اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه 12 خردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه 12 خردادماه

فارس من| به زودی؛ افتتاح اولین واحد خودروسازی در آذربایجان غربی

فارسخبرگزاری فارس
فارس من| به زودی؛ افتتاح اولین واحد خودروسازی در آذربایجان غربی
نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: به زودی ارومیه و آذربایجان‌غربی صاحب اولین واحد خودروسازی خود خواهد شد.

روح الله حضرت‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت: به زودی ارومیه و آذربایجان‌غربی صاحب اولین واحد خودروسازی خود خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای راه‌اندازی این واحد پیگیری فراوانی صورت گرفته است، اظهار داشت: این واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری گروه تولیدی آذرباتری ارومیه و با همکاری طرف چینی، در زمینه تولید انواع وانت تک کابین و دو کابین خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، مخاطبان گرامی با ثبت سوژه‌ای در بخش «فارس من» با عنوان «ایجاد قطب‌های جدید خودروسازی برای شکستن انحصار ایران خودرو و سایپا» خواستار پیگیری این موضوع شدند.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

دپو شدن خودرو توسط خودروسازان حقیقت دارد؟

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
دپو شدن خودرو توسط خودروسازان حقیقت دارد؟
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وجود تقاضای کاذب، کاهش ارزش پول ملی، درج قیمت خودرو در سایت‌های فروش و تبدیل خودرو به کالای سرمایه‌ای، از جمله دلایل گران به نظر رسیدن قیمت خودرو هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، محمدرضا منصوری افزود: گرانی مواد اولیه و کاهش ارزش پول ملی در افزایش قیمت خودرو بسیار موثر است، همچنین مدیریت‌ها باید درست انجام شود؛ چراکه مدیریت عرضه و تقاضا بیش از هر چیز در ثبات قیمت خودرو موثر است و افزایش عرضه موجب تعادل قیمت‌ها می‌شود.

وی درخصوص کسری قطعات خودرو و تعهدات معوق خودروسازان عنوان کرد: مشکلاتی در نقل و انتقال پول به وجود آمده و این مساله مشکلاتی را برای خرید برخی مواد اولیه وارداتی در تمام صنایع از جمله خودروسازی به وجود آورده و موجب افزایش قمیت خودرو و سایر کالاها شده است. همچنین عاملی شده که برخی قطعات به خطوط تولید نرسیده و خودروهای ناقصی کف کارخانه‌ها وجود داشته باشد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه خاطرنشان کرد: شائبه دپو کردن خودرو از جانب خودروسازان منطقی نیست. اگر فروش به قیمت ۵ درصد زیر قیمت بازار برقرار می‌ماند، خودروساز با شرایط بهتر قادر به فروش محصولات بود، اما باید خودروساز در جهت تامین کسری قطعات تلاش کند.

خواندن خبر در سایت منبع

سرنوشت واردکنندگان در کمین خودروسازان

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
سرنوشت واردکنندگان در کمین خودروسازان
نیاز فعلی بازار خودرو اعم‌از داخلی و وارداتی، اعمال سیاست‌های بلندمدت است. البته در این خصوص مجلس با تصویب تعرفه صفر درصد برای خودروهای تمام‎برقی و هیبرید قدم اول را برداشته است و امیدوار هستیم دولت هم بتواند برای تحقق قانون واردات آزاد خودروهای هیبرید و تمام‎برقی خود را آماده کند

به گزارش «اخبار خودرو»، خودروسازی هم در داخل با مشکلات دست‎وپنجه نرم می‌کند و هم واردات خودروهای خارجی با ایراداتی طی دوسال گذشته همراه بوده است. درحال‎حاضر بیشتر تعهدات پیش‌‎فروش خودروسازان بزرگ معوق شده و بیش از توان تولیدی این شرکت‌ها است و با هر ثبت نام جدید نیز این تعهدات سنگین‎تر می‌شود. همگی این اتفاقات معلول سیاست‌های کلان است. خودرو‌سازان مجبور بوده‎اند دولت را در مبارزه با تورم در ماه‌های ابتدایی سال جاری همراهی کنند و بخش زیادی از محصولات خود را به فروش قطعی برسانند.

