قرار مجلسی‌ها برای سوال از ظریف درباره رژیم حقوقی دریای خزر به تعویق افتاد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

قرار مجلسی‌ها برای سوال از ظریف درباره رژیم حقوقی دریای خزر به تعویق افتاد

قربانی در گفتگو با الف مطرح کرد؛ پاسخگویی ظریف برای تقسیمات دریای خزر در صحن مجلس

الفخبرگزاری الف
قربانی در گفتگو با الف مطرح کرد؛ 			پاسخگویی ظریف برای تقسیمات دریای خزر در صحن مجلس
نماینده آستانه اشرفیه از پاسخگویی ظریف برای تقسیمات دریای خزر در صحن مجلس خبر داد.

محمد حسین قربانی نماینده آستانه اشرفیه درمجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به سوالش از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که در جلسه امروز سه شنبه مجلس مطرح می‌شود، گفت: محور این سال در خصوص تقسیمات دریای خزر بین پنچ کشور ساحلی است.

وی افزود: میزان و حدود این تقسیمات برای ما مشخص نیست و وزیر خارجه باید بطور شفاف و روشن این موضوع را توضیح دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه باید مشخص شود که چه میزان از حق و حقوق مردم ایران در این تقسیمات رعایت شده است، گفت: مردم نگران هستند و این گونه می‌گویند که حقوق و حقوق ملت ایران در دریای خزر واگذار شده است.

قربانی با بیان اینکه سوال مذکور قبلا در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح شده، تصریح کرد: وزیر منکر واگذاری حق وحقوق ملت ایران در این تقسیمات شده و توضیح روشنی به کمیسیون نداد.

وی تصریح کرد: پاسخ‌های وزیر قانع کننده نبود و ظریف باید در صحن مجلس پاسخ شفافی در این زمینه بدهد.

خواندن خبر در سایت منبع

دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران از ظریف

تسنیمخبرگزاری تسنیم
دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران از ظریف
مسئول بسیج دانشویی دانشگاه تهران گفت: از همینجا به ایشان اعلام می‌کنم که هر زمان که از مسافران این هفته خود در وزارت امور خارجه فارغ شدند ما در دانشگاه تهران هفته آینده منتظرشان هستیم و رسما از ایشان دعوت بعمل می‌آوریم.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری تسنیم، علی طلوعی مسئول بسیج دانشگاه تهران در حاشیه کنفرانس خبری بسیج‌های دانشجویی دانشگاه‌های کشور که امروز در لانه جاسوسی برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم، مبنی براینکه حضور یافتن آقای ظریف در چند روز گذشته در یکی از مدارس تهران و دریافت بسته پیشنهادی دانش آموزان در خصوص علت خروج امریکا از برجام با توجه به حضور نیافتن اقای ظریف در طی این ۶ سال در دانشگاه‌ها، گفت: علی رغم بارها دعوت بسیج دانشجویی و تشکلها از جناب آقای ظریف متأسفانه در این ۶ سال شاهد این بودیم که ایشان در هیچ یک از دانشگاه‌های کشور برای حضور میان دانشجویان و پاسخگویی به سوالات آنان حول محور مسائل سیاسی کشور تمایلی نشان دادند.

وی ادامه داد: اتفاقات اخیر این هفته یعنی آمدن نخست وزیر ژاپن و وزیر امور خارجه آلمان همچنین گرفتن جشن تولد ملکه انگلیس در سفارت خانه ایران بیشتر از پیش برای جنبش دانشجویی و دانشجویان سوالاتی را ایجاد می‌کند به همین خاطر آقای ظریف بدانند که سوالات ما کماکان باقیست.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه همانطور که وزیر امور خارجه دانش آموزان را به عقلانیت قبول دارند باید دانشجویان را نیز حائز این ویژگی بدانند تأکید کرد: آقای ظریف باید در جمع ما نیز بیایند و پاسخگوی سوالات دانشجویان باشند،

طلوعی در پایان سخنان خود از آقای دکتر ظریف برای حضور در دانشگاه تهران دعوت کرد و گفت: من از همینجا به ایشان اعلام می‌کنم که هر زمان که از مسافران این هفته خود در وزارت امور خارجه فارغ شدند ما در دانشگاه تهران هفته آینده منتظرشان هستیم و رسما از ایشان دعوت بعمل می‌آوریم.

