مجادلات سیاسیون جهان با رییس‌جمهور آمریکا و دیدار او با پوتین
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

مجادلات سیاسیون جهان با رییس‌جمهور آمریکا و دیدار او با پوتین

مجادلات ترامپ و نانسی پلوسی تشدید شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
مجادلات ترامپ و نانسی پلوسی تشدید شد
مجادلات میان رئیس‌جمهور آمریکا و رئیس‌ مجلس نمایندگان این کشور شدت یافته و وارد مرحله تازه‌‌ای شده است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مجادلات و بگو مگوهای «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا و «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شدت یافته و وارد مرحله تازه‌‌ای شده است.

مجله پالیتیکو اخیرا گزارش داده که پلوسی در پاسخ نمایندگانی که خواستار استیضاح ترامپ شده‌اند به آنها گفته که دوست دارد که ترامپ را در زندان ببیند نه اینکه فقط استیضاح شود.

نشریه آمریکایی این سخنان پلوسی را به منزله سطح جدیدی از اختلافات میان دو طرف تفسیر کرده است.

ترامپ در واکنش به سخنان جدید پلوسی روز پنجشنبه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی فاکس‌نیوز پلوسی را «فردی تهوع‌آور و کینه‌جو» توصیف کرد و گفت: «او فاجعه است.»

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین اضافه کرد قصد داشته با پلوسی به توافق برسد، اما رفتارهای او موجب شده که از این کار منصرف شود.

خواندن خبر در سایت منبع

انگیزه‌های پنهان و آشکار ترامپ برای حل اختلافات با ایران

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
انگیزه‌های پنهان و آشکار ترامپ برای حل اختلافات با ایران
اقتصادنیوز؛ رضا نصری، تحلیلگر ارشد مسائل بین‌الملل، شکست راهبرد دونالد ترامپ درباره ایران و کارنامه ضعیف سیاست‌خارجی دولت وی گفت: در بستر این همه ناکامی، ترامپ خوب می‌داند که با نزدیک شدن انتخابات مجبور است دست‌کم یک برگ برنده تاریخی و قابل ملاحظه رو کند و آن برگ برنده چیزی جز حل اختلاف با ایران و ثبت این موفقیت به نام خود نخواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ رضا نصری تحلیلگر ارشد مسائل سیاست خارجی با بیان اینکه ترامپ باید بداند که تمدن‌های بزرگ در تعامل با دولت‌ها فقط دربند مسائل مالی و اقتصادی نیستند، بلکه مولفه‌هایی مانند عزت، استقلال، حافظه و تجربه تاریخی، امنیت و شان و سرنوشت نسل‌های آینده در محاسبات آنها جایگاه و اهمیت بیشتری دارد، گفت: شاید انتقال این پیام به نظام سیاسی آمریکا مهمترین کاری باشد که نخست‌وزیر ژاپن می‌تواند انجام دهد.

وی در رابطه با سفر هفته آینده نخست‌وزیر ژاپن به تهران و دلایل ایفای نقش ژاپن به عنوان میانجی میان ایران و آمریکا گفت: دو سال پیش جان بولتون یک «نقشه راه» منتشر کرد که در آن استراتژی خروج از برجام و برخورد متعاقب با ایران را تبیین کرده بود.

انگیزه‌های پنهان و آشکار ترامپ برای حل اختلافات با ایران - 3

ائتلاف ضد ایرانی مدنظر بولتون علیه ایران تشکیل نشد

وی ادامه داد: در یکی از مراحل این «نقشه راه» بنا بود دولت ترامپ پس خروج از برجام یک «ائتلاف بین‌المللی جدید عدم اشاعه» (New counter-proliferation coalition) تشکیل دهد که به واسطه آن فشار به ایران را افزایش دهد و به صورت هماهنگ با سایر دولت‌ها برنامه‌های خود را علیه تهران پیش ببرد.

این حقوقدان بین‌المللی با بیان اینکه اکنون یک سال پس از خروج از برجام، نه تنها این ائتلاف ضد ایرانی تشکیل نشده، بلکه شاهدیم که دولت ترامپ در پی تشکیل «ائتلافی از دولت‌های واسط» است که به نحوی ایران را پای میز مذاکره بکشاند، اظهار داشت: ژاپن هم - با توجه به روابط خوبی که با تهران دارد - به درخواست و مشورت آمریکا وارد این میدان شده است.

ژاپن در مسائل خاورمیانه جانب اعتدال را حفظ کرده است

نصری در تشریح مناسب تشخیص دادن ژاپن برای ایفای نقش میانجیگری میان ایران و آمریکا تصریح کرد: ژاپن تصور می‌کند اعتماد ایران - به ویژه مقامات ارشد کشور - به اروپا و دولت‌های غربی کاملا سلب شده است. در واقع، تعلل اروپا در ایجاد سازوکارهای موثر برای حفظ برجام، تمایل آن به «خشنودسازی» آمریکا در پرونده‌هایی مانند پرونده موشک‌های بالستیک و تاثیرپذیری آن از منویات لابی‌های ریاض و تل‌آویو، اروپا را از چشم تهران انداخته است و جا را برای یک بازیگر تازه‌نفس و بی‌طرف‌تر باز کرده است. ژاپن تصور می‌کند می‌تواند نقش این بازیگر جدید را ایفا کند.

وی با بیان اینکه ژاپن - علی رغم نزدیکی به آمریکا - همواره در مسائل مربوط به آسیای غربی (خاورمیانه) جانب اعتدال را حفظ کرده است، خاطرنشان کرد: در واقع، ژاپن نه مانند دولت‌های اروپایی نسبت به آنچه واشنگتن «فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه‌ای» می‌خواند حساسیت یا مواضع تندی دارد و نه مانند برخی دولت‌های حاشیه خلیج فارس خود در رقابت ژئوپلیتیک در منطقه ذی‌نفع است.

تنش‌زدایی میان ایران و آمریکا تاثیر جدی و ملموسی بر ثبات اقتصاد ژاپن دارد

این کارشناس ارشد مسائل بین‌المللی با بیان اینکه ژاپن همواره نسبت به تندروی‌های واشنگتن در منطقه ملاحظات جدی داشته است، ابراز داشت: ژاپن در مورد مسائلی مانند قضیه اسرائیل و فلسطین هم در قیاس با سایر نامزدهای میانجیگری با اعتدال بیشتری برخورد کرده است. در نتیجه، تصور می‌رود «اعتدال» ژاپن در مسائل منطقه‌ای اعتماد ایران را بیش از سایرین جلب کند و در صحنه سیاست داخلی ایران نیز نقش‌آفرینی ژاپن - در مقایسه با سایر میانجیگران - با مقاومت و کارشکنی کمتری روبه‌رو شود.

نصری با بیان اینکه مصلحت ژاپن حفظ آرامش و ثبات منطقه است، عنوان کرد: طبق گزارش «ژاپن تایمز» بیش از ۸۰ درصد منابع انرژی ژاپن از تنگه هرمز عبور می‌کند و کوچکترین اختلال در تامین این منابع هزینههای سنگینی برای این کشور صنعتی در پی خواهد داشت. در نتیجه، انگیزه ژاپن برای تنش‌زدایی میان ایران و آمریکا صرفا یک انگیزه «سیاسی» یا یک اقدام راهبردی برای ارتقای جایگاه ژاپن در صحنه بین‌المللی نیست. تنش‌زدایی میان ایران و آمریکا تاثیر جدی و ملموسی بر ثبات اقتصاد ژاپن دارد و این امر باعث می‌شود ژاپن در پی یک راه‌حل پایدار و منصفانه باشد.

کارنامه سیاست خارجی ترامپ سرشار از شکست ناکامی است

وی درباره دلایل درخواست دونالد ترامپ از شینزو آبه برای سفر به تهران و ایفای نقش میانجیگری هم یادآور شد: ترامپ در کارزار انتخاباتی‌اش، خود را به عنوان یک «معامله‌گر خبره» و کارکشته معرفی کرد و با این وعده وارد میدان شد که «معاملات بد» گذشته را لغو خواهد کرد و آنها را با توافقات جدید به نفع آمریکا جایگزین خواهد کرد، اما کارنامه سیاست خارجی او، کارنامه‌ای سرشار از شکست و ناکامی است.

این کارشناس ارشد مسائل آمریکا افزود: ترامپ نه با چین به توافق جدید رسید، نه با مکزیک به توافق جدید رسید، نه با ونزوئلا به توافق جدید رسید، نه با کره شمالی به توافق جدید رسید، نه با کانادا در مورد پیمان NAFTA به توافق جدید رسید؛ و نه در پیمان‌های تجاری با اتحادیه اروپا و ژاپن و کره جنوبی به توافق جدید رسید! بلکه توافقات گذشته را لغو کرد یا معلق نگه داشت و به جای ارائه جایگزین، همچنان با دولت‌های ذی‌نفع در حال لفاظی و چانه‌زنی است!

انگیزه ترامپ برای حل اختلاف با ایران انتخاباتی است

نصری با تاکید بر اینکه ترامپ در مورد توافق هسته‌ای با ایران هم دچار همین جنس استیصال شده است، بیان کرد: برهم زدن برجام صرفا یک تاثیر اقتصادی و تجاری برای آمریکا ندارد، بلکه عدم موفقیت او در یافتن یک جایگزین برای برجام مستعد برهم زدن صلح و امنیت جهانی و فروپاشی نظام عدم اشاعه است.

وی اضافه کرد: در بستر این همه ناکامی، ترامپ خوب می‌داند که با نزدیک شدن انتخابات مجبور است دست‌کم یک برگ برنده تاریخی و قابل ملاحظه رو کند و آن برگ برنده چیزی جز حل اختلاف با ایران و ثبت این موفقیت به نام خود نخواهد بود. تلاش او برای ترغیب ایران به مذاکره از طریق واسطه و میانجی هم در همین چارچوب قابل بررسی کرد.

چهار دلایل تعدیل موضع دولت ترامپ نسبت به ایران

این تحلیلگر ارشد مسائل سیاست خارجی درباره تغییر رویکرد ترامپ از فشار تهاجمی به مذاکره با ایران هم گفت: اگر از محاسبات انتخاباتی ترامپ و سیاست داخلی آمریکا بگذریم، معتقدم تعدیل موضع دولت او نسبت به ایران دست‌کم چهار عامل دارد:

۱. موفقیت‌های منطقه‌ای ایران، اعم از موفقیت‌های راهبردی و موفقیت‌های دیپلماتیک با دولت‌های همسایه.

۲. مهار نسبی تاثیر تحریم‌ها نسبت به آنچه امریکا انتظار داشت. تصور دولت ترامپ این بود که پس از یک سال «فشار حداکثری» - به ویژه پس از آغاز تحریم‌های نفتی - ایران دچار هرج و مرج و فروپاشی اقتصادی و التماس خواهد شد. حال اینکه دولت روحانی - علیرغم همه تبلیغات منفی - موفق شده است از فروپاشی مورد انتظار واشنگتن جلوگیری کند و ترامپ را نسبت به کارآمدی و بازدهی سیاست «فشار حداکثری» دچار تردید کند.

۳. انزوای تدریجی «تیمB» که دکتر ظریف در ایجاد آن نقش برجسته‌ای داشت.

۴. برتری سیاسی، حقوقی و اخلاقی ایران در صحنه بین‌المللی.

درخواست برای گفت‌وگو با ایران بازتاب ناامیدی ترامپ است

نصری در پاسخ به این سوال که آیا درخواست گفت‌وگو با تهران را می‌توان عقب‌نشینی ترامپ از پیگیری سیاست فشار حداکثری قلمداد کرد؟ اظهار داشت: درخواست گفت‌وگو را می‌توان بازتاب ناامیدی ترامپ از محصول‌دهی سیاست فشار حداکثری تا زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دانست.

وی در پاسخ به این سوال که واشنگتن برای اینکه تهران را برای حضور در میز مذاکره اقناع کند، باید چه اقداماتی کند؟ تصریح کرد: دولت ایران «تحریم» را «تروریسم اقتصادی» خوانده است. این نامگذاری بدون پیامد نیست. معنی آن، این است که همان ملاحظاتی را که دولت‌ها نسبت به «مذاکره با تروریسم» دارند در مورد مذاکره با دولت ترامپ هم صادق است. یعنی دولت ترامپ باید بفهمد که دولت ایران با افرادی که عامدانه در پی آسیب زدن به شهروندانش هستند، بر سر میز مذاکره نخواهد نشست و مطابق همین فهم رویکرد و سیاست خود را تنظیم کند.

این حقوقدان بین‌المللی در تشریح اقدامات لازم از سوی آمریکا خاطرنشان کرد: لازم است ترامپ سیاست «فشار حداکثری» و «تروریسم اقتصادی» را کنار بگذارد؛ دولت خود را از عناصر تندرو و کارشکن مانند جان بولتون تصفیه کند؛ تضمین دهد که مذاکره برای «شکست» طراحی نشده و مستعد نتیجه‌بخشی است؛ نشان دهد توافق با ایران ملعبه بازی‌های جناحی در واشنگتن نخواهد شد و دولت او و دولت‌های بعدی نیز به آن پایبند خواهند ماند؛ انتظارات واهی و غیرواقع‌بینانه - مانند توقع لغو فعالیت‌های دفاعی و موشکی - را کنار بگذارد و لحن و ادبیات خود را نسبت به ایران تغییر دهد.

مهمترین پیامی که نخست‌وزیر ژاپن می‌تواند به ترامپ انتقال دهد، چیست؟

نصری با بیان اینکه رئیس‌جمهوری آمریکا باید بداند که تمدن‌های بزرگ - برخلاف بسیاری از «بیزنس‌من‌» هایی که او تا به حال با آنها سروکار داشته - در تعامل با دولت‌ها فقط دربند مسائل مالی و اقتصادی نیستند، ابراز داشت: مولفه‌هایی مانند عزت، استقلال، حافظه و تجربه تاریخی، امنیت و شان و سرنوشت نسل‌های آینده در محاسبات آنها جایگاه و اهمیت بیشتری دارد. شاید انتقال این پیام به نظام سیاسی آمریکا مهمترین کاری باشد که نخست‌وزیر ژاپن می‌تواند انجام دهد. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

کرملین: پوتین و ترامپ احتمالا در ژاپن دیدار می‌کنند

انتخابخبرگزاری انتخاب
کرملین: پوتین و ترامپ احتمالا در ژاپن دیدار می‌کنند
کاخ کرملین امروز (جمعه) اعلام کرد، احتمالا فرصتی برای دیدار روسای جمهوری روسیه و آمریکا در نشست ماه ژوئن گروه بیست در اوزاکا ژاپن وجود دارد.
کرملین: پوتین و ترامپ احتمالا در ژاپن دیدار می‌کنند - 0

کاخ کرملین امروز (جمعه) اعلام کرد، احتمالا فرصتی برای دیدار روسای جمهوری روسیه و آمریکا در نشست ماه ژوئن گروه بیست در اوزاکا ژاپن وجود دارد.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری اینترفکس به نقل از دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گزارش داد: قطعا فرصتی وجود دارد. احتمال دارد که هر اتفاقی در نشست همین ماه در اوزاکا ژاپن بیفتد.

سخنگوی کرملین همچنین تاکید کرد، تدارکاتی برای سفر ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به عربستان سعودی در دست اجراست اما هنوز زمان مشخصی برای آن تعیین نشده است و پس از تعیین آن اطلاع‌رسانی انجام می‌شود.

پسکوف همچنین در حاشیه نشست بین‌المللی اقتصادی سن‌پترزبورگ به خبرنگاران گفت: بریتانیا مسوول تنش در روابط با روسیه است و درخواست لندن از مسکو برای تغییر رفتار در عرصه بین‌المللی بی‌اساس است.

سخنگوی ترزا می، نخست‌وزیر مستعفی بریتانیا پنج‌شنبه گفته بود لندن تنها در صورت تغییر رفتار روسیه می‌تواند روابط بهتری با آن داشته باشد. سخنگوی کرملین تاکید کرد: ما رفتارمان را تغییر نمی‌دهیم چون تمام آنچه روسیه می‌خواهد روابط سودمند دوجانبه است که بر پایه احترام به منافع دوجانبه باشد.

کرملین: پوتین و ترامپ احتمالا در ژاپن دیدار می‌کنند - 8

خواندن خبر در سایت منبع

اظهارات ترامپ ارزش واکنش ندارد

ایمناخبرگزاری ایمنا
اظهارات ترامپ ارزش واکنش ندارد
سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن انتقاد از مواضع مکرون، اظهارات ترامپ را فاقد ارزش دانست.

به گزارش ایمنا، به نقل از وزارت خارجه؛ سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اظهارات رئیس جمهور فرانسه در دیدار با همتای آمریکایی خود گفت: طرف‌های اروپایی تاکنون به رغم برخی سخنان و بیانیه‌های سیاسی، در عمل به تعهدات خود ذیل برجام و تعهدات بعد از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام ناتوان بوده و نتوانسته‌اند زمینه انتفاع کامل کشورمان طبق این توافق چندجانبه را فراهم نمایند. در این شرایط، آنها با طرح موضوعات فرا برجامی، نه تنها کمکی به حفظ برجام نمی‌کنند، بلکه زمینه بی اعتمادی بیشتر بین طرف‌های باقی مانده برجام را فراهم و آمریکا را به هدف خود در خروج غیرقانونی از برجام که چیزی جز فروپاشی آن نبود، نزدیک‌تر می‌کنند.

سیدعباس موسوی ادعاهای تکراری، بدون پشتوانه و متناقض رئیس جمهور آمریکا در این دیدار را فاقد ارزش خواند و شایسته واکنش تازه ندانست.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: قطعا توافق تجاری با چین حاصل می‌شود

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
ترامپ: قطعا توافق تجاری با چین حاصل می‌شود
ترامپ: قطعا توافق تجاری با چین حاصل می‌شود - 0

رئیس‌جمهوری آمریکا با تاکید بر اینکه قطعا توافقی تجاری با چین عقد می‌کند، گفت مذاکرات با پکن پس از آن به بن‌بست رسید که پکن برای مذاکره مجدد بر سر توافق احتمالی تلاش کرد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز تاکید کرد: قطعا به توافقی با چین می‌رسم. آن‌ها می‌خواهند همین الان به توافق برسند. من هم می‌گویم توافق می‌خواهم، اما آنچه آن‌ها انجام دادند خیلی بد بود. ما توافقی داشتیم و چین تلاش کرد آن را دوباره به مذاکره بگذارد. آن‌ها نمی‌توانند چنین کاری انجام دهند.

مناقشه تجاری میان دو اقتصاد برتر جهان بیش از یک سال است ادامه دارد. پکن و واشنگتن مرتبا تعرفه‌های تلافی‌جویانه به ارزش میلیارد‌ها دلار علیه یکدیگر وضع می‌کنند و رقابت میان این دو قدرت شدت یافته است.

ماه مه ترامپ سطح تعرفه‌های حدود ۲۰۰ میلیارد دلار از کالا‌های چین را از ۱۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش داد. او همچنین دستور داده است تا تعرفه‌های تمامی کالا‌های وارداتی آمریکا از چین که حدودا به ارزش ۳۰۰ میلیارد دلار است، افزایش یابد.

اول ژوئن تعرفه‌های تلافی‌جویانه چین روی ۶۰ میلیارد دلار از کالا‌های صادراتی آمریکا اجرایی شد. یک روز پس از آن دولت چین اعلام کرد همکاری تجاری تنها گزینه برای واشنگتن و پکن است و رویارویی تنها به طرفین آسیب می‌رساند.

خواندن خبر در سایت منبع

تظاهرات ضد ترامپ این بار در ایرلند

مهرخبرگزاری مهر
معترضان در دوبلین پایتخت ایرلند بالن "بچه ترامپ" را که به مشخصه بارز تظاهرات علیه رئیس جمهور آمریکا تبدیل شده است، به پرواز درآوردند.

نظرها

در ادامه بخوانید

انتشار تصاویر دیده نشده از عملیات لیله‌القدر سپاه علیه داعش برای نخستین بار

الفالف1 روز قبل
گروه سیاسی الف، ۲۷ خرداد ۱۳۹۸، ۲۲:۵۳ ۳۹۸۰۳۲۷۲۵۷به گزارش فارس، ۱۷ خردادماه سال ۱۳۹۶ و در یک روز گرم بهاری حملات تروریستی تهران اتفاق افتاد. پس از اتمام عملیات تروریستی و در همان روز ۱۷ خردادماه، سپاه پاسداران با صدور بیانیه‌ای وعده انتقام از این عملیات تروریستی را به ملت ایران داد و تاکید کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ثابت کرده است ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی‌گذارد. در این عملیات تعداد ۶ فروند موشک بالستیک میان‌برد زمین به زمین که از پایگاه‌های موشکی نیروی هوافضای سپاه در استان‌های کردستان و کرمانشاه شلیک شد، پس از عبور از آسمان عراق، به صورت دقیق به اهداف خود در دیرالزور اصابت کرد. فرمانده نیروی هوافضای سپاه همچنین تاکید کرد: شناسایی و احاطه اطلاعاتی این تروریست‌ها به خودی خود یک دنیا مسئله است و شلیک این موشک‌ها از فاصله ۷۰۰ کیلومتری و نشاندن روی یک ساختمان کوچک، خودش یک پیام است و آنها می‌فهمند عیار ایرانی‌ها کجاست. اکنون و در دومین سالگرد این عملیات غرورآفرین، تصاویری از محل برخورد موشک‌های سپاه به مقر تروریست‌های تکفیری منتشر شده است که در آن به خوبی موقعیت قبل و بعد از برخورد مشخص شده است.

رونمایی از رقیب ترامپ

همشهریهمشهری1 روز قبل

خودشیرینی نتانیاهو برای ترامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بنیامین نتانیاهو نخستین بار در بیست سال گذشته، کلنگ شهرکی را در منطقه اشغالی جولان سوریه بر زمین زد که نام ترامپ برای آن انتخاب شده است. نتانیاهو برای تشکر از اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر منطقه اشغالی جولان، نام ترامپ را برای این شهرک انتخاب کرد. قرار است ۱۲۰ خانواده در شهرک ترامپ اقامت کنند. هزاران سوری ساکن منطقه جولان که بیشتر آنها از طایفه دروزی‌ها هستند، خود را ملت در اشغال می‌دانند و حاضر نیستند تابعیت و گذرنامه اسرائیلی دریافت کنند. نکته جالب این که در این مراسم وزش شدید باد در جولان اشغالی سوریه مراسم رونمایی از شهرک ترامپ را به شدت تحت الشعاع قرار داد و همه برنامه را به هم ریخت..
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشصلاح خاشقجی، فرزند جمال خاشقجی در این پیام توییتری که مصادف با «روز جهانی پدر» منتشر کرده است، تنها به نوشتن این پیام اکتفا کرده است: «خاشقجی … روز پدر مبارک». صلاح آخرین پیام خود را ماه آوریل منتشر کرد که نوشته بود: هر کسی که مشارکتی یا ارتباطی با جنایت قتل پدرم دارد، دادگاهی شده و به جزای عملش می‌رسد. جمال خاشقجی دوم اکتبر ۲۰۱۸ به دست تیم تروری در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه به قتل رسید. اواسط ماه نوامبر دادستانی کل عربستان اعلام کرد، رئیس تیم مذاکره با خاشقجی دستور قتل او را صادر کرده است. این در حالی است که سازمان اطلاعات آمریکا در گزارشی که پس از ارتکاب این جنایت منتشر کرد، آورده است، ولیعهد عربستان دستور قتل این روزنامه‌نگار را صادر کرده است.

اولین تصاویر از حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع داعش در سوریه

مهرمهر20 ساعت قبل
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، مراسم تشییع و تدفین پیکر جوان‌ترین آزاده دفاع مقدس شهید قنبرعلی بهارستانی صبح امروز ابتدا بر روی دستان مردم شهیدپرور شهرستان داران تشیع و سپس برای خاکسپاری به گلستان شهدای اصفهان بدرقه و توسط مردم ولایت مردار اصفهان به خاک سپرده شد. مراسم بزرگداشت این جانباز و آزاده سرافراز روز پنجشنبه ۳۰ خردادماه در خیمه گلستان شهدای اصفهان از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۹:۳۰ برگزار خواهد شد. این معنویت در شهرها هم بود و تقریبا همه مردم به هر نحوی در اوضاع سخت جنگ به رزمنده‌ها کمک می‌کردند. لحظه لحظه پایداری پرشکوه آزادگان در دوران اسارت، موجب اجر مضاعف الهی است. عزت، قدرت و صدرنشینی هر ملت در تاریخ به مجاهدت فرزندانش بستگی دارد و استقامت پیروز عزیزان آزاده، ملت ایران را در صدر نشانده است».

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

رییس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی: کوتاهی در ارائه خدمات گارانتی موبایل را نمی‌پذیریم

دیجیاتو17 ساعت قبل

بیمه بیکاری ۱۷۰۸ کارگر گلستانی در مناطق سیل‌زده برقرار شد

تسنیم18 ساعت قبل

یادداشت| او را «شهید زین الدین» صدا می‌کردیم … +تصاویر

تسنیم14 ساعت قبل

بهاروند و طالقانی برای سومین بار از حضور در کمیته اخلاق خودداری کردند

فوتبالی13 ساعت قبل

تاجزاده: آقای نظری در ماجرای کوی دانشگاه از چه کسی دستور گرفته بود؟

تسنیم13 ساعت قبل

افزایش هفت درصدی مبادلات ایران و روسیه نسبت به سال گذشته

ایلنا14 ساعت قبل

خبر خوش برای دانش‌آموزان در خراسان جنوبی‌؛ خداحافظی با مدارس خشت و گلی تا مهر ماه

تسنیم3 ساعت قبل

رانت سینما را نابود کرده است/در جشنواره فیلم فجر امسال فیلم ندارم

میزان‌آنلاین22 ساعت قبل

۱۱ کشته و ۱۲۲ زخمی براثر زمین لرزه در چین

صدا و سیما22 ساعت قبل

یکی دیگر از ستاره‌های استقلال در آستانه جدایی

مشرق‌نیوز14 ساعت قبل