سرگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در هرمزگان چه واکنش‌هایی در پی داشت؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

سرگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در هرمزگان چه واکنش‌هایی در پی داشت؟

واکنش‌های سیاسی به شوک سپاه پاسداران به آمریکایی‌ها با سرنگونی یک پهپاد جاسوسی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
واکنش‌های سیاسی به شوک سپاه پاسداران به آمریکایی‌ها با سرنگونی یک پهپاد جاسوسی
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در صفحه توئیتر خود به سرنگونی پهپاد پیشرفته جاسوسی آمریکایی واکنش نشان داد.

به گزارش خبرآنلاین، سیدجواد ساداتی‌نژاد نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر درباره سرنگون کردن پهپاد پیشرفته جاسوسی گلوبال هاوک نیروهای تروریست آمریکایی توسط پدافند سپاه پاسداران مطلبی منتشر کرد.

ساداتی نوشت: سرنگون کردن پهپاد پیشرفته جاسوسی گلوبال هاوک نیروهای تروریست آمریکایی توسط پدافند سپاه پاسداران ضربه‌ای سنگین به هیمنه پوشالی عملیاتی و اطلاعاتی ارتش آمریکاست. پریشانی و اظهارات متناقض آمریکایی‌ها در خصوص شکار پهپاد گران قیمتشان، نشان دهنده شدت ضربه و شوک وارده به آنهاست.

الیاس حضرتی، عضو فراکسیون امید مجلس هم در توئیتی نوشت: امیدوارم دشمنان ملت ایران پیام روشن سرنگونی پهپاد جاسوسی‌شان در خاک ایران را دریافت کرده باشند.

هر گزینه‌ای بجز مقاومت خلاف شأن ملت ایران است

حجت‌الاسلام عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع کارکنان این سازمان با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: تنها راه جلوگیری از سلطه اجانب مقاومت است.

اهم اظهارات وی را به نقل از مهر بخوانید؛

* {بااشاره به ضرورت تاب‌آوری و مقاومت در برابر فشار بیگانگان}: عموما ملت‌ها در برابر فشارها به دو دسته سازش‌کار و سازش ناپذیر تقسیم می‌شوند.

* {با طرح این پرسش که چه کنیم در برابر فشارها کم نیاوریم و اراده خود و افراد نزدیک به خود را در برابر فشارها مقاوم‌سازی کنیم}: مقاوم سازی اراده‌ها یک اقدام است و هر اقدامی قاعده و گاهی قواعدی دارد که مقاومت نیز دارای قواعد ده‌گانه است.

* هر ملتی که در تقابل و پنجه در پنجه انداختن اراده‌ها، قواعد و قوانین بازی را بهتر رعایت کند، ماناتر بوده و ایستادگی بیشتری خواهد داشت.

* نیاز داریم تا با رعایت قواعد مقاومت آشنا شویم، برخورداری از ایمان صادق و عمیق، ایمان به درستی وعده‌های الهی در نصرت اردوگاه متقین، عبرت گرفتن از سرنوشت سازشکارانه، الگوپذیری از سرنوشت سازش‌ناپذیران را از قاعده‌های مقاومت برشمرد.

* التزام عملی و قلبی به رهنمودهای علم‌دار مقاومت یعنی رهبر انقلاب در مقاطع تاریخی، پای کار آوردن همه ظرفیت‌ها برای مقابله با دشمن، محاسبه درست از ره‌آوردهای سازش ناپذیری، محاسبه درست از پیامدهای سازش پذیری، دیدن نقاط قوت جبهه خودی در کنار نقاط ضعف و دیدن نقاط ضعف دشمن در کنار قوت او را از دیگر قواعد مقاومت است.

*محال است کسی ایمانش عمیق و ریشه‌دار باشد و حتی فکر تسلیم شدن هم به ذهن خود راه دهد، افرادی که از ایمان قوی برخوردار هستند، حتی فکر عدم مقاومت را هم نمی‌کند.

* وقتی خدا ایمان صادقانه و عمیق ما را ببیند پیروزی و ذلت را بر دشمنان ما نازل می‌کند، چرا که ایمان اگر عمیق باشد محال است انسان انقلابی غیر انقلابی، و انسان ولایی غیر ولایی و آمریکا ستیز، آمریکا دوست شود.

