مجلس: دانشگاه آزاد در حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات مقصر است
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

مجلس: دانشگاه آزاد در حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات مقصر است

دانشگاه آزاد، پیگیر خدمت‌رسانی به خانواده‌های جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
دانشگاه آزاد، پیگیر خدمت‌رسانی به خانواده‌های جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس
رییس دانشگاه آزاد اسلامی درباره حادثه واژگونی اتوبوس در این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد برای امنیت دانشجویان اهمیت قائل است و در مدت 9 ماه که با تیم جدید مدیریتی در خدمت دانشجویان هستیم، طرح های تحول مهمی را اجرا کردیم و پیگیر خدمت رسانی به خانواده های جانباختگان حادثه هستیم.

اعتمادآنلاین|محمدمهدی طهرانچی در جلسه علنی امروز-سه شنبه-مجلس شورای اسلامی گفت: حوادث رانندگی در کشور ما تلفات زیادی دارد، در کشورهای پیشرفته این تلفات به نسبت بسیار کمتر است. باید دولت برای کاهش حوادث رانندگی تدابیر لازم را بیندیشد تا برای مردم ایمنی آفرین باشد؛ واحد علوم و تحقیقات به لحاظ نوع جایگاه از پردیس هایی است که تردد خودرو در آن بسیار زیاد است. هر روز ۱۰ هزار نفر تردد مسافر در این واحد وجود دارد و در ۲۰۰ روز کاری در سال ۲ میلیون نفر جابه جایی مسافر انجام می‌شود.

وی افزود: مدیریت جدید، مهرماه مسئولیت را برعهده گرفت و با توجه به نوع انتخابی که در فروردین ماه نسبت به بکارگیری پیمانکار انجام شده بود و عدم نظارت دانشجویان، سریعا چهار ماه قبل از پایان قرارداد، تصمیم به لغو قرارداد گرفتیم و در سریعترین زمان ممکن نسبت به اجرای مناقصه و انتخاب پیمانکار جدید اقدام کردیم اما این حادثه مجال نداد و پیش از تغییر پیمانکار رخ داد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: محض استقرار مدیریت جدید در دانشگاه آزاد در راستای حل مشکلات حمل و نقل اقداماتی انجام شد، پس از حادثه همه امکانات پزشکی کشور برای خدمت رسانی به آسیب دیدگان بسیج شدند. از نظر فرهنگی نیز باید دانشگاه دقت می‌کرد تا این حادثه مسیر انحرافی را طی نکند که مدیریت دانشگاه تدابیر ویژه‌ای را اجرایی کرد

وی از بیناد شهید درخواست کرد در برنامه‌ای از بنیاد شهید خواستار شدیم که جان باختگان این حادثه به عنوان شهید علم حساب شوند. توافقات اولیه هم صورت گرفت و پیگیر هستیم.

طهرانچی اظهار داشت: مشکلات دانشکده علوم و تحقیقات را میراثی است که از گذشته به روسای جدید این دانشگاه رسیده است؛ در راستای تأمین امنیت این جاده در دانشگاه علوم و تحقیقات، طرحی را تهیه کردیم که به تأیید پلیس راهور نیز رسیده است و ۲۰ میلیارد تومان هزینه دارد. در گذشته نسبت به این موضوع غفلت شده بود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: پرونده این حادثه در دادگاه در جریان است و در همه موارد دانشگاه آزاد کمتر از یک سوم مقصر تشخیص داده شده است، باید قانون در خصوص استانداردهای لازم برای انتخاب کارفرمایان شرکت‌های خدماتی اجرایی شود؛ دانشگاه آزاد، قانون ۶ سال فرسودگی را اجرایی کرد اما به دلیل تحریم‌ها ۱۰ سال استفاده از اتوبوس‌ها تمدید شد و اتوبوس نو در بازار وجود نداشت، باید توصیه‌های قانونی برای تولیدکنندگان این خودروها در گزارش کمیسیون آموزش قید می‌شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد برای امنیت دانشجویان اهمیت قائل است و در مدت ۹ ماه که با تیم جدید مدیریتی در خدمت دانشجویان هستیم، اظهار کرد: طرح‌های تحول مهمی را اجرا کردیم.

طهرانچی با بیان اینکه از خانواده‌های عزیزان جان باخته دلجویی کردیم و پیگیر خدمت رسانی به آنها هستیم، در پاسخ به پرسش رییس مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه «آیا جاده‌ای که محل حادثه بوده است اصلاح شده یا خیر» گفت: قرار بود گاردریل استفاده شود اما گفتند جواب نمی‌دهد، لذا طرحی آماده شد که به تأیید پلیس راهور نیز رسیده است. آماده اجرای این طرح توسط پیمانکاران هستیم.

۵ دی ماه ۱۳۹۷ یک دستگاه اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات تهران که در حال انتقال دانشجویان بود دچار واژگونی شد که ۱۰ کشته و ۲۸ مصدوم برجای گذاشت.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

مجلس دانشگاه آزاد را در حادثه واژگونی اتوبوس مقصر دانست

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
مجلس دانشگاه آزاد را در حادثه واژگونی اتوبوس مقصر دانست
میرحمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش گزارش این کمیسیون را درباره حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات را قرائت کرد.

اعتمادآنلاین|میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در صحن علنی امروز (سه شنبه ۲۸ خرداد ماه گزارش این کمیسیون را درباره حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات را که شامل سه بخش می‌باشد را قرائت کرد.

متن این گزارش به شرح ذیل است:

بخش اول:

طرح اجمالی مسأله:

در تاریخ ۴ دی ۱۳۹۷ حدود ساعت دوازده ظهر یک دستگاه اتوبوس شهاب متعلق به شرکت حمل و نقل مهران گشت که برای ایاب و ذهاب دانشجویان با دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات قرارداد بسته بود از ایستگاه دانشکده فنی و مهندسی یعنی بالاترین نقطه این واحد دانشگاهی سفر خود را به مقصد ایستگاه آخر که درب ورودی دانشگاه است، آغاز می‌کند. اتوبوس حامل یک راننده و ۳۴ نفر سرنشین بوده است. راننده به دلیل عدم وجود مسافر در ایستگاه تربیت بدنی، در این ایستگاه توقف نداشته اما در ایستگاه بعد یعنی ایستگاه کتابخانه که دو نفر از دانشجویان قصد پیاده شدن را داشته‌اند راننده قادر به متوقف کردن اتوبوس نمی‌شود و اعلام می‌کند که ترمز اتوبوس عمل نمی‌کند و از دانشجویان میخواهد که به سمت انتهای اتوبوس بروند. سرعت اتوبوس در سراشیبی مسیر بیشتر شده و راننده با مشاهده فضای سبز کنار سراشیبی سعی می‌کند اتوبوس را به این سمت حرکت دهد تا شاید با ورود ماشین به فضای سبز، سرعت آن کاسته شود؛ لکن پیچ با زاویه بسیار بالا کنترل وسیله نقلیه را از دست راننده خارج کرده و اتوبوس با شدت هرچه تمام‌تر با سازه بتنی که در کناره جاده قرار داشته است برخورد می‌کند. مسیر طی شده از لحظه عمل نکردن ترمز تا برخورد با سازه بتونی، به همراه جرم اتوبوس و وزن سرنشینان، سبب بالارفتن سرعت اتوبوس به بالای ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌شود و این برخورد آن چنان شدید است که دو سوم کف اتوبوس کاملا جمع شده و این شدت تخریب و ضربه‌های فراوان و همچنین پرت شدن افراد، سبب می‌شود که تلفات این حادثه به ۱۰ نفر کشته و ۲۵ نفر زخمی برسد.

بخش دوم:

اقدامات کمیسیون و بیان نتایج حاصله از بررسیها

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری بلافاصله پس از این رخداد موضوع را در دستور کار خود قرار داد و با اعزام تیمی از اعضای کمیسیون به محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات و تشکیل جلسه با مدیران دانشگاه و بازدید میدانی از محل حادثه، به بررسی موضوع پرداخت و پس از آن نیز افرادی از اعضای کمیسیون به عیادت از مجروحان حادثه پرداختند. همچنین طی دو جلسه و با دعوت از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و مدیران و معاونان این مجموعه، همچنین فرماندهی پلیس راهور، جوانب مختلف امر را بررسی کرده و نتایج حاصل از آن را ذیل دو محور کلی به اطلاع می‌رساند:

الف) جزئیات وقوع حادثه:

ساعت دقیق برخورد اتوبوس با سازه بتونی و واز گونی آن ساعت ۲۱:۱۲ مورخ ۴ دی ماه ۱۳۹۷ است. پس از حادثه از ۳۵ سرنشین اتوبوس، ۲۸ نفر مصدوم می‌شوند و ۷ نفر در صحنه جان خود را از دست می‌دهند. این ۷ نفر شامل راننده، ۴ نفر سرنشین مرد و ۲ نفر سرنشین زن هستند. متوفیان به بیمارستان فرهیختگان انتقال پیدا می‌کنند و مصدومان به بیمارستان‌های امام خمینی (ره)، عرفان، رسول اکرم (ص) و شریعتی منتقل می‌شوند، مشروح جزئیات حادثه به شرح ذیل است:

- مسیر حرکت: ایستگاه دانشکده فنی مهندسی، ایستگاه تربیت بدنی، ایستگاه کتابخانه

- مشخصات راه: معبر کوهستانی با دو لاین رفت و برگشت در هر مسیر و شیب و پیچ‌های تند با میانی جدا کننده فاقد موانع فیزیکی

- جهت جغرافیایی حرکت: شمال غرب به جنوب شرق

- ظرفیت مسافر: کامل (۱+۳۴)

- زمان آگاهی از وقوع نقص فنی: عدم توقف در ایستگاه کتابخانه و عبور از سرعت گیر بدون کاهش سرعت و اذعان راننده مبنی بر عدم کنترل وسیله نقلیه ناشی از نقص فنی ترمز و تلاش برای کاهش سرعت با سایر ابزارهای در اختیار و بازیابی ترمز و نهایتا تصمیم به خروج از راه و ورود به فضای سبز حاشیه راه جهت کاستن از سرعت و خسارات احتمالی ناشی از ادامه مسیر

- فاصله آگاهی از وقوع نقص فنی تا خروج از راه: ۷۰۰ متر

- فاصله نقطه خروج از راه تا وضعیت نهایی: ۶۹ متر

- شیب راه اصلی: ۸ درصد

- شیب فضای سبز مسیر حرکت اتوبوس: حدود ۱۵ درصد

- زاویه خروج از راه اصلی به فضای سبز: ۳۵ درجه

- تخریب تعداد ۱۰ جدول حاشیه راه با ارتفاع ۳۰ و قطر ۵ سانتیمتر

- تخریب ۶ اصله نهال و ۱۰ درختچه در فضای سبز

- برخورد اتوبوس در وضعیت نهایی با سازه بتنی (انتقال آب) به ابعاد ۴×۴ که بیشترین تخریب و صدمات جانی در این نقطه حادث شده است.

مشخصات اتوبوس و راننده به شرح ذیل است:

- مدل: ۱۳۸۱

- کاربری: اتوبوس

- شرکت سازنده: شهاب خودرو

- تیپ: ۲۶۱۲ C

مالک: مهدی عقل مند

راننده: رحمان عقل مند

- معاینه فنی: ندارد

- تاریخ انقضاء معاینه فنی: ۲۲/۹/۱۳۹۷

- سن فرسودگی: گذشت ۶ سال از سن فرسودگی

با بازدید فنی به عمل آمده از اتوبوس مربوطه مشخص گردید پمپ باد مدت زیادی سرویس نشده است و در اثر سوختن واشر پمپ باد، آب به داخل مخزن آن نفوذ کرده که در نتیجه ظرفیت باد داخل مخزن کاهش یافته و لوله‌های متصل به سیستم ترمز در اثر مرور زمان دچار رسوبات روغن، خاک و خورده شیشه شده است که این امر نشان از نقص مستمر سیستم ترمز دارد.

ب) تخلفات در به کارگیری وسیله نقلیه و موارد مرتبط به آن

دانشگاه آزاد اسلامی پیش از این برای حمل و نقل دانشجویان در این واحد دانشگاهی، قراردادی را با شرکت واحد اتوبوسرانی منعقد کرده بود که به دلیل هزینه بالا، این قرارداد لغو و قرارداد جدیدی برای زمان ۱۸/۱/۱۳۹۷ الی ۲۹/۱۲/ ۱۳۹۷ منعقد می‌کند. با وقوع حادثه و بررسی کارشناسی آن مشخص می‌شود شرکت طرف قرارداد و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کارفرما و راننده اتوبوس، در موارد ذیل دچار تخلف شده‌اند. (لازم به ذکر است دانشگاه آزاد اسلامی اخطارهایی در خصوص موارد عدم رعایت قرارداد را به شرکت جدید داده است.)

قصور راننده:

۱) به حرکت در آوردن وسیله نقلیه فاقد معاینه فنی.

۲) بکارگیری وسیله نقلیه دارای نقص فنی مستمر به دلیل عدم سرویس به موقع سامانه ترمز

قصور پیمانکار:

۱) بکارگیری وسیله نقلیه فاقد معاینه فنی

به استناد ماده ۵ (فصل دوم آیین نامه اجرایی تبصره ۱ ماده ۳۱ و ۳۲) قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی: شرکت یا موسسه موظف به صدور بارنامه یا صورت وضعیت و یا ارائه سایر خدمات صرفا برای وسیله نقلیه‌ای که از نظر فنی کاملا سالم و بدون نقص بوده و با توجه به ضوابط ابلاغی از سوی سازمان هیچ گونه نقص فنی در سامانه‌های کنترلی و راهبری وسیله نقلیه نظیر ترمزها، فرمان، چرخها و … نداشته باشد.

۲) بکارگیری وسیله نقلیه خارج از قرارداد

بر اساس بند ۱ ماده ۱ قرارداد سرویس ایاب ذهاب دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، پیمانکار مکلف به استفاده از ۲۶ دستگاه اتوبوس اسکانیا ۵۷ بوده است که در این زمینه قصور کرده و از اتوبوس شهاب (ایلیارد) استفاده کرده است.

۳) عدم نظارت پیمانکار بر شرایط قرارداد و قوانین و مقررات

برابر بند ۱۹ ماده ۴ قرارداد فوق الذکر، اتوبوس‌های مورد استفاده می‌بایست دارای بیمه نامه کامل و همچنین کارت معاینه فنی باشند، که اتوبوس مورد نظر فاقد معاینه فنی است.

قصور کارفرما:

۱) عدم نظارت بر فعالیت پیمانکار بر اساس ماده ۱۲ قرارداد و قوانین و مقررات عمومی کشور.

(حسب توافق قطعی و عاری از هرگونه خدشه قانونی، نظارت بر بازدید سلامت خودروها و تمامی امور مربوط به این قرارداد از سوی کارفرما بر عهده مسئول اداره ترابری با عنوان ناظر قرارداد محول و طرفین ضمن شناخت کافی از نامبرده و موقعیت ایشان، نظر نامبرده را قطعی و لازم الاجرا دانسته و هرگونه اعتراضی را از خود در این خصوص سلب و ساقط نمودند).

۲) عدم رعایت استانداردهای ایمنی راه بر اساس نشریات قانونی (شامل عدم نصب حفاظ ایمنی در قوس افقی یا پیچ و عدم تعبیه راه فرار)

بخش سوم:

جمع بندی و ارائه پیشنهاد

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری ضمن تسلیت مجدد به خانواده‌های داغدار اعلام میدارد:

۱- دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کارفرما و متولی امور حمل و نقل دانشجویان در واحد علوم و تحقیقات و شرکت مهران گشت، در این حادثه و در مواردی که ذکر شد مقصر هستند.

۲- با بررسی صورت گرفته، مشخص شد که استفاده از تله کابین برای جابجایی حدود ۴۵ هزار نفر دانشجوی این واحد و با توجه به قرارگیری ساختمان‌های دانشگاه در محل‌های مختلف این مجموعه، امکان منطقی ندارد.

۳- موارد متعددی از سهل انگاری مدیران دانشگاه آزاد اسلامی و رؤسا و معاونان واحد علوم و تحقیقات در خصوص بی تدبیری در این حادثه وجود دارد. این موارد شامل قبل از حادثه (نظیر عدم رعایت موارد ایمنی راه و عدم نظارت بر پیمانکار) و بعد از حادثه (نظیر باقی ماندن موارد عدم ایمنی است، که از سوی کمیسیون در حال پیگیری از مقامات قضائی است و نتیجه آن متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن خبر در سایت منبع

توضیحات رئیس دانشگاه آزاد درباره حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات

ایلناخبرگزاری ایلنا
توضیحات رئیس دانشگاه آزاد درباره حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات
رئیس دانشگاه آزاد در جریان بررسی گزارش حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات گفت: مدیریت جدید، مهرماه مسئولیت را برعهده گرفت و با توجه به نوع انتخابی که در فروردین ماه نسبت به بکارگیری پیمانکار انجام شده بود و عدم نظارت دانشجویان، سریعاً چهار ماه قبل از پایان قرارداد، تصمیم به لغو قرارداد گرفتیم و در سریعترین زمان ممکن نسبت به اجرای مناقصه و انتخاب پیمانکار جدید اقدام کردیم.

توضیحات رئیس دانشگاه آزاد درباره حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات - 1

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد امروز در صحن علنی مجلس در جریان بررسی گزارش حادثه واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات گفت: حوادث رانندگی در کشور ما تلفات زیادی دارد، در کشورهای پیشرفته این تلفات به نسبت بسیار کمتر است. باید دولت برای کاهش حوادث رانندگی تدابیر لازم را بیندیشد تا برای مردم ایمن آفرین باشد. واحد علوم و تحقیقات به لحاظ نوع جایگاه از پردیس هایی است که تردد خودرو در آن بسیار زیاد است. هر روز ۱۰ هزار نفر تردد مسافر در این واحد وجود دارد و در ۲۰۰ روز کاری در سال ۲ میلیون نفر جابه جایی مسافر انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد تصریح کرد: مدیریت جدید، مهرماه مسئولیت را برعهده گرفت و با توجه به نوع انتخابی که در فروردین ماه نسبت به بکارگیری پیمانکار انجام شده بود و عدم نظارت دانشجویان، سریعا چهار ماه قبل از پایان قرارداد، تصمیم به لغو قرارداد گرفتیم و در سریعترین زمان ممکن نسبت به اجرای مناقصه و انتخاب پیمانکار جدید اقدام کردیم اما این حادثه مجال نداد و پیش از تغییر پیمانکار رخ داد.

طهرانچی گفت: هر ۱۰ سال یک بار با حادثه تلفات دانشجویی مواجه هستیم. به محض استقرار مدیریت جدید در دانشگاه آزاد در راستای حل مشکلات حمل و نقل اقداماتی انجام شد. پس از حادثه همه امکانات پزشکی کشور برای خدمت رسانی به آسیب دیدگان بسیج شدند. از نظر فرهنگی نیز باید دانشگاه دقت می‌کرد تا این حادثه مسیر انحرافی را طی نکند که مدیریت دانشگاه تدابیر ویژه‌ای را اجرایی کرد.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: در برنامه‌ای از بنیاد شهید خواستار شدیم که جان باختگان این حادثه به عنوان شهید علم حساب شوند. توافقات اولیه هم صورت گرفت و پیگیر هستیم.

طهرانچی مشکلات دانشکده علوم و تحقیقات را میراثی خواند که از گذشته به روسای جدید این دانشگاه رسیده است و گفت: در راستای تأمین امنیت این جاده در دانشگاه علوم و تحقیقات، طرحی را تهیه کردیم که به تأیید پلیس راهور نیز رسیده است و ۲۰ میلیارد تومان هزینه دارد. در گذشته نسبت به این موضوع غفلت شده بود.

وی با بیان اینکه پرونده این حادثه در دادگاه در جریان است و در همه موارد دانشگاه آزاد کمتر از یک سوم مقصر تشخیص داده شده است، گفت: باید قانون در خصوص استانداردهای لازم برای انتخاب کارفرمایان شرکت‌های خدماتی اجرایی شود. دانشگاه آزاد، قانون ۶ سال فرسودگی را اجرایی کرد اما به دلیل تحریم‌ها ۱۰ سال استفاده از اتوبوس‌ها تمدید شد و اتوبوس نو در بازار وجود نداشت، باید توصیه‌های قانونی برای تولیدکنندگان این خودروها در گزارش کمیسیون آموزش قید می‌شد.

طهرانچی تصریح کرد: دانشگاه آزاد برای امنیت دانشجویان اهمیت قائل است و در مدت ۹ ماه که با تیم جدید مدیریتی در خدمت دانشجویان هستیم، طرح‌های تحول مهمی را اجرا کردیم.

وی در پاسخ به سؤال لاریجانی مبنی بر اینکه آیا جاده‌ای که محل حادثه بوده است اصلاح شده یا خیر، گفت: قرار بود گاردریل استفاده شود اما گفتند جواب نمی‌دهد، لذا طرحی آماده شد که به تأیید پلیس راهور نیز رسیده است. آماده اجرای این طرح توسط پیمانکاران هستیم.

