دیدنی‌های آخر هفته
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سرگرمی
پوشش خبری

دیدنی‌های آخر هفته

تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه

انتخابخبرگزاری انتخاب
تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه
تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه - 0

در حاشیه برگزاری مراسم یادبود صدمین سال پایان جنگ جهانی اول در انگلیس

تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه - 2

یک دختربچه هندی که به عنوان یک الهه هندو در کلکته زندگی می کند

تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه - 4

زنجیره انسانی یمنی ها برای انتقال مواد غذایی به مناطق کوهستانی

تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه - 6

گارد استقبال مولداوی پیش از ورود رجب طیب اردوغان

تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه - 9

خوشحالی دیدیه دشان سرمربی فرانسه پس از شکست دادن آلمان

تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه - 12

زنان کشمیری از پنجره خانه خود در حال تماشای اعتراضات

تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه - 14

پرنس هری و همسرش مگان دوشس ساکس در استرالیا

تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه - 16

گفتگو با یک روبات در نشست جهانی ربات در توکیوی ژاپن

تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه - 18

ضرب و شتم یک معترض توسط نیروهای پلیس هند

تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه - 20

گروهی از جوانان در ساحل کالیفرنیا هنگام غروب خورشید

تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه - 23

پاپ فرانسیس در مقابل گروهی از زنان راهبه در واتیکان

تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه - 25

ملاقات با یک خرس قطبی در باغ وحشی در آلمان

تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه - 28

دشت گلهای لاله در سیدنی استرالیا

تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه - 31

امباپه ستاره تیم ملی فوتبال فرانسه در میان گروهی از کودکان

تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه - 33

سخنرانی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در پارلمان

تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه - 35

قبرستانی در هنگ کنگ

تصاویر : دیدنی‌های امروز پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه - 37

جشن قهرمانی تیم ملی فوتبال برزیل در مسابقات چهار جانبه عربستان

خواندن خبر در سایت منبع

تصاویر همسایگی دریا و شنزار در نمایی دیدنی از تپه اژدها

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
تصاویر همسایگی دریا و شنزار در نمایی دیدنی از تپه اژدها
گردشگری > جهانگردی - تپه‌اژدها نام تپه شنی عظیمی در شهر بندری ایگیگه در شیلی است که به‌عنوان بزرگ‌ترین شنزار شهری جهان شناخته می‌شود.

 تپه‌اژدها (Cerro Dragon) شنزاری طبیعی به‌ طول ۴ کیلومتر نزدیک ساحل شهر بندری ایگیگه در شیلی با ارتفاع متغیر بین ۱۵۰ تا ۵۰۰ متر است و از نظر ارتفاع فقط شنزار صحرای بزرگ آفریقا از آن مرتفع‌تر است. این تپه درحال‌حاضر به‌عنوان بزرگ‌ترین شنزار جهان شناخته می‌شود.

این تپه ریگ‌های روان روی لبه صخره‌ باریکی بالای پرتگاهی با ارتفاع ۱۵۲ متر است که سدی طبیعی روبه دریا ایجاد کرده است. اعتقاد بر این است که تپه‌اژدها حدود ۲۰ هزار سال قبل در مدت آخرین عصر یخبندان و زمانی که دریا حدود ۱۰۰ متر جلوتر بوده شکل گرفته است.

امروزه این شنزار یکی از چشم‌اندازهای منحصربه‌فرد ایگیگه است که از سراسر شهر می‌توان آن را دید.

در سال ۲۰۰۵ با هدف حفاظت از مشخصه‌های زمین‌شناختی آن از دخالت‌های انسان به‌ویژه دور کردن آن از توسعه‌دهندگان شهری، تپه‌اژدها به‌عنوان «پناهگاه طبیعی» معرفی شد. اما متاسفانه این معرفی تاثیر کمی داشت و ساکنین شهر همچنان از این مکان که می‌تواند یکی از جلوه‌های گردشگری مهم ایگیگه باشد به‌عنوان جایی برای تخلیه زباله‌های شهری استفاده می‌کنند.

