حرف‌های مالباختگان کیمیاخودرو در دومین جلسه دادگاه این پرونده
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

حرف‌های مالباختگان کیمیاخودرو در دومین جلسه دادگاه این پرونده

۲ نفر از متهمان فراری کیمیا خودرو دستگیر شدند

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
۲ نفر از متهمان فراری کیمیا خودرو دستگیر شدند
دومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت کیمیا خودرو امروز در شعبه ۴ دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

به گزارش مشرق، دومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت کیمیا خودرو امروز در شعبه ۴ دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

رئیس دادگاه در آغاز گفت: این جلسه با حضور مستشاران، وکلای مدافع، نماینده دادستان و نماینده حقوقی تعدادی از شکات به صورت علنی برگزار می‌شود.

قاضی صلواتی مفاد ماده ۳۵۴ قانون آیین دادرسی کیفری را قرائت کرد و گفت: در جلسه قبل گفته شد ۸ نفر از متهمین متواری هستند که امروز دو نفر از آن‌ها دستگیر شده‌اند و در دادسرا تحت بازجویی قرار دارند.

در ادامه قاضی صلواتی گفت: شکاتی که در جلسه قبل اظهار شکایت نکرده‌اند بیایند و سخنانشان را بیان کنند.

یکی از شکات در جایگاه حاضر شد و ضمن معرفی خود گفت: حسین اسماعیل‌پور هستم، ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای پژو ثبت نام کرده‌ام، با این شرکت در ۱۱٫۹۶ قرار داد بستم. قرار بود طی ۱۵ روز کاری با من تماس بگیرند، اما خبری نشد هر روز برایم یک بازی درمی‌آورند. به من قول دادند تا ۴٫۴.۹۷ خودرو تحویل بدهند روز موعود که فرا رسیدم من رفتم دیدم آن‌ها نیستند. از دادگاه می‌خواهم این افراد را به اشد مجازات محکوم کند، من از حقم نمی‌گذرم.

شاکی دیگری به اذن قاضی در جایگاه حاضرشد و ضمن معرفی خود گفت: زهرا آقا بابایی هستم، ۲۰ میلیون تومان برای L۹۰ ثبت نام کردم. متوجه شدم این افراد کلاهبردار هستند خواستم پولم را از آن‌ها بگیرم که ندادند. من سرپرست خانواده‌ام، می‌خواستم ماشین بگیرم تا با اسنپ کار کنم. آیا این درست است؟ من این پول را قرض کرده بودم، از دادگاه تقاضا می‌کنم حق و حقوق ما را بازپس بگیرد.

شاکی دیگری به اذن قاضی در جایگاه حاضر شد و گفت: به حساب شرکت این افراد ۱۷ میلیون واریز کردم، بعد از اینکه خودرو را به من تحویل ندادند و در رفت و آمد متوجه شدم کلاهبردار هستند، من کارمند یکی از موسسات اعتباری هستم و این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی برای من شده است، اصل پول و ضرر و زیان آن را می‌خواهم.

شاکی دیگری در جایگاه حاضر شد و خود را محسن تیموری معرفی کرد و گفت: در حال حاضر شرکت دیگری در خیابان توحید فعالیت می‌کند که هیچ نظارتی روی آن نیست.

نماینده بانک مرکزی در پاسخ گفت: آنکه شما می‌گویید را پلمب کردیم.

فرشته خسروبیگی یکی دیگر از شاکیان در جایگاه حاضر شد و گفت: از طریق سایت دیوار به دنبال خرید ماشین ارزان بودم، به این شرکت زنگ زدم در وهله اول با من با احترام رفتار می‌کردند و مرا فریب دادند. آن‌ها ادعا می‌کردند زیر نظر بانک مرکزی هستند من به خاطر این موضوع بیمار شدم و پول و ضرر و سلامتی‌ام را می‌خواهم.

شاکی دیگری به نام حسین پویا در جایگاه حاضر شد و خود را نگهبان معرفی کرد و از دادگاه خواست به اشد مجازات این افراد را محکوم کند.

شاکی دیگری به نام مریم شکوهی خود را معلم معرفی کرد و از دادگاه خواست حق و حقوقش را برایش پس بگیرند.

