محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها در آستانه تعطیلات
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها در آستانه تعطیلات

ترافیک سنگین و نیمه‌سنگین در محورهای شمالی کشور

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ترافیک سنگین و نیمه‌سنگین در محورهای شمالی کشور
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهور از ترافیک سنگین و نیمه‌سنگین در محورهای مواصلاتی شمال کشور خبر داد.

- اخبار اجتماعی -

سرهنگ نادر رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا درباره پیش‌بینی وضعیت جوی محورهای مواصلاتی کشور در تعطیلات پیش‌رو اظهار کرد: شرایط محیطی فعلا پایدار است.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل پلیس راهور با اشاره به ترافیک سنگین در محورهای ساوه تهران و قم تهران، تصریح کرد: در محورهای شمالی کشور نیز در هر دو مسیر رفت و برگشت شاهد ترافیک سنگین و بعضا نیمه‌سنگین هستیم.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون شاهد ورود کاروانهای زیارتی به حرم امام خمینی (ره) برای حضور در سی‌امین مراسم سالگرد نیز هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

محدودیت‌های ترافیکی توسط پلیس زنجان در عید فطر اعمال می‌شود

مهرخبرگزاری مهر
محدودیت‌های ترافیکی توسط پلیس زنجان در عید فطر اعمال می‌شود
زنجان- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان گفت: محدودیت های ترافیکی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان در روز عید سعید فطر اعمال می شود.

سرهنگ علی‌اصغر شیرمحمدی در گفتگو با خبرنگار مهر به تمهیدات ترافیکی روز عید سعید فطر توسط پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان اشاره کرد و افزود: از ساعت پنج صبح ۱۵ خردادماه تردد هر نوع وسیله نقلیه از تقاطع دارالقرآن و مسیرهای منتهی به سمت میدان «ر سل» ممنوع است که در این میان در این مسیرها محدودیت تردد و توقف اعمال می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان گفت: شهروندان زنجانی تا حد ممکن از ناوگان حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند و با پلیس راهنمایی و رانندگی همکاری لازم را داشته باشند.

شیرمحمدی تأکید کرد: تردد و توقف هر نوع وسیله نقلیه در محدوده ترافیکی ممنوع بوده و خودروهایی که در مسیر توقف کنند با جرثقیل به پارکینگ منتقل خواهند شد.

وی افزود: پلیس از تمام توان و ظرفیت برای برگزاری بهتر نماز عید فطر استفاده می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

جدیدترین وضعیت ترافیکی هراز و چالوس اعلام شد

موجخبرگزاری موج
جدیدترین وضعیت ترافیکی هراز و چالوس اعلام شد
رئیس پلیس راه مازندران گفت: درحال حاضر تردد خودروها در تمامی محورهای مازندران به‌صورت پرحجم است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی‌رضا قدمی، رئیس پلیس راه مازندران درباره آخرین وضعیت ترافیکی جاده های مازندران گفت: درحال حاضر تردد خودروها در تمامی محورهای مازندران به‌صورت پرحجم است و در محورهای هراز و کندوان شاهد حجم ترافیک بیشتری هستیم.

وی افزود: روزهای پرترافیکی را باتوجه به سالروز رحلت امام رحل (ره)، در پیش بودن تعطیلات عید سعید فطر و قیام خونین ۱۵ خرداد در محورهای مازندران پیش رو داریم به‌طوری‌که روز گذشته شاهد ترافیک سنگینی در محورهای استان بودیم.

رئیس پلیس راه مازندران با اشاره به اینکه محدودیت‌های ترافیکی نیز به‌منظور تسهیل در تردد در محورهای استان در دستور کار قرار می‌گیرد که از ساعت ۱۲ ظهر امروز آغاز شده و تا ساعت ۶ صبح روز شنبه ادامه دارد، اضافه کرد: تردد تمامی تریلرها به‌جز حاملان موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز از مسیر جنوب به شمال، ساعت هشت تا ساعت ۲۴ روز جمعه از مسیر شمال به جنوب ممنوع خواهد بود.

این مسؤول با اعلام اینکه تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در محور کندوان همچنان ممنوع است، بیان کرد: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ امروز تا ساعت دو بامداد فردا از مرزن‌آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ امروز تا ساعت دو بامداد فردا از کرج به سمت مرزن‌آباد به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

قدمی ادامه داد: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه ۱۵ خردادماه تا ساعت دو بامداد روز بعد از مرزن‌آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت۱۶ تا ساعت دو بامداد روز بعد از کرج به سمت مرزن‌آباد به‌صورت یک‌طرفه است.

