اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه 26 خردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه 26 خردادماه

آخرین خبرها از موضوع قیمت‌گذاری خودرو

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
آخرین خبرها از موضوع قیمت‌گذاری خودرو
فارس به نقل از عضو کمیسیون صنایع مجلس نوشت: موضوع قیمت‌گذاری خودرو هنوز در جلسات شورای رقابت مطرح و بررسی نشده است.

ولی ملکی اظهار داشت: موضوع قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت هنوز در جلسات این شورا مطرح نشده و عملیاتی شدن آن نیازمند ابلاغ شورای نگهبان و مجلس است.

وی که عضو ناظر مجلس در شواری رقابت نیز است، ادامه داد: هرچه قانون‌گذار تصویب کند، باید اجرا شود، زیرا قانون سندیت دارد. البته در حال حاضر با شرایط بحرانی در صنعت خودرو روبرو هستیم و در این شرایط باید تصمیمات بحرانی نیز اتخاذ شود.

ملکی با بیان اینکه رفع نوسانات بازار خودرو نیازمند اشباع بازار است، گفت: ممکن است در آینده از نظر عرضه و تقاضا، ارتباط با خارج و سیاست خارجی کشور شاهد تغییراتی باشیم که در آن وضعیت باید شرایط قیمت‌گذاری نیز تغییر کند.

وی تصریح کرد: شورای رقابت برای قیمت‌گذاری باید نرخ تورم بخشی را از بانک مرکزی استعلام کند که این کار زمان‌بر است و ممکن است، شرایط را بحرانی‌تر کند.

به گفته عضو کمیسیون صنایع مجلس، در شرایط فعلی ستاد تنظیم بازار می‌تواند جلسات تعیین قیمت خودرو را با سرعت بیشتری تشکیل دهد و بر اساس شرایط تصمیم‌گیری کند.

وی با بیان اینکه قیمت کارخانه‌ای خودروها خیلی بالا نیست، گفت: قیمت حاشیه بازار و حباب موجود در این قیمت‌ها بالا است، وگرنه قیمت پیش‌فروش‌ها خیلی بالا نیست و فقط خودروهایی که به صورت فوری عرضه می‌شوند، مشمول قیمت حاشیه بازار هستند.

خواندن خبر در سایت منبع

پشت پرده کاهش قیمت خودرو چیست؟

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
پشت پرده کاهش قیمت خودرو چیست؟
روند کاهشی قیمت خودرو از هفته گذشته سرعت بیشتری گرفته و گشتی در بازار نشان می‌دهد اکنون نرخ خرید و فروش خودرو به صورت روزانه کاهش می‌یابد و دیگر خبری از سیر صعودی قیمت‌ها نیست.

به گزارش وانانیوز،

روند کاهشی قیمت خودرو از هفته گذشته سرعت بیشتری گرفته و گشتی در بازار نشان می‌دهد اکنون نرخ خرید و فروش خودرو به صورت روزانه کاهش می‌یابد و دیگر خبری از سیر صعودی قیمت‌ها نیست. اخبار بازار خودرو حاکی از آن است که در آخرین روز کاری هفته گذشته قیمت خودروهای داخلی بین دو تا پنج میلیون تومان، مونتاژی‌ها پنج الی ۱۰میلیون تومان و خودروهای وارداتی ۱۰ الی ۲۰میلیون تومان از فاصله صبح تا بعد از ظهر همان روز، کاهش داشته است.

