پس از 3 ماه وضعیت سیل‌زدگان کشور چگونه است؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

پس از 3 ماه وضعیت سیل‌زدگان کشور چگونه است؟

وزیر کشور: ۹۵ درصد اسکان موقت سیل‌زدگان انجام شده است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
وزیر کشور: ۹۵ درصد اسکان موقت سیل‌زدگان انجام شده است
وزیرکشور گفت: با کمک بنیاد مسکن ۹۵ درصد کار اسکان موقت سیل‌زدگان انجام شده است اما بانک‌ها در پرداخت تسهیلات دچار عقب ماندگی هستند.

چهارمین جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده صبح امروز با حضور و به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار شد.

وی در این جلسه طی سخنانی اظهار کرد: همه مسئولان مربوطه در سیل از ابتدا وقت خود را گذاشتند تا این مسئله مدیریت شود. در مرحله مقابله، به نسبت حجم سیل تلاش شد که در همه حوزه‌ها خسارات به ویژه خسارت‌های جانی به حداقل برسد.

وزیر کشور ادامه داد: در مرحله امداد و نجات با کمک مردم و دستگاهها، دستگاه‌ها کارنامه قابل قبولی داشتند و بار اصلی روی دوش مردم بود. ما در مرحله سوم یعنی مرحله بازسازی قرار داریم، دولت تمام مصوباتی که در این باره بوده را تصویب کرده است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: آماده سازی ارزشیابی خسارات به خوبی انجام شده و دستگاه‌ها کار ارزیابی و آماده سازی گزارشات را آنجا دادند. در اجرای عملیات و در تامین وسایل معیشیتی کار خوبی صورت گرفت و ستاد اجرایی حضرت امام (ره) و هلال احمر نیز اقدامات خوبی انجام داده‌اند.

وی اضافه کرد: درحوزه بهداشت و درمان نگران بودیم که با بیماریهای واگیردار وسیع مواجه شویم ولی دستگاه‌های متولی کارخود را خوب انجام دادند و تا الان با اپیدمی بیماری مواجه نبودیم. برخی دستگاه‌ها هم مانند بنیاد مسکن جلوتر از آنچه باید می‌بودند کار کردند و بحث اسکان موقت را بیش از ۹۵ درصد انجام دادند.

وزیر کشور ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در شناسایی واحد‌های آسیب‌دیده گفت: متاسفانه علیرغم جلسات متعدد که با بانک‌ها گذاشته شده، قرار بود تا آخر خرداد همه قراردادها منعقد شود و پرداخت‌ها صورت بگیرد ولی بانک‌ها در این زمینه عقب هستند. بانک‌ها علت را تغییر نوع پرداخت عنوان کردند که دولت آن را تامین کرده است.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: حق مردم است که بدانند کدام دستگاه‌ها چه کاری انجام داده‌اند. خزانه بخش دیگری است که نتوانسته مانند سایر دستگاه‌ها پیش بیاید و انتظار داریم خزانه با سرعت کار خود را پیش ببرد. سیل‌زدگان در اولویت هستند و مردم در دمای ۵۰ درجه زندگی می‌کنند. ما سازمان برنامه را به عنوان دستگاه تشخیص دهنده اولویت‌ها می‌دانیم.

وی ادامه داد: در لرستان با سرما در آینده نزدیک روبرو خواهیم بود و در خوزستان با کشت مواجهیم. در این قرارگاه با دستور رئیس‌جمهور و فرمایش مقام معظم رهبری کار انجام می‌دهیم و باید سرعت کارها را بالا ببریم.

خواندن خبر در سایت منبع

تهیه ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی برای سیل‌زدگان

انتخابخبرگزاری انتخاب
تهیه ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی برای سیل‌زدگان
رییس جمعیت هلال احمر گفت: ۱۸۴میلیارد تومان کمک های مردمی تا کنون برای مناطق سیل زده جمع اوری شده است.
تهیه ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی برای سیل‌زدگان - 0

رییس جمعیت هلال احمر گفت: ۱۸۴میلیارد تومان کمک‌های مردمی تا کنون برای مناطق سیل زده جمع اوری شده است.