*امروز برخی‌ها سنگ آمریکا را به سینه می‌زنند، گفت: البته این به معنی این نیست که اینها بی ایمان‌اند اما متأسفانه مثل پشه‌های ریز حزب باد هستند و در برابر کمترین تهدیدها روحیاتشان دستخوش تغییرات منفی می‌شود.

*ما باید خود را به نقطه عمیقی از مجاهدت برسانیم و این با عمل به اسلام راستین ممکن است. همه موظف هستیم این نکات را ترویج دهیم چراکه تنها راه تأمین منافع ملت ایران در برابر آمریکا مقاومت است و اگر کسی به این مسئله شک دارد به دلیل این است که نمی‌داند کجای تاریخ ایستاده است.

* گزینه مقاومت تنها گزینه در برابر آمریکا است. هر گزینه‌ای بجز مقاومت خلاف شأن ملت ایران است و هر مقامی با هر لباسی و هر جایگاه حقوقی و حقیقی اگر با مقاومت مخالف باشد در زمین آمریکا بازی می‌کند و ما باید از آنها برائت جوییم.

نیروهای مسلح شجاعت و آمادگی خود را به رخ دشمن متجاوز کشیدند

هم چنین تسنیم نوشت؛

حسین شیخ‌الاسلام کارشناس مسائل بین‌الملل، ‌ با اشاره به سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط سامانه پدافند نیروهای مسلح کشورمان گفت: نیروهای مسلح کشورمان با اقدام بامداد امروزشان، شجاعت و آمادگی خود را به رخ دشمن متجاوز کشیدند.

بخش هایی از اظهارات وی را بخوانید؛

* قطعا این اقدام شجاعانه، پیام روشنی برای تمامی متجاوزان حاضر در منطقه از جمله آمریکا بود و این هشدار را به آنها داد که دست از پا خطا نکنند.

*پهپاد آمریکایی ساقط شده توسط پدافند هوایی کشورمان یکی از پیشرفته‌ترین انواع پهپاد است که در اختیار ارتش آمریکا قرار دارد و مجهز به آخرین فناوری‌های روز دنیا به منظور جاسوسی است، خوشبختانه برتری ایران در دفاع از حقوق قانونی خود درسی برای متجاوزان شد تا از این پس به طور دقیق مواظب رفتارهای خود در منطقه باشند.

* بر اینکه آمریکایی‌ها برای حضور در منطقه سعی در تنش‌آفرینی دارند که تجاوز پهپاد آنها به حریم هوایی کشورمان نیز در راستای همین هدف شوم است، ما در خانه خودمان آتش روشن نمی‌کنیم بلکه آمریکایی‌ها با آتش افروختن در منطقه غرب آسیا سعی در توجیه حضور نظامی خود در این منطقه هستند.

* کشورهای مرتجع منطقه که خیال می‌کنند تنها با حضور نظامی آمریکا در منطقه امنیت آنها تامین می‌شود نیز می‌توانند یکی از عوامل اصلی تنش‌آفرینی در خلیج فارس و دریای عمان باشند.

* سرعت عمل پدافند هوایی کشورمان در سرنگونی پهپاد آمریکایی ثابت کرد که نیروهای مسلح ما در حراست از حریم هوایی کشور، کاملا آتش به اختیار عمل کرد و به محض ورود پهپاد به حریم هوایی ایران که امکان دارد حتی چند ثانیه نیز به طول نینجامیده باشد، پرنده متجاوز را ساقط کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

بازتاب سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در رسانه‌های جهان

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
بازتاب سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا در رسانه‌های جهان
سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط پدافند هوایی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های دنیا داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان در خبری فوری اعلام کرد که ایران پهپاد جاسوسی آمریکا را سرنگون کرده است. شبکه تلویزیونی الجزیره هم در گزارشی این خبر را به عنوان تیتر اول سایت خود برگزید. در گزارش الجزیره تاکید شده که این اقدام پس از آن صورت گرفت که مقام‌های ایران هشدار دادند اجازه هیچ نوع تجاوز به حریم کشور را نمی‌دهند.

شبکه خبری بی‌بی‌سی هم در گزارش این خبر به عنوان تیتر یک بخش انگلیسی خود اعلام کرده که مقام‌های آمریکا سقوط پهپاد خود را تائید کرده‌اند.

