اعمال تغییرات در ساختار کشورداری عربستان سعودی!
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اعمال تغییرات در ساختار کشورداری عربستان سعودی!

ماجرای افتتاح دیسکوی حلال در عربستان و واکنش مقامات سعودی

همشهریخبرگزاری همشهری
ماجرای افتتاح دیسکوی حلال در عربستان و واکنش مقامات سعودی
همشهری آنلاین: بعد از اینکه انتشار اخباری از افتتاح اولین "دیسکوی حلال" در عربستان بحث و جنجال بسیاری را به راه انداخت سازمان کل تفریح و سرگرمی این کشور از تحقیقات فوری خود درباره چند ویدیوی منتشر شده مرتبط با این پرونده خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، سازمان کل تفریح و سرگرمی عربستان اعلام کرد که تحقیقات فوری خود را درباره چند ویدیوی منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از جریان یک فعالیت در شهر جده آغاز کرده است.

این سازمان در بیانیه خود تأکید کرد: طبق اطلاعات به دست آمده، فعالیت مذکور (Project X) برخلاف قوانین و مقررات قانونی بوده و سازمان کل تفریح و سرگرمی نیز مجوز آن را صادر نکرده است. در واقع این مجوز برای برگزاری فعالیت‌های دیگری صادر شده بود که مجوز گیرنده از این چراغ سبز سازمان و تمدید مجوز تا ۱۱ شوال ۱۴۴۰ برای ارتکاب این تخطی جدی و غیرقابل قبول سوء استفاده کرده است.

در این بیانیه آمده است: سازمان کل تفریح و سرگرمی به طور کامل در این باره شفاف سازی خواهد کرد تا بر تمایل شدید خود بر رد هرگونه نقض قانونی از این قبیل تأکید کند. همچنین این سازمان با لغو مجوز برگزار کنندگان فعالیت‌های مغایر با قوانین و تحویل آنها به مراجع مربوطه برای تکمیل مراحل قانونی، تمامی اقدامات قانونی در ارتباط با چنین مواردی را انجام خواهد داد.

بعد از دبی و بیروت مجموعه کلوپ‌های شبانه «وایت» اخیرا شعبه جدیدی در مقابل ساحل شهر جده افتتاح کرد، این کلوپ قرار است ساعت ۱۰ شب تا سه صبح به روی مردم باز باشد. همچنین ورود افراد زیر ۱۸ سال به آنجا ممنوع خواهد بود. طبق اطلاعاتی که فعالان منتشر کرده‌اند، عکس برداری و فیلم برداری در این کلوپ و نیز همراه داشتن موبایل ممنوع خواهد شد و ساحل مختلط می‌شود و افراد فقط باید با لباس خاصی در داخل ساحل حضور یابند. کد خبر ۴۴۳۹۷۳

خواندن خبر در سایت منبع

عربستان سعودی به دنبال لغو ممنوعیت استفاده از مشروبات است

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
عربستان سعودی به دنبال لغو ممنوعیت استفاده از مشروبات است
رسانه‌ای آمریکایی به نقل از اتباع خارجی و برخی از مسئولان سعودی از احتمال لغو ممنوعیت استفاده از مشروبات الکی در عربستان سعودی خبر داد.

به گزارش افکارنیوز،

خبرگزاری بلومبرگ آمریکا به نقل از مسئولان اجرایی در عربستان سعودی گزارش داد که این کشور به زودی ممنوعیت استفاده از مشروبات الکلی را برای خارجی‌ها لغو خواهد کرد.

اخبار بین الملل- به گفته این مسئولان سعودی، دولت سعودی احتمال دارد سال آینده این ممنوعیت را برداشته و به اتباع کشورهای خارجی مقیم عربستان سعودی اجازه استفاده از مشروبات را صادر کند.

خبرگزاری بلومبرگ همچنین به نقل از خارجی‌های مقیم سعودی که به دولت سعودی نزدیک هستند، گزارش داد که «شنیده‌اند که دولت در راستای صدور مجوز برای واردات مشروبات الکلی تلاش می‌کند».

بر اساس این گزارش، احتمالا مرکز تجاری ملک عبدالله واقع در شمال شهر یاض، پایتخت عربستان سعودی اولین مکانی خواهد بود که مجوز فروش و نوشیدن مشروبات الکلی را خواهد گرفت.

منابع خبرگزاری بلومبرگ به شرط عدم افشای هویت خود این اطلاعات را در اختیار این خبرگزاری قرار داده‌اند. بلومبرگ نوشت که پیش‌بینی می‌شود که لغو ممنوعیت استفاده از مشروبات الکلی در عربستان سعودی اگر اتفاق بیفتد، محدود و جزئی خواهد بود و به برخی از رستوران‌ها و هتل‌ها در برخی از شهرهای بزرگ مجوز سرو مشربات داده خواهد شد.

عربستان سعودی از زمان تعیین محمد بن سلمان به عنوان ولی‌عهد در سال ۲۰۱۷ به دنبال تغییرات اجتماعی و اصلاحات اقتصادی است. رانندگی زنان، بازگشایی سینما و برگزاری کنسرت‌های موسیقی از جمله این تغییرات است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(1)

دیسکوقابل کنترل است اما زیست شبانه غیرقابل کنترل است یک سوزن به خودزنیم آنگاه یک جوالدوز به دیگران.

9 ماه قبل

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها