بدشانسی دختران بسکتبالیست، هم در اعزام و هم در نخستین بازی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

بدشانسی دختران بسکتبالیست، هم در اعزام و هم در نخستین بازی

تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران مقابل اسپانیا شکست خورد

مهرخبرگزاری مهر
تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران مقابل اسپانیا شکست خورد
تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران نتیجه نخستین دیدار خود در رقابت های کاپ جهانی هلند را به اسپانیا واگذار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران که برای حضور در کاپ جهانی به هلند سفر کرده است، امروز نخستین دیدار خود در این رقابت‌ها را انجام داد و طی آن با نتیجه ۲۲ به ۸ مقابل اسپانیا شکست خورد.

سعیده علی، کیمیا یزدیان، دلارام وکیلی و شادی عبدلوند ترکیب تیم بسکتبال سه نفره ایران را در کاپ جهانی تشکیل می‌دهند. این بازیکنا با هدایت نیک بیک لیک‌لی در این رقابت‌ها شرکت کرده‌اند.

مغولستان دومین حریف تیم بسکتبال سه نفره بانوان در کاپ جهانی است. دیدار برابر این تیم امروز برگزار می‌شود.

رومانی و جمهوری چک دو حریف دیگر ایران در گروه سوم مسابقات کاپ جهانی بسکتبال سه نفره بانوان هستند. دیدار برابر این دو تیم پنجشنبه برگزار می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

اعزام نصفه نیمه دختران بسکتبالیست به جام جهانی

ایسناخبرگزاری ایسنا
اعزام نصفه نیمه دختران بسکتبالیست به جام جهانی
سرپرست تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان در مورد شرایط اعزام دختران به مسابقات مختلف برون مرزی می‌گوید متاسفانه شرایط به گونه‌ای نیست که امکان اعزام سرپرست و پزشک با تیم ملی وجود داشته باشد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان ایران از ۲۸ خرداد تا ۲ تیر ماه در جام جهانی به مصاف حریفان خود می‌رود. در این دوره از رقابت‌ها که دومین تجربه بانوان بسکتبالیست ایران محسوب می‌شود، تیم‌های اسپانیا، رومانی، مغولستان و چک هم‌گروه ایران هستند. ملی‌پوشان بسکتبال برای آماده سازی خود جهت شرکت در این رویداد بسکتبالی از ۱۶ تا ۲۶ خرداد ماه زیر نظر نیکابیک‌لیک‌لی تمرین کردند. راضیه شمس سرپرست تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان در مورد این اردوی آماده سازی به ایسنا گفت: مرحله آخر اردوی آمادگی خود را پشت سر گذاشتیم. خوشبختانه اردویمان متمرکز و باکیفیت بود و بازیکنان با انگیزه کار کردند. آنها با توجه به نکاتی که مد نظر خانم بیک‌لیک‌لی بود توانستند به آمادگی برسند.

او در ادامه افزود: نسبت به کاپ آسیا تغییراتی داشتیم. ناچار شدیم به دلیل مصدومیت معصومه اسماعیل زاده را کنار بگذریم. مژگان خدادادی هم که بازیکن باتجربه‌ای است با صلاحدید کادر فنی در این اردو تیم را همراهی نمی‌کند.

گرمای آزاردهنده سالن تمرین

شمس به نامناسب بودن شرایط سالن تمرین آکادمی ملی المپیک اشاره و بیان کرد: از آنجایی که خوابگاه مجموعه ورزشی آزادی شروع به کار نکرده بود، اردویمان را در آکادمی ملی المپیک برگزار کردیم. شرایط اسکان و تمرین در مجموع بد نبود اما مشکل بزرگمان از روز اول تمرین، نبود سیستم تهویه و سرمایشی بود. بازیکنان در طول روز دو جلسه تمرین بدنسازی و بازی داشتند اما در هیچکدام از سالن‌ها سیستم سرمایشی خوب نبود. حتی در هتل پنجره را باز می‌کردیم ولی تأثیری نداشت.

او در این مورد افزود: چند نفر از بازیکنانمان گرما زده شدند و مجبور شدیم برایشان سرم خوراکی درست کنیم. البته از نظر تغذیه شرایط خوبی داشت ولی متأسفانه نظافت سالن و سیستم تهویه خوب نبود. روزهای آخر برای هتل پنکه تهیه کردند. کسانی که در آکادمی کار می‌کنند مقصر نیستند، آنها هم از این موضوع ناراحت بودند اما بالادستی‌ها باید تغییری ایجاد کنند.

شرایط ایده‌آل را تجربه نکردیم

شمس با بیان اینکه در شرایط فعلی انتظار نتیجه گرفتن از تیم ایران درست نیست، بیان کرد: در بسکتبال بانوان قدم در راهی گذاشتیم که باید به جای اینکه جلوی پایمان را ببینیم باید ۳۰ سال آینده را در نظر بگیریم. بازیکنان فعلی بدعت‌گذار بودند و اسمشان در ذهن همه می‌ماند اما درست نیست صرف اینکه نتیجه گرفته نمی‌شود، افرادی به صورت غیر فنی نظر بدهند. تیم‌هایی که الان در مسابقات بسکتبال شرکت می‌کنند و مقام خوبی می‌گیرند اردوها و بازی‌های تدارکاتی زیادی را پشت سر می‌گذارند. تیم بانوان و مردان ترکمنستان یک ماه در لیتوانی اردوی مشترک برگزار کردند و شرایطی متفاوت با بازیکنان ایران را تجربه کردند در صورتی که ما اینگونه نیستیم و شرایط ایده‌آل را تجربه نکردیم.

نبود پزشک در تیم اعزامی دختران

سرپرست تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان در این مورد افزود: ما حتی گاهی پزشک سر تمرین نداریم و با استرس کار می‌کنیم. نمی‌توانیم سیستم ریکاوری خوبی را برای تیم فراهم کنیم. تیم‌های دیگر یک سری سیستم‌های ریکاوری قابل حمل دارند. بارها گفته شده اگر بازیکنان ریکاوری بین تمرین نداشته باشند، عملکردشان کاهش پیدا می‌کند. به نظرم حضور سرپرست، بدنساز، پزشک یا ماساژور و آنالیزور در تیم ملی لازم است. این بازیکنان خیلی بی ادعا و با کمترین امکانات کار خود را ادامه می‌دهند. اگر امکانات و انگیزه بیرونی برایشان ایجاد کنیم کارایی‌شان بالاتر می‌رود. نماینده‌های وزارتخانه بارها به تمرین تیم ملی آمدند و از نداشتن برخی امکانات تعجب کردند اما هیچ تغییری اتفاق نیفتاد. از نظر اقتصادی شرایط سختی داریم اما نمی‌دانم سیاست‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک چیست. حداقل بستری فراهم شود که در رویدادهای مهمی مثل جام جهانی تیم کامل‌تر برود. این موضوع باعث قوت قلب بازیکنان هم می‌شود.

به گزارش ایسنا، بامداد ۲۷ خرداد تیم ایران به هلند اعزام شد و رامین طباطبایی، رئیس فدراسیون بسکتبال ملی‌پوشان را در این سفر همراهی می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

دومین تجربه جهانی دختران بسکتبالیست سه نفره

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما
دومین تجربه جهانی دختران بسکتبالیست سه نفره
تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان ایران از فردا برای دومین سال پیاپی در جام جهانی به مصاف حریفان می‌رود
دومین تجربه جهانی دختران بسکتبالیست سه نفره - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان ایران دومین دوره پیاپی جام جهانی را تجربه می‌کند. دلارام وکیلی، سعیده علی، شادی عبدالوند و کیمیا یزدیان طهرانی چهار بازیکن اعزامی به این مسابقات (در هلند) در کنار نیکا بیک لیک لی سرمربی تیم هستند.

دو نفر از جمع این ملی پوشان یعنی علی و یزدیان پارسال هم در جام جهانی به میزبانی فیلیپین شرکت کرده بودند و معصومه اسماعیل زاده و مژگان خدادادی دو بازیکن دیگر اعزامی به مسابقات پارسال بودند که امسال در ترکیب جام جهانی قرار نگرفتند.

ایران در دوره قبل با تیم‌های آمریکا، ​ اوگاندا، روسیه و آندورا همگروه بود که موفق به پیروزی مقابل آندورا و شکست مقابل سه تیم دیگر شد.

حریفان متفاوت در جام جهانی هلند

نماینده ایران امسال در گروه سوم جام جهانی هلند جای دارد و با این تیم‌ها همگروه است: مغولستان، رومانی، ایران، جمهوری چک و اسپانیا

شاگردان بیک لیک لی کار خود را مقابل اسپانیا و مغولستان آغاز می‌کنند و بعد از یک روز استراحت به مصاف رومانی و چک می‌روند. کار صعود به مراحل بالاتر جام جهانی برای بانوان ایرانی آسان نیست و تنها دو تیم برتر هر گروه به مرحله بعد صعود می‌کنند.

