حرف‌های محسن هاشمی درباره مترو و مسائل شهری
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

حرف‌های محسن هاشمی درباره مترو و مسائل شهری

هاشمی: اساسنامه شورایاری‌ها بررسی می‌شود

فارسخبرگزاری فارس
هاشمی: اساسنامه شورایاری‌ها بررسی می‌شود
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اساسنامه انتخابات شورایاری ها به هیأت تطبیق فرمانداری ارسال شده و اگر نظر آنها واصل شود هفته بعد در صحن در خصوص آن بحث و گفت و گو خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه جلسه صد و چهل و پنجم شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: در دستور جلسه اول امروز شورا بحث لایحه ایمن سازی ساختمان‌های بلند مرتبه را داشتیم که سابقه‌اش به حادثه پلاسکو بر می‌گشت و آقای اعطا مسؤولیت طراحی این طرح را به عهده گرفتند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: لایحه به کمیسیون‌ها رفت و مقرر شد در ۳ کمیسیون این طرح بررسی شود.

وی افزود: وقتی کار به سه کمیسیون سپرده می‌شود سخت است و چیزی که امروز به صحن آمد اعضا را راضی نکرد و کلیات این لایحه رای نیاورد.

هاشمی خاطرنشان کرد: این اولین بار بود که لایحه رای نیاورد و اعضای نظرشان این بود که باید به کمیسیون برگردد.

وی درخصوص‌کارمندان مترو و اعتراضات آنها گفت مترو روزانه سه میلیون سفر دارد و هرگونه اختلال در فعالیت آن می‌تواند تبعات بدی داشته باشد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: من از کارکنان مترو و شهرداری خواستم تا وقتی موردی پیش می‌آید باید روشنگری کنند و نگذارند عده‌ای موج سواری کنند.

وی گفت: شورا رسیدگی کرد و با مسؤولین جلسه گذاشتیم و مشخص شد که اصلا معلوم نیست این نگرانی از کجا ایجاد شده است.

هاشمی گفت یک مصوبه‌ای پلیس داشته است که به همه سازمانها ارایه شده است و همان مصوبه باعث شده نگرانی ایجاد شود و عده‌ای هم روی این موج سوار شدند و باعث شد تا مشکلاتی ایجاد شود.

یکی از خبرنگاران به محسن هاشمی گفت: اینکه دوستانی که در کمیسیون‌های مشترک نشسته‌اند حواسشان جای دیگری بوده است که یک لایحه حتی کلیاتش رای نیاورد و دوباره کاری شده است امری ناپسند است و وقت شورا را گرفته است نظر شما چیست؟ که رییس شورا خطاب به خبرنگاران گفت: این همکاراتان خودش موضوع را مطرح کرد و خودش هم پاسخ داد.

هاشمی در خصوص اساسنامه شورایاری‌ها گفت این موضوع به فرمانداری رفته است و ما منتظر ارائه نظر هیأت تطبیق هستیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر این هفته پاسخ هیأت تطبق به شورا واصل شود هفته بعد این موضوع در صحن شورا مطرح و بررسی خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

محسن هاشمی: رسانه‌های بیگانه پشت پرده تحریک کارکنان مترو هستند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
محسن هاشمی: رسانه‌های بیگانه پشت پرده تحریک کارکنان مترو هستند
رئیس شورای شهر تهران گفت: با وجود تأکید شورای شهر و معاونت حمل‌ونقل شهرداری تهران مبنی بر اینکه هیچ تغییر ساختاری برای کارکنان مترو رخ نمی‌دهد، اما رسانه‌های بیگانه در فضای مجازی باعث تحریک نیروهای مترو شده‌اند.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن هاشمی در ابتدای صد و چهل و پنجمین جلسه شورای شهر تهران اظهار کرد: طی هفته‌های گذشته ناآرامی‌هایی در شرکت بهره‌برداری مترو داشته‌ایم و در این ایام تعدادی از پرسنل و کارکنان شرکت مترو تهران اعتراضاتی را داشته‌اند.

