زیارت اربعین همایش بی‌نظیر و بی‌بدیل جهانی است
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

زیارت اربعین همایش بی‌نظیر و بی‌بدیل جهانی است

دشمنان درصدد کم رنگ جلوه دادن مراسم اربعین هستند

مهرخبرگزاری مهر
دشمنان درصدد کم رنگ جلوه دادن مراسم اربعین هستند
ارومیه - نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: دشمنان در صدد کم رنگ جلوه دادن مراسم معنوی پیاده روی اربعین هستند و مسئولان باید برای برگزاری باشکوه آن همت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه بر حضور دشمن شکن مردم در حماسه پیاده روی اربعین حسینی تاکید کرد و گفت: با توجه به دسیسه های دشمنان برای کم رنگ جلوه دادن این حماسه عظیم، مسئولان و مردم باید در برگزاری هر چه باشکوه این مراسم تلاش کنند.

وی با یادآوری اهمیت پیاده‌روی اربعین و شرکت در حماسه پرشکوه زیارت اباعبدالله الحسین(ع) در روز اربعین حسینی خواستار ارائه حداکثر خدمات به زائران کربلا شد و گفت: امسال نیز این مراسم با شکوه کم‌نظیری برگزار شده و عظمت اسلام را به جهانیان نشان می‌هد.

حجت الاسلام قریشی بر به‌کارگیری از خود نخبگان و استفاده از توانمندی فکری و اجرایی آنان تأکید کرد و افزود: جوانان نخبه ثروت‌های انسانی کشور هستند بنابراین بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری لازم است دولت و دیگر نهادها و ادارات از فکر نخبگان برای برطرف کردن مشکلات مختلف که در عرصه‌های گوناگون وجود دارد استفاده کنند.

وی با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با نخبگان یادآور شد: بهره گیری از نخبگان در بخشهای مختلف اجرایی کشور، دفاع از هویت ملی در برابر تبلیغات منفی دشمنان برای ناکارآمد جلوه دادن انقلاب اسلامی از جمله موارد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بود.

امام جمعه ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح قیامت از زبان حضرت علی (ع) گفت: روز قیامت روز جدایی صف نیکوکاران از گناهکاران است و در این روز بهشت جایگاه نیکان الهی و جهنم جایگاه بدکاران خواهد بود.

وی با تقبیح حرکت دشمن در انجام هجمه شدید رسانه‌ای بر علیه ایران با هدف زشت نشان دادن چهره کشور در زمینه‌های گوناگون گفت: دفاع از هویت ملی و نشان دادن توانمندی و اقتدار کشور در عرصه‌های گوناگون با کمک رسانه‌های مختلف می‌تواند به خنثی شدن توطئه‌های دشمنان بیانجامد.

امام جمعه ارومیه بر لزوم پرهیزگاری در راستای ایجاد رضایت الهی در بین مسلمانان و مومنان تاکید کرد و افزود: معصیت به درگاه الهی علاوه بر خسران اخروی، در دنیا نیز نتایج ناگواری را برای انسان به دنبال دارد که یکی از آنها دوری از روزی حلال است.

خواندن خبر در سایت منبع

حضور در مراسم اربعین حسینی نمادی از قدرت اسلام است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
حضور در مراسم اربعین حسینی نمادی از قدرت اسلام است
امام جمعه موقت هرمز گفت: حضور در مراسم اربعین حسینی نمادی از قدرت اسلام در برابر استکبار و عشق و ارادت به اهل بیت(ع) است.

حجت الاسلام عبدالحمید گلزاری در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز  با اشاره به راهپیمایی باشکوه اربعین افزود: این راهپیمایی را باید به عنوان حماسه اربعین تعبیر کنیم و اگر اسارت زینب کبری(ص) و اهلبیت(ع) و راهپیمایی اربعین نبود نهضت حسینی فراموش می شد.

امام جمعه موقت هرمز  تصریح کرد: زیارت و راهپیمایی اربعین در عراق سنت است و برغم تمام محدودیت ها در زمان رژیم صدام، امروز بیش از 20 میلیون نفر از مردم عراق و شیعیان 40 کشور دنیا در آن شرکت می کنند.

