تصمیم ترامپ کدام است؟ مذاکره، تحریم یا جنگ؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

تصمیم ترامپ کدام است؟ مذاکره، تحریم یا جنگ؟

ترامپ: مشاورانم می‌خواهند مرا را به سمت جنگ سوق دهند، ولی ما جنگ نمی‌خواهیم

تسنیمخبرگزاری تسنیم
ترامپ: مشاورانم می‌خواهند مرا را به سمت جنگ سوق دهند، ولی ما جنگ نمی‌خواهیم
رئیس‌جمهور آمریکا به یکی از دستیارانش گفته برخی از مشاوران او به دنبال آن هستند که آمریکا را وارد جنگی دیگر کنند، اما او با آن مخالف است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از برخی از مشاورانش به دلیل داشتن روحیات جنگ‌طلبانه انتقاد کرده و گفته که آنها دنبال جنگ هستند اما آمریکا نمی‌خواهد وارد درگیری‌های بیشتر در منطقه خاورمیانه شود.

طبق گزارش روزنامه وال‌‌استریت‌ژورنال ترامپ در گفت‌وگوهای خصوصی، درباره برخی از مشاورانش از جمله بولتون به یکی از معتمدانش گفته است: «این آدم‌ها می‌خواهند ما را به سمت جنگ ببرند و این خیلی زننده است. ما به جنگ‌های بیشتر نیاز نداریم.»

ترامپ در این گفت‌وگوها درباره بهای ۱۳۰ میلیون دلاری پهپادی که ایران ساقط کرده گلایه کرده اما گفته که قیمت این پهپاد کمتر به چشم رأی‌دهندگان آمریکایی خواهد آمد تا تلفات احتمالی ناشی از حمله به نقاطی در داخل ایران. او در توئیتر و مصاحبه‌هایی روز جمعه گفته که در صورت حمله به سه نقطه در ایران ۱۵۰ نفر کشته می‌شدند.

طبق این گزارش، بعد از ساقط شدن پهپاد گلوبال‌هاوک بسیاری از مشاوران ترامپ از اتخاذ گزینه‌های ستیزه‌جویانه حمایت می‌کردند، اما «جو دانفورد»، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا رویکرد محتاط‌تری پیش گرفته و توانسته بیش از دیگران روی نظر رئیس‌جمهور آمریکا اثر بگذارد.

ترامپ در صحبت‌های علنی روز شنبه به مناقشات موجود در دورن دولتش اشاره کرد. او دانفورد را بابت مشورت‌هایی که به او ارائه کرده تحسین کرد. ترامپ از این ژنرال آمریکایی که به گفته مقام‌های آمریکایی توانسته روابط شخصی نزدیکی با رئیس‌جمهور پایه‌گذاری کند به عنوان «یک انسان بزرگ و ژنرال بزرگ» یاد کرد. او حمایت «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی آمریکا از حمله به عراق را یادآوری کرد و آن را اشتباهی بزرگ خواند.

ترامپ در جمع خبرنگاران در کاخ سفی گفت: «جان بولتون دارد کارش را خوب انجام می‌دهد ولی معمولا مواضع سفت و سختی دارد. تنها کسی که اهمیت دارد، من هستم.»

منابع آگاه به وال‌استریت‌ژورنال گفته‌اند ترامپ در بحبوحه شدت گرفتن تنش‌ها با ایران با «تاکر کارسون»، مجری شبکه خبری فاکس‌نیوز صحبت کرده و از او مشورت گرفته است. کارسون در برنامه تلویزیونی‌اش با اقدام نظامی علیه ایران مخالفت کرده است.

ترامپ در جمع خبرنگاران کاخ سفید از وجود برخی اختلافات در میان اعضای تیم خود حمایت کرد. او از دیدگاه‌های «صلح‌طلبانه» خودش هم تقدیر کرد.

ترامپ گفت: «همه می‌گفتند من جنگ‌طلب هستم، ولی حالا می‌گویند صلح‌طلبم. اگر می‌خواهید حقیقت را بدانید، هیچ‌‌کدام نیستم، فقط آدمی با عقل سلیم هستم.»