وی افزود: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز جمعه ۱۷ تا ساعت دو روز شنبه ۱۸ خردادماه از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ روز جمعه تا ساعت دو امداد روز شنبه ۱۸ خردادماه از مرزن‌آباد به سمت کرج به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

رئیس پلیس راه استان مازندران به ممنوع بودن تردد تمامی تریلرها کماکان از محور هراز اشاره کرد و گفت: تردد تمامی کامیون‌ و کامیونت‌ها به‌جز حاملان موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ روز دوشنبه ۱۳ خردادماه تا ساعت ۱۸ روز شنبه ۱۸ خردادماه از این محور ممنوع اعلام شده است.

این مسؤول تصریح کرد: تردد تمامی وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز جمعه ۱۷ تا ساعت دو بامداد روز شنبه ۱۸ خردادماه از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ روز جمعه ۱۷ تا ساعت دو بامداد روز شنبه ۱۸ خردادماه از آب اسک به رودهن به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

قدمی با تأکید بر توجه رانندگان به توصیه‌های پلیس، خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه در برخی از موارد باتوجه به ترافیک سنگین مجبور به اعمال محدودیت‌های غیرقابل پیش‌بینی می‌شویم ضرورت دارد رانندگان به هشدارهای پلیس توجه کنند تا شاهد بروز مشکلی نباشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

اعمال محدودیت‌های ترافیکی روز عید فطر در شرق استان تهران

مهرخبرگزاری مهر
اعمال محدودیت‌های ترافیکی روز عید فطر در شرق استان تهران
ورامین- رییس پلیس راهور شرق استان تهران از تمهیدات ترافیکی درزمان برگزاری نماز عید فطر و سفرهای تابستانی خبر داد و گفت: محدودیت های ترافیکی روز عیدفطر در شرق استان تهران اعمال می شود.

سرهنگ یحیی دلیری در گفتگو با خبرنگار مهر، تمهیدات ترافیکی پلیس در هنگام برگزاری نماز عید سعید فطر را تشریح کرد و اظهار داشت: اعمال محدودیت‌های ترافیکی عید سعید فطر از ساعت ۲۴ روز قبل از عید فطر آغاز خواهد شد.

دلیری در تشریح جزئیات محدوده‌های ترافیکی در شهرهای شرق استان تهران گفت: این محدودیت‌ها در شهرستان ورامین طول خیابان مسجد جامع تا اطراف میدان امام خمینی (ره)، شهرستان پاکدشت اطراف میدان معلم، تقاطع شهدای رحیمی، طول بلوار دادگاه و خیابان ورزشگاه شهید قمی، شهرستان دماوند: طول خیابان مسجد جامع از میدان فرامه تا میدان ۱۷ شهریور، شهرستان قرچک طول خیابان مخابرات در حد فاصل مسجد جامع قرچک تا میدان کلانتری، شهرستان فیروزکوه: طول خیابان جهانبازان جنب ایران خودرو، شهرستان پیشوا: خیابان امام خمینی (ره) و خیابان فلسطین منتهی به صحن حرم مطهر امامزاده جعفر و شهرستان پردیس در طول خیابان جانبازان در حد فاصل ورودی مسکن مهر تا میدان فلسطین اجرا می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه پیش بینی برای حضور بیش از پیش نمازگزاران در انجام فریضه نماز روز عید انجام شده است، افزود: با توجه به اینکه با سازمان‌های اتوبوسرانی و تاکسیرانی هماهنگی‌های لازم انجام شده به نماز گزاران محترم توصیه می‌شود برای حضور در محل‌های برگزاری نماز عید فطر حتما از وسایل نقلیه عمومی اعم از تاکسی و اتوبوس استفاده کنند.

رئیس پلیس راهور شرق استان تهران ادامه داد با هماهنگی‌های انجام شده هر دو سازمان تاکسیرانی و اتوبوسرانی در محدوده برگزاری نماز با آمادگی کامل در خدمتگذاری به شهروندان نماز گزار نهایت تلاش را دارند.

دلیری با اعلام اینکه همه مقدمات لازم برای انجام نماز عید فطر انجام شده است، گفت: برای جلوگیری از ترافیک و تسهیل در امر تردد شهروندان و نماز گزاران تعدادی مسیر جایگزین در نظر گرفته شده تا با تردد دیگر خودروها در این محل‌ها از ایجاد گره‌های ترافیکی جلوگیری شود.

این مقام مسئول همچنین با اعلام اینکه از شب قبل تمهیدات لازم برای اطلاع رسانی به ساکنان این محدوده‌ها برای عدم پارک خودروها در معابر و خالی کردن معابر از وجود خودروها صورت می‌گیرد گفت: خودروهایی که از سوی پلیس راهور در این روز و به وسیله یدک کش‌ها جابجا می‌شوند در نزدیک‌ترین مکان به محل پارک خودرو انتقال داده می‌شود و مشخصات مالک خودرو از سامانه شماره گذاری راهور استعلام می‌گردد و از طریق پیامک و یا تماس موارد و محل انتقال خودرو به آنها اطلاع داده می‌شود.

