نشست خبری ظریف با همتای آلمانی خود
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

نشست خبری ظریف با همتای آلمانی خود

وزیر خارجه آلمان: تلاش می‌کنیم اما نمی‌توانیم معجزه کنیم

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
وزیر خارجه آلمان: تلاش می‌کنیم اما نمی‌توانیم معجزه کنیم
وزیر خارجه آلمان گفت: برای انجام تعهدات برجامی‌مان تلاش می‌کنیم، اما نمی‌توانیم معجزه کنیم.

به گزارش ایسنا هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان در نشست خبری مشترک با محمد جواد ظریف، گفت: در منطقه خاورمیانه شرایط حساس و جدی است و افزایش تنش و خارج شدن آن از کنترل به نفع هیچ کس نیست.

وی افزود: امروز صحبت‌های فشرده‌ای در مورد برجام داشتیم. تلاش می‌کنیم به تعهدات خود در برجام عمل کنیم البته معجزه هم نمی‌توانیم بکنیم.

این خبر تکمیل می‌شود …

خواندن خبر در سایت منبع

آلمان و ژاپن در تکاپوی احیای تعهد به برجام

ایمناخبرگزاری ایمنا
آلمان و ژاپن در تکاپوی احیای تعهد به برجام
در سفر سیاست مداران ژاپن وآلمان به ایران باید به دنبال روند تازه‌ای از تحولات پیش روی جمهوری اسلامی باشیم، این سفرها برای کشورمان چه تحولاتی را درپی خواهد داشت. سفر سیاست مداران اروپایی و آسیایی به ایران با توجه به پیشنهاد مذاکره آمریکا به ایران قابل توجه است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، رویکرد خصمانه هیئت حاکمه آمریکا نسبت به کشورمان در هفته‌های گذشته که در جنگ روانی تا آستانه القاء قریب الوقوع بودن درگیری نظامی پیش رفت، باعث شد نگاه و توجه رسانه‌ها و سیاست مداران جهان به تحولات منطقه و جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش جلب شود. در سفر اخیر دونالد ترامپ به ژاپن و مطرح شدن پیشنهاد میانجیگری نخست وزیر این کشور در تنش موجود میان ایران و آمریکا، انتظار می‌رفت که تحولات بین ایران و آمریکا با روند و دید مثبتی ادامه یابد، اما آمریکا با قرار دادن محصولات پتروشیمی ایران در لیست تحریم‌های خود بار دیگر نشان داد کشوری غیر قابل اعتماد است که قصد دارد با ضربه زدن به رقیب خود و تضعیف ساختار اقتصادی کشور، ایران را به میزمذاکره برده تا شاید بتواند شرایط خود را به ایران تحمیل کند. اما بنا بر گمانه زنی‌ رسانه‌ها و تحلیل‌های سیاسی موجود، در طی سفر هایکو ماس، وزیر امورخارجه آلمان و شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن به ایران باید منتظر پیشنهادات این کشورها در راه نجات برجام و یا تعهد بیشتر دولت‌های اروپایی به اینستکس باشیم. در همین راستا خبرنگار ایمنا، گفت وگویی با پژمان میرکریمی زراسوند استاد حقوق بین‌الملل‌ و تحلیلگر مسائل سیاسی داشته و نظر وی را در رابطه با شرایط موجود کشور با توجه به دو سفر اخیر سیاست مداران آلمان و ژاپن جویا شده است که در ادامه می‌خوانید:

سفر وزیر خارجه آلمان و نخست وزیر ژاپن تا چه اندازه می‌تواند در کاهش تنش‌های موجود میان ایران و آمریکا موثر واقع شود؟