وی افزود: در همین ارتباط هفته گذشته تعدادی از کارکنان مترو به دلیل احتمال تغییرات ساختاری و شرکتی شدنشان در مقابل ساختمان مترو تجمع کرده‌اند که با پیگیری‌هایی که توسط کمیسیون عمران شورای شهر تهران شد هم مسئولان معاونت حمل و نقل شهرداری تهران و همچنین شرکت بهره‌برداری مترو تهران صراحتا اعلام کردند که هیچ‌گونه تغییر ساختاری و شرکتی شدن پرسنل مترو مد نظر نیست.

رئیس شورای شهر تهران گفت: اما این موضوع در هفته‌های گذشته توسط فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه و همچنین جریانات سیاسی دامن زده شده است و باعث اعتراضات و تحریک نیروهای مترو تهران شده است.

هاشمی با تاکید بر اینکه هیچ‌کدام از اعضای شورا در هیچ یک از انتصابات و تصمیمات در حوزه‌های مختلف من جمله حوزه حمل و نقل و مترو دخالت نداشته‌ است گفت: اما از بعد نظارتی شورا به این موضوع رسیدگی خواهد کرد چرا که مجموعه مترو، مجموعه‌ای بسیار پراهمیتی است چرا که روزانه بین ۲ تا ۳ میلیون سفر توسط این مجموعه انجام می‌شود و قطعا مشکلات در مترو تهران تبعات زیادی برای امنیت تهران خواهد داشت و قطعا باید به این موضوع رسیدگی شود.

وی همچنین از پرسنل مترو تهران خواست چنانچه اعتقاد دارند حقوقی از آنها تضییع شده موارد از طریق مراجع قانونی پیگیری کنند و از تصمیمات لحظه‌ای و اعتراضات به این سبک خودداری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

تذکر هاشمی به شرکت بهره‌برداری مترو

مهرخبرگزاری مهر
تذکر هاشمی به شرکت بهره‌برداری مترو
رئیس شورای شهر تهران، گفت: قرار نیست هیچ تغییر ساختاری در شرکت بهره‌برداری مترو رخ دهد

به گزارش خبرنگار مهر، محسن هاشمی، در ابتدای جلسه شورای شهر تهران در تذکری به شهردار درخواست کرد: ریشه آغاز اعتراضات شرکت بهره‌برداری مترو را شناسایی کند.

هاشمی با اشاره به اعتراض‌های کارکنان شرکت بهره‌برداری مترو که منجر به تجمع این کارکنان در هفته جاری شد، گفت: این کارکنان احتمال ایجاد تغییرات ساختاری و شرکتی شدن خود را می‌دانند که با پیگیری کمیسیون حمل و نقل، از مسئولین شهرداری و شرکت بهره‌برداری، صراحتا اعلام شد تصمیمی برای تغییر ساختار و شرکتی کردن کارکنان اتخاذ نشده است.

وی اضافه کرد: این موضوع توسط فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه و دامن زدن برخی از جریان‌های سیاسی مطرح شده و باعث تحریک و ناآرامی میان کارکنان شرکت بهره‌برداری شده است.

رئیس شورای شهر تهران تأکید کرد: هیچ‌کدام از اعضای شورا در انتصابات و تصمیم‌گیری‌های حمل و نقل مترو دخالتی نداشته اما از بعد نظارتی شورای شهر، از شهردار تقاضا می‌کنم به این موضوع رسیدگی کرده و مشخص شود این اتفاق از کجا آغاز شده زیرا باعث نارضایتی میان کارکنانی می‌شود که روزانه در جایگاه مسئولیتی‌شان دو تا سه میلیون نفر را جابجا می‌کنند و می‌تواند این نارضایتی تبعات زیادی برای شهر تهران داشته باشد.