*جزئیات بیشتری به این خبر اضافه می‌شود*

خواندن خبر در سایت منبع

ترامپ: دوشنبه تحریم‌های جدیدی برضد ایران اجرا می‌شود

رکناخبرگزاری رکنا
ترامپ: دوشنبه تحریم‌های جدیدی برضد ایران اجرا می‌شود
رکنا: رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که واشنگتن روز دوشنبه تحریم‌های بیشتری را علیه ایران اعمال خواهد کرد.

ترامپ: دوشنبه تحریم‌های جدیدی برضد ایران اجرا می‌شود - 1

به گزارش رکنا، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا شامگاه شنبه در پیامی در توئیتر نوشت که تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال می‌شود.

وی در این پیام نوشت: ایران نمی‌تواند تسلیحات اتمی داشته باشد! تحت برنامه وحشتناک اوباما، آنها طی چندین سال کوتاه در مسیر (بمب) هسته‌ای قرار می‌گرفتند و راستی‌آزمایی کنونی نیز غیرقابل قبول است. ما تحریم‌های بیشتری را روز دوشنبه علیه ایران اعمال خواهیم کرد.

ترامپ در ادامه توئیت خود مدعی شد: من منتظر روزی هستم که تحریم‌ها علیه ایران برداشته شود و آنها دوباره ملتی سازنده و خوشبخت باشند. هر چه سریعتر بهتر!

ترامپ روز شنبه نیز پیش از رفتن به تفرجگاه کمپ دیوید برای انجام رایزنی درباره ایران گفته بود که واشنگتن در مسیر اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران برای جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای است.

وی گفته بود: تمام چیزی که من از آنها می‌خواهم این است که سلاح هسته‌ای نداشته باشند و اگر آنها بخواهند می‌توانیم بسیار سریع به توافق برسیم و این به آنها بستگی دارد.

ترامپ در حالی از ایران می‌خواهد که سلاح هسته‌ای نداشته باشد که رهبر جمهوری اسلامی ایران در فتوایی شرعی تاکید کرده‌اند که هرگونه تولید و ذخیره سازی سلاح هسته‌ای حرام شرعی بوده و در دیدار اخیر با «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن نیز بار دیگر به این موضوع اشاره کردند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

دست بسته ترامپ در برابر ایران؛ تغییر لحن آمریکا از تهدید نظامی به التماس برای مذاکره

تسنیمخبرگزاری تسنیم
دست بسته ترامپ در برابر ایران؛ تغییر لحن آمریکا از تهدید نظامی به التماس برای مذاکره
ترامپ غیر از افزایش فشار بر ایران از طریق اعمال تحریم ها کاملا دست بسته است و به همین علت است که لحن رئیس جمهور آمریکا از تهدید ایران به التماس برای مذاکرات تغییر کرده است. این موضوع نشان دهنده شرایط نابسامان روانی وی است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، چکش اجرای موفقیت‌آمیز بخش اقتصادی معامله قرن و سندان آغاز موفق تبلیغات ستاد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باعث شده دونالد ترامپ در یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین درگیری‌های سیاسی فراروی خود و دولت‌ آمریکا کاملا دست‌بسته باقی بماند.

آزمون ترامپ در شرایط حساسی از تاریخ منطقه شکل گرفته است، سقوط یک هواپیمای جاسوسی آمریکا که پیشرفته‌ترین و احتمالا گرانقیمت‌ترین هواپیماهای جاسوسی و شناسایی آمریکا در آب‌های منطقه‌ای ایران اتفاق افتاد. در پی این حادثه می‌بینیم که رئیس جمهور آمریکا در واکنش اولیه خود سیلی ایران به دولت خود را می‌پذیرد و در عین حال سعی می‌کند آن را در روند فعالیت‌های خود به‌عنوان رئیس جمهور کنونی آمریکا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری آینده با پیامدهای پایین نشان دهد.

به‌نظر می‌رسد در صورتی که ترامپ اقدام به بستن دهان منتقدان و برخی مشاوران خود که تشنه جنگ هستند، نکند، و توئیت‌نویسی‌های بیهوده را که تنها باعث افزایش قیمت نفت می‌شود رها نکند، این نتیجه بدتر از این هم خواهد شد.

