اخبار روز بازار خودرو - شنبه 25 خردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - شنبه 25 خردادماه

قیمت روز خودرو‌های داخلی (۹۸/۳/۲۵)

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
قیمت روز خودرو‌های داخلی (۹۸/۳/۲۵)
بر اساس مشاهدات میدانی؛ نرخ تمامی خودرو‌های داخلی در بازار با افزایش ۲ تا ۱۰ میلیون تومان همراه شد.

به گزارش وانانیوز، بر اساس مشاهدات میدانی؛ نرخ تمامی محصولات ایران خودرو با افزایش قیمت در بازار همراه شد، به طوریکه پژو پارس دوگانه سوز با ۲ میلیون تومان افزایش به مبلغ ۱۰۴ میلیون تومان؛ سمند سورن با ۳ میلیون تومان افزایش به مبلغ ۹۶ میلیون تومان و هایما اس ۵ توربو با ۱۲ میلیون تومان افزایش ۲۶۵ میلیون تومان معامله شد.قیمت محصولات سایپا نیز با افزایش قیمت همراه شد. امروز سایپا ۱۵۱ با یک میلیون تومان افزایش به مبلغ ۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان؛ وانت زامیاد گازسوز (ساده) با ۳ میلیون تومان افزایش به مبلغ ۸۹ میلیون تومان و ساینا اتوماتیک با ۹ میلیون تومان افزایش به مبلغ ۸۱ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

قیمت روز خودرو‌های داخلی (۹۸/۳/۲۵) - 3قیمت روز خودرو‌های داخلی (۹۸/۳/۲۵) - 4قیمت روز خودرو‌های داخلی (۹۸/۳/۲۵) - 5

خواندن خبر در سایت منبع

آپشن هایی که از خودروهای ایرانی آب می‌روند

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
آپشن هایی که از خودروهای ایرانی آب می‌روند
درحالی که تمام شرکت‌های معتبر خودروسازی در جهان تلاش می‌کنند برای رقابت با سایر شرکت‌ها، آپشن‌های جدیدی را به محصولات جدید خود اضافه کنند، مدتی است که خودروسازان داخلی ما در تولیدات برخی خودروها آپشن‌های موجود را نیز به بهانه‌های مختلف حذف می‌کنند.

به گزارش مشرق، درحالی که تمام شرکت‌های معتبر خودروسازی در جهان تلاش می‌کنند برای رقابت با سایر شرکت‌ها، آپشن‌های جدیدی را به محصولات جدید خود اضافه کنند، مدتی است که خودروسازان داخلی ما در تولیدات برخی خودروها آپشن‌های موجود را نیز به بهانه‌های مختلف حذف می‌کنند. با این‌حال به‌دلیل نبود رقابت سالم در بازار تولید، صدای مصرف‌کننده به جایی نمی‌رسد. ‌

خریداران خودرو هر روز با شوک جدیدی روبه‌رو می‌شوند، یک روز بحث گران شدن خودرو مطرح می‌شود و بار دیگر اتمام سهمیه پیش‌فروش خودرو پیش از باز شدن سایت ثبت‌نامی. این روزها هم موضوع حذف برخی آپشن‌های خودرو دغدغه خریداران شده است.

در روزهای اخیر پیش‌فروش خودرو دنا پلاس در حالی آغاز شد که براساس اعلام وب‌سایت ایران‌خودرو، آپشن‌های آن کمتر شده‌اند و از این پس به جای رینگ آلیاژی آلومینیومی، رینگ فولادی و قالپاق خواهد داشت. چند روز پس از آن شایع شد که سانروف نیز از لیست امکانات دنا پلاس خط خورده و حالا در فاکتورهای این خودرو دیگر خبری از رینگ اسپورت و سانروف نیست. کروز کنترل نیز از امکانات مهم دنا پلاس بود اما اکنون از این خودرو حذف شده است. به نظر می‌رسد اگر ایران‌خودرو با همین فرمان پیش رود و آپشن‌های این خودرو را هر روز کمتر کند، دیگر هیچ تفاوتی میان دنا و دنا پلاس وجود نخواهد داشت و تولیدکننده همان دنای قدیمی را با قیمت دنا پلاس جدید و با نام جدید به مشتری ارائه خواهد کرد.

حذف آپشن‌ها محدود به محصولات ایرانی نیست

بسیاری معتقدند که این شیوه ارائه محصول خودروسازان فقط در ایران اتفاق می‌افتد و به نوعی غش در معامله است و باید به آن رسیدگی حقوقی و قانونی شود؛ اما آقای فرید زاوه، کارشناس صنعت خودرو نظر دیگری دارد. او به «صبح‌نو» می‌گوید: تفاوت آپشن خودرو محدود به ایران نیست. کسانی که قبلا به صورت عمده از کشورهای خارجی خرید انبوه خودرو کرده باشند، می‌دانند که گاهی تولیدکننده به هر دلیلی امکان تحویل خودرو با تمام مشخصاتی که قبلا عنوان کرده را ندارد. او در پاسخ به این سؤال که تولیدکننده این کسری آپشن را چطور جبران می‌کند، می‌گوید: خودروساز به عنوان پیش‌درآمد این تغییر آپشن‌ها را اعلام می‌کند تا مشتری تصمیم بگیرد که کالا را دریافت کند یا نه. البته گاهی هم اعلام نمی‌کند و قیمت نهایی خودرو را کمتر از قیمت اعلام‌شده تحویل مشتری می‌دهد.

این واردکننده خودرو توضیح می‌دهد: البته این رفتار خوبی نیست. این اتفاق چندین‌بار برای من به‌عنوان واردکننده خودروی خارجی افتاده است. مثلا ۵۰ خودرو تحویل گرفته‌ام که برخی از آپشن‌های آن با آپشن‌های اولیه متفاوت بود و مبلغ کمی هم به همین دلیل ارجاع دادند اما زمانی که خودرو را در بازار فروش ایران عرضه کردیم، ضرر بیشتری شامل حال ما شد. به گفته زاوه این اتفاق زمانی می‌افتد که محدودیت‌هایی در زمینه تأمین قطعات به وجود می‌آید و چون شرکت نمی‌خواهد تعهداتش به مدت طولانی عقب بیفتد با اعمال تغییراتی محصول را به مشتری تحویل می‌دهد.

این کارشناس صنعت خودرو ادامه می‌دهد: درهر صورت این تغییر آپشن‌ها باعث می‌شود تا مشتری شاکی شده و اعتماد مشتری کم شود اما در شرایط خاص، گزینه گریزناپذیری است. در ایران هم در عرضه جدید، خودرو دنا پلاس با این تغییر آپشن روبه‌رو بوده که به نظر می‌رسد به دلیل مشکلات اقتصادی موجود بوده است. خودرو سازان به‌دلیل تورم اکنون حتی قادر نیستند تا خودروهای پیش‌فروش‌شده را به موقع تحویل دهند. متاسفانه نوسانات ارز و تورم در ایران بهانه‌ای به دست خودروسازان داده تا هربار از کیفیت خودرو و آپشن‌های آن‌ها بکاهند. روزی نوسان ارز را بهانه می‌کنند و روز دیگر تغییر در قیمت مواد اولیه را دلیلی بر کم‌فروشی یا گران‌فروشی‌شان عنوان می‌کنند و در نهایت زمانی هم به‌دلیل تحریم‌ها، آپشن‌هایی را از خودرو حذف می‌کنند. در زمان‌هایی هم که دیگر آپشنی برای حذف وجود ندارد یا تحریمی جدی در مورد قطعه‌ای نیست، بدون آگاهی مشتری، قطعه‌های بی‌کیفیت را جایگزین قطعه‌های اصیل می‌کنند.