یک شاکی دیگر از نماینده بانک مرکزی سوال کرد به چه استنادی دستگاه پز به نام شرکت کیمیا خودرو صادر شده است اگر معتبر نبوده چطور ثبت شده است؟

نماینده بانک مرکزی توضیح داد: این شرکت تحت عنوان سهامی خاص به ثبت رسیده؛ اما لیزینگ باید مجوز اخذ می‌کرد که شرکت کیمیا خودرو هیچگونه مجوزی برای عملیات واسپاری و لیزینگ نگرفته بود.

نماینده بانک مرکزی افزود: آن‌ها می‌توانند نسبت به دستگاه پز برای شرکت خود اقدام کنند؛ اما مجاز به فعالیتی که انجام می‌دادند نبودند. بانک مرکزی به کرات موضوع تخلفات این شرکت را به مراجع ذیصلاح گزارش داده بود.

شاکی دیگری در جایگاه حاضر شد و با بیان اینکه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به حساب این شرکت واریز کرده، بیان داشت: همسرم کارگر است و با پول کارگری ثبت نام کرده بودم، از حقم نمی‌گذرم از شما هم می‌خواهم حقوق ما را برگردانید.

در ادامه خانم اصفهانی از دیگر مال‌باختگان این پرونده عنوان کرد: برج ۲ سال ۹۷ ثبت نام کردم، وام گرفته بودم. بچه یتیم دارم به من گفتند ۱۵ روز کاری خودرو را به شما تحویل می‌دهیم از ورامین هفته‌ای سه روز به اینجا می‌آمدم. آقای کشاورز نامه‌ای را به من داد که ظرف سه روز خودرو به شما تحویل می‌دهیم یک روز که به شرکت مراجعه کردم متوجه شدم که شرکت پلمب شده است.

خبر در حال تکمیل است ….

منبع: میزان

خواندن خبر در سایت منبع

اگر متهمان کیمیا خودرو اعدام نشوند تک تک آنها را می‌کشم!

رکناخبرگزاری رکنا
اگر متهمان کیمیا خودرو اعدام نشوند تک تک آنها را می‌کشم!
رکنا : دومین جلسه رسیدگی به پرونده کیمیا خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم و مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

اگر متهمان کیمیا خودرو اعدام نشوند تک تک آنها را می‌کشم! - 1

در ابتدا قاضی صلواتی گفت: این جلسه با حضور مستشاران، وکلای مدافعین و نماینده دادستان و نماینده حقوقی تعدادی از شکات به صورت علنی برگزار می‌شود.

وی با قرائت موادی از قانون آیین دادرسی کیفری اظهار کرد: در جلسه قبل گفته شد تعداد ۸ نفر از متهمان متواری هستند که اطلاع حاصل شد دونفر از این هشت نفر دستگیر شده و در دادسرا تحت بازجویی قرار دارند.

رئیس دادگاه سپس از شاکیانی که در جلسه قبل شکایت خود را مطرح نکردند در جایگاه قرار بگیرند.

به من گفتند طوری تو را می‌زنیم که دندان‌هایت بشکند

یکی از شاکیان به نام حسین اسماعیل‌پور در جایگاه قرار گرفت و ضمن معرفی خود گفت: دی ماه سال ۹۶ تصمیم گرفتم خودرویی بخرم که ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای خرید پژو پارس پرداخت کردم. از طریق روزنامه به این شرکت زنگ زدم و آنها شرایط را توضیح دادند اما پس از اینکه پول را واریز کردم هر روز یک بازی در می‌آوردند.

وی تصریح کرد: یک روز با عصبانیت به آنجا رفتم و به آنها اعتراض مردم اما این‌ها، افراد قل‌چماقی را استخدام کرده بودند تا اگر کسی خواست خلاف نظر آنها حرف بزنند او را کنترل کنند، آنها در آن حالت به من گفتند طوری تو را می‌زنیم که دندان‌هایت بشکند.

برای جبران پول از دست رفته‌ام شب‌کاری می‌کنم

شاکی پرونده اظهار کرد: بنده جانباز هستم و بازنشست شده‌ام اما الان برای جبران پول از دست رفته‌ام شب‌کاری می‌کنم و الان هم چشمانم باز نمی‌شود. بنده خواستار اعمال اشد مجازات برای این متهمان هستم.

گفتم می‌خواهم ماشین را بگیرم و در اسنپ کار کنم

در ادامه جلسه دادگاه شاکی دیگری به نام زهرا آقابابایی در جایگاه قرار گرفت و گفت: بنده ۲۰ میلیون تومان برای خرید خودرو ال ۹۰ پرداخت کردم. فرزند من یتیم است و من به این افراد گفتم می‌خواهم این ماشین را بگیرم و در اسنپ کار کنم. دو میلیون تومان هم به عنوان شیرینی از من گرفتند و گفتند با پرداخت این دو میلیون ماشین را زودتر تحویل می‌دهیم.