آلمان و ژاپن هر دو از کشورهای صنعتی و در زمره اقتصادهای برتر جهان هستند و به خوبی می‌دانند وقوع و تداوم جنگ اقتصادی بین ایران و آمریکا دارای عواقب ناگواری خواهد بود، از همین روی با دیدار از ایران و تشریح اوضاع ایران و جهان، وقوع جنگ اقتصادی را برای مسئولان ایرانی تشریح خواهند کرد، همچنین نظر جمهوری اسلامی را برای عقب نشینی از مواضع این کشور جویا شده و ایران را ترغیب به مذاکره خواهند کرد، در حالی که نکات مورد نظر دونالد ترامپ شامل عمق استراتژیک، سامانه‌های موشکی و تاسیسات هسته‌ای جمهوری اسلامی است، و جمهوری اسلامی ایران این موارد را «ناموس انقلاب» دانسته و بسیار بعید است که به راحتی حاضر به مذاکره شود، بنابراین مذاکره با ترامپ به معنی کمک به وی بوده تا با موقعیت سیاسی بهتری در انتخابات آمریکا شرکت نماید.

با توجه به اینکه ترامپ اخیرا «و روزهای گذشته صنایع و فرآورده‌های پتروشیمی را مورد تحریم قرار داد، احتمال پذیرش مذاکره از سوی جمهوری اسلامی ایران بیشتر از قبل بعید است؛ آقای شینزو آبه و سایر دیپلمات‌های اروپایی صرفا» تلاش خواهند نمود تا دامنه تنش را کاهش دهند. سفر آقای هایکو ماس وزیر خارجه آلمان دارای ابعاد و آثار متفاوتی از سفر آقای آبه است زیرا گفته شده است هدف آقای هایکو ماس از سفر به ایران گفت‌وگو در خصوص برجام و اجرایی نمودن ساز و کار مالی اینستکس بوده، گرچه در این مورد بعید است که اتفاق خارق العاده‌ای بیافتد؛

ساز و کار مالی اینستکس چیزی شبیه نفت در برابر اقلام بشر دوستانه است و یقینا اروپا از این حد فراتر نخواهد نرفت، گرچه همین مقدار گردش مالی تحت لوای اینستکس (ساز و کار مالی پیشنهادی اروپا) نیز چنانچه عملی شود تا حد زیادی در عدم پذیرش مذاکره با آمریکا به جمهوری اسلامی ایران کمک خواهد نمود.

اما وقتی که آقای شینزو آبه با دست پر و با پیشنهاد چشمگیر به ایران سفر نماید، احتمال توفیق وی بسیار ضعیف است، زیرا هر دو طرف جمهوری اسلامی ایران و آمریکا، اقداماتشان را با توجه به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تعریف و تدارک دیده‌اند.

آیا می‌توان گفتار صلح جویانه آمریکا را عقب نشینی این کشور از مواضع اولیه‌اش درخروج از برجام دانست؟

باید با دقت به پاردوکس رفتارها و گفتارهای دونالد ترامپ توجه کرد، اما نمی‌توان این سردرگمی آمریکا را عقب نشینی ازمواضع اتخاذی ترامپ به حساب آورد. اگر کمی با دقت و تامل بیشتر اوضاع داخلی ایالات متحده آمریکا و همچنین اختلاف نظر بین آمریکا با سایر اعضای شورای امنیت و دیگر متحدین این کشور بر سر خروج از برجام را مورد تعمق و تفکر قرار دهیم، متوجه خواهیم شد که آمریکا باخروج از برجام، مشروعیت اقدامات و رفتارهایش را در نزد هم پیمانانش از دست داده است.

حزب دموکرات آمریکا و حتی رقبای جمهوری خواه دونالد ترامپ سعی دارند تا وی را فردی جنگ طلب معرفی کنند که حتی در کمپین انتخاباتی اش با دروغ وعده آغاز جنگ دیگری را داده است. در واقع رقبای سیاسی ترامپ در حال تخریب چهره او بودند و از دیگر سو سایر کشورهای طرف قرارداد در معاهده برجام و برخی دیگر از هم پیمانان آمریکا مانند هند و ژاپن و کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز در خصوص خروج آمریکا از برجام و وقوع یک جنگ احتمالی نه تنها با وی همراه نبوده، بلکه مخالفت‌های آشکاری نیز داشته‌اند.

