اخبار روز بازار خودرو - شنبه 18 خردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - شنبه 18 خردادماه

با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید
خبرگزاری میزان- در این گزارش به معرفی تمامی ابرخودرو‌های رسمی تولید شده با قدرت پیشرانه هزار اسب‌بخار و بیشتر خواهیم پرداخت.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، حدود ۱۳ سال پیش، زمانی که بوگاتی ویرون با پیشرانه ۱۰۰۱ اسب‌بخار قدرت عرضه شد، اتفاقی بزرگ در صنعت خودروسازی جهان رخ داد، رویای خیلی از افراد به واقعیت پیوسته بود و بوگاتی ویرون با سرعت منحصر‌به‌فرد خود همچون ستاره‌ای می‌درخشید. هرچند در آن زمان تصور می‌شد که دیگر عصر خودرو‌های ۱۰۰۰ اسب‌بخاری فرا رسیده و تا چند سال آینده مدل‌های فراوانی از این دست ساخته خواهند شد، اما واقعیت آن است که خودرو‌هایی با این قدرت هنوز هم به ندرت تولید می‌شوند. نیرو هزار اسب‌بخار آن‌قدر زیاد است که خودرو‌هایی با این قدرت، مجوز قانونی برای عبور از خیابان‌ها و جاده‌ها را دریافت نمی‌کنند. این مدل‌ها بیشتر برای استفاده‌های خاص، یا کار‌های تبلیغاتی مفید هستند. شرکت‌های تولید کننده نیز تعداد محدودی از این دست خودرو‌ها را تولید کرده و با قیمتی نجومی به مشتریان خاص خود می‌فروشند.

با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید - 2

اما ابرخودرو‌هایی با هزار یا بیش از هزار اسب‌بخار قدرت همیشه جذاب هستند، نمی‌توان منکر این حقیقت شد که طرافداران صنعت خودرو، عاشق مدل‌های قدرتمند با طراحی جذاب و غرش اگزوز ترسناک هستند. تاکنون تعداد محدودی از این دست خودرو‌ها تولید شده و قرار است در این گزارش به این مدل‌ها بپردازیم. مدل‌های نامبرده شده در این فهرست، خودرو‌های رسمی با ۱۰۰۰ یا بیش از ۱۰۰۰ اسب‌بخار هستند، البته شرکت‌های تیونر، مدل‌های بروزرسانی شده زیادی با قدرت بیش از ۱۰۰۰ اسب‌بخار تولید کرده‌اند، ولی هدف ما معرفی خودرو‌های رسمی شرکت‌های مطرح جهان است. باما همراه باشید:

با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید - 4

نام مدل: Lucid Air

سال تولید: ۲۰۱۸

قدرت پیشرانه: ۱۰۰۰ اسب‌بخار

تولید خودرویی مانند Lucid Air که با هزار اسب‌بخار قدرت، هیچ آلودگی برای محیط زیست ایجاد نکند، تحسین برانگیز است، شرکت Lucid خودرو جدید خود را با پیشرانه دوقلو تمام الکتریکی و باتری لیتیوم‌یونی ساخته است. Lucid Air از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را طی ۲٫۵ ثانیه طی می‌کند، اما نهایت سرعت تعریف شده آن ۲۱۷ مایل در ساعت است. Lucid Air بیشتر در مدل‌های ۴۰۰ اسب‌بخاری به فروش می‌رسد، اما نسخه ۱۰۰۰ اسب‌بخاری آن نیز تولید شده که در دسته خود‌های لاکچری و گران قیمت قرار می‌گیرد.

با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید - 9

نام مدل: شورولت کوروت Yenko/SC Stage II

سال تولید: ۲۰۱۸

قدرت پیشرانه: ۱۰۰۰ اسب‌بخار

شورولت به واسطه پیشرانه ۶٫۸ لیتری سوپرشارژ با جعبه دنده هفت سرعته دستی توانست قدرت مدل Yenko/SC Stage II را به رقم فوق‌العاده هزار اسب‌بخار برساند، این شرکت با تمرکز برروی ترمز، سیستم تعلیق و قدرت خروجی خودرو، مدلی امن تولید کرده است. جالب آن است که Yenko/SC Stage II با قیمت ۶۸ هزار و ۹۹۸ دلار یکی از ارزان‌ترین خودرو‌های هزار اسب‌بخاری در دنیا محسوب می‌شود.

با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید - 14

نام مدل: کادیلاک CTS-V HPE۱۰۰۰

سال تولید: ۲۰۱۸

قدرت پیشرانه: ۱۰۰۰ اسب‌بخار

زمانی که کادیلاک خودرو لاکچری، زیبا به همراه پیشرانه‌ای با هزار اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند، آن محصولی به جذابی CTS-V HPE۱۰۰۰ خواهد بود. کادیلاک در این مدل از پیشرانه ۶٫۲ لیتری سوپرشارژر به همراه هشت سیلندر استفاده کرده که صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را طی ۲٫۷ ثانیه طی می‌کند. این سدان چهاردرب لاکچری، ۱۵۹ هزار دلار قیمت دارد، اما جزو گران‌ترین خودرو‌های هزار اسب‌بخاری دنیا محسوب نمی‌شود، در این فهرست، مدل‌هایی نجومی‌تر از کادیلاک CTS-V HPE۱۰۰۰ نیز وجود دارد.

با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید - 19

نام مدل: Zenvo TS۱ GT

سال تولید: ۲۰۱۷

قدرت پیشرانه: ۱۱۰۴ اسب‌بخار

زنوو یک شرکت دانمارکی است و نام مطرحی در صنعت خودروسازی ندارد، اما در سال ۲۰۱۷ با تولید ابرخودرو TS۱ GT، وجهه‌ای متفاوت از خود به جای گذاشت. TS۱ GT یکی از محدود مدل‌های تولیدی زنوو به شمار می‌آید، این مدل باپیشرانه سوپرشارژ دوقلو ۵٫۸ لیتری به همراه هشت سیلندر، ۱۱۰۴ اسب‌بخار قدرت و ۷۱۰۰ دور بر دقیقه گشتاور تولید می‌کند. نهایت سرعت TS۱ GT به ۲۲۳ مایل بر ساعت می‌رسد. زنوو این مدل را با قیمت ۱٫۲ میلیون دلار به فروش می‌رساند.

با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید - 24

نام مدل: استون مارتین Valkyrie

سال تولید: ۲۰۱۹

قدرت پیشرانه: ۱۱۶۰ اسب‌بخار

استون مارتین آن‌قدر اعتبار دارد که بتواند در مدت کوتاهی تمام ۱۵۰ نسخه تولید شده از ابرخودرو Valkyrie را به آسانی به فروش برساند. این مدل به پیشرانه ۱۲ سیلندری پرقدرت‌ترین و سریع‌ترین خودرو استون مارتین محسوب می‌شود، این شرکت ادعا کرده که Valkyrie توانایی رقابت با مدل‌های مسابقه‌ای فرمول یک را دارد و رکورد‌های ثبت شده آن با رکورد‌های ثبت شده از مدل‌های فرمول یک، تفاوت چندانی ندارد. Valkyrie تنها ۱۰۳۰ کیلوگرم وزن دارد، یعنی به ازای هر کیلوگرم وزن، بیش از یک اسب‌بخار قدرت در این مدل گنجانده شده که نسبت فوق‌العاده‌ای محسوب می‌شود.

