اخبار روز بازار مسکن - دوشنبه 27 خردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - دوشنبه 27 خردادماه

تکمیل مسکن مهر سراسر کشور

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
تکمیل مسکن مهر سراسر کشور
معاون امور مسکن وزارت راه: مسکن مهر سراسر کشور به جز مسکن‌های مهر دارای پرونده حقوقی و قضایی، تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود
تکمیل مسکن مهر سراسر کشور - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از وزارت راه و شهرسازی، معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در نشست تخصصی پروژه‌های سازمان ملی زمین و مسکن، وظیفه وزارت راه و شهرسازی را تعادل‌بخشی در بازار مسکن دانست.

مازیار حسینی با بیان این مطب و با اشاره به اینکه مسکن مهر سراسر کشور به جز مسکن‌های مهر دارای پرونده حقوقی و قضایی، تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود، سیاست‌ها و برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی را در هفت محور برای اجرا و نظارت در استان‌ها اعلام کرد.

وی در نشست تخصصی پروژه‌های مشارکتی سازمان ملی زمین و مسکن که با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، اعلام کرد اجرای ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی، احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی و تکمیل مسکن‌های مهر سراسر کشور کار بزرگی است که به‌رغم سختی‌ها، اشکالات و کمبود منابعی، با همت و تلاش و یکپارچگی قابل اجرا است.

حسینی ادامه داد بیش از هفت ماه است تیم مدیریتی جدید که سابقه اجرایی دارد در وزارتخانه مستقر شده‌است، این تیم پروژه محور و نتیجه محور، کار‌ها را پیش می‌برد بنابراین برنامه و سیاست‌های وزارتخانه بر این مبنا پایه‌ریزی شده است.

معاون مسکن و ساختمان گفت: عقب‌افتادگی در حوزه مسکن وجود دارد که باید جبران شود و با تأکیدات وزیر راه و شهرسازی چرخ تولید مسکن باید به راه افتاده و این حرکت و استمرار داشته باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه وظیفه وزارتخانه تعادل‌بخشی بازار مسکن است، افزود: واحد‌های زیر ۸۰ متر با قیمت‌های کمتر از ۱۲ میلیون تومان و در مجموع زیر یک میلیارد تومان برای هر واحد مسکونی از اولویت‌ها و سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسکن است که همه استان‌ها ملزم به رعایت آن هستند.

حسینی با تأکید بر اینکه توجه توأمان به رونق تولید مسکن در شهر و روستا مدنظر است گفت: باید مواظب مهاجرت به شهر‌ها باشیم که به‌دلیل بی‌توجهی به روستا‌ها انجام نشود، در همین راستا بحث عمران روستایی را با جدیت در وزارتخانه در دو حوزه راه و مسکن دنبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: نماینده عالی وزارتخانه در استان‌ها مدیران کل راه‌وشهرسازی هستند به همین دلیل نباید هیچ موضوعی در استان‌ها از نظارت مدیران خارج شود.

حسینی احداث ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی و همچنین ۴۰۰ هزار واحد مسکن در طرح اقدام ملی و تکمیل مسکن مهر را تا پایان سال جاری از برنامه‌های وزارتخانه عنوان کرد و گفت: در سال رونق، تولید مسکن رونق می‌گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

اعلام جزییات طرح ملی مسکن/ ارزانی در راه است؟

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز
اعلام جزییات طرح ملی مسکن/ ارزانی در راه است؟

سلامت نیوز: طرح ملی مسکن که می‌توان ان را طرح ویژه دولت دوازدهم برای ایجاد ثبات دربازار مسکن دانست به زودی واردمرحله اجرایی خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرآنلاین، پیش از این با بحرانی شدن وضعیت در بازار مسکن و انفجار قیمت‌ها در بازار اجاره، طرح‌های متعددی در خصوص اجرای پروژه‌های مسکنی در کشور ارائه شد.

طرح ملی مسکن پس از طرح، در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت و جزییاتی از آن از سوی مجلس و دولت مورد بررسی قرار گرفت. طرح اقدام ملی برساخت ۲۰۰ هزار واحد توسط شهرهای جدید، ۱۰۰هزار واحد توسط بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد توسط شرکت بازآفرینی شهری، دلالت دارد. پیش بینی شده است در شهرهای جدید تولید و احداث مسکن به روش مشارکتی باشد. در این شیوه شرکت عمران شهرهای جدید با همکاری انبوه‌سازان یا توسعه‌گران به ساخت واحدهای مسکونی در شهرهای جدید اقدام می‌کند. زمین و پروانه از شرکت عمران شهرهای جدید به انبوه‌سازان و توسعه‌گران، ارایه و در مقابل سرمایه‌گذاری و ساخت نیز توسط انبوه سازان انجام می‌شود. رییس انجمن انبوه سازان در این خصوص به ایرنا گفته است: معتقد هستیم که طرح اقدام ملی وساخت ۴۰۰ هزار واحد هم در چند سال آینده تاثیر خود را بر کنترل بازار اجاره نشان خواهد داد.

قیمت مسکن

ایرج رهبر در خصوص میزان تاثیرگذاری این طرح بر کنترل قیمت خانه نیز گفت: برنامه اقدام ملی برای خانه دار شدن قشر متوسط و متوسط به پایین است و در این طرح خانه‌های لوکس و لاکچری ساخته نمی‌شود. در این طرح زمین‌های دولتی وارد ساخت و ساز می‌شود و این خانه‌ها با هزینه‌های کمی ساخته می‌شود تا اثر بیشتری بر کنترل قیمت نهایی آن داشته باشیم.

این کارشناس مسکن در خصوص اینکه طرح مسکن استیجاری چقدر می‌تواند به ضابطه‌مند کردن نرخ اجاره کمک کند نیز گفت: هر نوع تولید مسکن با هر اسمی به متعادل شدن قیمت‌ها کمک می‌کند چرا که باعث تعدیل در بازار عرضه و تقاضا خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم برای افرادی که قدرت خرید خانه را ندارند گامی برداریم باید تسهیلات به ساخت داده شود؛ تسهیلات نباید به خریدار داده شود.

رهبر در پاسخ به این سوال که همه نگران هستند که خانه‌های طرح اقدام ملی در نهایت گران فروخته شود، گفت: این خانه‌ها با مشارکت دولت و کمک بخش خصوصی ساخته می‌شود و سرمایه را دولت به شکل زمین یا پروانه در اختیار سرمایه گذار می‌گذارد. درصدی از این خانه‌ها به دولت تعلق داردکه نمی‌تواند بیشتر از ۱۰ درصد گران کند و سود طرف سازنده هم نباید ۱۵ درصد بیشر باشد.

هم اکنون سالیانه حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار واحد از برنامه ساخت خانه عقب هستیم.

بر اساس گزارش‌های اعلامی از سوی وزیر کشور ۵۰ درصد درآمد خانوار در حوزه مسکن مصرف می‌شود. رییس کل بانک مرکزی معتقد است با ورود به ساخت و ساز در قالب طرح ملی مسکن بازار به ثبات خواهد رسید و هزینه مسکن کاهش خواهد یافت.

خواندن خبر در سایت منبع

وزارت راه به وظایفش برای ساماندهی بازار مسکن عمل نمی‌کند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
وزارت راه به وظایفش برای ساماندهی بازار مسکن عمل نمی‌کند
مدیر‌کل تعزیرات استان تهران بابیان اینکه برای مقابله با تخلفات و ساماندهی بازار مسکن سازمان تعزیرات با متخلفان برخورد می‌کند، گفت: وزارت راه به وظایفش برای ساماندهی بازار مسکن عمل نمی‌کند.

