وضعیت افزایش دما و آلودگی نسبی هوا طی ساعات آتی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

وضعیت افزایش دما و آلودگی نسبی هوا طی ساعات آتی

هوای پایتخت در مرز آلودگی

فارسخبرگزاری فارس
هوای پایتخت در مرز آلودگی
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هوای پایتخت طی ساعاتی از روز در آستانه شرایط نامطلوب قرار می‌گیرد.

حسین شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس درباره وضعیت هوای پایتخت اظهارداشت: با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز، برای برخی ساعات به ویژه بعدازظهر افزایش میزان وزش باد پیش بینی می‌شود که در بهبود وضعیت کیفیت هوای پایتخت موثر خواهد بود.

وی افزود: البته بر طبق نتایج پیش بینی کیفیت هوا، طی برخی ساعات امروز، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده خواهد شد، به طوری که وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران از لحاظ آلاینده ازن در آستانه شرایط نامطلوب به ویژه برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطر نشان کرد: در حال حاضر شاخص کیفیت هوا بر روی عدد ۶۲ قرار گرفته و سالم است.

خواندن خبر در سایت منبع

هوا گرم می‌شود

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز
هوا گرم می‌شود

سلامت نیوز: احد وظیفه، با اشاره به این‌که از امروز (دوشنبه ۱۳ خردادماه) تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور جوی آرام حاکم خواهد بود، گفت: در این روزها افزایش نسبی دما برای اکثر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، وی با بیان این‌که براساس آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی امروز (دوشنبه ۱۳ خردادماه) در شمال فارس، غرب کهکیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعد و برق و گاهی وزش باد شدید خواهیم داشت، افزود: امروز برای جنوب غرب یزد و بخش‌هایی از کرمان بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به این‌که امروز (۱۳ خردادماه) در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده و وزش باد دور از انتظار نخواهد بود، اظهار کرد: فردا (سه‌شنبه ۱۴ خردادماه) برای شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراکنده، گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه ادامه داد: پس فردا (چهارشنبه ۱۵ خردادماه) در استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، گیلان، کهکیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری بارش پراکنده خواهیم داشت.

همچنین در روزهای (پنج‌شنبه و جمعه ۱۶ و ۱۷ خردادماه) برای استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، ارتفاعات البرز مرکزی واقع در استان‌های زنجان و قزوین، البرز و تهران و همچنین دامنه‌های زاگرس در استان‌های کهکیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، مرکزی و شرق لرستان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: از امروز تا پایان هفته در برخی مناطق شرق و جنوب شرق به ویژه زابل، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در مورد وضعیت جوی تهران اظهار کرد: امشب، فردا و پس فردا آسمان تهران صاف تا کمی ابری خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود بیشترین و کمترین دمای تهران طی دو روز آینده (سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۴ و ۱۵ خردادماه) به ترتیب ۳۳ و ۲۰ درجه سانتیگراد و ۳۵ و ۲۵ درجه سانتیگراد باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

گزارش‌های هواشناسی چقدر قابل اعتماد است؟

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
گزارش‌های هواشناسی چقدر قابل اعتماد است؟
حتما برای شما هم پیش آمده که بدون چتر از خانه بیرون زده‌ باشید و چند ساعت بعد مثل موش آب‌کشیده به خانه برگشته یا برنامه گردشتان بخاطر نامساعد بودن هوا و باد و باران بهم خورده باشد. شاید هم گرمای بیش از حد یک روز بهاری در حالی که لباس مناسب برای یک روز نسبتا سرد را به تن دارید، کلافه‌تان کرده باشد. همه ما تقریبا این تجربه‌ها را بخصوص در فصل بهار که معروف به آب و هوای دمدمی و متغییر است، داشته‌ایم. خیلی وقت‌ها حتی چندین بار هواشناسی و اپلیکیشن‌های تلفنمان را چک کرده‌ایم اما باز هم به علت خطایی که در پیش‌بینی رخ داده غافلگیر شده‌ایم.

به گزارش وانانیوز،

بنابر تحقیقاتی که ایسپا (مرکز افکارسنجی دانشجویان) انجام داده است، ۴۹٫۳ درصد از کسانی که در یک نظرسنجی در خصوص اعتماد مردم به هواشناسی شرکت کرده بودند، به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی اعتماد زیادی داشتند. ۱۵٫۵ درصد اعتمادشان در حد متوسط و ۲۷٫۳ درصد نیز خیلی کم به گفته‌های هواشناسی اطمینان داشتند.