وی با اشاره به متهمان زن که در دادگاه حضور داشتند، گفت: این‌ها که اینجا نشسته‌اند در دفتر خود با موهای بلوند و ناخن‌های بلند حضور داشتند. آیا این درست است که من که شاکی هستم با چهره باز اینجا حضور پیدا کنم و متهمان حتی چشمشان هم پیدا نباشد و روی خود را بپوشانند؟

همسرم پس از دو سال فهمید خودرو ثبت نام کردم و سکته کرد

در ادامه نماینده شکات به قاضی صلواتی گفت: در جلسه گذشته نماینده دادستان گفتند که این افراد فاقد سابقه هستند. من امروز فردی را آوردم که سال ۹۳ در شرکت آرتین خودرو آریا از این افراد خودرو ثبت‌نام کرده است.

قاضی از شخصی به نام لطفی‌پور خواست تا با حضور در جایگاه جزئیات را توضیح دهد.

لطفی‌پور پس از حضور در جایگاه گفت: من بازنشسته ژاندارمری هستم سال ۹۳ پولی نداشتم و ۱۰ میلیون تومان وام گرفتم با آن پول نمی‌شد خودرویی خریداری کرد. از طریق آگهی با این شرکت آشنا شدم و یک وانت ثبت نام کردم. به قرآن قسم همه حرف‌هایم را صادقانه می‌گویم. دو سال این موضع را به همسرم که بیماری قلبی داشت نگفتم اما پس از دو سال فهمید و سکته کرد و حالا از دنیا رفته است.

۵ سال است که نمی‌دانم مزه گوشت چیست

قاضی صلواتی پرسید: از همین آقایان خرید کردید؟

لطفی پور پاسخ داد: بله. آقای قاضی به خاطر من نه! بخاطر خدا به درد مردم برسید. من حق و حقوقم را می‌خواهم. ۵ سال است که نمی‌دانم مزه گوشت چیست! من خیلی ضرر کردم.

یک بار دیدیم شرکت به دلیل روزه‌خواری پلمپ شده است

یکی دیگر از شکات به نام معصومه سادات اصفهانی که خود را همسر شهید معرفی کرد در جایگاه حاضر شد و گفت: من ۲۰ میلیون واریز کردم و می‌خواستم با این خودرو کار کنم. از ورامین می‌آیم. چندین بار به شرکت مراجعه کردیم یک بار دیدیم شرکت به دلیل روزه‌خواری پلمپ شده است. من ماهی ۷۵۰ هزار تومان قسط می‌دهم. در کارخانه کار می‌کنم و از حقوق خود نمی‌گذرم. به ما گفتند به جای خودروی ثبت نامی پراید تحویل می‌دهند اما پراید نو نبود و من اعتراض کردم. ما را تهدید کردند با ۱۱۰ تماس گرفتم اما ۲ ساعت منتظر ماندیم و کسی نیامد.

به خاطر این بی آبروها آبروی من در خانواده رفته است

حمید شاکر از شکات دیگر این پرونده افزود: من ۲۸ میلیون تومان واریز کردم. قرار بود از بانک ملت برای ما وام با اقساط ۵ ساله بگیرند. آقای قاضی این ترفندها از کسی که تجربه نداشته باشد، رخ نمی‌دهد. به خاطر این بی آبروها آبروی من در خانواده رفته است. خانواده و اطرافیان ندیدند این‌ها چطور مرا بخاطر بی‌پولی خام کردند. شما را به نام الله زیر آرم قوه قضاییه و به حرمت قرآنی که در جلسه خوانده شد، اشد مجازات را برای این بی‌حیاها اعمال کنید.

ان‌شاءالله روزی برسد که اعدام تک تک این‌ها را به چشم ببینم

احمد معظمی یکی دیگر از شاکیان پس از حضور در جایگاه عنوان کرد: من در قسمت حقوقی یک موسسه مالی کار می‌کنم اما فریب این‌ها را خوردم. برای خرید خودروی ساندروی اتوماتیک ۲۰ میلیون تومان پرداخت کردم. بارها منصرف شدم و یکبار دعوا کردم. چند مرد بزرگ هیکل مرا تهدید کردند و بیرون انداختند. در شرکت‌شان فریاد می‌زدم که این‌ها کلاهبردار هستند. چند مرحله آقایان رجبی و کشاورز به من رسید تحویل خودرو در آینده را دادند. همکاران من به من می‌خندند. خواهش می‌کنم نه تنها اصل پول بلکه ضرر و زیان ما بازگردد. ان‌شاءالله روزی برسد که اعدام تک تک این‌ها را به چشم ببینم.

