محتوای جلسه علنی امروز مجلس و انتخاب رییس کمیسیون امنیت ملی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

محتوای جلسه علنی امروز مجلس و انتخاب رییس کمیسیون امنیت ملی

تشکیل کارگروه مشترک دولت و مجلس برای ساماندهی کنکور

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تشکیل کارگروه مشترک دولت و مجلس برای ساماندهی کنکور
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تشکیل کارگروه مشترک دولت و پارلمان برای ساماندهی کنکور خبر داد.

- اخبار سیاسی -

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون، گفت: در بخش جلسه امروز وزیر علوم حضور یافت و درباره بحث ساماندهی کنکور بحث و تبادل و نظر شد.

وی با بیان اینکه یکبار باید برای همیشه تکلیف کنکور را در کشور مشخص کنیم، افزود: قرار شد کارگروهی بین مجلس و برخی وزارتخانه‌ها در این زمینه تشکیل شود و درباره مباحث اصلی کنکور جمعه‌بندی را انجام دهند و سپس تصمیماتی در این زمینه اتخاذ کنیم.

نماینده مردم محلات در مجلس با اعلام اینکه در بخش دوم جلسه سرپرست وزارت آموزش و پرورش و همچنین وزیر ارتباطات برای بحث هوشمندسازی مدارس حضور یافتند، اظهارداشت: جمع‌بندی این بحث این شد که تا دو هفته آینده تفاهم‌نامه‌ای بین این دو وزارتخانه به امضا برسد تا مصوبه‌ای که مجلس در زمینه هوشمندسازی مدارس داشته اجرایی شود.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: در بحث هوشمندسازی مدارس سازمان برنامه و بودجه نیز آئیین‌نامه‌های مربوطه‌ را تدوین کند و سهم وزارتخانه‌های دخیل در این موضوع را مشخص کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نماینده مجلس: اعاده اموال نامشروع مسئولان قانونی شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
نماینده مجلس: اعاده اموال نامشروع مسئولان قانونی شد
همدان- ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز /یکشنبه/ با تصویب کلیات طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان و نحوه اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی، این روند به صورت قانونی طی می شود.

محمد کاظمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: سال ۶۳ قانونی با عنوان قانون نحوه اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی در مجلس تصویب شد که این قانون در مورد اموال و دارایی وابستگان قبل از انقلاب بود و برای آن افراد اجرا می‌شد.

وی افزود: بر اساس اصل ۴۹ قانون اساسی دولت موظف است اموال و ثروت‌های ناشی از غصب، رشوه، قمار، اختلاس، سو استفاده از مقاطعه کاری و معاملات دولتی و سایر موارد نامشروع را گرفته و به صاحبان حق برگرداند و در صورت مشخص نبودن افراد، این دارایی‌ها را به بیت المال بدهد.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس دهم خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر شاهد سو استفاده، رانت خواری و ویژه خواری برخی مسئولان کشوری در نظام جمهوری اسلامی بودیم، لازم بود در این زمینه اقدامات جدی انجام و قانونی تصویب شود.

کاظمی ادامه داد: در همین راستا با تصویب کلیات طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس و الحاق برخی مواد این قانون به قانون نحوه اجرای اصل ۴۹، پیشنهاد شد که این قانون در مورد مسئولان جمهوری اسلامی نیز اعمال شود.

وی گفت: طبق این قانون اگر هر یک از مسئولان اموالشان در مظان این بود که از طریق سو استفاده از موقعیت به دست آمده و مشروع نیست، دستگاه قضائی می‌تواند ورود کند و پس از تحقیق اگر حکم به نامشروع بودن اموال داد، باید به بیت المال برگردد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تاکنون در این راستا پرونده‌هایی در دستگاه قضائی تشکیل شده و در حال رسیدگی است، اما قضات قانون محکمی را برای استناد نداشتند و تنها از کلیات قانون نحوه اجرای اصل ۴۹ استفاده می‌کردند.

کاظمی تاکید کرد: در طرحی که امروز در مجلس به تصویب رسید، پیش بینی شده است که مسئولان امنیتی و انتظامی بتوانند اطلاعات را در مورد اموال نامشروع جمع آوری و به دادستان کل کشور ارائه دهند.

وی ادامه داد: در همین رابطه دادستان کل کشور در راستای اجرای این قانون پرونده قضائی تشکیل داده و با دعوت از مسئول مورد نظر و انجام تحقیق‌های مورد نیاز، دادگاه می‌تواند حکم استرداد اموال نامشروع صادر کند.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس دهم درباره نحوه اجرای این قانون گفت: پس از اینکه طرح به تأیید شورای نگهبان برسد، به قوه قضائیه ابلاغ و اجرایی می‌شود.

