محتوای جلسه علنی امروز مجلس و انتخاب رییس کمیسیون امنیت ملی
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

محتوای جلسه علنی امروز مجلس و انتخاب رییس کمیسیون امنیت ملی

تشکیل کارگروه مشترک دولت و مجلس برای ساماندهی کنکور

تسنیمخبرگزاری تسنیم
تشکیل کارگروه مشترک دولت و مجلس برای ساماندهی کنکور
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تشکیل کارگروه مشترک دولت و پارلمان برای ساماندهی کنکور خبر داد.

- اخبار سیاسی -

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نشست عصر امروز این کمیسیون، گفت: در بخش جلسه امروز وزیر علوم حضور یافت و درباره بحث ساماندهی کنکور بحث و تبادل و نظر شد.

وی با بیان اینکه یکبار باید برای همیشه تکلیف کنکور را در کشور مشخص کنیم، افزود: قرار شد کارگروهی بین مجلس و برخی وزارتخانه‌ها در این زمینه تشکیل شود و درباره مباحث اصلی کنکور جمعه‌بندی را انجام دهند و سپس تصمیماتی در این زمینه اتخاذ کنیم.

نماینده مردم محلات در مجلس با اعلام اینکه در بخش دوم جلسه سرپرست وزارت آموزش و پرورش و همچنین وزیر ارتباطات برای بحث هوشمندسازی مدارس حضور یافتند، اظهارداشت: جمع‌بندی این بحث این شد که تا دو هفته آینده تفاهم‌نامه‌ای بین این دو وزارتخانه به امضا برسد تا مصوبه‌ای که مجلس در زمینه هوشمندسازی مدارس داشته اجرایی شود.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: در بحث هوشمندسازی مدارس سازمان برنامه و بودجه نیز آئیین‌نامه‌های مربوطه‌ را تدوین کند و سهم وزارتخانه‌های دخیل در این موضوع را مشخص کند.

خواندن خبر در سایت منبع

نماینده مجلس: اعاده اموال نامشروع مسئولان قانونی شد

ایرناخبرگزاری ایرنا
نماینده مجلس: اعاده اموال نامشروع مسئولان قانونی شد
همدان- ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز /یکشنبه/ با تصویب کلیات طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان و نحوه اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی، این روند به صورت قانونی طی می شود.

محمد کاظمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: سال ۶۳ قانونی با عنوان قانون نحوه اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی در مجلس تصویب شد که این قانون در مورد اموال و دارایی وابستگان قبل از انقلاب بود و برای آن افراد اجرا می‌شد.

وی افزود: بر اساس اصل ۴۹ قانون اساسی دولت موظف است اموال و ثروت‌های ناشی از غصب، رشوه، قمار، اختلاس، سو استفاده از مقاطعه کاری و معاملات دولتی و سایر موارد نامشروع را گرفته و به صاحبان حق برگرداند و در صورت مشخص نبودن افراد، این دارایی‌ها را به بیت المال بدهد.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس دهم خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در سال‌های اخیر شاهد سو استفاده، رانت خواری و ویژه خواری برخی مسئولان کشوری در نظام جمهوری اسلامی بودیم، لازم بود در این زمینه اقدامات جدی انجام و قانونی تصویب شود.

کاظمی ادامه داد: در همین راستا با تصویب کلیات طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در مجلس و الحاق برخی مواد این قانون به قانون نحوه اجرای اصل ۴۹، پیشنهاد شد که این قانون در مورد مسئولان جمهوری اسلامی نیز اعمال شود.

وی گفت: طبق این قانون اگر هر یک از مسئولان اموالشان در مظان این بود که از طریق سو استفاده از موقعیت به دست آمده و مشروع نیست، دستگاه قضائی می‌تواند ورود کند و پس از تحقیق اگر حکم به نامشروع بودن اموال داد، باید به بیت المال برگردد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تاکنون در این راستا پرونده‌هایی در دستگاه قضائی تشکیل شده و در حال رسیدگی است، اما قضات قانون محکمی را برای استناد نداشتند و تنها از کلیات قانون نحوه اجرای اصل ۴۹ استفاده می‌کردند.

کاظمی تاکید کرد: در طرحی که امروز در مجلس به تصویب رسید، پیش بینی شده است که مسئولان امنیتی و انتظامی بتوانند اطلاعات را در مورد اموال نامشروع جمع آوری و به دادستان کل کشور ارائه دهند.