با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید - 29

نام مدل: بوگاتی ویرون سوپراسپرت

سال تولید: ۲۰۱۰

قدرت پیشرانه: ۱۱۸۴ اسب‌بخار

بوگاتی ویرون به نوعی آغاز کننده این راه شناخته می‌شود، بوگاتی در طی ۱۰ سال تولید مدل ویرون، چندین نسخه مختلف با قدرت‌های متفاوت از آن را عرضه کرده، اما مدل سوپراسپرت با ۱۱۸۴ اسب‌بخار قدرت محصول متفاوتی است. این مدل ۱۹۸ اسب‌بخار از مدل اصلی نیرو بیشتری تولید می‌کند و نهایت سرعت آن به ۲۶۸ مایل بر ساعت می‌رسد. سوپراسپرت از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را طی ۲٫۵ ثانیه طی می‌کند و اگر به طور مداوم و مستقیم با نهایت سرعت حرکت کند، مخزن سوخت آن در کمتر از ۸ دقیقه خالی می‌شود. بوگاتی ویرون سوپراسپرت در زمان عرضه ارزشی معادل با ۳ میلیون دلار داشت.

با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید - 34

نام مدل: مرسدس AMG Project One

سال تولید: ۲۰۲۰

قدرت پیشرانه: ۱۲۳۱ اسب‌بخار

ایده تولید یک خودرو فرمول یک برای رانندگی قانونی تا کنون توسط هیچ شرکتی اجرا نشده، اما مرسدس هرروز به ساخت چنین مدلی نزدیک می‌شود. مرسدس پروژه وان در حال تولید است و طبق توصیف‌هایی که از آن شده، مدلی باشکوه خواهد بود. ابرخودرو مرسدس به پیشرانه هیبریدی مورد استفاده در خودرو‌های فرمول یک مجهز خواهد شد، این سیستم از یک پیشرانه ۱٫۶ لیتری بنزینی با ۶ سیلندر و چهار پیشرانه الکتریکی تشکیل شده که ۱۲۳۱ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کنند.

با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید - 40

نام مدل: SSC Ultimate Aero XT

سال تولید: ۲۰۱۳

قدرت پیشرانه: ۱۳۰۰ اسب‌بخار

برخی مدل‌های این فهرست به دلیل منحصر‌به‌فرد بودن، نام‌هایی خاص و غیر معقول دارند که یکی از آن‌ها مدل Ultimate Aero XT تولید شرکت SSC با ۱۳۰۰ اسب‌بخار قدرت است. این مدل با ثبت سرعت ۴۳۹ کیلومتر در ساعت، یکی از سریع‌ترین خودرو‌های جهان لقب گرفته، برای رسیدن به این سرعت ssc از پیشرانه ۶٫۹ لیتری هشت سیلندر شورولت استفاده کرده است. تنها پنج مدل از Ultimate Aero XT تولید شد و هرکدام ۷۴۰ هزار دلار قیمت داشتند.

با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید - 45

نام مدل: NIO EP۹

سال تولید: ۲۰۱۶

قدرت پیشرانه: ۱۳۶۰ اسب‌بخار

مدل NIO EP۹ از شرق می‌آید، شرکت NIO یک برند چینی تولید خودرو است که تا کنون ۳ مدل تولید کرده، اولین محصول این شرکت ابرخودرو EP۹ با قدت دیوانه‌وار ۱۳۶۰ اسب‌بخار است و بعد از لامبورگینی اونتادور، رکورددار سرعت در پیست معروف نورنبرگ محسوب می‌شود. NIO EP۹ با چهار پیشرانه الکتریکی در پیچ و خم‌های جاده بسیار سریع عمل می‌کند، طراحی آن به صورتی است که ۱٫۵ تن نیرو داون‌فورس تولید می‌کند و عملکردی مشابه با خودرو‌های فرمول یک دارد. تنها ۶ نسخه از این مدل به فروش رسیده که هرکدام ۱٫۲ میلیون دلار قیمت داشت.

با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید - 50

نام مدل: بوگاتی شیرون

سال تولید: ۲۰۱۷

قدرت پیشرانه: ۱۴۷۹ اسب‌بخار

بوگاتی با معرفی مدل شیرون با ۲۹۶ اسب‌بخار قدرت، بیشتر از ویرون، بسیاری از طرفداران خود را شگفت‌زده کرد، ۱۴۷۹ اسب‌بخار رقم بسیار بالایی است که بوگاتی در مدل جدید خود جای داده است. این خودرو ۳٫۳ میلیون دلاری از پیشرانه چهارگانه توربو ۸٫۰ لیتری با ۱۶ سیلندر استفاده می‌کند. شیرون از صفر تا ۶۰ مایل در ساعت را در ۲٫۴ ثانیه طی می‌کند و نهایت سرعت آن به ۲۶۱ مایل در ساعت می‌رسد.

با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید - 55

نام مدل: کوئنیگزگ Regera

سال تولید: ۲۰۱۶

قدرت پیشرانه: ۱۵۰۰ اسب‌بخار

شرکت کوئنیگزگ نامی قدیمی در تولید ابرخودرو‌های فوق سریع شناخته می‌شود، این خودروساز تمامی قطعات محصولات خود را به صورت دست‌ساز تولید و جای‌گذاری می‌کند تا همچون بوگاتی، خودرو‌های این برند نیز قیمتی سرسام‌آور داشته باشند. مدل Regera با پیشرانه توربوشارژ ۵٫۰ لیتری به همراه هشت سیلندر و پیشرانه الکتریکی با قدرت ۷۰۰ اسب‌بخار در مجموع ۱۵۰۰ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند.

با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید - 60

نام مدل: Weineck Cobra

سال تولید: ۲۰۱۶

قدرت پیشرانه: ۱۶۰۰ اسب‌بخار

زمانی که صحبت از بازسازی مدل‌های کلاسیک می‌شود، به یاد مدل‌هایی جذاب، با قدرتی معمولی و معمولا سازگار با محیط زیست خواهیم افتاد، اما کبری از این دست خودرو‌ها نیست. کبری بازسازی شده نسخه اصلی در دهه ۱۹۶۰ میلادی است، این خودرو با پیشرانه حجیم ۱۶٫۰ لیتری به همراه ۸ سیلندر از صفر تا ۳۰۰ کیلومتر در ساعت را زیر ۱۰ ثانیه طی می‌کند و این درحالی است که کمکی از سیستم توربو یا سوپرشارژر نیز استفاده نمی‌کند. کبری به عنوان پدربزرگ پرسرعت جاده‌ها شناخته می‌شود که هر نسخه آن ۶۱۳ هزار دلار قیمت دارد.

با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید - 65

نام مدل: هنسی Venom F۵

سال تولید: ۲۰۱۹

قدرت پیشرانه: ۱۶۰۰ اسب‌بخار

هرچند هنسی یک شرکت تیونینگ محسوب می‌شود، اما در این سال‌ها آن‌قدر مدل جدید و محبوب به بازار عرضه کرده که دیگر به عنوان برندی معتبر و با سابقه شناخته شده است و برای همین مدل Venom F۵ از این شرکت درون فهرست ما قرار می‌گیرد. این مدل با پیشرانه توربو دوگانه ۷٫۶ لیتری به همراه هشت سیلندر، از صفر تا ۳۰۰ کیلومتر در ساعت را در کمتر از ۱۰ ثانیه طی می‌کند و نهایت سرعت آن به ۴۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید - 70

نام مدل: Rimac C_Two

سال تولید: ۲۰۱۹

قدرت پیشرانه: ۱۸۸۸ اسب‌بخار

مدل C_Two محصول شرکت کروات Rimac است. این مدل در نمایشگاه خودرو ژنو امسال رونمایی شده و تنها در ۱۵۰ نسخه تولید می‌شود که هرکدام ۱٫۵ میلیون پوند قیمت دارند. C_Two یک ابرخودرو الکتریکی با حالت رانندگی نیمه‌خودکار است که صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را در ۲٫۵ ثانیه طی می‌کند و از باتری ۱۲۰ کیلووات‌ساعتی بهره می‌برد. بازه حرکتی این خودرو ۶۵۰ کیلومتر با یک شارژ است.

با قدرتمندترین ابرخودرو‌های جهان آشنا شوید - 75

نام مدل: پینین‌فاریا باتیستا

سال تولید: ۲۰۲۰

قدرت پیشرانه: ۱۹۰۰ اسب‌بخار

در زمان نمایشگاه ژنو به طور کامل در مورد باتیستا سخن گفتیم، این مدل با قدرت ۱۹۰۰ اسب‌بخار یک هیولای کامل است که به طرز عجیبی توانسته گواهی رانندگی جاده‌ای را دریافت کند. باتیستا یک خودرو ایتالیایی است و میراث‌دار تمامی شرکت‌های بزرگ ایتالیایی محسوب می‌شود، این مدل از سیستم تعلیق Rimac استفاده کرده و یا ثبت زمان زیر دو ثانیه برای رسیدن از صفر تا ۶۰ مایل در ساعت، سریع‌ترین خودرو ایتالیایی ساخته شده در تاریخ لقب گرفته است. این ابرخودرو سال آینده عرضه می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

گران‌ترین خودروهای آنتیک دنیا

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
گران‌ترین خودروهای آنتیک دنیا
اقتصاد نیوز:گران‌ترین خودور‌های دنیا را جدیدترین خودور‌ها تشکیل نمی‌دهند و وقتی از گران‌ترین خودور‌های دنیا صحبت می‌کنیم با فهرستی از خودرو‌های کلاسیک و کلکسیونی روبرو می‌شویم که به‌رغم اینکه سال‌ها است از تولید آن‌ها می‌گذرد، اما همچنان توانسته‌اند جای خود را در میان دل عاشقان خودرو حفظ کنند و به همین دلیل نیز قیمت‌های گزافی دارند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از برترین‌ها، سلاطین خودروساز سالانه میلیون‌ها دستگاه خودروی رنگ و وارنگ روانه بازار می‌کنند که هر کدام از این خودرو‌ها امکانات و قیمت متفاوتی دارد و بیشتر آن‌ها برای استفاده‌های روزانه ساخته شده‌اند. از طرف دیگر خودرو‌های لاچکری و گران‌قیمتی نیز هر سال روانه بازار می‌شوند که به لحاظ امکانات داخلی و سرعت حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

به همین دلیل نیز علاقه‌مندان خودرو تمایل دارند تا با گران‌ترین خودرو‌های دنیا آشنا شوند. اما جالب اینجاست که بر خلاف انتظار، گران‌ترین خودور‌های دنیا را جدیدترین خودور‌ها تشکیل نمی‌دهند و وقتی از گران‌ترین خودور‌های دنیا صحبت می‌کنیم با فهرستی از خودرو‌های کلاسیک و کلکسیونی روبرو می‌شویم که به‌رغم اینکه سال‌ها است از تولید آن‌ها می‌گذرد، اما همچنان توانسته‌اند جای خود را در میان دل عاشقان خودرو حفظ کنند و به همین دلیل نیز قیمت‌های گزافی دارند.

با این حساب برای پیدا کردن گران‌ترین خودرو‌های دنیا به جای اینکه به وب‌سایت‌های برترین سازنده‌های دنیا سری بزنیم و ببینیم این شرکت‌ها چه خودرو‌های جدیدی عرضه کرده‌اند. باید به دنبال حراجی‌های خودرو‌های لوکس و آنتیک باشیم و ببنیم در این حراجی‌ها چه خودرو‌هایی معامله می‌شوند. تجربه نشان داده است نایاب بودن یک خودرو در کنار خاطره‌های خوشی که از آن خودرو باقی‌مانده است. (مانند جایزه‌هایی که یک خودروی به‌خصوص در مسابقه‌های اتومبیل‌رانی از آن خود کرده) و مقدار هزینه‌ای که یک خریدار برای آن خودرو حاضر است خرج کند به‌عنوان فاکتور‌های اصلی در قیمت‌گذاری خودور‌های لوکس و آنتیک در نظر گرفته می‌شود.

خودرو‌های آنتیک و کلکسیونی که حتی از تابلو‌های نقاشی و هنر‌های دستی نیز طرفداران بیشتری دارند در حراجی‌های معتبر با قیمت‌هایی نجومی به فروش می‌رسند و به همین دلیل نیز در ادامه با هم نگاهی به فهرستی از گران‌ترین خودور‌های دنیا خواهیم داشت.

فراری ۲۵۰ جی. تی اس. دبلیو. بی کالیفرنیا اسپایدر مدل ۱۹۶۱، با قیمتی برابر با ۱۸٫۵ میلیون دلار

شاید باورش برای شما سخت باشد، اما جالب است بدانید این فراری ۱۸٫۵ میلیون دلاری مدتی در گاراژی به حال خودش رها شده بود و کسی به اهمیت این خودرو توجه نمی‌کرد. قضیه از این قرار است که یکی از اشراف‌زاده‌های فرانسوی با نام راجر بایلون (Roger Baillon)، زمین وسیعی را خریداری می‌کند. در حین خرید این زمین به او گفته می‌شود که چند دستگاه خودروی قدیمی در این مزرعه قرار دارد که قرار بود این خودرو‌ها به همراه مزرعه تخریب شود و امارت جدیدی در این مکان بنا گردد.

راجر بایلون در کمال تعجب در این مزرعه چیزی نزدیک به ۱۰۰ دستگاه خودروی قدیمی و نایاب پیدا می‌کند و ابتدا تصمیم می‌گیرد این خودرو‌ها را به کلکسیون شخصی‌اش اضافه کند. در نهایت نیز۵۹ دستگاه از این خودرو‌ها سر از حراجی‌های خودرو در می‌آورند. یکی از این خودرو‌ها نیز فراری ۲۵۰ جی. تی اس. دبیلو. بی کالیفرنیا اسپایدر مدل ۱۹۶۱ (Ferrari ۲۵۰ GT SWB California Spider) بود که با قیمت گزاف ۱۸٫۵ میلیون دلار در حراجی به‌فروش رسید. فراری تنها ۳۷ دستگاه از این خودرو روانه بازار کرد و خودرویی که از آن صحبت می‌کنیم به لحاظ فنی کاملا صحیح و سالم بود و به همین دلیل نیز به‌عنوان یکی از گران‌قیمت‌ترین فراری‌های دنیا شناخته می‌شود.

آلفا رومئو ۸. سی ۲۹۰۰. بی لانگو اسپایدر مدل ۱۹۳۹، با قیمتی برابر با ۱۹٫۸ میلیون دلار

این خودرو یکی از اشرافی‌ترین خودرو‌های برند آلفا رومئو است گفته می‌شود که آلفا رومئو تنها هفت دستگاه از این خودرو تولید کرده و یکی از این ۷ خودرو در زمان جنگ جهانی دوم به آرژانتین برده می‌شود. از قرار معلوم سرنوشت برنامه‌های دیگری برای آلفا رومئو ۸. سی ۲۹۰۰. بی لانگو اسپایدر در نظر داشت چرا که تمام قسمت‌های این خودرو در آرژانتین از هم باز می‌شود و مدت‌ها طول می‌کشد تا این خودوری کلکسیونی دوباره سرهم شود. در نهایت این خودروی آنتیک در سال ۲۰۱۶ سر از حراجی در می‌آورد و با قیمت ۱۹٫۸ میلیون دلار به فروش می‌رسد.

بوگاتی رویال کلنر کوپه مدل ۱۹۳۱، با قیمتی برابر با ۲۰٫۶ میلیون دلار

قیمت واقعی این خودرو دقیقا ۲۰٫۶ میلیون دلار برآورد شده، اما از قرار معلوم تنها با قیمت ۹٫۸ میلیون دلار به فروش رفته است. قضیه از این قرار است که یک نفر در سال ۱۹۸۷ و حدود ۳۰ سال پیش این خودرو را با قیمت ۹٫۸ میلیون دلار خریداری کرد و با احتساب تورمی که در این ۳۰ سال برای دلار آمریکا اعمال شده است این خودرو در حال حاضر چیزی نزدیک به ۲۰٫۶ میلون دلار قیمت دارد.

ناگفته نماند که در چند دهه اخیر خریداران زیادی برای بوگاتی رویال کلنر کوپه مدل ۱۹۳۱ (Bugatti Royale Kellner Coupe) پیدا شده و با این حساب احتمال اینکه در آینده این خودرو با قیمت بیشتری قیمت‌گذاری شود نیز بسیار است.

بوگاتی رویال کلنر کوپه نماد بارز اشرافیت و کلاس است و طراحی قدیمی و انتیک این خودرو در اولین نگاه هوش از سر کلکسیون‌داران خودرو می‌برد. این خودرو ممکن است قدیمی باشد، اما به لحاظ طراحی ظرافت‌های زیادی دارد و در زمان خودش یکی از اشرافی‌ترین خودرو‌ها به‌حساب می‌آمد و قبل از جنگ جهانی نیز در میان خودرو‌های همرده به عنوان خودرویی گران‌قیمت و لاکچری شناخته می‌شد.

جگوار دی. تایپ مدل ۱۹۵۵، قیمتی برابر با ۲۱٫۸ میلیون دلار

علاقه‌مندان قدیمی و دوآتشه مسابقات اتوموبیل‌رانی به‌خوبی با جگوار دی. تایپ مدل ۱۹۵۵ آشنا هستند و می‌دانند که این خودرو در زمان خودش برو و بیایی داشت و یکی از بهترین اتوموبیل‌ها در پیست مسابقه بود. به لطف تمهیداتی که جگوار برای این خودرو در نظر گرفت، جگوار دی. تایپ (Jaguar D-Type) مدل ۱۹۵۵ توانست در مسابقات له‌مان سال‌های ۱۹۵۵، ۱۹۵۶ و ۱۹۵۷ مقام اول را از آن خود کند. این خودرو در مسابقات ۲۴ ساعته له‌مان در سال ۱۹۵۶ نیز اول شد و توانست تیم استون‌مارتین را که در آن زمان یکی از بهترین تیم‌های اتوموبیل‌رانی بود را پشت‌سر بگذارد.

خودروی جگواری که از آن صحبت می‌کنیم نزدیک به ۴۰۰۰ هزار کلیومتر مسافت را پشت‌سر گذاشته و میانگین سرعت این خودرو نزدیک به ۱۶۸ کیلومتر در ساعت برآورد شده است. جالب است بدانید به‌رغم اینکه چیزی بیشتر از ۶۰ سال از ساخت این خودرو می‌گذرد، از خودرویی صحبت می‌کنیم که به لحاظ فنی کاملا سالم و سلامت است و هنوز هم همانند دوران خوش‌گذشته جاده‌ها را پشت‌سر می‌گذارد.

جگوار دی. تایپ دقیقا با قیمت ۱۹٫۸ میلیون دلار به مشتری فروخته شد و حراجی که این خودرو را به‌حراج گذاشته بود مبلغ ۲ میلیون دلار کارمزد دریافت کرد تا قیمت این خودرو دقیقا ۲۱٫۸ میلیون دلار شود.

فراری ۲۷۵ جی. تی. بی سی اسپشیال مدل ۱۹۶۴، قیمتی برابر با ۲۶٫۴ میلیون دلار

از خودرویی صحبت می‌کنیم که همانند قالی کرمان، به هر اندازه که سال‌های بیشتری را سپری می‌کند، شاهد افزایش قیمت آن هستیم. دلیل این امر هم کاملا روشن است چرا که فراری ۲۷۵ جی. تی. بی سی اسپشیال (Ferrari ۲۷۵ GTB/C Speciale) یکی از منحصربه‌فردترین خودرو‌های دنیا است و با دست ساخته شده، از طرف دیگر تنها ۳ دستگاه از این خودرو توسط فراری تولید شده و ۲ دستگاه دیگر از این خودرو فراری بعید به نظر می‌رسد به این زودی‌ها به فروش برسند.

این موارد دست به دست هم داد تا این خودرو دائم شاهد افزایش قیمت باشد. جالب اینجاست کسی که این خودروی کلکسیونی را خریده نه تنها عاشق خودرو بوده است بلکه از قرار معلوم تاجر خوبی نیز هست. چرا که با توجه به نایاب بودن این فراری پیش‌بینی می‌شود در ده سال آینده قیمت آن به‌راحتی چیزی حدود ۵۰ میلیون دلار شود.

فراری ۲۷۵ جی. تی. بی اس. ان. آ. آر. تی اسپایدر مدل ۱۹۶۷، با قیمتی معادل ۲۷٫۵ میلیون دلار

گران‌ترین خودروهای آنتیک دنیا - 23

در این قسمت به نیمه راه فهرست گران‌ترین خودرو‌های دنیا رسیدیم و یک بار دیگر شاهد حضور نام فراری هستیم. این خودرو نیز سفارشی و به تعداد محدود ساخته شده و به همین دلیل نیز قیمت آن هر سال افزایش پیدا می‌کند. داستان ساخت این خودرو نیز در نوع خود جالب توجه به نظر می‌رسد و اگر نگاهی به نام فراری ۲۷۵ جی. تی. بی اس. ان. آ. ار. تی اسپایدر (Ferrari ۲۷۵ GTB/۴*S N. A. R. T. Spider) داشته باشید متوجه عبارت اختصاری N. A. R. T خواهید شد این اختصار به‌معنای تیم مسابقه آمریکای شمالی (North American Racing Team) است و از خودرویی صحبت می‌کنیم که انحصارا توسط لوییجی چینتی (Luigi Chinetti) به فراری سفارش داده شد.

در ابتدا قرار بود فراری تعداد ۲۵ دستگاه از این خودرو برای چینتی تولید کند، اما این خودرو به رغم انتظاری که می‌رفت، مورد توجه قرار نگرفت و در نهایت ۱۰ دستگاه بیشتر از آن تولید نشد که ۸ دستگاه از این خودرو‌ها به لوییجی فروخته شد. این خودرو‌ها با قیمتی بین ۸۰۰۰ تا ۱۴، ۵۰۰ دلار به فروش رسید. در همان زمان خودروی فراری اسپایدر ان. آ. آر. تی، استیو مک‌کویین نیز تصادف شدیدی کرد و این قضیه نیز باعث افزایش شهرت این خودروی کلکسیونی شد.