رئیس پلیس راهور شرق استان تهران همچنین درباره برنامه‌های ویژه پلیس راهور همزمان با اتمام ماه مبارک رمضان و آغاز سفرهای تابستانی شهروندان گفت: این پلیس با تدابیر از پیش تعیین شده و پیش بینی سفر از روز ۲۰ خرداد با اعزام تیم‌های کمکی از راهور استان و شهرستان‌هایی که کمتر گرفتار ترافیک هستند و همچنین درخواست نیرو از مراکز آموزشی به شهرستان‌های شمالی بویژه دماوند و فیروزکوه عملا برنامه‌های ویژه پلیس راهور برای سفرهای تابستانی شهروندان آغاز شده و تمهیدات لازم که در این زمینه و برای رفاه حال مسافران در محورهای شهرستان‌های شمالی مذکور اندیشیده شده اعمال خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مجازات سنگین برای قاتلان بچه خرس در سوادکوه + فیلم تلخ از لحظه مرگ

رکنارکنا1 روز قبل
حسنعلی ابراهیمی مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران با اشاره به تلف‌شدن خرس قهوه‌ای ۲ ساله در سوادکوه، گفت: هماهنگی‌های لازم با دادستان شهرستان سوادکوه برای دستگیری افرادی که اقدام به ضرب و شتم خرس قهوه‌ای کردند، انجام شد. وی با بیان اینکه بدون تردید یکی از عواملی که باعث تلف‌شدن خرس قهوه‌ای در سوادکوه شد، عامل ضرب و شتم انسانی بود، افزود: به‌دلیل کار غیر‌اخلاقی ضرب و شتم خرس قهوه‌ای، اشد مجازات را برای عاملان آن به دستگاه قضایی پیشنهاد می‌کنیم. مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران گفت: رها‌شدگی برخی از حیوانات در جنگل‌های سوادکوه را از مناطق دیگر یا باغ‌وحش از اساس رد می‌کنم ولی از لحاظ علمی و برای تقویت ژنتیکی نوع خاصی از حیوانات یا پرندگان و یا درمان و بازگرداندن حیوان یا پرنده به جنگل وجود دارد و رها‌شدگی حیوانات از باغ وحش را در طول سال‌های اخیر در جنگل‌های سوادکوه رد می‌کنم. در فیلم زیر بانوی سوادکوه با فریاد‌های متعهدانه خود از ضاربان خرس قهوه‌ای می‌خواهد که از ضرب و شتم دست بردارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