تاریخچه حذف آپشن از خودروهای ایرانی

هرچند که خودروسازان شرایط فعلی اقتصادی کشور را دلیل حذف آپشن‌ها می‌دانند اما این نخستین باری نیست که آپشن‌های خودروی ایرانی به بهانه‌ای حذف می‌شود. نخستین بار زه ضربه‌گیر پراید بود که از آپشن‌های تولید سایپا حذف شد و پس از آن، ایران‌خودرو نیز این شیوه کم‌فروشی را در دستور خود قرار داد. آن‌ها ابتدا ترمز دیسکی عقب را از پژو پارس LX حذف کردند که نه‌تنها یک آپشن لوکس و لاکچری نبود بلکه به‌طور مستقیم با ایمنی و جان مسافران در ارتباط بود. بعدها خریداران خودروهای داخلی به این کم‌فروشی‌ها و حذف‌ها عادت کردند؛ یک روز ضبط صوت و رینگ اسپورت و سیستم سخنگوی عیب‌یاب حذف شد و روز دیگر اقلام قدیمی و بی‌کارکردی مانند ضبط صوت‌های کاستی روی خودروهای جدید نصب شد و به خریداران این‌گونه تحمیل شد که اگر هر آپشنی علاوه بر موتور اصلی و چهارچرخ و بدنه بخواهند باید هزینه‌ای جدا برای آن‌ها پرداخت کنند.

از دنا پلاس چه باقی مانده؟

دنا پلاس که محصول شرکت ایران‌خودروست، در ابتدا با دو تیپ معرفی شد؛ اولی با چهار کیسه هوا و دومی با دو کیسه هوا اما پس از مدت کوتاهی خودرو تیپ اول با چهار کیسه هوا را از لیست فروش خود خارج کرد. این نخستین تغییر در عرضه این محصول پرخریدار بود و در ماه‌های اخیر پس از حذف ایربگ‌های جانبی و سانروف، اکنون جاعینکی، رهیاب ماهواره‌ای و آنتن کوسه‌ای از این خودرو حذف شده است. حالا سانروف نیز از دنا پلاس توربو حذف شده است و دنا پلاسی که قرار بود به مراتب پیشرفته‌تر از دنای قبلی باشد و با سدان چینی رقابت کند، دوباره تبدیل به همان دنای قدیمی و ساده تبدیل می‌شود.

کارشناسان این تغییرات را به‌دلیل افزایش هزینه‌های تولید ناشی از نوسانات ارزی و تحریم‌های خودروسازی می‌دانند و پیش‌بینی می‌کنند که سایر خودروها نیز به سمت ساده‌سازی و حذف آپشن‌ها روی آورند به‌طوری که ترمز دیسکی پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و رینگ آلومینیومی پژو پارس، دنا و دانگ فنگ H۳۰ کراس نیز در ماه‌های اخیر حذف شده‌اند.

اینکه فقط دو شرکت خودروسازی در ایران فعال است و عرصه رقابتی وجود ندارد و این موضوع که حمایت از حقوق مصرف‌کننده در فرهنگ اقتصادی کشور هنوز به درستی تبیین نشده، باعث می‌شود تا روز به روز شاهد افت کیفیت برخی محصولات داخلی باشیم و این موضوع اگر چه در ظاهر به نفع تولیدکننده و زیان مصرف‌کننده است؛ اما در نهایت به زیان تولید ملی و پیشرفت صنعت ملی خواهد بود و همچنین به حذف از میدان رقابت جهانی منجر می‌شود.

منبع: صبح نو

خواندن خبر در سایت منبع

هزینه گزاف واردات خودروهای با مصرف‌سوخت بالا بر دوش شهروندان!

ایسناخبرگزاری ایسنا
هزینه گزاف واردات خودروهای با مصرف‌سوخت بالا بر دوش شهروندان!
کارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت خودرو بر این باورند که نبود سیاست گذاری‌های مربوط به آلایندگی وسائل نقلیه در استرالیا، به ازای هر خودرو سالانه ۶۰۰ الی ۹۰۰ دلار هزینه‌ اضافی مربوط به مصرف سوخت بر دوش شهروندان این کشور می‌گذارد.

به گزارش ایسنا، از آنجایی که اتحادیه اروپا، آمریکای شمالی و برخی از کشورهای بزرگ و پیشرفته شرق آسیا همچون ژاپن و کره جنوبی قوانین و مقررات سخت‌گیرانه ای در خصوص آلایندگی وسایل نقلیه وضع کرده‌اند تا علاوه بر حفظ محیط زیست، از افزایش بی رویه مصرف سوخت و هزینه‌های اضافی که دوش شهروندان ساکن در این کشورها می‌افتد، جلوگیری به عمل بیاورند.