شبکه تلویزیونی سعودی العربیه در خبری فوری گزارش داد: سپاه پاسداران انقلاب (اسلامی) یک فروند پهپاد را بر فراز منطقه هرمزگان در ایران سرنگون کرد.

شبکه تلویزیونی سعودی الحدث در خبری فوری اعلام کرد سپاه پاسداران انقلاب (اسلامی) از سرنگونی یک فروند پهپاد آمریکایی بر فراز هرمزگان خبر داد. شبکه تلویزیونی الجزیره اعلام کرد برخی رسانه‌های ایران اعلام کردند سپاه پاسداران انقلاب (اسلامی) یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی را برفراز استان هرمزگان در جنوب شرق ایران سرنگون کرد.

شبکه تلویزیونی المسیره گزارش داد: سپاه پاسداران یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکایی را در آسمان استان هرمزگان در جنوب ایران سرنگون کرد.

پایگاه العهد لبنان نوشت: سپاه پاسداران ایران پهپاد جاسوسی که به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران در سواحل استان هرمزگان وارد شده بود را سرنگون کرد.

شبکه المیادین نیز اعلام کرد: سپاه پاسداران یک پهپاد جاسوسی آمریکا را سرنگون کرده است.

اسپوتنیک عربی هم نوشت: سپاه پاسداران ایران از سرنگونی یک پهپاد جاسوسی آمریکا که وارد حریم هوایی ایران شده بود، خبر داده است.

این خبرگزاری افزود: وزارت دفاع آمریکا روز چهارشنبه گفته بود که جدیدترین عملیات استقرار هزار نیروی آمریکایی در خاورمیانه شامل موشک‌های پاتریوت، پهپاد و هواپیماهای شناسایی هم می‌شود.

روسیاالیوم نیز اعلام کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کرده است که یک پهپاد جاسوسی آمریکا را بامداد امروز در استان هرمزگان واقع در جنوب این کشور سرنگون کرده است.

این خبرگزاری افزود: با این حال سخنگوی پنتاگون گفته است که آمریکا برای جنگ با ایران تلاش نمی‌کند، اما ما آمده‌ایم از نیروها و منافع آمریکا در منطقه دفاع کنیم.

اسکای نیوز عربی وابسته به امارات متحده عربی هم در این باره نوشت: ایران ادعا کرده است که یک هواپیمای جاسوسی آمریکا را در منطقه هرمزگان سرنگون کرده است، اما آمریکا تکذیب می‌کند.

براساس این گزارش، اسکای نیوز افزود: این در حالی است که سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است که هیچ پهپادی به آن منطقه از ایران فرستاده نشده است.

پایگاه النشره لبنان هم تیتر زد: سپاه پاسداران ایران، پهپاد جاسوسی آمریکایی را پس از ورود به حریم هوایی ایران سرنگون کرد.

القدس العربی اعلام کرد: ایران از سرنگونی یک پهپاد آمریکایی بر فراز اراضی خود خبر داده است و واشنگتن تکذیب کرده است. سپاه پاسداران با اعلام اینکه این پهپاد مدل گلوبال هوک بوده، بیان کرده است که سرنگونی این پهپاد با آتش پدافند هوایی نیروی هوافضای سپاه پاسدران ایران در استان هرمزگان صورت گرفته شده است.

القدس العربی با اشاره به اینکه «بیل اوربان» سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا اعلام کرده است که هیچ پهپادی به منطقه مورد نظر ارسال نشده است، در ادامه نوشت: اوربان تنها به همین سخنان بسنده کرد و به جزئیات بیشتری در این خصوص اشاره‌ای نکرد.

همین پایگاه در ادامه نوشت: ارتش آمریکا پیش از این سرنگونی پهپاد این کشور توسط حوثی‌ها در ششم ژوئن گذشته را تایید کرده بود.

در ین حال ارتش آمریکا با صدور بیانیه‌ای در واکنش به خبر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مبنی بر سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکا بر فراز استان هرمزگان، هدف قرار گرفتن این هواپیمای بدون سرنشین خود را تأیید کرد.

