قرار مجلسی‌ها برای سوال از ظریف درباره رژیم حقوقی دریای خزر به تعویق افتاد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

قرار مجلسی‌ها برای سوال از ظریف درباره رژیم حقوقی دریای خزر به تعویق افتاد

قربانی در گفتگو با الف مطرح کرد؛ پاسخگویی ظریف برای تقسیمات دریای خزر در صحن مجلس

الفخبرگزاری الف
قربانی در گفتگو با الف مطرح کرد؛ 			پاسخگویی ظریف برای تقسیمات دریای خزر در صحن مجلس
نماینده آستانه اشرفیه از پاسخگویی ظریف برای تقسیمات دریای خزر در صحن مجلس خبر داد.

محمد حسین قربانی نماینده آستانه اشرفیه درمجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به سوالش از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که در جلسه امروز سه شنبه مجلس مطرح می‌شود، گفت: محور این سال در خصوص تقسیمات دریای خزر بین پنچ کشور ساحلی است.

وی افزود: میزان و حدود این تقسیمات برای ما مشخص نیست و وزیر خارجه باید بطور شفاف و روشن این موضوع را توضیح دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه باید مشخص شود که چه میزان از حق و حقوق مردم ایران در این تقسیمات رعایت شده است، گفت: مردم نگران هستند و این گونه می‌گویند که حقوق و حقوق ملت ایران در دریای خزر واگذار شده است.

قربانی با بیان اینکه سوال مذکور قبلا در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح شده، تصریح کرد: وزیر منکر واگذاری حق وحقوق ملت ایران در این تقسیمات شده و توضیح روشنی به کمیسیون نداد.

وی تصریح کرد: پاسخ‌های وزیر قانع کننده نبود و ظریف باید در صحن مجلس پاسخ شفافی در این زمینه بدهد.

خواندن خبر در سایت منبع

دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران از ظریف

تسنیمخبرگزاری تسنیم
دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران از ظریف
مسئول بسیج دانشویی دانشگاه تهران گفت: از همینجا به ایشان اعلام می‌کنم که هر زمان که از مسافران این هفته خود در وزارت امور خارجه فارغ شدند ما در دانشگاه تهران هفته آینده منتظرشان هستیم و رسما از ایشان دعوت بعمل می‌آوریم.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری تسنیم، علی طلوعی مسئول بسیج دانشگاه تهران در حاشیه کنفرانس خبری بسیج‌های دانشجویی دانشگاه‌های کشور که امروز در لانه جاسوسی برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم، مبنی براینکه حضور یافتن آقای ظریف در چند روز گذشته در یکی از مدارس تهران و دریافت بسته پیشنهادی دانش آموزان در خصوص علت خروج امریکا از برجام با توجه به حضور نیافتن اقای ظریف در طی این ۶ سال در دانشگاه‌ها، گفت: علی رغم بارها دعوت بسیج دانشجویی و تشکلها از جناب آقای ظریف متأسفانه در این ۶ سال شاهد این بودیم که ایشان در هیچ یک از دانشگاه‌های کشور برای حضور میان دانشجویان و پاسخگویی به سوالات آنان حول محور مسائل سیاسی کشور تمایلی نشان دادند.

وی ادامه داد: اتفاقات اخیر این هفته یعنی آمدن نخست وزیر ژاپن و وزیر امور خارجه آلمان همچنین گرفتن جشن تولد ملکه انگلیس در سفارت خانه ایران بیشتر از پیش برای جنبش دانشجویی و دانشجویان سوالاتی را ایجاد می‌کند به همین خاطر آقای ظریف بدانند که سوالات ما کماکان باقیست.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه همانطور که وزیر امور خارجه دانش آموزان را به عقلانیت قبول دارند باید دانشجویان را نیز حائز این ویژگی بدانند تأکید کرد: آقای ظریف باید در جمع ما نیز بیایند و پاسخگوی سوالات دانشجویان باشند،

طلوعی در پایان سخنان خود از آقای دکتر ظریف برای حضور در دانشگاه تهران دعوت کرد و گفت: من از همینجا به ایشان اعلام می‌کنم که هر زمان که از مسافران این هفته خود در وزارت امور خارجه فارغ شدند ما در دانشگاه تهران هفته آینده منتظرشان هستیم و رسما از ایشان دعوت بعمل می‌آوریم.