سال گذشته را می‌توان سال افزایش قیمت‌ها از جمله قیمت خودرو نامید. سالی که در آن خودروسازان با استفاده از فضای موجود در بازار ارز، قیمت‌گذاری را به دست گرفتند و به رشد بی‌رویه قیمت خودروها جنبه قانونی دادند. این امر سبب شد خودرو از یک کالای مصرفی به کالای سرمایه‌ای بدل شده و باعث بروز پدیده سفته‌بازی در بازار معاملات شود. در این میان پای فضای مجازی نیز به خرید و فروش خودرو باز شد و دلالان از طریق قیمت‌گذاری‌های عجیب و غریب، آشفتگی بازار را به غوغای سوداگری خودرو بدل کردند. پس از آن بود که با دستور دادستانی، در کنار حذف قیمت مسکن از سایت‌ها، دستور حذف قیمت خودرو نیز صادر شد تا ابزار تبلیغاتی دلالان از دسترس خارج شده و آرامش به بازار خودرو باز گردد. اگر چه در روزهای آغازین این طرح، همچنان قیمت خودرو بالا بود اما با حساس‌شدن معاونت اول ریاست‌جمهوری و مجلس به موضوع قیمت خودرو و تذکرهای پی‌درپی به وزارت صمت در این باره، به نظر می‌رسد گشایش‌هایی در اصلاح قیمت خودرو ایجاد شده است. کارشناسان بازار نیز بر این امر صحه گذاشته و کاهش قیمت کنونی را آغاز یک روند نزولی مداوم ارزیابی می‌کنند.

قیمت خودرو به کف می‌رسد

در ماه‌های گذشته و به دلیل افزایش انتظارات تورمی جامعه و تبدیل‌شدن خودرو به یک کالای سرمایه‌ای، صاحبان خودرو تمایلی به فروش نشان نمی‌دادند، اما اکنون با سیر نزولی قیمت‌ها و نگرانی از ضرر و زیان، فروشندگان به بازار آمده‌اند؛ البته همچنان خبری از خریدار نیست و مردم در انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند که این امر سبب بروز رکود در بازار شده است. کاهش قیمت خودرو که به صورت هفتگی رخ می‌داد اکنون فاصله زمانی این تغییر را کمتر کرده و به صورت روزانه و گاه چند ساعته، اتفاق می‌افتد. یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است به زودی قیمت خودرو به کف می‌رسد. فربد زاوه در گفت‌وگو با ایسنا افزود: کاهش قیمت خودرو در بازار نتیجه اثرات روانی مسائل سیاسی کشور است و این مورد تأثیر خود را بر قیمت ارز نیز گذاشته است. اما پایداری قیمت‌ها و ادامه این روند به مسائل بسیار زیادی بستگی دارد. او اظهار کرد: ریشه تمامی این اتفاقات خوش‌بینی سیاسی موجود در کشور است و در صورت ادامه شرایط، روال تا چند ماه آینده نیز به همین صورت خواهد بود؛ البته باید گفت رکود سنگین در بازار ایجاد خواهد شد و افراد منتظر کاهش قیمت بیشتر هستند.

پیگیری تخلف قیمت‌گذاری در سازمان حمایت

از سوی دیگر در خبرها آمده بود شرکت کرمان‌موتور در کمتر از یک ماه بعضی از محصولات خود را تا ۴۰میلیون تومان گران کرده است؛ این در حالی‌ست که هیچ تغییری در متغیرهای اصلی اقتصادی از جمله نرخ ارز رخ نداده است. این شرکت نیز در پاسخ اعلام کرد که افزایش قیمت صورت‌گرفته ناشی از افزایش قیمت بیش از ۲۵درصدی نرخ ارز نیمایی، افزایش قیمت خرید قطعات تولید داخل، افزایش هزینه‌های دستمزد و افزایش هزینه‌های حمل بوده است. در همین ارتباط، عضو هیات‌مدیره و معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: در ارتباط با شرکت‌هایی که خارج از ضوابط قیمت‌گذاری به افزایش قیمت محصولات خود اقدام کردند، مکاتبات مرتبط برای اخذ مستندات و مدارک جهت بررسی قیمت تمام‌شده محصولات مربوطه در دست پیگیری است. وحید منایی افزود: با توجه به عضویت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در کمیته خودرو، برای کاهش تنش قیمتی که در ماه‌های اخیر در بازار خودروهای تولید داخل ایجاد شده و دستیابی به تعادل عرضه و تقاضا، تصمیماتی اتخاذ شده که در قالب مصوبات کمیته خودرو اجرایی می‌شود.

سرانجام واردات خودروی دست‌دوم

این روزها بحث آزادسازی واردات خودروهای دست‌دوم به کشور برای تنظیم بازار نیز به موضوعی داغ تبدیل شده است. کارشناسان بازار خودرو از آزادسازی واردات خودروهای سبک نو و کارکرده برای تنظیم بازار داخلی و تعادل قیمت‌ها به‌عنوان گامی برای ایجاد یک بازار رقابتی باثبات یاد می‌کنند. این در حالی‌ست که با ممنوعیت واردات خودرو در ایران، بازار عملا تنها در دست دو خودروساز بزرگ قرار گرفته و خریداران ناچار به انتخاب از میان مدل‌های محدود این شرکت‌ها با قیمت‌های بالا هستند. در این میان اخبار حاکی از آن است که یک محموله از خودروهای کارکرده و دست‌دوم، به گمرک خرمشهر رسیده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مدیرکل گمرک خرمشهر در این باره اظهار کرد: ترخیص خودروی مستعمل در این گمرک ممنوع است و این گمرک موردی از ترخیص چنین خودروهایی نداشته است. علی سلیمانی افزود: این خودروها، دست دوم و برخی هم نو از مبدا کویت بارگیری و به گمرک خرمشهر وارد شده‌اند که پس از انجام تشریفات ترانزیتی از مرزهای پرویزخان، باشماق و مرز افغانستان به خارج از کشور ارسال می‌شوند. او ادامه داد: برخی خودروها نیز که از امارات به گمرک خرمشهر وارد شده‌اند، به مقصد ارمنستان ترانزیت می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

احتمال تخفیف ۳۰ درصدی برای خودروهای پرتردد آزادراه‌ها

تسنیمخبرگزاری تسنیم
احتمال تخفیف ۳۰ درصدی برای خودروهای پرتردد آزادراه‌ها
معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی از احتمال در نظر گرفتن تخفیف ۳۰ درصدی برای خودروهای پرتردد آزادراه‌ها خبر داد. قرار است چهارشنبه هفته جاری جلسه‌ای در این رابطه برگزار شود.

- اخبار اقتصادی -

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، امیر امینی اظهار کرد: ‌این تخفیف ۳۰ درصدی به تمام خودروهایی که بیشتر از ۴۰ بار در هر ماه در آزادراه تردد می‌کنند تعلق خواهد گرفت.

وی با بیان این‌که با اجرای طرح پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی، باجه‌های فیزیکی دریافت عوارض از آزادراه‌های سراسر کشور حذف خواهند شد، افزود: در حال حاضر با اجرای این طرح در ۴ آزادراه کشور، عوارض آزادراهی خودروهایی که در این مسیرها تردد می‌کنند، با استفاده از تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری محاسبه می‌شود.

وی با یادآوری همکاری بخش خصوصی و سازمان راهداری برای موقعیت‌یابی دوربین‌ها و تجهیزات شناسایی تردد، تصریح کرد: علاوه بر این، برای جلوگیری از نصب تجهیزات اضافه از دوربین‌های ترددشمار سازمان راهداری هم در این طرح استفاده خواهیم کرد.

وی همچنین با تاکید بر این‌که در همه مراحل این طرح، رفاه ساکنان محلی که از این مسیرها تردد می‌کنند در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: در حال حاضر در کنار هر آزادراه، یک مسیر رایگان هم وجود دارد؛ بنابراین اگر کسی نمی‌خواهد عوارضی بپردازد، می‌تواند از مسیرهای رایگان تردد کند. با این حال شرایط ویژه ترددهای محلی هر آزادراه هم یکی از مواردی است که در تعیین موقعیت استقرار دوربین‌ها مدنظر قرار گرفته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری پیمایشی شدن عوارض آزادراهی در طرح پرداخت الکترونیکی توضیح داد: به طور سیستماتیک، عوارض خودروهای افراد محلی که نمی‌خواهند تمام مسافت یک آزادراه را طی کنند، تنها به میزان پیمایش خودرو در آزادراه تعیین می‌شود. مثلا اگر خودرویی تنها ۱۰ کیلومتر در یک آزادراه تردد کرده باشد، عوارض متناسب با همان مسیر را پرداخت می‌کند و نه عوارض سراسر آزادراه‌.