حجت الاسلام گلزاری  ادامه داد: حضور در مراسم اربعین حسینی نمادی از قدرت اسلام در برابر استکبار و عشق و ارادت به اهل بیت(ع) است که برغم تهدیدهای چند ساله اخیر گروه های تکفیری باشکوه انجام می شود.

امام جمعه موقت هرمز با اشاره به روز اول آبان، روز آمار و برنامه ریزی افزود هر گونه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی که به عدالت اجتماعی برسد مصداق بارز معروف است اما اگر سیاست‌گذاری‌ها توسط مدیران جامعه در راستای عدالت اجتماعی نبود و از عدالت اجتماعی جدا بود مصداق بارز منکر است.

خطیب نماز جمعه هرمز با اشاره به فرا رسیدن اول آبان سالروز شهادت حاج آقا مصطفی خمینی گفت: شهادت این عالم بزرگوار چهره رژیم پهلوی را بیش از پیش افشا کرد و خون تازه ای به مبارزه علیه رژیم شاه تزریق کرد که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد.

گلزاری در ادامه با گرامی‌داشت هفته تربیت بدنی و ورزش، افزود: جامعه جوان امروز نیازمند پویایی و نشاط بیشتر بوده و دست‌اندرکاران این حوزه باید زمینه مشارکت بیشتر جوانان در فعالیت‌های ورزشی و فرهنگی بکر و سالم را فراهم کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

راهپیمایی اربعین زمینه ساز اتحاد مستضعفین جهان علیه مستکبرین است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
راهپیمایی اربعین زمینه ساز اتحاد مستضعفین جهان علیه مستکبرین است
امام‌جمعه نهاوند، گفت: راهپیمایی اربعین زمینه ساز اتحاد مستضعفین جهان علیه مستکبرین است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی در خطبه‌های نماز جمعه نهاوند ضمن تسلیت ایام اسارت اهل‌بیت، گفت: آیه ۲۹ سوره انفال می‌فرماید که اگر تقواپیشه کنید خداوند به شما قدرت تشخیص حق و باطل را می‌دهد تا فریب دشمنان را نخورید.

وی بابیان اینکه در فراز و نشیب‌های دنیا افرادی به انحراف کشیده شده‌اند که فکرش را هم نمی‌کردیم، گفت: آدمی که اهل گناه شود قدرت تشخیص از او گرفته می‌شود و خوب و بد را تشخیص نمی‌دهد و تا به جهنم پیش می‌رود.

امام‌جمعه نهاوند با اشاره به رهنمودهای امام خمینی(ره)، گفت:امام رحل فرمودند اگر مسلمانان جهان از خواب بیدار شوند هیچ قدرتی نمی‌تواند آن‌ها را تهدید کند.

وی بابیان اینکه اگر جهان اسلام دستخوش حوادث ناگوار است و آلت دست آمریکا و صهیونیسم شده به خاطر غفلت و خواب بودن رهبران آن‌ها است، گفت: آمریکا صراحتاً می‌گوید که منافع ما ایجاب می‌کند به خاطر پول عربستان با آن‌ها ارتباط داشته باشیم.

حجت‌الاسلام مغیثی بابیان اینکه آمریکا به این وسیله مسلمانان را به جان هم می‌اندازند، گفت: اگر رهبران برخی از مسلمانان جهان از خواب غفلت بیدار شوند امکاناتی در اختیار مسلمان است که غرب را مجبور به تسلیم می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که الگوی پیشرفت کشور باید اسلامی، ایرانی و بومی باشد؛ لذا اگر بخواهیم نگاهمان به غرب باشد این مسئله مغفول می‌ماند.

امام‌جمعه نهاوند بابیان اینکه آمریکا ازلحاظ علمی پیشرفت کرده اما ازلحاظ انسانی به توحش رسیده است، گفت: رئیس‌جمهور آمریکا مصداق بارز توحش است چراکه هیچ‌چیز برایش مهم نیست و این پیشرفتی که دارند منهای اسلام و انسانیت است و هرچه قدرتمندتر شود وحشی‌ و خطرش بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند هم‌زمان با پیشرفت علمی تربیت اخلاقی، اسلامی و انسان باید باشد، گفت: الگوی پیشرفت علمی باید اسلامی باشد.

