اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه 13 خردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه 13 خردادماه

قیمت دلار، سکه و طلا امروز دوشنبه ۹۸/۳/۱۳ | شاخص ارزی روی مرز روانی

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
قیمت دلار، سکه و طلا امروز دوشنبه ۹۸/۳/۱۳ | شاخص ارزی روی مرز روانی
اقتصادنیوز؛ امروز دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ بازار طلا و ارز پایتخت به روند کاهشی هفته ادامه داد. صرافی ملی صبح امروز نرخ معاملاتی دلار و یورو را با ۱۰۰ تومان کاهش نسبت به روز گذشته به ترتیب تا نزدیکی مرزهای روانی ۱۳ و ۱۵ هزار تومان عقب نشاند. این در حالی‌ست که در بازار آزاد دلار آمریکا حدود ۱۰۰ تومان نسبت به دیروز افزایش یافت و درنزدیکی رقم ۱۳۳۰۰ تومان ایستاد، رقمی که تا دیروز یک سطح حمایتی مستحکم تلقی می‌شد.

به گزارش اقتصادنیوز؛ صبح امروز دوشنبه ۹۸/۳/۱۳ صرافی ملی نرخ خرید و فروش دلار و یورو را ۱۰۰ تومان نسبت به نرخ شنبه کاهش داد و به شرح زیر اعلام کرد:

قیمت خرید دلار: ۱۳۰۵۰ / قیمت فروش دلار: ۱۳۱۵۰ / قیمت خرید یورو: ۱۴۹۵۰ / قیمت فروش یورو: ۱۵۰۵۰

بیشتر بخوانید: گزارش نهایی «اقتصادنیوز» از بازار طلا و ارز پایتخت؛ شوک پیشنهاد پمپئو به قیمت‌ها و عدول از مرزهای حمایتی | یکشنبه ۹۸/۳/۱۲

همچنین قیمت دلار در بازار آزاد تهران که یکشنبه نهایتا بین ۱۳۱۸۰ تا ۱۳۲۱۰ تومان به کار خود پایان داده بود، صبح امروز بین ۱۳۲۸۰ تا ۱۳۳۱۰ تومان معامله شد.

همچنین دلار هرات در بازار مرزی صبح امروز ۱۳۲۱۰ تا ۱۳۲۳۰ تومان خرید و فروش شد. نرخ حواله درهم امارات نیز که عصر یکشنبه تا رقم ۳۶۲۰ تومان کاهش یافته بود، امروز در معاملات اولیه ۳۶۲۵ تومان قیمت خورد.** قیمت‌های درج شده مربوط به زمان تنظیم خبر است.

*** برای اطلاع از نرخ لحظه‌ای و نمودار تغییر قیمت به صفحه بازارهای اقتصادنیوز مراجعه کنید.

خبر در حال تکمیل است … این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو و دلار و تکرار مجدد مسکن مهر

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو و دلار و تکرار مجدد مسکن مهر
امروز (‌‌دوشنبه 13 خرداد ماه 1398) روزنامه جام‌جم نوشته است که بسته رونق مسكن كه اكنون در دستور كار دولت دوازدهم قرار گرفته، تكرار همان مختصات طرح مسكن مهر است كه در شش سال گذشته بارها مورد انتقاد دولتمردان قرار گرفته بود. همچنین روزنامه خراسان اعلام کرده که 100 هزار خودرو به زودی روانه بازار می‌شود و روزنامه دنیای اقتصاد هم دلایل ریزش قیمت دلار در روز گذشته را بررسی کرده است.

به ‌گزارش تجارت‌نیوز، امروز (‌‌دوشنبه ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۸) روزنامه جام‌جم نوشته است که بسته رونق مسکن که اکنون در دستور کار دولت دوازدهم قرار گرفته، تکرار همان مختصات طرح مسکن مهر است که در شش سال گذشته بارها مورد انتقاد دولتمردان قرار گرفته بود. همچنین روزنامه خراسان اعلام کرده که ۱۰۰ هزار خودرو به زودی روانه بازار می‌شود و روزنامه دنیای اقتصاد هم دلایل رسیدن دلار به آستانه مرز ۱۳ هزار تومانی در روز گذشته را بررسی کرده است.