در ادامه یکی از شاکیان از رئیس دادگاه اجازه گرفت که مطلبی را بیان کند. این شاکی گفت نمونه‌ای از این شرکت هم اکنون در میدان توحید جنب مترو مشغول فعالیت است و کسی رسیدگی نمی‌کند.

قاضی صلواتی خطاب به این شاکی گفت: نماینده بانک مرکزی حضور دارند و پیگیری می‌کنند. رئیس دادگاه از نماینده بانک مرکزی در این باره توضیح خواست که نماینده بانک مرکزی گفت: این شعبه پلمپ شده است.

به نظر من متهمان اصلی افراد دیگری هستند

یکی دیگر از شاکیان خطاب به رئیس دادگاه گفت: به نظر من متهمان اصلی افراد دیگری هستند به عنوان مثال وقتی به شخصی به نام کشاورز اختیار مهر داده‌اند باید مشخص شود که او چه کسی است.

خانم یاری دست شیطان را از پشت بسته بود

شاکی دیگری به نام فرشته خسروبیگی در جایگاه قرار گرفت و گفت: ۶ میلیون تومان برای خرید خودرو پرداخت کردند و این شرکت را از طریق سایت دیوار یافتم. من فرزندی دوقلو دارم که باید این‌ها را بزرگ کنم. خانم یاری که در دادگاه حضور دارند استاد شست و شوی مغزی بود و دست شیطان را از پشت بسته بود. این شرکت‌ها آبروی ایران خودرو و سایپا را هم برده بودند.

وی افزود: کل بدن من پر از زخم است و پس از چندین بار مراجعه به دکتر فهمیدم که ناشی از مشکلات اعصاب است. بنده هم اکنون باید روزانه چند عدد قرص اعصاب استفاده کنم. به خاطر این ماجرا بین من و شوهرم و پدر شوهرم بی‌حرمتی پیش آمد. یک روز به من گفتند چه می‌خواهی یک فرغون ثبت‌نام کرده‌ای دیگر!

اگر جای شما باشم ناخن‌های این‌ها را با انبردست می‌کشم

شاکی دیگری به نام حسین پویا در جایگاه قرار گرفت و گفت: من کارگر هستم و شش و نیم ملیون تومان پول داده‌ام این‌ها اگر اعدام نشوند دانه به دانه‌شان را زنده نمی‌گذارم اگر من جای شما باشم ناخن‌های این‌ها را با انبردست می‌کشم.

قاضی صلواتی در این لحظه گفت: اقدام قانونی در دست دادگاه است.

شاکی دیگری به نام مریم شکوهی در جایگاه قرار گرفت و خطاب به قاضی صلواتی گفت: شما در جایگاه حضرت علی نشسته‌اید و حقوق ما را پس بگیرید.

این شاکی با صدایی بغض‌آلود و با خطاب قرار دادن متهمان با عنوان دخترم و پسرم به آنها گفت: این پول‌ها خوردن ندارد و روزی در جایی از این دنیا باید تاوان آن را پس دهید.

کیمیاخودرو برای لیزینگ و واسپاری هیچ مجوزی از بانک مرکزی نگرفته است

در این لحظه یکی دیگر از شاکیان خطاب به قاضی صلواتی گفت: چطور شرکتی که ثبت نشده و گفته می‌شود که از بانک‌ها تسهیلاتی دریافت نکرده‌اند دستگاه پوز از بانک‌های کشور دریافت کرده‌اند؟ اگر شرکت معتبر نبوده چطور برای آنها حساب باز شده است؟

نماینده بانک مرکزی در پاسخ گفت: کیمیا خودرو تحت عنوان شرکت سهامی خاص به ثبت رسیده اما برای لیزینگ و واسپاری باید مجوز می‌گرفته است اما کیمیاخودرو در این خصوص هیچ مجوزی از بانک مرکزی نگرفته است.

وی با نام بردن تعدادی از شرکت‌ها و با قرائت نامه‌ای گفت: در نامه‌هایی به رئیس پلیس امنیت عمومی ناجا درباره برخی شرک‌‌ها گفتیم که بر اساس بررسی‌های به عمل آمده این شرکت‌ها بدون اخذ مجوز اقدام به واسپاری کردند که تقاضا داریم اقدامات لازم انجام شود.