کاظمی با اشاره به حساسیت این قانون در نحوه رسیدگی به پرونده‌ها تاکید کرد: قوه قضائیه باید ساز و کار قوی و کارشناسی را برای اجرای این قانون تدارک کند.

وی خاطرنشان کرد: اصل بر محترم بودن مالکیت و برائت است و اصل بر این است که اگر فردی مالی دارد از طریق قانونی و حلال به دست آورد، مگر اینکه مستنداتی قوی به دست آید که این مال از طریق نامشروع بوده است و روند قانونی باید طی شود.

کاظمی گفت: قضاتی که می‌خواهند به این حوزه ورود پیدا کنند و اینگونه پرونده‌ها را رسیدگی کنند، باید افرادی باتجربه و مسلط به امور باشند، چراکه آبروی افراد در درجه اهمیت بالایی است.

به گزارش ایرنا، نمایندگان‬ مجلس‬ شورای‬ اسلامی‬ در جلسه علنی امروز / ‏یکشنبه / ‏و در جریان بررسی کلیات طرح یک فوریت اعاده اموال نامشروع و نحوه اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی، از مجموع ۲۲۹ نماینده حاضر، با ۱۷۱ رأی موافق، ۱۵ رأی مخالف و هفت رأی ممتنع با کلیات این طرح موافقت کردند.

این طرح ۱۲ ماده دارد.

۷۵۲۸/‏۲۰۸۷

خواندن خبر در سایت منبع

آنچه درباره افزایش حقوق ابلاغ شده، مصوب مجلس نیست

مهرخبرگزاری مهر
آنچه درباره افزایش حقوق ابلاغ شده، مصوب مجلس نیست
نماینده مردم همدان در مجلس از اجرایی نشدن مصوبه قانونی مجلس درباره افزایش حقوق از سوی دولت انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید رضا حاجی بابایی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: وظیفه نمایندگی قائم به فرد است و قابل واگذاری به دیگری نیست و مجلس نمی‌تواند اختیارات قانون گذاری را به شخص یا هیاتی واگذار کند.

وی افزود: مجلس بند ی تبصره ۱۲ قانون بودجه را مصوب کرد که به موجب آن افزایش ۴۰۰ هزار تومانی به اضافه ۱۰ درصد حقوق را برای کلیه کارکنان بازنشسته و شاغل لشکری و کشوری در نظر گرفته بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: در جلساتی که هیئت رئیسه برای این موضوع تشکیل داد و نماینده دولت نیز حضور داشت پرسیدیم که چرا این قانون را طوری اجرا کردید که یک نفر پنج یا چهار میلیون تومان افزایش حقوق پیدا کرد.

حاجی بابایی گفت: نماینده دولت مدعی بود به ما قانونی ابلاغ شده که اجازه داده ما هرچه دلمان خواست انجام دهیم.

وی گفت: این متن بدون آنکه در صحن علنی مجلس قرائت و رأی گیری شود به دولت ابلاغ شده؛ لذا اگر سندی وجود دارد آن را ارائه دهند.

مسعود پزشکیان در پاسخ به تذکر وی، گفت: کمیته‌ای از سوی هیئت رئیسه مجلس مامور شده که مسئله را رسیدگی کند.

خواندن خبر در سایت منبع

«ذوالنور» رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
«ذوالنور» رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شد
مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در آخرین سال کاری دوره دهم شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، انتخابات هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز پس از کش و قوس‌های فراوان برگزار شد و در نهایت ذوالنور بر کرسی ریاست نشست.

قرار بود انتخابات هیات رئیسه این دوره کمیسیون، هفته گذشته برگزار شود که به دلیل تاخیر تعدادی از اعضای کمیسیون برای حضور در جلسه و به گفته رحیمی عضو این کمیسیون، آبستراکسیون تعدادی از اعضای این کمیسیون انتخابات به این هفته موکول شد.

کاندیداهای ریاست این کمیسیون فلاحت‌پیشه، ذوالنور، کواکبیان و بروجردی بودند که کواکبیان به نفع فلاحت‌پیشه و بروجردی به نفع ذوالنور انصراف داد، البته امروز خبرهایی از راهروی مجلس شورای اسلامی مبنی بر کاندیداتوری مجدد بروجردی آمد که او تاکید کرد که تصمیمی برای کاندیداتوری ندارد و معتقد است که حفظ انسجام کمیسیون از حضور افراد مهم‌تر است.

