجی منتشر می‌شود که از سوی نهاد امنیتی ترکیه به صورت تدریجی به بیرون درز می‌شود، مانند این گفته، که انگشتان او هنگان بازجویی و قبل از قطع کردن سرش داخل کنسولگری قطعه‌‌قطعه شد. این گزارش‌ها با هدف بسیج کردن افکار عمومی علیه حکومت سعودی و مشخصا شاهزاده محمد بن‌سلمان و نیز تحریک برای سرنگونی این حکومت و زنده ماندن قضیه خاشقجی در محافل سنتی و دیجیتالی رسانه‌ای منتشر می‌شود. همچنین این گزارش‌های امنیتی ترکیه با این هدف منتشر می‌شود که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه در پی آن نیست که با معامله مالی، به این پرونده «سرپوش بگذارد» و آن را از مسئول اصلی جنایت دور کند و خواستار یافتن «سپر بلا» شود.

لازم به ذکر است که روزنامه «واشنگتن‌پست» که خاشقجی نیز از نویسندگان آن بود، این پرونده را دنبال، و از خانواده او استقبال می‌کند، همان طرفی بود که رسوایی واترگیت را فاش و «رئچارد نیکسون» رئیس‌جمهور اسبق را سرنگون کرد. معتقد نیست که این روزنامه، در نیمه راه توقف خواهد کرد به‌ویژه این‌که با دولت ترکیه هماهنگ می‌شود و افشاگری‌ها درباره این جنایت را با دقت منتشر می‌‌کند.

تلاش‌ها برای «ماست‌مالی کردن» این قضیه، خواه از طریق تشکیل کمیته سعودی برای تحقق درباره این جنایت و معرفی کردن عاملان و سپس محاکمه آنها به بهانه این‌که این جنایت را بدون اطلاع حکومت مرتکب شده‌اند، آغاز شده است. از سوی دیگر به نظر می‌رسد شانس نتیجه دادن تلاش‌ها برای خرید حمایت ترامپ و تطمیع او از طریق پول و قراردادها، بسیار اندک است. پس چگونه می‌تواند متهم اصلی به اجرای این جنایت تحقیق درباره آن را خواستار شود؟ خطرناک‌تر این‌که، تحقیقات او به طور جدی دنبال شود!

این جنایت، هرگز از مرکز توجهات بین‌المللی و مجمع عمومی سازمان ملل متحد، که طبق منشور سازمان ملل مشروعیت تشکیل تیم تحقیق و دادگاه ویژه برای بررسی این جنایت ترور را دارد، پنهان نمی‌ماند.

پروسه جست‌وجو درباره ولیعهد جدید در برخی محافل سعودی در حال حاضر آغاز شده است و این امر از سوی برخی دولت‌های غربی از جمله در انگلیس، فرانسه و آلمان تشویق می‌شود تا با این کار، به اهداف بیشتری دست یافت و همچنان به ایجاد راه‌حل‌هایی برای خروج از بحران‌های پیچیده منطقه از جمله جنگ یمن منجر شد. چه بسا این پروسه تغییر ولیعهد به پایان جنگ یمن منتهی شود همان‌گونه که جنایت ترور رئیس‌جمهور فقید «انور سادات» بستری برای بازگشت مصر به اتحادیه عرب و پایان یافتن تحریم‌های عربی علیه آن شد.

روزنامه انگلیسی «تایمز» اقدام به معرفی اسامی نامزدها در «بورس خلافت» کرده و از شاهزاده «خالد بن‌سلمان» سفیر سعودی در آمریکا به عنوان جایگزین برادرش سخن گفته است. محافل آمریکایی نیز پیشنهاد بازگشت شاهزاده «محمد بن‌نایف» را پیشنهاد می‌دهند و طرف‌هایی نیز از نامزدی شاهزاده «احمد بن‌عبدالعزیز» جوان‌ترین فرزنده پادشاه موسس سعودی، که در حال حاضر در لندن به‌سر می‌برد، سخن می‌گویند.