هاشمی خاطرنشان کرد: تهران در بحران و جنگ اقتصادی به سر می‌برد و این نوع اتفاقات در خدمات‌رسانی به مردم می‌تواند تأثیرگذار باشد و باعث نارضایتی شهروندان شود بنابراین از کارکنان شهرداری و شرکت بهره‌برداری می‌خواهم نسبت به این موضوعات با آرامش بیشتری رفتار کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مجازات سنگین برای قاتلان بچه خرس در سوادکوه + فیلم تلخ از لحظه مرگ

رکنارکنا1 روز قبل
حسنعلی ابراهیمی مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران با اشاره به تلف‌شدن خرس قهوه‌ای ۲ ساله در سوادکوه، گفت: هماهنگی‌های لازم با دادستان شهرستان سوادکوه برای دستگیری افرادی که اقدام به ضرب و شتم خرس قهوه‌ای کردند، انجام شد. وی با بیان اینکه بدون تردید یکی از عواملی که باعث تلف‌شدن خرس قهوه‌ای در سوادکوه شد، عامل ضرب و شتم انسانی بود، افزود: به‌دلیل کار غیر‌اخلاقی ضرب و شتم خرس قهوه‌ای، اشد مجازات را برای عاملان آن به دستگاه قضایی پیشنهاد می‌کنیم. مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران گفت: رها‌شدگی برخی از حیوانات در جنگل‌های سوادکوه را از مناطق دیگر یا باغ‌وحش از اساس رد می‌کنم ولی از لحاظ علمی و برای تقویت ژنتیکی نوع خاصی از حیوانات یا پرندگان و یا درمان و بازگرداندن حیوان یا پرنده به جنگل وجود دارد و رها‌شدگی حیوانات از باغ وحش را در طول سال‌های اخیر در جنگل‌های سوادکوه رد می‌کنم. در فیلم زیر بانوی سوادکوه با فریاد‌های متعهدانه خود از ضاربان خرس قهوه‌ای می‌خواهد که از ضرب و شتم دست بردارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

عجایب معماری ایران در ۱۸۰۰ سال قبل؛ نخستین آپارتمان نشینان ایران چه کسانی بودند؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری _ زینب کریمی _ به آن ایزدخواست می‌گویند؛ به معنای اراده و خواست خداوند. نقل می‌کنند که یزدگرد و چند سردارش تنها بازماندگان ارتش بزرگی بودند که از سرما کشته شدند و خواست خداوند، زنده ماندن یزدگرد بوده‌است. دژ ایزدخواست روی صخره‌ای عظیم بنا شده که از سه سمت به دره‌ای با ارتفاع بین ۶ تا ۱۵ متر منتهی می‌شود. این گزارش شما را با یکی از عجیب‌ترین معماری‌های ایران آشنا می‌کند. نخستین شهر ایران که آپارتمان‌های چندطبقه‌ای دارد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: با تماس یکی از شهروندان با اورژانس اجتماعی، مبنی بر آزار جسمی یک پسر بچه ۴ ساله، موضوع بررسی و در دستور کار بهزیستی قرار گرفت. مجتبی ناجی با اشاره به گزارش کودک آزاری اخیر که در شهرستان اردستان رخ داده است، اظهار داشت: گزارش این کودک آزاری توسط مردم شهرستان اردستان به اورژانس اجتماعی اطلاع داده شد که بررسی این موضوع بالافاصله در دستور کار این نهاد قرار گرفت. وی افزود: پس از بررسی‌های صورت گرفته آثاری از خون مردگی در بدن این کودک ۴ ساله مشاهده شد که طبق گفته پزشکان این کودک بر اثر ضرب و شتم شدید دچار پارگی ریه شده است. معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه مادر و ناپدری کودک نزدیک‌ترین افراد به این کودک بودند، گفت: به محض ترخیص این کودک از بیمارستان و بر اساس حکم قاضی در صورتی که صلاحیت خانواده وی تایید نشود تحت پوشش بهزیستی قرار می‌گیرد. وی با اشاره به آخرین وضعیت جسمی این کودک اردستانی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر کودکی که مورد ضرب و شتم والدین قرار گرفته در بیمارستان بستری و تحت مداوا است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رحمانی فضلی در حاشیه بیست و هفتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران افزود: به طور طبیعی درباره مسائل مختلف کشور به ویژه موضوع روز همچون مسائل اقتصادی سوالات و ابهاماتی در جامعه به وجود می‌آید که بر این اساس در جلسه ستاد مقرر شد هر یک از دستگاه‌های مسئول در حوزه مربوط به خود نسبت به پاسخگویی به این سوالات و ابهامات اقدام کنند. وی همچنین با اشاره به وضعیت کاغذ در کشور نیز گفت: در جلسه امروز مقرر شد دستگاه‌های مسئول به گونه‌ای تدبیر کنند تا در ماه‌های آینده به ویژه آغاز فصل بازگشایی مدارس مشکلی در این زمینه به وجود نیاید. وزیر کشور همچنین به گزارش وزارت جهاد کشاورزی درباره وضعیت خرید تضمینی گندم اشاره کرد و افزود: ​ خوشبختانه گزارش‌ها نشان می‌دهد که ما در خرید گندم از کشاورزان شاهد اقدامات خوبی هستیم به گونه‌ای که میزان خرید نسبت به سال گذشته افزایش هم یافته است. رحمانی فضلی همچنین با اشاره به شرایط خودرو سازی کشور و نیاز متقاضیان خاطر نشان کرد: باید در این زمینه علاوه بر مقابله با فضاسازی‌ها و بازار سازی‌های کاذب که قیمت‌ها را دچار نوسان می‌کند نیاز مردم را نیز مدیریت و تامین کرد که در این زمینه وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد گزارش مبسوطی ارائه کرد.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرلشکر سلامی در آیین ملی بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد افزود: امروز این سیاست به طور ویژه در برابر مقاومت و اراده ملت ایران به بن بست رسیده و آنها هر چه در چنته داشتند رو کرده‌اند اما به نتیجه‌ای نرسیده‌اند. وی با یادآوری تهدیدهای ماه‌های اخیر امریکایی‌ها در فضای رسانه‌ای گفت: وقتی این تهدیدها از پوسته روانی خارج شد مشخص شد که چقدر ناتوان و کوچک هستند اما آن را در یک فضایی بزرگنمایی می‌کنند تا طرف مقابل را به تسلیم وادارند. سردار سلامی خاطر نشان کرد: آنها حتی دچار فقدان راهبرد نیز شده‌اند، روزی از خارج کردن نظامیانشان در سوریه صحبت می‌کنند، روزی هم می‌گویند چندصد نفر از نیروها بهتر است بمانند، روزی در عراق در پی استقرار حکومت دلخواه خود بودند اما مشخص شد که مردم عراق دنبال چه منطق و گفتمانی هستند. وی مقاومت را تنها راه پیروزی در برابر سیاست‌های امریکایی‌ها دانست و افزود: این پیروزی نزدیک است. وی تأکید کرد: ما ایران ۱۰، ۲۰، ۳۰ یا ۴۰ سال قبل نیستیم امروز ایران قدرتمندتر از هر زمان دیگری با دشمنان مبارزه می‌کند که این برآمده از هویت اسلامی، انقلابی و ملی مردم مسلمان ایران است که بارها طعم شکست را به دشمنان چشانده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا عارف در مجمع وزیران ادوار که با حضور وزرای دولت‌های بعد انقلاب برگزار شد، سه محور اصلی را اهداف عمده این مجمع بیان کرد و افزود: شناسایی موانع توسعه کشور و ارائه راهکار برای رفع آن، استفاده از ظرفیت‌های انسانی و مدیریتی در راستای حل مشکلات و معضلات اجتماعی، فرهنگی و مدیریتی و هم افزایی و هم اندیشی نخبگان مدیریتی و علمی در زمینه ارائه راهکارها برای تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت سه هدف اصلی است. وی با بیان اینکه ما اعلام کرده‌ایم که آماده همکاری با دولت‌ها هستیم اضافه کرد: برای انتقال تجربیات به نسل‌های بعدی و دولت‌های بعد، بحث‌های زیادی صورت گرفته است. عارف با اشاره به شرایط خاص کشور در حال حاضر و اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران گفت: برای حل این مشکل باید جدی‌تر عمل کنیم. وی افزود: همچنین برای حل مسائلی از جمله بیکاری، محیط زیست، فساد اقتصادی و اداری، دستیابی به رشد اقتصادی، نظام بانکی، بحران صندوق‌های تأمین اجتماعی،، تعاملات بین‌المللی و سیاست خارجی باید هم افزایی بیشتری داشته باشیم. عارف گفت: ما برای همکاری با همه نهادها و قوای کشور اعلام آمادگی کرده‌ایم.

اخبار بیشتر