اعضای هیئت رئیسه کمیسیون‌های مجلس انتخاب شدند
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

اعضای هیئت رئیسه کمیسیون‌های مجلس انتخاب شدند

هدف عارف ریاست کمیسیون آموزش بود/ ترس از شکست مانع شد

مهرخبرگزاری مهر
هدف عارف ریاست کمیسیون آموزش بود/ ترس از شکست مانع شد
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: رئیس فراکسیون امید مجلس به دلیل ترس از شکست مجدد، از نامزدی برای ریاست کمیسیون آموزش انصراف داد.

محمدجواد ابطحی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس، گفت: محمدرضا عارف که در اجلاسیه سوم مجلس دهم ریاست کمیسیون آموزش را برعهده داشت، صبح امروز قرار بود برای ریاست کمیسیون، نامزد شود اما به دلایلی انصراف داد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس ادامه داد: دو تن از نمایندگان آقایان احمدی لاشکی و کارن خانلری که در اجلاسیه سوم به آقای عارف رأی داده بودند اعلام کرده در اجلاسیه چهارم به زاهدی رأی خواهند داد.

وی افزود: آقای عارف پیش از این در انتخابات ریاست مجلس نیز شکست خورده بود و فراکسیون امید هم یکی از نواب رئیس خود را در هیئت رئیسه از دست داده بود لذا برای جلوگیری از شکست مجدد، وی از نامزدی برای ریاست کمیسیون آموزش انصراف داد.

خواندن خبر در سایت منبع

«الیاس حضرتی» رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
«الیاس حضرتی» رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شد
الیاس حضرتی به عنوان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس انتخاب شد.

انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس عصر امروز برگزار شد و با رأی اعضا، الیاس حضرتی جایگزین محمدرضا پور ابراهیمی شد.

عامر کعبی نماینده آبادان نیز به عنوان نایب رئیس اول و احمد انارکی محمدی نماینده تهران به عنوان نایب رئیس دوم انتخاب شدند.

حسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود نیز به عنوان سخنگوی کمیسیون انتخاب شد.

خواندن خبر در سایت منبع

زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شد
عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش از انتخاب محمدمهدی زاهدی به عنوان رئیس این کمیسیون خبر داد.

- اخبار سیاسی -

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون در دستورکار قرار داشت، گفت: محمدمهدی زاهدی از سوی اعضای کمیسیون به عنوان رئیس انتخاب شد.

وی افزود: آقایان سلامی و احمدی لاشکی به ترتیب به عنوان نواب و بنده و خانم اولاد قباد نیز به عنوان دبیران کمیسیون انتخاب شدیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش اظهار داشت: میرزاده نیز از سوی اعضای کمیسیون به عنوان سخنگو انتخاب شد.

خواندن خبر در سایت منبع

بروجردی به نفع ذوالنوری از کاندیداتوری ریاست کمیسیون امنیت ملی انصراف داد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
بروجردی به نفع ذوالنوری از کاندیداتوری ریاست کمیسیون امنیت ملی انصراف داد
بروجردی به نفع ذوالنوری از کاندیداتوری ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انصراف داد.

امروز ساعت ۱۳:۳۰ جلسه‌ای با حضور ۱۵ عضو کمیسیون امنیت ملی که عمدتا از فراکیسیون اصولگرایان هستند، برگزار شد تا با رای استمزاجی میان ذوالنوری و بروجردی یک نفر را به عنوان کاندیدای نهایی انتخاب شود.

بر این اساس علا‌الدین بروجردی به نفع مجتبی ذوالنوری از کاندیداتوری ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس انصراف داد.

خواندن خبر در سایت منبع

«عزیزی» رئیس کمیسیون اجتماعی شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
«عزیزی» رئیس کمیسیون اجتماعی شد
عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در سال پایانی مجلس دهم شد.

در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی مجلس، عبدالرضا عزیزی با رای نمایندگان رئیس این کمیسیون شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت مجلس ماند

تسنیمخبرگزاری تسنیم
نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت مجلس ماند
عضو کمیسیون بهداشت مجلس از ابقای نوبخت به‌عنوان رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی خبر داد.

- اخبار سیاسی -

اکبر ترکی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه این کمیسیون خبر داد و گفت: علی نوبخت از سوی اعضای به‌عنوان رئیس کمیسیون بهداشت انتخاب شد.

