وزنه‌برداری ایران برای چهارمین بار قهرمان جوانان جهان شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

وزنه‌برداری ایران برای چهارمین بار قهرمان جوانان جهان شد

یوسفی برترین وزنه‌بردار جهان شد +عکس

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
یوسفی برترین وزنه‌بردار جهان شد +عکس
نماینده دسته فوق‌سنگین کشورمان عنوان برترین وزنه‌بردار مسابقات جوانان جهان را به خود اختصاص داد.

به گزارش مشرق، علیرضا یوسفی با ۱۶ سال سن و با به جا گذاشتن رکوردهای ۱۷۱ کیلوگرم در حرکت یکضرب، ۲۲۵ کیلوگرم در حرکت دوضرب و مجموع ۳۹۶ کیلوگرم به عنوان برترین وزنه‌بردار چهل و پنجمین دوره مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ جوانان جهان انتخاب شد.

یوسفی در حالی در مسابقات جوانان جهان روی تخته رفت که همچنان در رده سنی نوجوانان حضور دارد و در این رقابت‌ها ۹ کیلوگرم در یکضرب، ۲۹ کیلوگرم در دوضرب و ۴۴ کیلوگرم در مجموع، رکوردهای استاندارد نوجوانان جهان را به نام خود ثبت کرد.

یوسفی برترین وزنه‌بردار جهان شد +عکس - 4یوسفی برترین وزنه‌بردار جهان شد +عکس - 5

وزنه‌بردارانی که توانستند در این دوره از مسابقات رکوردها را جابجا کنند، به شرح زیر است:

یوسفی برترین وزنه‌بردار جهان شد +عکس - 7

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

تمجید فدراسیون جهانی وزنه‌برداری از عملکرد وزنه‌بردار نوجوان ایران در مسابقات جهانی جوانان

فارسخبرگزاری فارس
تمجید فدراسیون جهانی وزنه‌برداری از عملکرد وزنه‌بردار نوجوان ایران در مسابقات جهانی جوانان
فدراسیون جهانی وزنه‌برداری عملکرد وزنه‌بردار نوجوان کشورمان در مسابقات جهانی جوانان را مورد تمجید قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون جهانی وزنه برداری، مسابقات قهرمانی جوانان جهانی امروز با برگزاری مسابقات دسته ۱۰۹+ کیلوگرم مردان به پایان رسید که با جابه جایی چندین رکورد جهانی توسط علیرضا یوسفی، ورزشکار ایرانی همراه بود.

البته در نهایت لالایان از ارمنستان مدال‌های طلای دوضرب و مجموع را به دست آورد تا دهمین وزنه‌بردار ارمنی باشد که در رده سنگین وزن به عنوان عنوان قهرمان جهان (۴۱۹ کیلوگرم) رسیده است.

علی داوودی از ایران در یک‌ضرب بالاتر از لالایان با ۱۹۳ کیلوگرم به مدال طلا رسیده بود. یوسفی نیز با ۱۷۱ کیلوگرم چهارم شد، اما ۲ بار برای اولین بار در رده جهانی جوانان، رکورد ۱۶۳ و بلافاصله ۱۷۱ کیلوگرم رده سنی نوجوانان را ارتقا داد و به نام خود ثبت کرد.

نماینده ارمنستان در دوضرب ۲۲۷ کیلوگرم را ثبت کرد تا در مجموع و نتیجه نهایی با ۴۱۹ کیلوگرم و یک کیلوگرم بیشتر از داوودی، مدافع عنوان قهرمانی سال گذشته، مدال طلا را بدست آورد.

فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در ادامه گزارش خود آورده است: این وزنه‌بردار ۱۵ ساله ایرانی که پیش از این قهرمان المپیک جوانان شده است، مدال نقره دوضرب و برنز مجموع را کسب کرد و ۴ رکورد جهانی دیگر را در این راه به نام خود ثبت و ارتقا داد. وی رکورد دوضرب نوجوانان جهان را از ۲۱۲ کیلوگرم به ۲۲۵ کیلوگرم ارتقا داد و در نهایت رکورد مجموع را با ۳۹۶ کیلوگرم به نام خود ثبت کرد.

تمجید فدراسیون جهانی وزنه‌برداری از عملکرد وزنه‌بردار نوجوان ایران در مسابقات جهانی جوانان - 7

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

سلطانی‌فر قهرمانی جهان تیم جوانان وزنه‌برداری را تبریک گفت

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
سلطانی‌فر قهرمانی جهان تیم جوانان وزنه‌برداری را تبریک گفت
محمود سلطانی‌فر قهرمانی تیم ملی وزنه برداری جوانان در رقابت‌های قهرمانی جهان را تبریک گفت.