تکرار چراغ خاموش مسکن مهر

روزنامه جام‌جم با تیتر «تکرار چراغ خاموش مسکن مهر» نوشته است که وزارت راه و شهرسازی اخیرا از بسته رونق مسکن رونمایی کرد که مهم‌ترین ویژگی آن واگذاری زمین‌های دولتی به سازندگان و اعطای ۲۵میلیون تومان وام ساخت با نرخ سود صفر درصد با هدف حذف قیمت زمین از هزینه تمام‌شده ساخت مسکن است.

بنابراین می‌توان گفت بسته رونق مسکن که اکنون در دستور کار دولت دوازدهم قرار گرفته، تکرار همان مختصات طرح مسکن مهر است که در شش سال گذشته بارها مورد انتقاد دولتمردان قرار گرفته بود.

در مسکن مهر هم دولت زمین‌های رایگان را در اختیار سازندگان قرار می‌داد و وام‌های قرض‌الحسنه هم پرداخت می‌کرد که موجب کاهش چشمگیر هزینه تمام‌شده مسکن برای اقشار متوسط و کم‌درآمد جامعه شد.

در مسکن مهر حدود دو میلیون خانوار در شهرها خانه‌دار شدند. با توجه به اینکه قیمت مسکن در ۶ سال اخیر سه برابر شده و یکی از عوامل این گرانی کاهش تولید و عرضه مسکن به‌ویژه در متراژهای پایین در سال‌های اخیر بوده است، دولت دوازدهم نهایتا راه چاره را در کاهش هزینه ساخت‌وساز دیده است.

این در حالی است که عباس آخوندی که پنج سال متصدی مسکن در دولت‌های یازدهم و دوازدهم بود، اعتقادی به مداخله دولت در تولید مسکن نداشت.

در نتیجه سیاست‌های وی، تولید مسکن در کشور در دولت فعلی نسبت به دولت‌های نهم و دهم تقریبا نصف شد و اوضاع بازار را آشفته کرد.

طرح‌هایی همچون مسکن اجتماعی و بازآفرینی شهری هم که در دولت‌های یازدهم و دوازدهم مطرح شد بدون آن‌که به مرحله اجرا برسد بایگانی شد.

این روزنامه نوشته است: سیدحسین افضلی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون عمران مجلس برای بررسی وضعیت مسکن در کشور جلسه‌ای را با حضور وزیر مسکن و دیگر متصدیان برگزار کردند.

در این جلسه راهکارهای رونق بخش مسکن مورد بحث قرار گرفت که وزیر راه به‌شدت موافق ساخت مسکن برای کاهش التهابات این بخش بود، به همین دلیل اولین تصمیمی که در این خصوص گرفته شد، به صفر رساندن قیمت زمین و کاهش هزینه تمام شده برای ساخت مسکن بود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: استفاده از ظرفیت‌های مغفول بخش خصوصی و استمداد از آنها برای ساخت مسکن دومین نکته‌ای بود که در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت، به همین دلیل قرار شد از ظرفیت شرکت‌های تخصصی که اهلیت خود را به اثبات برسانند، استفاده شود.

افضلی با بیان اینکه ساخت مسکن و عرضه آن به بازار می‌تواند در پایین آوردن قیمت خرید و اجاره مسکن مؤثر باشد، افزود: کارت‌های اعتباری خرید مصالح، مقابله با دلال‌بازی و اخذ مالیات از خانه‌های خالی نیز می‌تواند در این امر مفید واقع شود ولی با این حال چون فاصله بین عرضه و تقاضا در شرایط کنونی زیاد است باید دولت به ساخت انبوه مسکن مبادرت ورزد.

وی تصریح کرد: تولید مسکن در کشور با هر اسمی ازجمله مسکن مهر، اقدام ملی مسکن، مسکن امید و… اقدام مفیدی است و در این خصوص باید از تجربه‌های مفید قبلی استفاده کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به کم‌کاری دولت در ساخت مسکن در سال‌های گذشته، گفت: متأسفانه تابه‌حال دولت متناسب با نیاز کشور مسکن نساخته است و این ایراد به دولت وارد است که بخش مسکن را در سال‌های گذشته به حال خود رها کرده و به‌اصطلاح خوابانده است، به همین دلیل شاهد گرانی‌های اخیر در این بخش هستیم.

سرازیری قیمت‌ها در بازار خودرو

روزنامه خراسان با تیتر «سرازیری قیمت‌ها در بازار خودرو» نوشته است که نجفی دستیار ویژه وزارت صحت، از تکمیل ۱۰۰ هزار خودروی دارای کسری قطعات در ایران خودرو و سایپا و عرضه آنها به زودی به بازار خودرو خبر داد.

این خبر می‌تواند نوید بخش کاهش هر چه بیشتر حباب قیمت خودرو در بازار باشد. در این حال، سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل نیز پیش‌بینی کرد در صورت افزایش عرضه خودرو از سوی خودروسازان، قیمت‌ها در بازار حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد افت داشته باشد.

این روزنامه نوشته است: به گزارش خبرگزاری فارس، روند کاهشی قیمت خودرو در بازار که در پی برخورد دستگاه قضا با برخی سایت‌های فروش خودرو و جلوگیری از قیمت‌سازی در فضای مجازی آغاز شده است، پس از مطرح شدن بحث بازگشت قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت نیز همچنان ادامه دارد.

به طوری که سایپا ۱۳۱ از حدود ۵۸ میلیون در اوج قیمت هم اینک تا ۴۷ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است.

همچنین سایپا ۱۱۱ از ۶۲ به ۵۳ میلیون تومان، ساینا از ۷۱ تا ۶۱٫۵ میلیون، تیبا صندوق دار از ۶۰ به ۵۳، تیبا ۲ از ۶۸ به ۶۱٫۵، ساندرو استپ وی از ۲۴۰ به ۲۱۰، تندر ۹۰ از ۱۶۰ به ۱۳۰، تندر ۹۰ پلاس اتومات از ۲۲۰ به ۱۸۷ رسیده است.

بازار خودرو ۳۰ درصد حباب قیمتی دارد

همچنین روزنامه جوان با تیتر «بازار خودرو ۳۰ درصد حباب قیمتی دارد» نوشته است که هر نقطه بازار خودرو را که بگیرید به حدی دچار ایراد و مشکل است که قادر به نوشتن چندین کتاب درباره با آن خواهید بود، اما این روز‌ها مسیر بازار با کاهش رودربایستی میان قطعه‌سازان و خودرو‌سازان روند نزولی قیمت‌ها را در پی داشته است.

با این حال همچنان به گفته برخی کارشناسان خودرو ۳۰ درصد حباب قیمتی دارد. حبابی که البته با انتقال قیمت‌گذاری به شورای رقابت و بی‌اثر بودن قیمت‌گذاری از حاشیه بازار، اکنون آبی برای خودروسازان گرم نخواهد کرد.

این روزنامه نوشته است: داستان از جایی شروع شد که همزمان با زمزمه واگذاری قیمت‌گذاری به شورای رقابت جریانی جالب در بازار و صنعت خودرو اتفاق افتاد که نشان می‌داد دیگر آن همگرایی سابق میان خودروسازان و قطعه‌سازان وجود ندارد.

۹ روز پیش یعنی ۴ خرداد سخنگوی انجمن قطعه‌سازان در واکنش به سخنان اخیر دبیر انجمن خودروسازان که اعلام کرد‌ه بود، مشکلات صنعت خودرو و دپوی خودرو در کف کارخانه‌ها، صنعت قطعه‌سازی است، گفته بود: احمد نعمت‌بخش به‌عنوان نماینده خودروسازان به دولت، مجلس و مردم آدرس غلط می‌دهد.

فرهاد بهنیا گفته بود: در حال حاضر مشکل صنعت خودرو قطعه‌سازان نیست، بلکه تنها قطعه‌سازی است که با ایجاد انحصار در صنعت قطعه موجب زمینگیر شدن ۱۶۰ هزار خودروی سواری شده است.

