پس از 3 ماه وضعیت سیل‌زدگان کشور چگونه است؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

پس از 3 ماه وضعیت سیل‌زدگان کشور چگونه است؟

وزیر کشور: ۹۵ درصد اسکان موقت سیل‌زدگان انجام شده است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
وزیر کشور: ۹۵ درصد اسکان موقت سیل‌زدگان انجام شده است
وزیرکشور گفت: با کمک بنیاد مسکن ۹۵ درصد کار اسکان موقت سیل‌زدگان انجام شده است اما بانک‌ها در پرداخت تسهیلات دچار عقب ماندگی هستند.

چهارمین جلسه قرارگاه بازسازی مناطق سیل‌زده صبح امروز با حضور و به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور برگزار شد.

وی در این جلسه طی سخنانی اظهار کرد: همه مسئولان مربوطه در سیل از ابتدا وقت خود را گذاشتند تا این مسئله مدیریت شود. در مرحله مقابله، به نسبت حجم سیل تلاش شد که در همه حوزه‌ها خسارات به ویژه خسارت‌های جانی به حداقل برسد.

وزیر کشور ادامه داد: در مرحله امداد و نجات با کمک مردم و دستگاهها، دستگاه‌ها کارنامه قابل قبولی داشتند و بار اصلی روی دوش مردم بود. ما در مرحله سوم یعنی مرحله بازسازی قرار داریم، دولت تمام مصوباتی که در این باره بوده را تصویب کرده است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: آماده سازی ارزشیابی خسارات به خوبی انجام شده و دستگاه‌ها کار ارزیابی و آماده سازی گزارشات را آنجا دادند. در اجرای عملیات و در تامین وسایل معیشیتی کار خوبی صورت گرفت و ستاد اجرایی حضرت امام (ره) و هلال احمر نیز اقدامات خوبی انجام داده‌اند.

وی اضافه کرد: درحوزه بهداشت و درمان نگران بودیم که با بیماریهای واگیردار وسیع مواجه شویم ولی دستگاه‌های متولی کارخود را خوب انجام دادند و تا الان با اپیدمی بیماری مواجه نبودیم. برخی دستگاه‌ها هم مانند بنیاد مسکن جلوتر از آنچه باید می‌بودند کار کردند و بحث اسکان موقت را بیش از ۹۵ درصد انجام دادند.

وزیر کشور ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در شناسایی واحد‌های آسیب‌دیده گفت: متاسفانه علیرغم جلسات متعدد که با بانک‌ها گذاشته شده، قرار بود تا آخر خرداد همه قراردادها منعقد شود و پرداخت‌ها صورت بگیرد ولی بانک‌ها در این زمینه عقب هستند. بانک‌ها علت را تغییر نوع پرداخت عنوان کردند که دولت آن را تامین کرده است.

رحمانی فضلی خاطر نشان کرد: حق مردم است که بدانند کدام دستگاه‌ها چه کاری انجام داده‌اند. خزانه بخش دیگری است که نتوانسته مانند سایر دستگاه‌ها پیش بیاید و انتظار داریم خزانه با سرعت کار خود را پیش ببرد. سیل‌زدگان در اولویت هستند و مردم در دمای ۵۰ درجه زندگی می‌کنند. ما سازمان برنامه را به عنوان دستگاه تشخیص دهنده اولویت‌ها می‌دانیم.

وی ادامه داد: در لرستان با سرما در آینده نزدیک روبرو خواهیم بود و در خوزستان با کشت مواجهیم. در این قرارگاه با دستور رئیس‌جمهور و فرمایش مقام معظم رهبری کار انجام می‌دهیم و باید سرعت کارها را بالا ببریم.

خواندن خبر در سایت منبع

تهیه ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی برای سیل‌زدگان

انتخابخبرگزاری انتخاب
تهیه ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی برای سیل‌زدگان
رییس جمعیت هلال احمر گفت: ۱۸۴میلیارد تومان کمک های مردمی تا کنون برای مناطق سیل زده جمع اوری شده است.
تهیه ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی برای سیل‌زدگان - 0

رییس جمعیت هلال احمر گفت: ۱۸۴میلیارد تومان کمک‌های مردمی تا کنون برای مناطق سیل زده جمع اوری شده است.