به گزارش وانانیوز،

به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر قهرمانی تیم ملی وزنه برداری جوانان در رقابت‌های قهرمانی جهان را تبریک گفت.

در این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جام قهرمانی رقابت‌های وزنه برداری جوانان در عرصه جهانی برای ایران اسلامی افتخاری بزرگ و امیدبخش است.

قهرمانی پولاد مردان ایران در رده سنی جوانان که برای چهارمین بار به ارمغان آمد، نوید دهنده پدید آمدن نسلی جدید و پرافتخار و البته آینده‌دار برای ورزش ایران است تا به استمرار در درخشش‌های آنها در رویدادهای مهمی چون بازی‌های آسیایی و بازی‌های المپیک امیدوار باشیم.

این نسل جدید و پرافتخار بدون شک پشتوانه غنی و ارزشمند برای ورزش ایران محسوب می‌شوند و قهرمانی با شکوه آنها که با ۲ طلا، ۴ نقره و ۹ برنز به ارمغان آمد شایسته تقدیر و تشویق است.

این قهرمانی ارزشمند را به تک تک پولاد مردان و مربیان همچنین خانواده قهرمانان، دست اندرکاران فدراسیون وزنه برداری و مردم ورزش دوست ایران عزیز تبریک می‌گویم و از خداوند متعال برای سربلندی و استمرار در موفقیت‌های آنها استمداد می‌طلبم و حمایت و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان را از سرمایه‌های با ارزش ورزش کشور اعلام می‌کنم.

مسعود سلطانی فر

وزیر ورزش و جوانان

خواندن خبر در سایت منبع

سوال فدراسیون جهانی از وزنه‌بردار ایران در مورد افزایش چشمگیر رکوردهایش

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
سوال فدراسیون جهانی از وزنه‌بردار ایران در مورد افزایش چشمگیر رکوردهایش
فدراسیون جهانی وزنه برداری گفتگویی را با علیرضا یوسفی در مورد رکوردشکنی‌هایی که در مسابقات جوانان جهان داشت، انجام داد.

علیرضا یوسفی وزنه بردار نوجوان ایران در مسابقات قهرمانی جوانان جهان ۲۰۱۹ عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت و توانست نقره دوضرب و برنز مجموع را هم کسب کند.

او همچنین با ثبت رکورد ۱۷۱ یک ضرب، ۲۲۵ دوضرب و مجموع ۳۹۶ کیلوگرم توانست رکورد نوجوانان جهان را در یک ضرب ۹ کیلوگرم، در دوضرب ۲۹ کیلوگرم و در مجموع ۴۴ کیلوگرم ارتقاء دهد.

پس از پایان رقابت دسته فوق سنگین، فدراسیون جهانی وزنه برداری در سایت خود نوشت: مسابقات جوانان جهان با رکورد شکنی‌های علیرضا یوسفی وزنه بردار ایرانی به پایان رسید. همچنین فدراسیون جهانی گفتگوی کوتاهی با یوسفی انجام داد و از او در مورد احساسش پس از شکستن رکوردهای نوجوانان جهان سوال کرد. یوسفی نیز پاسخ داد: «حس خیلی خوبی دارم که توانستم رکوردهای نوجوانان جهان را جابجا کنم و با وجود اینکه در رده سنی نوجوانان هستم توانستم مقام سوم جوانان جهان را هم کسب کنم.»

یوسفی در موردافزایش چشمگیر رکوردهایش نسبت به المپیک جوانان نیز گفت: «با تمرینات زیادی که در تیم ملی داشتم و همچنین زحمات فدراسیون وزنه برداری توانستم رکوردهایم را افزایش دهم و وزنه‌های خوبی را در این مسابقات بزنم.»

خواندن خبر در سایت منبع

وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان؛ نقره و برنز فوق‌سنگین به داوودی و یوسفی رسید

فارسخبرگزاری فارس
وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان؛ نقره و برنز فوق‌سنگین به داوودی و یوسفی رسید
نمایندگان دسته فوق‌سنگین کشورمان در رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان در فیجی موفق به کسب مدال‌‌های نقره و برنز شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی ۲۰۱۹ جوانان جهان که با حضور ۲۴۸ وزنه بردار از ۴۷ کشور دنیا، از شنبه ۱۱ خردادماه در فیجی آغاز شده است علی داوودی و علیرضا یوسفی در دسته ۱۰۹+ کیلوگرم روی تخته رفتند.

تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران با ۱۰ وزنه‌بردار در این رقابت‌ها شرکت کرده است که در آخرین روز این رقابت‌ها، مسابقات گروه A دسته ۱۰۹+ کیلوگرم (فوق‌سنگین) برگزار شد و داوودی و یوسفی نمایندگان کشورمان به مصاف ۱۱ وزنه بردار دیگر از کشورهای ارمنستان، گرجستان، ژاپن (۲ نفر) چین، لهستان، ترکیه، چک، بلاروس، تایوان و اوکراین رفتند که داوودی با ثبت مجموع ۴۱۸ کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره شد. یوسفی نیز با ۳۹۶ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

* حرکت یکضرب:

داوودی در حرکت اول یکضرب وزنه ۱۸۰ کیلویی را بالای سر برد، اما در دومین تلاش موفق به مهار وزنه ۱۹۱ کیلوگرمی نشد. وی در حرکت سوم وزنه ۱۹۳ کیلوگرمی را بالای سر برد و مدال طلا را از آن خود کرد.

یوسفی دیگر نماینده کشورمان در این دسته با مهار وزنه‌های ۱۵۶، ۱۶۳ و ۱۷۱ کیلوگرمی به عنوان چهارم رسید.

بعد از داوودی که با ۱۹۳ کیلوگرم طلا گرفت، لالایان از ارمنستان با ۱۹۲ کیلوگرم به مدال نقره دست یافت و اوله هانزنکو از اوکراین با ۱۷۲ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد. یوسفی هم با ۱۷۱ کیلوگرم در جایگاه چهارم حرکت یک‌ضرب قرار گرفت.

* دوضرب:

داوودی در حرکات اول دوضرب، موفق به مهار وزنه ۲۲۵ کیلوگرمی نشد، اما در حرکت دوم، این وزنه را بالای سر برد. وی در سومین تلاش نیز موفق به مهار وزنه ۲۳۳ کیلوگرمی نشد تا با همان ۲۲۵ کیلوگرم به مدال برنز دوضرب برسد. داوودی که مدافع عنوان قهرمانی بود با مجموع ۴۱۸ کیلوگرم نایب قهرمان شد.

یوسفی دیگر نماینده کشورمان در این دسته ابتدا وزنه‌ ۲۱۲ کیلوگرمی را بالای سر برد. وی در دومین حرکت نیز موفق به مهار وزنه ۲۲۵ کیلوگرمی شد، اما در حرکت سوم در مهار وزنه ۲۳۳ کیلوگرمی ناکام بود تا با همان ۲۲۵ کیلوگرم به مدال نقره دوضرب و با مجموع ۳۹۶ کیلوگرم به عنوان سوم دست یابد.

لالایان از ارمنستان با ۲۲۷ کیلوگرم به مدال طلا دوضرب و با مجموع ۴۱۹ کیلوگرم قهرمان فوق‌سنگین لقب گرفت.

وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان؛ نقره و برنز فوق‌سنگین به داوودی و یوسفی رسید - 12

خواندن خبر در سایت منبع

وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان؛ علی داودی طلای یک ضرب را گرفت

ایسناخبرگزاری ایسنا
وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان؛ علی داودی طلای یک ضرب را گرفت
وزنه بردار فوق سنگین ایران در حرکت یک ضرب قهرمانی جوانان جهان، مدال طلا گرفت.

به گزارش ایسنا، در آخرین روز از مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان در کشور فیجی، وزنه برداران دسته ۱۰۹+ کیلوگرم به رقابت پرداختند. در پایان حرکت یک ضرب برای ایران یک طلا به دست آمد. علی داودی با رکورد ۱۹۳ کیلوگرم مدال طلا گرفت.

علیرضا یوسفی با رکورد ۱۷۱ کیلوگرم چهارم شد.

وزنه بردار ارمنستان با ۱۹۲ کیلوگرم نقره گرفت و مدال برنز به وزنه بردار اوکراین با ۱۷۲ کیلوگرم رسید.

*حرکت یک ضرب:

علی داودی ابتدا وزنه ۱۸۰ کیلوگرم را مهار کرد. در حرکت دوم ۱۹۱ کیلوگرم را انداخت اما در حرکت سوم توانست ۱۹۳ کیلوگرم را مهار کند و مدال طلا گرفت.

علیرضا یوسفی وزنه‌های ۱۵۶ و ۱۶۳ کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت آخر هم توانست وزنه ۱۷۱ کیلوگرم را مهار کند.

یوسفی که همچنان در رده سنی نوجوانان است موفق شد رکورد یک ضرب نوجوانان جهان که ۱۶۲ کیلوگرم بود را بشکند و به نام خود ثبت کند. او در یک ضرب چهارم شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تجمع هواداران خشمگین پرسپولیس+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز18 ساعت قبل

حمله به باشگاه پرسپولیس و شعار علیه ایرج عرب و نبی (ویدئو)

ایلناایلنا18 ساعت قبل
مهرمهر16 ساعت قبل
با این حال برانکو در اولین اظهارنظرش بعد از جدایی از پرسپولیس بازگشت به این تیم را منتفی دانست. در این گفتگو که سایت «sportam» آنرا منتشر کرده است، برانکو گفت: هنوز با الاهلی قرارداد امضا نکرده‌ام ولی با این باشگاه به توافق رسیده‌ام و مربی الاهلی خواهم بود. سرمربی سابق پرسپولیس تاکید کرد: داستان من و ایران تمام شده است. برانکو با بیان اینکه شناخت خوبی از لیگ عربستان دارد، گفت: الاهلی یکی از چهار تیم بزرگ عربستان در کنار الهلال، النصر و الاتحاد است. الاهلی تاکنون مربی کروات نداشته است ولی من سابقه کار در لیگ عربستان را دارم و این لیگ را می‌شناسم.

