قرار مجلسی‌ها برای سوال از ظریف درباره رژیم حقوقی دریای خزر به تعویق افتاد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

قرار مجلسی‌ها برای سوال از ظریف درباره رژیم حقوقی دریای خزر به تعویق افتاد

قربانی در گفتگو با الف مطرح کرد؛ پاسخگویی ظریف برای تقسیمات دریای خزر در صحن مجلس

الفخبرگزاری الف
قربانی در گفتگو با الف مطرح کرد؛ 			پاسخگویی ظریف برای تقسیمات دریای خزر در صحن مجلس
نماینده آستانه اشرفیه از پاسخگویی ظریف برای تقسیمات دریای خزر در صحن مجلس خبر داد.

محمد حسین قربانی نماینده آستانه اشرفیه درمجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار الف با اشاره به سوالش از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که در جلسه امروز سه شنبه مجلس مطرح می‌شود، گفت: محور این سال در خصوص تقسیمات دریای خزر بین پنچ کشور ساحلی است.

وی افزود: میزان و حدود این تقسیمات برای ما مشخص نیست و وزیر خارجه باید بطور شفاف و روشن این موضوع را توضیح دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه باید مشخص شود که چه میزان از حق و حقوق مردم ایران در این تقسیمات رعایت شده است، گفت: مردم نگران هستند و این گونه می‌گویند که حقوق و حقوق ملت ایران در دریای خزر واگذار شده است.

قربانی با بیان اینکه سوال مذکور قبلا در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح شده، تصریح کرد: وزیر منکر واگذاری حق وحقوق ملت ایران در این تقسیمات شده و توضیح روشنی به کمیسیون نداد.

وی تصریح کرد: پاسخ‌های وزیر قانع کننده نبود و ظریف باید در صحن مجلس پاسخ شفافی در این زمینه بدهد.

خواندن خبر در سایت منبع

دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران از ظریف

تسنیمخبرگزاری تسنیم
دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران از ظریف
مسئول بسیج دانشویی دانشگاه تهران گفت: از همینجا به ایشان اعلام می‌کنم که هر زمان که از مسافران این هفته خود در وزارت امور خارجه فارغ شدند ما در دانشگاه تهران هفته آینده منتظرشان هستیم و رسما از ایشان دعوت بعمل می‌آوریم.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری تسنیم، علی طلوعی مسئول بسیج دانشگاه تهران در حاشیه کنفرانس خبری بسیج‌های دانشجویی دانشگاه‌های کشور که امروز در لانه جاسوسی برگزار شد، در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم، مبنی براینکه حضور یافتن آقای ظریف در چند روز گذشته در یکی از مدارس تهران و دریافت بسته پیشنهادی دانش آموزان در خصوص علت خروج امریکا از برجام با توجه به حضور نیافتن اقای ظریف در طی این ۶ سال در دانشگاه‌ها، گفت: علی رغم بارها دعوت بسیج دانشجویی و تشکلها از جناب آقای ظریف متأسفانه در این ۶ سال شاهد این بودیم که ایشان در هیچ یک از دانشگاه‌های کشور برای حضور میان دانشجویان و پاسخگویی به سوالات آنان حول محور مسائل سیاسی کشور تمایلی نشان دادند.

وی ادامه داد: اتفاقات اخیر این هفته یعنی آمدن نخست وزیر ژاپن و وزیر امور خارجه آلمان همچنین گرفتن جشن تولد ملکه انگلیس در سفارت خانه ایران بیشتر از پیش برای جنبش دانشجویی و دانشجویان سوالاتی را ایجاد می‌کند به همین خاطر آقای ظریف بدانند که سوالات ما کماکان باقیست.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه همانطور که وزیر امور خارجه دانش آموزان را به عقلانیت قبول دارند باید دانشجویان را نیز حائز این ویژگی بدانند تأکید کرد: آقای ظریف باید در جمع ما نیز بیایند و پاسخگوی سوالات دانشجویان باشند،

طلوعی در پایان سخنان خود از آقای دکتر ظریف برای حضور در دانشگاه تهران دعوت کرد و گفت: من از همینجا به ایشان اعلام می‌کنم که هر زمان که از مسافران این هفته خود در وزارت امور خارجه فارغ شدند ما در دانشگاه تهران هفته آینده منتظرشان هستیم و رسما از ایشان دعوت بعمل می‌آوریم.

