اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه 29 خردادماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه 29 خردادماه

آغاز اولین جلسه دادگاه متهمان پرونده کیمیا خودرو با ۱۱۷۰ شاکی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
آغاز اولین جلسه دادگاه متهمان پرونده کیمیا خودرو با ۱۱۷۰ شاکی
مهر نوشت: اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت کیمیا خودرو به صورت علنی آغاز شد.

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت کیمیا خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به صورت علنی و به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد.

پانزده متهم این پرونده، به اتهام مشارکت یا معاونت در انجام عملیات واسپاری (لیزینگ) بدون اخذ مجوز از بانک مرکزی و مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای محاکمه می‌شوند.

گفتنی است پرونده کیمیا خودرو با ۱۱۰ جلد، ۱۱۷۰ نفر شاکی دارد. ۲۳۵۲۳۴

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو در یک‌سال چقدر تغییر کرد؟ + جدول

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
قیمت خودرو در یک‌سال چقدر تغییر کرد؟ + جدول
اقتصاد نیوز: اگرچه این روزها قیمت خودرو در بازار کاهشی است، اما بررسی روند یک سال گذشته تغییرات قیمت خودرو نشان می‌دهد که در اغلب خودروها بیش از دو برابر افزایش قیمت وجود داشته است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ این روزها عکس‌هایی در فضای مجازی منتشر می‌شود که علامت‌های سوال بسیاری در ذهن مخاطبان قرار می‌دهد. این عکس‌ها گفته می‌شود مربوط به انبار خودروسازان است که خودروهای بسیاری در آن قرار دارد و این در حالی است که در هنگام عرضه خودروها، اغلب نمایندگی خودروسازان از آماده نبودن خودروها سخن می‌گویند و علت این موضوع نیز کمبود قطعه عنوان می‌شود.

در این فضا، برخی معتقدند که خودروسازان نسبت به احتکار خودرو برای بالا رفتن قیمت‌ها اقدام کرده‌اند، اما دبیر انجمن خودروسازان در این خصوص گفته است: «۵۰ درصد تولید روزانه ۱۸۰۰ دستگاه به دلیل کمبود قطعه راهی انبارها می‌شود.» این یعنی روزانه ۹۰۰ دستگاه خودرو به انبارها می‌رود. این در حالی است که پیش از این مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران از تناقض در صحبت‌های خودروسازان و کمبود قطعه خبر داده بود. به گفته محمدعلی اسفنانی، «متولیان شرکت‌ها و کارخانه‌های خودروساز داخلی اعلام کرده‌اند که با وجود تولید حدود ۱۵۰۰ خودرو، نتوانسته‌اند آنها را به دلیل کمبود قطعات به بازار وارد کنند.»

این در شرایطی است که فروش خودرو در حال حاضر ادامه دارد و هر روز خبرهایی از سوی خودروسازان مبنی بر پیش‌فروش خودرو منتشر می‌شود. به اعتقاد اسفنانی، «نمی‌شود هم فروش خودرو داشت و هم کمبود قطعه.»

وی تاکید کرده بود: «از این موضوعات این‌گونه برداشت می‌شود که خودروسازان در گذشته خودروهایی را تولید و احتکار کرده‌اند و اکنون قصد عرضه آن‌ها را در بازار دارند؛ در غیر این صورت چه دلیلی وجود دارد که با اعلام عدم قطعه، خودروها در بازار فروخته می‌شوند!؟»

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با اشاره به این‌که اگر کمبود قطعه در بازار وجود دارد، همه خودروها باید در یک یا دو نوع قطعه خاص مشکل داشته باشند، تصریح کرده بود: «ماموران سازمان گشت تعزیرات حکومتی در بررسی‌های خود به این موضوع که عدم تنوع در کمبود قطعه وجود دارد، نرسیدند.»

خودروسازان نباید خودرو پیش‌فروش کنند

بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ نیز در تازه‌ترین اظهارنظر گفته است «این‌که خودروها به بهانه نداشتن قطعه در پارکینگ مانده و تحویل داده نمی‌شوند، تخلف از قانون است، زیرا آن‌ها حق پیش‌فروش خودرو را در صورت نداشتن قطعات نداشته‌اند و این تخلف است.»