توصیف واقعیت‌های موجود در منطقه به‌صورت خلاصه نشان می‌دهد که منطقه به‌سمت پیچیدگی بیشتر و نه تنش بالاتر پیش می‌رود. این پیچیدگی در مواضع مستحکم و قاطع ایرانی‌ها وجود دارد، مبنی بر اینکه ایران نه جنگ و نه مذاکره با دولت کنونی آمریکا را که به‌دنبال اعمال محاصره اقتصادی ایران بوده است نمی‌پذیرد. در موضع مقابل واشنگتن جنگ اقتصادی ضدایران را ادامه می‌دهد و در عین حال التماس مذاکره با تهران را می‌کند تا بتواند بهره تحریم اقتصادی ایران را برداشت کند.

در اینجا توجه به این نکته مهم است که سیاست عدم درگیری نظامی که ایران در پیش گرفته، شامل پذیرش نقض تمامیت دریایی و هوایی یا زمینی ایران یا از بین رفتن استقلال سیاسی و آزادی تصمیم‌گیری این کشور نمی‌شود، در این رابطه می‌بینیم که ایرانی‌ها اصرار دارند هواپیمای جاسوسی که وارد حریم هوایی این کشور شده و ۳۵ نظامی آمریکایی را در درون خود دارد، در صورتی که به هشدارهای ایران مبنی بر ترک حریم هوایی این کشور پاسخ مثبت دهند، هدف قرار نداده‌اند، بلکه یک هواپیمای بدون سرنشین همراه با آن را هدف قرار دادند.

البته توجه به این نکته لازم است که آمریکا از مذاکرات تنها نام آن را می‌خواهد و در عمل به‌دنبال آن است که ایران را از برنامه دفاعی خود و نفوذ در منطقه بازدارد، بدون اینکه هیچ امتیاز اقتصادی به این کشور بدهد، این همان چیزی است که آمریکا از مذاکرات خود با کره شمالی به‌دنبال آن بود و تلاش داشت کره‌ای‌ها را از برنامه هسته‌ای خود محروم کند و در عین حال سیاست اعمال محاصره و تحریم‌های اقتصادی این کشور را ادامه دهد، به این ترتیب مشاهده می‌شود که مذاکراتی که آقای ترامپ به‌دنبال آن است، جنجال رسانه‌ای و تبلیغاتی برای بازاریابی دور جدید انتخابات ریاست جمهوری در این کشور است.

نکته مضحک دیگر در تحولات روزهای گذشته، توئیتی بود که رئیس جمهور آمریکا منتشر کرد و گفت که اجرای یک عملیات نظامی آمریکا به مواضع ایرانی را که باعث کشته شدن حدود ۱۵۰ نفر می‌شد متوقف کرده ‌است. باید دید آیا واقعا ترامپ چنین کاری را انجام داده است، این در حالی است که وی هیچ واکنشی نسبت به اقدام ارتش یمن و کمیته‌های مردمی این کشور برای ساقط کردن هواپیمای بدون سرنشین آمریکا بر فراز این کشور که دو هفته پیش انجام شد، نشان نداده بود.

نکته قطعی این است که ترامپ اهمیتی به قربانیان عملیات اجراشده توسط آمریکا یا مزدوران منطقه این کشور نمی‌دهد. مهمترین دلیل در این رابطه تعداد شهدای یمنی است که به‌صورت روزانه در نتیجه موشک‌های آمریکایی و غربی به‌دست سعودی‌های جنایتکار به‌نمایندگی از آمریکا یا به‌دستور مستقیم آمریکایی‌ها به شهادت می‌رسند. لذا محاسبات ترامپ مربوط به قربانیان عملیات نظامی شامل غیرنظامیان یا نظامیان نمی‌شود، بلکه وی محاسبات دیگری را در نظر گرفته است.

ما در اینجا پیامدهای حمله احتمالی نظامی آمریکا در واکنش به سقوط هواپیمای جاسوسی این کشور را در سه بخش بررسی می‌کنیم: ۱ نتایج مستقیم. ۲ نتایج منطقه‌ای به‌ویژه در خصوص معامله قرن ۳ نتایج مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا. در نتیجه این سه عرصه می‌توان صحنه پیچیده و تاریکی که انتظار ترامپ را می‌کشد، و برخی مطالب در سایت‌های اجتماعی آن را مطرح کرده است را شناخت.