به نقل از رویترز، کاپیتان «بیل اوربان» در نیروی دریایی آمریکا و سخنگوی ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا «سنتکام» با تأیید هدف قرار گرفتن یک پهپاد این کشور در جایی نزدیک ایران، مدعی شد که هیچ هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی امروز در حریم ایران پرواز نمی‌کرده است.

«لوکاس تاملینسون» خبرنگار شبکه فاکس‌نیوز نیز به نقل از یک مقام ارتش آمریکا که خواست نامش فاش نشود، گزارش داد: «پهپاد مدل «تریتون MQ-۴C» متعلق به نیروی دریایی آمریکا توسط موشک زمین به هوای ایرانی‌ها بر فراز تنگه هرمز در حریم هوایی بین‌المللی هدف قرار گرفته است».

پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موفق شد یک فروند پهپاد آرکیو‌۴ آمریکایی را در آسمان منطقه کوه مبارک استان هرمزگان سرنگون کند. در اولین ساعات بامداد امروز پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی موفق شد یک فروند پهپاد آرکیو‌۴ آمریکایی را که به فضای سرزمینی کشورمان تجاوز کرده بود، در آسمان منطقه کوه‌مبارک استان هرمزگان با موفقیت سرنگون کند.

کوه‌مبارک یکی از شهرهای استان هرمزگان در جنوب ایران و شرق استان هرمزگان است. این شهر در بخش بیابانی شهرستان جاسک و در کرانۀ دریای عمان واقع شده است. از طریق راه اصلی در ۱۵۵کیلومتری میناب و ۶۵کیلومتری جاسک قرار دارد. کوه‌مبارک در دهانه ورودی دریای عمان به تنگه راهبردی هرمز واقع شده است و هر شناوری که بخواهد وارد تنگه هرمز و خلیج فارس شود باید از مقابل این منطقه عبور کند که همین امر بر اهمیت راهبردی کوه‌مبارک می‌افزاید.

آب‌وهوای منطقه کوه‌مبارک از نوع گرم و مرطوب می‌باشد و پوشش گیاهی بسیار ناچیزی در منطقه دیده می‌شود و میزان بارندگی‌های منطقه بسیار کم است. عمده فعالیت ساکنان این منطقه ماهیگیری است که این مسئله اهمیت بنادر صیادی این خطه از کشور را دوچندان می‌سازد.

خواندن خبر در سایت منبع

ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان!

قدس آنلاینخبرگزاری قدس آنلاین
ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان!

قدس آنلاین: Teufelsberg که در زبان آلمانی «کوه شیطان» معنی می‌شود، در واقع یک تپه ساخت دست انسان در برلین غربی است که به دوره جنگ جهانی دوم باز می‌گردد. روی این تپه، آژانس امنیت ملی (سازمان دولتی آمریکا که زیر نظر وزارت دفاع این کشور اداره شده و به اختصار NSA خوانده می‌شود) یکی از بزرگترین ایستگاه‌های شنود خود را ساخت. گفتنی است که روند ساخت و ساز Teufelsberg در سال ۱۹۶۱ آغاز شد.

به گزارش مجله تصویری سلاح، این ایستگاه تا زمان سقوط آلمان شرقی و دیوار برلین فعال بود اما پس از آن بسته شد و تجهیزات موجود نیز به طور کلی تخلیه شدند. گروهی از سرمایه گذاران در اوایل دهه ۹۰ میلادی تصمیم به ساخت مجموعه‌ای هتلی در این منطقه گرفتند که البته هیچ گاه محقق نشد. امروزه همچنان ساختمان‌ها و اسکلت رادارهای Teufelsberg را می‌توان به خوبی مشاهده کرد.

ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 4ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 5ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 6ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 7ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 8ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 9ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 10ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 11ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 12ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 13ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 14ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 15ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 16ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 17ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 18ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 19ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 20ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 21ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 22ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 23ایستگاه جاسوسی رها شده در کوه شیطان! - 24

خواندن خبر در سایت منبع

پیام سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکایی‌

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
پیام سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکایی‌
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکایی توسط تیم پدافندی جمهوری اسلامی ایران این هشدار را به آنها می‌دهد که مرزهای کشور خط قرمز است.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکایی توسط نیروهای پدافندی جمهوری اسلامی ایران، گفت: این مسئله نشان‌دهنده اوج اقتدار و آمادگی نیروهای مسلح ایران در برابر هرگونه برخورد تجاوز علیه منافع کشور و مردم است.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به حمدالله دارای اقتدار و توانمندی بالای پدافندی است، اظهار داشت: اقتدار و توانمندی بالای پدافند هوایی کشور باعث شد تا این پهپاد آمریکایی با آتش پر قدرت پدافند هوایی، ساقط شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، پیام سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکایی توسط نیروهای پدافند ایران را در اثبات بیش از پیش ماجراجویی آمریکایی‌ها در منطقه غرب آسیا دانست و افزود: این مسئله بیش از گذشته نشان داد که آمریکایی‌ها ماجراجو، متجاوز و مسئله‌انگیز و فقط به دنبال کسب منافع خودشان در منطقه بوده و مرتب به دنبال ایجاد دردسر و مزاحمت برای جمهوری اسلامی ایران و کشورهای منطقه هستند.

حجت‌الاسلام ذوالنور اضافه کرد: یکی دیگر از پیام‌های سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکایی توسط پدافند هوایی کشور این است که جهوری اسلامی ایران به حول و قوه الهی قادر است از تمامیت ارضی، آسمان و منافع خودش و یا حتی دیگر کشورهای منطقه و به‌خصوص کشورهای همسایه دفاع کند.

وی افزود: این اقدام برای آمریکایی‌ها نیز هشدار محسوب می‌شود که هرگونه تجاوز و تعدی آنها با برخورد پشیمان‌کننده توانمندان عرصه دفاعی جمهوری اسلامی ایران روبه‌رو خواهد شد، لذا این اقدام در دنیا موجی از تحلیل و تأثیر توانمندی جمهوری اسلامی ایران را به دنبال داشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به موضوعی حقوقی درباره رهگیری و سرنگونی پهپادهای جاسوسی توسط کشورها، گفت: طبق قوانین بین‌المللی، اگر هواپیمای با سرنشین به آسمان کشوری تجاوز کند، کشور مورد تجاوز می‌تواند در مجامع بین‌المللی طرح دعوا کند، اما برای پرنده‌های بدون سرنشین هیچ قانونی وجود ندارد که در مجامع بین‌المللی قابل پیگرد حقوقی باشد و کشور مورد تجاوز می‌تواند آنها را منهدم کند، اما پیگیری حقوقی خاصی در قوانین مربوطه پیش‌بینی نشده است.

حجت‌الاسلام ذوالنور تصریح کرد: این اقدام و سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکایی توسط تیم پدافندی جمهوری اسلامی ایران این هشدار را به آنها می‌دهد که مرزهای کشور خط قرمز است و پاسخ قاطعی به هر کشور متجاوزی خواهیم داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: کشورهای منطقه و همسایگان ایران نیز باید بدانند که از عملیات‌های جاسوسی آمریکایی‌ها در امان نیستند و آمریکایی‌ها عامل هرج و مرج و ناامنی در منطقه غرب آسیا هستند.منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

ایران تجاوز پهپاد جاسوسی آمریکا به خاک ایران را در محافل بین‌المللی پیگیری کند

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
ایران تجاوز پهپاد جاسوسی آمریکا به خاک ایران را در محافل بین‌المللی پیگیری کند
کارشناس مسائل سیاسی گفت: تجاوز پهپاد جاسوسی آمریکا در خاک ایران باید در سازمان ملل ثبت شود.

در نخستین ساعات بامداد امروز (پنجشنبه ۳۰ خرداد) یک فروند پهپاد جاسوسی «گلوبال هاوک» آمریکا بعد از تجاوز به حریم سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه روبه‌روی کوه مبارک استان هرمزگان، هدف آتش پدافند نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و سرنگون شد.

نوذر شفیعی تحلیلگر مسائل سیاسی در گفت‌وگو با، اظهار کرد: اقدام ایران در مقابله با این پهپاد جاسوسی، عملی تدافعی و عملکرد آمریکا تهاجمی_جاسوسی است، بنابراین واکنش نیرو‌های نظامی ایران یک امر طبیعی بوده و از نظر حقوق بین‌الملل هم مشروع است چراکه نوعی دفاع از خود تلقی می‌شود.