خواندن خبر در سایت منبع

درخواست دولت برای تعویق سوال از «ظریف» درباره رژیم حقوقی دریای خزر

تسنیمخبرگزاری تسنیم
درخواست دولت برای تعویق سوال از «ظریف» درباره رژیم حقوقی دریای خزر
عضو هیئت رئیسه مجلس از به تعویق افتادن سوالات نمایندگان از وزیر امور خارجه به دلیل درخواست دولت خبر داد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علیرضا رحیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۱ خرداد) قوه مقننه، گفت: دولت به لحاظ زمانی درخواست تعویق سوال از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه را داشت و نمایندگان سوال‌کننده نیز با این امر موافقت کردند.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: به همین دلیل سوال از وزیر امور خارجه به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش تسنیم، قرار بود سوالات مصطفی کواکبیان نماینده تهران، عبدالکریم حسین‌زاده نماینده نقده و همچنین محمدحسین قربانی نماینده آستانه‌اشرفیه از وزیر امور خارجه پیرامون رژیم حقوقی دریای خزر در صحن علنی امروز سه شنبه ۲۱ خردادماه بررسی شود.

انتهای‌پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

بررسی سوال از «ظریف» در مجلس به جلسه آینده موکول شد

مهرخبرگزاری مهر
بررسی سوال از «ظریف» در مجلس به جلسه آینده موکول شد
بررسی سوال از وزیر امور خارجه به دلیل دیدارهای وی با همتای آلمانی‌اش به جلسه آینده مجلس موکول شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بررسی سوال نمایندگان تهران، نقده، اشنویه و آستانه اشرفیه از وزیر امور خارجه در مورد وضعیت حقوقی دریای خزر، در دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی قرار داشت.

اما به دلیل دیدارهای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با همتای آلمانی‌اش، بررسی این سوال به جلسه آینده مجلس شورای اسلامی موکول شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
جسد این پدر و دختر روز دوشنبه در رود مرزی «برونسویل» بین ایالات تگزاس و مکزیک کشف شده است. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، نخستین عکس از جسد این پدر و دختر از سوی یک خبرنگار مکزیکی گرفته شده است. این عکس طی ساعات گذشته به شدت در رسانه‌ها و فضای مجازی در جهان در حال انتشار است. این عکس همچنین یادآور ماجرای پسربچه خردسال کرد سوری «آیلان» است که ۴ سال پیش پیکر بی‌جان او در سواحل بدروم ترکیه، جهان را شوکه کرد. عکس پیکر بی جان «آیلان» که ۴ سال پیش دنیا را شوکه و غمگین کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور9 ساعت قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
الفالف19 ساعت قبل
وی تصریح کرد: اموال وزیر امورخارجه کشورمان را هم ضبط میکنند که البته ایشان نه در آمریکا و نه در جای دیگری در خارج از کشور حتی یک حساب بانکی و یک وجب ملک نداشته و ندارند. گفتنی است، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا شب گذشته تحریم‌های جدیدی علیه ایران را امضا کرد. آمریکا اعلام کرده بود که ظریف وزیر خارجه ایران در لیست تحریم‌های جدید امریکا قرار خواهد گرفت و ظریف نیز شامل دور جدید تحریم‌ها خواهد بود. در همین رابطه سید عباس موسوی سخنگوی دستگاه دیپلماسی نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «تحریم بی‌حاصل رهبری ایران و نیز فرمانده دیپلماسی کشور یعنی بسته شدن همیشگی راه دیپلماسی با دولت مستأصل آمریکا. دولت ترامپ در حال نابودی همه سازوکارهای جا افتاده بین المللیبرای حفظ صلح و امنیت جهانی است.»
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
پیشنهاد ماپول را به جای صنایع در چاه ول می‌‌کنند/صنایع قربانی بانک‌ها شدند /هیچ دولتی تاکنون جسارت اصلاح ساختار اقتصاد کلان در کشور را نداشته است/اگر استقلال و پرسپولیس را مجانی به دو نفر بدهند یکسال بعد پس می‌دهندسیگنال‌های یک شلیک ایرانی به «ترامپ» و «گروه بی» افزایش خطر جنگ هسته‌ای در جهان/ مهم‌ترین قدرتهای هسته‌ای دنیا را بشناسیدجنگهایی با احمقانه‌ترین علت‌ها؛ از کشتار ۱۰ هزار انسان به علت یک باد معده تا ۷ سال جنگ به علت روسپی خواندن معشوقه لویی پانزدهم/ وقتی یک خوک باعث جنگ بین دو ملت می‌شودروش‌های عجیب و ترسناک اعدام در کره شمالی را بشناسید/ از خوراک سگها و ماهی‌های گرسنه شدن تا اعدام با ضد هوایی و خمپاره/ آیا کیم جونگ اون برای قتل مخالفانش از «پرستوها» استفاده می‌کند؟ یارانه می‌تواند یک میلیون تومان شود / آمریکا احمق است که با تحریم، ما را از نفت فروشی عبور می‌دهد/ هر ایرانی برای جبران ورشکستگی موسسات مالی، ۵۰۰هزار تومان از جیب داد
برنابرنا9 ساعت قبل
انا لله و انا الیه راجعونخبر درگذشت همکار گرانقدر وزارت امور خارجه و نماینده مردم شریف نطنز و بادرود در مجلس شورای اسلامی موجب تاثر و تالم عمیق اینجانب و همکاران ایشان در وزارت امور خارجه شد. مرحوم دکتر صفاری از دیپلمات‌ها و سفرای خدوم، پرتلاش و موفق دستگاه دیپلماسی بودند که در دوران خدمت در وزارت امور خارجه منشأ خدمات و تلاش‌های بسیاری در حوزه سیاست خارجی شدند. این ضایعه غم انگیز را به خانواده آن مرحوم، مردم حوزه انتخابیه و همچنین همکاران ایشان در مجلس شورای اسلامی و وزارت امور خارجه تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند سبحان برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می‌نمایم. محمدجواد ظریفوزیر امور خارجه
نامه‌نیورنامه‌نیور9 ساعت قبل
معتقدم اصلاح طلبان امروز در مسیر نوعی افکارسازی برای آقای روحانی پیش می‌روند. آنها می‌خواهند آقای روحانی زیر پای خود را شل ببیند و استعفا دهد. روحانی از اول هم روحیه نداشتآقای روحانی روز گذشته گفته بود «اذیت کردند و غر زدند که نگذاشتند یک روز لذت ببریم»، آیا می‌توان گفت تاب آوری دولت روحانی کم شده است؟ آقای روحانی از اول هم روحیه نداشت. جهانگیری یکجاهایی از دست روحانی کلافه و عصبانی می‌شودآیا آقای جهانگیری نقش کاتالیزور را برای استعفای آقای روحانی ایفا می‌کند؟ خیر این ناراحتی‌های آقای جهانگیری از آقای روحانی را برنامه ریزی شده نمی‌دانم. دولت روحانی به پایان ۹۸ می‌رسد؟ زمان نمی‌توانم بدهم چون دولت حتی یک نقطه اتکا ندارد که براساس آن بتواند سایر حوزه‌ها را ترمیم کند.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

6 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

4 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

6 روز قبلفارس2

استفاده از کارت سوخت شخصی از ۲۰ مرداد الزامی است

2 روز قبلجام نیوز1

وزارت بهداشت: نگرانی از کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلایل اقتصادی

4 روز قبلعصر ایران1

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

4 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

5 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

5 روز قبلالف1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

6 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

6 روز قبلالف1