حجت‌الاسلام مغیثی افزود: جنگ و کشتار مسلمانان معلول اختلاف و تفرقه است که متأسفانه امروز دشمن و آمریکا توانسته مسلمانان را مقابل هم قرار دهد عربستان مدعی مهد اسلام است اما از روز روشن‌تر است که با صهیونیست‌ها هم‌قسم علیه اسلام و مسلمانان است.

وی با تأکید بر اینکه این‌ها اسمی از مسلمان دارند اما باطنشان از یهود بدتر است، اظهار کرد: سند جامع تحقق تمدن نوین اسلامی در افق ۵۰ ساله مطلبی است که رهبری مطرح کردند.

امام‌جمعه نهاوند ادامه داد: رهبری فرمودند که این سند تا اول سال ۱۴۰۰ آماده شود لذا تحقق این مهم نیازمند ورود همه نخبگان مملکت است تا ایران اسلامی بتواند برای جهان یک الگوی عملی تدوین کند تا زمینه‌ساز ظهور امام زمان باشد.

وی ادامه داد: امروز دنیا می‌بیند که آمریکا یکه‌تاز است و ایران اسلامی در مقابل آن ایستاده و پایبند به انسانیت است و از طرفی افکار عمومی دنیا می‌بینند که یک فرهنگ ترامپ است با توحشی که همگان شاهد هستند و یک فرهنگ ولایت و رهبری که با تکریم انسانیت همراه است.

حجت‌الاسلام مغیثی با اشاره به اینکه جنگ روانی با کمک حکومت‌های منطقه در حال انجام است، گفت: متأسفانه امروز برخی با فساد آب در آسیاب دشمن می‌ریزند.

وی بابیان اینکه نمایندگان مجلس اگر فسادی دیده شد نگذارند محقق شود و یک مقدار جدی‌تر عمل کنند، افزود: همه مسئولان در برخورد با فساد وظیفه‌دارند.

امام‌جمعه نهاوند در ادامه بابیان اینکه در حماسه اربعین حسینی ۲۰ میلیون آدم از چندین کشور دنیا حضور دارند، گفت: این راهپیمایی درگذشته وجود داشته ولی امروز در ابعاد گسترده‌تر است لذا باید مسئولین و دست‌اندرکاران به این مهم توجه بیشتری داشته باشد.

وی در پایان تأکید کرد: امام حسین و عشق به امام حسین محور وحدت است و راهپیمایی اربعین مانور وحدت و قدرت برای مسلمانان و مذاهب مختلف است.

حجت‌الاسلام مغیثی افزود: اگر اربعین به‌خوبی مدیریت و از آفات محافظت شود می‌تواند زمینه را برای اتحاد مستضعفین و مقابله با مستکبرین فراهم کند.

خواندن خبر در سایت منبع

راهپیمایی اربعین اجتماعی معنادار و یک پیام اقتدار به استکبار است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
راهپیمایی اربعین اجتماعی معنادار و یک پیام اقتدار به استکبار است
امام‌جمعه بجنورد گفت: راهپیمایی اربعین اجتماعی معنادار و یک پیام اقتدار به استکبار جهانی است.

حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بجنورد، با بیان اینکه اربعین عزاداری معمولی نیست، اظهار کرد: امروز اربعین حسینی به یک حرکت سیاسی، معنوی و فرهنگی تبدیل شده که استکبار از آن ترس دارد.

یعقوبی اربعین را یک فرهنگ بزرگ بین امت مسلمان دانست و افزود: اجتماع ۲۰ میلیون نفری در این روز، وحدت مسلمانان و استکبار ستیزی آنان را به جهانیان نشان می دهد.

وی تصریح کرد: همچنین اربعین نماد شکوه و بقای نهضت حسینی است چرا که پس از شهادت امام حسین(ع) تا کنون، مراسم اربعین هر سال باشکوه تر برگزار می شود.

خطیب نماز جمعه بجنورد ادامه داد: حضور ۲۰ میلیونی امت مسلمان در پیاده روی اربعین حرکتی نفاق شکن، بت‌شکن و کفر شکن است که عزت و اقتدار مسلمانان را به همراه دارد.