خواندن خبر در سایت منبع

درخواست دولت برای تعویق سوال از «ظریف» درباره رژیم حقوقی دریای خزر

تسنیمخبرگزاری تسنیم
درخواست دولت برای تعویق سوال از «ظریف» درباره رژیم حقوقی دریای خزر
عضو هیئت رئیسه مجلس از به تعویق افتادن سوالات نمایندگان از وزیر امور خارجه به دلیل درخواست دولت خبر داد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علیرضا رحیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۱ خرداد) قوه مقننه، گفت: دولت به لحاظ زمانی درخواست تعویق سوال از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه را داشت و نمایندگان سوال‌کننده نیز با این امر موافقت کردند.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: به همین دلیل سوال از وزیر امور خارجه به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش تسنیم، قرار بود سوالات مصطفی کواکبیان نماینده تهران، عبدالکریم حسین‌زاده نماینده نقده و همچنین محمدحسین قربانی نماینده آستانه‌اشرفیه از وزیر امور خارجه پیرامون رژیم حقوقی دریای خزر در صحن علنی امروز سه شنبه ۲۱ خردادماه بررسی شود.

انتهای‌پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

بررسی سوال از «ظریف» در مجلس به جلسه آینده موکول شد

مهرخبرگزاری مهر
بررسی سوال از «ظریف» در مجلس به جلسه آینده موکول شد
بررسی سوال از وزیر امور خارجه به دلیل دیدارهای وی با همتای آلمانی‌اش به جلسه آینده مجلس موکول شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بررسی سوال نمایندگان تهران، نقده، اشنویه و آستانه اشرفیه از وزیر امور خارجه در مورد وضعیت حقوقی دریای خزر، در دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی قرار داشت.

اما به دلیل دیدارهای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با همتای آلمانی‌اش، بررسی این سوال به جلسه آینده مجلس شورای اسلامی موکول شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
به نظر می‌رسد ترامپ مابین تهدید نظامی و پیش دستی دیپلماتیک گام برمیدارد اما به هیچ یک پایبند نیست. در جایگاه‌های مختلف هشدار داده که همیشه فرصت درگیری با ایران وجود دارد در حالی که خواستار مذاکره است بدون آنکه برنامه آشکاری برای آن داشته باشد. ترامپ چنین نظراتی را از ماه گذشته که تنش‌ها میان کاخ سفید و ایران تشدیدیافته، اعلام کرده اما اهداف خاصی برای مذاکرات مشخص نکرده و انگیزه به تهران برای این کار نداده است. واکنش ایران احتیاط آمیز و هوشیارانه بود. در یک سال گذشته، تهران بر سر معاهده مانده است که عمدتا در جهت همسویی با اروپا است. اگر چه متحدین اروپایی و دموکرات‌های کنگره درباره سطح تهدیدات تردید داشتند ترامپ اعلام کرد در روز ۲۴ ماه مه او ۱، ۵۰۰ نیروی اضافی در خاورمیانه مستقر خواهد کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
در نتیجه، آقای ترامپ در شرایط کنونی مجبور شده است که بین دو گزینه جنگ و صلح یکی را انتخاب کند. او معتقد است که اقدام نظامی آمریکا علیه ایران در آینده نزدیک اجتناب ناپذیر خواهد بود. آقای ترامپ هدف خود از تهدید به نابودی کامل کره شمالی را بازگرداندن رهبر این کشور به میز مذاکره عنوان کرده بود. هفته گذشته دولت ترامپ ایران را به عنوان مقصر حملات علیه نفت کش‌های ژاپنی و نروژی در خلیج عمان معرفی کرد. بسیاری از متحدان نزدیک آقای ترامپ از بی میلی او برای متوسل شدن به اقدام نظامی تقدیر کرده‌اند.
خبر فوریخبر فوری23 ساعت قبل
اسکای نیوز عربی اعلام کرد تحریم‌های وعده داده شده آمریکا که از دوشنبه علیه ایران آغاز می‌شود، بسیار سنگین خواهد بود. به گزارش خبر فوری، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در روز دوشنبه خبر داد. برخی منابع عربی هم می‌گویند محصولات کشاورزی و خشکبار ممکن است فهرست روز دوشنبه ترامپ علیه ایران باشد. در این میان، برخی نیز گمان دارند که این تحریمها شامل فضای مجازی و کاربری رایانه‌ها و اینترنت است و می‌تواند کاربری ایرانیان در اینستاگرام و یا حتی گوگل را شامل شود. اکنون باید صبر کرد و دید که تحریمهای ترامپ شامل چه چیزهایی می‌شود.
الفالف1 روز قبل
گروه جهان الف، ۲ تیر ۱۳۹۸، ۰۹:۱۷ ۳۹۸۰۴۰۲۰۴۲العام نوشت: در حالی که تقریبا کمتر مقوله‌ای را در ایران می‌توان یافت که مشمول تحریم آمریکا واقع نشده باشد ترامپ مجددا از تحریم‌های جدید علیه ایران از فردا دوشنبه خبر داد. تحلیل: نفس تاکید بر اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران یعنی انکه برنامه اعمال تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی به نتیجه مطلوب کاخ سفید نرسیده است. معنای دیگر اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران این است که از یک سو تهدید به گزینه نظامی علیه ایران کارساز نیست و از دیگر سو همچنان گزینه تحریم اقتصادی نسخه نجات بخش ترامپ از باتلاقی به نام ایران محسوب می‌شود. ترامپ علی رغم گذشت بیش از یک سال از بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران همچنان امیدوار به این سیاست است. درچنین شرایطی بدیهی است که بر میزان عصبانیت ترامپ افزوده شود و تنها راه باقیمانده فراروی خود یعنی تشدید تحریم علیه ایران را حداقل با هدفی تبلیغاتی توسعه دهد هر چند هیچ فضایی برای اعمال تحریم جدید باقی نمانده باشد.