وی افزود: آقایان قربانی و خاتمی با رأی اکثریت اعضا به‌ترتیب به‌عنوان نواب اول و دوم و همچنین آقایان جمالی و حمزه نیز به‌عنوان دبیران کمیسیون انتخاب شدند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس اظهار داشت: بنده نیز از سوی اعضا به‌عنوان سخنگوی کمیسیون انتخاب شدم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

هدف از حمله دیشب سرقت بود نه سوءقصد

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
سالک با اشاره به اینکه حراست و دستگاه‌های امنیتی مجلس و نیروی انتظامی با شاهدان عینی مصاحبه کرده‌اند گفت: جمع بندی‌ها حکایت از این دارد که موضوع، سرقت بوده است البته همچنان بررسی‌ها ادامه دارد. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: حال راننده خوب­ و در بیمارستان امام خمینی (ره) در حال مداواست. وی در پاسخ به این سوال که آیا در این حادثه موضوع سوء قصد­ مطرح بوده عنوان کرد: ­ اگر سوء قصد بود باید خود من را هدف قرار می‌داد که خودم شربت شهادت بنوشم و این نکته قابل توجه است که سوء قصد نبوده است. سالک درباره مصاحبه دیشب یکی از همکارانش نیز که از سوء قصد به جان او صحبت کرده بود گفت: من به صراحت این موضوع را تکذیب می‌کنم و این حادثه طبق شواهد یک سرقت بوده است. سالک در پایان از نیرو‌های نظامی و امنیتی ­ خواست در این زمینه دقت بیشتری داشته­ باشند.
ایلناایلنا18 ساعت قبل
لیندسی گراهام در تازه‌ترین اظهارات بی‌اساس خود ادعایی را علیه ایران مطرح کرد. به گزارش ایلنا به نقل از فاکس نیوز، لیندسی گراهام، سناتور آمریکایی، در تازه‌ترین اظهارات بی‌اساس خود علیه ایران مدعی شد: تروریست‌های سوریه و ایران امنیت ما را به خطر انداخته‌اند، آنها می‌توانند از طریق مرزهای ما وارد خاک آمریکا و سپس مکزیک شوند.
موجموج16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، محمود صادقی نماینده تهران در مجلس گفت: با توجه به تأیید خبر بازداشت معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه، جا دارد مسوولان درباره تصرفات مشارالیه در وجوه امانی مردم که توسط قوه سپرده گذاری شده، شفاف سازی کنند.

آخرین گمانه‌زنی‌ها از وضعیت جسمانی آنگلا مرکل

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
این یک بیماری شایع در میان زنان است و به‌طور خاص هم در زنان هم‌سن و سال مرکل رخ می‌دهد. فقط فرد نباید راست بایستد و حرکتی نداشته باشد.» اما مساله دیگری که در اینجا مطرح می‌شود بحث حریم خصوصی است. در هر حال، به نوشته گزارشگر سی‌ان‌ان، در آلمان که قوانین حریم خصوصی بسیار سفت و سخت است، بسیاری مایلند توضیحات مرکل را بپذیرند. او می‌افزاید: «هرچند این یک مساله مربوط به حریم خصوصی باشد. در مورد مرکل، او ظاهرا در وضعیت خوبی است و هیچ چیز را (اعم از دیدارها و ملاقات‌ها) لغو نکرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین18 ساعت قبل
او ادامه داد: ما همچنان به‌طور کامل متعهد به حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای هستیم. اگر ایران به تسلیحات هسته‌ای دست یابد دیگر کشورهای منطقه نیز خواهان آن خواهند بود و چنین وضعیتی بسیار بسیار خطرناک است. هانت همچنین گفت: به همین دلیل ما به دنبال راه‌هایی برای حفظ توافق هسته‌ای هستیم که بهترین راه برای حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای است. وزیر امورخارجه انگلیس با اشاره به اینکه ایران هنوز تا دستیابی به سلاح هسته‌ای فاصله دارد، خاطر نشان کرد: هنوز یک روزنه کوچک برای حفظ برجام وجود دارد و امروز درباره آن رایزنی خواهیم کرد. او افزود: این ریشه مشکلات است اما ما درباره چگونگی حفظ خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای اختلاف نظر داریم.

نانسی پلوسی: ترامپ خواهان تبدیل آمریکا به کشور سفید پوستان است

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از آنکه در پیام هایی توئیتری خطاب به چهار نماینده زن رنگین پوست در کنگره آمریکا گفت «به کشورهای ورشکسته و جرم خیر خودشان بازگردند» با فشار فزاینده‌ای روبرو شده است. این نخستین بار نیست که دونالد ترامپ به ترغیب «ملی گرایی سفید پوستی» متهم شده است. نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به گفته‌های ترامپ گفت این صحبت‌ها نشان می‌دهد وی متعهد است تا بار دیگر آمریکا را به کشور سفید پوستان تبدیل کند. گفته‌های آن زمان ترامپ نشان می‌داد از دیدگاه وی اگر شما فردی سفید پوست نباشید، مسیحی نباشید و اگر یک آمریکایی خالص نباشید آمریکایی به حساب نمی‌آیید! این کارشناس گفت دونالد ترامپ به خوبی می‌داند مهاجرت یک موضوع مهم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

اخبار بیشتر