عمار یاسر بسیجی واقعی بود

یعقوبی در ادامه به سالروز شهادت عمار یاسر اشاره کرد و گفت: عمار یاسر بسیجی واقعی بود چرا که ولایتمداری را همیشه در زندگی خود حفظ و در نهایت در سن ۹۴ سالگی به شهادت رسید.

یعقوبی خانواده‌ عمار یاسر را الگویی برای جامعه اسلامی دانست و اظهار کرد: این خانواده سبقت، صبر و استقامت را همواره در زندگی خود داشتند به طوری که سریع تر از دیگران به اسلام روی آوردند و همچنین در برابر مشرکان صبر و استقامت کردند.

وی در ادامه به ویژگی شخصیتی عمار یاسر پس از رحلت پیامبر (ص) اشاره کرد و افزود: در فتنه ۸۸ عده ای تجدید و رفوزه، برخی نمره منفی گرفتند و افرادی خاص لغزیدند، مقام معظم رهبری فرمودند که عمار کجاست؟

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی تصریح کرد: هنگامی که جامعه مه آلود می شود، عمارها هستند که از حق دفاع می کنند تا برای مردم شبهه ایجاد نشود.

یعقوبی در بخشی دیگر از سخنان خود به اقدام بزرگ تاریخی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ایشان با معرفی سند پیشرفت و الگوی اسلامی و ایرانی نقشه راه ۵۰ سال آینده را مشخص کردند که به کجا برویم و به کجا باید برسیم.

وی اعلام کرد: این سند مهم طی هفت سال توسط کارشناسان و متخصصان تدوین شده که چندین پیام در آن وجود دارد.

خطیب نماز جمعه بجنورد گفت: اقتدار مهم ترین پیام این سند است به طوری که بر یاوه‌گویی‌ استکبار جهانی خط بطلانی کشیده تا دیگر صحبتی از پایان نظام اسلامی به میان نیاورند.

یعقوبی پیام دوم این سند را تدبیر اعلام و تصریح کرد: این پیام نشان می دهد که غفلت و روزمرگی در نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه پیام سوم، اعتماد و امید مقام معظم رهبری به مردم، نخبگان و دانشمندان برای ساختن آینده کشور است، مطرح کرد: نظام به تمام مشکلات موجود خاتمه می دهد و آینده ای زیبا برای مردم خواهد ساخت.

حقوق بشر بازیچه دست استکبار است

امام جمعه بجنورد در ادامه به قتل خاشقچی خبرنگار عربستانی در سفارت عربستان در کشور ترکیه اشاره کرد و گفت: آمریکا و آل سعود با این اقدام چهره واقعی خود را بیشتر نشان دادند و ثابت کردند حقوق بشر بازیچه دست آن ها است.

یعقوبی اظهار کرد: آمریکا برای جیب خود و تمام نشدن دلارهایش می گوید با عربستان برخورد نمی کنم و از راه دیگر وارد می شود، بنابراین آمریکا که همیشه از حقوق بشر صحبت می کند به دلار بیشتر از جان انسان ها اهمیت می دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

گردهمایی جهانی اربعین خاری در چشم دشمنان اسلام است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
گردهمایی جهانی اربعین خاری در چشم دشمنان اسلام است
امام جمعه زابل گفت: اربعین بزرگترین کنگره انسانی جهان در یک بازه چند روزه است که این کنگره نمایش قدرت اسلام و معارف الهی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زابل، حجت‌الاسلام علی‌اکبر کیخا در خطبه‌های نماز جمعه زابل اظهار داشت: شهدای عزیز رفتند تا دین و نظام اسلامی زنده بماند، زندگی این عزیزان را مطالعه کنیم و در همه شئونات زندگی از سیره این بزرگواران الگو بگیریم. 

امام جمعه زابل با اشاره به اینکه در آستانه ایام اربعین قرار داریم خاطرنشان کرد: اربعین اباعبدالله الحسین(ع) خواری است در چشم دشمنان، از محافل و مجالس اباعبداالله الحسین(ع) کمال استفاده را ببریم چرا که هم اسباب خیر در دنیا و هم در آخرت است. اربعین در واقع بزرگترین کنگره انسانی جهان در یک بازه چند روزه است که این کنگره نمایش قدرت اسلام و معاف الهی است. این حرکت عظیم فقط مختص مسلمانان نیست بلکه افراد دیگر با ادیان مختلف در این مسیر مشاهده شده‌اند.