هواشناسی، از دوران بابلی‌ها تا حالا

فهمیدن این که اولین بار بشر کی تلاش کرد هوای روزهای آینده را پیش‌بینی کند کار آسانی نیست چرا که از هزاران سال پیش انسان سعی می‌کرد با حدس زدن وضعیت هوا و بارندگی در روزهای آینده کمتر غافلگیر شود. طبق اطلاعاتی که در این زمینه وجود دارد، از ۶۵۰ سال پیش از میلاد مسیح بابلی‌ها با توجه به الگوی تغییر شکل ابرها و البته طالع‌بینی سعی می‌کردند بارش باران و گرمای هوا را پیش‌بینی کنند.

در ایران نیز از قرن‌ها پیش، کسانی مانند ابوریحان بیرونی در کتاب آثار الباقیه، ابوعلی سینا در کتاب دانشنامه علائی و اسفزاری خراسانی در کتاب آثار علوی به مباحث هواشناسی پرداخته‌اند.

امروزه اما پیش‌بینی هوا در واقع ترکیبی از علم و تکنولوژی است که وضعیت اتمسفر موقعیت جغرافیایی خاصی را در یک زمان مشخص، تعیین می‌کند. این پیش‌بینی‌ها با جمع‌آوری داده‌های کمی از وضعیت اتمسفر در زمان حال و تحلیل تغییرات آن در ساعات آینده انجام می‌شود.

اولین اطلاعات هواشناسی مدرن مربوط به ایستگاه‌های سفارت‌خانه‌های کشورهای اروپایی بوده است. بعدها، در اوایل دهه ۳۰ شمسی با توجه به اهمیت این علم در امور هواپیمایی و کشاورزی، ایستگاه‌هایی برای جمع‌آوری اطلاعات هواشناسی زیر نظر بنگاه توسعه کشاورزی به وجود آمدند. پس از انقلاب نیز سازمان هواشناسی زیر نظر وزارت راه و ترابری قرار گرفت. از پیشکسوتان هواشناسی ایران می‌توان به دکتر گنجی و محمود حسابی اشاره کرد.

با توجه به پیشرفت علم هواشناسی، پیش‌بینی‌هایی که برای هفت روز آینده انجام می‌شود معمولا تا ۸۰ درصد، و پیش‌بینی برای ۵ روز در بیشتر مواقع تا ۹۰ درصد درست از آب درمی‌آید. ولی پیش‌بینی‌هایی که برای بیشتر از ۱۰ روز انجام می‌شود، تقریبا ۵۰ درصد مواقع غلط است.

اما چرا گاهی پیش‌بینی هواشناسی غلط از آب درمی‌آید؟

امروزه پیش‌بینی‌هایی که از وضعیت آب و هوا می‌شود بسیار پیشرفته‌تر چند دهه گذشته است اما هنوز هم نقص‌هایی وجود دارد. اما این نقص‌ها چه هستند؟

جواب این است: اتمسفر بخش‌های مختلفی دارند که به شیوه‌های پیچیده‌ای ترکیب می‌شوند و تعیین اثرشان نیازمند محاسبات متعددی است. مثلا تعیین وضعیت ذرات ابرها نیازمند بررسی‌های ریاضیاتی است که به شدت به نوع ابر وابسته بوده و ممکن است پیش‌بینی را سخت کنند.

علاوه بر این، امواجی وجود دارند که کارشان ایجاد جاذبه داخلی بین عناصر مختلف در جو است و به صورت مداوم در اتمسفر گسترش پیدا می‌کنند و این توانایی را دارند تا قدرت وزش باد را کاهش یا افزایش بدهند.

از طرفی درون اتمسفر چرخه‌های متعددی وجود دارد که با چرخش زمین و حرکت دریا بر همدیگر اثر می‌گذارند. بسته به درجه دما، فشار و میزان شرجی بودن هوا، ابرها شکل گرفته و موجب بارش باران می‌شوند. برای ارائه یک خروجی به نام پیش‌بینی هوا (مثلا برای روز آینده)، تمام مشاهداتی که در خصوص وزش باد، دما، فشار و متغییرهای دیگر در یک مدل ریاضیاتی که کارکرد سیستم را پیش‌بینی می‌کند جایگذاری می‌شود.

کوچترین ناهمسانی و اختلالی که به وجود بیاید، کل این سیستم را دچار مختل می‌کند. به همین دلیل است که گاهی پیش‌بینی‌های هواشناسی نادرست از آب درمی‌آیند.

البته راهی هم برای کاهش دادن این خطا وجود دارد و آن، این است که ناهمسانی به وجود آمده را با دقت بالا و با ابزارهای پیشرفته شناسایی کنند تا نقص‌های پیش‌بینی انجام شده را هرچه سریع‌تر برطرف کنند.

خطاهای هواشناسی و سیل

علم هواشناسی علاوه بر کارکرد و نقشی که در زندگی روزمره انسان‌ها ایفا می‌کند، مهم‌ترین کاربردش زمانی مشخص می‌شود که بتواند حوادثی مانند سیل و بارندگی‌های شدید را پیش‌بینی کند.

خطاهایی که در پیش‌بینی‌های هواشناسی رخ می‌دهد علاوه بر تاثیراتی که در زندگی روزمره دارد می‌تواند حالت خیلی جدی‌تر و خطرآفرین‌تری نیز داشته باشد که آن سیل‌هایی هستند که پیش‌بینی نمی‌شود و علاوه بر خسارت‌های مالی فراوان، تلفات جانی دلخراشی دارد.

محمد اصغری، کارشناس هواشناسی تلوزیون که چند وقت پیش مهمان برنامه اختیاریه بود در خصوص خطاهایی که در پیش‌بینی آب و هوا و بروز سیل رخ داده بود توضیحاتی ارائه داد.

او گفت که سازمان هواشناسی نیازمند اعتبار و در کنار آن نیازمند تجهیزاتیم؛ چرا که در پهناورترین استان‌های کشور مثل کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی و جنوبی حتی یک رادار هم نداریم.

مسلما نمی‌توان نقش تجهیزات را در علم هواشناسی نادیده گرفت. اختلالاتی که با دستگاه‌های پیشرفته و مناسب قابل پیگیری هستند و می‌توان با پیش‌بینی آنها یا اطلاع به موقع، خطای هواشناسی را به کمترین حد ممکن رساند، بدون این تجهیزات قابل مشاهده نیستند.

خواندن خبر در سایت منبع

هوای اصفهان در وضعیت زرد

ایمناخبرگزاری ایمنا
هوای اصفهان در وضعیت زرد
کیفیت هوای کلانشهر اصفهان، امروز با میانگین ۵۴ در وضعیت سالم است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان طی ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز دوشنبه سیزدهم خردادماه با میانگین ۵۴ در وضعیت قابل قبول (سالم) است.براین اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۶۰، خیایان رودکی روی عدد ۴۹، خیابان استانداری روی عدد ۵۳، خیابان چهارباغ خواجو روی عدد ۵۱ و بزرگراه خرازی روی عدد ۵۹ قرار دارد.کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله خمینی‌شهر با میانگین ۹۵، سجزی با میانگین ۶۲، شاهین‌شهر با میانگین ۵۹، مبارکه با میانگین ۶۷ و نجف‌آباد با میانگین ۹۳ در وضعیت قابل قبول (سالم) گزارش شد.هوای دولت‌آباد امروز با میانگین ۴۸ پاک است.کلانشهر اصفهان از آغاز امسال تاکنون، ۱۶ روز پاک، ۵۷ روز قابل قبول (سالم) و دو روز ناسالم برای گروههای حساس را تجربه کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

هشدار هواشناسی به کشاورزان سیستان و بلوچستان

تسنیمخبرگزاری تسنیم
هشدار هواشناسی به کشاورزان سیستان و بلوچستان
دبیر تهک کشاورزی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: به سبب وزش بادهای ۱۲۰ روزه تا آخر هفته شرایط جوی برای روغن پاشی، محلول پاشی و سم پاشی در باغات مناطق شمالی نوار شرقی و غرب استان مناسب نیست.