علی‌رضا قربانی‌نژاد، کارشناس صنعت خودرو با اشاره به وضعیت اقتصادی بنگاه‌های فعال در صنعت خودرو کشور گفت: «خودروساز فی‌النفسه به‎عنوان یک واحد اقتصادی نباید به تورم در کشور حساس باشد. وظیفه یک واحد اقتصادی مبارزه با تورم نیست. دستوراتی که در این زمینه صادر می‎شود، می‌تواند تبدیل به آشفتگی در حوزه اقتصادی شود. کما این‎که ورود شرکت‌های خودرو‌سازی و اجبار شرکت‌های واردکننده در صف مبارزه با تورم، نه‎تنها به کاهش تورم نمی‌انجامد بلکه بحران را در بازار خودرو‌ افزایش می‌دهد. زیرا کالایی توسط مردم خریداری شده که هنوز به دستشان نرسیده است و به بهانه‌های واهی نیز زمان واگذاری خودروها به تعویق می‌افتد.»

اقداماتی که باید به فال نیک گرفت

قربانی‌نژاد با بیان این‎که مقصر این شرایط را نمی‌توان شخص خاصی دانست، افزود: «مشکلات زمانی حل می‌شود که تغییراتی در حوزه اقتصاد کلان رخ دهد. البته جناب رحمانی نیز بعد از روی کار آمدنشان اقداماتی انجام دادند که باید به فال نیک گرفت. به عنوان مثال به واردات خودروهای مانده در گمرک توجه ویژه‌ای کردند. اما مشکلاتی نیز در گمرک، بانک مرکزی، ستاد سوخت و سازمان‌های موازی وجود دارد که باعث می‌شود، شرکت‌ها نتوانند پتانسیل‌های خود را از بالقوه به بالفعل درآورند.»

وی با اشاره به تمدید مهلت ترخیص خودروهای مانده در گمرک برای دوماه دیگر از سوی هیات دولت افزود: «در شرایط فعلی کشور باید این را پذیرفت که با در نظر گرفتن تنها چهار ماه زمان برای اجرای مصوبه ترخیص خودروهای رسوب‎کرده در گمرکات کشور، از یک مدیر نمی‌توان انتظارات زیادی برای ثبات‌بخشی به یک مجموعه و تحول چشمگیر در این خصوص داشت. معتقدم در شرایط فعلی باید سیاست‎گذاری‌ها سمت‎وسوی ثبات بیشتر به خود داشته باشند. چراکه اگر توجهی به واقعیات موجود نشود، این صنعت دچار چالش‌های بیشتر و بعضا بزرگ‌تری خواهد شد و شرکت‌های بزرگ و کوچک خودروسازی داخلی چندی دیگر با همین مشکلات شرکت‌های واردکننده خودرو مواجه خواهند شد و با خریداران خود به مشکل برخواهند خورد.»

اعمال سیاست‌های بلندمدت؛ نیاز بازار خودرو

مهدی دادفر، دبیرانجمن واردکنندگان خودرو نیز در همین خصوص گفت: «نیاز فعلی مصرف کنندگان نهایی خودرو اعم از داخلی و خارجی و انتظار آنان از بازارهای فروش خودرو‌، اعمال سیاست‌های بلندمدت است. البته در این خصوص مجلس با تصویب تعرفه صفر‌درصد برای خودروهای تمام‎برقی و هیبرید قدم اول را برداشته است و امیدوار هستیم دولت هم بتواند برای تحقق قانون واردات آزاد خودروهای هیبرید و تمام‎برقی خود را آماده کند.»