معامله قرن؛ گفتمانی برای مبادله پول با صلح

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
طرح معامله قرن در این دو کلمه خلاصه می‌شود، پول در برابر صلح، طرحی که از ان به عنوان صلح برای کامیابی هم یاد می‌شود وقرار است ۵۰ میلیارد دلار برای رونق اقتصادی، ایجاد زیرساختها، اشتغالزایی و بهبود اوضاع معیشتی فلسطینیان سرمایه گذاری شود. براساس اخبار درز کرده از طرح معامله قرن، ۷۰ درصد این کمک مالی از طریق کشور‌های عربی منطقه باید تامین شود، در مقابل فلسطینیان باید همه انچه که ۷۰ سال برای ان جنگیده‌اند تقدیم کنند. براساس طرح معامله قرن که یکی از نمایندگان مجلس کویت از ان به عنوان سیلی قرن یاد می‌کند فلسطینیان باید از حق بازگشت به سرزمین مادری چشم پوشی کنند، یهودی سازی قدس کامل می‌شود وفلسطینیان از حق خود براراضی اشغالی باید چشم پوشی کنند. عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه اینترنتی رای الیوم معتقد است: آن‌ها که برای اجرای معامله قرن بسیج شده‌اند باید بدانند که با توجه به اتحاد گروه‌های فلسطینی در مقابله معامله قرن، این طرح آغازگر انتفاضه سوم، لغو توافقنامه اوسلو و فروپاشی همه اقدامات همسو با عادی سازی خواهد بود. در کنار مخالفت گروه‌های فلسطینی معامله قرن به دلیل عدم همراهی بازیگران بین المللی موضوع فلسطین یعنی، مقاومت، روسیه، چین و اتحادیه اروپا از هم اکنون محکوم به شکست است.
برنابرنا22 ساعت قبل
یک پایگاه خبری ساعاتی قبل در گزارشی مدعی شد که در پی بروز مباحثه‌ای در جلسه‌ای در روز شنبه، بین روحانی و جهانگیری معاون اول رییس جمهور تصمیم به ترک جلسه مذکور گرفت که علی لاریجانی او را منصرف کرد. براساس گزارش ادعایی این پایگاه خبری، جهانگیری بعد از این ماجرا در محل کار خود حاضر نشد. همچنین حسام الدین آشنا مشاور رییس جمهور در توئیتی که به نظر می‌رسد بی ارتباط با این ماجرا نباشد، نوشت: "جلسات عالی کشور نه جای بله قربان گویی است، نه جای خطاب و عتاب و نه جای قهر و ناسازگاری. بزرگان کشور در این جلسات، دیدگاه‌های سازمانی مختلف و گاه متعارض را با صراحت تمام مطرح و تبادل نظر را تا رسیدن به بهترین تصمیم برای بهبود زندگی مردم دنبال می‌کنند. " جلسات هیئت وزیران هر هفته عصر روزهای یکشنبه و صبح روزهای چهارشنبه در ساختمان ریاست جمهوری و به ریاست رئیس جمهوری و با حضور معاون اول رئیس جمهوری و اعضای کابینه برگزار می‌شود.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

4 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

2 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

4 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

2 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

3 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

3 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

4 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1