علی اصغر پیوندی در چهارمین جلسه قرارگاه بازسازی نوسازی مناطق‌سیل‌زده که صبح امروز یا حضور وزیر کشور، رییس سازمان مدیریت بحران کشور، معاون عمرانی وزیر کشور و جمعی از نمایندگان دستگاه‌های مختلف در محل وزارت کشور برگزار شد، اظها‌ر کرد: براساس مصوبه ستاد بازسازی و نوسازی قرار شد که کمک‌های مردمی که تا امروز بالغ بر ۱۸۴ میلیارد تومان است برای تهیه بسته لوازم خانگی صرف شود که تاکنون ۱۰ هزار پک را آماده کردیم.

وی ادامه داد: در گزارش‌های ستاد که گفته شد، برخی مناطق گله کردند که در استان خوزستان کولر بیشتر از قابلمه و ظروف نیاز است، اما چون قرار شد تمام بسته‌ها را یکسان دهیم و ما هم تابع ستاد قرارگاه بازسازی هستیم، بسته‌ها را براساس روال ابلاغ شده آماده کردیم که ۱۰هزار بسته آماده و قرارداد ۳۰هزار بسته لوازم خانگی نیز بسته شده است.

رییس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که اسامی و افرادی که باید در استان‌های مختلف این بسته‌ها را به آنها تحویل دهیم هنوز رسما اعلام نشده است، البته دیروز پیگیری شد تا ما بتوانیم این کار را به سرعت انجام دهیم.

پیوندی تصریح کرد: وظایف هلال احمر که شامل امداد، نجات، اسکان و تغذیه پایان یافته است، اما در حوزه درمان اضطراری هنوز این ماموریت در استان‌های مختلف پایان نیافته است زیرا در برخی استان‌های سیل زده احتمال شیوع بیمارهای پوستی و مسری وجود دارد، براین اساس برخی از پزشکان داوطلب در لرستان، خوزستان و گلستان مشغول ارایه خدمات هستند. همچنین تیم‌های حمایتی روحی و روانی با توجه به شرایط خاص برای سالمندان و کودکان اعزام شدند تا محیط شاد ایجاد کنند. این اقدامات انجام شده هلال احمر بود و امیدواریم باقی کارها نیز به سرعت دنبال شود.منبع: ایسنا

تهیه ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی برای سیل‌زدگان - 8

خواندن خبر در سایت منبع

وزیر کشور: کوتاهی بانک‌ها در پرداخت مطالبات مناطق سیل‌زده قابل پذیرش نیست

فارسخبرگزاری فارس
وزیر کشور: کوتاهی بانک‌ها در پرداخت مطالبات مناطق سیل‌زده قابل پذیرش نیست
وزیر کشور با اشاره به عقب ماندن بانک‌ها در پرداخت مطالبات مناطق سیل‌زده کشور، گفت: بانک‌ها هر دلیلی که داشته باشند برای ما قابل پذیرش نیست و باید این مشکل را حل کنند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در چهارمین جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده، اظهار کرد: طی جلسه‌ای که با مدیران بانک‌ها داشتیم مقرر شد تا پایان خردادماه پرداختی‌های مناطق سیل زده را انجام دهند اما با توجه به گزارش اعلام شده در این جلسه متوجه شدیم بانک‌ها عقب هستند.

وی ادامه داد: بانک‌ها هر دلیلی که داشته باشند برای ما قابل پذیرش نیست و باید این مشکل را حل کنند.

وزیر کشور تصریح کرد: امیدواریم تا پایان خرداد ماه بانک‌ها پرداختی را انجام دهند؛ البته دوهفته دیگر به آنها فرجه می‌دهیم تا اواسط تیرماه پرداخت‌ها را انجام دهند.

ادامه دارد …

خواندن خبر در سایت منبع

جزئیات سهمیه کنکور ۹۸ برای داوطلبان مناطق سیل زده

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
جزئیات سهمیه کنکور ۹۸ برای داوطلبان مناطق سیل زده
جزئیات سهمیه کنکور ۹۸ برای داوطلبان مناطق سیل زده - 0

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات اختصاص سهمیه کنکور ۹۸ برای داوطلبان مناطق سیل زده را اعلام کرد.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با مهر درباره اختصاص سهمیه کنکور ۹۸ به داوطلبان مناطق سیل زده که در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب شد، گفت: سهمیه کنکور ۹۸ برای مناطق سیل زده یک سهمیه منطقه‌ای است و سهمیه ملی نیست. سهمیه منطقه‌ای یعنی به داوطلب از پلدختر برای دانشگاه لرستان تا ۵ درصد سهمیه می‌دهیم. این سهمیه از دانشگاه‌های کل کشور داده نمی‌شود.