فلاحت‌پیشه کاندیدای مورد حمایت فراکسیون امید و ذوالنور کاندیدای مورد حمایت فراکسیون ولایی بود البته به نظر می‌رسد که همچون سایر انتخابات در ارکان مختلف مجلس شورای اسلامی، نقش نمایندگان عضو فراکسیون مستقلین در انتخاب هیات رئیسه کمیسیون امنیت تاثیرگذار بوده است.

سال گذشته فلاحت‌پیشه توانست بعد از ۱۴ سال ریاست بروجردی بر این کمیسیون -یعنی از مجالس هشتم، نهم در دو سال اول مجلس دهم- بر صندلی کمیسیون امنیت ملی تکیه زند، اما اعضای کمیسیون به فلاحت‌پیشه برای ادامه ریاست در آخرین سال کاری مجلس دهم اعتماد نکردند و ذوالنور جانشین او شد.

خواندن خبر در سایت منبع

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،محمدعلی وکیلی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه، دوم تیرماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را بدین شرح قرائت کرد:

تذکر علی محمد مرادی نماینده مردم قروه، دهگلان به وزیر نیرو: علت کمبود و قطع آب شرب روستاهای بخش دلبران

تذکر رامین نورقلی‌پور نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز، گمیشان به وزرای اقتصاد، جهادکشاورزی، راه و کشور: تسریع در پرداخت تسهیلات بلاعوض و مصوب و بازسازی زیرساخت‌های تخریب شده ناشی از سیلاب

تذکر محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو به وزیر جهادکشاورزی: لزوم بازنگری در صدور مجوز استفاده از پوشش‌های گیاهی گسترده در شرایط ترسالی برای جلوگیری از آتش‌سوزی در مراتع و جنگلها

تذکر زهرا سعیدی مبارکه نماینده مردم مبارکه به رییس‌ جمهور: توضیح علت عدم اجرای ضریب تعدیل حقوق فرهنگیان استان اصفهان ورودی سال ۱۳۹۳

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر، میمه، برخوار به رییس‌ جمهور: جلوگیری از دریافت اجباری وجه از والدین دانش‌آموزان با وجود انکار. وزیر کشور: علت عدم صدور کارت ویژه برای موتورسیکلت‌ها. به وزیر نفت: توضیح درباره استخدام و بکارگیری افراد خاص در وزارت نفت و عدم تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران و فارغ‌التحصیلان دانشگاه نفت

تذکر هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور، فیروزه به وزیر اقتصاد: لزوم کمک‌رسانی به بخش تولید و تغییر معیار ارزش از سرمایه‌های راکد به سوی تولید همچنین لزوم حمایت از ۲۰۲۲ واحد تولیدی کشور

تذکر شهاب نادری نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر به وزیر نیرو: لزوم تامین آب شرب شهرستان ثلاث و اورامانات و روستاهای حومه

تذکر حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم، بهارستانبه رییس‌جمهور: علت عدم ایجاد رابطه تجاری متقابل بین کشورهای روسیه، چین، ترکیه و هند در منطقه آزاد فرودگاه امام خمینی همچنین لزوم حذف دلار از مبادلات تجاری. به وزیر دفاع: لزوم احداث بیمارستان ارتش در پرندک. به وزیر کشور: لزوم صدور دستور در خصوص ارتقاء شهر پرند به شهرستان

تذکر اقبال محمدیان نماینده مردم رامهرمز، رامشیر به وزیر نیرو: لزوم تامین آب شرب مناطق شهری و روستایی رامهرمز و رامشیر

تذکر حسن لطفی نماینده مردم رزن به وزیر نیرو: علت بی‌توجهی به قانون توزیع عادلانه آب در سایر استانها

شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم رامسر به رییس‌جمهور: علت عدم اجرای بند (ج) آیین‌نامه اجرایی توسط بنیاد علوی

تذکر عین الله شریف پور نماینده مردم ماکو، چالدران، پلدشت، شوط به رییس جمهور و وزیر اقتصاد: علت عدم پرداخت حق عملیاتی کارکنان حوزه انتخابیه، همچنین در تذکری خطاب به رییس‌جمهور: لزوم پرداخت معوقات و پاداش پایان خدمت کارکنان آموزش و پرورش

تذکر حسین نیاز آذری نماینده مردم بابل به رییس‌ جمهور: لزوم تامین سوخت مورد نیاز کشاورزان بابلی. به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت: لزوم ساماندهی کود و نهاده‌های کشاورزی

تذکر سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان به رییس‌ جمهور: ضرورت اصلاح حکم حقوقی فرهنگیان استخدامی ماده ۲۸ ورودی ۱۳۹۶ مطابق با افزایش حقوق قانون بودجه ۹۸. به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت: ضرورت نظارت و جلوگیری از ایجاد بحران در صنعت نان در سراسر کشور و تحویل به موقع آرد به نانوایی‌ها. به رییس‌جمهور و وزیر جهاد کشاورزی: تسریع در جذب ناظران کشاورزی در سطح کشور. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

آمریکایی‌ها از ترس پهپاد ایرانی توهم می‌زنند

برنابرنا1 روز قبل
ایلناایلنا1 ساعت قبل
ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه با تأکید بر عدم تمایل به ورود به جنگ با ترکیه به رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات کل منطقه را درگیر جنگ خواهد کرد. به گزارش ایلنا به نقل از النشره، ائتلاف نیروهای دموکرات سوریه تأکید کرد که خواهان جنگ با ترکیه نیست اما به «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهوری این کشور هشدار داد که در صورت حمله به مناطق کردنشین در شرق فرات، آتش جنگ سراسر منطقه را فرا خواهد گرفت. «مظلوم عبدی»، ‌ فرمانده کل نیروهای دموکرات سوریه در مصاحبه با روزنامه کرد زبان «ازگو پلتیکا» در هلند اعلام کرد که شرایط کاملا فراهم است و نیروهایش آماده مقابله با تحریک‌­ها و توطئه­‌های دولت ترکیه هستند که نیروهای فراوانی را در مرزهای شمال سوریه بسیج کرده است. وی تأکید کرد که امکان ندارد حادثه «عفرین» در منطقه شرق فرات تکرار شود و ما هرگز اجازه نخواهیم داد چنین اتفاقی رخ دهد، اگر ارتش ترکیه قصد حمله به یکی از مناطق ما را داشته باشد، جنگ بزرگی برافروخته خواهد شد. عبدی گفت: ‌ «فرماندهی نیروهای دموکرات سوریه، کشورهای ائتلاف بین‌المللی علیه گروه تروریستی داعش از جمله آمریکا و فرانسه را در جریان تصمیم­‌های خود قرار داده است.» وی تأکید کرد که وقوع چنین جنگی قطعا به بروز درگیری داخلی دوم در سوریه منجر شده و تا خروج ترکیه ادامه خواهد داشت.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
وی اظهار کرد: این اظهارات نشان دهنده آن است که برجام یک توافق معقولی بوده است و زیاده خواهی آمریکا به جایی نمی‌رسد. رئیس دستگاه دیپلماسی ایران ادامه داد: اگر آقای ترامپ مایل است که شانس خودش را با این حرکت غلط دوباره امتحان کنه، می‌تونه مهمان ما باشد. اینستکسوزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره اینستکس هم اظهار کرد: بارها گفته‌ایم که اینستکس مقدمه‌ای برای اجرای تعههدات اتحادیه اروپا است. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ادامه داد: در نیکاراگوئه و بولیوی درباره همکاری‌های سیاسی و اقتصادی صحبت می‌کنیم. ما دوستان بسیار خوبی در آمریکای جنوبی و لاتین داریم و این کشورها شرکای سیاسی و اقتصادی جمهوری اسلامی بوده‌اند و الان هم همین ارتباطات هست.
ایلناایلنا22 ساعت قبل
پمپئو به تحریمهای جدید آمریکا علیه ایران واکنش نشان دادگزارش ایلنا، مایک پمپئو با انتشار پیامی در توئیتر در مورد تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران نوشت: به عنوان بخشی از فشار حداکثری آمریکا علیه ایران، آمریکا مجموعه‌ای از افراد و شرکت‌ها که در فراهم کردن مواد لازم برای برنامه‌ هسته‌ای ایران سهیم بودند را تحریم کرده است. وی مدعی شد: بزرگ‌ترین حامی تروریسم در جهان نباید به غنی‌سازی اورانیوم بپردازد.