وی ادامه داد: در همین رابطه دادستان کل کشور در راستای اجرای این قانون پرونده قضائی تشکیل داده و با دعوت از مسئول مورد نظر و انجام تحقیق‌های مورد نیاز، دادگاه می‌تواند حکم استرداد اموال نامشروع صادر کند.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس دهم درباره نحوه اجرای این قانون گفت: پس از اینکه طرح به تأیید شورای نگهبان برسد، به قوه قضائیه ابلاغ و اجرایی می‌شود.

کاظمی با اشاره به حساسیت این قانون در نحوه رسیدگی به پرونده‌ها تاکید کرد: قوه قضائیه باید ساز و کار قوی و کارشناسی را برای اجرای این قانون تدارک کند.

وی خاطرنشان کرد: اصل بر محترم بودن مالکیت و برائت است و اصل بر این است که اگر فردی مالی دارد از طریق قانونی و حلال به دست آورد، مگر اینکه مستنداتی قوی به دست آید که این مال از طریق نامشروع بوده است و روند قانونی باید طی شود.

کاظمی گفت: قضاتی که می‌خواهند به این حوزه ورود پیدا کنند و اینگونه پرونده‌ها را رسیدگی کنند، باید افرادی باتجربه و مسلط به امور باشند، چراکه آبروی افراد در درجه اهمیت بالایی است.

به گزارش ایرنا، نمایندگان‬ مجلس‬ شورای‬ اسلامی‬ در جلسه علنی امروز / ‏یکشنبه / ‏و در جریان بررسی کلیات طرح یک فوریت اعاده اموال نامشروع و نحوه اجرای اصل ۴۹ قانون اساسی، از مجموع ۲۲۹ نماینده حاضر، با ۱۷۱ رأی موافق، ۱۵ رأی مخالف و هفت رأی ممتنع با کلیات این طرح موافقت کردند.

این طرح ۱۲ ماده دارد.

۷۵۲۸/‏۲۰۸۷

خواندن خبر در سایت منبع

آنچه درباره افزایش حقوق ابلاغ شده، مصوب مجلس نیست

مهرخبرگزاری مهر
آنچه درباره افزایش حقوق ابلاغ شده، مصوب مجلس نیست
نماینده مردم همدان در مجلس از اجرایی نشدن مصوبه قانونی مجلس درباره افزایش حقوق از سوی دولت انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمید رضا حاجی بابایی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: وظیفه نمایندگی قائم به فرد است و قابل واگذاری به دیگری نیست و مجلس نمی‌تواند اختیارات قانون گذاری را به شخص یا هیاتی واگذار کند.

وی افزود: مجلس بند ی تبصره ۱۲ قانون بودجه را مصوب کرد که به موجب آن افزایش ۴۰۰ هزار تومانی به اضافه ۱۰ درصد حقوق را برای کلیه کارکنان بازنشسته و شاغل لشکری و کشوری در نظر گرفته بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: در جلساتی که هیئت رئیسه برای این موضوع تشکیل داد و نماینده دولت نیز حضور داشت پرسیدیم که چرا این قانون را طوری اجرا کردید که یک نفر پنج یا چهار میلیون تومان افزایش حقوق پیدا کرد.

حاجی بابایی گفت: نماینده دولت مدعی بود به ما قانونی ابلاغ شده که اجازه داده ما هرچه دلمان خواست انجام دهیم.

وی گفت: این متن بدون آنکه در صحن علنی مجلس قرائت و رأی گیری شود به دولت ابلاغ شده؛ لذا اگر سندی وجود دارد آن را ارائه دهند.

مسعود پزشکیان در پاسخ به تذکر وی، گفت: کمیته‌ای از سوی هیئت رئیسه مجلس مامور شده که مسئله را رسیدگی کند.

خواندن خبر در سایت منبع

«ذوالنور» رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شد

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
«ذوالنور» رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شد
مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در آخرین سال کاری دوره دهم شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، انتخابات هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز پس از کش و قوس‌های فراوان برگزار شد و در نهایت ذوالنور بر کرسی ریاست نشست.

قرار بود انتخابات هیات رئیسه این دوره کمیسیون، هفته گذشته برگزار شود که به دلیل تاخیر تعدادی از اعضای کمیسیون برای حضور در جلسه و به گفته رحیمی عضو این کمیسیون، آبستراکسیون تعدادی از اعضای این کمیسیون انتخابات به این هفته موکول شد.

