وزنه‌برداری ایران برای چهارمین بار قهرمان جوانان جهان شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

وزنه‌برداری ایران برای چهارمین بار قهرمان جوانان جهان شد

یوسفی برترین وزنه‌بردار جهان شد +عکس

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
یوسفی برترین وزنه‌بردار جهان شد +عکس
نماینده دسته فوق‌سنگین کشورمان عنوان برترین وزنه‌بردار مسابقات جوانان جهان را به خود اختصاص داد.

به گزارش مشرق، علیرضا یوسفی با ۱۶ سال سن و با به جا گذاشتن رکوردهای ۱۷۱ کیلوگرم در حرکت یکضرب، ۲۲۵ کیلوگرم در حرکت دوضرب و مجموع ۳۹۶ کیلوگرم به عنوان برترین وزنه‌بردار چهل و پنجمین دوره مسابقات قهرمانی ۲۰۱۹ جوانان جهان انتخاب شد.

یوسفی در حالی در مسابقات جوانان جهان روی تخته رفت که همچنان در رده سنی نوجوانان حضور دارد و در این رقابت‌ها ۹ کیلوگرم در یکضرب، ۲۹ کیلوگرم در دوضرب و ۴۴ کیلوگرم در مجموع، رکوردهای استاندارد نوجوانان جهان را به نام خود ثبت کرد.

یوسفی برترین وزنه‌بردار جهان شد +عکس - 4یوسفی برترین وزنه‌بردار جهان شد +عکس - 5

وزنه‌بردارانی که توانستند در این دوره از مسابقات رکوردها را جابجا کنند، به شرح زیر است:

یوسفی برترین وزنه‌بردار جهان شد +عکس - 7

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

تمجید فدراسیون جهانی وزنه‌برداری از عملکرد وزنه‌بردار نوجوان ایران در مسابقات جهانی جوانان

فارسخبرگزاری فارس
تمجید فدراسیون جهانی وزنه‌برداری از عملکرد وزنه‌بردار نوجوان ایران در مسابقات جهانی جوانان
فدراسیون جهانی وزنه‌برداری عملکرد وزنه‌بردار نوجوان کشورمان در مسابقات جهانی جوانان را مورد تمجید قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون جهانی وزنه برداری، مسابقات قهرمانی جوانان جهانی امروز با برگزاری مسابقات دسته ۱۰۹+ کیلوگرم مردان به پایان رسید که با جابه جایی چندین رکورد جهانی توسط علیرضا یوسفی، ورزشکار ایرانی همراه بود.

البته در نهایت لالایان از ارمنستان مدال‌های طلای دوضرب و مجموع را به دست آورد تا دهمین وزنه‌بردار ارمنی باشد که در رده سنگین وزن به عنوان عنوان قهرمان جهان (۴۱۹ کیلوگرم) رسیده است.

علی داوودی از ایران در یک‌ضرب بالاتر از لالایان با ۱۹۳ کیلوگرم به مدال طلا رسیده بود. یوسفی نیز با ۱۷۱ کیلوگرم چهارم شد، اما ۲ بار برای اولین بار در رده جهانی جوانان، رکورد ۱۶۳ و بلافاصله ۱۷۱ کیلوگرم رده سنی نوجوانان را ارتقا داد و به نام خود ثبت کرد.

نماینده ارمنستان در دوضرب ۲۲۷ کیلوگرم را ثبت کرد تا در مجموع و نتیجه نهایی با ۴۱۹ کیلوگرم و یک کیلوگرم بیشتر از داوودی، مدافع عنوان قهرمانی سال گذشته، مدال طلا را بدست آورد.

فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در ادامه گزارش خود آورده است: این وزنه‌بردار ۱۵ ساله ایرانی که پیش از این قهرمان المپیک جوانان شده است، مدال نقره دوضرب و برنز مجموع را کسب کرد و ۴ رکورد جهانی دیگر را در این راه به نام خود ثبت و ارتقا داد. وی رکورد دوضرب نوجوانان جهان را از ۲۱۲ کیلوگرم به ۲۲۵ کیلوگرم ارتقا داد و در نهایت رکورد مجموع را با ۳۹۶ کیلوگرم به نام خود ثبت کرد.

تمجید فدراسیون جهانی وزنه‌برداری از عملکرد وزنه‌بردار نوجوان ایران در مسابقات جهانی جوانان - 7

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

سلطانی‌فر قهرمانی جهان تیم جوانان وزنه‌برداری را تبریک گفت

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
سلطانی‌فر قهرمانی جهان تیم جوانان وزنه‌برداری را تبریک گفت
محمود سلطانی‌فر قهرمانی تیم ملی وزنه برداری جوانان در رقابت‌های قهرمانی جهان را تبریک گفت.