به گفته وی، «قانون در باب پیش‌فروش این است که باید قطعات را داشته باشند تا بتوانند این کار را انجام بدهند. موضوع دیگر این است که آن‌ها فقط برای فروش نقدی قطعه دارند، زیرا قیمت‌شان فقط چند درصد زیر قیمت بازار است و سود بیشتری برایشان دارد. همچنین چند ۱۰ هزار میلیارد تومان پول پیش‌فروش دست خودروسازهاست که معلوم نیست با این پول چه کار می‌کنند.»

پارسایی تاکید کرده است «نقش آن‌ها در این است که فروش فوری داشته باشند، زیرا می‌توانند آن را گران‌تر بفروشند و اگر این کار را نکنند، چرخ‌شان نمی‌چرخد، زیرا همان پول‌های قبلی را معلوم نیست چه کرده‌اند. فقط ایران خودرو تا پایان سال گذشته بابت پیش‌فروش بیش از ١٣ هزار میلیارد تومان از مردم پول دریافت کرده که معلوم نیست این خودروها کجاست.»

بهرام پارسایی۱۸ اسفند پارسال همچنین اعلام کرده بود: «خودروسازان ۲۰ هزار میلیارد تومان بابت پیش‌فروش خودرو از مردم دریافت کرده‌اند.»

قیمت خودرو در یک‌سال چقدر تغییر کرد؟

در این فضا اگرچه این روزها قیمت خودرو در بازار کاهشی است، اما بررسی یک سال گذشته تغییرات قیمت خودرو نشان می‌دهد که در اغلب خودروها بیش از دو برابر افزایش قیمت وجود داشته است. بررسی‌ها حاکی از آن است که در حال حاضر در بازار خودرو پراید ۱۱۱ حدود ۵۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، تیبا صندوق‌دار ۴۹ میلیون تومان، ساینا دنده‌ای ۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو۴۰۵ حدود ۸۲ میلیون تومان، پژو اس‌ال‌ایکس ۸۵ میلیون تومان، پژوپارس ۱۰۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پژو۲۰۶ تیپ دو ۸۷ میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ پنج ۱۰۷ میلیون تومان، سمند ال‌ایکس ۸۶ میلیون تومان و دنا ۱۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

این در حالی است که در خرداد سال گذشته خودرو پراید ۱۱۱ حدود ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، تیبا صندوق‌دار ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ساینا دنده‌ای ۲۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، پژو۴۰۵ حدود ۳۵ میلیون تومان، پژو اس‌ال‌ایکس ۳۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، پژوپارس ۴۵ میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ دو ۴۰ میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ پنج ۴۸ میلیون تومان، سمند ال‌ایکس ۳۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و دنا ۴۹ میلیون تومان است.

به عبارتی، مقایسه قیمت‌ها نشان می‌دهد در طول یک‌سال گذشته پراید ۱۱۱ حدود ۱۰۶٫۱ درصد، تیبا صندوق‌دار ۷۱٫۹ درصد، ساینا دنده‌ای ۹۵٫۶ درصد، پژو۴۰۵ حدود ۱۳۴٫۲ درصد، پژو اس‌ال‌ایکس ۱۱۲٫۵ درصد، پژوپارس ۱۲۸٫۸ درصد، پژو ۲۰۶ تیپ دو ۱۱۷٫۵ درصد، پژو ۲۰۶ تیپ پنج ۱۲۲٫۹ درصد، سمند ال‌ایکس ۱۳۱٫۸ درصد و دنا ۱۳۳٫۶ درصد افزایش قیمت داشته است.

قیمت خودرو در یک‌سال چقدر تغییر کرد؟ + جدول - 16

پول می‌خواهیم تا قطعه تولید کنیم

در این میان، عباس تابش، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در هفته اول خرداد امسال اعلام کرده بود: «حدود ۸۰ هزار خودروی ناقص در کارخانه‌های خودروسازی وجود دارد.» اگرچه صادق نجفی، دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت چهارم خرداد امسال گفته بود: «حدود ۱۴۰ هزار خودرو در پارکینگ‌های ایران‌خودرو و سایپا به دلیل کمبود چند قطعه مانده است.»

به گفته وی، «قابل قبول نیست مردم به خاطر مشکلاتی که برای صنعت خودرو پیش آمده است، با مشکل مواجه شوند. ما به تمام خودروسازان به خصوص این دو خودروساز بزرگ اخطار می‌دهیم.»

