اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه 2 تیرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه 2 تیرماه

موسسات اجاره‌داری راه‌اندازی می‌شوند

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز
موسسات اجاره‌داری راه‌اندازی می‌شوند
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ایجاد موسسات اجاره‌داری حرفه‌ای گفت: شناورسازی تسهیلات خرید مسکن در اسفند ماه به تصویب رسید و از ابتدای امسال به تمام بانک‌های عامل ابلاغ شده و در حال اجرا است.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه در هفته گذشته با حضور در مجلس شورای اسلامی به یک همزبانی و هماهنگی در حوزه تولید مسکن دست یافته‌ایم، گفت: در سال گذشته با حضور رئیس جمهور برنامه‌هایی برای بهبود وضعیت بازار مسکن رونمایی کردیم و امسال با توجه به افزایش نرخ رشد تقاضا در حوزه تولید مسکن دچار عقب ماندگی شده‌ایم.

آغاز اجرای طرح تولید مسکن در شهرهای مختلف

وی اظهار کرد: هم اکنون برنامه‌های ارائه شده در حوزه تولید مسکن از جمله برطرف کردن دغدغه زمین، مورد تأیید و پشتیبانی مجلس قرار گرفته است و در بخش‌هایی از حوزه مسکن اگر نیاز باشد می‌توانیم از ظرفیت‌ سرمایه‌گذاران و مشارکت آنها در آن بخش استفاده کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه شورای پول و اعتبار تسهیلات حوزه مسکن را در ماه‌های گذشته تصویب کرده است، گفت: تسهیلات مورد نیاز به سازندگان پرداخت می‌شود و آنها می‌توانند این تسهیلات را به خریداران مسکن منتقل کنند به طوری که اگر یک زوج هر دو شاغل باشند می‌توانند تسهیلات بیشتری دریافت کنند و سهم آنها از قیمت تمام شده یک واحد مسکونی افزایش می‌یابد.

اسلامی تصریح کرد: اجرای این طرح می‌تواند نقش موثری در خانه‌دار شدن سریع متقاضیان مسکن داشته باشد و خوشبختانه این طرح مورد تأیید مجلس و نمایندگان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح تولید مسکن در شهر‌های مختلف آغاز شده است، گفت: چندی پیش با حضور خبرنگاران کلنگ ساخت ۸ هزار واحد مسکونی در شهر پردیس زده شد و این یک نمونه بارز از اجرای طرح تولید مسکن و ساخت آن‌ است.

وزیر راه و شهرسازی به شناورسازی تسهیلات خرید مسکن هم اشاره کرد و گفت: شناورسازی تسهیلات خرید مسکن در اسفند ماه به تصویب رسید و از ابتدای امسال به تمام بانک‌های عامل ابلاغ شده و در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه بانک مرکزی به بانک‌های دولتی و به ویژه بانک‌های خصوصی ابلاغ کرده است که در بحث تأمین مالی پروژه‌ها همکاری‌ لازم را داشته باشند، گفت: در مصوبه شورای پول و اعتبار اعلام شده است که ۸۰ درصد منابع مورد نیاز سرمایه‌گذاران برای ساخت مسکن از سوی بانک‌ها تأمین شود و این تسهیلات منهای قیمت زمین قابل انتقال به خریداران است.

اسلامی توضیح داد: اگر خریدار مسکن و یا زوجی قادر به پرداخت اقساط بیشتری باشند، سازنده می‌تواند سهم بیشتری از تسهیلات را به آنها پرداخت کند که خوشبختانه این ساز و کار بسیار روان و شفاف است.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: با ایجاد اعتماد بین دولت، انبوه‌سازان و سازندگان، اقداماتی که برای تخصیص زمین صورت گرفته و همچنین تصویب بسته مالی از سوی شورای پول و اعتبار وضعیت بازار مسکن بهبود می‌یابد.

وی افزود: با کارکرد خوب این بخش شاهد یک جریان‌سازی تولید مسکن در سال ۹۸ و ۹۹ خواهیم بود و مردم افزایش تولید مسکن را به صورت کامل مشاهده خواهند کرد.

اسلامی تصریح کرد: طبق قانون ساماندهی مسکن و همچنین آیین‌نامه اجرایی که برای مستأجران وجود دارد وظیفه دولت آن است که موسسات اجاره‌داری حرفه‌ای را ایجاد و برای آنها امتیازات قائل شویم که مالک و مستأجر در آن بتوانند راحت‌تر معامله خود را انجام دهند و هر دو از قواعد موجود در این حوزه تبعیت کنند که این آیین‌نامه تدوین شده و براساس اختیارات قانونی آن را به اجرا در می‌آوریم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: قیمت اجاره هر ساله طبق میزان تورم افزایش می‌یابد و امسال هم براساس اقتضای بازار نرخ اجاره تعیین می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن خبر در سایت منبع

عدم دخالت دولت در بازار مسکن؛ از خیال تا واقعیت

انتخابخبرگزاری انتخاب
عدم دخالت دولت در بازار مسکن؛ از خیال تا واقعیت
حتی پیش از آنچه در سال۹۷ بر سر اقتصاد ایران آمد، نیز ۳۵۰ هزار نفر بین سال‌های ۹۰ تا ۹۵ از تهران کوچ کرده بودند؛ آماری که عده‌ای را عمیقا خوشحال می‌کند.
عدم دخالت دولت در بازار مسکن؛ از خیال تا واقعیت - 0

هم‌زمان آخرین آمارهای رسمی نشان می‌دهد یک‌پنجم خانه‌های شهر تهران خالی از سکنه هستند و هیچ قانونی برای ساکن‌کردن مردم در آنها وجود ندارد؛ آمار دیگری که باز عده‌ای را خوشحال‌تر می‌کند.

اما در این بین، احساس میلیون‌ها مستأجر تهرانی متفاوت است. حتما لازم نیست آمارها حکایت کنند قیمت مسکن در شهر تهران هر ۱۰ سال ۱۰ برابر شده است تا بفهمیم خانه‌دارشدن برای بسیاری از ساکنان این شهر که روز و شب برای ادامه حیات می‌دوند، غیرممکن شده است؛ فقط کافی است نگاهی به آگهی‌های فروش و اجاره مسکن بیندازیم تا بفهمیم نرخ یک مسکن حداقلی در شهر تهران از مجموع دستمزد ۳۰ سال یک کارمند یا کارگر تهرانی فزونی گرفته و دیگر حتی اجاره منزل در این شهر نیز برای بسیاری ممکن نیست.

هفته گذشته یکی از همکاران ما نیز مانند هزاران شهروند دیگر مجبور به ترک تهران شد زیرا افزایش دستمزدش حتی به اندازه یک‌سوم افزایش هزینه مسکنش نیز نبود. این داستان فقط محدود به جوان‌ترها نیست؛ کارکنان صندوق‌های بازنشستگی کشور نیز می‌دانند حالا، بسیاری از بازنشستگان تهرانی نیز مجبور شده‌اند برای زنده‌ماندن به اطراف تهران فرار کنند و فقط، ‌ هر چند ماه یک بار برای اثبات زنده‌بودنشان به این صندوق‌ها سر بزنند. تهران به شهری تبدیل شده است که شهروندانش را تبعید می‌کند تا فضای بیشتری برای آپارتمان‌های خالی از سکنه ایجاد شود و سرمایه‌های گیج حاصل از تقسیم نابرابر درآمد نفتی را در زمین فرو ببلعد.

در این بین، مسئولان نیز وضعیت جالبی دارند. نماینده مجلسی که یک تلاطم کوچک در بازار مصالح ساختمانی را آنچنان مهم می‌داند که در مصاحبه‌های پیاپی، فرمان نقره‌داغ‌کردن فروشندگان را صادر کند، در قبال افزایش کمرشکن نرخ اجاره‌ها «سیاست‌های دستوری» را ناکارآمد می‌داند و حتی مدعی می‌شود در هیچ جای جهان، چنین دستورات و قوانینی در بخش اجاره مسکن وجود ندارد.

نماینده دیگر خواستار افزایش کمک‌ها به بساز و بفروش‌ها می‌شود و یک مقام دیگر پیشنهاد می‌کند به افرادی (که در این موارد مردم نام می‌گیرند) ‌ تسهیلات (مثل سایر موارد حتما از منابع درآمد نفتی یا همان جیب مردم) و زمین ارزان (باز هم از املاک عمومی کشور یا همان مال مردم) پرداخت شود تا خانه بسازند و به مردم اجاره بدهند تا قیمت‌ها کاهش پیدا کند! ‌ صحنه نمایش روشن است و می‌توان صریحا گفت آنان جز به منافع خود و نزدیکان ثروتمندشان نمی‌اندیشند. آنچه در ادامه می‌بینید، گوشه‌ای از قوانین اجاره مسکن در برخی کشورهای دنیاست که می‌تواند الگویی برای ما باشد.

شاید قدم اول مناسب، الگوگرفتن از ایده «اتحادیه مستأجران» آلمانی باشد. اگر بانک‌ها، بساز‌و‌بفروش‌ها و سایر مالکان ثروتمند می‌توانند در مجلس نماینده داشته باشند، چرا مستأجران نتوانند؟ امتحانش تجربه خوبی است.

منبع: شرق

خواندن خبر در سایت منبع

رشد قیمت مسکن ماهانه ۱٫۴ درصد شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
رشد قیمت مسکن ماهانه ۱٫۴ درصد شد
طبق گزارش مرکز آمار، تورم خرداد نسبت به ماه مشابه سال قبل نیز به 50.4 درصد رسیده است. یکی از نکا ت بسیار مهم و حائز اهمیت در آمار تورم این ماه کند شدن آهنگ رشد قیمت کالاها و خدمات نسبت به ماه قبل (اردیبهشت) است. در این ماه 0.8 درصد تورم ثبت شد.

اعتمادآنلاین|آمارهای رسمی از نزولی شدن نرخ تورم خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها خبر می‌دهد که در صورت ادامه یافتن این روند کاهش نرخ تورم را نوید می‌دهد. براساس آ‌مارهای رسمی شاخص کل قیمت کالا و خدمات مصرفی خانوارهای کشور در ۱۲ ماه منتهی به خرداد ماه نسبت به دوره قبل ۳۷٫۶ درصد گزارش شد.

طبق گزارش مرکز آمار، تورم خرداد نسبت به ماه مشابه سال قبل نیز به ۵۰٫۴ درصد رسیده است. یکی از نکا ت بسیار مهم و حائز اهمیت در آمار تورم این ماه کند شدن آهنگ رشد قیمت کالاها و خدمات نسبت به ماه قبل (اردیبهشت) است. در این ماه ۰٫۸ درصد تورم ثبت شد.

با توجه به آ‌نکه طی ماه‌های گذشته ماهانه حدود ۳ تا ۵ درصد افزایش قیمت کالا و خدمات تجربه شده بود این کاهش نشان از افت آ‌هنگ رشد قیمت‌ داشته که می‌توان امیدوار بود در ماه‌های آینده نرخ تورم سیر نزولی به خود بگیرد.

تورم خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها در خرداد نسبت به اردیبهشت منفی ۰٫۲ بوده و البته نسبت به ماه مشابه سال قبل (خرداد ۹۷) به رقم ۷۴٫۱ درصد افزایش یافته است.

در گروه نان و غلات رشد ۴٫۵ درصدی نسبت به اردیبهشت تجربه شده و پس از آن محصولات خوراکی طبقه‌بندی نشده و گروه چای، قهوه، کاکائو، نوشابه و ‌آبمیوه ۳٫۱ درصد افزایش دارد.

در این بخش بالاترین میزان افزایش قیمت‌ها مربوط به محصولات خوراکی طبقه‌بندی نشده با ۱۲۳٫۱ درصد، سبزیجات با ۱۰۹٫۳ درصد و گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن با ۹۶٫۴ درصد به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار می‌گیرند. در بخش غیر خوراکی‌ها، ‌ دخانیات با ۰٫۹ درصد افزایش نسبت به ماه قبل و نیز نسبت به خرداد ۹۷ (نقطه به نقطه) تورم ۱۰۹٫۶ درصدی را تجربه کرده است.

پوشاک و کفش با ۲٫۵ درصد افزایش ماهانه تورمی بالغ بر ۶۱٫۳ درصد نسبت به خرداد سال گذشته دارد.

تورم نقطه به نقطه مسکن، ‌ آب، برق، ‌گاز و سایر سوخت‌ها ۲۶٫۶ درصد و با تورم ۱٫۳ درصدی ماهانه گزارش شد. در زیرگروه این بخش تورم ماهانه مسکن ماهانه ۱٫۴ درصد و نقطه به نقطه آن ۲۶ درصد است.