وی گفت: اختصاص سهمیه کنکور به داوطلبان مناطق سیل زده در یک بازه زمانی سه ساله صورت می‌گیرد و دائمی نیست.

رئیس سازمان سنجش افزود: این ظرفیت مازاد است و تحت هیچ عنوان از ظرفیت عادی دانشگاه‌های کشور کم نمی‌شود.

وی درباره میزان تعداد داوطلبان در مناطق سیل زده گفت: آمار این موضوع در اختیار وزارت کشور است چرا که در برخی از مناطق از جمله لرستان و گلستان چند شهر درگیر سیل بودند و در استان خوزستان هم بخش‌های روستایی استان درگیر سیل شدند و از همین رو تعداد داوطلبان قطعی نشده است.

خدایی خاطرنشان کرد: کنکور سراسری سال ۹۸ در روزهای ۱۳ و ۱۴ تیرماه بدون تغییر برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

پیوندی: در برخی استان‌های سیل‌زده احتمال شیوع بیماری وجود دارد

فارسخبرگزاری فارس
پیوندی: در برخی استان‌های سیل‌زده احتمال شیوع بیماری وجود دارد
رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه وظایف این جمعیت شامل امداد و نجات و اسکان و تغذیه در استان‌های سیل‌زده پایان یافته است، گفت: در برخی از این استان‌ها احتمال شیوع بیمارهای پوستی و مسری وجود دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر در چهارمین جلسه قرارگاه بازسازی نوسازی مناطق‌سیل زده که صبح امروز با حضور وزیر کشور برگزار شده است، اظها‌ر کرد: براساس مصوبه ستاد بازسازی و نوسازی قرار شد، کمک‌های مردمی که تا امروز بالغ بر ۱۸۴میلیارد تومان است برای پک لوازم خانگی انجام شود که ۱۰ هزار پک را آماده کردیم.

وی ادامه داد: در گزارش‌های ستاد که گفته شد، برخی مناطق گله کردند که در استان خوزستان کولر بیشتر از قابلمه و ظروف نیاز است اما چون قرار شد تمام پک‌ها را یکسان دهیم ما هم تابع ستاد قرارگاه بازسازی هستیم و پک‌ها را براساس روال ابلاغ شده آماده کردیم که ۱۰هزار پک آماده و قرارداد ۳۰هزار پک دیگر نیز بسته شده است.

رئیس جمعیت سازمان هلال احمر اضافه کرد: نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که اسامی و افرادی که باید در استان‌های مختلف این پک‌ها را به آنها تحویل دهیم هنوز رسما اعلام نشده است؛ البته دیروز پیگیری شد تا ما بتوانیم این کار را به سرعت انجام دهیم.

پیوندی تصریح کرد: وظایف هلال احمر که شامل امداد و نجات واسکان و تغذیه است پایان یافته اما درمان اضطراری هنوز در استان‌های مختلف پایان نیافته است و در برخی استان‌های سیل زده احتمال شیوع بیمارهای پوستی و مسری وجود دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: برخی از پزشکان داوطلب در لرستان خوزستان و گلستان مشغول ارایه خدمات هستند. تیم‌های حمایتی روحی و روانی با توجه به شرایط خاص برای سالمندان و کودکان اعزام شدند تا محیط شاد ایجاد کنند. این اقدامات هلال احمر بود و امیدواریم باقی کارها نیز به سرعت دنبال شود.

خواندن خبر در سایت منبع

جمع آوری ۱۸۴ میلیارد تومان کمک‌های مردمی برای مناطق سیل زده

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
جمع آوری ۱۸۴ میلیارد تومان کمک‌های مردمی برای مناطق سیل زده
دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: تا امروز ۱۸۴ میلیارد تومان کمک مردمی برای تهیه بسته‌های لوازم خانگی جمع آوری شده است.

علی اصغر پیوندی دبیر کل جمعیت هلال احمر صبح امروز در چهارمین جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده اظهار کرد: تا امروز ۱۸۴ میلیارد تومان کمک مردمی برای تهیه بسته‌های لوازم خانگی جمع آوری شده است.

وی افزود: از این ۱۸۴ میلیارد تومان کمک مردمی که جمع شده است حدود ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی آماده شده است.

پیوندی تصریح کرد: ما در خوزستان بیشتر از هر لوازم خانگی دیگری به کولر احتیاج داریم ولی چون تصمیم قرارگاه بر این بوده است که بسته‌های لوازم خانگی در مناطق توزیع شود، ما از پخش کولر به صورت جداگانه خودداری کردیم.

دبیر کل جمعیت هلال احمر با اشاره به آماده سازی بسته‌های بیشتری برای توزیع در مناطق سیل زده گفت: برنامه داریم که از ۳۰ هزار بسته لوازم خانگی دیگر هم آماده کنیم ولی متأسفانه استانداران هنوز اسامی استان‌هایی را که نیاز به این بسته بندی‌ها دارند به ما اعلام نکرده‌اند.

وی با اشاره به ماموریت‌هایی که بر عهده هلال احمر در مناطق سیل زده گذاشته شده بود، گفت: ۳ مأموریت هلال احمر از جمله امداد و نجات، اسکان و تغذیه در مناطق سیل زده پایان یافته است و دیگر به این سه عملیات در مناطق احتیاجی نیست.

وی در پایان گفت: اما در استان‌های خوزستان، گلستان و لرستان نیاز شدیدی به کارت‌های درمانی برای درمان بیماری‌های مسری و بیماری‌هایی که با شیوع گرما رایج می‌شود، نیاز داریم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فرار میلیمتری از تصادف با کامیون + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، زن جوانی که برای عبور از عرض خیابان عجله کرده بود، با فاصله بسیار کمی از کامیون، جان سالم به در برد. لحظه وقوع این اتفاق را که در هنگ کنگ رخ داده است، در فیلم زیر مشاهده می‌کنید. بیشتر بخوانید: راننده کامیون خودروی سواری را زیر گرفت + فیلمانتهای پیام/

له شدن خودروی تاکسی زیر چرخ‌های قطار با ۵ کشته + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک راننده جوان خودروی تاکسی، در خیابانی در یکی از شهرهای ویتنام، مشغول رانندگی بود که به دلیل بی‌توجهی به عبور قطار از عرض خیابان، حادثه تلخی را رقم زد. باوجود بوق زدن‌های مکرر قطار و اعلام هشدار، راننده با بی‌توجهی، به حرکت خود ادامه داد و تصادفی شدید بین دو دستگاه شکل گرفت. این حادثه به مرگ یک زن ۶۵ ساله و نوزادش، راننده ۲۳ ساله، یک زن ۲۲ ساله و پسر ۲ ساله‌اش منجر شد. انتهای پیام/

حادثه مرگبار در شهربازی احمدآباد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، عصر یکشنبه ۳۱ نفر سوار بر یکی از وسایل شهربازی احمدآباد هند شده بودند که ناگهان، این وسیله بر اثر فشار وارده به دو نیم تقسیم شد و سقوط کرد. بر اثر این حادثه سه نفر جان خود را از دست دادند و ۲۶ نفر دیگر نیز مجروح شدند. بیشتر بخوانید: برخورد وحشتناک خودروی BMW به عوارضی بزرگراه با حداکثر سرعت! + فیلمانتهای پیام/

اظهارات ظریف پس از ورود به نیویورک +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

هدف از حمله دیشب سرقت بود نه سوءقصد

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
سالک با اشاره به اینکه حراست و دستگاه‌های امنیتی مجلس و نیروی انتظامی با شاهدان عینی مصاحبه کرده‌اند گفت: جمع بندی‌ها حکایت از این دارد که موضوع، سرقت بوده است البته همچنان بررسی‌ها ادامه دارد. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: حال راننده خوب­ و در بیمارستان امام خمینی (ره) در حال مداواست. وی در پاسخ به این سوال که آیا در این حادثه موضوع سوء قصد­ مطرح بوده عنوان کرد: ­ اگر سوء قصد بود باید خود من را هدف قرار می‌داد که خودم شربت شهادت بنوشم و این نکته قابل توجه است که سوء قصد نبوده است. سالک درباره مصاحبه دیشب یکی از همکارانش نیز که از سوء قصد به جان او صحبت کرده بود گفت: من به صراحت این موضوع را تکذیب می‌کنم و این حادثه طبق شواهد یک سرقت بوده است. سالک در پایان از نیرو‌های نظامی و امنیتی ­ خواست در این زمینه دقت بیشتری داشته­ باشند.

فیلم/ ماجرای پیغام محرمانه رهبر انقلاب به سیدحسن‌نصرالله

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل

اخبار بیشتر