وی گفت: این انجمن اعتقاد دارد که باید نام قطعه‌سازی که ۸۰ درصد تعهدات ایران خودرو را به عهده دارد، بیشترین ارز ۴۲۰۰ تومانی را گرفته و بیشترین مطالباتش در اسفند ماه نقد شده است، اعلام و نام قطعاتی که به دلیل عدم ارائه از سوی قطعه‌ساز در انبار‌ها دپو شده‌اند گفته شود.

اما در کمتر از شش روز قطعه‌ساز انحصار‌گر که نامی از آن برده نشده بود در قالب دعوت خبرنگاران از خط تولید قطعات خودرو به نوعی جواب همکارانش را داد. جوابی که آن نیز به نوعی در پاسخ به خودرو‌سازان بوده و مشکل را بر گردن یک قطعه‌ساز بزرگ انداخته بودند.

خودرو‌سازان همانطور که اشاره شد مشکل خودرو‌های دپو شده را (که داد مردم را درآورده و قیمت‌ها را در بازار به هم زده بود) قطعه‌سازان عنوان کرده بودند.

مالک کروز مجموع مطالبات خود را از ایران‌خودرو و سایپا هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: خودروسازان قادر به پرداخت هفتگی، ماهانه و مستمر مطالبات قطعه‌سازان نیستند و در حال حاضر دو خودروساز بزرگ بالای ۱۲۰ میلیارد تومان چک برگشتی تسهیلاتی را دارند که ما دریافت کرده‌ایم و قادر به پرداخت آن نیستند. اقساط این تسهیلات را ما باید پرداخت کنیم.

وی ارزش این چک‌های برگشتی را تا پیش از عید ۳۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: سقف اعتباری خودروسازان پاسخگو نیست و نمی‌توانند از بانک‌ها تسهیلات بگیرند. ما پیشنهاد کردیم که مطالبات ما را فعلا ندهید، ولی پول تحویل هفتگی قطعات را بپردازید.

مالک کروز با نگاهی از بالا و بی‌توجه به ظرفیت سایر قطعه‌سازان در جمع خبرنگاران گفت: در نامه‌ای به خودرو‌سازان از آنها خواستیم که برنامه تولیدشان را کم کنند و خودرو‌های ناقص تولید نکنند، ولی خودروسازان اصرار دارند که خودرو تولید می‌کنیم، بعد قطعاتش را هر موقع برسد، می‌بندیم.

وی در عین حال با احتیاط درباره خودروسازان سخن گفته و مشکل را قیمت تمام شده عنوان کرد و در عین حال پرده از مشکلات انحصاری در تأمین قطعات نیز برداشت، زیرا کشاورز در نشست با خبرنگاران گفت: در حال حاضر خودرو‌های کف کارخانه با کمبود قطعات مختلف از جمله باتری، کمربند ایمنی، پمپ هیدرولیک فرمان، ریل تنظیم کمربند، کاتالیست، صندلی، دستگیره سقف پژو ۲۰۶ و فندک روبه‌رو هستند.

به علاوه مالک کروز مدیران خودرو را نیز متهم به کج‌فهمی و نبود اطلاعات کافی در حوزه تأمین مالی قطعات کرد.

وی همچنین با انتقاد از برنامه افزایش تیراژ تولید خودروسازان گفت: آن‌ها نمی‌دانند که تولید قطعات چه میزان سرمایه در گردش نیاز دارد. در حال حاضر شرکت کروز تأمین صددرصدی برخی قطعات خودرو را انجام می‌دهد و جور بقیه شرکت‌ها را نیز می‌کشد، این در حالیست که خودروسازان در زمانی که همه چیز خوب بود، از ما انتظار تأمین ۳۰ تا ۴۰ درصدی قطعات را داشتند.

مالک کروز البته در مورد بحث‌های مطرح شده مبنی بر تلاش این شرکت برای خرید بخش دیگری از سهام ایران‌خودرو نیز گفت: آرزوی ما این است که مدیریت خودروسازان خصوصی شود، ایران‌خودرو در مجمع سال ۹۶ معادل ۷ میلیارد تومان سود مصوب کرد؛ یعنی بابت هر خودرو ۱۱ هزار تومان، شرکت سایپا نیز ضررده بود و سودی تعیین نشد.

در آن زمان وضعیت اقتصاد مانند امروز نبود. در حال حاضر شرکت‌های خودروساز با چنین بنیه مالی وارد جهنم تحریم شده‌اند.

وی تأکید کرد: ما به‌عنوان سهامدار به دنبال سود هستیم و دست هر واحدی که بتواند خودروسازان را از مدیریت دولتی خارج کند، می‌بوسیم.

به این ترتیب به نظر می‌رسد کمبود قطعات، قیمت تمام شده و رابطه میان قطعه‌ساز بزرگ بین سایر قطعه‌سازان و خودرو‌سازان چندان مناسب به نظر نمی‌رسد و در این میان آنچه باعث افزایش هزینه‌ها برای مردم و تأخیر در اجرای تعهدات شده، اختلافات میان آنها است.

این روزنامه نوشته است: شاید بهترین روش برای چنین زیاده‌خواهی‌هایی در صنعت خودرو با نخریدن مردم و دمیدن در تنور اختلافات اجزا بازار این صنعت باشد، زیرا از این بازار تنها دودش به چشم مردم می‌رود و سودش به جیب دلالان!

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی با بیان اینکه قیمت فعلی خودرو ۲۰ تا ۳۰ درصد حباب دارد به مردم توصیه کرده فعلا وارد این بازار نشوند، چراکه جلساتی در وزارت صمت برگزار شده است که تولید را افزایش خواهد داد و به‌محض رونق تولید متضرر می‌شوند.

محمدرضا نجفی‌منش، رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی به حضور دلالان در بازار خودرو اشاره کرد و گفت: از آنجایی که بحث بازار خودرو بخش‌های مختلفی از جامعه را تحت تأثیر قرار می‌دهد، افراد زیادی نیز در این خصوص دخالت و ورود پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه تولید خودرو در سال گذشته ۴۰ درصد کاهش داشته است، عنوان کرد: کمبود قطعات سبب شده است خودروسازان در سال‌جاری نیز به تولید مورد نظر خود دست پیدا نکنند و فضا برای جولان دلالان این حوزه فراهم شود.

ریزش دلا‌ر به مرز ۱۳ هزار

همچنین روزنامه دنیای اقتصاد با تیتر «ریزش دلا‌ر به مرز ۱۳ هزار» نوشته است که روز یکشنبه موج نزولی، دلار را به آستانه مرز ۱۳ هزار تومانی برد.

دیروز، دلار تا ساعت ۱۵:۳۰، ۲۰۰ تومان افت قیمت را تجربه کرد و به محدوده ۱۳ هزار و ۴۵۰ تومان رسید. به گفته فعالان، این افت بیشتر ناشی از کمبود تقاضا در بازار بود.

در اواخر روز، میزان فروش‌ها در بازار بالاتر رفت و حتی قیمت تا زیر سطح ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومانی نزول کرد. به باور بازیگران ارزی، افت انتهای روز بیشتر اثر روانی اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر آمادگی مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران بود.

این روزنامه نوشته است: در دومین روز هفته، دلار و سکه دومین کاهش متوالی را تجربه کردند و در آستانه آغاز تعطیلات خردادماهی نه تنها تمایل چندانی برای رشد قیمت از خود نشان ندادند، بلکه به سوی شکست سطوح حمایتی حرکت کردند.

دلار دیروز ۳۲۰ تومان افت قیمت را به ثبت رساند و به کمترین بهای ثبت شده از پنجم فروردین ماه رسید.

دلار در اولین روز هفته نیز ۱۰۰ تومان افت قیمت را تجربه کرده بود و عنوان می‌شد که پس از ساعت ۴ بعدازظهر روز یکشنبه نیز افت بیشتری را به ثبت رسانده و حتی به زیر سطح ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومانی نیز رفته است.

عامل اولی که زمینه‌ساز افت دلار تا ساعت ۳ بعدازظهر شد، کمبود تقاضا و کاهش انتظارات افزایشی بود.

عامل دومی که از نگاه معامله‌گران در نیم ساعت انتهایی روز در بازار هیجان کاهشی ایجاد کرد، اظهارات وزیر امورخارجه آمریکا بود.

براساس گزارش‌های خبری، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا دیروز عنوان کرد آمریکا حاضر است «بدون پیش‌شرط» با ایران مذاکره کند. پس از انتشار این خبر، میزان فروش‌ها در بازار به‌طور مشهودی بسیار بیشتر شد.

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش قیمت نفت با ادامه تأثیر منفی جنگ تجاری بر بازار

شاناخبرگزاری شانا
کاهش قیمت نفت با ادامه تأثیر منفی جنگ تجاری بر بازار
قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت ۴ و ۳۹ دقیقه امروز (دوشنبه، ۱۳ خردادماه) به ۶۱ دلار و ۱۶ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۲ دلار و ۸۸ سنت رسید.

به گزارش شانا به نقل از خبرگزاری رویترز، قیمت نهایی شاخص نفت برنت روز جمعه (دهم خردادماه) ۶۱ دلار و ۹۹ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی ۵۳ دلار و ۵۰ سنت بود.

در پایان هفته گذشته، کند شدن رشد تقاضا و نگرانی از جنگ تجاری آمریکا با کشورهای گوناگون سبب شده بود قیمت نفت افت شدیدی را تجربه کند.

میتوم فرناندو، تحلیلگر مؤسسه ریوکین اتریش گفت: قیمت نفت به دلیل نگرانی‌های تجاری جدید پس از خط و نشان کشیدن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، درباره وضع تعرفه تجاری ضد مکزیک که یکی از بزرگ‌ترین شریکان تجاری آمریکا و تولیدکننده عمده نفت است، کاهش یافت. کد خبر ۲۸۹۴۴۰

خواندن خبر در سایت منبع

تخلف تاکسیرانی در افزایش قیمت کرایه‌ها

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
تخلف تاکسیرانی در افزایش قیمت کرایه‌ها
تخلف تاکسیرانی در افزایش قیمت کرایه‌ها - 0

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران از تخلف تاکسیرانی در افزایش نرخ کرایه‌‌ها در برخی خطوط خبر داد و گفت: منتظر پیگیری‌ها در این زمینه هستیم.

محمد علیخانی، عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت‌وگو با فارس، در مورد اعتراضات مردمی به نرخ کرایه‌های تاکسی، اظهار داشت: طبق مصوبه شورای شهر تهران که به تأیید فرمانداری رسید حداکثر نرخ کرایه‌های تاکسی در سال جاری ۲۰ درصد است و دریافت وجه بیش از این میزان تخلف محسوب می‌شود.

وی افزود: گزارش‌ها و شکایت‌هایی در این زمینه به ما و اصل شده که نشان می‌دهد تاکسیرانی در برخی از خطوط تخلف در این زمینه انجام داده است.

عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: این مسئله را کتبا‌ به شهردار اعلام کرده‌ایم تا جلوی تخلفات گرفته شود و اکنون منتظر نتیجه شکایت‌ها و بررسی‌های آن هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

جدید‌ترین قیمت تلوزیون در بازار ایران

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
جدید‌ترین قیمت تلوزیون در بازار ایران
اقتصاد نیوز: تب قیمت در بازار لوازم خانگی هنوز فروکش نکرده و خریداران برای پایین آمدن قیمت ها در انتظار هستند.

به گزارش اقتصاد نیوز، تلویزیون یکی از مهمترین کالاهای هر خانه است. این کالا در ماه‌های اخیر با افزایش قیمت زیادی روبرو بوده است.

در ادامه جدیدترین قیمت این محصول در بازار‌های کشور را می‌بینید.

نرخ‌های درج شده در این لیست , شروع قیمت فروشندگان برای تلوزیون در بازار است.

برند‌های تلوزیون موجود در این صفحه

انواع تلوزیون شامل: Samsung ۴۳N۵۸۸۰ LED TV ۴۳ Inch و X. Vision ۵۵XKU۶۳۵ Smart LED TV ۵۵ Inch و تلویزیون ۶۵ اینچ ۴k سونی مدل ۶۵X۸۵۰۰F و تلویزیون ۵۰ اینچ ۴k ال جی مدل LG ۵۰UK۶۳۰۰ و Sony KD-۵۵X۹۰۰۰F Smart LED TV ۵۵ Inch و LG ۵۵SJ۸۵۰۰۰GI Smart LED TV ۵۵ Inch و Daewoo DLE-۴۹H۱۸۰۰-DPB LED TV ۴۹ Inch و Television Marshal. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