وی تصریح کرد: دشمن در صدد است که در جهان اسلام تفرقه بیندازد و این اتحاد و همدلی را از بین ببرد گردهمایی اربعین تمامی این فتنه‌ها و تفرقه‌ها را از بین می‌برد. دشمن در تلاش است که با این حرکت عظیم مقابله کند اما با توجه به عنایات خداوند و ائمه اطهار(ع) نه تنها در این راه موفق نشده‌اند بلکه مراسم اربعین هر سال باشکوه‌تر و پر رنگ‌تر از قبل برگزار می‌‌شود و عشاق امام حسین(ع) موج موج به سمت کربلا راهی می‌شوند.

کیخا تاکید کرد: باید مراقب باشیم تحریم‌ها باعث نشود از کنگره عظیم اربعین جا بمانیم. برای دین باید هزینه کرد، هم هزینه مالی و هم جانی ما در منطقه دارالولایه زندگی می‌کنیم که اگر خانواده‌ای محصولی برداشت می‌کرده ابتدا خمس و ذکاتش را پرداخت کرده  بعد حاصل آن محصول را به خانه می آورد.

امام جمعه زابل اظهار داشت: دشمن یک جنگ تحمیلی اقتصادی ویژه را اداره می‌کند که برای پشت سر گذاشتن این  جنگ باید باهوش و با بصیرت حرکت کنیم. استکبار جهانی نمی‌تواند پیشرفت جهان اسلام و بالاخص ایران اسلامی را ببیند. دشمن چشم دیدن استقلال، پیشرفت، ترقی و امنیت کشور ما را ندارد، به همین جهت برای ضربه زدن به نظام اسلامی یا مستقیما وارد می‌شوند مانند حادثه طبس و یا غیرمستقیم توسط مزدوران حادثه‌ای مانند حادثه اهواز و یا ربوده شدن مرزبانان نظام اسلامی را پی‌ریزی می‌کنند. 

وی خاطرنشان کرد: باید یاد کنیم از شهید ملی مظلوم و غریب شهید جاویدالاثر سرلشگر خلبان شهید محمد میر که چند سال است یادآور می‌شویم و فریاد می‌زنیم چرا برای این شهید بزرگوار که به نوعی آبروی سیستان و ایران محسوب می‌شود یادواره برگزار نمی‌شود؟ این چراها ذهن همه را مشغول کرده و نگران کننده است. امیدواریم به‌زودی یادواره‌ای در شان این شهید بزرگوار داشته باشیم.

کیخا با اشاره به فرا رسیدن هفته ورزش گفت: خواهشمندیم مسئولان حوزه ورزش به ظرفیت ویژه سیستان توجه کنند چرا که اگر برنامه‌ریزی مختصر با بودجه نه چندان زیاد هم صورت گیرد می‌توان نخبه‌های ورزشی را تکثیر کرد. از مدیرکل ورزش و جوانان و همه مسئولان مربوطه انتظار داریم به نخبه‌ها و استعدادها توجه کنند و ورزش را سیاسی نکنند. تغییر در مدیریت به صورت ناگهانی نگران‌کننده است و مسئولان توجه کنند تا استعدادها از بین نرود. 

خواندن خبر در سایت منبع

زیارت اربعین همایش بی‌نظیر و بی‌بدیل جهانی است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
زیارت اربعین همایش بی‌نظیر و بی‌بدیل جهانی است
استاد حوزه علمیه گفت: زیارت اربعین یک همایش بی نظیر و بی بدیل جهانی است و این اجتماع دشمنان را به وحشت انداخته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت الاسلام و المسلمین نظری منفرد ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه که در مصلی قدس برگزار شد، با اشاره به ارزش و اهمیت اربعین حسینی اظهار داشت: باید مکرر با یاد امام حسین (ع) باشیم چون این امام معصوم احیاکننده دین بود.

وی با تاکید به آثار و برکات اربعین حسینی افزود: زیارت اربعین یک همایش بی نظیر و بی بدیل جهانی است و این اجتماع دشمنان را به وحشت انداخته است.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: کسانی که به زائرین حسینی در مسیر زیارت خدمت می‌کنند در اجر زیارت آن‌ها شریک می‌شوند.

نظری منفرد خاطرنشان کرد: امیدوارم که امسال شاهد یک راهپیمایی باشکوه در زیارت اربعین داشته باشیم و این حرکت میلیونی چشم جهانیان را خیره کند.

محمدرضا فخاریان قمی مدیرکل بیمه سلامت استان قم نیز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه افزود:354 هزار نفر در استان قم در قالب پنج صندوق زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند.

وی افزود: سه میلیون و 841 هزار نفر در سال گذشته به مراکز زیرپوشش بیمه سلامت در قم مراجعه کردند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم ادامه داد: سازمان بیمه سلامت در استان قم 659 مرکز طرف قرارداد دارد، سامانه 1666 خدمت جدید سازمان بیمه سلامت است که از طریق آن شکایات دریافت می‌شود.

حسن عابدی مدیرکل ورزش و جوانان استان قم در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه گفت: امسال هفته ورزش در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به نام چهل سال ورزش، چهل سال افتخار نامگذاری شد.

وی افزود: ورزش، تندرستی و شادابی همیشه مورد تاکید دین مبین اسلام و رسول اکرم (ص) بوده است، حضور بانوان کشورمان با حجاب اسلامی در میادین ورزشی بین المللی نشان از اقتدار و غرور ملی ایران دارد.

وی افزود: استان قم در بازی‌های آسیایی اخیر 6 نماینده داشت که آن‌ها 3 مدال از جمله دو مدال طلا کسب کردند،35 پایگاه ورزشگاهی صبحگاهی و عصرگاهی در قم ایجاد شد و به دنبال توسعه ورزش همگانی در قم هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

محدودیت‌های ترافیکی خوزستان در ایام اربعین حسینی

تسنیمخبرگزاری تسنیم
محدودیت‌های ترافیکی خوزستان در ایام اربعین حسینی
رئیس پلیس راه خوزستان از اعلام محدودیت‌های ترافیکی به مناسبت اربعین حسینی در راستای برقراری نظم و امنیت و جلوگیری از به وجود آمدن هرگونه مشکلات ترافیکی و راهبندان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، سرهنگ رضا دولتشاهی با اشاره به اعلام محدودیت‌های ترافیکی اربعین در خوزستان گفت: در راستای برقراری نظم و امنیت و جلوگیری از به وجود آمدن هرگونه مشکلات ترافیکی و راهبندان در جهت تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی محدودیت‌های ترافیکی به شرح ذیل اجرا می‌شود.

محدودیت‌های استان‌های خوزستان و چهار محال و بختیاری

الف- تردد کلیه کامیون‌ها و تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 7 صبح روز پنجشنبه 3 آبان ماه الی ساعت 7 صبح روز شنبه 12 آبان ماه در محورهای «اهواز- سوسنگرد- بستان – چذابه، اهواز – خرمشهر – شلمچه و بالعکس ممنوع است». (برای شلمچه مسیر جایگزین وجود ندارد ولی خودروهایی که قصد رفتن به خرمشهر را دارند می توانند از مسیر اهواز – آبادان – خرمشهر و بالعکس تردد کنند.)

ب- تردد کلیه اتوبوس ها از ساعت هفت صبح روز پنجشنبه مورخ 3 آبان ماه الی ساعت هفت صبح روز شنبه مورخ 12 آبان در محور هفتگل، باغملک – ایذه – دهدز- شهر کرد و بالعکس ممنوع بوده و مسیر اهواز – اندیمشک – خرم آباد – الیگودرز – اصفهان – شهرکرد و بالعکس بعنوان مسیر جایگزین تعیین شده است.

2- محدودیت‌های خودروهای ترانزیت

تردد کلیه خودروهای ترانزیت و کامیون‌های حامل بارهای صادراتی و وارداتی از ساعت 7 صبح روز شنبه 28 مهرماه الی ساعت 7 صبح روز یکشنبه 13 آبان ماه در محورهای منتهی به مرزهای درگیر طرح اربعین برابر مصوبه شصت و چهارمین جلسه کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ویژه ترافیکی ممنوع است.

3- محدودیتهای تاکسی‌های شهری

تردد کلیه تاکسی‌های درون شهری اعم از ون و سواری در مدت اجرای طرح اربعین 97 از ساعت 7 روز شنبه مورخ 28 مهرماه تا ساعت 7 صبح روز سه شنبه مورخ 15 آبان در محورهای خارج از شهر ممنوع است.

خواندن خبر در سایت منبع

افتخار نیروی انتظامی خادم زائر حسینی بودن است/ پیام اربعین حسینی پیوند ملت‌ها و دل هاست

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
افتخار نیروی انتظامی خادم زائر حسینی بودن است/ پیام اربعین حسینی پیوند ملت‌ها و دل هاست
خبرگزاری میزان- جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: خادم زائر حسینی بودن یک افتخار است و نیروی انتظامی به این خادم بودن افتخار می‌کند.
افتخار نیروی انتظامی خادم زائر حسینی بودن است/ پیام اربعین حسینی پیوند ملت‌ها و دل هاست - 0

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان سردار محسن فتحی زاده در حاشیه بازدید از مرز شلمچه اظهار داشت گفت: نیروی انتظامی برنامه ریزی‌های کاملی انجام داده تا راهپیمایی بزرگ اربعین در امنیت و آرامش کامل برگزار شود تا بتوانیم میزبان خوبی برای زائران ابا عبدالله الحسین (ع) باشیم.

این مقام ارشد انتظامی افزود: با استفاده از تجربیات سال‌های گذشته و به کارگیری نیرو‌های کافی، لایه‌های کنترل جمعیت طراحی شده و برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته تا زائران بدون هیچ گونه مشکلی ضمن پذیرایی در مواکب، راهی عتبات عالیات شوند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا اظهار داشت: هماهنگی‌های لازم با کشور عراق صورت گرفته تا در بهترین وضعیت بتوانیم پذیرای زائران حسینی (ع) باشیم و امیدواریم همه این تمهیدات بتوانند زمینه‌ای برای حضور پرشور زائران در این مراسم باشد.

سردار فتحی زاده با بیان اینکه هموطنان باید هوشیار باشند و گذرنامه را از مسیر‌های قانونی تهیه کنند تا دچار مشکل نشوند، تصریح کرد: زائران با ویزا و گذرنامه معتبر به مرز‌ها مراجعه کنند، زیرا در پایانه‌های مرزی امکان صدور روادید وجود ندارد.

فرمانده قرارگاه اربعین ناجا اذعان کرد: توصیه و تاکید پلیس به زائرانی که با خودروی شخصی به مرز‌ها مراجعه می‌کنند این است، در وهله نخست، مقررات راهنمایی و رانندگی را دقیق رعایت کرده و دوم این که خودرو‌های خود را در مکان‌های معین شده پارک کنند.

سردار فتحی زاده در پایان با بیان اینکه "خادم زائر حسینی بودن" یک افتخار است و نیروی انتظامی به این خادم بودن افتخار می‌کند. بیان داشت: پیام اربعین حسینی (ع) فضیلت و رحمت خداوند برای بشریت و مسلمانان است و هر چه با عظمت‌تر برگزار شود موجب پیوند ملت‌ها و دل‌ها خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

روایت یک عکاس بحرینی از پیاده‌روی اربعین(قسمت دوم)

مهرخبرگزاری مهر
عمار البزاز عکاس بحرینی که در راهپیمایی اربعین حضور دارد. روایت تصویری او از منطقه سوق‌الشیوخ واقع در استان ذی‌قار عراق را می‌بینید.