به نظر می‌رسد عقب نشینی ترامپ از مواضع قبلی اش صرفا فقط یک اقدام تاکتیکی با در نظر داشتن چند هدف مهم بوده و می‌خواهد در پازل قدرت این را به ایران نشان بدهد، هدف اول؛ بهبود پایگاهش نزد مردم و مهیا شدن برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ که در حقیقت باید اذعان کرد پیشنهادات ترامپ برای مذاکره با جمهوری اسلامی ایران دارای مصرف داخلی در آمریکا است.

هدف دوم ترامپ از پیشنهاد مذاکره این است که با انداختن توپ به زمین جمهوری اسلامی ایران با داعیه صلح طلبی آمریکا، جمهوری اسلامی را به عنوان کشوری که عامل بی ثباتی و نا امنی در منطقه است و حاضر به مذاکره و تغییر رفتار نبوده معرفی کند.

هدف سوم از آنجایی که آمریکا سیاست اعمال تحریم و فشار سنگین اقتصادی را همزمان با پیشنهاد مذاکره مطرح می نماید، دلایل مهمی دارد چون دونالد ترامپ به خوبی می‌داند که احتمال پذیرش مذاکره از سوی جمهوری اسلامی نا محتمل و تا حد بسیار زیادی غیر ممکن است، از همین روی این حرکت آمریکا باعث خواهد شد تا به تدریج اجماع جهانی علیه ایران به وجود بیاید.

ترامپ با تلفیق جنگ اقتصادی فرسایشی برای به زانو در آوردن جمهوری اسلامی از سویی و مسئول دانستن جمهوری اسلامی ایران در عملیات‌های بندر فجیره، تاسیسات نفتی عربستان، شلیک کاتیوشا به حوالی سفارت آمریکا در عراق و همچنین تعیین تکلیف لوایح باقیمانده از FATF که رد و یا تایید آن تقریبا با اندکی اختلاف زمانی دارای یک خروجی و نتیجه است تا زمینه را برای ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد و قرار دادن جمهوری اسلامی ایران در ذیل فصل هفتم منشور ملل متحد مهیا کند.

چگونه رد یا تایید لوایح FATF را دارای یک خروجی می دانید؟

با توجه به قرار گرفتن نام سپاه پاسداران و برخی گروه‌های محور مقاومت، در لیست گروه‌های حامی تروریسم آمریکا، چنانچه جمهوری اسلامی ایران به این گروه‌ها و سپاه پاسداران مبالغی را بپردازد «تامین مالی تروریسم» تلقی شده و با توجه به وجود همزمان تحریم‌های موجود، چنانچه جمهوری اسلامی ایران همانند دوران احمدی نژاد و به منظور دور زدن تحریم‌ها اقدام به معاملات پنهانی و ثبت نشده و مخفیانه نماید، متهم به پولشویی می‌شود که در این حال پرونده ایران به شورای امنیت خواهد رفت؛ چنانچه ایران لوایح مذکور را نپذیرد بدون هیچ مقدمه و موخره‌ای به طریق اولی، کشور متهم به پولشویی و تامین مالی تروریسم خواهد شد و در مدت زمان سریع‌تری پرونده جمهوری اسلامی ایران را به شورای امنیت ارجاع خواهند داد.

با این اوصاف آیا شما همچنان معتقدید وقوع جنگ محتمل نیست؟

همچنان معتقدم وقوع جنگ به این زودی‌ها محتمل نیست، زیرا ترامپ یک تاجر است او به صورت حرفه‌ای راز تجارت و اقتصاد را می‌داند، از همین روی همه تلاشش را به کار خواهد بست تا در یک نبرد اقتصادی طرف مقابلش را از منظر اقتصادی ورشکسته کند و این کار ناشی از تشدید روز افزون فشار اقتصادی بر جمهوری اسلامی ایران برای آوردن این کشوربه پای میز مذاکره است.