خواندن خبر در سایت منبع

درخواست دولت برای تعویق سوال از «ظریف» درباره رژیم حقوقی دریای خزر

تسنیمخبرگزاری تسنیم
درخواست دولت برای تعویق سوال از «ظریف» درباره رژیم حقوقی دریای خزر
عضو هیئت رئیسه مجلس از به تعویق افتادن سوالات نمایندگان از وزیر امور خارجه به دلیل درخواست دولت خبر داد.

- اخبار سیاسی -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علیرضا رحیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۱ خرداد) قوه مقننه، گفت: دولت به لحاظ زمانی درخواست تعویق سوال از محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه را داشت و نمایندگان سوال‌کننده نیز با این امر موافقت کردند.

عضو هیئت رئیسه مجلس افزود: به همین دلیل سوال از وزیر امور خارجه به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش تسنیم، قرار بود سوالات مصطفی کواکبیان نماینده تهران، عبدالکریم حسین‌زاده نماینده نقده و همچنین محمدحسین قربانی نماینده آستانه‌اشرفیه از وزیر امور خارجه پیرامون رژیم حقوقی دریای خزر در صحن علنی امروز سه شنبه ۲۱ خردادماه بررسی شود.

انتهای‌پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

بررسی سوال از «ظریف» در مجلس به جلسه آینده موکول شد

مهرخبرگزاری مهر
بررسی سوال از «ظریف» در مجلس به جلسه آینده موکول شد
بررسی سوال از وزیر امور خارجه به دلیل دیدارهای وی با همتای آلمانی‌اش به جلسه آینده مجلس موکول شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بررسی سوال نمایندگان تهران، نقده، اشنویه و آستانه اشرفیه از وزیر امور خارجه در مورد وضعیت حقوقی دریای خزر، در دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی قرار داشت.

اما به دلیل دیدارهای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با همتای آلمانی‌اش، بررسی این سوال به جلسه آینده مجلس شورای اسلامی موکول شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

واکنش تند برادر ستاره اسکندری به فیلم منتشرشده از خواهرش در ترکیه

رکنارکنا1 روز قبل
روز گذشته فیلمی از ستاره اسکندری در ترکیه در فضای مجازی منتشر شد که بازتاب زیادی داشت و برادر او واکنش تندی نسبت به این موضوع داشت. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فراروفرارو1 روز قبل
نکته همین‌جاست؛ تأکید بر استفاده از زنان در کادر درمانی و خدماتی بیمارستان‌های تخصصی زنان. چند ‌سال پیش بود که بیمارستان مهدیه که یک بیمارستان تخصصی زنان است، با مشکل جذب نیرو مواجه شد. قدمت بیمارستان‌های تخصصی زنان و زایمان به قبل از انقلاب می‌رسد. برای توسعه بیمارستان‌های زنان تکلیفی نداریممسئولان وزارت بهداشت می‌گویند که بیمارستان‌های جامع زنان، با توجه به فرهنگ کشور، برای تأمین آرامش زنان ایجاد می‌شوند. تأکید دستجردی بر راه‌اندازی بیمارستان‌های جامع زنان بود؛ بیمارستان‌هایی که به ‌طور کامل و در همه تخصص‌ها مربوط به زنان است و فقط زنان در آن تردد می‌کنند؛ یعنی یک بیمارستان زنانه تمام‎‌عیار.