نتایج مستقیم عملیات نظامی آمریکا را می‌توان در موارد زیر برشمرد: اول: این نتایج احتمالا به‌صورت مادی و انسانی میان نیروهای مهاجم آمریکایی خود را نمایان می‌کند. در اینجا ما نمی‌خواهیم از میزان تلفات قابل پذیرش و معمولی صحبت کنیم، بلکه منظور از این مطلب تلفات بسیار بالای آمریکا در کشته شدن بسیاری از نظامیان آمریکایی می‌شود و بسیاری از برنامه‌های تسلیحاتی آمریکا را با شکست مواجه می‌کند و هزینه‌های زیادی را به ملت آمریکا تحمیل می‌کنند. این‌ها علاوه بر صدها میلیون دلار هزینه‌ای است که برای تولید یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی از نوع آر کیو ۴ به این کشور تحمیل شده است.

دومین مورد این خسارت‌ها موفقیت آمریکا در تحقق اهداف کوتاه‌مدت حملات نظامی محدود به ایران در افزایش قیمت نفت تجلی می‌کند. به گونه‌ای که حمل و نقل نفت از طریق تنگه هرمز در هر دو صورت تغییر می‌شود و این موضوع پیامدهای قابل توجهی بر اقتصاد جهانی خواهد داشت.

سومین نتیجه مستقیم این اقدام برای آمریکا بسیار بالا خواهد برد، این اتفاق زمانی است که ایران موفق شود حمله آمریکا را با شکست مواجه کند. در این صورت هیبت ارتش آمریکا و پایگاه‌های نظامی این کشور در منطقه شکست می‌خورد و عامل باج‌خواهی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از کشورهای حاشیه خلیج فارس و غارت ثروت‌های آنها به بهانه حمایت از حاکمیت‌های عربی شکسته می‌شود.

این موضوع قطعا بر اقتصاد آمریکا نیز تاثیرگذار خواهد بود. این کشور تضمین‌های لازم برای تبادل انرژی در گوشه و کنار دنیا را که از طریق حضور نظامی خود در کشورهای حاشیه خلیج فارس به نفع خود محقق کرده، را از بین خواهد برد.

نتایج منطقه‌ای حمله احتمالی آمریکا را می‌توان در دو سناریو بررسی کرد: سناریوی اول شامل شکست حمله آمریکا است که در نتیجه این سناریو آمریکا موقعیت خود را برای حفاظت از برخی رژیم‌های عربی منطقه از دست خواهد داد. به این ترتیب خروج نیروهای آمریکایی در نتیجه افزایش هزینه‌های موجودیت این کشور و ناتوانی از حفظ امنیت رژیم‌های عربی باعث خواهد شد تا این رژیم‌ها در میان کشورهای منطقه به دنبال گروهی باشند تا از امنیت آنها حفاظت کند یا اینکه در برابر انقلاب‌های مردمی قرار خواهند گرفت که خاندان حاکم را ساقط خواهد کرد. در هر دو صورت آمریکایی‌ها بسیاری از قراردادهای تسلیحاتی که از طریق آن به بهبود بودجه خود کمک می‌کنند را از دست خواهند داد.

سناریوی دوم در زمینه بخش اقتصادی معامله قرن است که قرار است کنفرانس آن در منامه پایتخت بحرین تشکیل شود. شکی نیست که هر اقدام نظامی موفق یا شکست خورده آمریکا می‌تواند تاثیرات منفی در لغو یا تاخیر اعلام این بخش داشته باشد و در هر دو صورت اسرائیل و گروه‌های فشار صهیونیست موجود در آمریکا از روند حوادث منطقه ناراضی خواهند بود.

بخش سوم نتایج عملیات نظامی آمریکا در مورد انتخابات ریاست جمهوری این کشور مطرح است. ترامپ با روحیه کاسب کارانه خود، آگاهی کافی در علوم سیاسی ندارد و با علوم سیاسی نیز به عنوان معامله‌های تجاری بین شرکت‌ها تعامل می‌کند و این واقعیت را نادیده گرفته که هر عملیات نظامی در درجه اول باید مبتنی بر رویکردهای سیاسی و اقتصادی باشد و برعکس این معادله درست نخواهد بود.

ترامپ در صورتی که از مثبت بودن نتایج حمله نظامی خود به ایران اطلاع کافی داشت، قطعا این اقدام را انجام می‌داد، اما توانمندی‌های بازدارنده ایران که نمونه‌ای از آن در ساقط کردن هواپیمای پیشرفته آمریکایی خود را نشان داده، محاسبات این کشور را به هم ریخته و آمریکایی‌ها این ارزیابی را دارند که روند مذکور می‌تواند بر ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ در دوره آینده انتخابات ریاست جمهوری تاثیرگذار باشد.