اما حالا کارشناسان و تحلیلگران فعال در صنعت خودرو تخمین زده‌اند که نبود سیاست گذاری و قوانین اجرایی در استرالیا موجب شده است شهروندان و صاحبان خودروهای به فروش رفته در این کشور مجبور به پرداخت و صرف هزینه‌های اضافی مربوط به مصرف سوخت شوند.

این هزینه‌های اضافی بر اساس بررسی‌های صورت گرفته از سوی این کارشناسان حدود ۶۰۰ الی ۹۰۰ دلار برای هر خودرو در سال برآورد و اعلام شده است.

جای خالی سیاست گذاری و مقررات مربوط به کنترل آلایندگی وسایل نقلیه در استرالیا علاوه بر هزینه‌های مازاد برای شهروندان، موجب به خطر افتادن محیط زیست این کشور بزرگ نیز شده است و بسیاری از فعالان و انجمن‌های محافظت از محیط زیست را به شدت نگران کرده است. هرچند که آنها در مدت اخیر به شدت تلاش کرده‌اند تا با متقاعد کردن دولت این کشور، به وضع قوانین سخت‌گیرانه برای واردات خودروهای بنزینی و دیزلی که آلایندگی و مصرف سوخت بیشتری دارند، بپردازد.

بر اساس گزارش وب سایت thedriven، رابین اسمیت و جیکوایتهد از اساتید دانشگاه کویینزلند استرالیا در این خصوص خاطرنشان کرده‌اند که اگر این قوانین و مقررات سه سال پیش وضع و اعمال شده بود، بالغ بر یک میلیارد دلار برای مردم و دولت استرالیا صرفه اقتصادی داشت.

آنها در ادامه اظهارات خود همچنین تاکید کردند که هنوز هم برای وضع مقررات سخت‌گیرانه برای واردات خودرو به استرالیا دیر نشده و دولت باید هرچه سریع‌تر در فاکتورهای انتخاب خودروهای وارداتی به این کشور تجدید نظر کند و آن دسته خودروهایی که ضریب آلایندگی و مصرف سوخت بیشتری دارند، را برای واردات و خریداری توسط شهروندان انتخاب نکند.

در سال‌های اخیر، بسیاری از کشورهای جهان به منظور جلوگیری از افزایش گرمایش زمین و همچنین حفاظت بیشتر از محیط زیست به وضع قوانین جدیدی پرداختند تا استفاده از خودروهای پاک همچون برقی، الکتریکی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی برای شهروندان تسهیل یابد و بدین ترتیب از میزان آلودگی شهرهای بزرگ کاسته شود.

بدین ترتیب شرکت‌های خودروسازی بسیاری در سراسر جهان به توسعه، تولید و عرضه محصولات جدیدی که از فناوری‌های مربوط به خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست بهره می‌برند، پرداخته و به رقابت تنگاتنگی در این زمینه پرداخته‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش قیمت خودرو روزانه شده است

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
کاهش قیمت خودرو روزانه شده است
پس از آنکه از ابتدای امسال قیمت‌ها در بازار خودرو کار خود را افزایشی آغاز کرده بود؛ طی چند مدت اخیر با کاهش‌های بعضا روزانه پیش رفته است. به گفته کارشناسان این حوزه روند نزولی قیمت خودرو ادامه‌دار خواهد بود.

خبرگزاری ایسنا: روند رو به رشد قیمت‌ها در بازار خودرو که از فروردین ماه سال جاری مجددا آغاز شد، خودرو را از دسترس مصرف‌کنندگان واقعی دور و به کالایی سرمایه‌ای تبدیل کرد. دلالان نیز به اصطلاح کارشناسان این حوزه «شیطنت» کرده و با قیمت‌گذاری‌های غیرواقعی، بیشتر بر التهابات بازار خودرو دامن زدند.

اما پس از حذف قیمت خودرو و مسکن از آگهی‌های خرید و فروش در سایت‌های اینترنتی که با هدف کنترل قیمت‌ها در بازار مسکن و خودرو انجام شد، تا چندی افزایش قیمت‌ها ادامه داشت، اما پس از آن طی چند هفته اخیر ورق بازار خودرو برگشته و قیمت‌ها سیر نزولی به خود گرفت. این کاهش قیمت خودرو به‌گونه‌ای است که در روز‌های پایانی هفته گذشته سرعت کاهش قیمت افزایش یافت و قیمت‌های بعداز ظهر نسبت به صبح همان روز کمتر شد.

در آخرین روز کاری هفته گذشته (چهارشنبه) قیمت خودرو‌های داخلی بین دو تا پنج میلیون تومان، مونتاژی‌ها پنج الی ۱۰ میلیون تومان و خودرو‌های وارداتی ۱۰ الی ۲۰ میلیون تومان از صبح تا بعدازظهر، کاهش داشت.

در ماه‌های گذشته با افزایش قیمت انواع خودرو‌ها کسی تمایل به فروش خودرو نداشت، اما روند کاهشی قیمت‌ها عاملی شده تا فروشنده در بازار باشد؛ اما خبری از خریدار نیست.

به گفته فعالان بازار خودرو، این روز‌ها خرید و فروش خودرو نسبت به هفته گذشته همچنان با روند کاهشی قیمت‌ها روبه‌رو است. البته یکی از مؤثرترین دلایل این کاهش قیمت‌ها را باید در رکود معاملات در بازار دانست چرا که به اعتقاد فروشندگان خودرو، کمتر مشتری در بازار دیده می‌شود و همه به امید کاهش قیمت دست از خرید کشیده‌اند.

فروشندگان خودرو معتقدند همچنان عرضه خودرو توسط شرکت‌های خودروساز به کندی انجام می‌شود، اما بسته شدن سایت‌های فروش خودرو و آگهی‌های غیر منطقی در فضای مجازی باعث شده تا نرخ‌های خلاف واقع خودرو در بازار کاهش یابد.

در این میان فربد زاوه - کارشناس صنعت خودرو - معتقد است: «به زودی قیمت خودرو به کف می‌رسد. کاهش قیمت خودرو در بازار نتیجه اثرات روانی مسائل سیاسی است که در کشور وجود دارد و این مورد تأثیر خود را بر قیمت ارز نیز گذاشته است. پایداری قیمت‌ها و ادامه روند به مسائل بسیار زیادی بستگی دارد».

وی افزود: ریشه تمامی این اتفاقات خوش‌بینی سیاسی موجود در کشور است و در صورت ادامه شرایط، روال تا چند ماه آینده نیز به همین صورت خواهد بود. البته باید ذکر کرد که رکود سنگین در بازار ایجاد خواهد شد و افراد منتظر کاهش قیمت بیشتر هستند.

همچنین رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران در آخرین گفت‌وگوی خود با ایسنا با بیان اینکه قیمت‌ها در بازار خودرو از مدتی پیش تاکنون نزولی پیش رفته است، از افت بیشتر قیمت‌ها در این بازار و کاهش تقاضا و تعلل مردم برای خرید خودرو به علت اینکه باز هم قیمت‌ها پایین خواهد آمد، خبر داده است.

به گفته سعید مؤتمنی «لازم است که خودروسازان نیز عرضه خود را بیشتر کنند. متأسفانه زمانی که قیمت‌ها کاهشی می‌شود، خودروسازان نیز میزان عرضه خود را پایین می‌آورند. چنانچه ۵۰ هزار خودرویی که طبق اعلام وزیر صنعت قرار است به زودی بازار تزریق شود، وارد شود، قیمت‌ها تعادلی خواهند شد».

خواندن خبر در سایت منبع

پاسخ سازمان حمایت به ایسنا درباره افزایش قیمت‌ ۴۰ میلیونی برخی خودروها

ایسناخبرگزاری ایسنا
پاسخ سازمان حمایت به ایسنا درباره افزایش قیمت‌ ۴۰ میلیونی برخی خودروها
به دنبال گزارش منتشر شده از افزایش قیمت ۴۰ میلیون تومانی برخی خودروها و پیگیری موضوع از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، این سازمان اعلام کرد که مکاتبات برای اخذ اسناد و مستندات از خودروساز مربوطه صورت گرفته و موضوع در دست بررسی و پیگیری است.

به گزارش ایسنا، پیش از این در گزارشی اعلام شد که شرکت کرمان‌موتور در کمتر از یک ماه بعضی از محصولات خود را تا ۴۰ میلیون تومان گران کرده است، این در حالی است که هیچ تغییری در متغیرهای اصلی اقتصادی از جمله نرخ ارز رخ نداده است.

این شرکت نیز در پاسخ اعلام کرد که افزایش قیمت صورت گرفته ناشی از افزایش قیمت بیش از ۲۵ درصدی نرخ ارز نیمایی، افزایش قیمت خرید قطعات تولید داخل، افزایش هزینه‌های دستمزد و افزایش هزینه‌های حمل بوده است.

این موضوع از سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به عنوان نهاد ناظر بر عملکرد خودروسازان و حامی حقوق مصرف‌کنندگان نیز پیگیری و این پرسش مطرح شد که "علت افزایش قیمت ۱۰ ها میلیون تومانی این خودروها چیست و آن سازمان در این زمینه چه اقداماتی انجام داده است؟ " که پس از چند روز وحید منایی - عضو هیئت مدیره و معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات این سازمان - پاسخ داد: در ارتباط با شرکت‌هایی که خارج از ضوابط قیمت‌گذاری به افزایش قیمت محصولات خود اقدام کردند، مکاتبات مرتبط برای اخذ مستندات و مدارک جهت بررسی قیمت تمام شده محصولات مربوطه در دست پیگیری است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به عضویت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در کمیته خودرو، برای کاهش تنش قیمتی که در ماه‌های اخیر در بازار خودروهای تولید داخل ایجاد شده و دستیابی به تعادل عرضه و تقاضا، تصمیماتی اتخاذ شده که در قالب مصوبات کمیته خودرو اجرایی می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

آزادسازی واردات خودروهای دست دوم به کشور به کجا رسید؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
آزادسازی واردات خودروهای دست دوم به کشور به کجا رسید؟
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیرکل گمرک خرمشهر گفت: ترخیص اتومبیل مستعمل (دست دوم) در این گمرک ممنوع است و این گمرک در این باره موردی از ترخیص نداشته است.

علی سلیمانی در توضیح خودروهایی که وارد به گمرک خرمشهر شده‌اند، اظهار کرد: این اتومبیل‌ها، دست دوم و برخی هم نو از مبدا کشور کویت بارگیری و به گمرک خرمشهر وارد شده‌اند که پس از انجام تشریفات ترانزیتی از مرزهای پرویزخان، باشماق و مرز افغانستان به خارج از کشور ارسال می‌شوند.

وی افزود: برخی خودروها نیز که از کشور امارات به گمرک خرمشهر وارد شده‌اند، به مقصد ارمنستان ترانزیت می‌شوند.

به گفته وی، ترخیص اتومبیل مستعمل ممنوع است و این گمرک حتی یک مورد ترخیص هم نداشته است.

در حالی محموله اتومبیل‌های کارکرده و دست‌دوم، به گمرک خرمشهر رسیده که این روزها بحث آزادسازی واردات خودروهای دست دوم به کشور برای تنظیم بازار، به موضوع داغ این روزها تبدیل شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
در عین حال نگرانی‌ها از تاثیرات اقتصادی ویروس کرونا که بر بازارهای بورس آسیا سایه افکنده مانع از افت بیشتری قیمت طلا شد. بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۵۸۱ دلار و ۸۱ سنت رسید. قیمت طلا در بازار آمریکا هم امروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۵۸۴ دلار و ۸۰ سنت رسید. همزمان سنگاپور پیش بینی خود از رشد اقتصادی اش در سال ۲۰۲۰ را به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش داده است. بورس فلزات لندن نشست سالانه خود در هنگ کنگ را به دلیل نگرانی از ویروس کرونا لغو کرده است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست و هشتم بهمن‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان افزایش داشته است. به گزارش ایلنا، صرافی‌های بانک‌ها از صبح امروز، بیست و هشتم بهمن‌ماه، قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۳ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام کرده‌اند که نسبت به روز گذشته ۵۰ تومان افزایش داشته است. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۶۵۰ هزار تومان خریداری می‌کنند. بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۵ هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شده است؛ همچنین قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ و ۹۰۰ هزار تومان است. گفتنی است؛ ۵ صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند.

گرانترین خانه‌های جهان در سال ۲۰۲۰؛ برای یک خانه چقدر پول می‌دهید؟

18+
تکراتوتکراتو14 ساعت قبل
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رژیم آمریکا در دور جدید تحریم‌های غیرقانونی علیه ایران اعلام کرده بود که قصد دارد فروش نفت ایران را به صفر برساند. هدف مشخص این برنامه این بود که فروش نفت ایران به صفر رسیده و اقتصاد ایران متلاشی شود. متعاقب متلاشی شدن اقتصاد ایران دو حالت مطلوب و نیمه‌مطلوب برای آمریکا می‌توانست پیش بیاید: حالت مطلبوب؛ ایران ساقط شود و در حالت نیمه‌مطلوب؛ حداقل تن به دور جدیدی از مذاکرات یک‌طرفه دهد. اگر قرار است کشوری صادرکننده نفت باشد، صادرکننده نفت می‌شود. اگر قرار است کشوری صادرکننده موز شود، صادرکننده موز می‌شود، و اگر قرار است کشوری صادرکننده الماس شود، صادرکننده الماس می‌شود.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمالی‌نژاد صبح امروز در همایش طرح ملی مسکن با بیان اینکه همواره یکی از چالش‌های کشور نظام شهری بوده است، گفت: متأسفانه نظام شهری ما از بیماری سندروم کلان شهری رنج می‌برد که نتیجه مهاجرت گسترده مردم از روستاها به شهرها و سپس از شهرهای میانی به کلان شهرها بوده و در دهه ۸۰ این مهاجرت‌ها به اوج خود رسید. وی ادامه داد: در زمانی که مسکن مهر اجرا می‌شد همواره یکی از دغدغه‌های نظام شهری این بود که اقداماتی انجام شود تا در کنار ساخت مسکن، نظام شهری دچار آسیب نشود این موضوع باید در زمان اجرای طرح ملی مسکن نیز مدنظر قرار گیرد. معاون وزیر کشور با اشاره به سرشماری سال ۹۵ گفت: در این سرشماری برای نخستین بار از تکنولوژی‌هایی برای تبادلات جمعیتی استفاده شد که در نتیجه آمار دقیقی از مهاجرت‌ها به دست آمد. رئیس سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور یادآور شد: بر اساس این آمارها استان تهران دیگر جزو استان‌های مهاجرپذیر نیست و شهر تهران دارای مهاجرت منفی شد به گونه‌ای که مردم ساکن در شهر تهران به شهرستان‌های استان مهاجرت کردند. جمالی نژاد افزود: چهار شهر کرج، رشت، شیراز و قم مهاجرپذیرترین شهرهای ایران به حساب می‌آیند.
ایرناایرنا14 ساعت قبل
به گفته وی، در این مدت صنایع و معادن منفی ۱۶٫۶ درصد و خدمات دو دهم درصد رشد منفی داشته‌اند. منفی شدن شیب سرمایه‌گذاری در کشورخوانساری با اشاره به موضوع سرمایه‌گذاری گفت: میزان سرمایه‌گذاری سال ۷۵ تا ۸۴ بیش از ۳۰ درصد تولید ناخالص داخلی بوده که در سال ۹۷ به ۱۸ درصد تولید ناخالص داخلی کاهش پیدا کرد. رییس اتاق بازرگانی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری داخلی، خارجی و بهره‌وری می‌تواند بر رشد تولید ناخالص داخلی موثر باشد، افزود: سرمایه‌گذاری خارجی اکنون به دلیل تحریم‌ها شدنی نیست، درباره سرمایه‌گذاری داخلی نیز اتفاقات سال ۹۸ مثبت نبوده است. وی با تاکید بر اهمیت بهره‌وری تصریح کرد: میانگین رشد بهره وری در ۴۰ سال گذشته تقریبا صفر بوده و در سال ۹۷ بهره‌وری بخش صنعت کشور ۸٫۹ درصد منفی بوده است. خوانساری خاطرنشان کرد: تقاضا داریم اگر سرمایه گذاری داخلی و خارجی به دلیل تحریم‌ها میسر نیست، اما محیط کسب وکار که دست خودمان است را بهبود دهیم.

اخبار بیشتر