وی در ادامه افزود: «با این‌که یک ماه از تمدید مهلت چهارماهه هیات دولت می‌گذرد، خودروهای مانده در گمرک انگار از خوانی به خوان دیگری حواله می‌شوند. البته تبعات تدابیر گذشته دولت، با نامه‎نگاری‌های کارشناسان و همت رسانه‌ها به گوش مسئولان و تصمیم‌گیران رسید و وزیر صمت برای گشایش کلاف سردرگم خودروهای وارداتی وارد عمل شد، اما متاسفانه با کمال تعجب شاهد بودیم تلاش‌های مستمر تمامی مسئولان امر در حل این معضل، به بن بست نظر ستاد سوخت کشور رسید که با تحمیل شرایط به شرکت‌های واردکننده خودرو درخصوص خرید برگه اسقاط تنها ازطریق انجمن مراکز اسقاط، از تخصیص گواهی اسقاط به خودروهای وارداتی جلوگیری به عمل آورد. این در حالی‌ است که خریداران خودروها منتظر تحویل خودروهای خود بوده و شرکت‌های واردکننده نیز آماده تحویل این خودروها به مشتریان هستند.»

دادفر در پایان گفت: «بالغ‌بر پنج‌هزار دستگاه خودرو منتظر بازشدن صفحات گواهی اسقاط هستند. این در حالی است که با توجه مذاکرات، جلسات و پیگیری‌های به‎عمل‎آمده از سوی انجمن واردکنندگان خودرو، تنها خرید گواهی اسقاط از شرکت تعاونی مراکز اسقاط از سوی ستاد سوخت ممکن شده و در اقدامی کاملا انحصاری صفحات دیگر مراکز اسقاط و همچنین شرکت‌های واردکننده همچنان بسته مانده است. طی روزهای گذشته نیز شرکت‌های واردکننده مجبور به پرداخت جریمه دیرکرد علاوه‌بر دیگر جرایم قابل پرداخت به خریداران خودروها شده‎اند و یقینا این اقدامات نه‎تنها حاصلی جز ورود ضرر و زیان به خریداران خودروها نداشته است بلکه از نظر روانی بازاری را که به سمت آرامش می‌رفت از مسیر خارج کرده و تحت تاثیر قرار داده است.»

خواندن خبر در سایت منبع

فروش فوری خودروهای سایپا آغاز شد

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
فروش فوری خودروهای سایپا آغاز شد
گروه خودروسازی سایپا شرایط فروش فوری محصولات خود در ۱۲ خرداد ماه را اعلام کرد.

به گزارش «اخبار خودرو»، این شرکت اعلام کرده است در طول فرآیند ثبت نام بایستی مجموعه‌ای از اطلاعات شخصی شامل اطلاعات شناسنامه‌ای، کدپستی، اطلاعات مربوط به آدرس، اطلاعات تماس و اطلاعات کارت بانکی را در فیلدهای مورد نظر وارد کند.

بر این اساس خودرو تیبا ۴۲ میلیون ۴۳ هزار تومان، سایپا ١٣١ به قیمت ۳۷ میلیون ۳۸۱ هزار تومان، سایپا ۱۵۱ به قیمت ۴۰ میلیون ۲۱۳ هزار تومان، سایپا ١١١ به قیمت۳۹ میلیون و ۶۸۱ هزار تومان، ساینا به قیمت۵۳ میلیون ۵۴۳ هزار تومان و خودرو کوییک ۵۹ میلیون ۵۰۰ هزارتومان فروخته می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

علت مردودی ۶۹ درصد خودروها در معاینه فنی چیست؟

فارسخبرگزاری فارس
علت مردودی ۶۹ درصد خودروها در معاینه فنی چیست؟
مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی وزارت کشور گفت:در سال ۹۷، بیش از ۱۲ میلیون خودرو به مراکز معاینه فنی سراسر کشور مراجعه کردند که ازاین تعداد بیش از ۹ میلیون خودرو موفق به دریافت گواهی معاینه فنی شدند.

گروه اجتماعی خبرگزاری فارس- حسن رضایی: اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور متولی امور حمل و نقل همگانی (بار و مسافر) در شهرهای با جمعیت کمتر از یکصد هزار نفر است. براین اساس امورات مربوط به تجهیز، توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهری (تاکسی، ون، میدل باس، مینی بوس، اتوبوس، وانت بار) بیمه رانندگان فعال در حوزه حمل و نقل درون شهری، سوخت خودروهای عمومی، شناسایی و ساماندهی وانت‌بارها، مدیریت مراکز معاینه فنی خودروهای سبک سراسر کشور و امور مربوط به پایانه‌های مسافربری در بیش از ۹۲٪ شهرهای کل کشور توسط این اتحادیه پیگیری و انجام می‌شود.

در بین شهرهای مذکور ۱۴۰ شهر دارای سازمان حمل و نقل همگانی است که اکثر این شهرها دارای جمعیتی بین ۳۰ تا۱۰۰ هزار نفر است.

البته طی چند سال گذشته سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران «سیمفا» جهت ساماندهی و نظارت بر عملکرد مراکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای سبک کشور، توسط اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کل کشور راه اندازی شده است.

 در ادامه «سعید قیصر» مدیرعامل اتحادیه سازمان‌‌های حمل ونقل عمومی کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر نحوه عملکرد این اتحادیه در چند سال اخیر گفت:

اخیرا جلسه‌ای توسط ستاد معاینه فنی تعداد معدودی از شهرداری‌ها در قالب نشست معاینه فنی کلانشهرها برگزار و تصمیماتی اتخاذ شده که از جمله آن تشکیل اتحادیه ستادهای معاینه فنی و دیگر موضوعات است.

این نشست، دوره‌ای و دوستانه بوده و مطرح شدن چنین مباحثی ناشی از عدم اشرافیت متولیان جلسه به قوانین بوده؛ چراکه ورود چند نفر تحت عنوان ستاد معاینه فنی در مباحثی که مبنای قانونی ندارد، از اساس غیرقابل پذیرش و مردود است.

* آیا مراکز معاینه فنی در شهرهای کشور از لحاظ تجهیزات و عملکرد تفاوت دارند؟

«سیمفا» سامانه نظارتی برعملکرد مراکز معاینه فنی

علاوه بر این‌که برای احداث و اعطای کد فعالیت کارشناسان اتحادیه بازدید میدانی و ارائه گزارش می‌دهند، سامانه یکپارچه معاینه فنی یا به‌اصطلاح همان سامانه «سیمفا» یک سامانه نظارتی است و به صورت آنلاین عملکرد تمامی مراکز معاینه فنی را در سراسر کشور مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد و تفاوتی بین تجهیزات و عملکرد مراکز معاینه فنی در شهرهای کشور وجود ندارد.

بنده معتقدم لازم است نظارت توسط کارگروه‌های استانی بیش از این صورت بگیرد، هرچند با وجود سامانه «سیمفا» تخلف در مراکز به حداقل رسیده ولی اصرار ما به جهت جلوگیری از دست‌کاری داده‌ها توسط کاربران مراکز بر رمزگذاری مقادیر توسط دستگاه‌ها و تجهیزات بوده، پس باید دید چه کسانی و به چه علت از این موضوع امتناع می‌ورزند و می‌خواهند نظارت بر عملکرد آنها کم‌رنگ شود.

* برخی اظهارنظرها مطرح شده مبنی بر این‌که مردودی خودروها در معاینه فنی شهر تهران بیش از سایر شهرهاست؟

معاینه فنی برتر مردودی خودروها را ۱۰ درصد افزایش داده است

بله، درست است؛ اما به دلیل اجرای معاینه فنی با حدود مجاز آلایندگی جدید یا همان معاینه فنی برتر است که ضریب مردودی را بیش از ۱۰ درصد افزایش داده به طوری که اگر در سایر مراکز کشور نیز حدود مجاز جدید معاینه فنی اجرا و لحاظ شود، تعداد مردودی خودروها از لحاظ آلایندگی افزایش می‌یابد.

* آیا مراکز معاینه فنی در سراسر کشور می‌توانند گواهی معاینه فنی برتر صادر کنند؟

۹۰ درصد مراکز کشور، معاینه فنی برتر صادر می‌کنند

بر اساس اصرار رئیس سابق سازمان حفاظت محیط‌زیست مبنی بر تجهیز تمامی مراکز معاینه فنی سطح کشور برای انجام معاینه فنی برتر ۹۰ درصد مراکز معاینه فنی کشور متحمل هزینه‌های فراوانی جهت انجام معاینه فنی برتر شده‌اند تا بتوانند گواهی معاینه فنی با حدود مجاز جدید (برتر) ابلاغی سازمان حفاظت محیط‌زیست را صادر کنند؛ بنابراین ۹۰ درصد مراکز معاینه فنی در سراسر کشور برای این مهم تجهیزات لازم خریداری کرده و آماده صدور گواهینامه معاینه فنی برتر هستند، هرچند هم اکنون نیز می‌توانند صادر کنند.