در همین رابطه، دبیر انجمن سازندگان قطعات درباره تولید قطعه، تاکید کرده است: «ما برای تامین قطعات خودروسازان نیازمند منابع مالی هستیم.»

مازیار بیگلو با اشاره به اینکه همچنان کمبود قطعات الکترونیک در انواع خودروهای تولیدی شرکت ایران خودرو و سایپا وجود دارد، عنوان کرده است: «خودروهایی که در انبار این دو شرکت وجود دارند، عموما از مشکلات کمبود قطعات الکترونیکی برخوردارند و قطعه‌سازان داخلی هم منابع مالی برای تولید قطعات مورد نیاز قطعه سازان ندارند.»

وی با اعلام این‌که قطعه‌ساز برای تولید قطعه نیازمند منابع مالی است، افزوده است: «امروز قطعه ساز برای تولید پول می‌خواهد. قرار بود بانک مرکزی ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار قطعه‌سازان قرار دهد، ولی فقط ۴ هزار میلیارد تومان از این منابع پرداخت شده و قطعه‌سازان معطل دریافت ۷ هزار میلیارد تومان مابقی هستند؛ البته مکاتبات ما هم نشان می‌دهد بانک مرکزی اراده‌ای برای پرداخت این مبالغ هم ندارد.»

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو تصریح کرده است: «آن دسته از خودروهایی که طی هفته‌های اخیر تکمیل و راهی بازار شده، توسط قطعه‌سازان و با سفارش‌گذاری مواد از محل دریافت منابع ۴ هزار میلیاردی تومانی بوده است. بر همین اساس، ما منابع جدیدی برای تولید دوباره قطعه برای خودروسازان در اختیار نداریم.»

احتکار خودرو درست نیست

نادر قاضی‌پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس هم که اردیبهشت سال گذشته از احتکار ۹۰ هزار خودرو توسط خودروسازان خبر داده بود، امروز و در شرایط کنونی معتقد است که «خبرهایی که در رابطه با احتکار خودرو مطرح می‌شود، درست نیست.»

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین مطرح می‌کند: «سال گذشته که من موضوع احتکار خودرو را مطرح کردم و مساله پیگیری شد، اما موضوعی که امروز وجود دارد، متفاوت است. در حال حاضر خودروها با کمبود قطعه مواجه هستند که به تدریج این مشکل حل خواهد شد؛ چراکه برخی از قطعات در گمرک است و برخی از قطعات را نیز تولیدکنندگان داخلی تولید خواهند کرد.»

قاضی‌پور با اشاره به پیش‌فروش خودروها، تصریح می‌کند: «خودروسازان به قطعه‌سازان بدهی دارند و از این طریق نقدینگی خود را به دست می‌آورند.»

فرهاد تجری، نماینده مجلس نیز در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین در خصوص کسری قطعات و خودروهای ناقص کف کارخانجات و شائبه احتکار و انبار خودرو در خودروسازی‌ها می‌گوید: «وجود خودروهای ناقص به دلیل عدم تامین قطعه ناشی از تحریم است و مساله احتکار و انبار درست و منطقی نیست؛ چراکه احتکار نه معقول است و نه به صرفه اقتصادی، بنابراین موضوعیت ندارد، اما بهتر بود با توجه به تجربه تحریم در گذشته، این مساله بهتر مدیریت می‌شد و از قبل تدابیر لازم در مورد قطعات مورد نیاز اندیشیده می‌شد تا در آینده با چنین مشکلاتی مواجه نشویم.»

وعده تحویل خودروهای ناقص

در این شرایط، دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داده است: «بخشی از قطعات خودروهای انبار شده سایپا و ایران خودرو تامین شد و به زودی علاوه برعرضه تولید روزانه بیش از ۱۰۰ هزار خودرو به بازار عرضه می‌شود.»