تصاویر همسایگی دریا و شنزار در نمایی دیدنی از تپه اژدها - 5تصاویر همسایگی دریا و شنزار در نمایی دیدنی از تپه اژدها - 6تصاویر همسایگی دریا و شنزار در نمایی دیدنی از تپه اژدها - 7تصاویر همسایگی دریا و شنزار در نمایی دیدنی از تپه اژدها - 8تصاویر همسایگی دریا و شنزار در نمایی دیدنی از تپه اژدها - 9

چمدان

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ مانکن‌های زنده یا پروژه سینمایی؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز20 ساعت قبل
به تازگی فیلمی مربوط به خیابان ولیعصر تهران منتشر شده است که گفته می‌شود مانکن‌های زنده در ویترین قرار دارند ولی گویا برخلاف شایعه منتشر شده این فیلم مربوط به صحنه فیلمبرداری یک پروژه سینمایی است.
مهرمهر23 ساعت قبل
محمدصابر شیخ رضایی هنرمند طراح گرافیک جوان که طراحی و ایده‌پردازی چیدمان «گورستان سربازان آمریکایی» را در موزه استکبارشناسی ۱۳ آبان برعهده داشته است، درباره این چیدمان به خبرنگار مهر گفت: این چیدمان، سه روز پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی در محوطه ورودی بنیاد استکبارشناسی موزه لانه جاسوسی که مجری طرح نیز بود، اجرایی شد. وی تأکید کرد: این چیدمان، واکنشی هنرمندانه به سرانجام حضور جنایتکارانه و تجاوزگری نظامیان آمریکا و اسرائیل در منطقه غرب آسیا است. این هنرمند در مورد تنوع سوژه‌های به کار رفته در چیدمان «گورستان سربازان آمریکایی» بیان کرد: این مجموعه شامل سه بخش مکمل؛ از جمله نصب واژگون و نیمه برافراشته پرچم ایالات متحده بر موضع قدیمی مرکز حیاط سفارت پس از چهل سال از ابتدای انقلاب، ۵۲ صلیب در خاک به نشانه گورستان‌های مشهور سربازان جنگی آمریکایی، چینش دو هرم با ۲۰ تابوت پوشیده با پرچم که سمبل سربازان کشته شده آمریکایی و اسرائیلی است. این هنرمند طراح همچنین از نصب تابلوی «جنتلمن‌های تروریست» خبر داد و گفت: با آغاز بهمن ماه ۱۳۹۸ و همزمان با نمایش چیدمان «گورستان سربازان آمریکایی»، تابلوی عریض «جنتلمن‌های تروریست» نیز به نمایش درآمد که بازنشر متفاوتی از اثر «صداقت آمریکایی» و همسو با گرافیک اجرایی دیوارنگاره‌های جدید لانه جاسوسی است که نیمه آبان ماه امسال رونمایی شده بود. مضمون این اثر در همراهی با صحبت‌های اخیر رهبر انقلاب در نماز جمعه تهران پس از ترور فرماندهان ارشد ایران و عراق به دست جنایتکاران آمریکایی است که فرمودند: «آن جنتلمن‌های پشت میز مذاکره، همان تروریست‌های فرودگاه بغداد هستند.»
کجاروکجارو1 روز قبل
کاشت مو عملی بسیار دقیق و حساس است و و هرساله هزاران نفر در کشورمان اقدام به کاشت مو می‌کنند و زیبایی را به چهره خود باز می‌گردانند. در حوزه کاشت مو به‌دلیل بهره گرفتن از متدهای گوناگون در کاشت مو، هر روشی هزینه مربوط به خود را دارا است. تعیین هزینه کاشت مودر کشور ما تعیین هزینه کاشت مو به عوامل گوناگونی وابسته است و قانون واحد و مشخصی در مورد انجام کاشت مو وجود ندارد. قیمت کاشت مو در هر فردی توسط کلینیک کاشت مو محاسبه می‌شود که به فاکتورهای مختلفی بستگی خواهد