فردا نیوزفردا نیوز23 ساعت قبل
چگونه بدهکار بانک سرمایه اعلام می‌کند که من داماد وزیر هستم، اما مرا با نام خودم محاکمه کنید؟ یا داماد یک مقام دولتی دیگر وقتی انتصابش رسانه‌ای شد، از سمتش استعفا داد؟ خبرگزاری فارس: بحث «دامادزاده‌ها» و «آقازاده‌ها» چندی پیش بسیار داغ و به موضوع جنجالی روز تبدیل شد؛ به ویژه در قضیه متهمان موسسات مالی پرونده البرز ایرانیان، ولیعصر، آرمان و فردوسی که متهم ردیف اول با نفوذی که از طریق پدر و پدر همسرش داشته، اعمال مجرمانه خود را انجام داده و تا امروز هم استاندار سابق ایلام و استاندار فعلی هرمزگان معلوم نیست چرا محاکمه نمی‌شوند؟ در همین زمینه، محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: متأسفانه واژه‌ای در کشور راه افتاد به نام آقازاده‌ها و سوءاستفاده‌هایی که صورت گرفت الان ما شاهدیم که بحث «دامادها» مطرح شده و به خصوص که در یک‌سری از بنگاه‌های اقتصادی و موسسات مالی موضوع داماد‌ها مطرح است. وی افزود: امیدواریم این بحث به زودی جمع شود و ضمن برخورد با جا‌هایی که تخلف یا خدای ناکرده جرمی صورت گرفته دیگر شاهد حضور داماد‌ها در عرصه سوءاستفاده و رانت‌خواری نباشیم. زاهدی در پاسخ به سوالی درباره داشتن درآمد‌های نجومی در اقشاری مثل پزشکان، ستاره‌های ورزشی و سینمایی یا صداوسیما از تبلیغات به صورت کلی تصریح کرد: یک بحثی که چند سال مطرح است به عنوان درآمد‌های نجومی، واقعیت این است که در کشور هنوز مقابله‌ای با درآمد‌های نجومی نشده است ما انتظار داریم هم دولت و هم مجلس و هم قوه قضاییه موضوع درآمد‌های نجومی را با «وحدت رویه» دنبال کنند. وی تأکید کرد: بهترین کار این است که در شورای هماهنگی اقتصادی که سران سه قوه حضور دارند در مورد «درآمد‌های نجومی» تصمیم‌گیری کنند. انشاءالله «عدالت اجتماعی» و «رفع تبعیض‌های اجتماعی» در بین حقوق بگیران همین طور در بین مردم صورت بگیرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین7 ساعت قبل
رئیس پژوهشکده آبزی‌پروری جنوب کشور خبر داد: پیام خوزستان - اهواز - رئیس پژوهشکده آبزی‌پروری جنوب کشور از برنامه‌ریزی سازمان شیلات برای استفاده از غذای کنسانتره و علوفه تازه به جای مواد شیمایی در تغذیه ماهیان خبر داد. سیمین دهقان مدیسه در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص استفاده از مواد شیمیایی برای تغذیه ماهیان پرورشی اظهار کرد: در برنامه‌ریزی‌های جدید شیلات در ترکیب گونه‌ها، عمدتا از گونه‌هایی استفاده می‌شود که با غذای کنسانتره و علوفه تازه تغذیه می‌شوند و در تغذیه این‌گونه ماهیان از مواد شیمیایی استفاده نمی‌شود. دهقان مدیسه بیان کرد: استفاده از کودهای ترکیبی آلی و معدنی (شیمیایی)، در ابتدا و طول دوره پرورش و برای غنی‌سازی آب و بهبود کیفیت مواد غذایی و رشد جوامع پلانکتونی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در بدن آبزی با تغییر ماهیت به عنوان منبع پروتئینی مورد تغذیه ماهیان قرار می‌گیرد و این عمل جزئی از روش جهانی آبزی‌پروری گرمابی است. رئیس پژوهشکده آبزی‌پروری جنوب کشور تصریح کرد: اگر ابهاماتی در این خصوص وجود دارد باید به شکل مستقیم و با انجام پیگیری‌ها و آزمایش‌های مربوطه مشخص شود و اظهارنظر در خصوص مصرف مواد غیراستاندارد و خارج از پروتکل‌های آبزی‌پروری و بهداشتی نیازمند مستندات علمی است. وی افزود: مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور با اجرای طرح اصلاح نژاد کپور و به گزینی نمونه‌های برتر جمعیت‌های مختلف در صدد انتخاب مناسب‌ترین لاین از نظر رشد و مقاومت به بیماری است که مستلزم کار طولانی و مستمر اصلاح نژادی است و افزایش رشد با استفاده از صفات ژنتیکی مرتبط با آن امکان‌پذیر خواهد بود.

اخبار بیشتر