تا عمر دارم از حقم نمی‌گذرم و شما را نفرین می‌کنم

شاکی دیگری به نام آذر فرما در جایگاه قرار گرفت و گفت ۱۰ میلیون تومان برای خودروی پارس پرداخت کردم روزی فرزند من به این شرکت آمد و به خانم قربانی گفت شما چرا پول مامان و بابای من را نمی‌دهید؟ تا عمر دارم از حقم نمی‌گذرم و شما را نفرین می‌کنم.

قاضی صلواتی: پول مردم کجاست؟

به گزارش « رکنا »، پس از استماع اظهارات شکات قاضی صلواتی از مهدی فتاحی نیا – یکی از متهمان - خواست در جایگاه حاضر شود.

قاضی با تفهیم اتهام به متهم گفت: مهدی فتاحی نیا، فرزند عثمان مجرد و فاقد سابقه کیفری به اتهام انجام عملیات بانکداری بدون مجوز و مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای دفاعیات خود را بیان کنید.

مهدی فتاحی نیا پس از حضور در جایگاه، گفت: این تعداد از شکات را اصلا قبول ندارم. مبلغ را قبول ندارم و برای همه ادله مستند دارم. طبق گفته‌های پدر و وکیلم شکات ۱۱۲۶ نفر بوده که این تعداد ۴۰ نفرشان جا مانده و از ۱۵۰ به ۲۰۰ رفته، تکرار شدند و مشتری اسمش چندین بار تکرار شده، اسامی شکات رضایت دهنده هم در لیست آمده است.

قاضی خطاب به متهم گفت: در لیستی که در پرونده موجود است چنین چیزی نیست. شما به وکیلتان بگویید در شعبه دادگاه کنترل کنند.

این متهم بیان کرد: گفتند من در تاریخ ۱۷ مهرماه بازداشت شدم در صورتی که من از ۲ اردیبهشت ماه با مراجعه خودم بازداشت شدم. گفتند برای خواهرم قرار وثیقه صادر شده و به دلیل عجز از تأمین قرار، بازداشت شده است در صورتی که تا این لحظه برای ما قرار وثیقه صادر نشده است. دو بار به دادسرا بیشتر مراجعه نکردم تا توضیح دهم. تقاضا دارم لیست مجدد را وکیلم به من بدهد. در لیست شکات ۳۰۰ نفر زیر ۵ میلیون تومان، ۳۰۰ نفر زیر ۱۰ میلیون، ۲۰ میلیون به بالا هم ۵۵ تا ۶۰ نفر هستند. همچنین در دادگاه شکات ادعا می‌کنند مشتری از آبادان ۱۲۰ میلیون تومان پرداخت کرده است. در حالی که مشتری با مبلغ بالا فقط یک مشتری ۱۰۱ میلیون تومان پرداخت کرده است.

وی افزود: شرکت در سال ۹۲ تأسیس شد. شکات مدعی هستند از فعالیت شرکت آگاهی نداشتند پس چطور ثبت نام کرده‌اند؟ در دفتر من اسناد موجود است که متقاضیان باید تفاهم نامه را به دقت مطالعه و سپس امضا کنند. شکات می‌گویند من در شرکت نبودم در حالی که ۲۴ ساعته در آنجا حضور داشتم. موضوع شرکت ما خرید و فروش و صادرات لوازم یدکی خودروهای سنگین، انعقاد قرارداد، ایجاد شعب داخلی و خارجی و … بوده است. در اساس نامه شرکت نقدی فروشی قید شده است همچنین بازاریابی غیر هرمی و شبکه‌ای وجود داشته اما به هیچ عنوان چنین فعالیتی انجام نشده است.

فتاحی نیا عنوان کرد: نماینده دادستان در جلسه گذشته برگه‌هایی را نشان دادند مبنی بر اینکه من شخصا نوشته‌ام در صورتی که من در طول عمرم آنها را ندیده‌ام. چرا تا کنون از این برگه‌ها از من سوال نشده است. به وکیلم گفتم اینها را پیگیری کنند که از کجا آمده است. باید این برگه‌ها را به شرکت خودرو، نمایندگی‌ها، بانک مرکزی و … ارائه داده باشم در حالی که اینگونه نبوده است.