علی‌رضا بادکوبه، قائم مقام سایپا نیز اوایل خرداد درباره تعداد خودروهای ناقص مربوط به این شرکت خودروسازی، اعلام کرد: «نمی‌توانیم آمار دقیقی درباره خودروهای ناقص بدهیم. براساس آنچه که به وزارت صنعت، معدن و تجارت قول دادیم، ۸۰ درصد خودروهای ناقص را تا یک ماه دیگر تحویل می‌دهیم.» این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

حتی یک‌دستگاه از ۸هزار خودرو ترخیصی هنوز شماره‎گذاری نشده است

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
حتی یک‌دستگاه از ۸هزار خودرو ترخیصی هنوز شماره‎گذاری نشده است
این مشکل ماست که خودروهای رده‎پایین در کلاس جهانی را تبدیل به خودروهای لوکس می‌کنیم، خودمان باید برای آن راهکاری بیابیم.

به گزارش «اخبار خودرو»، تاکنون هیچ یک از خودروهای ترخیص‎شده از گمرک شماره‎گذاری نشده است. مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در حالی این خبر را اعلام کرد که روز گذشته جلسه‌ای با حضور تعدادی از واردکنندگان خودرو و نماینده سازمان بازرسی مستقر در وزارت راه، درخصوص «مشکلات صدور گواهی اسقاط خودروهای فرسوده و تاخیر ناشی‌از آن در شماره‎گذاری خودروهای وارداتی» برگزار شد و با اشاره به محدودیت زمانی برای شماره‎گذاری و تبعات مالی و ضرر و زیان‎های وارده از این بابت، راهکارهای حل این مشکل مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی دادفر در این باره اظهار کرد: «در این راستا، نماینده سازمان بازرسی اعلام کرد بررسی‎ها همچنان ادامه دارد»

چرا کار صدور و ارائه گواهی اسقاط خودروهای فرسوده به‎عنوان یکی از مراحل پیش‌از شماره‎گذاری خودروهای وارداتی این‎‌گونه گره خورده است؟

دو هفته پیش بالغ بر ۱۰ ساعت‌ صفحه برخی مراکز اسقاط بازگشایی شد، اما با تجمع و اعتراض تعدادی از مراکز دیگر، ستاد سوخت باردیگر صفحه این مراکز را بست. برخی مراکز اسقاط به دنبال جلوگیری از اجرای قانون هستند، درحالی‎که ستاد سوخت در بازگشایی صفحه تعدادی از مراکز اسقاط براساس قانون عمل کرد. هم‎اکنون ۲۸۰ مرکز اسقاط در کشور وجود دارد و هرکدام از این مراکز مجازند بر اساس قانون و مقررات، با هر یک از شرکت‌های نمایندگی تعامل و خرید و فروش گواهی داشته باشند.

انجمن واردکنندگان درخصوص قیمت گواهی اسقاط چه رقمی را مورد تایید می‌داند؟

واردکنندگان هیچ اظهارنظری درخصوص قیمت برگه‎های اسقاط ندارند، اما معتقدیم قیمت چه کاهش و چه افزایش یابد، میزان آن باید در یک فضای باز رقابتی تعیین شود. برخی مراکز می‌خواهند گواهی‌های یک سال‌ونیم گذشته را به نرخ روز عرضه کنند. شکی نیست خواست مراکز برای افزایش قیمت گواهی به حق بوده اما مشکل این است که در سال جاری هیچ گواهی اسقاطی تولید نشده و تمام گواهی‌هایی که تولید شده‌اند نیز برای ۱٫۵ سال گذشته است و حالا مراکز می‌خواهند بر اساس قیمت روز خودرو گواهی‌های قبلی را عرضه کنند.

درخصوص قیمت‌‎گذاری گواهی‌های اسقاط با نرخ روز چه نظری دارید؟

درصورتی‎که واردکنندگان خودرو مجاز بودند خودروها را بر اساس قیمت روز بازار به فروش برسانند، مسلما مراکز اسقاط هم می‎توانستند براساس روز گواهی اسقاط را عرضه کنند. اما هنگامی که سازمان حمایت و تعزیرات، مابه‎التفاوت نرخ ارز و تعرفه خودروهای وارداتی را محاسبه و قیمت نهایی را اعلام می‌کنند، مگر می‌شود یک‎باره ۶۰ میلیون‌تومان بر قیمت گواهی‎های اسقاط افزود؟ با توجه به شکایت برخی مشتریان از نرخ مابه‎التفاوت قیمت خودروها، شاخص واردکنندگان در اعلام این نرخ، قانون است. بر اساس قانون، مابه‎التفاوت نرخ ارز بر اساس حواله سامانه سنا محاسبه شده و باید به نرخ «روز خروج خودرو از گمرک» نیز پرداخت شود.