امینی با بیان این‌که از نظر سخت‌افزاری از جمله دوربین‌های شناسایی و ثبت پلاک در آزادراه، بهترین و قوی‌ترین امکانات را برای خواندن پلاک‌ها در اختیار داریم، اظهار کرد: اجرای این طرح در وزارت راه که با همکاری بخش خصوصی در حال انجام است یک کار فرابخشی بوده است. تا امروز سازمان راهداری و پلیس راه و راهور به خوبی با این طرح همکاری کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، قرار است چهارشنبه هفته جاری جلسه‌ای برای تصمیم‌گیری نهایی در خصوص تخفیف ۳۰ درصدی خودروهای پر تردد در آزادراه‌ها (۲۰ بار رفت و برگشت) برگزار شود.

طرح پرداخت الکترونیکی عوارض آزادراهی از بیست و هشتم اسفند ماه سال گذشته آغاز به کار کرد. در این طرح که در دنیا به نام سیستم ETC شناخته شده است، دریافت عوارض به صورت کاملا الکترونیکی انجام می‌شود. پلاک‌ هر خودرویی که در آزادراه‌های اعلام شده تردد دارد، با دوربین‌های ثبت پلاک خوانده می‌شوند و کاربر بدون نیاز به توقف یا پرداخت نقدی به مسیر خود ادامه افراد برای اطلاع کامل از این روش‌ها می‌توانند به وب‌سایت آنی‌رو (aaniro. com) مراجعه کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت‌گذاری خودرو هنوز در شورای رقابت مطرح و بررسی نشده است

فارسخبرگزاری فارس
قیمت‌گذاری خودرو هنوز در شورای رقابت مطرح و بررسی نشده است
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: موضوع قیمت‌گذاری خودرو هنوز در جلسات شورای رقابت مطرح و بررسی نشده است.

ولی ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: موضوع قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت هنوز در جلسات این شورا مطرح نشده و عملیاتی شدن آن نیازمند ابلاغ شورای نگهبان و مجلس است.

وی که عضو ناظر مجلس در شواری رقابت نیز است، ادامه داد: هرچه قانون‌گذار تصویب کند، باید اجرا شود، زیرا قانون سندیت دارد. البته در حال حاضر با شرایط بحرانی در صنعت خودرو روبرو هستیم و در این شرایط باید تصمیمات بحرانی نیز اتخاذ شود.

ملکی با بیان اینکه رفع نوسانات بازار خودرو نیازمند اشباع بازار است، گفت: ممکن است در آینده از نظر عرضه و تقاضا، ارتباط با خارج و سیاست خارجی کشور شاهد تغییراتی باشیم که در آن وضعیت باید شرایط قیمت‌گذاری نیز تغییر کند.

وی تصریح کرد: شورای رقابت برای قیمت‌گذاری باید نرخ تورم بخشی را از بانک مرکزی استعلام کند که این کار زمان‌بر است و ممکن است، شرایط را بحرانی‌تر کند.

به گفته عضو کمیسیون صنایع مجلس، در شرایط فعلی ستاد تنظیم بازار می‌تواند جلسات تعیین قیمت خودرو را با سرعت بیشتری تشکیل دهد و بر اساس شرایط تصمیم‌گیری کند.

وی با بیان اینکه قیمت کارخانه‌ای خودروها خیلی بالا نیست، گفت: قیمت حاشیه بازار و حباب موجود در این قیمت‌ها بالا است، وگرنه قیمت پیش‌فروش‌ها خیلی بالا نیست و فقط خودروهایی که به صورت فوری عرضه می‌شوند، مشمول قیمت حاشیه بازار هستند.

انتهای پیام/ب

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای ۷۰ تا ۱۰۰میلیونی بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
خودروهای ۷۰ تا ۱۰۰میلیونی بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی خرداد ماه ۹۸ است که بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛

چرا مجلس برای حل مشکل گرانی خودرو جلسه غیرعلنی برگزار می‌کند؟

موجخبرگزاری موج
چرا مجلس برای حل مشکل گرانی خودرو جلسه غیرعلنی برگزار می‌کند؟
رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفت: چرا باید مجلس برای حل مشکل گرانی خودرو جلسه غیر علنی برگزار کند؟ مگر مردم نامحرم هستند؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مجلس شورای اسلامی امروز برای بررسی مشکل گرانی خودرو، جلسه غیر علنی با رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار کرد.

پس از پایان این جلسه، امیر خجسته در جمع تعدادی از خبرنگاران طی سخنانی اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که به شدت مردم را رنج می‌دهد، معضل گرانی خودرو و شرایطی است که خودروسازان داخلی به مردم تحمیل می‌کنند.

وی افزود: بارها نمایندگان مجلس به این موضوع اعتراض و تاکید کردند که با این شرایط، حقوق مصرف کننده نادیده گرفته می‌شود و نمی‌توان به صورت یک طرفه، هر چه خودروسازان گفتند، مشتریان انجام دهند.

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس تصریح کرد: خودروسازان یک روز نداشتن قطعه و تحریم‌ها را برای عدم انجام تعهدات خود بهانه می‌کنند و روز دیگر اعلام می‌کنند که حاضر هستند با قیمت ۵ درصد زیر قیمت بازار، پیش فروش روز انجام دهند. معلوم است که خودروسازان، خودرو دارند اما به مردم تحویل نمی‌دهند و همین امر یکی از دلایل گرانی‌ها است.

خجسته با اشاره به جلسه غیر علنی مجلس با حضور وزیر صنعت برای بررسی مشکل گرانی خودرو، گفت: معتقدم که با برگزاری جلسه غیر علنی مشکلی حل نمی‌شود. باید مسائل را با مردم به صورت شفاف در میان گذاشت. مگر مردم نامحرم هستند که بخواهیم برای این موضوع جلسه غیر علنی برگزار کنیم؟ موضوعی که به صورت مستقیم همه مردم را تحت تاثیر قرار داده است.

وی تاکید کرد: مشکل گرانی خودرو تنها با شفاف سازی برطرف می‌شود. باید برای مردم شفاف شود که قیمت تمام شده خودرو چقدر است و خودروسازان با چه قیمتی این محصول را به مردم عرضه می‌کنند. همچنین باید نظارت جدی بر قیمت گذاری خودرو انجام شود. در غیر این صورت با برگزاری جلسه نمی‌توان مشکل را حل کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند. شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم‌های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است. آمریکا اخیرا محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است. یک خریدار محصولات شیمیایی هم به رویترز گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. طبق این گزارش، کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
دو میلیون تومان کاهش قیمت، اتفاقی است که امروز برای پژو پارس افتاده و قیمت آن را از ۹۷ میلیون تومان به ۹۵ میلیون تومان رسانده. پژو ۴۰۵ GLX امروز ۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد و مدل دوگانه‌سوز آن با فاصله یک میلیون تومان و با قیمت ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. هرچند امروز تغییری در قیمت سمند EF۷ مشاهده نمی‌شود، اما سمند LX حدود یک میلیون تومان ارزان شده و با قیمت ۷۷ میلیون تومان فروخته می‌شود. امروز دنا پلاس توربو ۱۷۰ میلیون تومان قیمت دارد که حدود ۸۰ میلیون تومان بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است. همچنین امروز پژو ۲۰۷ دنده‌ای با کاهش قیمت یک میلیونی به ۱۲۱ میلیون تومان رسیده و پژو ۲۰۷ اتوماتیک همچنان با قیمت ۱۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ قدیری ابیانه با اشاره به سایت بدهی لحظه‌ای امریکا افزود: بدهی دولت فدرال امریکا حدود ۲۲ تریلیون دلار معادل ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است، جمع بدهی دولت، شرکت‌ها و مردم امریکا نیز حدود ۷۲ تریلیون دلار معادل هزار و ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است. سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه امریکا در حال سقوط است، گفت: ​ از نظر توزیع ثروت هم اکنون ۳ نفر بیش از نیمی از جمعیت امریکا ثروت دارند. امریکا ۳۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد که این ۳ نفر بیش از ۱۶۰ میلیون نفر ثروت دارند. قدیری ابیانه با بیان اینکه هرچند اقتصاد امریکا بزرگ است، اما میزان بدهی امریکا به اندازه اقتصادش خیلی بزرگ‌تر است، گفت: این امر برای اقتصاد امریکا بسیار شکننده است. یک زمانی بیش از ۴۰ درصد اقتصاد جهان در دست امریکا بود، اما اکنون میزان اقتصاد امریکا به زیر ۱۵ درصد رسیده است.