عجایب معماری ایران در ۱۸۰۰ سال قبل؛ نخستین آپارتمان نشینان ایران چه کسانی بودند؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری _ زینب کریمی _ به آن ایزدخواست می‌گویند؛ به معنای اراده و خواست خداوند. نقل می‌کنند که یزدگرد و چند سردارش تنها بازماندگان ارتش بزرگی بودند که از سرما کشته شدند و خواست خداوند، زنده ماندن یزدگرد بوده‌است. دژ ایزدخواست روی صخره‌ای عظیم بنا شده که از سه سمت به دره‌ای با ارتفاع بین ۶ تا ۱۵ متر منتهی می‌شود. این گزارش شما را با یکی از عجیب‌ترین معماری‌های ایران آشنا می‌کند. نخستین شهر ایران که آپارتمان‌های چندطبقه‌ای دارد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: با تماس یکی از شهروندان با اورژانس اجتماعی، مبنی بر آزار جسمی یک پسر بچه ۴ ساله، موضوع بررسی و در دستور کار بهزیستی قرار گرفت. مجتبی ناجی با اشاره به گزارش کودک آزاری اخیر که در شهرستان اردستان رخ داده است، اظهار داشت: گزارش این کودک آزاری توسط مردم شهرستان اردستان به اورژانس اجتماعی اطلاع داده شد که بررسی این موضوع بالافاصله در دستور کار این نهاد قرار گرفت. وی افزود: پس از بررسی‌های صورت گرفته آثاری از خون مردگی در بدن این کودک ۴ ساله مشاهده شد که طبق گفته پزشکان این کودک بر اثر ضرب و شتم شدید دچار پارگی ریه شده است. معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه مادر و ناپدری کودک نزدیک‌ترین افراد به این کودک بودند، گفت: به محض ترخیص این کودک از بیمارستان و بر اساس حکم قاضی در صورتی که صلاحیت خانواده وی تایید نشود تحت پوشش بهزیستی قرار می‌گیرد. وی با اشاره به آخرین وضعیت جسمی این کودک اردستانی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر کودکی که مورد ضرب و شتم والدین قرار گرفته در بیمارستان بستری و تحت مداوا است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رحمانی فضلی در حاشیه بیست و هفتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران افزود: به طور طبیعی درباره مسائل مختلف کشور به ویژه موضوع روز همچون مسائل اقتصادی سوالات و ابهاماتی در جامعه به وجود می‌آید که بر این اساس در جلسه ستاد مقرر شد هر یک از دستگاه‌های مسئول در حوزه مربوط به خود نسبت به پاسخگویی به این سوالات و ابهامات اقدام کنند. وی همچنین با اشاره به وضعیت کاغذ در کشور نیز گفت: در جلسه امروز مقرر شد دستگاه‌های مسئول به گونه‌ای تدبیر کنند تا در ماه‌های آینده به ویژه آغاز فصل بازگشایی مدارس مشکلی در این زمینه به وجود نیاید. وزیر کشور همچنین به گزارش وزارت جهاد کشاورزی درباره وضعیت خرید تضمینی گندم اشاره کرد و افزود: ​ خوشبختانه گزارش‌ها نشان می‌دهد که ما در خرید گندم از کشاورزان شاهد اقدامات خوبی هستیم به گونه‌ای که میزان خرید نسبت به سال گذشته افزایش هم یافته است. رحمانی فضلی همچنین با اشاره به شرایط خودرو سازی کشور و نیاز متقاضیان خاطر نشان کرد: باید در این زمینه علاوه بر مقابله با فضاسازی‌ها و بازار سازی‌های کاذب که قیمت‌ها را دچار نوسان می‌کند نیاز مردم را نیز مدیریت و تامین کرد که در این زمینه وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد گزارش مبسوطی ارائه کرد.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرلشکر سلامی در آیین ملی بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد افزود: امروز این سیاست به طور ویژه در برابر مقاومت و اراده ملت ایران به بن بست رسیده و آنها هر چه در چنته داشتند رو کرده‌اند اما به نتیجه‌ای نرسیده‌اند. وی با یادآوری تهدیدهای ماه‌های اخیر امریکایی‌ها در فضای رسانه‌ای گفت: وقتی این تهدیدها از پوسته روانی خارج شد مشخص شد که چقدر ناتوان و کوچک هستند اما آن را در یک فضایی بزرگنمایی می‌کنند تا طرف مقابل را به تسلیم وادارند. سردار سلامی خاطر نشان کرد: آنها حتی دچار فقدان راهبرد نیز شده‌اند، روزی از خارج کردن نظامیانشان در سوریه صحبت می‌کنند، روزی هم می‌گویند چندصد نفر از نیروها بهتر است بمانند، روزی در عراق در پی استقرار حکومت دلخواه خود بودند اما مشخص شد که مردم عراق دنبال چه منطق و گفتمانی هستند. وی مقاومت را تنها راه پیروزی در برابر سیاست‌های امریکایی‌ها دانست و افزود: این پیروزی نزدیک است. وی تأکید کرد: ما ایران ۱۰، ۲۰، ۳۰ یا ۴۰ سال قبل نیستیم امروز ایران قدرتمندتر از هر زمان دیگری با دشمنان مبارزه می‌کند که این برآمده از هویت اسلامی، انقلابی و ملی مردم مسلمان ایران است که بارها طعم شکست را به دشمنان چشانده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا عارف در مجمع وزیران ادوار که با حضور وزرای دولت‌های بعد انقلاب برگزار شد، سه محور اصلی را اهداف عمده این مجمع بیان کرد و افزود: شناسایی موانع توسعه کشور و ارائه راهکار برای رفع آن، استفاده از ظرفیت‌های انسانی و مدیریتی در راستای حل مشکلات و معضلات اجتماعی، فرهنگی و مدیریتی و هم افزایی و هم اندیشی نخبگان مدیریتی و علمی در زمینه ارائه راهکارها برای تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت سه هدف اصلی است. وی با بیان اینکه ما اعلام کرده‌ایم که آماده همکاری با دولت‌ها هستیم اضافه کرد: برای انتقال تجربیات به نسل‌های بعدی و دولت‌های بعد، بحث‌های زیادی صورت گرفته است. عارف با اشاره به شرایط خاص کشور در حال حاضر و اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران گفت: برای حل این مشکل باید جدی‌تر عمل کنیم. وی افزود: همچنین برای حل مسائلی از جمله بیکاری، محیط زیست، فساد اقتصادی و اداری، دستیابی به رشد اقتصادی، نظام بانکی، بحران صندوق‌های تأمین اجتماعی،، تعاملات بین‌المللی و سیاست خارجی باید هم افزایی بیشتری داشته باشیم. عارف گفت: ما برای همکاری با همه نهادها و قوای کشور اعلام آمادگی کرده‌ایم.

اخبار بیشتر