وی افزود: ایران در حوزه نظامی با این پهپاد جاسوسی مقابله کرده است، همچنین وزارت خارجه کشورمان هم باید این موضوع را در محافل بین‌المللی به خصوص صحن سازمان ملل متحد مطرح کند.

شفیعی خاطر نشان کرد: در برابر این اقدام جاسوسی کاخ سفید، ایران باید در مجموع دو رویکرد اتخاذ کند، اولین اقدام ما که در حوزه نظامی بود، اتفاق افتاد، رویکرد بعدی تهران هم باید پیگیری این موضوع در سازما‌نهای بین‌المللی باشد.

وی ادامه داد: ایران باید در شورای امنیت سازمان ملل متحد برای محکوم کردن اقدام واشنتگن تلاش کرده و مستندات خود را ارائه کند، چراکه اگر در آینده درگیری اتفاق بیفتد، از تمام این مستندات به عنوان مدارکی برای شناسایی متجاوز استفاده می‌شود.

این تحلیلگر سیاسی در پایان تاکید کرد: اگر دیپلمات‌های سیاست خارجی ما اقدامی در جهت محکوم کردن کاخ سفید انجام ندهند، بعد‌ها تجاوزهای بالاتری علیه ما صورت می‌گیرد، بنابراین این موضوع باید در سازمان ملل مطرح شده و به عنوان اقدام تجاوزکارانه آمریکا علیه ایران ثبت شود.

خواندن خبر در سایت منبع

اطلاعیه روابط عمومی کل سپاه در خصوص جزئیاتی از سرنگونی هواپیمای جاسوسی متجاوز امریکا

ایرناخبرگزاری ایرنا
اطلاعیه روابط عمومی کل سپاه در خصوص جزئیاتی از سرنگونی هواپیمای جاسوسی متجاوز امریکا
بندرعباس - ایرنا - روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای جزئیاتی از هدف قرار گرفتن پهپاد متجاوز امریکایی در حریم جمهوری اسلامی ایران توسط پدافند نیروی هوافضای سپاه را اعلام کرد.

به گزارش سپاه نیوز در پی سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی امریکایی پس از تجاوز به فضای سرزمینی ایران اسلامی در ساعات اولیه بامداد امروز پنجشنبه مقابل منطقه کوه مبارک استان هرمزگان، روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای به تشریح جزئیاتی از این اقدام پرداخت.

در این اطلاعیه آمده است: پهپاد جاسوسی گلوبال هاوک در ساعت ۱۴ دقیقه بامداد امروز از یکی از پایگاه‌های نیروهای امریکایی در جنوب خلیج فارس با مختصات معلوم به هوا برخاسته و بر خلاف قوانین هوانوردی کلیه تجهیزات مربوط به معرفی خود را خاموش نموده و در نهایت پنهان‌کاری، از تنگه هرمز به سمت چابهار ادامه مسیر می‌دهد

این اطلاعیه افزوده است: این هواپیمای بدون سرنشین در زمان بازگشت به سمت غرب منطقه در محدوده تنگه هرمز با تجاوز به فضای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران، مشغول جمع آوری اطلاعات و جاسوسی می‌شود.

در ادامه اطلاعیه روابط عمومی کل سپاه تصریح شده است: در ساعت ۴ و پنج دقیقه بامداد در حالی که هواپیمای متجاوز وارد فضای سرزمینی کشورمان شده بود، توسط پدافند نیروی هوا فضای سپاه مورد هدف قرار گرفت و سرنگون گردید.

هواپیمای گلوبال هاوک یا rq۴c یکی از پیشرفته‌ترین هواپیماهای جاسوسی جهان محسوب می‌شود که بر اساس اطلاعات به دست آمده بیش از ۲۰۰ میلیون دلار میلیون دلار قیمت دارد.