قاضی صلواتی گفت: این برگه‌ها پرینت سایت کیمیا خودرو بوده است.

متهم افزود: بانک مرکزی می‌گوید مکررا پیگیری می‌کرده و طبقات ۲ و ۶ دفتر نواب مراجعه کردند. در صورتی که اصلا طبقه دوم وجود ندارد و می‌توانید از مجتمع شهاب استعلام بگیرید. شعب ما هر کدام به کار خاصی اختصاص داشت. می‌گویند ما نمی‌گذاشتیم مراجعین با هم ملاقات کنند. اگر اینطور بود چطور میان آنها و شعبات مختلفمان لینک برقرار کردیم؟ وی عنوان کرد: آقای اردشیر اصفهانی نزد شما آمدند و جانباز مانندی بودند.

قاضی واکنش نشان داد: جانباز بودند نه جانباز مانند.

متهم گفت: ایشان نفر شماره ۲۷۳ لیست شکات هستند. لیست من با لیست شما جا به جا شده است.

قاضی صلواتی بیان کرد: جا به جا نشده است. این هم ترفند شماست. به جای اظهارات حاشیه‌ای به اصل موضوع بپردازید.

متهم پاسخ داد: لیست شکات به زیر ۱۰۰۰ نفر می‌رسد.

قاضی صلواتی اظهار کرد: اینها شاکی نیستند؟ پول مردم کجاست؟ آیا در دبی سرمایه گذاری شده؟ آیا به دلار و سکه تبدیل شده است؟ جواب مردم را بده.

مهدی فتاحی نیا گفت: این تعداد شکات نیست.

قاضی از یکی از شکات حاضر در جمع پرسید شما چقدر پول دادید؟

شاکی گفت: ۱۶ میلیون تومان.

قاضی ادامه داد: ۱۶ میلیون این خانم چه شد؟

متهم پاسخ داد: در حساب ….

قاضی واکنش نشان داد: کل پول در حساب کمتر از ۱ میلیارد است. جواب سوال دادگاه را بده. از کدام شرکت خودروساز قرارداد داشتی؟ از بانک مرکزی مجوز لیزینگ داشتی؟ پول‌هایی که با زبان خوش می‌گرفتید کجاست؟ به چه کسی خودرو تحویل داده‌ای؟ اسامی ۱۰ نفر از آنها را بگو تا با دستور در جلسه بعد حاضر شوند.

متهم گفت: من در حال تهیه لیست هستم. ما واسطه‌گری و دلالی تهیه خودرو بودیم. ماشین‌ها سندی معامله می‌شد.

قاضی صلواتی خاطرنشان کرد: آبرو و زندگی مردم را به هم ریختی و پول‌ها را از طریق خواهر و همسر خواهرت به دوبی فرستادی و آنجا سرمایه گذاری کردی. تا جلسه آخر دادگاه فرصت دارید پول مردم را برگردانید.

مهدی فتاحی نیا واکنش نشان داد و گفت: همسر خواهرم نیست. قرار بود با هم آشنا شوند و بعد ازدواج کنند.

قاضی صلواتی افزود: ایشان بازداشت است و در جلسات بعد حاضر می‌شود. جواب همین ۲۰ شاکی را بده.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

دومین جلسه رسیدگی به پرونده کیمیا خودرو برگزار شد

موجخبرگزاری موج
دومین جلسه رسیدگی به پرونده کیمیا خودرو برگزار شد
دومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین شرکت کیمیا خودرو صبح امروز به صورت علنی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، دومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت کیمیا خودرو، صبح امروز در شعبه چهارم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی و به صورت علنی برگزار شد.

قاضی صلواتی در ابتدای دومین جلسه رسیدگی به پرونده کیمیا خودرو اسپرلوس، گفت: این جلسه با حضور مستشاران، وکلای مدافعین و نماینده دادستان و نماینده حقوقی تعدادی از شکات به صورت علنی برگزار می‌شود.

وی با قرائت موادی از قانون آئین دادرسی کیفری عنوان کرد: در جلسه قبل گفته شد تعداد ۸ نفر از متهمان متواری هستند که اطلاع حاصل شد دو نفر از این هشت نفر دستگیر شده و در دادسرا تحت بازجویی قرار دارند.

قاضی صلواتی ادامه داد: از میان شاکیان، آنهایی که در جلسه قبل شکایت خود را مطرح نکردند در جایگاه قرار بگیرند.