تهدید هواداران پرسپولیس: اگر برانکو برنگردد …

ایلناایلنا16 ساعت قبل
هواداران معترض پرسپولیس مقابل درب باشگاه شعارهای تهدید آمیز علیه مدیریت سر می‌دهند. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تجمع هواداران پرسپولیس که به جدایی برانکو از این تیم معترض هستند همچنان ادامه داد. هواداران عصبانی و معترض پرسپولیس که مقابل دفتر باشگاه حضور دارند مسئولان را تهدید می‌کنند که تا زمان بازگشت برانکو به تجمع اعتراضی خود ادامه خواهند داد.
فوتبالیفوتبالی15 ساعت قبل
* با کاوه رضایی، بشار رسن و فرشاد احمدزاده تنها مذاکراتی را به صورت ابتدایی و غیر مستقیم داشته‌ایم. * ما با محمد منصوری قرارداد بستیم که از بهترین مدافعین کناری فوتبال ایران در فصل قبل بود و ما براساس رزومه با او قرارداد بستیم. * طبیعی است که اهدای سوپرجام به پرسپولیس ناراحت باشیم اما اعتراضی نداریم. ضمن اینکه سپاهان قهرمانی‌های زیادی در فوتبال ایران دارد و در واقع ما جام ندیده نیستیم. * حدود ۱۰۰ میلیارد بودجه داریم اما این مبلغ برای همه مجموعه سپاهان است.
ایرناایرنا14 ساعت قبل
همگی ما سال‌ها در کنار لازلو سوچک سرمربی مجارستانی تیم ملی کار کرده‌ایم و این دو مربی توانایی بالایی برای هدایت تیم ملی دارند. سرمربی سابق تیم ملی تفنگ ادامه داد: من قصد آسیب زدن به فدراسیون و تیراندازان را ندارم، زیرا تمام این نفرات شاگردان من بوده‌اند. وی در پایان تصریح کرد: هیچ خصومتی با فدراسیون ندارم و در یک فضای کاملا دوستانه شرایطم را برای فدراسیون تشریح کردم و باز تکرار می‌کنم که اگر مسئولان فدراسیون به مربیان جوان تیم اعتماد کنند آینده بسیار خوبی برای تیم وجود دارد. پیش از این «الهام هاشمی» سرمربی تیم ملی تفنگ زنان نیز اعلام کرده بود در پایان جام جهانی مونیخ قراردادش با فدراسیون به اتمام می‌رسد و دیگر با این تیم همکاری نمی‌کند. تیم ملی تیراندازی تفنگ ایران تا کنون با نجمه خدمتی توانسته یک سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را کسب کند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

امضای ۱۲ سند همکاری بین ایران و روسیه و خروج این کشور از توافق تسلیحاتی

خبری14 ساعت قبل

آخرین جلسه دادگاه محمدرضا خاتمی با موضوع تقلب در انتخابات ۸۸ برگزار شد

خبری15 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - سه‌شنبه 28 خردادماه

خبری16 ساعت قبل

طرح کاهش ۵۰ درصدی وابستگی کشور به واردات دانه‌های روغنی

مهر8 دقیقه قبل

یاشار میترا را در آغوش ۳ مرد دید / او ۳ دختر خردسالش را سلاخی کرد+ جزییات تکاندهنده

نامه‌نیور8 دقیقه قبل

ترامپ: ببینیم درباره ایران چه پیش می‌آید

الف9 دقیقه قبل

راهکار مواجهه با تحریم اپلیکیشن‌های تلفن همراه/ بن بستی که برای متخصصان ایرانی معنا ندارد

فارس11 دقیقه قبل

اصلاح آیین‌نامه نمایشگاه کتاب تا ماه آینده/ احکام شورای سیاست‌گذاری به زودی امضا می‌شود

تسنیم15 دقیقه قبل

اردیبهشت نام دیگر توست؛ عاشقانه‌ای دیگر از مدافعان حرم

فارس16 دقیقه قبل

چرا عقب‌نشینی؟ چرخش موضع بن‌سلمان مقابل ایران؛ از ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹

الف16 دقیقه قبل