محمدعلی اسفنانی مدیر‌کل تعزیرات استان تهران در گفت‌وگویی با اشاره به رویکرد سازمان تعزیرات برای مقابله با تخلفات در بازار مسکن، گفت: قرار بر این بود که کمیسیون متشکل از سازمان تعزیرات، وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران برای ساماندهی بازار اجاره و خرید و فروش مسکن و مقابله با تخلفات این حوزه تشکیل شود.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی، مبنای قیمت برای اجاره مسکن در مناطق مختلف تهران وجود ندارد، از این رو قرار بود که در کمیسیون مربوطه این حداقل و حداکثر قیمت تعیین شود.

مدیر‌کل تعزیرات استان تهران گفت: قیمت مساکن در مناطق مختلف متفاوت بوده و نمی‌توان یک نسخه کلی برای قیمت تمام مساکن تعیین کرد و این ناشی از نرخ مناطق، نوع ساختمان، کیفیت مصالح، امکانات ملک و متراژ ساختمان است، اما تعیین قیمت‌ها باید در چارچوبی درست و اصولی باشد.

اسفنانی با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی در حوزه ساماندهی بازار مسکن کم‌کار بوده است، اظهار داشت: قطعا باید تکلیف مردم مشخص شود تا افراد بدانند که در سال آینده وضعیت بازار چگونه خواهد بود، اما متأسفانه تاکنون ما اراده‌ای از سوی مسئولان وزارت راه برای تعیین سقف قیمت مسکن مشاهده نکرده‌ایم.

وی تصریح کرد: برای مقابله با تخلفات و ساماندهی بازار مسکن، به‌ویژه افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها، باید مبنای قیمتی تعیین شود تا سازمان تعزیرات طبق آن با متخلفان برخورد کند.

مدیر‌کل تعزیرات استان تهران که با خبرگزاری خانه ملت گفت‌وگو کرده است، با اشاره به موضوعات مطروحه درباره عدم امکان تعیین سقف قیمت در حوزه مسکن به دلیل وجود مسئله مالکیت خصوصی، گفت: قطعا این ادعا و طرح این مسائل به هیچ‌وجه درست نیست، زیرا قانون و مجریان آن می‌توانند در تمام امور مربوطه ورود کنند، به‌طور مثال در شرایط کنونی قانون به مالکان اجازه ساخت طبقات بیش از حد را نمی‌دهد، حال بگوییم چون افراد مالکیت خصوصی دارند، مجاز به هر کاری هستند، از این رو این مسئله به هیچ‌وجه درست کارشناسی نیست.

اسفنانی در پایان خاطرنشان کرد: متأسفانه وزارت راه و شهرسازی به وظایف ذاتی خود برای ساماندهی بازار مسکن عمل نمی‌کند و مجلس می‌تواند از ابزاری قانونی و نظارتی خود برای اصلاح عملکرد وزارتخانه استفاده کند.

خواندن خبر در سایت منبع

شیب افزایش نرخ اجاره مسکن/ مستاجران چشم‌انتظار حمایت دولت

ایبناخبرگزاری ایبنا
شیب افزایش نرخ اجاره مسکن/ مستاجران چشم‌انتظار حمایت دولت
افزایش نرخ اجاره مسکن طی یکسال گذشته پرداخت اجاره‌بها را به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های معیشتی مستاجران تبدیل کرده است.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، قیمت مسکن در یکسال گذشته رشد فزاینده‌ای را تجربه کرده است. براساس آمار بانک مرکزی، متوسط قیمت مسکن در شهر تهران در اردیبهشت ماه سال جاری به ۱۲ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان رسیده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۲٫۵ و ۱۱۲ درصد افزایش نشان می‌دهد. این آمارها در شرایطی است که با توجه به نزدیک شدن به فصل تابستان و نقل و انتقالات پیش‌بینی می‌شود شاهد تغییرات قیمتی بیشتری در ماه‌های پیش رو باشیم.

افزایش بیش از دو برابری قیمت مسکن طی یکسال گذشته نه تنها بازار خرید و فروش مسکن را به رکود کشانده و دست بسیاری از اقشار متوسط متقاضی خرید خانه را از این بازار کوتاه کرده است، بلکه اثراتی را نیز بر بازار اجاره مسکن گذاشته است. طی یکسال گذشته اجاره‌بها نیز همگام با افزایش قیمت مسکن روند فزاینده‌ای را پشت سر گذاشته و حتی موجب شده بسیاری از مستاجران تهرانی به دلیل ناتوانی در پرداخت اجاره به شهرهای اقماری اطراف تهران و یا حتی سایر شهرستان‌ها مهاجرت کنند.

براساس آمار بانک مرکزی بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری در اردیبهشت‌ماه سال جاری موید رشد به ترتیب معادل ۲۲٫۶ و ۱۹٫۷ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل است. البته این آمار برگرفته از آمارهای سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است و این در حالی است که به دلیل نابسامانی بازار بسیاری از مالکان قیمت‌هایی بیش از این را برای اجاره در نظر گرفته‌اند و حتی حاضرند چندین ماه خانه‌های خود را خالی نگه دارند اما به قیمت پایین‌تر به مستاجران ندهند.

افزایش نامتناسب نرخ اجاره‌بها با سطح درآمد مستاجران امروز به یکی از بزرگترین دغدغه‌های معیشتی این قشر جامعه تبدیل شده و دولت و دستگاه‌های متولی بازار مسکن که پیش از این بیشتر در حوزه خرید و فروش مسکن ورود می‌کردند را بر آن داشته تا به بازار اجاره مسکن نیز ورود کنند و طرح‌های حمایتی را برای کاهش آثار افزایش نرخ‌ها پایه‌ریزی کنند.

قانون و خانه‌ها با هم خاک‌ می‌خورند

طبق آمارها حدود ۲٫۶ میلیون خانی خالی در کشور وجود دارد که ورود آنها به بازار می‌تواند زمینه‌ساز تعادل عرضه و تقاضا و کاهش قیمت اجاره‌بها شود. طرح مالیات بر خانه‌های خالی به عنوان بخشی از لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم در سال ۱۳۹۴، به تصویب مجلس رسید. بر اساس ماده ۵۴ مکرر این قانون، واحدهای مسکونی واقع در شهرهای با جمعیت بیش از ۱۰۰ هزار نفر که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور به عنوان واحد خالی شناسایی شوند، از سال دوم به بعد مشمول این مالیات خواهند شد. اگرچه این قانون در سال ۹۴ به تصویب رسید اما هنوز به دلیل وجود پاره‌ای از مشکلات اجرایی نشده است.

یکی از مهم‌ترین مشکلات پیش روی این طرح شناسایی واحدهای خالی از سکنه است. در این زمینه بر اساس تبصره ۷ ماده ۱۶۹ مکرر اصلاحیه قانون مالیات‌های مستقیم مصوب سال ۱۳۹۴، وزارت راه و شهرسازی مکلف به ایجاد سامانه ملی املاک و اسکان شده اما این سامانه هنوز اجرایی نشده و در تازه‌ترین اظهارنظر مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن راه‌اندازی سامانه ملی املاک و اسکان را برای سال ۹۹ اجرایی دانسته است. بنابراین به نظر می‌رسد که اخذ مالیات از خانه‌های خالی به عنوان یک ابزار برای کنترل قیمت مسکن و اجاره‌بها در آینده‌ای نزدیک در دسترس نخواهد بود.

راه‌اندازی صندوق حمایت از مستاجران

یکی از طرح‌های اعلام شده برای ساماندهی بازار اجاره‌بها، برنامه بانک مسکن برای تشکیل صندوق حمایت از مستاجران است. البته این طرح هنوز در مرحله مطالعه قرار دارد و سازوکار پرداخت تسهیلات به مستاجران در بانک مسکن و دولت نهایی نشده اما به نظر می‌رسد بانک مسکن قصد دارد طرحی را شبیه صندوق مسکن یکم در بازار اجاره‌بها اجرایی کند.

علاوه بر راه‌اندازی صندوق، روش دیگری هم در بانک مسکن مورد بررسی و مطالعه قرار دارد که افتتاح حساب برای متقاضیان به منظور استفاده از امکاناتی همچون دریافت سود سپرده‌گذاری با هدف توانمندسازی مالی به منظور افزایش توان پرداخت در بازار اجاره است؛ به این معنا که مستاجران بتوانند با پس‌انداز کردن مبالغی در بانک عامل بخش مسکن و دریافت سود، توانمندی مالی بیشتری برای حضور در بازار اجاره کسب کنند.

ایجاد موسسات اجاره‌داری

وزیر مسکن و شهرسازی به تازگی از در دستور کار قرار گرفتن موسسات اجاره داری برای ساماندهی حرفه‌ای بازار اجاره در کشور خبر داده است. به گفته اسلامی، با ایجاد موسسات اجاره‌داری از طریق استارت‌آپ‌ها می‌توان رابطه مالک و مستاجر را معنادار ساخت و واسطه‌گری‌ها را کاهش داد تا به قشر مستاجر آسیب کمتری وارد شود. البته با توجه به اینکه این طرح نیز در حال تهیه شیوه‌نامه در وزارت راه است باید منتظر ماند و نتایج آن را در صورت اجرایی شدن در سال‌های آتی دید.

ساخت خانه‌های اجاره‌ای با زمین رایگان دولتی

اعطای زمین‌های رایگان به پیمانکاران بخش خصوصی برای ساخت مسکن‌های استیجاری نیز یکی دیگر از طرح‌هایی است که دولت در دستور کار قرار داده اما جزییات این طرح نیز هنوز اعلام نشده است. همچنین قرار شده در طرح مسکن اجاره‌ای، مشوق‌هایی برای مالکانی که قرارداد بیشتر از یکسال را در نظر بگیرند، ارائه شود.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت مسکن در مناطق مختلف کرج

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
قیمت مسکن در مناطق مختلف کرج
برای خرید یک واحد آپارتمان ۶۶ متری با سال ساخت ۱۳۸۱ در منطقه کرج، عظیمیه باید در حدود ۶۶۰ میلیون تومان هزینه کرد.

آفتاب‌‌نیوز :

قیمت مسکن در مناطق مختلف کرج - 2

خواندن خبر در سایت منبع

مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن می‌تواند در کاهش التهاب بازار موثر باشد

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن می‌تواند در کاهش التهاب بازار موثر باشد

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی؛ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص ورود مجلس به موضوع مسکن گفت: این انتظار که باید مجلس طرح و ایده‌ای برای برون رفت از مشکل ارائه دهد درست نیست مجلس طبق قانون اساسی محل صدور مجوز برای اقدام دولت جهت اجرای طرح‌ها است.

وی با بیان اینکه مجلس زمانی طرح‌های زیادی ارائه می‌دهد که دولت منفعل و بدون برنامه باشد، عنوان کرد: در کارنامه مجلس هر چقدر طرح کمتر و لایحه بیشتر باشد آن مجلس، مجلس موفق و قوی‌تری خواهد بود در برخی از کشورهای دنیا مانند نروژ و سوئد مجلس دخالتی در کار دولت ندارد و عملکرد مجلس این کشورها به نحوی است که طرح ارائه نمی‌دهند بلکه مجوز اجرای لوایحی که از سوی دولت ارائه شده است را صادر می‌کند.

شاخص ارزیابی مجالس دنیا میزان لوایح تصویب شده است نه طرح

چنانچه مجلس از عملکرد دولت ناراضی باشد باید از اهرم‌های دیگری به جز ارائه طرح استفاده کند شاخص ارزیابی مجالس دنیا میزان لوایح تصویب شده است نه طرح.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: چنانچه مجلس از عملکرد دولت ناراضی باشد باید از اهرم‌های دیگری به جز ارائه طرح استفاده کند، شاخص ارزیابی مجالس دنیا میزان لوایح تصویب شده است نه طرح.

وی گفت: ورود مجلس به بخش مسکن به دلیل این است که دولت عملکرد خوبی در این حوزه نداشته و همچنین در اجرای صحیح طرح‌ها مقاومت نشان داده است.

وی افزود: مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن می‌تواند در کاهش التهاب این بازار موثر باشد هر آنچه که از ثروت ملی تهیه می‌شود باید مورد استفاده قرار گیرد اگر کسی با هدف سود دهی بالا از آن سوءاستفاده کند باید دولت ورود کرده و اجازه چنین کاری را ندهد.

خانه‌‌ها را خالی نگهداشتن به معنی احتکار کالاست

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کسانی که خانه‌های خود را خالی نگه می‌دارند تا در شرایط بهتر سود بالایی داشته باشند مشابه کسانی هستند که احتکار کالا انجام دادند دولت باید اهتمام بیشتری داشته و تحرک خود را در حوزه‌های مسکن خودرو و معیشت مردم بیشتر کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلات مردم مشخص است، گفت: دولت باید برای حل مشکلات مردم هرچه سریع‌تر برنامه ارائه دهد، دولت اگر بخواهد می‌تواند مشکلات را حل کند تعلل در عدم اجرای برخی طرح‌ها بی معناست و باید هرچه سریعتر ورود کرده و شرایط معیشتی و اقتصادی مردم را بهبود بخشد.

پایان پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا امروز چهارشنبه از تمرکز رسانه‌های منتقدش بر روی اخبار مربوط به ویروس «کرونا» انتقاد کرد. «نانسی مسونیر» از مقامات این مرکز روز سه‌شنبه گفت شیوع کرونا در آمریکا اجتناب ناپذیر است. ویروس کرونا تا کنون ۸۰ هزار نفر را در دنیا مبتلا کرده و موجب مرگ ۳۰۰۰ نفر عمدتا در چین شده است. با وجود این، نمایندگان کنگره آمریکا در روزهای گذشته به شدت از دونالد ترامپ بابت سیاست‌های ضعیف برای مبارزه با ویروس کرونا انتقاد کرده‌اند. او در توئیتر نوشت: «من از درخواست بودجه رقت‌‌انگیز و نامناسب رئیس‌جمهور ترامپ انتقاد نکردم.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
دبیر ستاد حقوق بشر گفت: مخالفت آمریکایی‌ها با پیشرفت ملت ایران موجب شد به محض پیروزی انقلاب اسلامی، جلوی دسترسی ملت ایران به فناوری‌های حساس را بگیرند و عملا «حق پیشرفت» را از ملت ایران سلب نمایند. معاون رئیس قوه قضائیه با اشاره به ماهیت حقوق بشری انقلاب اسلامی، اظهار کرد: سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران بر مبنای صیانت از حقوق انسان‌ها و نیز تأمین حقوق ملت ایران شکل گرفته است. باقری کنی با اشاره به روند دشمنی آمریکا با ملت ایران، تصریح کرد: مخالفت آمریکایی‌ها با پیشرفت ملت ایران موجب شد تا به محض پیروزی انقلاب اسلامی، جلوی دسترسی ملت ایران به فناوری‌های حساس را بگیرند و عملا «حق پیشرفت» را از ملت ایران سلب نمایند. معاون رئیس قوه قضائیه افزود: اعتماد به نفس ملت ایران موجب شد تا علی‌رغم مخالفت آمریکایی‌ها، ملت ایران بتواند با اتکا به ظرفیت‌های داخلی به پیشرفت دست یابد. باقری کنی ادامه داد: پیشرفت درون‌زای ملت ایران موجب خشم آمریکایی‌ها شده و به همین دلیل آنها ملت ایران را با تحریم‌های وحشیانه مجازات کردند، به گونه‌ای که حتی جلوی صادرات دارو به ایران را هم گرفتند و عملا قصد دارند علاوه بر حق پیشرفت «حق حیات» را نیز از ملت ایران سلب کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، همایون شجریان در پستی اینستاگرامی، آخرین اطلاعیه هیات مدیره بیمارستان جم در ارتباط با وضعیت سلامتی محمدرضا شجریان را به اشتراک گذاشت. در بخشی از این اطلاعیه آمده است: «… در حال حاضر تب ایشان قطع شده است، ترشحات ریوی بسیار کاهش یافته است ولی به‌دلیل نیاز به حمایت بیشتر تنفسی، کماکان از دستگاه کمک تنفسی برای بهبود شرایط قلبی و تنفسی ایشان استفاده می‌شود …» محمدرضا شجریان، استاد آواز ایرانی، از سه سال پیش درگیر بیماری سرطان بوده و در چند ماه گذشته بارها در بیمارستان بستری شده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز9 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دفتر سخنگوی دولت اعلام کرد که جواب آزمایش کرونای علی ربیعی، منفی است و او در سلامت کامل است. پیش از این گفته شده بود که درپی ابتلای معاون وزیر بهداشت به ویروس کرونا و حضور او در جلسه سخنگوی دولت امکان انتقال این ویروس به علی ربیعی نیز وجود دارد که جواب آزمایش وی منفی اعلام شد.
تابناکتابناک13 ساعت قبل
در بازار ارز، شاخص دلار از ۹۹٫۳ واحد دیروز، تا ۹۹٫۱۱۵ واحد پایین آمد. نرخ برابری ین ژاپن با دلار آمریکا از ۱۱۰٫۱۲ واحد دیروز تا ۱۱۰٫۴۴ واحد تضعیف شد. یوآن چین هم ۰٫۱۵ درصد در بازار‌های خارجی افت کرد تا نرخ برابری آن با دلار به ۷٫۰۲۳۴ واحد برسد. هر سکه یک گرمی نیز ۹۶۰ هزار تومان قیمت گذاری و هر گرم طلای ۱۸ عیار، به رقم ۶۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. ♦ برای اطلاع از جدیدترین قیمت دلار در بازار امروز تهران، به کانال «تابناک» در تلگرام بپیوندید
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز10 ساعت قبل
اعمال محدودیت در عبور و مرور افراد مشکوک یا مبتلا به کروناوی افزود: ما به جای قرنطینه شهرها محدودیت برای عبور و مرور افراد مشکوک و مبتلا اعمال خواهیم کرد. تمدید تعطیلی مدارس در مناطق آلوده به کرونا طی دوره‌ای سه روزهوزیر بهداشت درباره تعطیلی مدارس اظهار کرد: برای تعطیلی مدارس در مناطق آلوده جمعه شب تصمیم‌گیری خواهد شد. فعلا در مناطق آلوده مدارس را در یک دوره سه روزه تعطیل خواهیم کرد و اگر نیاز به تمدید این تعطیلی باشد اعلام می‌کنیم. در عین حال لیست مناطق آلوده را جمعه شب اعلام خواهیم کرد. وی گفت: از آنجایی که دانشجویان به شهرهای خود بازگشتند و شناسایی افراد مبتلا دشوار است، تصمیم گرفتیم تا دانشگاه‌ها را یک هفته دیگر تعطیل کنیم تا در دانشجویان شبهه آلودگی نداشته باشیم.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 ماه قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 ماه قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 ماه قبل

لبنان استخراج نفت را آغاز می‌کند

عصر ایران8 ساعت قبل

پیش بازی گل گهر سیرجان - استقلال تهران؛ به دنبال رسیدن به رتبه دوم جدول با غلبه بر متخصص گرفتن تساوی در خانه

طرفداری8 ساعت قبل

پاکدامن: با همت و غیرت سهمیه گرفتیم/ امیدوارم نمایندگان خوبی برای ایران در المپیک باشیم

میزان‌آنلاین8 ساعت قبل

تحریم‌های ایالات متحده رهبر کتائب حزب‌الله را هدف قرار می‌دهد

ایلنا8 ساعت قبل

تلاش سرکنسولگری ایران در دبی برای بازگرداندن ایرانیان سرگردان در امارات

ایسنا8 ساعت قبل

۶ راهکار ساده برای تقویت ریه‌ها و دستگاه تنفسی

مشرق‌نیوز8 ساعت قبل

لیگ برتر فوتبال| برگزاری دربی اصفهان و کار سخت استقلال در هفته سکوت/ انتقام پرسپولیس از تیم سابق گل‌محمدی؟

تسنیم8 ساعت قبل