کانادا؛ از تیراندازی در نزدیکی نخست‌وزیر تا تغییر قوانین مهاجرت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

کانادا؛ از تیراندازی در نزدیکی نخست‌وزیر تا تغییر قوانین مهاجرت

جشن قهرمانی تورنتو در لیگ بسکتبال آمریکا ۲ زخمی برجای گذاشت

ایرناخبرگزاری ایرنا
جشن قهرمانی تورنتو در لیگ بسکتبال آمریکا ۲ زخمی برجای گذاشت
تهران- ایرنا- براساس تایید پلیس شهر تورنتو کانادا، در جریان جشن خیابانی قهرمانی تیم تورنتو رپتِرز در لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا (NBA)، ۲ نفر بر اثر اصابت گلوله زخمی شدند.

روزنامه آ. اس اسپانیا نوشت: چیزی در حدود ۱٫۵ میلیون نفر برای جشن و پایکوبی پس از پیروزی تاریخی تورنتو مقابل گلدن استیت و قهرمانی آنان به عنوان نخستین تیم غیر آمریکایی در مسابقات NBA، در میدان ناتان فیلیپس شهر تورنتو جمع شده بودند.

اما پس از شنیده شدن صدای چهار شلیک در نزدیکی محل برگزاری جشن، صدها هوادار وحشت زده شروع به گریختن از محل حادثه شدند.

بدنیال این اتفاق، پلیس مرکز عملیات تورنتو با استفاده از توییتر تایید کرد که در جریان این تیراندازی ۲ نفر زخمی شدند که البته جراحت آنان جدی نیست و علاوه بر این، نیروهای پلیس ۲ مضنون را بازداشت و ۲ قبض اسلحه را کشف و ضبط کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

زخمی شدن ۴ نفر در تیراندازی در جشن قهرمانی تیم بسکتبال کانادا

تسنیمخبرگزاری تسنیم
زخمی شدن ۴ نفر در تیراندازی در جشن قهرمانی تیم بسکتبال کانادا
مقام‌های رسمی کانادایی از زخمی شدن حداقل ۴ نفر بر اثر تیراندازی در جریان مراسم جشن قهرمانی یک تیم بسکتبال خبر می‌دهند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سی ان ان، پس از آنکه ۴ نفر در تیراندازی در جریان برگزاری مراسم جشن قهرمانی تیم تورنتو راپتورز در لیگ ان بی ای زخمی شدند، مقام‌های کانادایی از مردم خواسته‌اند تا اجازه ندهند این حادثه، مراسم عمدتا آرام برای این قهرمانی تاریخی را تحت تاثیر قرار ندهد.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در این باره در توئیتی نوشت: امیدوارم همه کسانی که در تیراندازی امروز زخمی شدند به سرعت بهبود یابند و می‌خواهم از پلیس تورنتو به خاطر اقدام سریع تشکر کنم.

تیراندازی در شرایطی رخ داده است که جمعیت زیادی برای جشن قهرمانی تیم بسکتبال تورنتو راپتورز تجمع کرده بودند.

بر اساس اعلام مقام‌های کانادایی، افراد زخمی شده در این حادثه با خطر مرگ روبرو نیستند. تاکنون ۳ نفر در جریان این تیراندازی‌ها بازداشت شده‌اند.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که بلافاصله پس از این تیراندازی، مردم به سرعت از صحنه حادثه فرار می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

بازنگری در قوانین مهاجرتی کبک کانادا

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
بازنگری در قوانین مهاجرتی کبک کانادا
قرار است نظام مهاجرتی استان کبک با تغییر رویکرد و اعمال هدف گذاری جدید جایگزین سیستم قبلی شود که اولویت را در جذب مهاجر بر اساس پیوندهای خانوادگی قرار داده بود.
بازنگری در قوانین مهاجرتی کبک کانادا - 0

پارلمان کبک روز یکشنبه ۲۶ خرداد دو لایحه جنجالی را به تصویب رساند که حمایت دولت میانه رو این استان کانادا را به دنبال دارد و گفته می‌شود که با هدف کاستن از میزان مهاجرت به این بخش فرانسه زبان از کانادا طراحی و تدوین شده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از یورونیوز، یکی از این دولایحه که سر و صدای زیادی به پا کرده به ممنوع شدن نشانه‌های مذهبی در میان برخی کارمندان این استان مرتبط است و دیگری به عنوان طرحی برای بازنگری در قوانین و نظام مهاجرتی معرفی شده است.

به گفته کارشناسان هر دو لایحه با هدف کاهش میزان مهاجرت به شکل رایج و افزایش یافته آن طی سالهای اخیر تدوین و تصویب شده است به نحوی که استان فرانسه زبان کبک از این پس محدودیتی برای پذیرش و فعالیت اجتماعی شهروندان دارای باورهای مذهبی قائل می‌شود که بخش عمده‌ای از آنها را مهاجران تشکیل می‌دهند.بر این اساس همچنین قرار است نظام مهاجرتی استان کبک با تغییر رویکرد و اعمال هدف گذاری جدید جایگزین سیستم قبلی شود که اولویت را در جذب مهاجر بر اساس پیوندهای خانوادگی قرار داده بود.از این رو لایحه مصوب پارلمان کبک زمینه ساز بازنگری در سیستم مهاجرتی و تغییر اولویت به سوی مهارت‌های فنی و کاری است.

در لایحه دیگری که از آن به عنوان لائیسیته، یا حذف نشانه‌های مذهبی از دستگاه و نهادهای دولتی نام برده می‌شود به همراه داشتن هر شیء‌ای با ماهیت مذهبی در میان برخی از بخش‌ها ممنوع اعلام شده است.ماموران پلیس، قضات، وکلا، زندان‌بانان و کارمندان موسسات آموزشی از جمله افرادی هستند که بر اساس این لایحه ملزم به پرهیز از به همراه داشتن نمادها و نشانه‌های مذهبی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه لایحه به تصویب رسیده در پارلمان که به قانونی جدید در دستگاه‌های دولتی تبدیل شده تنها برای افراد تازه به خدمت گرفته شده قابل اجرا است و کارمندان از پیش فعال در بخش‌های یاد شده را شامل نمی‌شود.

ارائه و تصویب لایحه ممنوعیت نمادهای مذهبی از جمله مهمترین وعده‌های انتخاباتی فرانسوا لوگو، نخست وزیر دولت محلی کبک محسوب می‌شود که حزب راست میانه تحت رهبری وی موسوم به «ائتلاف آینده کبک» اکثریت را در پارلمان استانی در دست دارد.

این لایحه در واقع به عنوان قطب مقابل مواضع نزدیک به «مالتی کالچریسم» یا چندگانگی فرهنگی است که جاستین ترودو، نخست وزیر لیبرال کانادا از مدافعان آن به شمار می‌رود.

سیمون ژولن بارتت، وزیر تنوع و مهاجرت کبک در توجیه این لایحه مصوب گفته است که قانون یاد شده «این حق را برای کلیه شهروندان کبک فراهم می‌کند تا خدمات دولتی لائیک دریافت کنند.»

از سوی دیگر پی یر آرکاند، کفیل ریاست حزب لیبرال کبک در واکنشی انتقاد آمیز به قانون جدید لائیسیته ضمن ابراز تاسف از تصویب این لایحه روز یکشنبه، زمان رای پارلمان به لایحه یاد شده را «روزی غم انگیز برای کبک» توصیف و تصریح کرد: «کبک از این پس تنها نقطه از آمریکای شمالی است که حقوق ساکنان آن سلب می‌شود.».

حزب راست میانه (ائتلاف آینده کبک) سال گذشته میلادی با وعده کاهش ۲۰ درصدی مهاجرتی قدرت را در استان کبک در دست گرفت. دیگر لایحه مصوب پارلمان کبک به دولت محلی در این استان امکان می‌دهد تا از اختیارات بیشتری برای اعطا و یا رد اجازه اقامت برخوردار شود.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم/ تیراندازی در نزدیکی نخست وزیر کانادا

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
تیراندازی در نزدیکی محل برگزاری جشن قهرمانی بسکتبال در تورنتو با اصابت یک گلوله به یک زن همراه بود.«جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا، نیز در این مراسم حضور داشت.

نظرها

در ادامه بخوانید

اخذ رأی از حضرت آیت الله خامنه‌ای

13+
الفالف3 ساعت قبل
جام نیوزجام نیوز11 ساعت قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش جام‌نیوز، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص شیوع بیماری کرونا در کشور گفت: تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در ایران پنج نفر است که شامل دو فوتی, دو بیمار بستری در قم و یک پزشک که از اراک به قم رفته است. حدود ۲۴ نفر دیگر مشکوک به کرونا در بیمارستان بستری هستند که بعد از مشخص شدن نتیجه آزمایش، وضعیت آنها به مردم اعلام می‌شود. پیش بینی وزارت بهداشت این است که اکثر این بیماران به ویروس کرونا مبتلا نیستنداز نظر وزارت بهداشت افراد و بیماران تنفسی که با اتباع خارجی مراوده نداشته‌اند، مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا نیستند اما دو نفر سه روز پیش با علایم شدید عفونت تنفسی در قم مراجعه کردند که بلافاصله از آنها تست گرفته شد و مشخص شد که به ویروس کرونا مبتلا هستند و به علت شدت بیماری جان خود را از دست دادنداز عده‌ای از افرادی که با بیماران فوتی مراوده داشتند دعوت کردیم و از آنها هم آزمایش گرفته شده اما فعلا موارد قطعی پنج نفر است.
الفالف12 ساعت قبل
افشاگری آژانس‌های اطلاعاتی و روزنامه‌های آمریکایی نشان می‌دهد دو کارمند دارای تابعیت عربستان سعودی در شرکت توئیتر، به‌مدت ۶ سال اطلاعات کاربران را برای دولت سعودی ارسال می‌کردند. گروه جهان الف، ۲ اسفند ۱۳۹۸، ۰۰:۲۱ ۳۹۸۱۲۰۱۰۹۸به گزارش فارس، مقامات عربستان سعودی از دو تن از کارکنان توئیتر خواسته‌اند از کاربران فضای مجازی در قبال دریافت پول و هدایا، جاسوسی کنند. همکاران ابوعمو گفته‌اند سایر کارکنان توئیتر نیز توسط دولت آمریکا و دیگر کشورهای خارجی تحت فشار قرار گرفته‌اند تا اطلاعات کاربران را استخراج کنند. ابوعمو و الزباره با این اتهام که مأموران غیررسمی و اعلام نشده دولت سعودی هستند، مواجه شده‌اند. حساسیت بر روی فعالیت مأموران سعودی از زمانی تشدید شد که «جمال خاشقجی» ستون‌نویس روزنامه واشنگتن پست و از مخالفان سیاست‌های دولت سعودی به طرز فجیعی به قتل رسید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز14 ساعت قبل
به گزارش آفتاب‌نیوز؛ بلومبرگ افزوده است: پیش‌بینی می‌شود رقبای روحانی در انتخابات مجلس در روز جمعه برنده شوند‌. تقلای اصلاح‌طلبان برای بقاخبرگزاری «آنادولو» ترکیه اما در گزارشی تحت عنوان «تقلای اصلاح‌طلبان برای بقا» پس از انتخابات مجلس با اشاره به ردصلاحیت صورت گرفته از میان میانه‌روها و اصلاح‌طلبان می‌نویسد: «این روند به ضرر اصلاح‌طلبان است.» در میان آنان نیز دو دستگی ایجاد شده؛ بخش اعظم اصلاح‌طلبان هوادار مشارکت در انتخابات و بخشی کوچک‌تر خواستار عدم مشارکت در انتخابات مجلس هستند". علیرغم آنکه در مناطق روستایی میزان مشارکت قابل توجه خواهد بود، هنوز مشخص نیست در شهرهای اصلی و بزرگ از جمله تهران، اصفهان، شیراز و مشهد میزان مشارکت چگونه خواهد بود‌. «محمود صادقی» از نمایندگان فعلی مجلس که رد صلاحیت شده می‌گوید: مجلس باید بازتاب‌دهنده صداهای مختلف و متنوع باشد در حالی که با رد صلاحیت‌ها این امر محقق نخواهد شد".
الفالف14 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۱ اسفند ۱۳۹۸، ۲۲:۴۰ ۳۹۸۱۲۰۱۱۰۳به گزارش ایسنا، با بالا گرفتن درگیری ارتش ترکیه و ارتش سوریه و عدم پاسخگویی سوریه به درخواست آنکارا برای عقب‌نشینی به پشت پست‌های دیده‌بانی ترکیه در منطقه کاهش تنش ادلب و حمایت قوی روسیه و اصرار بر نابودی تروریست‌ها در آخرین مقر باقی مانده تروریست‌ها در سوریه به نظر می‌رسد ترکیه به آمریکا متوسل شده است. خبرگزاری بلومبرگ به نقل از یک منبع ترکیه‌ای در آنکارا گزارش داد، ترکیه از آمریکا درخواست دریافت سامانه‌های دفاع هوایی پاتریوت را مطرح کرده تا به بازدارندگی روسیه در ادلب بپزدازد.

اخبار بیشتر