در شاخص‌های غیرخوراکی سرفصل مبلمان و لوازم خانگی و نگهداری در میان دیگر شاخص‌ها بالاترین تورم ماهانه یعنی ۲٫۶ درصد و نقطه به نقطه ۸۳ درصد را داشته است.

رشد قیمت مسکن ماهانه ۱٫۴ درصد شد - 11

منبع: فارس

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش ۳۵ درصدی معاملات مسکن در بهار

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
کاهش ۳۵ درصدی معاملات مسکن در بهار
در حالی مرکز آمار ایران از افزایش 121.9 درصدی متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان کلنگی در زمستان 97 خبر داده که رئیس اتحادیه مشاوران املاک به این رویه انتقاد کرد و گفت: در بهار 98 معاملات مسکن 34.6 درصد کاهش یافت.

اعتمادآنلاین| در واکنش به انتشار آمار مربوط به قیمت زمین‌ توسط مرکز آمار ایران، اظهار کرد: وقتی مرکز آمار می‌گوید در زمستان سال گذشته قیمت زمین نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن افزایش یافته، چگونه انتظار داریم قیمت‌ها را کاهش دهیم.

وی تاکید کرد: معتقدم نباید برخی آمارها را اعلام کنیم.

بر اساس جدیدترین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور ۲۸۶۵۱ هزار ریال با میانگین مساحت ۲۶۴مترمربع بوده که نسبت به فصل قبل، ۳۶٫۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۲۱٫۹ درصد افزایش داشته است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملا ملکی در سطح کشور ۲۹۲۶۲ هزار ریال با میانگین مساحت ۱۱۰ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۱ بوده که نسبت به فصل قبل ۱۱٫۵ درصد و در مقایسه با فصل مشابه سال قبل ۵۹٫۸ درصد افزایش یافته است.

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه ۳ درصد ودیعه پرداتی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده در سطح کشور ۱۱۱۰۶۴ ریال با میانگین ۹۸ متر و متوسط عمر بنای ۱۳ سال بوده که نسبت به فصل قبل ۱٫۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن ۱۹٫۲ درصد افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک همچنین درباره جدیترین آمار مربوط به معاملات مسکن در کشور و تهران گفت: از تاریخ اول فروردین۹۷ تا ۳۱ خرداد ۹۷ تعداد کل معاملات مسکن در کشور ۳۳۰ هزار و ۱۷۸ فقره بوده که ۱۸۳ هزار و ۹۰۵ فقره مبایعه‌نامه و ۱۴۲ هزار و ۸۰۴ فقره اجاره‌نامه بوده است.

خسروی ادامه داد: این در حالی است که در بازه زمانی اول فروردین امسال تا ۳۱ خردادماه تعداد کل معاملات مسکن کشور ۲۸۸ هزار و ۱۲۰ فقره بوده که ۱۵۹ هزار و ۹۷۰ هزار فقره مابعه‌نامه و ۱۲۵ هزار و ۴۳۰ فقره اجاره‌نامه بوده است.

وی با بیان این‌که تعداد معاملات در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته ۱۲٫۷ درصد کاهش یافته است، افزود: در تهران طی مدت یاد شده سال ۹۷ بالغ بر ۹۳ هزار و ۹۳۷ معامله شامل ۴۳ هزار و ۸۸۴ فقره اجاره‌نامه و ۴۹ هزار و ۳۴۱ فقره مبایعه‌نامه در سامانه کد رهگیری ثبت شد. در بهار امسال این تعداد با ۳۴٫۶ درصد کاهش به ۶۱ هزار و ۳۷۳ فقره رسیده است.

به گفته وی، در بهار امسال ۲۶ هزار و ۶۴۸ فقره مبایعه‌نامه و ۳۴ هزار و ۲۴۳ فقره اجاره‌نامه در سامانه کد رهگیری ثبت شده است.

منبع: تسنیم

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت آپارتمان در منطقه ۵ تهران

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
قیمت آپارتمان در منطقه ۵ تهران
خبرگزاری میزان- برای خرید آپارتمان در منطقه ۵ باید از متری ۱۳ میلیون تا ۱۹ میلیون تومان هزینه کرد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، برای خرید آپارتمان در منطقه ۵ باید از متری ۱۳ میلیون تا ۱۹ میلیون تومان هزینه کرد

قیمت آپارتمان در منطقه ۵ تهران - 2

خواندن خبر در سایت منبع

برای خرید آپارتمان در منطقه ۳ چقد باید هزینه کرد

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
برای خرید آپارتمان در منطقه ۳ چقد باید هزینه کرد
برای خرید آپارتمان در منطقه ۳ باید از متری ۱۸ میلیون تا ۲۰ میلیون تومان هزینه کرد.