برنامه مسابقات تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان ایران در جام جهانی به این شرح است:

سه شنبه ۲۸ خرداد:

ساعت ۱۲:۲۵؛ اسپانیا - ایران

ساعت ۱۳:۴۵؛ ایران - مغولستان

پنجشنبه ۳۰ خرداد:

ساعت ۱۴:۱۵؛ رومانی - ایران

ساعت ۱۶:۴۵؛ ایران - جمهوری چک

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

روزنوروزنو1 روز قبل
این چند وقت زمزمه بازگشت مهدی طارمی به پرسپولیس به طور جدی مطرح بوده است. با وجود این او به دفعات موضوع را تکذیب کرده و گفته برای فصل آینده قصد بازی در فوتبال اروپا را دارد؛ نیتی که البته طارمی سال‌هاست در موردش حرف می‌زند، اما محقق نمی‌شود. الان هم داستان همین است و ماجرای اروپایی شدن طارمی، ابهامات زیادی دارد. مساله اصلی اینجاست که در کمرکش تعطیلات تابستانی و در شرایطی که به زودی لیگ‌های مختلف اروپایی آغاز خواهد شد، هیچ خبری از مذاکره طارمی با مشتریانش به گوش نمی‌رسد. یعنی نه هیچ رسانه‌ای در اروپا از نزدیک شدن مهاجم ملی‌پوش ایرانی به یک باشگاه خاص خبر می‌دهد و نه خود طارمی در یکی از این کشورها دیده می‌شود.
روزنوروزنو9 ساعت قبل
آریا برزگر، پدیده جوان فوتبال ایران که در رده‌های نوجوانان و جوانان در تیم ملی حضور داشته است، روز گذشته برای مذاکره با پرسپولیس در این باشگاه حضور یافت. بر اساس شنیده‌ها، دو طرف پس از انجام مذاکره، به توافق نهایی رسیده‌اند و احتمالا قرارداد این مهاجم، امروز رسمی می‌شود.
روزنوروزنو1 روز قبل
پس از بازگشت سه تن از بازیکنان سابق پرسپولیس به این تیم، حالا این احتمال وجود دارد که یکی دیگر از بازیکنان قدیمی تیم به ترکیب سرخ‌ها باز گردد. پیام صادقیان یکی از بازیکنان با استعدادی بود که با سرعت به سمت حاشیه و مشکلات دور از فوتبال رفت تا در نهایت به عنوان یک استعداد سوخته در فوتبال ایران از او یاد شود. این وینگر تکنیکی یکی دو روزی است که نامش پیرامون پرسپولیس شنیده می‌شود و خود او نیز چند روز پیش در اینستاگرامش بازگشت به پرسپولیس را یک رویا دانست. شنیده شده صادقیان برای بازگشت به پرسپولیس یکی از بازیکنان قدیمی تیم را واسطه کرده است اما مدیران تیم معتقدند نیازی به حضور او در تیم حس نمی‌شود اما در صورتی که کالدرون او را بخواهد مشکلی برای بازگشتش به جمع سرخ‌پوشان دیده نمی‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز17 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشاستقلال پس از جدایی چشمی و عدم تمدید علی کریمی تاکنون به دنبال جذب یک هافبک دفاعی مطمئن است تا بالاخره بتواند جای خالی امید ابراهیمی را در ترکیبش پر کند به همین منظور مذاکراتی را با سعید عزت اللهی، لژیونر ملی پوش فوتبال ایران داشته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- توپچی‌های لندن بار دیگر شانس خود را برای به خدمت گرفتن مدافع سلتیک به کار خواهند بست. به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، بر اساس ادعای روزنامه اسکاتلندی «اسکاتس‌من»، باشگاه آرسنال برای سومین بار با پیشنهادی به ارزش ۲۵ میلیون پوند، شانس خود را برای جذب کیران تیرنی از تیم سلتیک امتحان خواهد کرد. این مدافع اسکاتلندی یکی از اهداف اصلی اونای امری در این تابستان است و باشگاه آرسنال به صورت جدی به دنبال جذب او است، اما به نظر نمی‌رسد قهرمان اسکاتلند به سادگی حاضر به از دست دادن این بازیکن باشد. سلتیک تاکنون پیشنهاد‌های ۱۵ و ۱۹ میلیون پوندی توپچی‌های لندن را رد کرده است، اما این موضوع باعث عقب‌نشینی مسئولان آرسنال نشده و آن‌ها برای سومین بار تلاش خود را برای به خدمت گرفتن این مدافع ۲۲ ساله آغاز کرده‌اند. کیران تیرنی تا سال ۲۰۲۲ با سلتیک قرارداد دارد و فصل گذشته ۴۰ بازی برای این تیم انجام داد و یک گل هم به ثمر رساند.

ویدیو؛ آغاز تمرینات پیش فصل بارسلونا با حضور گریزمان، دی یونگ و نتو

طرفداریطرفداری1 روز قبل
عجیبه اصلا راحت نیستم!!! تا راکیگیج نره اصلا راحت نمیشم بخدا یعن چ ی بازیکن خنثی باید بمونه!!! اونم هیچی نداره الان یکی میاد میگ راکیگیج زحمت کشیده حاجی قرار نیس هر کی بیاد بارسا باید تا عنر داره بمونه اگ قرار ب این باشه دیگ اسم بارسا عوض شه ب خونه خاله!!!

اخبار بیشتر