یکی از شاکیان به نام حسین اسماعیل پور در جایگاه قرار گرفت و ضمن معرفی خود گفت: دی ماه سال ۹۶ تصمیم گرفتم خودرویی بخرم. ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای خرید پژو پارس پرداخت کردم. از طریق روزنامه به این شرکت زنگ زدم و آنها شرایط را توضیح دادند اما پس از اینکه پول را واریز کردم هر روز یک بازی در می‌آوردند.

وی افزود: یک روز با عصبانیت به آنجا رفتم و به آنها اعتراض کردم اما اینها، افراد قلچماقی را استخدام کرده بودند تا اگر کسی خواست خلاف نظر آنها حرف بزند او را کنترل کنند، آنها در آن حالت به من گفتند تو را می‌زنیم که دندان‌هایت بشکند. من جانباز هستم و بازنشسته شده‌ام اما الان برای جبران پول از دست رفته‌ام شب کاری می‌کنم و الان هم چشمانم باز نمی‌شود. بنده خواستار اعمال اشد مجازات برای این متهمان هستم.

در ادامه جلسه دادگاه شاکی دیگری به نام زهرا آقابابایی در جایگاه قرار گرفت و گفت: بنده ۲۰ میلیون تومان برای خرید خودرو ال ۹۰ پرداخت کردم. فرزند من یتیم است و من به این افراد گفتم می‌خواهم این ماشین را بگیرم و در اسنپ کار کنم. ۲ میلیون تومان هم به عنوان شیرینی از من گرفتند و گفتند با پرداخت این دو میلیون ماشین را زودتر تحویل می‌دهیم.

وی با اشاره به متهمان زن که در دادگاه حضور داشتند، گفت: اینها که اینجا نشسته‌اند در دفتر خود با موهای بلوند و ناخن‌های بلند حضور داشتند. آیا این درست است که من که شاکی هستم با چهره باز اینجا حضور پیدا کنم و متهمان حتی چشمشان هم پیدا نباشد و روی خود را بپوشانند؟

ادامه دارد…

خواندن خبر در سایت منبع

اعتراض یک مالباخته به پوشش متهمان پرونده کیمیا خودرو در دادگاه

ایسناخبرگزاری ایسنا
اعتراض یک مالباخته به پوشش متهمان پرونده کیمیا خودرو در دادگاه
دومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین شرکت کیمیا خودرو به ریاست قاضی صلواتی و به صورت علنی برگزار شد.

به گزارش ایسنا، قاضی صلواتی در ابتدای دومین جلسه رسیدگی به پرونده کیمیا خودرو اسپرلوس، اظهار کرد: این جلسه با حضور مستشاران، وکلای مدافعین و نماینده دادستان و نماینده حقوقی تعدادی از شکات به صورت علنی برگزار می‌شود.

وی با قرائت موادی از قانون آئین دادرسی کیفری عنوان کرد: در جلسه قبل گفته شد تعداد ۸ نفر از متهمان متواری هستند که اطلاع حاصل شد دو نفر از این هشت نفر دستگیر شده و در دادسرا تحت بازجویی قرار دارند.

قاضی صلواتی ادامه داد: از میان شاکیان، آنهایی که در جلسه قبل شکایت خود را مطرح نکردند در جایگاه قرار بگیرند.

یکی از شاکیان به نام حسین اسماعیل پور در جایگاه قرار گرفت و ضمن معرفی خود گفت: دی ماه سال ۹۶ تصمیم گرفتم خودرویی بخرم. ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای خرید پژو پارس پرداخت کردم. از طریق روزنامه به این شرکت زنگ زدم و آنها شرایط را توضیح دادند اما پس از اینکه پول را واریز کردم هر روز یک بازی در می‌آوردند.

وی افزود: یک روز با عصبانیت به آنجا رفتم و به آنها اعتراض کردم اما اینها، افراد قلچماقی را استخدام کرده بودند تا اگر کسی خواست خلاف نظر آنها حرف بزند او را کنترل کنند، آنها در آن حالت به من گفتند تو را می‌زنیم که دندان‌هایت بشکند. من جانباز هستم و بازنشسته شده‌ام اما الان برای جبران پول از دست رفته‌ام شب کاری می‌کنم و الان هم چشمانم باز نمی‌شود. بنده خواستار اعمال اشد مجازات برای این متهمان هستم.