۳۲۱۹/‏۶۰۴۸

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، هادی طحان نظیف در گفتگوی ویژه خبری اظهار داشت: خوشحالیم که دشمنان ملت ایران ناراحتند و عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها، قاتلان سردار سلیمانی را وادار کرده که دست به تحریم ۵ عضو شورای نگهبان بزنند. وی با بیان این که تحریم ۵ عضو شورای نگهبان، مدال افتخار است، افزود: این یعنی آنها نتوانستند بغض و کینه خودشان را ولو یک روز قبل از انتخابات بعنوان روز جشن ملی ایرانیان، پنهان کنندانتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر به عربستان با پادشاه و وزیر خارجه سعودی دیدار کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های سعودی، «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا که به عربستان سفر کرده است با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه این کشور دیدار کرد. دو طرف در این دیدار درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه و بین الملل بحث و تبادل نظر کردند. وزیر خارجه آمریکا امروز همچنین با فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی دیدار کرد. وزیران خارجه آمریکا و عربستان همچنین درباره خشونت‌ها در یمن گفت‌وگو کرده و بر ضرورت کاهش تنش در این کشور در سریع‌ترین زمان ممکن تاکید کردند.
برترین‌هابرترین‌ها14 ساعت قبل
انگلیس و آمریکا در یک ماه گذشته روابط پر تنشی را پشت سر گذاشته‌اند. گزارش‌ها حاکی است که در آخرین تماس تلفنی رهبران دو کشور، ترامپ در اعتراض به تصمیم انگلیس درباره هوآوی تلفن را روی جانسون قطع کرده است. شورای امنیت ملی انگلیس سه‌شنبه (۸ بهمن) باوجود مخالفت واشنگتن، با مشارکت محدود شرکت هوآوی در پروژه راه‌اندازی اینترنت پرسرعت انگلیس موافقت کرد. با این حال ایالات متحده با طرح این ادعا که شرکت هوآوی با سرویس جاسوسی چین هم‌دست است، عدم همکاری لندن در این زمینه را خواستار شده است. در بحبوحه تنش‌ها میان دو کشور، انگلیس در نظر دارد تا از شرکت ریلی چین برای ساخت بزرگترین پروژه ریلی انگلیس موسوم به اچ‌اس۲ استفاده کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز13 ساعت قبل
به گزارش آفتاب‌نیوز؛ بلومبرگ افزوده است: پیش‌بینی می‌شود رقبای روحانی در انتخابات مجلس در روز جمعه برنده شوند‌. تقلای اصلاح‌طلبان برای بقاخبرگزاری «آنادولو» ترکیه اما در گزارشی تحت عنوان «تقلای اصلاح‌طلبان برای بقا» پس از انتخابات مجلس با اشاره به ردصلاحیت صورت گرفته از میان میانه‌روها و اصلاح‌طلبان می‌نویسد: «این روند به ضرر اصلاح‌طلبان است.» در میان آنان نیز دو دستگی ایجاد شده؛ بخش اعظم اصلاح‌طلبان هوادار مشارکت در انتخابات و بخشی کوچک‌تر خواستار عدم مشارکت در انتخابات مجلس هستند". علیرغم آنکه در مناطق روستایی میزان مشارکت قابل توجه خواهد بود، هنوز مشخص نیست در شهرهای اصلی و بزرگ از جمله تهران، اصفهان، شیراز و مشهد میزان مشارکت چگونه خواهد بود‌. «محمود صادقی» از نمایندگان فعلی مجلس که رد صلاحیت شده می‌گوید: مجلس باید بازتاب‌دهنده صداهای مختلف و متنوع باشد در حالی که با رد صلاحیت‌ها این امر محقق نخواهد شد".
عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
وزیر خارجه سابق آمریکا پنجشنبه به سخنان رئیس‌جمهور کشورش درباره اینکه دیدارهای او با وزیر خارجه ایران نقض قوانین داخلی آمریکا بوده واکنش نشان داد. به گزارش خبرگزاری فارس، «جان کری»، وزیر خارجه سابق آمریکا پنجشنبه به سخنان روز گذشته «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا درباره دیدارهایش با «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران واکنش نشان داد. ترامپ در شناسه‌اش در توئیتر با اشاره به دیدارهایی که در دوران ریاست‌جمهوری او میان «محمد جواد ظریف» با «کریس مورفی» سناتور دموکرات آمریکایی و «جان کری» صورت گرفته نوشت: «کری و مورفی، قانون لوگان را نقض کرده‌اند. او در توئیتر نوشته است: «من در مونیخ با وزیر خارجه ایران گفت‌وگو کردم. دولت آمریکا هدف این سیاست را آوردن ایران به میز مذاکره و گفت‌وگو بر سر توافقی جامع‌تر نسبت به برجام دانسته است.

اخبار بیشتر