دیدار موریسون با خرازی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، اندرو موریسون وزیر مشاور انگلیس در امور خاورمیانه و خرازی رئیس شوراری راهبردی روابط خارجی وزارت امور خارجه در این دیدار درباره مسائل منطقه و برجام ‌گفتگو می‌کنند. بر اساس شنیده‌ها، موریسون همچنین درباره تصمیم ایران مبنی بر تعلیق برخی از اقدامات برجامی صحبت خواهد کرد. به گفته وزارت خارجه انگلیس، این سفر فرصتی برای تعامل سازنده، صادقانه و بی‎پرده خواهد بود.

بازداشت دهها فعال زیست محیط در آلمان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی ای پی تی ان؛ ­پلیس آلمان دهها فعال محیط زیستی را که به شروع به کار یک معدن زغال سنگ اعتراض داشتند، بازداشت کرد. پلیس آلمان دهها نفر از فعالان محیط زیستی را که به شروع به کار بزرگترین معدن زغال سنگ لیگینیتی اعتراض داشتند و وارد محوطه این معدن شده بودند, بازداشت کرد. پلیس در ابتدای کار به این معترضان که در محوطه معدن گارزوایلر (Garzweiler) در غرب آلمان وارد شده بودند و این اقدام آنها, جانشان را تهدید می‌کرد، دستور خروج داده بود. به گفته خبرگزاری‌های آلمان, در درگیری با این معترضان, شماری از افسران پلیس نیز زخمی شده‌اند ولی به جزئیات بیشتر این حادثه اشاره‌ای نشده است. پیشتر نیز برخی از معترضان موفق شده بودند راه آهن متصل به این معدن را مسدود سازند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
در نتیجه، آقای ترامپ در شرایط کنونی مجبور شده است که بین دو گزینه جنگ و صلح یکی را انتخاب کند. او معتقد است که اقدام نظامی آمریکا علیه ایران در آینده نزدیک اجتناب ناپذیر خواهد بود. آقای ترامپ هدف خود از تهدید به نابودی کامل کره شمالی را بازگرداندن رهبر این کشور به میز مذاکره عنوان کرده بود. هفته گذشته دولت ترامپ ایران را به عنوان مقصر حملات علیه نفت کش‌های ژاپنی و نروژی در خلیج عمان معرفی کرد. بسیاری از متحدان نزدیک آقای ترامپ از بی میلی او برای متوسل شدن به اقدام نظامی تقدیر کرده‌اند.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
نمایندگان مجلس طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه گذاری مردم را به علت وجود برخی اشکالات قانونی به کمیسیون انرژی ارجاع دادندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه گذاری مردم را به علت وجود برخی اشکالات قانونی به کمیسیون انرژی ارجاع دادند.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

آیا ترامپ واقعا 10 دقیقه پیش از حمله به ایران منصرف شد؟

خبری2 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - دوشنبه 3 تیرماه

خبری3 ساعت قبل

فعالیت‌های پمپئو در سطح جهانی و در مقابله با ایران

خبری4 ساعت قبل

غرق شدن کودک سه ساله در رودخانه بشار براثر بی‌احتیاطی والدین

آفتاب‌نیوز5 دقیقه قبل

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی: مردم طالب سالن سینما و فیلم باکیفیت هستند

خبرآنلاین6 دقیقه قبل

آقای داورزنی حتی شنیدن این شایعه هم قشنگ نیست

خبرآنلاین6 دقیقه قبل

رضایی، مدیرعامل باشگاه فولاد: بابت پیوستن بلبلی به استقلال، به سازمان لیگ شکایت کرده‌ایم؛ یک ریال بابت خسارت‌‌های ورزشگاه فولاد، پرداخت نشده است

طرفداری6 دقیقه قبل

برخورد قاطع با پدیده سگ گردانی در کرج

خبرآنلاین7 دقیقه قبل

اجرای ۶۲ پروژه سرمایه گذاری گردشگری در آذربایجان شرقی

خبرآنلاین7 دقیقه قبل

فوتبال جهان|‌ طعنه خامس به رئالی‌ها: اینجا افرادی هستند که بیش از اندازه دستور می‌دهند!

تسنیم8 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

4 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

2 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

4 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

3 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

3 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

4 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1