شکی نیست که ترامپ نمی‌خواهد بخشی از دستاوردهایی که در عرصه اقتصادی آمریکا طی دو سال گذشته محقق کرده را از بین ببرد و این در حالی است که بدهی‌های این کشور به شکل بی سابقه‌ای افزایش پیدا کرده و نقش دلار در اقتصاد جهان دچار تزلزل شده است. لذا هرگونه شکست اقتصادی آمریکا که ممکن است در نتیجه شکست حملات نظامی غیر حساب شده این کشور به وجود آید، دستاورد‌های ترامپ در دوران ریاست جمهوری وی را از بین خواهد برد. علاوه بر اینکه وی در پیشبرد پرونده کره شمالی نیز ناموفق عمل کرده است و این موضوع احتمال پیروزی او در انتخابات آینده را بسیار کم می‌کند.

در نتیجه می‌بینیم که دونالد ترامپ غیر از افزایش فشار از طریق اعمال تحریم‌ها کاملا دست بسته است و به همین علت است که لحن رئیس جمهور آمریکا از تهدید ایران به التماس برای مذاکرات تغییر کرده است. این موضوع نشان دهنده شرایط نابسامان روانی وی است، چرا که او می‌خواهد یک معامله تجاری را موفقیت آمیز جلوه دهد، اما نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

این در حالی است که نفس راحت دیپلماسی ایران و تجربه این کشور در تنش‌های سیاسی درازمدت باعث شده اهرم‌های قدرت در اختیار این کشور باشد و به این ترتیب ضرباتی را یکی پس از دیگری به دولت آمریکا وارد کند. این در حالی است که اقتصاد ایران در سال آینده از فشار محاصره اقتصادی آمریکا خارج می‌شود. این موضوع را گزارش بانک جهانی مورد تاکید قرار داده است. علاوه بر اینکه جمهوری اسلامی ایران نفوذ و قدرت خود در منطقه را حفظ می‌کند.