داشت و مبنای درست و دقیق و واحدی به‌عنوان قانون هزینه کاشت مو در کشور ما وجود ندارد. ارزانترین روش کاشت مودر کاشت موی طبیعی هزینه کلی کاشت به روش کاشت، تعداد فولیکول‌های موهای کاشته شده، دستمزد متخصص و تعرفه کلینیک‌ها وابسته است و در شرایطی که کاشت مو با متدهایی همانند FIT و FUT انجام شود، هزینه کاشت به مراتب از دیگر روش‌های کاشت مو با دستگاه‌های مدرن همانند روش‌های SUT و FUE کمتر و ارزان‌تر خواهد بود و به همان نسبت درصد موفقیت حاصل از کاشت مو برای بیمار کمتر است و عوارض کاشت مو نیز بیشتر خواهد بود؛ بنابراین هر فردی که قصد کاشت مو دارد به‌جای دنبال کردن روش‌های ارزان باید به‌دنبال کاشت مو با بهترین کیفیت و استفاده از روش‌های نوین باشد تا کاشت موی وی با صرف هزینه بیشتر، نتایج بهتری را برای وی به‌دنبال داشته باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین12 ساعت قبل
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: شورای جهانی صنایع‌دستی به تازگی ۳ شهر و یک روستای ایران را در فهرست شهر‌ها و روستا‌های جهانی صنایع‌دستی ثبت کرده است. اعتمادآنلاین| علی اصغر مونسان، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اظهار کرد: شورای جهانی صنایع‌دستی به تازگی ۳ شهر و یک روستای ایران را در فهرست شهر‌ها و روستا‌های جهانی صنایع‌دستی ثبت کرده است. مونسان با اشاره به عناوین شهر‌ها و روستا‌های ثبت شده از سوی شورای جهانی صنایع‌دستی افزود: شیراز از استان فارس به عنوان شهر جهانی صنایع‌دستی، زنجان به‌عنوان شهر جهانی ملیله، ملایر از استان همدان به عنوان شهر جهانی مبلمان منبت و روستای قاسم آباد از استان گیلان به عنوان روستای جهانی چادرشب‌بافی در فهرست شهر‌ها و روستا‌های جهانی صنایع‌دستی قرار گرفته‌اند. مونسان با اشاره به حفظ رتبه برتر ایران از لحاظ تعداد شهر‌ها و روستا‌های جهانی صنایع‌دستی خاطرنشان کرد: «ایران با ثبت ۱۱ شهر و ۳ روستای جهانی، با مجموع ۱۴ عنوان شهر و روستای جهانی صنایع‌دستی، مقام نخست را در میان کشور‌های جهان دارد. کشور چین با ثبت ۶ شهر و روستای جهانی صنایع‌دستی، مقام دوم را به خود اختصاص داده است.

استایل متفاوت هنرمندان در مراسم گرمی آواردز ۲۰۲۰

16+
همشهریهمشهری15 ساعت قبل
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از خبرآنلاین، خبر بستری شدن محمدرضا شجریان در بخش مراقبت‌های ویژه باعث شد که شایعات زیادی در فضای مجازی منتشر شود. البته این شایعات با اظهارنظرهای افراد آگاه در این باره کمرنگ شد. حالا بابک حیدری اقدم مدیر بیمارستان محل بستری شجریان هم در این باره توضیحاتی ارائه کرده است که می‌خوانید. «احتراما، با توجه به بستری استاد موسیقی ایران جناب آقای شجریان در بیمارستان جم ارائه توضیحاتی در این زمینه الزامی است. دراین نوبت به دلیل تشخیص پزشکان معالج ایشان جهت انجام اقدام درمانی، نیاز به جراحی سطحی عروقی بوده که به لطف خداوند با موفقیت انجام پذیرفته و انشاالله امروز یا فردا با نظر پزشکان معالج مرخص خواهند شد.

اخبار بیشتر