به گزارش افکارنیوز،

برای خرید آپارتمان در منطقه ۳ باید از متری ۱۸ میلیون تا ۲۰ میلیون تومان هزینه کرد.

برای خرید آپارتمان در منطقه ۳ چقد باید هزینه کرد - 3

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: با توجه به از دست رفتن فرصت FATF و همچنین افزایش قیمت دلار قیمت خودرو در هفته‌های پایانی سال …یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: با توجه به از دست رفتن فرصت FATF و همچنین افزایش قیمت دلار قیمت خودرو در هفته‌های پایانی سال ۹۸ احتمالا گران خواهد شد. یک کارشناس بازار خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت خودرو تا پایان هفته گران می‌شود؟ به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به از دست رفتن فرصت FATF و همچنین افزایش قیمت دلار قیمت خودرو در هفته‌های پایانی سال ۹۸ احتمالا قیمت خودرو گران خواهد شد؛ چرا که هیچ شاخص مثبتی در کاهش قیمت خودرو دیده نمی‌شود. بهرام شهریاری افزود: اتفاق یا خبر مثبت سیاسی یا اقتصادی در روزهای آینده دیده نمی‌شود، بنابراین به کاهش یا حتی ثبات قیمت خودرو نمی‌توان امیدوار شد. او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا با برداشته شدن ممنوعیت‌های واردات خودرو، قیمت خودرو ارزان خواهد شد؟ اظهار کرد: بنابراین ممنوعیت‌های خودرویی بحث جدی نیست. با توجه به افزایش قیمت سرسام‌آور مواد اولیه و کمبود برخی قطعات قیمت خودرو نه تنها ثابت باقی نمی‌ماند بلکه گران‌تر هم خواهد شد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
رئیس سازمان خصوصی‌سازی از واریز ۲۰۵ هزار تومان سود علی‌الحساب سهام عدالت از سوم اسفند خبر داد و گفت آخرین گروه تا پایان اسفندماه …رئیس سازمان خصوصی‌سازی از واریز ۲۰۵ هزار تومان سود علی‌الحساب سهام عدالت از سوم اسفند خبر داد و گفت آخرین گروه تا پایان اسفندماه سال جاری، سود سهام عدالت خود را دریافت خواهند کرد. علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی‌سازی در مورد واریز سود سهام عدالت گفت: از سوم اسفند ۹۸ به‌ازای هر سهم یک‌میلیون‌تومانی سهام عدالت، به‌صورت علی‌الحساب ۲۰۵ هزار تومان سود واریز می‌کنیم. وی افزود: هنوز بخشی از سود شرکت‌های سرمایه‌پذیر عدالت دریافت نشده است و این مبلغ را فعلا پرداخت می‌کنیم تا بعدا که سود کامل شرکت‌ها دریافت شد، سود قطعی برای عملکرد سال ۹۷ به حساب مشمولان سهام عدالت واریز می‌شود. رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: واریز سود مرحله سوم سهام عدالت برای عملکرد سال ۹۷ از سوم اسفندماه انجام می‌شود و آخرین گروه تا پایان اسفندماه سال جاری، سود سهام عدالت خود را دریافت خواهند کرد. صالح افزود: سود ۲۰۵هزارتومانی علی‌الحساب برای دارندگان سهام کامل عدالت، یعنی ارزش اسمی یک‌میلیون‌تومانی خواهد بود، اما کسانی که ارزش سهام عدالت آنها ۵۳۲ هزار تومان است، به همان نسبت سود واریزی کم می‌شود.
انتخابانتخاب7 ساعت قبل
در پی انتشار اخبار مربوط به تغییر تابلوی شرکت‌های سامسونگ و ال‌جی در ایران، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی گفت که این مسئله مربوط به لوازم خانگی است و در ارائه خدمات و گارانتی گوشی‌های موبایل تغییری ایجاد نخواهد شد. علت این تغییر نیز از سوی رئیس هیئت مدیره اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی، ‌ حضور ناو کره‌ای در خلیج فارس و افزایش قاچاق عنوان شده است. در این میان هم مقامات صنفی و هم شرکت سامسونگ درباره ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی به خریداران قبلی خود اطمینان خاطر دادند. به گفته