تکذیب ارسال پیام آمریکا از راه عمان به ایران
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

تکذیب ارسال پیام آمریکا از راه عمان به ایران

کاخ سفید هم ارسال پیام به ایران از طریق عمان را تکذیب کرد

ایلناخبرگزاری ایلنا
کاخ سفید هم ارسال پیام به ایران از طریق عمان را تکذیب کرد
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ارسال پیام برای ایران از طریق عمان را تکذیب کرد.

کاخ سفید هم ارسال پیام به ایران از طریق عمان را تکذیب کرد - 1

به گزارش ایلنا، مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار پیامی در توییتر در مورد ارسال پیام از طریق عمان به ایران گفت: اخباری مبنی بر اینکه ما شب گذشته از طریق عمان پیامی را به ایرانی‌ها دادیم، کاملا ساختگی و جعلی است.

وی در ادامه مدعی شد: این اخبار پروپاگاندای ایرانی است و ایران باید از طرق دیپلماسی با دیپلماسی ما برخورد کند.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که پیش مقام‌های کاخ سفید کیوان خسروی با تکذیب ادعای رویترز درباره ارسال پیام از سوی رئیس‌جمهور آمریکا برای ایران از طریق عمان گفت: آمریکا هیچ نامه‌ای از طریق عمان برای ایران نفرستاده است.

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: این موضوع تحت هیچ عنوان صحت ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: انتقال پیام آمریکا به ایران از طریق عمان ساختگی است

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: انتقال پیام آمریکا به ایران از طریق عمان ساختگی است
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: ایران باید از طرق دیپلماسی با دیپلماسی ما مواجه شود.

مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پیامی توئیتر مدعی شد: اخبار مبنی بر این که ما شب گذشته از طریق عمان پیامی را به ایرانی‌ها دادیم کاملا ساختگی هستند.

وی این اخبار را پروپاگاندای مطلق ایرانی خواند و گفت: ایران باید از طرق دیپلماسی با دیپلماسی ما مواجه شود.

به گزارش ایسنا، روز گذشته خبرگزاری رویترز مدعی شد که یک مقام ایرانی به آنها اطلاع داده است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیامی از طریق عمان به تهران فرستاده است و گفته است که آمریکا به دنبال جنگ نیست بلکه به دنبال مذاکره است.

رویترز بدون نام بردن از منبع ادعایی خود گفته بود که ترامپ در این پیام، ایران را تهدید به حمله کرده است.

در پی انتشار این خبر، شبکه الجزیره اعلام کرد که یک منبع از شورای عالی امنیت ملی ایران در گفت‌وگو با این شبکه تاکید کرده است که خبر ارسال پیام ترامپ به تهران از طریق مسقط و هشدار نسبت به حمله قریب الوقوع به ایران صحت ندارد.

این منبع افزود: خبر ارسال پیام ترامپ به مقامات عالی نظام کذب است و ما آن را به طور کامل رد می‌کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین18 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- تحلیل‌گر مسائل بین الملل پستی به این شرح در فضای مجازی منتشر کرده است: به خیابان‌های بغداد نگاه کنید. به خیابان‌های بغداد نگاه کنید. امریکا از همان جایی ضربه نهایی را خواهد خورد که به آن امید نهایی بسته بود: ‘مردم’» براساس گزارش میزان، در پی اقدام جنایتکارانه آمریکا در شهادت سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و تعدادی از مبارزان مقاومت حشد الشعبی، پارلمان عراق با اکثریت آرا طرح اخراج نیرو‌های آمریکایی را به تصویب رساند. تظاهرات امروز در بغداد نیز ماحصل اقدامات اخیر است. انتهای پیام/

فیلم/ میدان التحریر عراق مملو از مخالفان حضور آمریکایی‌ها

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل

:: لندن - پول آمریکایی، سیاست انگلیسی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

اولین فیلم از زلزله سهمگین ترکیه

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
الفالف20 ساعت قبل
این ازهم‌گسستگی و ناسازگاری در هیچ زمینه‌ای به اندازه سیاست دولت ترامپ در برابر ایران آشکار نیست. بنابراین از آنجا که واشتنگتن نمی‌تواند حتی به یک هدف محقق شده استناد کند باید گفت که سیاست فشار اقتصادی به پایان خود رسیده است. افزایش تحریم‌ها، ارزیابی‌های ایران را تغییر نمی‌دهد و فشار اقتصادی هیچ یک از تغییرات مورد نظر واشنگتن در ایران را محقق نخواهد کرد. ادامه سیاست فشار حداکثری، ابزاری خطرناک در دستان تهران است که تلاشش برای بقا بیش از تلاش ایالات متحده برای نابودی آن است. اما اگر آسیا اولویت دولت ترامپ است، واشنگتن نمی‌تواند سیاست تغییر رژیم در ایران را دنبال کند.
فارسفارس17 ساعت قبل
رئیس‌جمهور فیلیپین گفت اگر آمریکایی‌ها برای یکی از سناتورهای این کشور روادید صادر نکنند، قرارداد همکاری نظامی میان مانیل و واشنگتن را لغو می‌کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «رودریگو دوترته» رئیس‌جمهور فیلیپین روز پنجشنبه آمریکا را به لغو قرارداد همکاری نظامی تهدید کرد. دوترته خطاب به آمریکا گفت: «اگر این مسئله را اصلاح نکنید، اول، پایگاه‌هایتان را تعظیل و توافق نظامی (VFA) را لغو می‌کنم». قرارداد نظامی آمریکا و فیلیپین که در سال ۱۹۹۸ امضا شده است، به هزاران نیروی آمریکایی اجازه می‌دهد تمرینات و رزمایش‌های خود را در فیلیپین انجام دهند. در تقابلی دیگر میان این دو کشور، ماه گذشته فیلیپین مانع از ورود دو سناتور آمریکایی به این کشور شد.

اخبار بیشتر