نظرها

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
فرمانده انتظامی اسلام آباد غرب از شهادت رئیس پلیس آگاهی این شهرستان در درگیری مسلحانه با افراد ناشناس خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ سلیمی از درگیری مسلحانه ساعتی پیش در محله شهرک جهاد اسلام آباد غرب خبر داد و اظهار داشت: بر اثر این درگیری مسلحانه افراد ناشناس با نیروهای انتظامی واقع در اطراف مسجد شهرک جهاد اسلام آباد غرب رئیس پلیس آگاهی شهرستان کورش حاجی مرادی مجروح شد. فرمانده انتظامی اسلام آباد غرب افزود: متأسفانه تلاش‌های تیم پزشکی جهت احیای افسر وظیفه شناس اسلام آبادی سروان کورش حاجی مرادی بی نتیجه ماند و وی به درجه رفیع شهادت نائل شد.

سدهای مهم استان تهران تحت مدیریت و کنترل

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
محمد تقی زاده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ درباره کنترل سد‌های تهران به منظور جلوگیری از سرریزشدنشان افزود: سد‌های مهم استان که در واقع ذخیره آبی استان و شهر تهران را انجام می‌دهند، اکنون تحت مدیریت و کنترل است. وی گفت: وضعیت سد کرج، لتیان و ماملو که مهمترین سد‌های ما هستند، حدود ۲۰ میلیون متر مکعب سد کرج و ۱۰ تا ۱۵ میلیون متر مکعب نیز هر کدام از­ سد‌های لتیان و ماملو برای اطمینان خاطر ظرفیت خالی دارند بویژه که فصل گرما در حال شروع شدن است و ذوب شدن برف ها­ در ارتفاعات را­­داریم، همچنین بارش پراکنده در سطح استان را خواهیم داشت. معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران­ گفت: با توجه به این امر، ­ سازمان آب منطقه‌ای و سازمان مدیریت آب استان سد‌های تهران را تحت کنترل دارند و به شکل مدیریت شده تخلیه سد را برای جلوگیری از سرریزش شدن انجام می‌دهند که مشکلی ایجاد نکند و ذخیره منابع آب نیز حفظ شود

حضور میهمانان رنگی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ پروانه‌ها این حشرات زیبا و دوست‌داشتنی آسیبی بر انسان و گیاهان نمی‌رنند و با افزایش دما به‌تدریج شهر را ترک می‌کنند. عمر این پروانه‌ها بین ۱ تا ۲ ماه است و اگر بارش‌ها همچون فصل بهار ادامه داشته باشند در تابستان نیز شاهد حضور پروانه‌ها در شهر خواهیم بود.
نامه‌نیورنامه‌نیور20 ساعت قبل
به گزارش نامه نیوز، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای با اعلام خبر تعقیب و گریز یک ساعته پلیس با سارقان، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: حدود ساعت ۴ صبح امروز (۵ خرداد ۹۸) مأموران کلانتری ۱۴۷ گلبرگ در حال گشت‌زنی در خیابان ثانی با سه سرنشین یک دستگاه خودروی پراید مواجه شدند. جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: یکی از سرنشینان پراید در حال باز کردن در خودروی پراید پارک شده در خیابان بود که با دیدن مأموران سوار بر پراید مشکی رنگ شده و به همراه دو سرنشین دیگر متواری شدند. وی تصریح کرد: مأموران انتظامی نیز به سرعت مشغول تعقیب خودروی مذکور شده و در بررسی پلاک خودروی پراید مشخص شد، این خودرو در تاریخ ۳ خرداد به سرقت رفته است. جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: مأموران نیز با پای پیاده برای بازداشت سه سارق وارد عمل شده و برای زمین‌گیر کردن آنها اقدام به تیراندازی کردند که دو نفر از سارقان در جریان دستگیری زخمی شده و به بیمارستان انتقال یافتند اما یکی از آنها جان خود را از دست داد. موقوفه‌ای با اشاره به اعتراف سارق سوم به سرقتهای متعدد، یادآور شد: تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.
فردا نیوزفردا نیوز23 ساعت قبل
مداح توهین‌کننده به مقدسات اهل سنت به دادستانی تهران احضار شد. خبرگزاری تسنیم: پس از پخش اظهارات توهین‌آمیز یک مداح از شبکه ۵ سیما، با وجود عذرخواهی این مداح و عوامل این شبکه، مرجع قضایی صبح امروز از احضار و بازداشت این مداح خبر داد. در حال حاضر تحقیقات و بازجویی از این مداح در حال انجام است.

اخبار بیشتر