علاوه بر این‌ها عادلانه نیست که ایران دست کم بدون بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای و پذیرش مسئولیت‌های اشتباهات متوالی در منطقه به میز مذاکرات با واشنگتن بازگردد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر14 ساعت قبل
برخی دیگر از نامزدهای انتخاباتی اقدام به دعوت چهره‌های مشهور و معروف ورزشی به حوزه انتخابیه کرده بودند، به عنوان مثال فیروزکوه و دماوند، میزبان بهداد سلیمی، قهرمان جهان و المپیک و علی فتح اله زاده، مدیر عامل سابق استقلال برای حمایت از یک کاندیدای خاص بود. از بغض یک نامزد انتخاباتی تا ایجاد امیدواری به طرفداران توسط نامزدهای رد صلاحیت شدهدر حوزه انتخابیه پاکدشت، اما یکی از کاندیداهای انتخاباتی که در مراسمی کم جمعیت در حال سخنرانی بوده است، از آنچه وضعیت سخت اقتصادی مردم عنوان کرده است، بغض می‌کند و دقایقی با صدای بغض آلود سخنرانی کرده و سپس مطالب خود را به اتمام می‌رساند. در حوزه انتخابیه شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک نیز شاهد فعالیت برای حذف پوسترهای تبلیغاتی در محل‌های غیر مجاز هستیم، تعدادی از نامزدهای انتخاباتی در این حوزه نیز اقدام به برپایی ضیافت شام تبلیغاتی برخلاف تذکرات رئیس ستاد انتخابات استان تهران کرده‌اند و این روند ادامه دارد. تعدادی از کاندیداهای رد صلاحیت شده نیز همچنان جلسات انتخاباتی تشکیل داده و به طرفداران خود امیدواری می‌دهند، آنها معتقدند هنوز احتمال تأیید صلاحیتشان وجود دارد، با این حال اعلام کرده‌اند، که در صورت عدم تأیید صلاحیت از یکی از نامزدهای انتخاباتی حمایت خواهند کرد. کم‌تر از ۲ روز تا پایان تبلیغات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده است و در این میان هر نامزد انتخاباتی سعی در جذب رأی حداکثری و راهیابی به مجلس شورای اسلامی را دارد، اما باید قبل از هرچیز به پسوند «اسلامی» در نام مجلس دقت داشت و از شیوه‌های غیر اسلامی و غیر اخلاقی برای رسیدن به کرسی مکانی اسلامی پرهیز کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین17 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۶ ریشتر صبح سه شنبه آغاجاری در خوزستان را لرزاند. به گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری کشور این زمین لرزه در ساعت ۸:۲۷ صبح امروز در عمق ۱۲ کیلومتری زمین در منطقه آغاجاری خوزستان به وقوع پیوست. به گفته مدیر کل مدیریت بحران خوزستان تا این لحظه خسارتی از این زمین لرزه گزارش نشده است. کیامرث حاجی زاده بیان کرد: در پی وقوع این زمین لرزه به فرمانداری‌های آغاجاری و بهبهان به منظور پیشگیری از هر گونه حادثه احتمالی آماده باش اعلام شد. شهرستان آغاجاری در جنوب شرقی استان خوزستان واقع شده است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین16 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۶ ریشتر صبح سه شنبه آغاجاری در خوزستان را لرزاند. به گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری کشور این زمین لرزه در ساعت ۸:۲۷ صبح امروز در عمق ۱۲ کیلومتری زمین در منطقه آغاجاری خوزستان به وقوع پیوست. به گفته مدیر کل مدیریت بحران خوزستان تا این لحظه خسارتی از این زمین لرزه گزارش نشده است. کیامرث حاجی زاده بیان کرد: در پی وقوع این زمین لرزه به فرمانداری‌های آغاجاری و بهبهان به منظور پیشگیری از هر گونه حادثه احتمالی آماده باش اعلام شد. شهرستان آغاجاری در جنوب شرقی استان خوزستان واقع شده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین17 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - دبیر جمعیت نیروهای انقلاب اسلامی در کردستان حضور گسترده مردم در انتخابات را پشتوانه بسیار مهمی برای نظام اسلامی و مایه اقتدار کشور دانست و گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات آنقدر مهم است که رهبر معظم انقلاب آن را عامل بیمه شدن نظام در مقابل تهدیدات عنوان کرده‌اند. دبیر جمعیت نیروهای انقلاب اسلامی کردستان افزود: مردم نظام را دوست دارند و قدرشناس انسان‌های مخلص و کسانی هستند که امنیت کشور را ایجاد کرده‌اند که این مهم به خوبی در مناسبت‌های مختلف با حضور گسترده اقشار به نمایش گذاشته شده است. حسین‌پناهی به ترفندهای شیطانی دشمنان برای تحریم و تضعیف نظام اشاره کرد و یادآور شد: امروز ناکارآمدی برخی مدیران وجود دارد اما تلاش و زحمات تعداد زیادی از دستگاه‌ها و مسوولان نیز باعث حضور گسترده مردم در ماراتن انتخابات می‌شود پس باید قدردان مدیرانی بود که زمینه مشارکت را بیشتر می‌کنند. حسین‌پناهی تاکید کرد: تمام دنیا به عظمت و اقتدار نظام اسلامی پی برده‌اند و شهادت سردار سلیمانی و شرکت گسترده مردم در تشییع پیکر مطهرش این شهید، نشان از انقلابی بودن و پشتیبانی ملت از نظام اسلامی است. یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفند در کشور برگزار می‌شود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین13 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| شکرالله حسن بیگی، رئیس ستاد انتخابات استان تهران، گفت: ۲۳۸ نامزد در سطح استان تهران تا شب گذشته از ادامه رقابت انتخاباتی برای مجلس یازدهم انصراف داده‌اند. وی با اشاره به اینکه از روز پنجشنبه ۲۴ بهمن مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی همزمان در سراسر کشور آغاز شده است، افزود: از همه نامزدهای انتخابات می‌خواهیم از فرصت تبلیغات تا ساعت ۸ صبح پنجشنبه اول اسفند برای معرفی خود و افزایش شور و نشاط انتخاباتی استفاده کنند. شورای نگهبان صلاحیت ۱۵۷۶نفر در استان تهران را برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید کرده بود. منبع: ایسنا

اخبار بیشتر