کاندیداهای ریاست این کمیسیون فلاحت‌پیشه، ذوالنور، کواکبیان و بروجردی بودند که کواکبیان به نفع فلاحت‌پیشه و بروجردی به نفع ذوالنور انصراف داد، البته امروز خبرهایی از راهروی مجلس شورای اسلامی مبنی بر کاندیداتوری مجدد بروجردی آمد که او تاکید کرد که تصمیمی برای کاندیداتوری ندارد و معتقد است که حفظ انسجام کمیسیون از حضور افراد مهم‌تر است.

فلاحت‌پیشه کاندیدای مورد حمایت فراکسیون امید و ذوالنور کاندیدای مورد حمایت فراکسیون ولایی بود البته به نظر می‌رسد که همچون سایر انتخابات در ارکان مختلف مجلس شورای اسلامی، نقش نمایندگان عضو فراکسیون مستقلین در انتخاب هیات رئیسه کمیسیون امنیت تاثیرگذار بوده است.

سال گذشته فلاحت‌پیشه توانست بعد از ۱۴ سال ریاست بروجردی بر این کمیسیون -یعنی از مجالس هشتم، نهم در دو سال اول مجلس دهم- بر صندلی کمیسیون امنیت ملی تکیه زند، اما اعضای کمیسیون به فلاحت‌پیشه برای ادامه ریاست در آخرین سال کاری مجلس دهم اعتماد نکردند و ذوالنور جانشین او شد.

خواندن خبر در سایت منبع

تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،محمدعلی وکیلی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه، دوم تیرماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را بدین شرح قرائت کرد:

تذکر علی محمد مرادی نماینده مردم قروه، دهگلان به وزیر نیرو: علت کمبود و قطع آب شرب روستاهای بخش دلبران

تذکر رامین نورقلی‌پور نماینده مردم کردکوی، ترکمن، بندرگز، گمیشان به وزرای اقتصاد، جهادکشاورزی، راه و کشور: تسریع در پرداخت تسهیلات بلاعوض و مصوب و بازسازی زیرساخت‌های تخریب شده ناشی از سیلاب

تذکر محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو به وزیر جهادکشاورزی: لزوم بازنگری در صدور مجوز استفاده از پوشش‌های گیاهی گسترده در شرایط ترسالی برای جلوگیری از آتش‌سوزی در مراتع و جنگلها

تذکر زهرا سعیدی مبارکه نماینده مردم مبارکه به رییس‌ جمهور: توضیح علت عدم اجرای ضریب تعدیل حقوق فرهنگیان استان اصفهان ورودی سال ۱۳۹۳

تذکر حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر، میمه، برخوار به رییس‌ جمهور: جلوگیری از دریافت اجباری وجه از والدین دانش‌آموزان با وجود انکار. وزیر کشور: علت عدم صدور کارت ویژه برای موتورسیکلت‌ها. به وزیر نفت: توضیح درباره استخدام و بکارگیری افراد خاص در وزارت نفت و عدم تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران و فارغ‌التحصیلان دانشگاه نفت

تذکر هاجر چنارانی نماینده مردم نیشابور، فیروزه به وزیر اقتصاد: لزوم کمک‌رسانی به بخش تولید و تغییر معیار ارزش از سرمایه‌های راکد به سوی تولید همچنین لزوم حمایت از ۲۰۲۲ واحد تولیدی کشور

تذکر شهاب نادری نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر به وزیر نیرو: لزوم تامین آب شرب شهرستان ثلاث و اورامانات و روستاهای حومه

تذکر حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم، بهارستانبه رییس‌جمهور: علت عدم ایجاد رابطه تجاری متقابل بین کشورهای روسیه، چین، ترکیه و هند در منطقه آزاد فرودگاه امام خمینی همچنین لزوم حذف دلار از مبادلات تجاری. به وزیر دفاع: لزوم احداث بیمارستان ارتش در پرندک. به وزیر کشور: لزوم صدور دستور در خصوص ارتقاء شهر پرند به شهرستان

تذکر اقبال محمدیان نماینده مردم رامهرمز، رامشیر به وزیر نیرو: لزوم تامین آب شرب مناطق شهری و روستایی رامهرمز و رامشیر

تذکر حسن لطفی نماینده مردم رزن به وزیر نیرو: علت بی‌توجهی به قانون توزیع عادلانه آب در سایر استانها

شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم رامسر به رییس‌جمهور: علت عدم اجرای بند (ج) آیین‌نامه اجرایی توسط بنیاد علوی

تذکر عین الله شریف پور نماینده مردم ماکو، چالدران، پلدشت، شوط به رییس جمهور و وزیر اقتصاد: علت عدم پرداخت حق عملیاتی کارکنان حوزه انتخابیه، همچنین در تذکری خطاب به رییس‌جمهور: لزوم پرداخت معوقات و پاداش پایان خدمت کارکنان آموزش و پرورش

تذکر حسین نیاز آذری نماینده مردم بابل به رییس‌ جمهور: لزوم تامین سوخت مورد نیاز کشاورزان بابلی. به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت: لزوم ساماندهی کود و نهاده‌های کشاورزی

تذکر سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان به رییس‌ جمهور: ضرورت اصلاح حکم حقوقی فرهنگیان استخدامی ماده ۲۸ ورودی ۱۳۹۶ مطابق با افزایش حقوق قانون بودجه ۹۸. به وزرای جهاد کشاورزی و صنعت: ضرورت نظارت و جلوگیری از ایجاد بحران در صنعت نان در سراسر کشور و تحویل به موقع آرد به نانوایی‌ها. به رییس‌جمهور و وزیر جهاد کشاورزی: تسریع در جذب ناظران کشاورزی در سطح کشور. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین16 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۶ ریشتر صبح سه شنبه آغاجاری در خوزستان را لرزاند. به گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری کشور این زمین لرزه در ساعت ۸:۲۷ صبح امروز در عمق ۱۲ کیلومتری زمین در منطقه آغاجاری خوزستان به وقوع پیوست. به گفته مدیر کل مدیریت بحران خوزستان تا این لحظه خسارتی از این زمین لرزه گزارش نشده است. کیامرث حاجی زاده بیان کرد: در پی وقوع این زمین لرزه به فرمانداری‌های آغاجاری و بهبهان به منظور پیشگیری از هر گونه حادثه احتمالی آماده باش اعلام شد. شهرستان آغاجاری در جنوب شرقی استان خوزستان واقع شده است.
مهرمهر13 ساعت قبل
برخی دیگر از نامزدهای انتخاباتی اقدام به دعوت چهره‌های مشهور و معروف ورزشی به حوزه انتخابیه کرده بودند، به عنوان مثال فیروزکوه و دماوند، میزبان بهداد سلیمی، قهرمان جهان و المپیک و علی فتح اله زاده، مدیر عامل سابق استقلال برای حمایت از یک کاندیدای خاص بود. از بغض یک نامزد انتخاباتی تا ایجاد امیدواری به طرفداران توسط نامزدهای رد صلاحیت شدهدر حوزه انتخابیه پاکدشت، اما یکی از کاندیداهای انتخاباتی که در مراسمی کم جمعیت در حال سخنرانی بوده است، از آنچه وضعیت سخت اقتصادی مردم عنوان کرده است، بغض می‌کند و دقایقی با صدای بغض آلود سخنرانی کرده و سپس مطالب خود را به اتمام می‌رساند. در حوزه انتخابیه شهرستان‌های ورامین، پیشوا و قرچک نیز شاهد فعالیت برای حذف پوسترهای تبلیغاتی در محل‌های غیر مجاز هستیم، تعدادی از نامزدهای انتخاباتی در این حوزه نیز اقدام به برپایی ضیافت شام تبلیغاتی برخلاف تذکرات رئیس ستاد انتخابات استان تهران کرده‌اند و این روند ادامه دارد. تعدادی از کاندیداهای رد صلاحیت شده نیز همچنان جلسات انتخاباتی تشکیل داده و به طرفداران خود امیدواری می‌دهند، آنها معتقدند هنوز احتمال تأیید صلاحیتشان وجود دارد، با این حال اعلام کرده‌اند، که در صورت عدم تأیید صلاحیت از یکی از نامزدهای انتخاباتی حمایت خواهند کرد. کم‌تر از ۲ روز تا پایان تبلیغات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده است و در این میان هر نامزد انتخاباتی سعی در جذب رأی حداکثری و راهیابی به مجلس شورای اسلامی را دارد، اما باید قبل از هرچیز به پسوند «اسلامی» در نام مجلس دقت داشت و از شیوه‌های غیر اسلامی و غیر اخلاقی برای رسیدن به کرسی مکانی اسلامی پرهیز کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین16 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز – شهرستان آغاجاری در