ساختمان‌های عجیبی که هوش از سرتان می‌برد+ تصاویر

4+
الفالف1 روز قبل
ایبناایبنا1 روز قبل
به گزارش ایبنا، بخشی از ساختار معاونت‌ها و دفاتر گمرک ایران با توجه به موافقت سازمان اداری و استخدامی تغییر کرد. بر این اساس، طبق نامه احمد ذاکری، معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک خطاب به معاون امور گمرکی آمده است: با عنایت به موافقت‌های انجام شده از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر تغییرات ساختاری در حوزه معاونت امور گمرکی از طریق سامانه ملی ساختار دستگاه‌های اجرایی کشور به پیوست، ساختار تفصیلی مربوط به آن معاونت به شرح ذیل جهت آگاهی ارسال می‌شود. تغییر عنوان معاونت فنی و امور گمرکی به «معاونت امور گمرکی» تغییر عنوان مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه به «دفتر واردات» تغییر و تفکیک دفتر تعیین ارزش و تعریف به «دفتر تعرفه» و «دفتر ارزش» انتقال دفتر ترانزیت از زیرمجموعه معاونت حقوقی و نظارت به زیرمجموعه معاونت امور گمرکیاطلاعیه گمرک
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
وی گفت: امسال حدود ۲ هزار و ۱۰۰ دستگاه خودرو وارداتی شماره گذاری شده است که در مقایسه با سال گذشته ۷۱ درصد کاهش نشان می‌دهد. رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا افزود: در بخش شماره گذاری خودرو‌های نو شماره داخلی نیز در سال جاری حدود ۱۵۲ هزار دستگاه خودروی داخلی در کشور شماره گذاری شده است که بیشترین آن‌ها به ترتیب پراید ۱۳۱، پژو ۲۰۶، پژو ۴۰۵، تیبا ۲ و سایناست. به گفته وی در مجموع در بخش خودرو‌های نو شماره اعم از داخلی و وارداتی امسال ۵۶ درصد کاهش یافته است. معاون اجتماعی و فرهنگی ترافیک پلیس راهور ناجاالزام بستن کمربند ایمنی برای سرنشینان خودرو‌های شخصی و ناوگان عمومیسرهنگ عین‌اله جهانی گفت: بستن کمربند ایمنی برای همه سرنشینان خودرو‌های شخصی و ناوگان عمومی برابر ماده ۱۹ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در جاده‌های کشور الزامی است. رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا در ادامه افزود: تخطی از سرعت مطمئن با سهم ۲۰٫۸ درصد در رتبه دوم قرار دارد.

اخبار بیشتر