مراکز اسقاط معترض، چه قیمتی را برای گواهی‌های اسقاط در نظر گرفته‌اند؟

متاسفانه عده معدودی از مراکز اسقاط قصد دارند قیمت گواهی اسقاط را بیش‌از ۵ برابر افزایش دهند، به‎طوری‎که اغلب مراکز اسقاط، ستاد مدیریت سوخت، واردکنندگان و حتی خریداران خودرو را دچار مشکل کرده است.

تفاهم‎نامه واردکنندگان و مشتریان بر سر مابه‎التفاوت قیمت به چه نحو بوده است؟

درخصوص نرخ علی‎الحساب خودروهای ترخیصی، سازمان حمایت باید قیمت‎ها را اعلام کند، درحالی‎که با گذشت بیش‌از ۱٫۵‌ماه از درخواست قیمت توسط برخی واردکنندگان، هنوز قیمت‎ها اعلام نشده است.

باتوجه به تاخیر سازمان حمایت در اعلام قیمت و به‎منظور حل مشکل متقاضیان، فرمولی برای تعیین قیمت خودروها به نسبت جریمه دیرکرد و سود مشارکت و سایر موارد در نظر گرفته شد و در قالب تفاهم‎نامه‌ای بین مشتری و واردکننده ارائه شده است تا خریداران بتوانند درنهایت خودروهایشان را تحویل بگیرند. در این تفاهم‎نامه، واردکنندگان متعهد شده‌اند به محض اعلام قیمت‎ها ازسوی سازمان حمایت، درصورتی‎که قیمت اعلامی کمتر باشد، مابه‌التفاوت قیمت را به شماره حساب خریداران واریز کرده و چنانچه بیشتر شود، مشتری موظف است مابه‎التفاوت قیمت را به واردکننده پرداخت کند.

آیا واردات خودروهای دست‌دوم به کشور می‌تواند نبض بازار را در دست بگیرد؟

درصورتی‎که تعرفه واردات خودرو را صفردرصد در نظر بگیریم، مردم به‎جای هزینه حداقلی برای خرید برخی خودروها می‌توانند یک دستگاه تویوتا کرولا یا تویوتا کمری مدل ۲۰۱۵ را سوار شوند. اما اگر تعرفه‌ها مثل گذشته دریافت شوند، طرح واردات خودرو کارکرده به درد عده کمی از مردم می‌خورد و به احتمال زیاد با شکست روبه‌رو خواهد شد، چون افراد ثروتمند خودرو دست‌دوم سوار نمی‌شوند، افراد کم‎درآمد هم که سرمایه برای خرید این خودروها ندارند، پس عده کمی می‌توانند این خودروها را خریداری کنند. برای همین دولت باید یک سازوکار معقول را پیش‌بینی کند.

یعنی با واردات خودروهای دست‌دوم متقاضیان خودرو می‌توانند خودروهای روز دنیا را سوار شوند؟

بله؛ با کمترین هزینه می‌توانند خودروهای روز دنیا را استفاده کنند. وقتی در کشورهای خارجی، خودرو پس از یک سال مصرف، ۳۰درصد افت نرخ دارد یقینا ورود خودروهای دست‌دوم به نفع مردم است و هزینه خرید خودرو را پایین می‌آورد. البته باید دقت داشت به‎عنوان کاهش هزینه خرید خودرو مردم، دوباره رانت یا راهی برای سوءاستفاده ایجاد نشود که بعدها از آن پشیمان شویم.

به نظر شما بهترین راه برای این که مردم به خودروهای دست‌دوم دست پیدا کنند، چیست؟

فکر می‌کنم بهترین راه - البته اگر واردات آن آزاد شود - این است که هر ایرانی بعد از سن ۱۸سال، هر ۱۰ سال یک بار حداقل بتواند خودش یک خودرو انتخاب کند؛ چه صفر کیلومتر، چه دست‌دوم، چه خودرو داخلی، چه خارجی. یعنی این امتیاز را هر فرد ایرانی باید داشته باشد که بتواند مثلا در خارج یک خودرو انتخاب و وارد کند. البته به نام خودش و بدون امکان نقل‌وانتقال به دیگری که جلوی سوءاستفاده برخی افراد گرفته شود.