باید خاطر نشان کرد که درادامه تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران باید منتظر تشدید تحریم‌ها، از جمله تحریم صادرات اقلامی همچون پسته و دیگر محصولات داخلی باشیم و یقین دارم که آمریکا با اعمال فشار اقتصادی قصد دارد تا جمهوری اسلامی ایران را پای میز مذاکره ببرد؛ یا اگر وقوع جنگ از سوی ایران وگروه‌های تابعه‌اش آغاز شود، آن یک جنگ تمام عیار نخواهد بود ولی قصد آمریکا از این فشارهای اقتصادی، انهدام زیرساخت‌های اقتصادی ایران و بردن این کشور به پای میز مذاکره است.

ولی نباید فراموش کرد که ورود جمهوری اسلامی ایران به دور جدید مذاکرات با ایالات متحده آمریکا، دستاوردی بسیار بزرگ برای دونالد ترامپ تلقی خواهد شد که با وقوع جنگ به چنین دستاوردی نخواهد رسید، پس ترامپ با تکیه بر مهارت‌های اقتصادی و با استفاده از اقتدار اقتصادی آمریکا، با توجه به تنها ماندن جمهوری اسلامی ایران و همراهی همه کشورها با آمریکا در اعمال تحریم‌های یک جانبه، همه تلاشش را به کار خواهد بست تا جمهوری اسلامی را پای میز مذاکره بیاورد.

به نظر شما آیا ترامپ می‌تواند اقتصاد ایران را ورشکسته نماید؟

خیر؛ معتقدم اقتصاد مردمی ایران از آنچنان ظرفیتی برخوردار است که می‌تواند درون زایی اقتصادی داشته باشد تا شکل جدیدی از اقتصاد مردمی را بازتعریف کند، فقط این اقدام دو نیازمند دو پیش شرط است: اول آنکه حاکمیت فشار بار مالی بر مردم و اقتصاد مردمی را بکاهد و به جای تجویز نمودن ریاضت اقتصادی به مردم، این نسخه را با تشدید مضاعف برای نهادها و ادارات و در یک کلمه تمام اقتصاد دولتی و حکومتی تجویز نماید؛ و شرط دوم آن که اداره اقتصاد کشور را کاملا" غیر دولتی و غیر حکومتی نماید و اجازه بدهد اقتصاد مردم، عملکرد مثبت خودش را داشته باشد. البته این را باید گفت که تداوم و تشدید تحریم‌ها شرایط را بسیار سخت خواهد نمود ولی منجر به ورشکستگی اقتصادی نخواهد شد.

در جنگ اقتصادی موجود، عوامل و موئلفه‌های موثر بر بحران اقتصادی موجود در کشور، عدم وجود استراتژی مناسب اقتصادی از یک سو و سوء مدیریت مسئولان در کنار انتقال بار مالی سنگین نهادها و ادارات و ارگانها به بودجه کشور باعث شده است تا اقتصاد مردم نیز نتواند کارکرد واقعی خود را داشته باشد، بنابراین اصلاح بنیادین ساختار اقتصادی کشور نیز ضروری و اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد.

گفت‌وگو از: آناهید بیدکانی بختیاروند-خبرنگارسیاسی ایمنا

خواندن خبر در سایت منبع

حضور سفیر جدید ایران در آلمان در مذاکرات ماس و ظریف

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
حضور سفیر جدید ایران در آلمان در مذاکرات ماس و ظریف
ایسنا نوشت: سفیر جدید ایران در آلمان صبح امروز در دیدار وزیران امور خارجه ایران و آلمان حضور داشت.

محمود فرازنده به تازگی به عنوان سفیر جدید ایران در آلمان انتخاب شده است و او امروز در جریان مذاکرات وزیران امور خارجه ایران و آلمان در تهران حضور داشت.