کمترین و بیشترین افزایش قیمت اقلام خوراکی در اردیبهشت ماه

ایبناخبرگزاری ایبنا
کمترین و بیشترین افزایش قیمت اقلام خوراکی در اردیبهشت ماه
قیمت سه محصول پیاز، خیار و مرغ ماشینی در اردیبهشت ماه ۹۸ نسبت به ماه قبل از آن، با بیشترین کاهش در مقایسه با سایر اقلام خوراکی همراه بوده است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران در گزارشی به تورم اقلام خوراکی در اردیبهشت ماه نسبت به ماه قبل از آن پرداخته و نوشته است: قیمت سه محصول قند، شکر و برنج ایرانی نیز در اردیبهشت نسبت به فروردین با سرعت بیشتری در مقایسه با قیمت سایر اقلام خوراکی افزایش یافته است.

کمترین و بیشترین افزایش قیمت اقلام خوراکی در اردیبهشت ماه - 2

با این حال در اردیبهشت ماه ۹۸، از ۲۴ قلم کالای خوراکی، متوسط قیمت ۱۰ قلم کالا نسبت به اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ بیش از دو تا چهار برابر شده است. در میان این کالاها، پیاز بالاترین رشد نقطه به نقطه قیمت را داشته به طوری که متوسط قیمت این محصول نسبت به اردیبهشت ماه سال قبل بیش از چهار برابر شده است.

معاونت بررسی‌های اتاق بازرگانی تهران نوشته است: متوسط قیمت فروش برخی کالاهای اساسی به طور قابل توجهی بالاتر از متوسط قیمت وارداتی این اقلام است که در سال ۹۷ برای واردات آنها از ارز ۴۲۰۰ تومانی استفاده شده است.

کمترین و بیشترین افزایش قیمت اقلام خوراکی در اردیبهشت ماه - 6

این گزارش خاطرنشان کرده است که ایجاد اختلال در زنجیره تولید تا بازار، عدم توان کنترل و نظارت دولت در حوزه تخصیص ارز تا توزیع و عرضه کالاها در بازار عمده‌ترین دلایل افزایش قیمت‌ها با وجود تخصیص ارز با نرخ ترجیحی بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

کمیسیون بلایای طبیعی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
گزارش اختصاصیکمیسیون بلایای طبیعیسالانه بین ۸ تا ۱۰ درصد درآمد ناخالص ملی صرف هزینه‌های ناشی از بلایای طبیعی می‌شود رقمی که شاید بشود با پرداخت تخصصی‌تر به موضوع مدیریت بحران و ایجاد ساز و کارهای جدید در سالهای پیش رو آن را کاهش داد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
رئیس اتحادیه صنف صادرکنندگان زعفران خراسان رضوی گفت: بانک مرکزی سه گزینه برای صادرات زعفران و برگشت ارز حاصل از آن پیش روی صادرکنندگان گذاشته است که اجرای هر سه گزینه به نوعی به ضرر صادرکنندگان زعفران است. نایب رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: مشکل دیگر صادرات تعرفه گمرکی برای صادرات زعفران است به نحوی که نرخ صادرات زعفران از استان در سال گذشته روی کاغذ و از نظر آمار ۳۵۰ میلیون دلار اما میزان واقعی آن ۱۷۰ میلیون دلار است و این مابه التفاوت در نتیجه بالا بودن تعرفه گمرکی است. وی اظهار داشت: نمایندگان سازمان توسعه تجارت نیز قول مساعد دادند که کارت اهلیت برای صادرکنندگان زعفران صادر کنند و بدین طریق صادرکنندگان واقعی شناسایی شوند و نظم به صادرات زعفران بازگردد. وی ابراز امیدواری کرد، شورای عالی صادرات و سازمان توسعه تجارت در چارچوب فرآیند حمایتی، صادرات محصول زعفران را توسعه دهند و همچنین بسته حمایتی برای صادرات زعفران در نظر گرفته شود تا این محصول به جایگاه واقعی خود بازگردد. مسئول بخش زعفران سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا گفت: مشکلات صادرکنندگان زعفران در نشست با مسئولان ذیربط در تهران مطرح و قرار بر واقعی شدن نرخ زعفران شده است.