علی اصغر پیوندی در چهارمین جلسه قرارگاه بازسازی نوسازی مناطق‌سیل‌زده که صبح امروز یا حضور وزیر کشور، رییس سازمان مدیریت بحران کشور، معاون عمرانی وزیر کشور و جمعی از نمایندگان دستگاه‌های مختلف در محل وزارت کشور برگزار شد، اظها‌ر کرد: براساس مصوبه ستاد بازسازی و نوسازی قرار شد که کمک‌های مردمی که تا امروز بالغ بر ۱۸۴ میلیارد تومان است برای تهیه بسته لوازم خانگی صرف شود که تاکنون ۱۰ هزار پک را آماده کردیم.

وی ادامه داد: در گزارش‌های ستاد که گفته شد، برخی مناطق گله کردند که در استان خوزستان کولر بیشتر از قابلمه و ظروف نیاز است، اما چون قرار شد تمام بسته‌ها را یکسان دهیم و ما هم تابع ستاد قرارگاه بازسازی هستیم، بسته‌ها را براساس روال ابلاغ شده آماده کردیم که ۱۰هزار بسته آماده و قرارداد ۳۰هزار بسته لوازم خانگی نیز بسته شده است.

رییس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که اسامی و افرادی که باید در استان‌های مختلف این بسته‌ها را به آنها تحویل دهیم هنوز رسما اعلام نشده است، البته دیروز پیگیری شد تا ما بتوانیم این کار را به سرعت انجام دهیم.

پیوندی تصریح کرد: وظایف هلال احمر که شامل امداد، نجات، اسکان و تغذیه پایان یافته است، اما در حوزه درمان اضطراری هنوز این ماموریت در استان‌های مختلف پایان نیافته است زیرا در برخی استان‌های سیل زده احتمال شیوع بیمارهای پوستی و مسری وجود دارد، براین اساس برخی از پزشکان داوطلب در لرستان، خوزستان و گلستان مشغول ارایه خدمات هستند. همچنین تیم‌های حمایتی روحی و روانی با توجه به شرایط خاص برای سالمندان و کودکان اعزام شدند تا محیط شاد ایجاد کنند. این اقدامات انجام شده هلال احمر بود و امیدواریم باقی کارها نیز به سرعت دنبال شود.منبع: ایسنا

تهیه ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی برای سیل‌زدگان - 8

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر کشور: کوتاهی بانک‌ها در پرداخت مطالبات مناطق سیل‌زده قابل پذیرش نیست

فارسخبرگزاری فارس
وزیر کشور: کوتاهی بانک‌ها در پرداخت مطالبات مناطق سیل‌زده قابل پذیرش نیست
وزیر کشور با اشاره به عقب ماندن بانک‌ها در پرداخت مطالبات مناطق سیل‌زده کشور، گفت: بانک‌ها هر دلیلی که داشته باشند برای ما قابل پذیرش نیست و باید این مشکل را حل کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در چهارمین جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده، اظهار کرد: طی جلسه‌ای که با مدیران بانک‌ها داشتیم مقرر شد تا پایان خردادماه پرداختی‌های مناطق سیل زده را انجام دهند اما با توجه به گزارش اعلام شده در این جلسه متوجه شدیم بانک‌ها عقب هستند.

وی ادامه داد: بانک‌ها هر دلیلی که داشته باشند برای ما قابل پذیرش نیست و باید این مشکل را حل کنند.

وزیر کشور تصریح کرد: امیدواریم تا پایان خرداد ماه بانک‌ها پرداختی را انجام دهند؛ البته دوهفته دیگر به آنها فرجه می‌دهیم تا اواسط تیرماه پرداخت‌ها را انجام دهند.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

جزئیات سهمیه کنکور ۹۸ برای داوطلبان مناطق سیل زده

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
جزئیات سهمیه کنکور ۹۸ برای داوطلبان مناطق سیل زده
جزئیات سهمیه کنکور ۹۸ برای داوطلبان مناطق سیل زده - 0

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات اختصاص سهمیه کنکور ۹۸ برای داوطلبان مناطق سیل زده را اعلام کرد.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با مهر درباره اختصاص سهمیه کنکور ۹۸ به داوطلبان مناطق سیل زده که در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد، گفت: سهمیه کنکور ۹۸ برای مناطق سیل زده یک سهمیه منطقه‌ای است و سهمیه ملی نیست. سهمیه منطقه‌ای یعنی به داوطلب از پلدختر برای دانشگاه لرستان تا ۵ درصد سهمیه می‌دهیم. این سهمیه از دانشگاه‌های کل کشور داده نمی‌شود.