محمود فرازنده هنوز به محل مأموریت خود سفر نکرده و پیش‌بینی می‌شود طی روزهای آینده با نهایی شدن مأموریتش، او به برلین سفر خواهد کرد و مسئولیت سفارت ایران در این کشور اروپای غربی را بر عهده خواهد داشت.

محمود فرازنده جایگزین علی ماجدی سفیر پیشین ایران در آلمان خواهد شد.

در جریان ملاقات وزرای امور خارجه ایران و آلمان علاوه بر فرازنده، موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه و سیدعباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه نیز حضور دارند.

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر خارجه آلمان: تشدید تنش‌ها در منطقه به نفع هیچ کس نیست

فارسخبرگزاری فارس
وزیر خارجه آلمان: تشدید تنش‌ها در منطقه به نفع هیچ کس نیست
وزیر خارجه آلمان که به تهران سفر کرده است، پس از دیدار با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه کشورمان تأکید کرد که تشدید تنش‌ها در منطقه به نفع هیچ‌ کس نیست.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «هایکو ماس» در نشست خبری با ظریف ضمن قدردانی از فرصت پیش آمده برای انجام گفت‌وگوها گفت که بسیار ضروری بود در این شرایط تبادل نظرات صورت بگیرد.

وزیر خارجه آلمان گفت که افزایش تنش در منطقه در راستای منافع هیچ کس نیست.

وی با اشاره به دیدارهای منطقه‌ای خود، افزود: «با تمام طرفین که در چند روز اخیر صحبت کردم، هیچ‌کس طرفدار این تنش‌ها در منطقه نبود و این پیام را از منطقه به ایران آوردم».

ماس همچنین تصریح کرد: امروز صحبت‌های فشرده‌ای درباره برجام و نحوه ادامه برجام داشتیم و موضع ما سه کشور اروپایی حمایت از برجام است البته معجزه‌ای نمی‌خواهیم بکنیم ولی در تلاش برای حفظ برجام هستیم.

وی گفت: درباره سوریه و یمن نیز صحبت کردیم، آلمان معتقد است که از طریق سازمان ملل این مسائل حل می‌شود و در راستای منافع ما و منطقه است که درگیری‌های نظامی متوقف شود.

در حال تکمیل …

خواندن خبر در سایت منبع

روایت دویچه‌وله از سفر هایکو ماس به تهران

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
روایت دویچه‌وله از سفر هایکو ماس به تهران
وزیر امور خارجه آلمان امروز وارد تهران شد و قرار است با محمدجواد ظریف و رئیس‌جمهور ایران دیدار کند. دویچه‌وله در گزارشی نوشته است: هایکو ماس قصد دارد تا توافق هسته‌ای را که در آستانه فروپاشی است، نجات دهد.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان، امروز وارد تهران شد و قرار است با همتای ایرانی‌اش محمدجواد ظریف و همچنین حسن روحانی دیدار کند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از دویچه‌وله، ماس در تلاش است توافق هسته‌ای که در سال ۲۰۱۵ میان ایران و قدرت‌های جهان امضا شد، نجات دهد. با خروج ایالات متحده از برجام، این توافق حالا در آستانه فروپاشی است.

پیش از این سفر، ماس اعلام کرده بود امیدوار است با این دیدار طرفین بتوانند راهی سازنده برای نجات برجام بیابند.

سفر وزیر امور خارجه آلمان به ایران در حالی صورت می‌گیرد که در حال حاضر گمانه‌زنی‌ها در مورد احتمال وقوع درگیری در خاورمیانه افزایش یافته است.

طی ماه‌های گذشته، تحریم‌ها و فشارها از سوی ایالات متحده بر ایران بیشتر شده است.

واشینگتن مدعی شده که ایران قصد حمله به ایالات متحده را دارد و همچنین این کشور را در دست داشتن در عملیات خرابکارانه انفجار چهار نفتکش در بندر امارات متهم کرده است. طی این مدت آمریکا حضور نظامی خود را در منطقه تقویت کرده است.

به دنبال این فشارها، ایران نیز ضرب‌الاجلی ۶۰ روزه را به اتحادیه اروپا برای جبران تحریم‌های آمریکا داده و اعلام کرده پس از هفتم جولای، چارچوب توافقات هسته‌ای محدودتر می‌شود و ایران دیگر هیچ محدودیتی را برای غنی‌سازی اورانیوم رعایت نخواهد کرد. مگر اینکه اروپایی‌ها بتوانند سازوکار موثری برای ادامه تبادلات اقتصادی بیابند.

آلمان چه می‌خواهد؟

بر اساس توافقی که میان سه کشور آلمان، انگلیس و فرانسه حاصل شده، آنها در تلاشند ایران را متقاعد کنند که در برجام باقی بماند و از کاهش تعهدات پس از ضرب‌الاجل هفتم جولای منصرف کنند.

با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و بازگشت تحریم‌ها، اروپا به دنبال تقویت خودمختاری اروپا با ایجاد کانال‌های پرداخت مستقل از ایالات متحده است.

با این حال به نوشته دویچه‌وله، حتی اگر استفاده از این کانال مالی (اینستکس) عملی باشد، دولت آلمان نمی‌تواند کمپانی‌ها را مجبور به انجام تبادلات تجاری با ایران کند.

این نخستین دیدار وزیر امور خارجه آلمان به ایران طی ۲۱ سال گذشته است.

ایران به دنبال راه‌های عملی برای دور زدن تحریم‌های ایالات متحده است. تحریم‌های آمریکا پس از خروج دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای آسیب‌های زیادی به اقتصاد این کشور وارد کرده است.

صادرات نفت ایران کاهش و تورم به شدت افزایش یافته است. ریال بیش از دو سوم از ارزش خود را از دست داده و در حالی که قرار بود مواد غذایی و دارو شامل تحریم‌ها نباشند، در حال حاضر کشور با با کمبود برخی از این کالاها مواجه است.

سفر ماس به تهران در حالی صورت می‌گیرد که از یک‌سو تازه‌ترین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خبر از پایبندی این کشور به برجام می‌دهد و از سوی دیگر به ادعای دویچه‌وله «تندرو» ها در ایران هشدار داده‌اند که اعتمادی به غرب ندارند.

موضع آمریکا چیست؟

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده به تازگی اعلام کرده که به دنبال تغییر رژیم یا جنگ با ایران نیست و حاضر است با این کشور مذاکره کند.

در این راستا، مواضع رئیس‌جمهور آمریکا با جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاملا متفاوت است. بولتون به‌طور قابل توجهی در تشدید تنش‌ها در خارومیانه نقش داشته است.

پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز هفته گذشته، خبر از مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران داده بود. با این حال او گفته بود که لازم است تا ایران مانند «یک کشور عادی» رفتار کند. به نظر می‌رسد در حالی که پومپئو در تلاش است مواضع خود را همسو با ترامپ نشان بدهد اما خواسته‌های او در واقعیت چندان تغییر نکرده است.

چه اتفاقی خواهد افتاد؟

پس از اعزام یگان بمب‌افکن و ناو هواپیمابر آمریکا به خلیج‌فارس، تلاش‌های مختلف دیپلماتیک برای جلوگیری از تشدید تنش‌ها صورت گرفته است. پس از بازگشت هایکو ماس از ایران، شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن هم قرار است با هدف میانجی‌گری میان ایران و آمریکا به تهران سفر کند.

دونالد ترامپ، نسبت به تصمیم نخست‌وزیر ژاپن ابراز امیدواری کرده و واکنش مثبتی نشان داده است.