* در مورد طرح LEZ چه توضیحاتی دارید؟

طرح LEZ که توسط وزارت کشور در سراسر شهرهای کشور اجرا شد، لذا این اتفاق افتاد و تمامی زیرساخت‌ها در سامانه «سیمفا» ایجاد شد و در اکثر کلانشهرها نیز زیرساخت‌ها فراهم شده اما جای بسی تأمل دارد. گاهی در این خصوص افراد غیرمسئول در اجرای فرآیند که می‌توان گفت به معنی واقعی غیرمسئول بوده و هستند، اظهارنظراتی می‌کنند که عملکردهای صورت گرفته را به سمت و سوی خود جهت می‌دهند.

* آیا می‌توان نام این افراد را برد؟

بله، اخیرا شاهد بودیم شخصی به عنوان مشاور سازمان حفاظت محیط‌زیست هر چند جایگاه قانونی و حقوقی آن جای تأمل دارد، در خصوص طرح LEZ و اجرای فرایند معاینه فنی و موضوعات دیگر اظهارنظر کرده، البته ما خدا را شاکریم؛ چراکه این سازمان تمامی دغدغه‌های خود را برطرف کرده و امروز معاینه فنی از نظر این افراد بسیار جایگاه پیدا کرده، هرچند متولی آن مشخص است.

علت مردودی ۶۹ درصد خودروها در معاینه فنی چیست؟ - 22

* چه نظری در خصوص آیین‌نامه معاینه فنی که توسط سازمان حفاظت از محیط‌زیست ابلاغ شده دارید؟

آیین نامه ابلاغ‌شده که یقینا ریاست سازمان حفاظت محیط‌زیست به دلیل عدم آشنایی و توجه به پیشینه معاینه فنی و همچنین بدون لحاظ کردن نظر کارشناسان و حتی نظر سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور چنین آیین‌نامه‌ای را ابلاغ کرده که اجرای آن تبعات اجتماعی برای مردم ایجاد می‌کند. چراکه تجهیز مراکز معاینه فنی سراسر کشور به لوازم اندازه‌‌گیری دور بالا در معاینه فنی (صدور گواهینامه معاینه فنی برتر) با تاکید بر ابلاغیه ریاست سابق سازمان حفاظت محیط‌زیست صورت گرفته و مراکز مجبور به تحمل هزینه‌های قابل توجهی شدند به طوری که در برخی مراکز معاینه فنی برای تجهیز هر خط مبلغ ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان هزینه شده تا بتوانند گواهینامه معاینه فنی با حدود مجاز شورای عالی محیط‌زیست صادر کنند.

به نظر می‌رسد پیش‌نویس چنین ابلاغیه‌ای توسط افراد خاص با نگاه خاص به معاینه فنی تهیه و تنظیم شده، لذا آقای کلانتری ریاست سازمان بایستی هوشمندانه به این قضیه ورود و با این موضوع برخورد کند که شائبه نگاه اقتصادی و تجاری به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ معاینه فنی در آن سازمان ایجاد نشود، مثلا ورود شرکت‌های بازرسی و دریافت وجه از مراکز جهت ارزیابی و بازرسی در آینده به گوش می‌رسد.

البته همان‌گونه که اشاره کردم یقینا اجازه نخواهیم داد جایگاه یک دستگاه حاکمیتی مانند وزارت کشور و به تبع آن شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و کارگروه‌های استانی به ریاست معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری‌ها تضعیف شود.

* آیا مراکز معاینه فنی به عنوان یک مقوله درآمدزایی در نظر گرفته شده است؟

به معاینه فنی نگاه اقتصادی و تجاری دارند

متأسفانه در بعضی از شهرها مخصوصا بعضی کلانشهرهای کشور به مقوله معاینه فنی به جای نگاه خدماتی، نگاه اقتصادی و تجاری دارند. به عنوان مثال شهری با سرمایه‌گذاری بسیار ناچیز مثلا تهیه یک سوخت‌سنج و یا نصب دوربین و… در منافع و درامد یک مرکز مشارکت دارد و بخش خصوصی را وادار می‌کند بخش قابل توجهی از درآمد خود را در اختیار شهرداری قرار دهد که با وجود دستگاه نظارتی امیدواریم این مهم برطرف شود.