استان خوزستان صبح امروز با زلزله‌ای به قدرت ۳٫۶ ریشتر لرزید. به گزارش خبرنگار مهر، ساعت ۸:۲۷ امروز زلزله‌ای به قدرت ۳٫۶ ریشتر شهرستان آغاجاری در استان خوزستان را تکان داد. این زمین لرزه در طول جغرافیایی: ۴۹٫۹۶، عرض جغرافیایی: ۳۰٫۶۲ و عمق ۱۳ کیلومتر به وقوع پیوست. این زلزله در ۱۵ کیلومتری آغاجاری (خوزستان)، ۲۶ کیلومتری بهبهان (خوزستان)، ۲۹ کیلومتری امیدیه (خوزستان)، ۱۴۵ کیلومتری اهواز و ۱۵۶ کیلومتری یاسوج رخ داد. هنوز گزارشی از خسارت‌های این زمین لرزه مخابره نشده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین16 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - دبیر جمعیت نیروهای انقلاب اسلامی در کردستان حضور گسترده مردم در انتخابات را پشتوانه بسیار مهمی برای نظام اسلامی و مایه اقتدار کشور دانست و گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات آنقدر مهم است که رهبر معظم انقلاب آن را عامل بیمه شدن نظام در مقابل تهدیدات عنوان کرده‌اند. دبیر جمعیت نیروهای انقلاب اسلامی کردستان افزود: مردم نظام را دوست دارند و قدرشناس انسان‌های مخلص و کسانی هستند که امنیت کشور را ایجاد کرده‌اند که این مهم به خوبی در مناسبت‌های مختلف با حضور گسترده اقشار به نمایش گذاشته شده است. حسین‌پناهی به ترفندهای شیطانی دشمنان برای تحریم و تضعیف نظام اشاره کرد و یادآور شد: امروز ناکارآمدی برخی مدیران وجود دارد اما تلاش و زحمات تعداد زیادی از دستگاه‌ها و مسوولان نیز باعث حضور گسترده مردم در ماراتن انتخابات می‌شود پس باید قدردان مدیرانی بود که زمینه مشارکت را بیشتر می‌کنند. حسین‌پناهی تاکید کرد: تمام دنیا به عظمت و اقتدار نظام اسلامی پی برده‌اند و شهادت سردار سلیمانی و شرکت گسترده مردم در تشییع پیکر مطهرش این شهید، نشان از انقلابی بودن و پشتیبانی ملت از نظام اسلامی است. یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفند در کشور برگزار می‌شود.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین15 ساعت قبل
پیام خوزستان - اهواز - زلزله‌ای به بزرگی ۳٫۶ ریشتر صبح سه شنبه آغاجاری در خوزستان را لرزاند. به گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه نگاری کشور این زمین لرزه در ساعت ۸:۲۷ صبح امروز در عمق ۱۲ کیلومتری زمین در منطقه آغاجاری خوزستان به وقوع پیوست. به گفته مدیر کل مدیریت بحران خوزستان تا این لحظه خسارتی از این زمین لرزه گزارش نشده است. کیامرث حاجی زاده بیان کرد: در پی وقوع این زمین لرزه به فرمانداری‌های آغاجاری و بهبهان به منظور پیشگیری از هر گونه حادثه احتمالی آماده باش اعلام شد. شهرستان آغاجاری در جنوب شرقی استان خوزستان واقع شده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین16 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج از جمع آوری تبلیغات غیرمجازکاندیدادهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از سطح شهر با حکم مراجع قضایی خبر داد. شرمین شریفی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال ۳۰ نقطه از سطح شهر جهت تبلیغات کاندیداها در نظرگرفته شد و با نصب داربست و بنر امکان تبلیغ مناسب در اختیار همه کاندیداها قرار گرفت. وی افزود: کاندیداها فقط مجاز هستند در نقاطی که این سازمان در سطح شهر به استناد ماده ۵۲ قانون تبلیغات مجلس شورای اسلامی تعیین کرده، نسبت به تبلیغات خود اقدام کنند در غیر این صورت تبلیغات آنها جمع آوری خواهد شد. استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است، (حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مرویان و سروآباد یک نماینده) است. برچسب‌هامجلس شورای اسلامی کردستان شهرداری سنندج تبلیغات انتخاباتی

اخبار بیشتر