وی گفت: اختصاص سهمیه کنکور به داوطلبان مناطق سیل زده در یک بازه زمانی سه ساله صورت می‌گیرد و دائمی نیست.

رئیس سازمان سنجش افزود: این ظرفیت مازاد است و تحت هیچ عنوان از ظرفیت عادی دانشگاه‌های کشور کم نمی‌شود.

وی درباره میزان تعداد داوطلبان در مناطق سیل زده گفت: آمار این موضوع در اختیار وزارت کشور است چرا که در برخی از مناطق از جمله لرستان و گلستان چند شهر درگیر سیل بودند و در استان خوزستان هم بخش‌های روستایی استان درگیر سیل شدند و از همین رو تعداد داوطلبان قطعی نشده است.

خدایی خاطرنشان کرد: کنکور سراسری سال ۹۸ در روزهای ۱۳ و ۱۴ تیرماه بدون تغییر برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

پیوندی: در برخی استان‌های سیل‌زده احتمال شیوع بیماری وجود دارد

فارسخبرگزاری فارس
پیوندی: در برخی استان‌های سیل‌زده احتمال شیوع بیماری وجود دارد
رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه وظایف این جمعیت شامل امداد و نجات و اسکان و تغذیه در استان‌های سیل‌زده پایان یافته است، گفت: در برخی از این استان‌ها احتمال شیوع بیمارهای پوستی و مسری وجود دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر در چهارمین جلسه قرارگاه بازسازی نوسازی مناطق‌سیل زده که صبح امروز با حضور وزیر کشور برگزار شده است، اظها‌ر کرد: براساس مصوبه ستاد بازسازی و نوسازی قرار شد، کمک‌های مردمی که تا امروز بالغ بر ۱۸۴میلیارد تومان است برای پک لوازم خانگی انجام شود که ۱۰ هزار پک را آماده کردیم.

وی ادامه داد: در گزارش‌های ستاد که گفته شد، برخی مناطق گله کردند که در استان خوزستان کولر بیشتر از قابلمه و ظروف نیاز است اما چون قرار شد تمام پک‌ها را یکسان دهیم ما هم تابع ستاد قرارگاه بازسازی هستیم و پک‌ها را براساس روال ابلاغ شده آماده کردیم که ۱۰هزار پک آماده و قرارداد ۳۰هزار پک دیگر نیز بسته شده است.

رئیس جمعیت سازمان هلال احمر اضافه کرد: نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که اسامی و افرادی که باید در استان‌های مختلف این پک‌ها را به آنها تحویل دهیم هنوز رسما اعلام نشده است؛ البته دیروز پیگیری شد تا ما بتوانیم این کار را به سرعت انجام دهیم.

پیوندی تصریح کرد: وظایف هلال احمر که شامل امداد و نجات واسکان و تغذیه است پایان یافته اما درمان اضطراری هنوز در استان‌های مختلف پایان نیافته است و در برخی استان‌های سیل زده احتمال شیوع بیمارهای پوستی و مسری وجود دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: برخی از پزشکان داوطلب در لرستان خوزستان و گلستان مشغول ارایه خدمات هستند. تیم‌های حمایتی روحی و روانی با توجه به شرایط خاص برای سالمندان و کودکان اعزام شدند تا محیط شاد ایجاد کنند. این اقدامات هلال احمر بود و امیدواریم باقی کارها نیز به سرعت دنبال شود.

خواندن خبر در سایت منبع

جمع آوری ۱۸۴ میلیارد تومان کمک‌های مردمی برای مناطق سیل زده

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
جمع آوری ۱۸۴ میلیارد تومان کمک‌های مردمی برای مناطق سیل زده
دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: تا امروز ۱۸۴ میلیارد تومان کمک مردمی برای تهیه بسته‌های لوازم خانگی جمع آوری شده است.

علی اصغر پیوندی دبیر کل جمعیت هلال احمر صبح امروز در چهارمین جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده اظهار کرد: تا امروز ۱۸۴ میلیارد تومان کمک مردمی برای تهیه بسته‌های لوازم خانگی جمع آوری شده است.

وی افزود: از این ۱۸۴ میلیارد تومان کمک مردمی که جمع شده است حدود ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی آماده شده است.

پیوندی تصریح کرد: ما در خوزستان بیشتر از هر لوازم خانگی دیگری به کولر احتیاج داریم ولی چون تصمیم قرارگاه بر این بوده است که بسته‌های لوازم خانگی در مناطق توزیع شود، ما از پخش کولر به صورت جداگانه خودداری کردیم.

دبیر کل جمعیت هلال احمر با اشاره به آماده سازی بسته‌های بیشتری برای توزیع در مناطق سیل زده گفت: برنامه داریم که از ۳۰ هزار بسته لوازم خانگی دیگر هم آماده کنیم ولی متأسفانه استانداران هنوز اسامی استان‌هایی را که نیاز به این بسته بندی‌ها دارند به ما اعلام نکرده‌اند.

وی با اشاره به ماموریت‌هایی که بر عهده هلال احمر در مناطق سیل زده گذاشته شده بود، گفت: ۳ مأموریت هلال احمر از جمله امداد و نجات، اسکان و تغذیه در مناطق سیل زده پایان یافته است و دیگر به این سه عملیات در مناطق احتیاجی نیست.

وی در پایان گفت: اما در استان‌های خوزستان، گلستان و لرستان نیاز شدیدی به کارت‌های درمانی برای درمان بیماری‌های مسری و بیماری‌هایی که با شیوع گرما رایج می‌شود، نیاز داریم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ چشم کودک ۹ ساله فلسطینی هدف سرباز اسراییلی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز11 ساعت قبل
همشهریهمشهری9 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، پایگاه خبری آستان حضرت معصومه (س)، در این جوابیه با تاکید بر اینکه محتوای این یادداشت با سیاست‌های آستان مقدس در تضاد است، مشارکت با شورای تامین استان در راستای پیشگیری از شیوع کرونا را اعلام می‌کند. در جوابیه آستان معصومی اضافه شده است: این مطلب فقط یک «یادداشت» و نظر شخصی نویسنده بوده و مطرح شدن این مطلب به عنوان «بیانیه» آستان مقدس در برخی از رسانه‌ها کار نادرست و غیراخلاقی است؛ البته با فرد خاطی که بدون هماهنگی‌های لازم «یادداشت» مذکور را بارگذاری کرده است، برخورد خواهد شد. در این جوابیه افزوده شده است: محتوای این یادداشت برخلاف سیاست‌های رسمی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) است، چرا که میان آستان مقدس و شورای تامین استان قم در مناسبت‌های مختلف، همکاری‌های بسیاری رقم خورده است. در این یادداشت آمده بود: آرامش و سکینه عمومی تنها واکسن شناخته شده برای مقابله با یک اپیدمی عنوان و بیان شده معماری ایمانی حریم فاطمی سد پولادین مبارزه با اپیدمی کرونا می‌باشد. این یادداشت بازتاب گسترده و متفاوتی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشت.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد لاهیجان، گفت: شایعات مربوط به ابتلای پرستار فوت شده لاهیجانی به ویروس کرونا بی اساس است. دکتر سعید صباحی رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد لاهیجان درباره درگذشت پرستار بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی میلاد با اظهار تأسف از درگذشت «نرجس خانعلی زاده»، افزود: بی شک تلاش‌های ارزنده وی در طول دوران همکاری، در راستای اعتلای اهداف نظام سلامت و نجات جان دردمندان و نیازمندان همواره در اذهان همه ما ماندگار خواهد بود. وی در ادامه ضمن تسلیت درگذشت وی به خانواده و جامعه درمان و پرستاران و همکاران بیمارستان به بخصوص بخش اورژانس، گفت: شایعاتی مربوط به ابتلای وی به ویروس کرونا در فضای مجازی منتشر شده که بی اساس است. دکتر صباحی تأکید کرد: قطعا بعد از مشخص شدن نتیجه نهایی آزمایشات ایشان موضوع اطلاع رسانی خواهد شد.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
دبیر ستاد حقوق بشر گفت: مخالفت آمریکایی‌ها با پیشرفت ملت ایران موجب شد به محض پیروزی انقلاب اسلامی، جلوی دسترسی ملت ایران به فناوری‌های حساس را بگیرند و عملا «حق پیشرفت» را از ملت ایران سلب نمایند. معاون رئیس قوه قضائیه با اشاره به ماهیت حقوق بشری انقلاب اسلامی، اظهار کرد: سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران بر مبنای صیانت از حقوق انسان‌ها و نیز تأمین حقوق ملت ایران شکل گرفته است. باقری کنی با اشاره به روند دشمنی آمریکا با ملت ایران، تصریح کرد: مخالفت آمریکایی‌ها با پیشرفت ملت ایران موجب شد تا به محض پیروزی انقلاب اسلامی، جلوی دسترسی ملت ایران به فناوری‌های حساس را بگیرند و عملا «حق پیشرفت» را از ملت ایران سلب نمایند. معاون رئیس قوه قضائیه افزود: اعتماد به نفس ملت ایران موجب شد تا علی‌رغم مخالفت آمریکایی‌ها، ملت ایران بتواند با اتکا به ظرفیت‌های داخلی به پیشرفت دست یابد. باقری کنی ادامه داد: پیشرفت درون‌زای ملت ایران موجب خشم آمریکایی‌ها شده و به همین دلیل آنها ملت ایران را با تحریم‌های وحشیانه مجازات کردند، به گونه‌ای که حتی جلوی صادرات دارو به ایران را هم گرفتند و عملا قصد دارند علاوه بر حق پیشرفت «حق حیات» را نیز از ملت ایران سلب کنند.
خبر فوریخبر فوری9 ساعت قبل
از سوی دیگر مهاتیر محمد تلاش داشت تا مالزی نقش پررنگی در جهان اسلام بازی کند. اما اختلاف در ائتلاف باعث شد که این روند انجام نشود و سر اخر استعفای مهاتیر محمد مطرح شود. مهاتیر محمد تلاش زیادی کرد تا با انور ابراهیم به یک توافق و نتیجه‌ای برسد، اما اختلافاتی که در درون حزب خود مهاتیر محمد وجود داشت، باعث شد که او دست به استعفا بزند. به نظر نمی‌رسد که هر کس دیگری هم که جای مهاتیر محمد بیاید، این وضعیت تغییری کند. در دوره قبل از انتخابات ۲۰۱۸ و روی کارامدن مهاتیر محمد، تمرکز مالزی به روابط با سعودی‌ها و کشورهای عربی نزدیک به آن بود.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 ماه قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 ماه قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 ماه قبل

لبنان استخراج نفت را آغاز می‌کند

عصر ایران8 ساعت قبل

پیش بازی گل گهر سیرجان - استقلال تهران؛ به دنبال رسیدن به رتبه دوم جدول با غلبه بر متخصص گرفتن تساوی در خانه

طرفداری8 ساعت قبل

پاکدامن: با همت و غیرت سهمیه گرفتیم/ امیدوارم نمایندگان خوبی برای ایران در المپیک باشیم

میزان‌آنلاین8 ساعت قبل

تحریم‌های ایالات متحده رهبر کتائب حزب‌الله را هدف قرار می‌دهد

ایلنا8 ساعت قبل

تلاش سرکنسولگری ایران در دبی برای بازگرداندن ایرانیان سرگردان در امارات

ایسنا8 ساعت قبل

۶ راهکار ساده برای تقویت ریه‌ها و دستگاه تنفسی

مشرق‌نیوز8 ساعت قبل

لیگ برتر فوتبال| برگزاری دربی اصفهان و کار سخت استقلال در هفته سکوت/ انتقام پرسپولیس از تیم سابق گل‌محمدی؟

تسنیم8 ساعت قبل