کارگروه مشترک استانی و منطقه‌ای ایران و روسیه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در تهران؛ کارگروه مشترک استانی و منطقه‌ای ایران و روسیهبرگزاری کمیسیون‌های مشترک ایران و روسیه می‌تواند علاوه بر ارتقاء همکاری‌های اقتصادی، دستیابی به حجم مبادلات تجاری تا سقف ۱۰ میلیارد دلار را که چند وقت پیش روسای جمهور ایران و روسیه سند آنرا امضا کردند محقق کند؛ میزان مبادلات تجاری دو کشور هم‌اکنون حدود ۲ میلیارد دلار است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی احسان صالح گفت: یک کودک به همراه دوست خود داخل کوچه در حال بازی بودند که به علت باز بودن کانال آب یکی از آنها داخل کانال سقوط کرد. وی اضافه کرد: مادر کودک پس از مراجعه به داخل کوچه از همبازی وی جویای احوال فرزندش شد که او عنوان کرد دوستش داخل کانال آب سقوط کرده است. مدیرکل پزشکی قانونی همدان ادامه داد: مادر این خانواده با استمداد از اطرافیان جستجو برای کشف فرزندش را آغاز کرده که چند متر جلوتر او را مشاهده و از کانال خارج می‌کنند. صالح بیان کرد: این کودک ابتدا به بیمارستان نهاوند و سپس به بیمارستان بعثت شهر همدان منتقل شده که با وجود تلاش تیم پزشکی، جان خود را از دست داد. بر اساس این گزارش، چندی پیش یک پسر ۱۸ ساله در سد خاکی واقع در منطقه مبارک آباد شهرستان کبودراهنگ غرق شد همچنین یک پیرمرد که دچار بیماری آلزایمر بود به علت سقوط در داخل استخری واقع در روستای «چشین» جان خود را از دست داد.
الفالف1 ساعت قبل
وی ادامه داد: در بحث اشتغال فارغ‌التحصیلان آنچه که از دولت انتظار داریم این است که امید جوانان را ناامید نکند. باید برای آینده شغلی او برنامه‌ریزی کنیم تا میل و رغبتی که به دنبال بازار کار است از دست ندهد. بیات با تاکید بر همراهی وزارت علوم و وزارت کار در شناسایی رشته‌های پر تقاضا در بازار کار و تربیت دانشجویان بر مبنای رشته‌های مذکور، افزود: امروز صاحبنظران و دانشگاهیان باید بنشینند و درباره آینده بازار کار صحبت کنند. به جای موضوعات تکراری باید دانش جدیدی اضافه کنیم و جوانان را به سمت نیازهای آینده بازار سوق بدهیم. در حالی که بسیاری از فارغ‌التحصیلان با چالش بی مهارتی در بازار کار مواجه هستند، آمارها نشان می‌دهد ۴۰ تا ۵۰ درصد افرادی که به قصد اشتغال وارد دوره‌های مهارتی می‌شوند، در راهیابی به بازار کار موفق‌ترند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
به گزارش دیلی‌میل، شرکت تجهیزات مخابراتی «اریکسون» (Ericsson) یک اختراع به ثبت رسانده که قادر است حضور جیب‌برها را شناسایی کند. اگر فردی به جز صاحب گوشی توسط این فناوری شناسایی شود، حالت اصطکاک گوشی فعال می‌شود و آن را لغزنده می‌کند تا به این ترتیب برداشتن آن از جیب سخت شود. شرکت اریکسون همچنین یک فناوری مشابه به نام «اصطکاک انطباقی» هم ابداع کرده که باعث می‌شود گوشی کاربران به زمین نیفتد و صفحه آن شکسته نشود. در این وضعیت حالت اصطکاک زیاد گوشی سبب می‌شود که صاحب گوشی به راحتی بیشتری گوشی خود را در دست بگیرد. این در حالی است که میزان گوشی‌های دزدیده شده در آمریکا در سال ۲۰۱۳ میلادی به ۳٫۱ میلیون دستگاه رسید.

اخبار بیشتر