به گزارش وانانیوز،

به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر قهرمانی تیم ملی وزنه برداری جوانان در رقابت‌های قهرمانی جهان را تبریک گفت.

در این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جام قهرمانی رقابت‌های وزنه برداری جوانان در عرصه جهانی برای ایران اسلامی افتخاری بزرگ و امیدبخش است.

قهرمانی پولاد مردان ایران در رده سنی جوانان که برای چهارمین بار به ارمغان آمد، نوید دهنده پدید آمدن نسلی جدید و پرافتخار و البته آینده‌دار برای ورزش ایران است تا به استمرار در درخشش‌های آنها در رویدادهای مهمی چون بازی‌های آسیایی و بازی‌های المپیک امیدوار باشیم.

این نسل جدید و پرافتخار بدون شک پشتوانه غنی و ارزشمند برای ورزش ایران محسوب می‌شوند و قهرمانی با شکوه آنها که با ۲ طلا، ۴ نقره و ۹ برنز به ارمغان آمد شایسته تقدیر و تشویق است.

این قهرمانی ارزشمند را به تک تک پولاد مردان و مربیان همچنین خانواده قهرمانان، دست اندرکاران فدراسیون وزنه برداری و مردم ورزش دوست ایران عزیز تبریک می‌گویم و از خداوند متعال برای سربلندی و استمرار در موفقیت‌های آنها استمداد می‌طلبم و حمایت و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان را از سرمایه‌های با ارزش ورزش کشور اعلام می‌کنم.

مسعود سلطانی فر

وزیر ورزش و جوانان

خواندن خبر در سایت منبع

سوال فدراسیون جهانی از وزنه‌بردار ایران در مورد افزایش چشمگیر رکوردهایش

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
سوال فدراسیون جهانی از وزنه‌بردار ایران در مورد افزایش چشمگیر رکوردهایش
فدراسیون جهانی وزنه برداری گفتگویی را با علیرضا یوسفی در مورد رکوردشکنی‌هایی که در مسابقات جوانان جهان داشت، انجام داد.

علیرضا یوسفی وزنه بردار نوجوان ایران در مسابقات قهرمانی جوانان جهان ۲۰۱۹ عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشت و توانست نقره دوضرب و برنز مجموع را هم کسب کند.

او همچنین با ثبت رکورد ۱۷۱ یک ضرب، ۲۲۵ دوضرب و مجموع ۳۹۶ کیلوگرم توانست رکورد نوجوانان جهان را در یک ضرب ۹ کیلوگرم، در دوضرب ۲۹ کیلوگرم و در مجموع ۴۴ کیلوگرم ارتقاء دهد.

پس از پایان رقابت دسته فوق سنگین، فدراسیون جهانی وزنه برداری در سایت خود نوشت: مسابقات جوانان جهان با رکورد شکنی‌های علیرضا یوسفی وزنه بردار ایرانی به پایان رسید. همچنین فدراسیون جهانی گفتگوی کوتاهی با یوسفی انجام داد و از او در مورد احساسش پس از شکستن رکوردهای نوجوانان جهان سوال کرد. یوسفی نیز پاسخ داد: «حس خیلی خوبی دارم که توانستم رکوردهای نوجوانان جهان را جابجا کنم و با وجود اینکه در رده سنی نوجوانان هستم توانستم مقام سوم جوانان جهان را هم کسب کنم.»

یوسفی در موردافزایش چشمگیر رکوردهایش نسبت به المپیک جوانان نیز گفت: «با تمرینات زیادی که در تیم ملی داشتم و همچنین زحمات فدراسیون وزنه برداری توانستم رکوردهایم را افزایش دهم و وزنه‌های خوبی را در این مسابقات بزنم.»

خواندن خبر در سایت منبع

وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان؛ نقره و برنز فوق‌سنگین به داوودی و یوسفی رسید

فارسخبرگزاری فارس
وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان؛ نقره و برنز فوق‌سنگین به داوودی و یوسفی رسید
نمایندگان دسته فوق‌سنگین کشورمان در رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان در فیجی موفق به کسب مدال‌‌های نقره و برنز شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی ۲۰۱۹ جوانان جهان که با حضور ۲۴۸ وزنه بردار از ۴۷ کشور دنیا، از شنبه ۱۱ خردادماه در فیجی آغاز شده است علی داوودی و علیرضا یوسفی در دسته ۱۰۹+ کیلوگرم روی تخته رفتند.

تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران با ۱۰ وزنه‌بردار در این رقابت‌ها شرکت کرده است که در آخرین روز این رقابت‌ها، مسابقات گروه A دسته ۱۰۹+ کیلوگرم (فوق‌سنگین) برگزار شد و داوودی و یوسفی نمایندگان کشورمان به مصاف ۱۱ وزنه بردار دیگر از کشورهای ارمنستان، گرجستان، ژاپن (۲ نفر) چین، لهستان، ترکیه، چک، بلاروس، تایوان و اوکراین رفتند که داوودی با ثبت مجموع ۴۱۸ کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره شد. یوسفی نیز با ۳۹۶ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

* حرکت یکضرب:

داوودی در حرکت اول یکضرب وزنه ۱۸۰ کیلویی را بالای سر برد، اما در دومین تلاش موفق به مهار وزنه ۱۹۱ کیلوگرمی نشد. وی در حرکت سوم وزنه ۱۹۳ کیلوگرمی را بالای سر برد و مدال طلا را از آن خود کرد.

یوسفی دیگر نماینده کشورمان در این دسته با مهار وزنه‌های ۱۵۶، ۱۶۳ و ۱۷۱ کیلوگرمی به عنوان چهارم رسید.

بعد از داوودی که با ۱۹۳ کیلوگرم طلا گرفت، لالایان از ارمنستان با ۱۹۲ کیلوگرم به مدال نقره دست یافت و اوله هانزنکو از اوکراین با ۱۷۲ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد. یوسفی هم با ۱۷۱ کیلوگرم در جایگاه چهارم حرکت یک‌ضرب قرار گرفت.

* دوضرب:

داوودی در حرکات اول دوضرب، موفق به مهار وزنه ۲۲۵ کیلوگرمی نشد، اما در حرکت دوم، این وزنه را بالای سر برد. وی در سومین تلاش نیز موفق به مهار وزنه ۲۳۳ کیلوگرمی نشد تا با همان ۲۲۵ کیلوگرم به مدال برنز دوضرب برسد. داوودی که مدافع عنوان قهرمانی بود با مجموع ۴۱۸ کیلوگرم نایب قهرمان شد.

یوسفی دیگر نماینده کشورمان در این دسته ابتدا وزنه‌ ۲۱۲ کیلوگرمی را بالای سر برد. وی در دومین حرکت نیز موفق به مهار وزنه ۲۲۵ کیلوگرمی شد، اما در حرکت سوم در مهار وزنه ۲۳۳ کیلوگرمی ناکام بود تا با همان ۲۲۵ کیلوگرم به مدال نقره دوضرب و با مجموع ۳۹۶ کیلوگرم به عنوان سوم دست یابد.

لالایان از ارمنستان با ۲۲۷ کیلوگرم به مدال طلا دوضرب و با مجموع ۴۱۹ کیلوگرم قهرمان فوق‌سنگین لقب گرفت.

وزنه‌برداری قهرمانی جوانان جهان؛ نقره و برنز فوق‌سنگین به داوودی و یوسفی رسید - 12

خواندن خبر در سایت منبع

وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان؛ علی داودی طلای یک ضرب را گرفت

ایسناخبرگزاری ایسنا
وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان؛ علی داودی طلای یک ضرب را گرفت
وزنه بردار فوق سنگین ایران در حرکت یک ضرب قهرمانی جوانان جهان، مدال طلا گرفت.

به گزارش ایسنا، در آخرین روز از مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان در کشور فیجی، وزنه برداران دسته ۱۰۹+ کیلوگرم به رقابت پرداختند. در پایان حرکت یک ضرب برای ایران یک طلا به دست آمد. علی داودی با رکورد ۱۹۳ کیلوگرم مدال طلا گرفت.

علیرضا یوسفی با رکورد ۱۷۱ کیلوگرم چهارم شد.

وزنه بردار ارمنستان با ۱۹۲ کیلوگرم نقره گرفت و مدال برنز به وزنه بردار اوکراین با ۱۷۲ کیلوگرم رسید.

*حرکت یک ضرب:

علی داودی ابتدا وزنه ۱۸۰ کیلوگرم را مهار کرد. در حرکت دوم ۱۹۱ کیلوگرم را انداخت اما در حرکت سوم توانست ۱۹۳ کیلوگرم را مهار کند و مدال طلا گرفت.

علیرضا یوسفی وزنه‌های ۱۵۶ و ۱۶۳ کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت آخر هم توانست وزنه ۱۷۱ کیلوگرم را مهار کند.

یوسفی که همچنان در رده سنی نوجوانان است موفق شد رکورد یک ضرب نوجوانان جهان که ۱۶۲ کیلوگرم بود را بشکند و به نام خود ثبت کند. او در یک ضرب چهارم شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تشییع پیکر مطهر شهید گمنام در فدراسیون کشتی+عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
به گزارش مشرق، پیکر مطهر شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس که در عملیات کربلای ۵ و در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل شد، در فدراسیون کشتی تشییع شد. در این مراسم که با حضور حمید سوریان قهرمان کشتی فرنگی المپیک و جهان، علی پروین پیشکسوت پرسپولیس و تیم ملی، علیرضا دبیر و حسن رنگرز رئیس و سخنگوی فدراسیون، محمد بنا و غلامرضا محمدی سرمربیان کشتی آزاد و فرنگی، فردین معصومی قهرمان کشتی آزاد جهان، محمد طلایی، عباس حاج کناری، سردار یزدانی رییس بسیج ورزشکاران و جمع کثیری از مردم و مسولان برگزار شد، ابتدا مراسم تشییع برگزار و پس از آن نماز جماعت در خانه کشتی شهید صدرزاده اقامه شد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴

فیلم/ کاشته زیبای وریا و گل اول استقلال

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
در دقیقه ۸ بازی استقلال - الریان، وریا غفوری ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه را به تیر دروازه قطری‌ها کوبید و توپ برگشتی را دیباته به گل اول استقلال تبدیل کرد.
طرفداریطرفداری10 ساعت قبل
طرفداری- مهاجم بلژیکی نراتزوری معتقد است که بازی در اینتر و کشور ایتالیا یک رویا بود که او از دوران کودکی به همراه خود داشت. من متوجه شدم که او با دو مهاجم بازی می‌کند: گراتزیانو پله و ادر، که هر دوی آن‌ها شانس‌های گلزنی زیادی خلق کردند. لوکاکو تحت تاثیر فوتبال ایتالیا قرار گرفته و معتقد است که این کشور بهترین مدافعان حال حاضر در اروپا را دارد. مدافعان ایتالیایی بهترین مدافعان در اروپا هستند. در انگلستان اکثر مسابقات شبیه به هم هستند اما در ایتالیا هر بازی با مسابقه‌ای دیگر متفاوت است.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، تیم فوتبال ذوب‌آهن با یک غایب به مصاف تراکتور می‌رود و در بازی روز جمعه محمد نژادمهدی را در اختیار ندارد. ذوب‌آهن در هفته هجدهم از رقابت‌های لیگ برتر، باید در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز به مصاف تراکتور برود و نژادمهدی در این دیدار محروم بوده و قادر به همراهی تیمش نیست. نژادمهدی با کارت زردی که هفته گذشته در بازی مقابل پارس جنوبی دریافت کرد، ۴ اخطاره شده و بازی با تراکتور را از دست داد. گفتنی است، هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، جام خلیج فارس، از روز جمعه ۱۱ بهمن ماه با برگزاری ۵ دیدار آغاز می‌شود که تیم‌های ذوب‌آهن و تراکتور از ساعت ۱۵:۱۵ روز جمعه در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز باید به مصاف هم بروند. این بازی بیست‌وچهارمین تقابل ۲ تیم در طول ادوار مختلف لیگ برتر بوده و نتیجه آن تاثیر زیادی در کورس قهرمانی دارد.

فیلم / گل اول استقلال به الریان توسط دیاباته

ایلناایلنا8 ساعت قبل
ایمناایمنا12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، تیم فوتبال دورتموند در این فصل فوتبال اروپا و لیگ‌های داخلی به یک مدعی و رقیب سرسخت برای سایر تیم‌ها تبدیل شده است. گزینه مورد نظر «امره جان» است. هافبکی که در لیورپول بود و به یوونتوس آمد اما با جدایی آلگری و آمدن ساری فرصت بازی به امره جان کم می‌رسد و از همین رو او دنبال جدایی است. با جذب امره جان دورتموند به دنبال قهرمانی در دو جام داخلی آلمان و درخشش خیره کننده در لیگ قهرمانان خواهد بود. باید دید این تیم با این بازیکنان با کیفیت که جذب کرده است چه روندی در طول این فصل فوتبال اروپا خواهد داشت.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

نام مدافع جدید استقلال مشخص شد/ بازیکن مد نظر مجیدی سابقه بازی در فولام را دارد

فوتبالی3 ساعت قبل

پیام وزارت ورزش در پی صعود استقلال و شهر خودرو به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا

فوتبالی3 ساعت قبل

غفوری: از قرار گرفتن بین بازیکنان استقلال احساس غرور می‌کنم/ در هر ۲ بازی استرس داشتم

فوتبالی3 ساعت قبل

چرا انتقال اریکسن به رئال مادرید منتفی شد

فوتبالی3 ساعت قبل

آگیره: باید از شکست سنگین برابر استقلال درس بگیریم/ نمی‌توانم درباره این نتیجه حرفی بزنم

فوتبالی3 ساعت قبل

بازیکن الریان: اصلا شایسته صعود نبودیم

برترین‌ها3 ساعت قبل

پاداش ۱۰۰۰ دلاری برای استقلالی‌ها بعد از صعود

برترین‌ها3 ساعت قبل