برای حفظ بازار خودروهای متوسط و پاسخگویی به نیاز طبقات مختلف جامعه چه پیشنهادی دارید؟

این مشکل ماست که خودروهای رده‎پایین در کلاس جهانی را تبدیل به خودروهای لوکس می‌کنیم و خودمان باید برای آن راهکاری بیابیم. مثلا حداکثر نرخ بهترین مدل خودروهای سانگ‎یانگ ۸۰میلیون تومان است، درصورتی‎که الان تا ۴۰۰ میلیون تومان هم عرضه می‌شود، یا سانتافه که خودرویی در کانال قیمتی ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان است، اما متاسفانه الان تا یک میلیارد تومان قیمت‌گذاری و معامله می‌شود. اگر بحث دغدغه اقشار مستضعف را داریم، یا باید برای آن‌ها یک خودرو خوب و ارزان تولید کنیم یا باید آن‌ها را آزاد بگذاریم که خودشان یک خودرو خوب و ارزان تهیه، وارد و استفاده کنند.

به نظر می‎رسد رابطه مستقیمی بین افزایش و کاهش نرخ تعرفه بر کیفیت خودروهای داخلی وجود دارد. آیا واردات خودروهای دست‌دوم می‌تواند این رابطه را معنادارتر کند؟

در مورد تاثیرگذاری واردات خودروهای دست‌دوم بر کیفیت تولیدات خودروسازان داخلی می‌توان به پژوهشی که من برای پایان‎نامه کارشناسی ارشد با عنوان «آثار نرخ تعرفه بر کیفیت خودروهای داخلی» داشته‌ام، استناد کرد. بله؛ رابطه مستقیمی بین افزایش و کاهش نرخ تعرفه بر کیفیت خودروهای داخلی وجود دارد. یعنی واردات خودروهای دست‌دوم یا نو به‎عنوان تلنگری برای خودروسازان خواهد بود که اگر کیفیت خود را بالا نبرند، بازار را از دست خواهند داد. یقینا اگر بنگاهی بخواهد قصد ادامه فعالیت داشته باشد، با حضور دیگر کمپانی‌ها تلاش بیشتری خواهد داشت.

مسلما خودروسازان داخلی با این طرح مخالف هستند. وظیفه دولت در این خصوص چیست؟

انحصارستیزی وظیفه دولت‎هاست. برای هیچ‎کسی نباید انحصار ایجاد شود؛ نه واردکننده، نه تولیدکننده، نه واردکننده قطعات و نه هیچ کس دیگری.

وجود عده زیادی از طراحان برتر ایرانی در دنیا و عدم به‎کارگیری آن‎ها در خودروسازی داخلی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

ما در بسیاری از زمینه‌های دیگر هم افراد برتر و حاذق داریم. به‎جای صادرات خودرو متاسفانه این نخبگان را صادر می‌کنیم. این‌ها بستگی به نوع نگاه و ترقی مدیریتی است.

خواندن خبر در سایت منبع

نقص فنی خودروهای داخلی ۳ برابر خودروهای خارجی است

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
نقص فنی خودروهای داخلی ۳ برابر خودروهای خارجی است
عضو هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی مراکز معاینه فنی خودرو کشور با تاکید بر ارتقا ایمنی خودروهای داخلی، گفت: نقص فنی خودروهای داخلی ...
نقص فنی خودروهای داخلی ۳ برابر خودروهای خارجی است - 0

عضو هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی مراکز معاینه فنی خودرو کشور با تاکید بر ارتقا ایمنی خودروهای داخلی، گفت: نقص فنی خودروهای داخلی سه برابر خودروهای خارجی است.

محمدرضا جعفریان عصردیروز در حاشیه بازدید کارشناسان پلیس راه شهرستان‌ها و مرکز استان از مرکز معاینه فنی خودرو شماره دو ساری اظهار داشت: ۳۰ درصد خودروهایی که به مراکز معاینه فنی مراجعه می‌کنند دارای نقض فنی هستند.

وی افزود: از میان خودروهای مردودی، حدود ۲۵ درصد مشکل آلایندگی، ۲۰ درصد عیوب سیستم‌های ترمز خودرو، ۱۵ درصد کمک فنر، ۱۰ درصد لغزش جانبی فرمان و ۳۰ درصد دارای عیوب ظاهری شامل شیشه، لاستیک، چراغ‌ها هستند.

رئیس انجمن صنفی مراکز معاینه فنی خودرو مازندران تصریح کرد: به صورت متوسط ۴٫۶ درصد خودرو‌ها در هر ۱۰۰ خودرو به دلیل ایرادات فنی از سه ماهه نخست تولید خودرو به تعمیرگاه مراجعه می‌کنند، این در حالی است که میانگین این عدد در دنیا ۱٫۵ بوده که بیانگر این موضوع است خودروهای ایرانی سه برابر خودروهای خارجی دچار مشکل می‌شوند.

دبیر و عضو هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی مراکز معاینه فنی خودرو کشور یادآور شد: بیشترین آلایندگی را برای محیط زیست، خودروهایی نظیر وانت، پراید، تیبا، پژو آردی، رانا و حتی سمند دارند و بیشترین نمره منفی را در تست‌های معاینه فنی بدست می‌آورند. / تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

احضار مالکان خودرو با پیامک قابل اعتماد نیست

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
احضار مالکان خودرو با پیامک قابل اعتماد نیست

 بهمن طاهرخانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره ارسال پیامک  بی حجابی به صاحبان خودرو، گفت: ارسال پیامک‌های اطلاع رسانی به مالکان خودرو جهت تخلف براثر بی حجابی دستاورد حقوقی وقضایی مناسبی در برندارد زیرا احتمال دارد، برخی افراد با ارسال پیامک‌های جعلی از این مسئله سوءاستفاده کنند.

ارسال پیامک بی حجابی به مالکان خودرو نیازمند ترسیم ساز وکار امنیتی

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارسال پیامک بر اثر بی حجابی به مالکان خودرو نیازمند ترسیم ساز وکار امنیتی کارآمد است تصریح کرد: نباید فضا برای سوءاستفاده برخی افراد در فضای پیامکی و مخابراتی بسترسازی شود تا این افراد خدای ناکرده از مردم سوء استفاده کنند.

وی ادامه داد: احضارمردم برای رفع مشکلات قضایی وتخلفات بدیهی است که می‌بایست با دستورالعمل‌های مورد وثوق قوه قضاییه عملیاتی شود تا بتوان از سوء استفاده احتمالی، برخی افراد در این قبیل امور جلوگیری کرد.

طاهرخانی افزود: پیامک اطلاع رسانی به منظور بی حجابی با توجه به تسلط برخی افراد به فضای مجازی می‌تواند درآینده برای نظام دردسرساز شود زیرا باید به نوعی ارسال پیامک به جریان بیفتد که هیچ فردی نتواند مشابه پیامک فوق را برای کاربران ارسال کند.

