یکی از عاملان آسیب به خرسی در سوادکوه و پخش ویدیوی دلخراش آن، دستگیر شد
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

یکی از عاملان آسیب به خرسی در سوادکوه و پخش ویدیوی دلخراش آن، دستگیر شد

دادستان سوادکوه: دستگیری یکی از ضاربان خرس تلف شده

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
دادستان سوادکوه: دستگیری یکی از ضاربان خرس تلف شده
پرونده متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در یکی از شعبات دادسرای عمومی و انقلاب سوادکوه در حال رسیدگی است.
دادستان سوادکوه: دستگیری یکی از ضاربان خرس تلف شده - 0

دادستان سوادکوه از دستگیری متهم به اتلاف یک قلاده توله خرس در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، رسول محمدی در این باره اظهار کرد: پرونده قضائی برای ضاربان این توله خرس در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سوادکوه تشکیل و با پیگیری عوامل انتظامی یکی از متهمین شناسایی و دستگیر شد.

این مقام قضائی خاطرنشان کرد: پرونده متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در یکی از شعبات دادسرای عمومی و انقلاب سوادکوه در حال رسیدگی است.

شنبه ۲۵ خرداد یک توله خرس ۲ ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. و برخی اهالی روستا با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند.

هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان‌ها اطلاع دادند و آن‌ها به کمک توله خرس شتافتند، اما به دلیل شدت جراحات آن‌ها نتوانستند حیوان را نجات دهند و در نهایت توله خرس کشته شد.

بر اساس تصاویری که از ادامه ماجرای کشتار بیرحمانه یک توله خرس در منطقه دراسله سوادکو به دست دیده بان رسیده است، افراد حاضر در صحنه پس از مجروح نمودن توله خرس با ضربات سنگ، جانور نیمه جان را به زور به حاشیه جاده کشانده و قصد دزدیدن جسم نیمه جان توله خرس بوسیله یک کامیونت را داشته‌اند.

در این زمان یکی از فعالان محیط زیست سوادکوه در محل حاضر شده و ضمن اطلاع به نیرو‌های محیط زیست از سرقت توله خرس جلوگیری می‌کند.

متخلفین پس طی مسافتی احساس خطر کرده و توله خرس مجروح را به جاده انداخته و فرار می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

ماجرای حمله به یک توله خرس در سوادکوه +فیلم

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
پس از انتشار تصاویر و فیلم‌های تأسف‌بار از حمله چند نفر به یک توله خرس دو ساله و تلف شدن این حیوان، مدیرکل محیط زیست استان مازندران از شناسایی این افراد خبر داد.

به گزارش مشرق، فیلم و تصاویر دلخراشی از حمله چند نفر با چوب و سنگ در منطقه دراسله سوادکوه به یک توله خرس افکار عمومی را جریحه‌دار کرد.

سهیل اولادزاد فعال محیط زیست که پس از این وقوع حملات به همراه محیط‌بانان در منطقه حضور پیدا کرده بود، ماجرا را اینطور تعریف کرد که توله خرس ماده از ارتفاع زیادی در کوه به سمت جاده به زمین می‌افتد، این توله خرس دو ساله به دلیل سقوط دچار شوک شده بود و به همین دلیل در این حالت در جایی که سقوط کرده بود در حالت گیجی می‌نشیند، چند نفر با مشاهده این خرس به جای کمک برای برای بازگشتش به زیستگاه با سنگ و چوب به جانش می‌افتند.

دانلود

اولاد زاد گفت: توله خرس شوکه که مورد حمله بی‌رحمانه قرار گرفته بود و امکان دفاع از خود را نداشت، آسیب جدی می‌بیند، این افراد پس از حمله بی‌رحمانه‌شان تصمیم می‌گیرند توله خرس را بدزدند اما خوشبختانه چند نفر به این محل می‌رسند و با مشاهده رفتار این افراد با توله خرس به اداره محیط زیست خبر می‌دهند.

وی با اظهار شگفتی از اینکه افرادی که به ماموران محیط زیست گزارش می‌دهند خودشان شکارچی بوده‌اند گفت: آنها با کمک یک خانم از ادامه این فاجعه جلوگیری می‌کنند تا ماموران محیط زیست به داد توله خرس برسند.

دانلود

این فعال محیط زیست ادامه داد: پس از رسیدن مأموران به محل حادثه، توله خرس که به شدت جراحت دیده بود از منطقه خارج می‌شود اما پس از ساعت‌ها تحمل درد و رنج در پایان شب تلف شد.

حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیر کل محیط زیست استان مازندران با ابراز تأسف از وقوع این حادثه گفت: به دستور دادستان برای شناسایی و دستگیری این افراد با همراهی پلیس اقدام کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه این عمل از لحاظ قانونی و هم از لحاظ اجتماعی و انسانی جرم تلقی می‌شود، اظهار داشت: به زودی این افراد دستگیر خواهند شد.

دانلود

جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه چه مجازاتی در انتظار این متخلفین است گفت کشتن خرس ۸۰ میلیون تومان جریمه دارد اما این افراد به دلیل جریحه دار کردن افکار عمومی هم باید مجازات شوند.منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

توضیحات فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در خصوص سنگسار یک قلاده توله خرس در سوادکوه

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
توضیحات فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در خصوص سنگسار یک قلاده توله خرس در سوادکوه
محبت خانی گفت: پرونده قضایی برای ضاربان توله خرس کشته شده در سوادکوه تشکیل و در حال شناسایی افراد هستیم.

جمشید محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست در رابطه با ضاربان یک توله خرس در شهرستان سواد کوه که منجر به کشته شدن آن شد، اظهار کرد: پرونده قضایی برای ضاربان این توله خرس تشکیل شده و در حال شناسایی افراد هستیم.

وی افزود: جریمه کشتن و شکار خرس براساس قانون مجازات صید و شکار ۸۰ میلیون تومان است که اگر ثابت شود چه کسی خرس را کشته است باید این مبلغ را پرداخت کند.

محبت خانی گفت: همچنین علاوه بر کشتن این توله منجر به جریهه دار شدن افکار عمومی شده است که با تشخیص قاضی برای پرونده مجازات مناسبی مشخص خواهد شد.

گفتنی است؛ ظهر روز گذشته یک توله خرس قهوه‌ای در منطقه دراسله سوادکوه هنگامیکه همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و کمی از مادرش فاصله گرفت.

توله خرس به دلیل سقوط کمی گیج بوده که در این حین مورد هجوم عده‌ای قرار گرفته و به طرز بی رحمانه‌ای با ضربات متعدد سنگ و چوب به شدت زخمی شد.

با حضور نیرو‌های محیط زیست در محل حادثه، توله خرس مجروح جهت درمان به مرکز استان مازندران منتقل شد، اما به دلیل جراحات وارده به ناحیه سر و خونریزی داخلی از بین رفت.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

(2)

همین ی فیلم و تودنیا کسانی که باایران وایرانی وفرهنگ و تمدنش عداوت دیرینه دارند با همین ی فیلم چه استفاده های ضد تبلیغاتی علیه ایران وایرانی میکنند حالا ای مردم ایران وای ایرانیان سراسر جهان باز تابِ شو ببینید.

فرهاد صمدی نارمکی

4 هفته قبل

ی کامنتی گذاشتم دراین مورد ولی ی نظر دیگه ای هم دارم شاید فکرکنید که اصلاً هیچ ربطی نداشته باشه ولی تواین دنیا همه چی بهم ربط داره واون اینه که عُلماء ومراجع ورهبران دینی یمان ازاون اول چهارشنبه سوری یو که علناً ومستقیم وخیلی صریح اونم نه ی باربلکه هنوز که هنوزه میرند پای منبر ومی گن (((چهارشنبه سوری آتیش پرستی یه))) کاری به این ندارم که بااین حرفاشون به یک تمدن چند هزار ساله توهین می کنند این اواخر هم بند کرده اند به سیزده بدر (روز طبیعت ) میخوام بگم که حتی رهبران دینی یمان هم اصلاً به طبیعت واین آیت ونشانه ی الهی هم احترامی قائل نیستند درحالی که این روز طبیعت از قدیم الایام بین همه ی تمدن ها فرهنگ ها وملت ها بوده است ومختص ایرانیان باستان نبوده منباب مثال روزی که حضرت ابراهیم خلیل ا... جد پیغمبر بزرگوارمان به جان بتها افتاد وهمه شان راشکست آنروز همین سیزده بدر خودمان بوده ولی حضرات این اواخر به همین هم بند کرده اند ومی گویند جزوء رسم ورسوم های آتش پرستی ست بااین تفکر مراجع مان که اصلاًبرای طبیعت واین نعمت خدادادی هم ارزشی قائل نیستند چه باید بکنیم؟؟؟؟؟؟؟؟...........(الی یوم القیامة)

4 هفته قبل

در ادامه بخوانید

فیلم/ مربی که روز گذشته شیر به او حمله کرد، کیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
«نادر رضا نوری»، مدیر دهکده طبیعت قزوین در جریان بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از دهکده طبیعت مورد حمله یک قلاده شیر قرار گرفت و با مداخله به هنگام مأموران و مربیان حیوانات این حادثه کنترل شد.

فیلم | جان باختن ۱۷نفر در دو حادثه رانندگی در خوانسار و ایرانشهر

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
عباس ایروانی مالک گروه قطعات خودروی عظام گفت: ما یکی از تامین‌کنندگان اصلی قطعات برای خودروسازان بزرگ هستیم و طی سال‌های گذشته، علی‌رغم فشارهای گسترده اقتصادی و تحریم‌های بین‌المللی، توانستیم نیاز خودروسازان و عموم مردم را به قطعات یدکی خودرو تامین کنیم.

گرم‌ترین هفته تابستان در ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تهران هم در روز‌های اخیر هوای گرم را پشت سر گذاشت و دمای هوا دیروز به ۴۱ درجه سانتیگراد رسید. وی گفت: در میان مراکز استان‌ها، تهران دیشب گرم‌ترین هوا را با ۳۴ درجه تجربه کرد و پیش‌بینی می‌کنیم هوای گرم تهران تا پایان هفته ادامه داشته باشد. سرکرده افزود: این هفته پدیده‌های دیگری همچون وزش باد در نوار شرقی کشور می‌تواند در نهبندان و سربیشه خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه زابل با خیزش گرد و خاک همراه باشد. وی افزود: رگبار‌های تابستانی عصر امروز و فردا در جنوب شرق کشور به ویژه جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی کرمان، شمال فارس و بخش‌های شمالی هرمزگان پیش بیش می‌شود و حتما هموطنان عزیز از رفتن به ارتفاعات خودداری کنند. سرکرده گفت: همچنین سالمندان، بیماران قلبی و ریوی از ساعت ۱۰صبح تا ۵ بعد از ظهر از هرگونه تردد غیرضروری خودداری کنند تا گرمازده نشوند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این دیدار که عصر امروز در حوزه ریاست قوه قضاییه برگزار شد، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور گزارشی از عملکرد و مشکلات این سازمان ارایه کرد. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی هم در سخنانی بر اهمیت جایگاه سازمان بهزیستی در کمک به مددجویان و افراد آسیب دیده و ضعیف جامعه تاکید کرد. خبر تکمیلی ارسال می‌شود …

یک اتفاق عجیب در شمال غرب ایران/ دریاچه ارومیه زنده ماند اما … (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
آنچه دریاچه نیاز داشت آب بود که رساندند؛ از کنترل مصرف گرفته تا تونل آب، ‌ اما یک ترس همچنان باقی مانده‌است. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ حسن ظهوری فاطمه خسروی ستاد احیاء دریاچه ارومیه دو سال است که خبرنگاران را به ارومیه می‌آورد تا از اقدامات انجام گرفته برای احیاء بزرگترین دریاچه داخلی ایران بگوید. اما بزرگترین بلای دریاچه ارومیه توسعه زمین‌های کشاورزی بود. این زمین‌‌ها هرآنچه آب در سفره‌های زیرزمینی و آبخوان‌ها بود را مصرف کردند و دریاچه که دیگر هیچ حق‌آبه‌ای نداشت روز به روز خشک‌تر شد. اما حالا قرار است هر دو باشند؛ هم زمین‌های کشاورزی و هم دریاچه، اما هر دو آب می‌خواهند؛ درست همان چیزی که هنوز علم نمی‌تواند تولیداش کند.

اخبار بیشتر