- اخبار استانها -

محسن بستانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی وزش بادهای شدید ۱۲۰ روزه همچنان در نواحی شمال استان ادامه دارد بنابراین توصیه می‌شود تا زمان فعالیت این بادها ضمن انجام ندادن سم پاشی در مزارع و باغات نیمه شمالی، نسبت به تقویت استحکامات و تاسیسات گلخانه‌ها اقدام کنند.

وی در بخش دیگری با تأکید بر خودداری از آبیاری درختان در مرحله گلدهی، افزود: با توجه به شرایط دمایی هوا توصیه می‌شود آبیاری منظم باغات و نخیلات، مزارع سبزی و صیفی طی شب‌ها یا ساعات خنک روز انجام شود.

دبیر تهک هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: به منظور بهره وری بیشتر از منابع آب توصیه می‌شود برای درختان موجود در دامنه‌ها و ارتفاعات تشتک دور درختان ایجاد شود تا آب با نفوذ بیشتری در خاک همراه شود.

بستانی در ادامه با اشاره به شرایط دمایی حاکم بر استان به فعالین عرصه دام و طیور توصیه کرد ضمن کنترل دما و رطوبت درگاوداری‌ها و واحدهای پرواربندی گوسفند، برای کاهش استرس گرمایی به صورت دائم آب خنک و تمیز در دسترس دام‌های شیری و گوساله‌ها قرار گیرد.

وی تصریح کرد: برای کاهش استرس گرمایی به ماکیان پرورشی نظیر مرغ، کبک، بلدرچین، بوقلمون و شتر مرغ از تراکم آن‌ها در واحد سطح مجموعه‌های پرورشی بکاهند.

دبیر تهک کشاورزی هواشناسی استان ادامه داد: دمای آب استخر کنترل و در صورت افزایش دمای آب به بیش از ۳۰ درجه سانتیگراد نسبت به بازکردن آب ورودی اقدام شود.

وی با بیان اینکه از تغذیه ماهی‌های در ساعات وزش باد شدید و ابری خودداری شود، توصیه می‌شود: تغذیه ماهیان پرورشی در ساعات خنک و اولیه روز انجام شود همچنین نسبت به افزایش هوادهی استخر‌ها نیز اقدام شود.

بستانی در بخش دیگری به زنبورداران توصیه کرد تا کندوها را در زیر سایه درختان قرار دهند تا دما روی کندوها و تولید عسل اثر منفی نگذارد.

دبیر تهک هواشناسی استان ادامه داد: اکنون زمان مناسبی برای انتقال کندوها به ییلاقات و مناطق سرد سیر، رنگ آمیزی کندو بخصوص درب کندو با رنگ‌های سفید و قرار دادن خروجی کندوها در جهت پشت به وزش باد است.

خواندن خبر در سایت منبع

آسمان کردستان آفتابی است/افزایش دمای هوا در چند روز آینده

مهرخبرگزاری مهر
آسمان کردستان آفتابی است/افزایش دمای هوا در چند روز آینده
سنندج – آخرین وضعیت نقشه های هواشناسی نشان می دهد که آسمان استان کردستان صاف و آفتابی بوده و شرایط جوی نیز طی هفته جاری به ویژه روزهای منتهی به ایام تعطیلات پایدار و آرام است.

به گزارش خبرنگار مهر، بررسی آخرین مدل و نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از امروز آسمان استان کاملا صاف و آفتابی است و تا پایان هفته جاری نیز هوا پایدار و آرام است و از روز جمعه شاهد ایجاد ابر در آسمان کردستان خواهیم بود اما سامانه بارشی نخواهیم داشت.

رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کردستان به خبرنگار مهر گفت: طبق بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی از امروز تا اواخر هفته هوای آرام و پایداری در منطقه حاکم است، اما در این مدت با توجه به مفوذ پر ارتفاع جنب حاره، دما روند افزایشی پنج تا هفت درجه‌ای خواهد داشت و روزهای سه شنبه تا جمعه هوای گرمی را شاهد خواهیم بود.

بهرام چاره خوا افزود: براساس آخرین پیش بینی‌های اداره کل هواشناسی استان کردستان، دمای هوا از امروز به صورت روزانه دو تا سه درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد و تا روز جمعه این افزایش به پنج تا هفت درجه سانتیگراد خواهد رسید.

