لغو تعرفه‌ها؛ ترامپ با مکزیک توافق کرد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

لغو تعرفه‌ها؛ ترامپ با مکزیک توافق کرد

فرار مکزیک از جنگ تجاری با آمریکا

تسنیمخبرگزاری تسنیم
فرار مکزیک از جنگ تجاری با آمریکا
رئیس جمهوری آمریکا گفت مکزیک اقدامات بی‌سابقه برای مقابله با حرکت مهاجران آمریکای مرکزی به سوی مرزهای آمریکا را انجام می‌دهد.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از بی بی سی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد مکزیک پذیرفته که «گام‌های بی‌سابقه‌ای» برای کنترل جریان حرکت مهاجران آمریکای مرکزی به سوی مرزهای ایالات متحده بردارد و به همین علت او تهدید خود مبنی بر وضع تعرفه بر کالاهای وارداتی از مکزیک را عملی نخواهد کرد.

این خبر را جمعه شب ابتدا ترامپ در توئیتی منتشر کرد و ساعتی بعد هم مارسلو ایبارد، وزیرخارجه مکزیک و مایک پامپئو، وزیرخارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌های به آن پرداختند.

ترامپ با اعلام این خبر که یک پیروزی برای کارآیی جنگ تعرفه‌ای او محسوب خواهد شد در توئیتر نوشت دستور داده تعرفه‌ها برای مدت نامعلومی متوقف شود.

قرار بود در صورت به توافق نرسیدن مذاکرات از صبح پس روز دوشنبه ابتدا ۵ درصد تعرفه بر کالاهای وارداتی از مکزیک وضع شود و در صورت ناراضی ماندن آمریکا از اقدامات مکزیک ماهانه ۵ درصد به این تعرفه‌ها اضافه شود تا در در پایان ۶ ماه سقف آن به ۲۵ درصد برسد.

مکزیک یکی از سه شریک اصلی تجاری آمریکاست و روزانه حدود یک میلیارد دلار کالا به ایالات متحده صادر می‌کند.

ترامپ بارها این کشور را به اهمال در کنترل مرزهای خود با آمریکا متهم کرده بود و از دولت مکزیک خواسته بود مرزهای جنوبی خود را که مدخل ورودی ده‌ها هزار مهاجر از کشورهای آمریکای لاتین است کنترل کند.

جزئیات دقیق این توافق‌نامه هنوز علنی نشده است اما آن طور که مقام‌های دو کشور گفته‌اند قرار شده مکزیک از روز دوشنبه تمرکز ویژه نیروهای مرزبانی خود را متوجه جنوب این کشور و مرز با گوآتمالا کند.

این توافق حاصل سه روز گفتگوی رو در رو میان هیات مکزیکی به ریاست مارسلو ایبارد، وزیر خارجه مکزیک و مایک پومپئو، همتای آمریکایی او بود.

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ تعرفه‌های مکزیک را لغو کرد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
ترامپ تعرفه‌های مکزیک را لغو کرد
ایالات‌متحده و مکزیک جمعه شب به توافقی دست یافتند تا از جنگ تعرفه‌ای جلوگیری کنند.؛ طی این توافق مکزیک پذیرفت اقداماتی جدی برای کاهش مهاجرت غیرقانونی از آمریکای مرکزی به آمریکا انجام دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، ایالات‌متحده و مکزیک جمعه شب به توافقی دست یافتند تا از جنگ تعرفه‌ای جلوگیری کنند. طی این توافق مکزیک پذیرفت اقداماتی جدی برای محدود کردن مهاجرت غیرقانونی از آمریکای مرکزی به ایالات‌متحده انجام دهد. افزایش این مهاجرت‌ها در ماه‌های اخیر باعث شده بود آمریکا با کمبود منابع در مرزهای جنوبی خود روبرو شود.

این توافق به دنبال سه روز مذاکره در واشنگتن، جمعه شب اعلام شد.

طی این توافق مکزیک موافقت کرد نیروهای حفاظتی برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی به آمریکا را افزایش دهد که این شامل به کارگیری گارد ملی این کشور در مرز جنوبی ایالات متحده خواهد بود.

وزیر خارجه مکزیک، مارسلو ابرارد، در واشنگتن گفت: به کارگیری گارد ملی از دوشنبه آغاز خواهد شد و به نظرم این توازنی منصفانه است.

البته در این توافق درخواست کلیدی آمریکا برای تعیین یک کشور امن سوم، جهت تعیین تکلیف پناهجویان و مهاجران، گنجانده نشده است.

ترامپ جمعه شب در توییتر خود نوشت: بنابراین تعرفه‌های زمان‌بندی شده برای روز دوشنبه بر علیه مکزیک، لغو می‌شود.

طبق بیانیه مشترک، دو کشور ۹۰ روز فرصت دارند تا مذاکرات خود را تکمیل کرده و گام‌های لازم بعدی را بردارند.

مقامات مرزی آمریکا اعلام کرده بودند که در ماه می‌بیش از ۱۳۲ هزار مهاجر غیرقانونی از خاک مکزیک وارد آمریکا شده‌اند، که این بالاترین سطح ماهانه از ۲۰۰۶ تا کنون است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

متاسفانه نتوانستیم «آدم‌سازی» کنیم/حرف زیاد است، ‌ اما …

ایسناایسنا1 روز قبل
ایشان حکومت اسلامی را همراه با واژه «جمهوری» بیان کردند و این جمله تاریخی را که «من رأی به جمهوری اسلامی می‌دهم، و از شما تقاضا دارم که رأی به جمهوری اسلامی بدهید، نه یک کلمه کم، نه یک کلمه زیاد. جمهوری اسلامی.» در روز رای‌گیری برای استقرار جمهوری اسلامی بیان کردند. این افراد باید توجه داشته باشند که آمریکا و دشمنان جمهوری اسلامی اجازه نمی‌دهند این اتفاق بیفتد. از آفت‌های حکومت اسلامی این است که کارگزاران و مسؤولانش به زندگی تجملی، لوکس و اشرافی روی آوردند. روحیه خاصی در آن فضا بر جامعه حاکم بود، در همین فضا بود که ۹۸٫۲ درصد مردم به جمهوری اسلامی رای دادند.

برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی با اشاره به اینکه مدیریت مصرف سوخت و حمایت اجتماعی از تصمیمات مهم این جلسه بود، گفت: ابتدا آقای رحمانی فضلی وزیر کشور و آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی به جلسه ارایه کردند. آقای ربیعی افزود: سران قوا از تلاش‌های وزیر کشور برای اجرای طرح تشکر و هرکدام طی صحبت‌های جداگانه بر همکاری همه جانبه همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور برای اجرای موفق این طرح ملی تاکید کردند. وی همچنین یکی دیگر از مباحث این جلسه را تحقق و اهداف این طرح دانست و گفت: در این جلسه ایجاد عدالت اجتماعی و برخوردار شدن ۶۰ میلیون نفر از خانواده‌های کم درآمد از منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین، مورد تاکید مجدد قرار گرفت. سخنگوی دولت افزود: از اهداف مهم ما در این طرح مبارزه با قاچاق سوخت بود که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت. آقای ربیعی گفت: همچنین بحث مدیریت مصرف سوخت و مقاوم سازی اقتصاد ناشی از این طرح، مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

از فردا طرح معیشتی را برای خانوارها می‌ریزیم

مهرمهر1 روز قبل

شعار علیه روحانی در سخنرانی احمدی‌نژاد+عکس

24+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

فیلم | زیرنویس شبکه خبر درباره اعتراضات در برخی شهرهای کشور

همشهریهمشهری1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
دوسایت خبری تحلیلی یکی در ایران و یکی درخارج با پیشینه متفاوت گردانندگان در یک روز اقدام به انتشار نوشته هایی از دوتحلیلگر متفاوت در باره مقتدی صدر کرده‌اند که همپوشانی قابل اعتنایی دارد. تفکر مقتدی صدر به استقرار نوعی حکومت مقتدر با دعاوی دینی (زعامت سیاسی- دینی) تمایل دارد آمیخته با ناسیونالیسم عربی. مقتدی صدر بازیگری است قدرت‌ طلب و جسور که پایگاه قابل‌اعتنا و به خوبی سازمان‌یافته دارد. او هیچ ابایی ندارد که برای نیل به قدرت از حمایت کانون‌های خارجی استفاده کند و اگر ایران را مزاحم راه خود ببیند رودرروی ایران بایستد. به خصوص این روزها که مقتدی صدر با یکه تازی‌های خود برای تداوم و تشدید اعتراضات مردمی در عراق و سمت و سو دهی به جریان تظاهرات، همان برنامه و طرح مطلوب آمریکایی‌ها را پیاده می‌کند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری3 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری4 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری23 ساعت قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

بیانیه تبریک مجمع نمایندگان استان خوزستان در سالروز آزادسازی سوسنگرد

خانه ملت15 دقیقه قبل

با حمایت بیشتر مسئولان، لیگ برتری باقی می‌مانیم

ایسنا18 دقیقه قبل

صعود تیم ملی سابر ایران به یک چهارم نهایی جام‌جهانی مصر

میزان‌آنلاین20 دقیقه قبل

اولتیماتوم پلیس به اخلالگران نظم و امنیت

خبر فوری24 دقیقه قبل

شهرک ازدواج در مشهد افتتاح شد

خبر فوری24 دقیقه قبل

ماجدی: تیم ملی با هزاران تماشاگر عاشق صعود می‌کند

ایلنا25 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

12 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

23 ساعت قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

1 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

2 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1