در ادامه جلسه دادگاه شاکی دیگری به نام زهرا آقابابایی در جایگاه قرار گرفت و گفت: بنده ۲۰ میلیون تومان برای خرید خودرو ال ۹۰ پرداخت کردم. فرزند من یتیم است و من به این افراد گفتم می‌خواهم این ماشین را بگیرم و در اسنپ کار کنم. ۲ میلیون تومان هم به عنوان شیرینی از من گرفتند و گفتند با پرداخت این دو میلیون ماشین را زودتر تحویل می‌دهیم.

وی با اشاره به متهمان زن که در دادگاه حضور داشتند، گفت: اینها که اینجا نشسته‌اند در دفتر خود با موهای بلوند و ناخن‌های بلند حضور داشتند. آیا این درست است که من که شاکی هستم با چهره باز اینجا حضور پیدا کنم و متهمان حتی چشمشان هم پیدا نباشد و روی خود را بپوشانند؟

ادامه دارد…

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | در شهرداری به روی شهردار قفل شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وقتی وارد جاده شهرکرد به ایذه می‌شوید یکی از منحصربفردترین، زیباترین و در عین حال پرپیچ و خم‌ترین جاده‌های ایران را نظاره خواهید کرد. با ادامه دادن به مسیر، درختان سر به فلک کشیده در دامنه‌های زاگرس خودنمایی می‌کنند. با پشت سر گذاشتن این مسیر، راه‌های فرعی شما را به کوه هزار دره و شاخه‌ای از رودخانه کارون می‌رساند. با عبور از پل، پشت سر گذاشتن روستای جوزستان و روستای پوراز را خواهید دید و جشمتان به جمال این همه زیبایی روشن خواهد شد. و اما در ادامه‌ی مسیر چه عجایبی انتظارتان را می‌کشند؟

بازار ارز بدون رفتار‌های هیجانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بازار ارز در هفته گذشته روند نزولی داشت، افزایش عرضه و کاهش تقاضا از مهمترین دلایل افت قیمت‌ها در بازار ارز استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رفتار‌های هیجانی مردم برای خرید ارز کاهش یافته است و خیلی‌ها به این نتیجه رسیدند که بازار ارز محل مناسبی برای سرمایه گذاری نیست.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
دیلی‌تلگراف: انگلیس امروز تحریم‌های دیپلماتیک و اقتصادی علیه ایران را اعلام می‌کندبراساس گزارش این روزنامه انگلیسی، بریتانیا ممکن است سعی کند تحریم‌های سازمان ملل و اتحادیه اروپا که در پی حصول برجام لغو شده بود، مجددا اعمال شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، حقوق ماهانه آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان ۱۹,۷۹ هزار یوروست. علاوه بر آن او به عنوان عضو مجلس ۵۰ درصد «هزینه‌های نمایندگی» را دریافت می‌کند و پاداش هایی نیز دریافت می‌کند. اما از دریافت سیزدهمین حقوق محروم است و هیچگونه درآمد اضافی به عنوان رئیس حزب «اتحاد دمکرات مسیحی» ندارد. درنتیجه آنطور که ژورنالیست‌ها جمعبندی کرده‌اند، دستمزد آنگلا مرکل بالغ بر ۳۳۳هزار یورو در سال است که معادل ۲۳ و نیم میلیون روبل می‌باشد. به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه Germania. one، در سال ۲۰۱۸ درآمد سالانه ولادیمیر پوتین ۸,۶۴۸ میلیون روبل اعلام شد در حالی که یکسال قبل از آن درآمد رئیس کشور روسیه ۱۸,۷میلیون روبل بود.

نشست دست اندکاران مسکن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تامین مسکن جوانان و حل معضل اجاره بها، بازسازی بافت‌های فرسوده و تعمیر خانه‌های آسیب دیده از بلایای طبیعی محور اصلی سخنان رئیس جمهور در نشست پیگیری طرح‌های دولت تدبیر و امید در بخش مسکن بود. به گزارش خبرگزاری صداوسیما تامین مسکن جوانان و حل معضل اجاره بها، بازسازی بافت‌های فرسوده و تعمیر خانه‌های آسیب دیده از بلایای طبیعی محور اصلی سخنان رئیس جمهور در نشست پیگیری طرح‌های دولت تدبیر و امید در بخش مسکن بود.

رونق تولید با وام صندوق توسعه ملی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی می‌گوید براساس اساسنامه صندوق، بخش خصوصی اولویت اول را دارد و ۸۰ درصد منابع در اختیار بخش خصوصی برای توسعه کشاورزی و صنعتی است.

اخبار بیشتر