وی بیان کرد: با افزایش دمای هوا در چند روز آینده دمای برخی از نقاط در کردستان مانند سلین اورامان و مریوان به ۴۰ تا ۴۱ درجه سانتیگراد خواهد رسید و در سایر نقاط نیز همین افزایش را خواهیم داشت.

رئیس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کردستان با اشاره به وضعیت دمای هوا طی روزهای آینده در این استان، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته گرمترین نقطه استان سلین اورامان با ۳۴ درجه بوده و زرینه نیز با شش درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین دمای هوا را در استان داشته‌اند.

وی یادآور شد: همچنین دمای هوا در ۲۴ ساعت گذشته در سروآباد به ۳۲ درجه، سنندج و مریوان ۳۰ درجه، کامیاران ۲۹ درجه، سقز و بانه ۲۵ درجه، قروه، بیجار، دهگلان و دیواندره نیز به ۲۴ درجه سانتیگراد رسیده است.

در حال حاضر دمای هوای سنندج آفتابی است و با نزدیک شدن به ظهر دمای هوا در حال افزایش و گرم شدن است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مجازات سنگین برای قاتلان بچه خرس در سوادکوه + فیلم تلخ از لحظه مرگ

رکنارکنا1 روز قبل
حسنعلی ابراهیمی مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران با اشاره به تلف‌شدن خرس قهوه‌ای ۲ ساله در سوادکوه، گفت: هماهنگی‌های لازم با دادستان شهرستان سوادکوه برای دستگیری افرادی که اقدام به ضرب و شتم خرس قهوه‌ای کردند، انجام شد. وی با بیان اینکه بدون تردید یکی از عواملی که باعث تلف‌شدن خرس قهوه‌ای در سوادکوه شد، عامل ضرب و شتم انسانی بود، افزود: به‌دلیل کار غیر‌اخلاقی ضرب و شتم خرس قهوه‌ای، اشد مجازات را برای عاملان آن به دستگاه قضایی پیشنهاد می‌کنیم. مدیر‌کل حفاظت محیط‌زیست مازندران گفت: رها‌شدگی برخی از حیوانات در جنگل‌های سوادکوه را از مناطق دیگر یا باغ‌وحش از اساس رد می‌کنم ولی از لحاظ علمی و برای تقویت ژنتیکی نوع خاصی از حیوانات یا پرندگان و یا درمان و بازگرداندن حیوان یا پرنده به جنگل وجود دارد و رها‌شدگی حیوانات از باغ وحش را در طول سال‌های اخیر در جنگل‌های سوادکوه رد می‌کنم. در فیلم زیر بانوی سوادکوه با فریاد‌های متعهدانه خود از ضاربان خرس قهوه‌ای می‌خواهد که از ضرب و شتم دست بردارند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

عجایب معماری ایران در ۱۸۰۰ سال قبل؛ نخستین آپارتمان نشینان ایران چه کسانی بودند؟ (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری _ زینب کریمی _ به آن ایزدخواست می‌گویند؛ به معنای اراده و خواست خداوند. نقل می‌کنند که یزدگرد و چند سردارش تنها بازماندگان ارتش بزرگی بودند که از سرما کشته شدند و خواست خداوند، زنده ماندن یزدگرد بوده‌است. دژ ایزدخواست روی صخره‌ای عظیم بنا شده که از سه سمت به دره‌ای با ارتفاع بین ۶ تا ۱۵ متر منتهی می‌شود. این گزارش شما را با یکی از عجیب‌ترین معماری‌های ایران آشنا می‌کند. نخستین شهر ایران که آپارتمان‌های چندطبقه‌ای دارد.

۲۶ خرداد ۴۴؛ روزی درخشان و ماندگار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۵۴ سال پیش شهیدان بخارایی، صفار هرندی، نیک نژاد و محمدصادق امانی با همرزمانشان هم پیمان شدند تا برای پیشرفت ایران، حسن علی منصور نخست وزیر رژیم ستم شاهی را اعدام انقلابی کنند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان گفت: با تماس یکی از شهروندان با اورژانس اجتماعی، مبنی بر آزار جسمی یک پسر بچه ۴ ساله، موضوع بررسی و در دستور کار بهزیستی قرار گرفت. مجتبی ناجی با اشاره به گزارش کودک آزاری اخیر که در شهرستان اردستان رخ داده است، اظهار داشت: گزارش این کودک آزاری توسط مردم شهرستان اردستان به اورژانس اجتماعی اطلاع داده شد که بررسی این موضوع بالافاصله در دستور کار این نهاد قرار گرفت. وی افزود: پس از بررسی‌های صورت گرفته آثاری از خون مردگی در بدن این کودک ۴ ساله مشاهده شد که طبق گفته پزشکان این کودک بر اثر ضرب و شتم شدید دچار پارگی ریه شده است. معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی استان اصفهان با بیان اینکه مادر و ناپدری کودک نزدیک‌ترین افراد به این کودک بودند، گفت: به محض ترخیص این کودک از بیمارستان و بر اساس حکم قاضی در صورتی که صلاحیت خانواده وی تایید نشود تحت پوشش بهزیستی قرار می‌گیرد. وی با اشاره به آخرین وضعیت جسمی این کودک اردستانی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر کودکی که مورد ضرب و شتم والدین قرار گرفته در بیمارستان بستری و تحت مداوا است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رحمانی فضلی در حاشیه بیست و هفتمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع خبرنگاران افزود: به طور طبیعی درباره مسائل مختلف کشور به ویژه موضوع روز همچون مسائل اقتصادی سوالات و ابهاماتی در جامعه به وجود می‌آید که بر این اساس در جلسه ستاد مقرر شد هر یک از دستگاه‌های مسئول در حوزه مربوط به خود نسبت به پاسخگویی به این سوالات و ابهامات اقدام کنند. وی همچنین با اشاره به وضعیت کاغذ در کشور نیز گفت: در جلسه امروز مقرر شد دستگاه‌های مسئول به گونه‌ای تدبیر کنند تا در ماه‌های آینده به ویژه آغاز فصل بازگشایی مدارس مشکلی در این زمینه به وجود نیاید. وزیر کشور همچنین به گزارش وزارت جهاد کشاورزی درباره وضعیت خرید تضمینی گندم اشاره کرد و افزود: ​ خوشبختانه گزارش‌ها نشان می‌دهد که ما در خرید گندم از کشاورزان شاهد اقدامات خوبی هستیم به گونه‌ای که میزان خرید نسبت به سال گذشته افزایش هم یافته است. رحمانی فضلی همچنین با اشاره به شرایط خودرو سازی کشور و نیاز متقاضیان خاطر نشان کرد: باید در این زمینه علاوه بر مقابله با فضاسازی‌ها و بازار سازی‌های کاذب که قیمت‌ها را دچار نوسان می‌کند نیاز مردم را نیز مدیریت و تامین کرد که در این زمینه وزارت صنعت، معدن و تجارت در جلسه ستاد گزارش مبسوطی ارائه کرد.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار سرلشکر سلامی در آیین ملی بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی که در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد افزود: امروز این سیاست به طور ویژه در برابر مقاومت و اراده ملت ایران به بن بست رسیده و آنها هر چه در چنته داشتند رو کرده‌اند اما به نتیجه‌ای نرسیده‌اند. وی با یادآوری تهدیدهای ماه‌های اخیر امریکایی‌ها در فضای رسانه‌ای گفت: وقتی این تهدیدها از پوسته روانی خارج شد مشخص شد که چقدر ناتوان و کوچک هستند اما آن را در یک فضایی بزرگنمایی می‌کنند تا طرف مقابل را به تسلیم وادارند. سردار سلامی خاطر نشان کرد: آنها حتی دچار فقدان راهبرد نیز شده‌اند، روزی از خارج کردن نظامیانشان در سوریه صحبت می‌کنند، روزی هم می‌گویند چندصد نفر از نیروها بهتر است بمانند، روزی در عراق در پی استقرار حکومت دلخواه خود بودند اما مشخص شد که مردم عراق دنبال چه منطق و گفتمانی هستند. وی مقاومت را تنها راه پیروزی در برابر سیاست‌های امریکایی‌ها دانست و افزود: این پیروزی نزدیک است. وی تأکید کرد: ما ایران ۱۰، ۲۰، ۳۰ یا ۴۰ سال قبل نیستیم امروز ایران قدرتمندتر از هر زمان دیگری با دشمنان مبارزه می‌کند که این برآمده از هویت اسلامی، انقلابی و ملی مردم مسلمان ایران است که بارها طعم شکست را به دشمنان چشانده‌اند.

اخبار بیشتر