احضار مردم برای بی حجابی در فضای پیامکی قابل اعتمادنیست

عضو کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس با بیان اینکه اخاذی به شیوه‌های پیامکی در فضای اینترنتی ومخابراتی کنترل شود یادآورشد: احضار مردم برای بی حجابی در فضای پیامکی قابل اعتمادنیست. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
رییس اتحادیه طلا و سکه در گفتگو با خبرانلاین، پیش بینی کرد در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده تحولی جدی در بازار سکه و طلا و ارز رخ ندهد و روند حاکم بر بازار مشابه دو ماه گذشته خواهد بود. که در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده قیمتها روندی مشابه دو ماه گذشته را داشته باشند و نوسانات بزرگی در بازار مشاهده نشود. ما در دو سال گذشته درگیر این نوسانات بودیم ولی امروز معتقدم تصمیمات از پختگی بیشتری برخوردار است، چیزی که حتی ۶ ماه پیش هم نمی‌توانستیم ادعا کنیم. این میان منتشر نشدن دستورالعمل و آیین نامه جدید نیز به ذهنیت بازار کمک کرده است. وی با اشاره به تحولات روزهای اخیر، مدعی شد صندوق‌های کشور خالی نیست و ادامه داد: فراموش نکنیم در بازار طلا هم بازار جهانی و ارز تاثیر مضاغف داشتند.
وانانیوزوانانیوز23 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور به ۱۴۵۲ دلار و ۶۰ سنت صعود کرد که بالاترین قیمت از دوم مه سال ۲۰۱۳ بود و اندکی بعد، ۰٫۲ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۲ دلار و ۵۶ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۱٫۱ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۴ دلار و ۱۰ سنت رسید. به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری اکنون که از مقاومت در سطح ۱۴۳۹ دلار عبور کرده ممکن است تا مرز ۱۴۶۱ دلار پیشروی کند. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰٫۶ درصد افزایش یافت و به ۸۵۳ دلار و ۷۰ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰٫۱ درصد کاهش، به ۱۵۲۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کرمان موتور طرح فروش اقساطی هیوندای آزرا با مدل ۲۰۱۹ را آغاز می‌کند. به گزارش عصر ایران، در طرح فروش نقد و اقساط برای آزرا ۲۰۱۹، قیمت ۹۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که با اقساط ۱۲ تا ۲۴ماهه و تحویل ۳۰ روزه قابل واگذاری است. کرمان موتور زمان تحویل این خودرو را یک ماهه تعیین کرده و در ازای هرماه تأخیر ۲٫۵ درصد سود به خریداران پرداخت خواهد شد. این طرح از شنبه ۲۹ تیر به مدت یک هفته اجرایی می‌شود. برای مشاهده جدول در ابعاد بزرگ بر روی آن کلیک نمایید.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند. شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم‌های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است. آمریکا اخیرا محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است. یک خریدار محصولات شیمیایی هم به رویترز گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. طبق این گزارش، کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.
ایبناایبنا34 دقیقه قبل
به گزارش ایبنا، در این تالار ۲۳۳ هزار و ۴۵۶ تن فولاد، یک هزار و ۵۷۰ تن مس، ۲ هزار و ۴۰۰ تن آلومینیوم، ۱۲۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۲ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۵ هزار تن کک و ۵ هزار تن سنگ آهن از سوی مشتریان خریداری شد. همچنین در هفته معاملاتی مذکور در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی، ۳۴۱ هزار و ۸۷۹ تن انواع کالا به ارزش ۱۵ هزار و ۱۵۲ میلیارد ریال به فروش رسید. در این تالار ۹۵ هزار و ۷۸۰ تن وکیوم باتوم، ۱۰۹ هزار و ۳۲۵ تن قیر، ۴۹ هزار و ۶۲ تن مواد پلیمری، ۱۹ هزار و ۵۷۰ تن مواد شیمیایی، یک هزار و ۶۳۲ تن عایق رطوبتی، ۵۱ هزار و ۵۰۰ تن لوب کات، ۵۰ تن سلاپس واکس و ۱۵ هزار تن گوگرد معامله شد. افزون بر این، ۳۲۴ تن کالا هم در بازار فرعی بورس کالا معامله شد

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

فرمان «تحریم خاموش انتخابات» صادر شد/ ربیعی بدل زد؛ ما همراهی می‌کنیم تا «رهبری مشکلات را حل کند»!

مشرق‌نیوز4 ساعت قبل

خطر همچنان در کمین دانش‌آموزان کردستانی؛ ۶۱۲ کلاس درس با بخاری نفتی گرم می‌شود

تسنیم6 ساعت قبل

آمادگی مجلس برای تصویب قانون سامانه املاک

خانه ملت1 روز قبل

مواجهه با استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال؛ همچنان بر سر دوراهی

خبرآنلاین21 ساعت قبل

آیت‌الله امامی کاشانی: مسئله رهبری یک مسئله اصلی در دین اسلام است

مشرق‌نیوز23 ساعت قبل

سید مرتضی سبزقبا با یک داستان کوتاه در مسابقه ملی داستان‌نویسی «افسانه‌ها»

خوزستان آنلاین4 ساعت قبل

مایک پنس از مقامات سعودی خواست یک وبلاگ نویس عربستانی را آزاد کنند

صدا و سیما1 روز قبل

احمدی‌نژاد در مصاحبه با نیویورک تایمز: ایران باید مستقیم با آمریکا وارد گفتگو شود/ ترامپ مرد عمل است

خبرآنلاین19 دقیقه قبل

حضور مهین سریال همسران در مراسم بزرگداشت شوهرش!

پارس نیوز1 روز قبل

فلاحت‌خواه: عملکرد کم نقصی مقابل تونس داشتیم/ روسیه تیم خوبی است اما امیدوارم این تیم را شکست دهیم

میزان‌آنلاین1 روز قبل