طهرانچی همچنین گفت: از خانواده‌های عزیزان جان باخته دلجویی کردیم و پیگیر خدمت رسانی به آنها هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

سقوط خودروی راننده زن به داخل دریاچه، عاقبت استفاده از گاز به جای ترمز + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک راننده زن در نزدیکی دریاچه‌ای در یکی از شهرهای ایالت نیوجرسی، قصد تغییر مسیر خودرو را داشت که اشتباه گرفتن پدال گاز و ترمز، باعث شد تا خودرو مستقیم به سمت دریاچه حرکت کند و در آن فرو رود. خوشبختانه با اقدام به موقع آتش نشانی، خودرو و راننده آن بدون آسیب، به خشکی منتقل شدند. انتهای پیام/

فیلم گفتگوی اختصاصی با حمید مشکی نوچه صورت خط خطی وحید مرادی / دختر لاکچری چرا می‌ترسید!

رکنارکنا1 روز قبل
حمید مشکی به خبرنگار رکنا گفت: من ۳ سال است که دیگر شرارت نمی‌کنم و هیچ مزاحمتی برای نوامیس مردم نکرده‌ام. در حالیکه حمید مشکی گفته بود قصد ازدواج دارد و همسرش از گذشته او خبر دارد و دیگر برای زنان مزاحمت ایجاد نمی‌کند چندی قبل خانواده دختر جوانی از حمید مشکی شکایت کردند. وحشت دختر تهرانی از حمید مشکیوحشت دختر تهرانی از همدست مخوف وحید مرادی به اندازه‌ای زیاد بود که می‌ترسید به کلانتری برود. حمید مشکی از اراذل و اوباش و همدستان وحید مرادی بود که حتی به شلیک‌های پلیس اعتنایی نداشت. بنا بر این گزارش، حمید مشکی برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پلیس امنیت تهران قرار گرفته است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

واقعا مردمی باشید

مهرمهر15 ساعت قبل

آتش‌سوزی عمدی در شرکتی در ژاپن+ویدئو

ایلناایلنا1 روز قبل
در پی آتش‌سوزی در یک استودیوی انیمیشن‌سازی در شهر کیوتوی ژاپن بیش از ۱۰ نفر کشته شده‌اند. به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، در پی آتش‌سوزی در یک استودیوی انیمیشن‌سازی در شهر کیوتوی ژاپن بیش از ۱۰ نفر کشته شده‌اند. احتمال می‌رود این آتش‌سوزی که امروز -پنج‌شنبه- روی داد، عمدی بوده باشد. شبکه تلویزیونی ان‌اچ‌کی گزارش داد که در پی این حادثه مردی ۴۱ ساله بازداشت شده است. ۳۶ نفر نیز زخمی شده‌اند که حال ۱۰ نفر از آن‌ها وخیم گزارش شده است.

کلیپی از شلیک موشک فاتح ۱۱۰

مهرمهر1 روز قبل
در تیرماه ۱۳۹۷ یک گروهک تروریستی از دموکرات‌های کردستان عراق به پاسگاه مرزی ایران در مریوان حمله کردند که منجر به شهادت ۱۰ مرزبان شد که چندی بعد سپاه پاسداران پاسخی دندان شکن به آنها داد.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
فرانگر: محمد علی نجفی در دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در خصوص سابقه خودکشی خودش به قاضی کشکولی گفت: آبان سال ۹۷ به خاطر اختلافاتی که با میترا استاد داشتم و، چون فکر می‌کردم راه به خطا رفته می‌خواستم جدا شوم، اما میترا قبول نمی‌کرد به همین خاطر تصمیم به خودکشی گرفتم و بعد از آن وقتی زنده ماندم چند نفر درباره حکم شرعی اقدام به خودکشی صحبت کردند که همانجا از کارم پشیمان شدم و در صحنه قتل هم به خاطر همین حکم شرعی خودکشی نکردم. وی افزود: به یکی از هتل‌های تهران رفتم و قرص خوردم و، چون نمی‌خواستم کسی متوجه مرگ من شود در اتاق هتل تصمیم گرفتم پس از خوردن قرص، رگ دستم را بزنم که با توجه به زیاد بودن تعداد قرص‌ها بیهوش شدم و دیگر نتوانستم رگ دستم را بزنم.

اخبار بیشتر