روزهای آینده با شگفتی‌ها، غافلگیری‌ها و افشاگری‌هایی همراه خواهد شد و مساله ترور خاشقجی به سختی پایان خواهد یافت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

دخالت امریکا و اسرائیل در شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی فاش شد + فیلم و عکس

رکنارکنا18 ساعت قبل
با این وجود، آنچه در ظاهر به آن پرداخته شده تاکید بر این بوده که شلیک موشک یک خطای انسانی بوده است اما این حادثه شامل برخی عناصری بوده که هنوز توضیح شفافی در این خصوص داده نشده است. موشکی که موجب سقوط هواپیمای اوکراینی شدند ساخت روسیه است که ناتو آن را SA-۱۵ می‌شناسد و روس‌ها نام Tor به آن داده‌اند. یکی از این اقدامات همان دستکاری کردن سیستم دفاعی است که به معنای فریب دادن اپراتور است. ایالات متحده توانایی جنگ سایبری و الکترونیکی را برای سیگنال‌های ترافیکی و هم برای تغییر در هواپیماهای حمل و نقل هوایی دارد. اما داستان جالب‌تر علاقه نیویورک تایمز و برخی از رسانه‌های همسو با سیاست‌های ایالات متحده به عکس‌ها و فیلم‌های ویدئویی لحظه شلیک و اصابت موشک به هواپیمای اوکراین است که لحظه به لحظه قبل از شلیک موشک تا زمان اصابت را در نقطه‌ای خاص و غیرقابل پیش بینی نشان می‌دهد.

عصبانیت از کابوس حضور میلیونی مردم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دیروز روزی خاص بود هم برای مردم و هم برای خبرنگاران، پوشش لحظه به لحظه حضور مردم در نماز جمعه تهران به امامت رهبر معظم انقلاب و سخنان و خطبه‌های قاطع حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که علاوه بر تیتر‌های مختلف رسانه‌ها، همزمان زنده از برخی شبکه‌ها نیز منعکس شد. فرانس ۲۴، علاوه بر بخش انگلیسی در بخش فرانسوی نیز با قطع برنامه‌های خود به گوشه‌ای از این حضور و بیانات رهبر معظم انقلاب پرداخت. شبکه‌های عربی نیز همزمان خطبه‌های عربی رهبر معظم انقلاب را پوشش دادند. حضور دیروز مردم را هم نمی‌بینند و روزشمار نابودی این حضور و انقلاب مردم را به راه می‌اندازند یا سخنان رهبر معظم انقلاب در حمله به عین الاسد را بزرگنمایی عنوان می‌کنند. کابوس حضور میلیونی مردم در خیابان‌ها و اعلام حمایت از راه امام و خط انقلاب، رسانه‌های بیگانه و هدایتگران اصلی آن‌ها را از این روز‌ها کلافه و عصبانی کرده است، آن‌ها که به دنبال ایجاد گسست و شکاف در داخل ایران بودند و اکنون همه رشته‌های خود را پنبه شده می‌بینند.

راز کشته شدن سربازان امریکایی در جعبه سیاه عین الاسد/ از قدرت ایران رونمایی خواهد شد! +فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
«جاناتان هافمن» سخنگوی پنتاگون گفت که وزارت دفاع آمریکا درمورد خسارات جانی حمله موشکی ایران پنهان‌کاری و تلاش برای کوچک‌نمایی آن نکرده است. جمعه‌شب سخنگوی پنتاگون اعتراف کرد که ۱۱ نظامی آمریکایی پس از این حمله دچار آسیب مغزی و برای معالجه به کویت منتقل شده‌اند. خبر زخمی شدن ۱۱ نظامی آمریکایی در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد را نخستین بار تارنمای خبری و تحلیلی «دیفنس وان» بامداد جمعه منتشر کرد. این رسانه‌ها گزارش دادند که در این حمله موشکی هیچ فرد آمریکایی، کشته یا زخمی نشده است. اما نیویورک تایمز روز دوشنبه گزارش داد که برخی پرسنل نظامی برای درمان آسیب مغزی تحت درمان قرار گرفته‌اند.

رایان؛ پرورش یافته نظام آموزشی کانادا / فردای فرزندان ایران چگونه خواهد بود؟!

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عصرایران؛ جعفر محمدی* - امروز «رایان» را بسیاری از مردم می‌شناسند؛ او ۱۳ سال دارد و فرزند «منصور پور جم»، دندانپزشک ساکن شهر بارهاون کانادا که در سانحه سرنگونی هواپیمای اوکراینی درگذشت. او فاجعه پشت فاجعه، دیوار پشت دیوار و اشتباه پشت اشتباه رو پشت سرگذاشته و در آخر قوی شده بود. انتشار ویدئوی سخنرانی رایان همزمان شده بود با نهایی شدن و نشر گزارش «U. S. News & World Report» درباره بهترین کشورهای دنیا برای رشد و تربیت فرزندان. رایان پورجم، به عنوان فرزندی که در کانادا رشد و تربیت یافته است، مهر تاییدی است بر این رتبه بندی جهانی. این حد از اعتماد به نفس و آگاهی و احساسات کنترل شده، تنها در یک جامعه و نظام آموزشی سالم شکل می‌گیرد و البته رایان، تنها یکی از میلیون‌ها تربیت یافته نظام آموزشی کاناداست.

وقتی پنتاگون دیر از خواب بیدار می‌شود!

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آمریکا پس از ۱۰ روز از حمله ایران به عین‌الاسد تازه اعلام کرده است ۱۱ نفر از سربازانش دچار ضربه ملایم مغزی شده‌اند. ضربه ملایم مغزی؛ خبری که دستمایه طنز در بسیاری از محافل خبری شد و خیلی‌ها نوشتند با این حساب چند هفته دیگر زمان می‌برد تا آمریکایی‌ها اعلام کنند ده‌ها نظامی آن‌ها بعد از حمله ایران دچار کشته‌شدگی یواش شده‌اند. اینکه در زمان حمله ایران به پایگاه عین‌الاسد که به پایتخت آمریکا در عراق معروف بوده پنتاگون خواب بوده و پنج شنبه این هفته از خواب بیدار شده و در حال آمار دادن از نظامیان آمریکایی است موجب شده است تا این موضوع در شبکه‌های آمریکا، دستمایه شود. CNN، دروغ‌گویی پنتاگون را به رخ کشیده و گزارش داده این خبر در حالی افشا می‌شود که وزارت دفاع آمریکا در زمان حمله موشکی ایران اعلام کرده بود نظامیان آمریکایی هیچ تلفاتی نداشتند و هیچ کس به طور جدی زخمی نشد. الجزیره انگلیسی نیز در گزارش جدید از اصابت دقیق موشک‌های ایرانی به این پایگاه تمجید کرده است.

خروج آمریکا از منطقه خواست موکد ملت‌هاست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
امیر سرتیپ امیر حاتمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما درباره ویژگی نماز جمعه امروز به امامت، ولی امر مسلمین جهان افزود: نماز جمعه امروز از آن نماز‌هایی است که همه با احساس مسوولیت در مقابل دشمن و برای انسجام و وحدت حول ولایت آمده‌اند. ان شاءالله با بیانات حکیمانه و مدبرانه مقام معظم رهبری یک بار دیگر انسجام و وحدت خود را کامل به دشمنان جمهوری اسلامی نشان بدهند و نشان دهند که با یکپارچگی همه مسائل را خودمان حل می‌کنیم. وی درباره زمان خروج آمریکایی‌ها از منطقه گفت: با این آگاهی که امروز مردم منطقه نسبت به ظلم و سیاست آمریکایی پیدا کرده‌اند، خروج آن‌ها یک مسیر طبیعی است. امیر سرتیپ حاتمی ادامه داد: آمریکایی‌ها در هر موضوعی دخالت می‌کنند، هرجا هم که دخالت کردند جز تخریب و ایجاد مشکل در آن کشور کار دیگری نکرده‌اند و به طور طبیعی و البته با خواست اکید ملت‌ها به طور حتم و یقین بیرون رانده خواهند شد. وزیر دفاع درباره ادعای دلسوزی آمریکایی‌ها برای مردم ایران گفت: آن‌ها در جهان خیلی ظلم می‌کنند، ولی این موضوع یکی از ظالمانه‌ترین حرف‌هایی است که می‌زنند، آن‌ها مردم ایران را از دارو، غذا، منابع، پول نفت خودشان محروم می‌کنند، بعد ادعا می‌کنند که دلسوز مردم ایران هستند که بسیار ظالمانه است، اما دروغ آشکاری است که هیچ کس آنرا باور نمی‌کند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

آفلاتوکسین چیست؛ آیا شیر پاستوریزه ایران مسموم است؟

تکراتوچند ثانیه قبل

رأی گیری تفحص از پارک‌‎های علم‌وفناوری و جهاد دانشگاهی به نشست دیگری موکول شد

خانه ملت4 دقیقه قبل

مصوبه کمیسیون فرهنگی برای حمایت از کسب و کارها در فضای پیام‌رسان‌ها

فارس6 دقیقه قبل

لزوم تمرکز بر فرهنگ به عنوان پیشران اقتصادی کشور در شرایط کنونی

ایرنا7 دقیقه قبل

طرح جدید فروش اقساطی ایران خودرو - ۱ و ۲ بهمن ماه ۹۸

ایران‌جیب7 دقیقه قبل

حقوق دی ماه بازنشستگان کشوری امشب واریز می‌شود

تسنیم7 دقیقه قبل

از حق طبیعی هواداران فوتبال ایران دفاع می‌کنیم

صدا و سیما8 دقیقه قبل