علت مردودی ۶۹ درصد خودروها در معاینه فنی چیست؟ - 30

* چرا در بعضی مراکز بازدید چشمی انجام نمی‌شود؟

تمامی مراکز بایستی طبق مصوبه دولت در مراکز خود بازدید چشمی خودروهای دوگانه‌سوز را انجام دهند؛ چراکه مراکز معاینه فنی، ‌ مراکز خدماتی به‌حساب می‌آید و شهرداری‌ها می‌بایست در چارچوب مقررات در این راستا خدماتی نیز ارائه دهند ولی متأسفانه برخی از مراکز تحت نظارت شهرداری‌ها تاکنون از انجام این وظیفه قانونی به دلیل خاص خودداری و از انجام آن به شکل‌های مختلف طفره می‌روند و همین امر موجب سردرگمی مراجعان و بعضا موجب ورود واسطه‌ها به این حوزه شده و درنهایت هزینه‌های غیرمتعارف را به مالکان خودروهای دوگانه‌سوز تحمیل می‌کند.

* میزان مراجعات به مراکز معاینه فنی کشور با توجه به اجرای طرح LEZ نسبت به سال گذشته چه تغییری داشته و استقبال مردم چگونه بوده است؟

افزایش ۲۵ درصدی مراجعه به مراکز معاینه فنی

با توجه به آمار موجود در سامانه «سیمفا» اجرای طرح LEZ سبب رشد قابل ملاحظه مراجعات به مراکز معاینه فنی سراسر کشور شده و تعداد خودروهای مراجعه‌کننده به ۵۹۰ مرکز معاینه فنی کشور با ۷۵۰ خط مکانیزه آزمون خودرو رشد حدود ۲۵ درصدی را باعث شده است.

تعداد خودروهای مراجعه‌کننده در سال ۹۶، ۱۰ میلیون و ۷۶۱ هزار و ۶۱۳ خودرو و در سال ۹۷، ۱۲ میلیون و ۶۴۷ هزار و ۹۸۱ خودرو بوده است که از تعداد خودروهای مراجعه‌کننده در سال ۹۷، تعداد ۹ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۵۰۴ خودرو موفق به دریافت گواهی معاینه فنی شده و سهم مراکز معاینه فنی شهر تهران به خاطر اجرای طرح LEZ حدودا بین ۱۰ الی ۱۳ درصد می‌باشد.

* چند درصد خودروها در تست معاینه فنی مردود شدند و بیشترین میزان مردودی خودروها در سال ۹۷ مربوط به چه آیتمی بود؟

سامانه «سیمفا» به صورت تمام‌وقت فعالیت تمامی مراکز معاینه فنی را کنترل می‌کند و بر اساس آماری که از این سامانه استخراج شده است، ۲۷ درصد از خودروها در مراکز معاینه فنی از نظر ایمنی و آلایندگی و عیوب ظاهری مردود شدند که بیشترین میزان مردودی خودروها در سال گذشته مربوط به بحث آلایندگی خودروها بود و حدود ۶۹ درصد از کل مردودی‌ها مربوط به این آیتم بوده است.

* آیا معاینه فنی در کاهش آلودگی هوا تأثیر به سزایی داشته است؟

پاسخ این سوال شما را به وقت دیگری موکول می‌کنم و اجازه بدهید به این موضوع نپردازم.

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌انتهای‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پیام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌/‌‌‌‌‌

خواندن خبر در سایت منبع

فروش فوری ایران‌خودرو در عید فطر ۹۸ اجرا خواهد شد؟

چرخانخبرگزاری چرخان
فروش فوری ایران‌خودرو در عید فطر ۹۸ اجرا خواهد شد؟

فروش فوری ایران‌خودرو و سایپا که در هفته‌های اخیر طرفداران زیادی به پا کرده بود و بخشی از تقاضای بازار را جذب کرده بود ولی در روزهای اخیر با بی نظمی عجیبی در حال اجراست که به نظر می‌رسد با توجه به نیاز شدید بازار به عرضه خودروسازان باید وزارت صنعت به این موضوع ورود کند ولی ایران‌خودرو در اقدامی عجیب به طور کلی این عرضه را قطع کرد!

به گزارش چرخان، گروه خودروسازی ایران‌خودرو در اطلاعیه‌ای جزئیات و توضیحاتی را پیرامون طرح‌های فروش فوری خود مطرح کرد که با توجه به فروش فوری روز گذشته این شرکت ابهاماتی در مورد آن ایجاد شده بود ولی علیرغم امیدواری بازار به افزایش ظرفیت فروش این شرکت ولی روابط عمومی ایران‌خودرو اعلام کرد که در روزهای آتی شرایط فروشی نخواهد داشت و به طور کلی مشتریان منتظر عرضه از سوی این گروه نباشند!

فروش فوری ایران‌خودرو در عید فطر ۹۸ اجرا خواهد شد؟ - 3

این شرکت در اطلاعیه خود اعلام کرد که ظرفیت هر نمایندگی در طرح فروش روز گذشته ۴ خودرو بود که البته بدین معنی نیست که در هر نمایندگی این ۴ خودرو ثبت سفارش شده باشد بلکه ظرفیت هر نمایندگی را اعلام کرده است. این شرکت در اطلاعیه مذکور اعلام کرده است که انتخاب نمایندگی طبق روال معمول شرایط قبلی برقرار خواهد بود و مشکلی در انتخاب برای مشتریان وجود نخواهد داشت.این رو هم بخون:

ساعت ثبت نام فروش فوری ایران‌خودرو و نکاتی برای ثبت سریع سفارش! خرداد ۱۰, ۱۳۹۸

گفتنی است که مشتریان بایستی به ظرفیت هر نمایندگی در تحویل خودرو نسبت به انتخاب نمایندگی اقدام کنند و طبیعی است در صورت پر شدن ظرفیت هر نمایندگی بایستی نزدیک‌ترین نمایندگی دارای ظرفیت توسط وی انتخاب شود.

فروش فوری ایران‌خودرو در عید فطر ۹۸ اجرا خواهد شد؟ - 8

از دیگر مواردی که در این اطلاعیه به آن اشاره شده مساله عدم ارائه شرایط فروش است که روابط عمومی این شرکت دلیل این تصمیم را لحاظ کردن ظرفیت روزهای آینده در فروش روز گذشته این شرکت اعلام کرد که شواهد آن نیز قابل تامل است چرا که گزارشات بازار و مشتریان نشان می‌دهد که این افزاش ظرفیت منجر به ثبت نام محسوس و ملموس مشتریان نشده است.

گفتنی است که طبق اطلاعات موجود در مورد شرایط فروش خودروسازان، این دو شرکت طرح فروش اختصاصی برای عید فطر نخواهند داشت و بدیهی است که شرایط فروش قبلی این شرکت‌ها نیز پس از اتمام ظرفیت بسته خواهند شد که بدین ترتیب باید شاهد افزایش قیمت در بازار خودروهای داخلی باشیم چرا که با توجه به تعطیلات پیش روی و نیاز مردم برای خرید خودرو، احتمالا دلالان از وضعیت پیش آمده کمال استفاده یا سو استفاده را خواهند نمود و دوباره به قیمت‌های نجومی در مورد خودروهای داخلی خواهیم رسید.اشتراک