وی در حال حاضر خریداران می‌توانند کد آی ام ای آی محصول خریداری شده را به *۷۷۷۷# پیامک ‌کنند و اطلاعات مربوط به وضعیت و مدت گارانتی، شرکت واردکننده و شرکت گارانتی را دریافت کنند. دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی با اشاره به تغییر رویه دولت در بخش واردات موبایل از سال ۱۳۹۷، تصریح کرد: از اوایل سال گذشته اجازه داد تعداد شرکت‌های واردکننده از ۳۹ به ۲۴۰ برسد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا که با شبکه خبری «سی‌ان‌بی‌سی» مصاحبه می‌کرد، بار دیگر به اتهام زنی علیه ایران پرداخت و … «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا که با شبکه خبری «سی‌ان‌بی‌سی» مصاحبه می‌کرد، بار دیگر به اتهام زنی علیه ایران پرداخت و گفت: «ایران از ۴۰ سال پیش و از سال ۱۹۷۹ میلادی به انتشار رفتار بد خود در منطقه و به خصوص برای سال‌ها در لبنان پرداخته و در یمن، در آفریقا و در افغانستان نیز همین اقدامات را انجام داده است.» به نوشته فارس، وی بار دیگر مدعی شد: «آمریکا کمک‌های امنیتی زیادی به لبنان انجام داده و به تعهدات خود به لبنان ادامه خواهد داد، اما باز هم می‌گویم که بزرگترین چالش برای دهه‌های گذشته ایران بوده است.»
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
در حالی‌که سازمان هواشناسی هشدار ورود سامانه بارشی به کشور را داده، مسئولان آبی وضعیت سدها را نرمال اعلام کرده‌اند و گفته شده که …در حالی‌که سازمان هواشناسی هشدار ورود سامانه بارشی به کشور را داده، مسئولان آبی وضعیت سدها را نرمال اعلام کرده‌اند و گفته شده که اقدامات مدیریت سیلاب انجام شده است. معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی درباره باران‌های سیل‌آسا، تصریح کرد: پیش‌بینی‌هایی که در ۴۸ ساعت اخیر و نهایتا سه روز انجام می‌شود، قابل اطمینان است، چراکه پیش‌بینی‌هایی که برای بهمن‌ماه و اسفندماه صورت گرفت، چندان مطابق نبود و استان گیلان را تحت تاثیر قرار داد. این عدد حتی از پارسال نیز که سال‌تری بود، ۵ درصد بیشتر بوده است. ورود سامانه بارشی جدید به کشورطبق اعلام سازمان هواشناسی، امروز، یکشنبه به تدریج سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب وارد کشور می‌شود و در دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در غرب و شمال غرب بارش برف و در ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز و دامنه‌های زاگرس مرکزی در جنوب غرب بارش پراکنده را به دنبال دارد. در اواخر وقت روز دوشنبه از شمال شرق کشور خارج می‌شود و طی این روز بارش برف در جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، شمال کرمانشاه و جنوب لرستان شدت بیشتری دارد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز7 ساعت قبل
فیلم سینمایی «انگل» به کارگردانی بونگ جون هو که در اسکار ۲۰۲۰ شگفتی ساز شده بود، در گیشه رکورد شکست. فیلم سینمایی «انگل» به کارگردانی بونگ جون هو بعد از فتح جوایز آکادمی اسکار، اکنون در گیشه‌های داخلی موفق ظاهر شده است. در طول هفت روزی که از برگزاری جوایز آکادمی در تاریخ ۹ فوریه می‌گذرد، فیلم سینمایی «انگل» ۸٫۸ میلیون دلار فروخته است که ۲۰ درصد از فروش کلی این فیلم در گیشه داخلی محسوب می‌شود. تا امروز این فیلم سینمایی در آمریکا ۴۴ میلیون دلار فروش داشته که نتیجه‌ای شگفت انگیز برای یک فیلم خارجی زبان محسوب می‌شود. فروش این فیلم در گیشه‌های جهانی نیز بسیار قابل توجه بود و ۱۲٫۷ میلیون دلار فروخت تا به رقم ۱۶۱ میلیون دلار برسد.

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها