کانادا؛ از تیراندازی در نزدیکی نخست‌وزیر تا تغییر قوانین مهاجرت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

کانادا؛ از تیراندازی در نزدیکی نخست‌وزیر تا تغییر قوانین مهاجرت

جشن قهرمانی تورنتو در لیگ بسکتبال آمریکا ۲ زخمی برجای گذاشت

ایرناخبرگزاری ایرنا
جشن قهرمانی تورنتو در لیگ بسکتبال آمریکا ۲ زخمی برجای گذاشت
تهران- ایرنا- براساس تایید پلیس شهر تورنتو کانادا، در جریان جشن خیابانی قهرمانی تیم تورنتو رپتِرز در لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا (NBA)، ۲ نفر بر اثر اصابت گلوله زخمی شدند.

روزنامه آ. اس اسپانیا نوشت: چیزی در حدود ۱٫۵ میلیون نفر برای جشن و پایکوبی پس از پیروزی تاریخی تورنتو مقابل گلدن استیت و قهرمانی آنان به عنوان نخستین تیم غیر آمریکایی در مسابقات NBA، در میدان ناتان فیلیپس شهر تورنتو جمع شده بودند.

اما پس از شنیده شدن صدای چهار شلیک در نزدیکی محل برگزاری جشن، صدها هوادار وحشت زده شروع به گریختن از محل حادثه شدند.

بدنیال این اتفاق، پلیس مرکز عملیات تورنتو با استفاده از توییتر تایید کرد که در جریان این تیراندازی ۲ نفر زخمی شدند که البته جراحت آنان جدی نیست و علاوه بر این، نیروهای پلیس ۲ مضنون را بازداشت و ۲ قبض اسلحه را کشف و ضبط کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

زخمی شدن ۴ نفر در تیراندازی در جشن قهرمانی تیم بسکتبال کانادا

تسنیمخبرگزاری تسنیم
زخمی شدن ۴ نفر در تیراندازی در جشن قهرمانی تیم بسکتبال کانادا
مقام‌های رسمی کانادایی از زخمی شدن حداقل ۴ نفر بر اثر تیراندازی در جریان مراسم جشن قهرمانی یک تیم بسکتبال خبر می‌دهند.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سی ان ان، پس از آنکه ۴ نفر در تیراندازی در جریان برگزاری مراسم جشن قهرمانی تیم تورنتو راپتورز در لیگ ان بی ای زخمی شدند، مقام‌های کانادایی از مردم خواسته‌اند تا اجازه ندهند این حادثه، مراسم عمدتا آرام برای این قهرمانی تاریخی را تحت تاثیر قرار ندهد.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در این باره در توئیتی نوشت: امیدوارم همه کسانی که در تیراندازی امروز زخمی شدند به سرعت بهبود یابند و می‌خواهم از پلیس تورنتو به خاطر اقدام سریع تشکر کنم.

تیراندازی در شرایطی رخ داده است که جمعیت زیادی برای جشن قهرمانی تیم بسکتبال تورنتو راپتورز تجمع کرده بودند.

بر اساس اعلام مقام‌های کانادایی، افراد زخمی شده در این حادثه با خطر مرگ روبرو نیستند. تاکنون ۳ نفر در جریان این تیراندازی‌ها بازداشت شده‌اند.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که بلافاصله پس از این تیراندازی، مردم به سرعت از صحنه حادثه فرار می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

بازنگری در قوانین مهاجرتی کبک کانادا

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران
بازنگری در قوانین مهاجرتی کبک کانادا
قرار است نظام مهاجرتی استان کبک با تغییر رویکرد و اعمال هدف گذاری جدید جایگزین سیستم قبلی شود که اولویت را در جذب مهاجر بر اساس پیوندهای خانوادگی قرار داده بود.
بازنگری در قوانین مهاجرتی کبک کانادا - 0

پارلمان کبک روز یکشنبه ۲۶ خرداد دو لایحه جنجالی را به تصویب رساند که حمایت دولت میانه رو این استان کانادا را به دنبال دارد و گفته می‌شود که با هدف کاستن از میزان مهاجرت به این بخش فرانسه زبان از کانادا طراحی و تدوین شده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از یورونیوز، یکی از این دولایحه که سر و صدای زیادی به پا کرده به ممنوع شدن نشانه‌های مذهبی در میان برخی کارمندان این استان مرتبط است و دیگری به عنوان طرحی برای بازنگری در قوانین و نظام مهاجرتی معرفی شده است.

به گفته کارشناسان هر دو لایحه با هدف کاهش میزان مهاجرت به شکل رایج و افزایش یافته آن طی سالهای اخیر تدوین و تصویب شده است به نحوی که استان فرانسه زبان کبک از این پس محدودیتی برای پذیرش و فعالیت اجتماعی شهروندان دارای باورهای مذهبی قائل می‌شود که بخش عمده‌ای از آنها را مهاجران تشکیل می‌دهند.بر این اساس همچنین قرار است نظام مهاجرتی استان کبک با تغییر رویکرد و اعمال هدف گذاری جدید جایگزین سیستم قبلی شود که اولویت را در جذب مهاجر بر اساس پیوندهای خانوادگی قرار داده بود.از این رو لایحه مصوب پارلمان کبک زمینه ساز بازنگری در سیستم مهاجرتی و تغییر اولویت به سوی مهارت‌های فنی و کاری است.

در لایحه دیگری که از آن به عنوان لائیسیته، یا حذف نشانه‌های مذهبی از دستگاه و نهادهای دولتی نام برده می‌شود به همراه داشتن هر شیء‌ای با ماهیت مذهبی در میان برخی از بخش‌ها ممنوع اعلام شده است.ماموران پلیس، قضات، وکلا، زندان‌بانان و کارمندان موسسات آموزشی از جمله افرادی هستند که بر اساس این لایحه ملزم به پرهیز از به همراه داشتن نمادها و نشانه‌های مذهبی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه لایحه به تصویب رسیده در پارلمان که به قانونی جدید در دستگاه‌های دولتی تبدیل شده تنها برای افراد تازه به خدمت گرفته شده قابل اجرا است و کارمندان از پیش فعال در بخش‌های یاد شده را شامل نمی‌شود.

ارائه و تصویب لایحه ممنوعیت نمادهای مذهبی از جمله مهمترین وعده‌های انتخاباتی فرانسوا لوگو، نخست وزیر دولت محلی کبک محسوب می‌شود که حزب راست میانه تحت رهبری وی موسوم به «ائتلاف آینده کبک» اکثریت را در پارلمان استانی در دست دارد.

این لایحه در واقع به عنوان قطب مقابل مواضع نزدیک به «مالتی کالچریسم» یا چندگانگی فرهنگی است که جاستین ترودو، نخست وزیر لیبرال کانادا از مدافعان آن به شمار می‌رود.

سیمون ژولن بارتت، وزیر تنوع و مهاجرت کبک در توجیه این لایحه مصوب گفته است که قانون یاد شده «این حق را برای کلیه شهروندان کبک فراهم می‌کند تا خدمات دولتی لائیک دریافت کنند.»

از سوی دیگر پی یر آرکاند، کفیل ریاست حزب لیبرال کبک در واکنشی انتقاد آمیز به قانون جدید لائیسیته ضمن ابراز تاسف از تصویب این لایحه روز یکشنبه، زمان رای پارلمان به لایحه یاد شده را «روزی غم انگیز برای کبک» توصیف و تصریح کرد: «کبک از این پس تنها نقطه از آمریکای شمالی است که حقوق ساکنان آن سلب می‌شود.».

حزب راست میانه (ائتلاف آینده کبک) سال گذشته میلادی با وعده کاهش ۲۰ درصدی مهاجرتی قدرت را در استان کبک در دست گرفت. دیگر لایحه مصوب پارلمان کبک به دولت محلی در این استان امکان می‌دهد تا از اختیارات بیشتری برای اعطا و یا رد اجازه اقامت برخوردار شود.

خواندن خبر در سایت منبع

فیلم/ تیراندازی در نزدیکی نخست وزیر کانادا

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
تیراندازی در نزدیکی محل برگزاری جشن قهرمانی بسکتبال در تورنتو با اصابت یک گلوله به یک زن همراه بود.«جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا، نیز در این مراسم حضور داشت.

نظرها

در ادامه بخوانید

هدف از حمله دیشب سرقت بود نه سوءقصد

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
سالک با اشاره به اینکه حراست و دستگاه‌های امنیتی مجلس و نیروی انتظامی با شاهدان عینی مصاحبه کرده‌اند گفت: جمع بندی‌ها حکایت از این دارد که موضوع، سرقت بوده است البته همچنان بررسی‌ها ادامه دارد. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار داشت: حال راننده خوب­ و در بیمارستان امام خمینی (ره) در حال مداواست. وی در پاسخ به این سوال که آیا در این حادثه موضوع سوء قصد­ مطرح بوده عنوان کرد: ­ اگر سوء قصد بود باید خود من را هدف قرار می‌داد که خودم شربت شهادت بنوشم و این نکته قابل توجه است که سوء قصد نبوده است. سالک درباره مصاحبه دیشب یکی از همکارانش نیز که از سوء قصد به جان او صحبت کرده بود گفت: من به صراحت این موضوع را تکذیب می‌کنم و این حادثه طبق شواهد یک سرقت بوده است. سالک در پایان از نیرو‌های نظامی و امنیتی ­ خواست در این زمینه دقت بیشتری داشته­ باشند.

فیلم/ ماجرای پیغام محرمانه رهبر انقلاب به سیدحسن‌نصرالله

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل

اظهارات ظریف پس از ورود به نیویورک +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

آخرین گمانه‌زنی‌ها از وضعیت جسمانی آنگلا مرکل

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
این یک بیماری شایع در میان زنان است و به‌طور خاص هم در زنان هم‌سن و سال مرکل رخ می‌دهد. فقط فرد نباید راست بایستد و حرکتی نداشته باشد.» اما مساله دیگری که در اینجا مطرح می‌شود بحث حریم خصوصی است. در هر حال، به نوشته گزارشگر سی‌ان‌ان، در آلمان که قوانین حریم خصوصی بسیار سفت و سخت است، بسیاری مایلند توضیحات مرکل را بپذیرند. او می‌افزاید: «هرچند این یک مساله مربوط به حریم خصوصی باشد. در مورد مرکل، او ظاهرا در وضعیت خوبی است و هیچ چیز را (اعم از دیدارها و ملاقات‌ها) لغو نکرده است.
الفالف1 روز قبل
بواقع سیاست واشنگتن در قبال ایران پیروی از الگویی است که قبلا در قبال کشورهایی مانند کره شمالی، لیبی و عراق جواب داده است. اگر چه این الگو در برابر کشورهای دیگر جواب داده بود اما ایران توانست الگوی رفتاری همیشگی غرب را با چالش مواجه سازد. در این باره باید به مدل مواجه غرب با کشورهایی مانند عراق و لیبی اشاره کرد. در لیبی، کشورهای غربی علی الخصوص آمریکا با استفاده از تحریم اقتصادی فشار مضاعفی علیه دولت معمر قذافی وارد کردند. به عبارتی بی اثر کردن این ارتباط نقش کلیدی در مقابله با سیاست تحریمی ایالات متحده آمریکا دارد.
ایسناایسنا1 روز قبل
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: با بررسی نحوه حمایت و پرداخت یارانه‌ها به بخش کشاورزی می‌توان به این نتیجه رسید که برآورد عددی دقیقی از میزان یارانه ارائه شده به کشاورزان وجود ندارد. علی ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع جلسه امروز بررسی نحوه حمایت و پرداخت یارانه‌ها به بخش کشاورزی و سایر عوامل تولید بود. سازمان حمایت از مصرف‌کننده، سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها مرکز پژوهش‌ها، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو گزارشاتی در این زمینه دادند. گزارش‌ها نشان می‌داد که آمار و اطلاعات دقیقی از نحوه حمایت و پرداخت یارانه‌ها وجود ندارد. سخنگوی کمیسیون کشاورزی در پایان گفت: ما یارانه را هم در قالب ارز ۴۲۰۰ تومانی، هم یارانه‌های حامل‌های انرژی و هم معافیت‌های مالیاتی ارائه می‌کنیم و این یارانه‌ها پنهان نامیده می‌شود.

اخبار بیشتر