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین19 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، در پی وقوع زمین لرزه‎ای با قدرت ۶ ریشتر در جنوب غربی چین شمار تلفات ۱۲ نفر و تعداد مجروحان ۱۳۴ اعلام شد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، وقوع زمین لرزه باعث تخریب شمار بسیاری از ساختمان‌ها و منازل مسکونی شد که در پی آن نیرو‌های امداد مجبور شدند بیش از ۴ هزار نفر را به مکانی دیگر انتقال دهند. بر اساس گزارش‎ها، زمین لرزه مهیب در استان سیچوان روی داده که بر اثر آن چندین بزرگراه تخریب و مسیر عبور و مرور مسدود شدند. بر اساس گزارش‎ها، زمین لرزه مهیب در استان سیچوان روی داده که بر اثر آن چندین بزرگراه تخریب و مسیر عبور و مرور مسدود شدند. علاوه بر آن، یک هتل در نزدیک استان سیچوان تخریب شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای اختصاصی با یک نشریه آمریکایی تلاش کرد از اهمیت حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان بکاهد. منابع خبری پنجشنبه هفته گذشته از حمله به دو نفتکش در دریای عمان خبر دادند. کشتی «فرانت آلتر» با پرچم جزایر مارشال و کشتی «کوکوکا کاریجس» با پرچم پاناما در حال حرکت بود. «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا هم چند بار تصریح کرد که حمله به نفتکش‌ها توسط ایران انجام شده است. او گفته که دریای عمان اکنون نسبت به گذشته از اهمیت راهبردی کمتری برای ایالات متحده برخوردار است، در حالی که چین.
خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
گزارش کیمسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه) پارلمان توسط میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرائت شد. طبق جمع‌بندی این گزارش، دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات و شرکت مهران گشت در این حادثه و در مواردی که ذکر شد مقصر هستند. همچنین با بررسی صورت گرفته مشخص شد که استفاده از تله‌کابین برای جابه‌جایی حدود ۴۰ هزار دانشجوی این واحد و با توجه به قرارگیری ساختمان‌های دانشگاه در محل‌های مختلف این مجموعه امکان منطقی ندارد. همچنین براساس این گزارش موارد متعددی از سهل‌انگاری مدیران دانشگاه آزاد و رؤسا و معاونان واحد علوم تحقیقات در خصوص بی‌تدبیری در این حادثه وجود دارد که این موارد شامل قبل از حادثه (نظیر عدم رعایت موارد ایمنی راه و عدم نظارت بر پیمانکار) و بعد از حادثه (نظیر باقی ماندن موارد عدم ایمنی) است که از سوی کمیسیون در حال پیگیری از مقامات قضائی و نتیجه آن متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

رونمایی از رقیب ترامپ

همشهریهمشهری1 روز قبل
خبر فوریخبر فوری14 ساعت قبل
معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری کشور گفت: ایجاد رفاه و افزایش ثروت در بافت‌های فرسوده از برنامه‌های اولویت‌دار دولت است. وی افزود: مردم باید آمادگی لازم را برای همکاری در راستای احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده داشته باشند، چرا که از سیاست‌های اصلی دولت برطرف‌کردن مشکلات، نارسایی‌ها، آسیب‌ها و ارتقا زندگی مردم است. وی اضافه کرد: دولت تسهیلات ارزان قیمت را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد، همچنین امکان دریافت سند، مطابق با طرح و برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی به منظور نوسازی بافت‌های فرسوده وجود دارد. نوسازی بافت‌های فرسوده به گونه‌های مختلف نیازمند عزم ملی است. طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته، این پروژه در پایان سه ماهه دوم سال جاری افتتاح خواهد شد.
الفالف11 ساعت قبل
سه هفته قبل مدیر عامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران اعلام کرد که پایانه جاسک به زودی به ظرفیت صادرات یک میلیون بشکه نفت در روز می‌رسد. دسترسی مناسب این پایانه به دریای عمان می‌تواند تداوم صادرات و ارتقای توان ذخیره‌سازی نفت خام به خصوص در شرایط خاص را تضمین کند. لذا دور از ذهن نیست که این پایانه را هدف ناامن سازی از سوی آمریکا و نیز عربستان سعودی و دیگر متحدان آمریکا در منطقه بدانیم. واقعیت این است که آمریکایی‌ها در «راهبرد فشار» به ایران شکست خورده‌اند و حتی «نمایش مذاکره» و سفر «آبه» نیز نتوانست برای آن‌ها آبی گرم کند و با پاسخ صریح و قاطع ایران مواجه شدند. مقابل این نقشه‌ها، هم مسئولان و هم مردم باید هوشیار باشند و هوشمندانه و عزتمندانه رفتار کنند.

اخبار بیشتر