عراق و عمان که هر دو روابطی قوی با آمریکا و ایران دارند، در تلاش برای کاهش تنش‌ها میان دو کشور هستند.

به نوشته دویچه‌وله، هدف اصلی این میانجی‌ها در وهله اول باید متقاعد ساختن مقامات هر دو کشور برای انجام مذاکرات باشد. اما این اتفاق تنها در صورتی خواهد افتاد که آمریکا دست‌کم برخی از تحریم‌ها را لغو کند.

در بلندمدت نیز، ثبات تنها در شرایطی به خاورمیانه باز خواهد گشت که توافقی با هدف تامین امنیت تمامی طرف‌های درگیر از جمله ایران و عربستان سعودی حاصل شود.

محمد جواد ظریف پیشتر اعلام کرده بود که اگر عربستان سیاست خود را تغییر دهد، حاضر است به ریاض سفر کند.

خواندن خبر در سایت منبع

دیدار وزیر خارجه آلمان با محمدجواد ظریف

الفخبرگزاری الف
دیدار وزیر خارجه آلمان با محمدجواد ظریف
هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان که برای سفر یک روزه به تهران سفر کرده است ، پیش از ظهر دوشنبه با حضور در ساختمان وزارت خارجه با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود دیدار و رایزنی کرد./ عکس از فارس

نظرها

در ادامه بخوانید

لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد

مهرمهر1 روز قبل
رئیس جمهور در پنجاهمین مجمع عمومی بانک مرکزی درباره اتفاقات اخیر گفت: لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد و مجبور به عقب نشینی شدند.

تریبون مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR به مناسبت چهلمین سال امامت جمعه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نماهنگ «تریبون مقاومت» را منتشر کرد.

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

نماز جمعه ۲۷دی به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
خبرگزاری میزان- صفحه ریحانه منتسب به پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب پستی به بهانه برگزاری نماز جمعه ۲۷ دی به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) منتشر کرده است. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، صفحه ریحانه منتسب به پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)، رهبر معظم انقلاب پستی به بهانه برگزاری نماز جمعه ۲۷ دی به امامت رهبر معظم انقلاب در مصلی امام خمینی (ره) منتشر کرد که به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمیا أیها الذین آمنوا إذا نودی للصلاة من یوم الجمعة فاسعوا إلیٰ ذکر الله وذروا البیع ذٰلکم خیر لکم إن کنتم تعلموندر آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در طلیعه گام دوم انقلاب، نماز جمعه این هفته به امامت حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و با حضور پر شور مردم بصیر و انقلابی در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می‌شود و ملت مؤمن و سرافراز ایران اسلامی بار دیگر صحنه‌هایی از همبستگی، شکوه و عظمت خود را به نمایش خواهند گذاشت. توضیح بیشتر در مورد این مراسم و نحوه حضور نمازگزاران محترم از طریق ستاد نماز جمعه تهران اعلام خواهد شد.» بیشتر بخوانید: تصاویری از ۴۰ سال حضور رهبر معظم انقلاب در نماز جمعهانتهای پیام/

سومین سالگرد رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این مراسم اقای جهانگیری با اشاره به حوادثی، چون به شهادت رساندن سردار سلیمانی، جان باختن تعدادی از مردم کرمان در مراسم تشییع سردار شهید، سقوط هواپیمای اوکراینی و حادثه اتوبوس سوادکوه گفت: برآوردن خواست ملت ایران و انتظار مقام معظم رهبری در تحقق انتقام سخت از دولت جنایتکار آمریکا که اعلام کرده بود اگر ایران عکس العملی انجام دهد ما ۵۲ نقطه ایران را مورد هدف قرار می‌دهیم، با حمله موشکی به پایگاه عین الاسد ثمره شیرین و ماندگاری به جای ماند.

هدف آمریکایی‌ها از به شهادت رساندن سردار سلیمانی چه بود؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل

اخبار بیشتر