سرتان را به درد نیاوریم چرا که در نهایت فردی با نام ادی مالک یک دستگاه از این خودروی نایاب شد و از قرار معلوم علاقه‌ای به فروش این خودرو هم نداشت. جالب اینجاست که رالف لورن، سال‌ها پیش برای خرید این خودروی نایاب فراری سری به محل زندگی فروشنده این خودرو زد و به‌رغم تلاش و اصرار زیاد نتوانست ادی را به فروش این خودرو تشویق کند. در نهایت در سال ۲۰۰۷ ادی از دنیا رفت و پسرش این خودرو را در حراجی با قیمت ۲۷٫۵ میلیون دلار به فروش رساند و پول خوبی به جیب زد.

فراری ۲۹۰ ام. ام. مدل ۱۹۵۶، قیمتی معادل با ۲۸ میلیون دلار

خوان مانوئل فانجیو (Juan Manuel Fangio)، نام شناخته شده‌ای برای علاقه‌مندان مسابقات فرمول‌وان به‌حساب می‌آید و بسیاری از کارشناسان این مسابقات، فانجیو را بهترین راننده تمام دوران می‌دانند. خوان مانوئل فانجیو به اندازه‌ای شهرت و محبوبیت داشت که فراری ۲۹۰ ام. ام (Ferrari ۲۹۰ MM) برای این راننده اسطوره‌ای ساخته شد و از خودرویی بسیار کمیاب صحبت می‌کنیم که تنها ۴ دستگاه از آن تولید شده است.

فراری ۲۹۰ ام. ام یکی از بهترین خودرو‌های مسابقه‌ای شناخته می‌شد و در طول دورانی که در مسابقات شرکت داده می‌شد هرگز تصادف نکرد. این خودرو در نهایت بازنشسته شد و به‌جمع خودرو‌های کلکسیونی پیوست. در دسامبر سال ۲۰۱۵ فراری ۲۹۰ ام. ام. مدل ۱۹۵۶ در یک حراجی با قیمت گزاف ۲۸ میلیون دلار به فروش رسید.

مرسدس‌بنز دبلیو ۱۹۶ مدل ۱۹۵۴، قیمتی برابر با ۲۹٫۶ میلیون دلار

خودرو‌های ساخت دست مرسدس‌بنز به‌عنوان گران‌ترین خودرو‌های دنیا شناخته می‌شوند، اما اگر فکر می‌کنید مدل‌های جدید این خودرو در فهرست گران‌ترین خودرو‌های دنیا قرار گرفته‌اند سخت در اشتباهید چرا که گران‌ترین مرسدس‌بنز دنیا، یک خودروی مدل دبلیو ۱۹۶ (Mercedes-Benz W۱۹۶) محصول سال ۱۹۵۴ است.

این خودرو قسمتی از تاریخ باشکوه مرسدس‌بنز به‌حساب می‌آید و کسی که مالک آن باشد همانند آن است که قسمتی از این تاریخچه باشکوه را از آن خود کرده باشد. این خودرو در سال ۲۰۱۳ با مبلغ گزاف ۲۹٫۶ میلیون دلار معامله شد و در همان زمان توانست لقب یکی از گران‌ترین خودرو‌های دنیا را از آن خود کند.

خودروی مرسدس‌بنزی که از آن صحبت می‌کنیم به خوان مانوئل فانجیو سواری داده است و در سال ۱۹۵۴ این خودرو از تعداد ۱۲ مسابقه، ۹ مسابقه را برنده شد. در کنار تمامی این موارد به لحاظ نایاب بودن با یکی از نایاب‌ترین مرسدس‌های دنیا سر و کار داریم که تنها از آن ۱۰ دستگاه ساخته شده است. افتخارات مرسدس‌بنز دبلیو ۱۹۶ به همین‌جا ختم نمی‌شود و این خودرو در دوران اوج خود به‌عنوان سریع‌ترین خودروی دنیا شناخته می‌شد.

فراری ۳۳۵ اس، با قیمت ۳۵٫۷ میلیون دلار

کارشناسان طراحی خودرو، فراری ۳۳۵ اس (Ferrar ۳۳۵S) را یکی از زیباترین خودرو‌های دنیا به لحاظ طراحی و زیباشناختی می‌شناسند و همین امر هم باعث شده تا این خودرو به لحاظ قیمت در رتبه دومین خودروی گران‌قیمت دنیا قرار گیرد. این خودرو بسیار نایاب است و فراری تنها ۴ دستگاه فراری ۳۳۵ اس ساخته شده و خودرویی که از آن صحبت می‌کنیم نزدیک به ۴۰ سال در اختیار یک کلکسیون‌دار بسیار ثروتمند فرانسوی قرار داشت.

این خودرو برای مسابقات ساخته شده و راندن آن در جاده‌ها غیرمجاز است، اما با توجه به قیمت گزاف و هزینه نگهداری که دارد بعید به نظر برسد مالک این فراری ۳۳۵ اس، هوس راندن این خودروی میلیون‌دلاری در جاده‌ها به سرش بزند. در این قسمت خبر خوشی برای هواداران فوتبال داریم چرا که مالک این فراری کلکسیونی کسی نیست به‌غیر از لیونل مسی معروف و افسانه‌ای!

فراری ۲۵۰ جی. تی. او مدل ۱۹۶۲، با قیمت ۳۸٫۱ میلیون دلار

با مطالعه این فهرست می‌توان گفت که گران‌قیمت‌ترین خودرو‌های جهان در قبضه فراری است و گران‌ترین این خودرو‌ها نیز یک فراری ۲۵۰ جی. تی. او (Ferrari ۲۵۰ GTO) مدل ۱۹۶۲ است که تاریخچه‌ای جالب و جذاب دارد.

این خودرو دقیقا نوزدهمین دستگاه فراری ۲۵۰ جی. تی. ا است که به صورت کاملا اختصاصی برای مسابقات تور دو فرانس سال ۱۹۶۲ طراحی شده بود. جو اشلسر (Jo Schlesser) راننده فرانسوی این فراری افسانه‌ای بود و توانست در این مسابقات به مقام دوم برسد. در همان سال هنری اریل (Henri Orieller)، دیگر راننده اسطوره‌ای دنیای مسابقات اتومبیل‌رانی پشت این فراری نشست و تصادف سختی کرد و جانش را در این تصادف از دست داد.

خودروی فراری ۲۵۰ جی. تی. ا که از آن صحبت می‌کنیم در این تصادف آسیب‌های زیادی دید، اما عمرش به دنیا بود و توسط فابریتزیو ویولاتی (Fabrizio Violati)، خریداری شد و تمام قسمت‌های آسیب‌دیده این خودرو کاملا تعمیر شد. این فراری افسانه‌ای به مدت ۴۹ سال در کلکسیون شخصی ویولاتی قرار داشت و هر از گاهی در مراسم‌های مختلف اتومبیل‌رانی در اروپا به نمایش گذاشته می‌شد. حتی گاهی اوقات از این خودرو به صورت نمادین در مسابقات نیز استفاده شد.

جالب اینجاست که انتظار می‌رفت این خودرو به دلیل تصادف سختی که در سال ۱۹۶۲ داشت قیمتی کمتر از دیگر فراری‌های کلکسیونی داشته باشد، اما این تصادف باعث افزایش قیمت فراری ۲۵۰ جی. تی. او شد. در نهایت فابریتزیو ویولاتی در سال ۲۰۱۰ دار فانی را وداع گفت و ورثه‌اش تصمیم به فروش کلکسیون خودرو‌های وی گرفتند. در نتیجه این خودرو‌ها که فراری ۲۵۰ جی. تی‌ا نیز در میان آن‌ها حضور داشت در مجموع به قیمت ۱۰۰ میلیون دلار به‌فروش رسید.

داستان فراری ۲۵۰ جی. تی. او به همین‌جا ختم نشد و در سال ۲۰۱۴ این خودرو با قیمت گزاف ۳۸٫۱ میلیون دلار فروخته شد تا لقب گران‌ترین خودروی دنیا را از آن خود کند.

جالب است بدانید آماری که برای شما گفتیم، آمار رسمی گران‌ترین خودرو‌های دنیا است و این خودرو‌ها نیز بازارسیاه دارند و گفته می‌شد مدتی پیش یک فراری ۲۵۰ جی. تی. او با قیمتی نزدیک به ۵۲ میلیون دلار به فروش رسیده است، اما از آنجایی که هیچ سندی در خصوص این معامله وجود ندارد نمی‌توان به این آمار استناد کرد.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم از طرفداران دوآتشه خودرو‌های لوکس و آنتیک هستید و اطلاعات جالبی در این زمینه دارید، در قسمت نظرات این اطلاعات را با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

خریداران بیش از یک خودرو باید مالیات بدهند؟

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز
خریداران بیش از یک خودرو باید مالیات بدهند؟
اقتصاد نیوز: یکی از موضوعاتی که در کنار برنامه ریزی‌های مختلف برای تنظیم بازار خودرو زمزمه می‌شود، بحث اخذ مالیات از خریداران بیش از یک یا چند خودرو است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بعد از نوسانات ارزی چند وقت اخیر بازار، نقدینگی کشور به سمت بازار خودرو سرازیر شد و افراد برای افزایش سرمایه و رسیدن به سود، تقاضای کاذب را در بازار خودرو ایجاد کردند که همین موضوع باعث شد تا قیمت خودرو به طور افسارگسیخته افزایش یابد.

یکی از موضوعاتی که در کنار برنامه ریزی‌های مختلف برای تنظیم بازار خودرو زمزمه می‌شود، بحث اخذ مالیات از خریداران بیش از یک یا چند خودرو است و این موضوع خیلی راحت می‌تواند بدون فشار به مردم و مصرف کنندگان واقعی، تقاضای سوداگری در بازار خودرو را مدیریت کند.

تدوین قانون مالیات بر خودروی دوم هر خانواده، قانون مالیات بر معاملات مکرر خودرو و همچنین قانون مالیات بر عایدی سرمایه در خودرو، سه مسیری است که از دید کارشناسان، به واسطه آنها امکان کاستن از تقاضای کاذب و حذف دلالی از بازار خودرو وجود دارد.

در این بین، تدوین قانون مالیات بر خودروی دوم هر خانواده، موضوعی است که اگر اجرایی شود، به نوبه خود می‌تواند در کنترل فروش موثر واقع شود. با تدوین این قانون، از مشتریانی که مالک خودرو هستند و قصد دارند خودروی دیگری را خریداری کنند، مالیات اضافی دریافت خواهد شد، بنابراین این موضوع شاید بتواند انگیزه خرید را کاهش دهد.

اخذ مالیات به صورت پلکانی از خودروی دوم به بعد

محسن ربیع زاده کارشناس اقتصاد و مالیات در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی، در خصوص فواید اخذ مالیات از خودرو گفت: اخذ مالیات از خودرو به موازات بقبه تصمیم گیری‌ها می‌تواند این بازار آشفته را سر و سامان دهد. مالیات بر خودرو باید با برنامه ریزی دقیق انجام شود و با اخذ مالیات به صورت پلکانی از خودروی دوم به بعد هر شخص یا خانواده، دست سودجویان و سوداگران بازار خودرو را کوتاه کرد.

ربیع زاده افزود: این اخذ مالیات می‌تواند باعث کاهش نوسانات قیمتی بازار خودرو شود و به طور طبیعی یک عمال بازدارنده‌ای برای افرادی است که از درآمد بیشتری بر خوردار هستند و می‌توانند در وضعیت‌های مختلف از نوسانات بازار استفاده و کسب سود کنند.

این کارشناس اقتصاد و مالیات در خصوص اینکه آیا این موضوع می‌تواند بر بازار تأثیرگذار باشد، اظهار کرد: وقتی این مالیات گرفته شود تقاضا‌ها واقعی و دست سود جویان از بازار کوتاه می‌شود، البته در این بحث رانت‌هایی وجود که ممکن است سود جویان برای افراد خانواده یا از کد ملی اشخاص نزدیک استفاده کند که این موضوع با یک نظارت چند حالته رفع می‌شود.

کوتاه شدن دست دلالان خودرو با اخذ مالیات/ ۱۰ تا ۲۰ درصد مالیات از قیمت خودرو به ازای خرید و فروش اخذ شود

حمیده زرآبادی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی، با اشاره به اخذ مالیات از خرید و فروش خودرو گفت: با اخذ مالیات از خرید و فروش خودرو می‌توان هجمه‌های وارده بر بازار خودرو را کنترل و از افزایش قیمت جلوگیری کرد و بازار را به یک ثبات نسبی رساند.

زرآبادی افزود: خودرو تبدیل به کالایی سرمایه‌ای شده و مردم برای حفظ ارزش پول خود و یا کسب سود، نقدینگی خود را روانه این بازار کرده‌اند و در صورتی که ۱۰ تا ۲۰ درصد مالیات از قیمت خودرو به ازای خرید و فروش اخذ شود بساط دلالی تا حدودی جمع می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: در حال حاضر انگیزه سوداگران در بازار خودرو بالا است و همین موضوع تعادل بازار را بر هم می‌زند. وضع مالیات به راحتی از سود آن‌ها می‌کاهد و انگیزه آن‌ها برای جولان در این بازار را از بین می‌رود.

سازمان امور مالیاتی با کلیات طرح نمایندگان درباره طرح مالیات بر عایدی سرمایه موافق است

محمد قاسم پناهی، دستیار ویژه رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به تصویب کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان امور مالیاتی هم اکنون بر موضوع مالیات بر عایدی سرمایه کار کارشناسی انجام می‌دهد و در حوزه املاک، طلا، ارز و خودرو این مالیات می‌تواند وضع شود، البته با توجه به ساختار اجرایی کشور، فرهنگ اجتماعی و زیرساخت‌های اطلاعاتی می‌توان تصمیم گرفت که این مالیات قابلیت اجرایی پیدا کند.

دستیار ویژه رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با تاکید بر اینکه اگر در اجرای هر قانونی زمینه اجرایی و فرهنگ اجتماعی آن دیده نشود شاید در اجرا با مشکل مواجه شود، افزود: سازمان امور مالیاتی با کلیات طرح نمایندگان درباره طرح مالیات بر عایدی سرمایه موافق بود، اما دستگاه‌های دیگر مخالفت و عنوان کردند که این طرح پخته نیست و تنها یک بعدی به مسکن پرداخته شده است.

پناهی ابراز امیدواری کرد که به زودی لایحه مالیات بر عایدی سرمایه تدوین شود و تصریح کرد: در حال حاضر بررسی‌های لازم صورت می‌گیرد تا روی مابقی بازار‌ها و دارایی‌ها به جز مسکن این مالیات وضع شود تا لایحه آن به صورت کلی ارائه شود.

مالیات به عنوان حربه‌ای برای کنترل بازار خودرو

حسن کریمی سنجری، کارشناس صنعت خودرو اظهار کرد: مالیات را به عنوان حربه‌ای برای کنترل بازار خودرو پیشنهاد بدهیم چندان بیراه نیست؛ اما نکته ظریفی در این ماجرا وجود دارد و آن اینکه اصولا زمانی که تقاضای خرید کالایی بر عرضه آن پیشی می‌گیرد و به دنبال آن قیمت‌ها افزایشی می‌شود، وضع مالیات می‌تواند تا حدودی عطش خرید به ویژه در خرید‌های با هدف سوداگری را کاهش دهد و سطح آن را به میزان فروش نزدیک کند.

کریمی سنجری تصریح کرد: اما آشفتگی امروز بازار خودرو در کشور بیش از آنکه نتیجه فزونی تقاضا بر عرضه باشد به دلیل کاهش شدید عرضه در مقایسه با نیاز واقعی بازار است که علت آن نیز محدودیت در تأمین قطعات و افزایش شدید هزینه‌های تولید است.

این کارشناس صنعت خودرو افزود: با نگاه به آمار نیاز سالیانه خودرو در کشور می‌بینیم که سوابق شماره‌گذاری خودرو نشان می‌دهد که در سال ۹۶ بیش از ۱٫۷ میلیون دستگاه خودروی صفرکیلومتر اعم از داخلی یا وارداتی شماره‌گذاری شده است که اگر رشد تقاضا در بازار خودرو را سالیانه حدود ۱۰ درصد در نظر بگیریم، پیش‌بینی می‌شود در سال جاری بازار کشور به حدود دو میلیون خودرو نیاز دارد. البته از طرف دیگر بایستی افت تقاضای خرید خودرو ناشی از کاهش قدرت خرید مردم را نیز در نظر گرفت.

دلال‌ها؛ سوءاستفاده‌گران از عرضه کم خودرو

وی اظهار کرد: در بدترین حالت اگر میزان کاهش تقاضا ناشی از تورم را ۴۰ درصد در نظر بگیریم (البته شواهد بازار این میزان کاهش را نشان نمی‌دهد) به نظر می‌رسد تقاضا برای خرید خودرو در سال ۹۸، حدود ۱٫۲ میلیون دستگاه خواهد بود. این در حالی است که واردات خودرو ممنوع و روند تولید داخل هم نشان می‌دهد که آمار تولید امسال حتی به میزان سال ۹۷ (کمتر از یک میلیون دستگاه خودرو) هم نخواهد رسید. به علاوه این موضوع را هم باید در نظر گرفت که بخشی از نیاز خودرو در سال ۹۷ به دلیل محقق نشدن تعهدات شرکت‌های خودروساز و واردکنندگان در سال گذشته، به امسال سرریز شده است.

این کارشناس صنعت خودرو تصریح کرد: دریافت مالیات از خرید و فروش خودروی صفرکیلومتر در بازار (نه در کارخانه) می‌تواند دلالی‌های افسار گسیخته در بازار را کاهش دهد، اما اینکه تصور کنیم وضع مالیات بر خرید و فروش خودرو باعث کاهش قیمت می‌شود، غیر منطقی و غیر کارشناسی است. حتی ممکن است بخشی از این مالیات به خریدار منتقل شده و در نتیجه به گران‌تر شدن قیمت خودرو در بازار هم منجر شود. این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

دناپلاس ایران خودرو چهار ستاره شد

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
دناپلاس ایران خودرو چهار ستاره شد
نتایج ارزیابی کیفیت خودروهای تولید ساخت داخل منتهی به اردیبهشت ماه 98 نشان می دهد محصول دناپلاس ایران خودرو توانسته 4 ستاره کیفیت را به دست آورد.

به گزارش «اخبار خودرو»، گزارش ارزیابی کیفیت خودروهای ساخت داخل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران منتهی به اردیبهشت ماه۹۸ بیانگر ارتقای کیفیت محصول دناپلاس ایران خودرو است.

به استناد گزارش اردیبهشت ماه این شرکت ارزیابی کننده، محصول دناپلاس توانسته با ارتقای کیفیت در فرآیند تامین و تولید، ‌ به سطح کیفی چهار ستاره ارتقا یابد.

این دستاورد حاصل حمایت‌های مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، برنامه ریزی و تلاش تیمی و مستمر تمامی کارکنان و مهندسان این گروه صنعتی در بخش‌های تامین، تولید، کیفیت و مهندسی است.

گفتنی است، محصولات گروه صنعتی ایران خودرو همچنان در کسب ستاره‌های کیفیت پیشتاز و سرآمد بوده و بیشترین ستاره‌ها به سبد محصولات این شرکت تعلق دارد.

پژو ۲۰۰۸ تنها محصول تولید داخل است که توانسته ۵ ستاره کیفیت را از آن خود کند. دناپلاس نیز مانند محصولات سوزوکی گراندویتارا، تندر۹۰ پلاس اتوماتیک، پژو ۲۰۷ اتوماتیک، تندر۹۰ پلاس و پژو ۲۰۷ دارنده چهار ستاره کیفیت است.

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش قیمت خودرو با اخذ مالیات از معاملات امکان‌پذیر است؟

چرخانخبرگزاری چرخان
کاهش قیمت خودرو با اخذ مالیات از معاملات امکان‌پذیر است؟

قیمت خودرو در ماه‌های اخیر به قدری نوسان داشته که شاید کمتر کسی سال گذشته تصور این اتفاقات را برای بازار خودرو داشت ولی یکی از دلایل عمده این اتفاق، دلالی‌هایی است که در بازار وجود داشته و نوسانات قیمت خودرو باعث شده تا طمع مردم عادی نیز به این موضوع افزایش یاید که کارشناسان معتقدند اخذ مالیات از معاملات خودرو یکی از راهکارهای اساسی کاهش قیمت خودروو خواهد بود.

به گزارش چرخان، یکی از راه حل‌های اساسی کارشناسان خودرو پیرامون کاهش قیمت خودرو مساله اخذ مالیات است که با سازوکار ویژه عملیاتی شود و از دلالی‌های موجود در بازار کاسته شود. این موضوع که حالا در حال تبدیل به یک مطالبه عمومی است و حتی پای مجلسی‌ها و دولتی‌ها نیز به آن باز شده است، جزئیات و اشکالاتی دارد که شاید وجود این اشکالات باعث شده تا دست اندرکاران قانون‌گذار کشور به طور جدی وارد عملیاتی کردن آن نشوند.

کاهش قیمت خودرو با اخذ مالیات از معاملات امکان‌پذیر است؟ - 3

در همین راستا بود که چندی پیش یکی از اعضای کمیسیون صنایع کشور به موضوع سرمایه‌ای شدن خودرو اشاره کرد و نسبت به اخذ مالیات از معاملات این حوزه تذکر داد. مردم برای حفظ ارزش سرمایه خود وارد بازار خودرو شده‌اند و می‌توان با اخذ مالیات از معاملات از افزایش قیمت بی رویه خودروها جلوگیری کرد و وضعیت را به سمت تعادل پیش برد.این رو هم بخون:

شایعه کاهش قیمت خودروهای داخلی چقدر جدی است؟ خرداد ۱۵, ۱۳۹۸

حسن کریمی سنجری کارشناس صنعت خودرو در همین رابطه در مصاحبه‌ای گفت: به طور کلی اخذ مالیات از معاملات و درآمدها در کشورهای پیشرفته به یکی از روش‌های درآمدی دولت و همچنین کنترل و تنظیم مکانیسم بازار تبدیل شده است. به عبارت بهتر می‌توان گفت که این مالیات به متعادل شدن بازار کمک کرده است.

وی در ادامه افزود: باید بگوییم که اگر از روش اخذ مالیات به عنوان حربه‌ای برای کنترل بازار پیشنهاد کنیم، پیشنهاد بیراهی نیست. ولی باید توجه شود که وقتی تقاضا برای خرید کالایی از عرضه آن پیشی بگیرد طبیعتا منجر به افزایش قیمت می‌گردد و می‌توان با اخذ مالیات تا حدودی از عطش خرید برای کاهش تقاضای دلالی کاست و قیمت کالا را به میزان فروش نزدیک کند. البته باید توجه شود که وضعیت فعلی بازار خودروی کشور بیش از آنکه به دلیل افزایش تقاضا باشد، به دلیل کاهش شدید عرضه بوده که علت اصلی آن کمبود قطعات و افزایش هزینه‌های تولید است.

کاهش قیمت خودرو با اخذ مالیات از معاملات امکان‌پذیر است؟ - 9

این کارشناس صنعت خودرو در ادامه با اشاره به راهکارهای مناسب برای رفع مشکلات فعلی صنعت خودروسازی کشور گفت: مهم‌ترین روش حل مشکل کشور، رفع محدودیت‌های مربوط به تولید است تا سطح عرضه خودروهای داخلی افزایش یافته و این وضعیت فعلی نه به دلیل دلالی که به دلیل کاهش عرضه بوده و با این روش می‌توان مشکل را حل کرد. در واقع دلال‌ها خودشان عامل گرانی نیستند بلکه بر موج کاهش عرضه خودرو سوار می‌شوند و از این طریق به گرانی خودرو دامن می‌زنند و از کاهش عرضه استفاده می‌کنند. به طور کلی می‌توان با اخذ مالیات از معاملات بازار (نه کارخانه) می‌توان از گرانی افسار گسیخته جلوگیری کرد ولی کاهش قیمت‌ها لزوما رخ نمی‌دهد.اشتراک

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت و کیفیت خودرو با هم سقوط کردند؟!

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
قیمت و کیفیت خودرو با هم سقوط کردند؟!
ادامه روند کاهش قیمت خودرو، با افت کیفیت خودروهای عرضه شده به بازار همراه بوده است! این ادعا، سوژه انتشار کارتونی از حسین نقیب در «نیش‌خط» شد.

خبرآنلاین: ادامه روند کاهش قیمت خودرو، با افت کیفیت خودروهای عرضه شده به بازار همراه بوده است! این ادعا، سوژه انتشار کارتونی از حسین نقیب در «نیش‌خط» شد.

قیمت و کیفیت خودرو با هم سقوط کردند؟! - 2

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(1)

تا زمانی وارادات خودرو ازاد نشود هر روشی.دولت پیشه کند فایده ای ندارد فقط واردات با گرفتن عوارض زیر۵۰درصدمیتواند قیمت خودرو کم وکیفیت را بالا ببرد

5 ماه قبل

در ادامه بخوانید

جزئیات طرح حمایت معیشتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وزیر نفت یک روز پس از اجرای سهمیه بندی بنزین درباره منابع حاصل از افزایش نفت توضیح داد: با اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین ۳۱ هزار میلیارد تومان در سال افزایش درآمد خواهیم داشت. رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همه منابع حاصل از این طرح در یک حساب مشخص که به همین عنوان نزد خزانه افتتاح شده است واریز می‌شود و ماهانه بین ۱۸ تا ۱۹ میلیون خانوار تقسیم می‌شود. کنترل مصرف بی رویه بنزین، هدفمند ساختن پرداخت یارانه سوخت و کمک به اقشار کم درآمد جامعه هدف اصلی طرح سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین اعلام شده است.
فارسفارس21 ساعت قبل
افزایش قیمت سکه و ارز + جدولدر بازار تهران قیمت سکه طرح جدید با ۱۵۵ هزار تومان افزایش ۴ میلیون و ۲۱۸ هزار تومان و دلار با افزایش ۴۰۰ تومانی ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش رسید.

حمایت معیشتی با سهمیه بندی بنزین

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ موضوع سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، همچنین توزیع درآمد حاصل از آن بین خانوار‌ها یکی از موضوعات جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بود که در آن اعضا تاکید کردند که منابع حاصل از این طرح باید به درستی بین خانوار‌ها توزیع شود. از اهدافی که برای سهمیه بندی بنزین شمرده می‌شود می‌توان به عدالت اجتماعی، مبارزه با قاچاق سوخت، کاهش رانت، مقاوم سازی اقتصاد و مدیریت مصرف اشاره کرد. پیش بینی می‌شود از محل سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، سالانه حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل شود، درآمدی که قرار است برای هدفمند کردن یارانه سوخت ۶۰ میلیون نفر بازتوزیع شود.
مهرمهر1 روز قبل
طبق قانون، ۵۰ درصد منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها باید به صورت نقدی به مردم پرداخت شده و ۵۰ درصد دیگر در بخش‌های دیگر مانند سلامت و تولید توزیع شود. وی ادامه داد: در زمان آقای احمدی‌نژاد برای افزایش قیمت بنزین ۶ ماه دولت و وزرا با مردم صحبت کردند. درخواست استانداران برای به تعویق افتادن طرح افزایش قیمت بنزینعضو هیئت رئیسه مجلس اظهارداشت: استانداران و فرمانداران نیز خواستار به تعویق افتادن اجرای این طرح بودند. دستگاه‌های امنیتی نیز نسبت به افزایش قیمت بنزین هشدار داده بودند. وی تصریح کرد: برخی معتقدند دولت برای جبران کسری بودجه قیمت سوخت را افزایش داده است، این در حالی است که دولت همه پول افزایش قیمت بنزین را به صورت یارانه نقدی پرداخت خواهد کرد.

جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم بازار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری5 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

نماینده ویژه وزیر در طرح ساماندهی موسسات آموزش عالی منصوب شد

ایسنا1 ساعت قبل

مادر ۷ فرزند از تأثیر مثبت ازدواج در سن کم می‌گوید / تربیت فرزندانم را به حضور در تیم ملی تیراندازی ترجیح دادم

قدس آنلاین1 ساعت قبل

عملکرد شهرداری تهران در برف‌روبی ضعیف بود

مهر1 ساعت قبل

احتمال فعال شدن متروی اصفهان تا عصر امروز وجود دارد

مهر1 ساعت قبل

برگزاری جشن نوشتار سینمایی به تعویق افتاد

ایسنا1 ساعت قبل

رسن غایب پرسپولیس مقابل نفت مسجد سلیمان

وانانیوز1 ساعت قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

14 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

1 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1