بازبینی وعده‌ها و فعالیت‌های اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

بازبینی وعده‌ها و فعالیت‌های اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور

جهانگیری آئین نامه توزیع قیر رایگان را ابلاغ کرد

موجخبرگزاری موج
جهانگیری آئین نامه توزیع قیر رایگان را ابلاغ کرد
آیین نامه نحوه توزیع قیر رایگان توسط اسحاق جهانگیری به وزرای دستگاه‌های اجرای مربوطه ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری موج، اسحاق جهانگیریمعاون اول رئیس جمهور مصوبه هیئت دولت در خصوص آیین نامه نحوه توزیع قیر رایگان را به دستگاه‌های اجرایی مربوطه ابلاغ کرد.

در این آیین نامه آمده که وزارت نفت می‌بایست در سال جاری تا سقف ۶ هزار میلیارد تومان از محل دریافتی‌های خود بابت سهم دولت از فروش میعانات گازی و نفت خام به پالایشگاه‌های داخلی طبق زمان بندی خاصی به حساب خزانه داری کل واریز کند. خزانه داری نیز مراتب را به سازمان برنامه و بودجه اعلام می‌کند.

بر اساس این زمان بندی، وزارت نفت باید در ماه‌های اردیبهشت، خرداد، تیر، مهر و آبان در هر ماه ۶۰۰ میلیارد تومان، در مرداد و شهریور ۶۵۰ میلیارد تومان، آذر و دی ۵۰۰ میلیارد تومان و بهمن و اسفند نیز هر کدام ۳۵۰ میلیارد تومان به حساب خزانه داری کل واریز کند.

بر اساس این مصوبه وزارت نفت از قیمت گذاری قیر بر اساس مواد اولیه آن منع شده و تعیین قیمت قیر صرفا از طریق سازوکار بورس کالا انجام می‌شود.

جهانگیری آئین نامه توزیع قیر رایگان را ابلاغ کرد - 6جهانگیری آئین نامه توزیع قیر رایگان را ابلاغ کرد - 7

گفتنی است مناطق سیل‌زده در دریافت سهم قیر رایگان از شاخص جداگانه‌ای تبعیت می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

جهانگیری مصوبه تقسیمات کشوری در آذربایجان شرقی را ابلاغ کرد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
جهانگیری مصوبه تقسیمات کشوری در آذربایجان شرقی را ابلاغ کرد
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری مصوبه تبدیل روستای علیشاه به شهر در استان آذربایجان شرقی را برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ کرد.

اعتمادآنلاین| هیات وزیران در جلسه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ با اصلاح تقسیمات کشوری در استان آذربایجان شرقی و تبدیل روستای علیشاه از توابع دهستان سیس بخش مرکزی شهرستان شبستر به شهر علیشاه موافقت کرد.

براساس این مصوبه، روستای علیشاه دهستان سیس بخش مرکزی شهرستان شبستر در استان آذربایجان شرقی، به شهر تبدیل و به عنوان شهر علیشاه شناخته می‌شود.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

ارجاع دستور جهانگیری برای کمک به مترو به بانک مرکزی

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز
ارجاع دستور جهانگیری برای کمک به مترو به بانک مرکزی
جهانگیری در خصوص دستور جهانگیری به سازمان مدیریت برنامه و بانک‌ها برای تسهیل در امر استفاده از فاینانس برای متروی تهران گفت: این دستور به سازمان مدیریت و بانک مرکزی رفته و باید از این پس شهرداری تهران پیگیری کند تا به نتیجه برسد.

به گزارش افکارنیوز،

محسن هاشمی در حاشیه جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: امروز بحث اساسنامه‌های تیپ سازمان‌های شهرداری را بررسی کردیم زیرا سال گذشته اساسنامه‌ها تصویب شد اما با پیشنهادات وزارت کشور برای تغییرات مواجه شدیم.

اخبار اجتماعی- وی گفت: بیشتر بحث تغییرات عبارتی بود چون وزارت کشور اساسنامه‌های کل کشور را زیر نظر دارد و برای آنکه یک هماهنگی بشود این ایرادات گرفته شده بود.

هاشمی گفت: برخی دوستان پیشنهاد داده بودند که برای مدیرعاملی و هیأت مدیره باید از نیروهای با تجربه استفاده کنیم در صورتی که برخی هم نظرشان این بود که از هر جایی بتوان نیروهایی را استفاده کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص چابک‌سازی و کوچک‌تر شدن شهرداری تهران نیز گفت: پیشنهاداتی برای کوچک‌سازی شهرداری به ما رسیده است اما هنوز تصمیم‌گیری نشده است.

وی در خصوص دستور جهانگیری به سازمان مدیریت برنامه و بانک‌ها برای تسهیل در امر استفاده از فاینانس برای متروی تهران گفت: این دستور به سازمان مدیریت و بانک مرکزی رفته و باید از این پس شهرداری تهران پیگیری کند تا به نتیجه برسد.

محسن هاشمی در خصوص تجمع رانندگان مینی‌بوس‌های پلاک عمومی گفت: پورسیدآقایی به ما قول‌هایی داده است تا این موضوع برطرف شود.

وی در پاسخ به این سوال که شهردار تهران قول دادند هر ماه یک ایستگاه مترو افتتاح کنند گفت: ایشان قول ندادند، گفتند اگر پول بدهید این اتفاق می‌افتد.

محسن هاشمی گفت: ما امروز در حوزه تجهیزات مترو با مشکلاتی مواجه هستیم و‌ کمبودهایی داریم.

وی افزود: اولین واگن‌ها بیش از یک میلیون کیلومتر حرکت کرده‌اند و باید این‌ها اورهال شود و پس از بازسازی و اورهال مجدد به خط باز خواهند گشت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص تاریخ برگزاری انتخابات شورایاری‌ها هم گفت: براساس تصویب باید ظرف یک ماه این انتخابات به نتیجه برسد و تا آخر تیر یا اول مرداد باید انتخابات به نتیجه رسیده باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟!

الفخبرگزاری الف
جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟!

مشکلات و نابسامانی‌های اقتصادی امروز جامعه کم نیست و به اذعان مسئولین دولتی وضعیت معیشت مردم در تنگا قرار گرفته و فشار سختی بر روی مردم قرار دارد و آقایان در جلسات رسمی قول داده و می‌گویند مشکلات حل می‌شود! در این بین چه بازار و چه کوچه و خیابان و محل کار، یک سوال مطرح است و آن اینکه چه زمانی قرار است وعده‌ دادن دولتی‌ها پایان یابد و اقدام آن‌ها را شاهد باشیم؛ اینکه وضعیت خوبی که بارها از آن سخن گفته‌اند و می‌گویند چه موقعی به واقعیت می‌پیوندد.

در این چندسالی که از دولت تدبیر و امید می‌گذرد روحانی و جهانگیری به عنوان مسئولین اصلی، بارها دم از آینده روشن و قول روزهای خوب اقتصادی داده‌اند، اما حال این روزهای اقتصاد حاکی از ناکارآمدی و بی‌برنامگی دولت دارد و از حامیان تا منتقدان دولت بر این موضوع اتفاق نظر دارند و چندین بار به ناتوانی دولت اعتراف کرده‌اند؛ حتی خیلی از حامیان آن‌ها با دیدن عملی نشدن وعده‌های انتخاباتی و اظهارات دولتی‌ها از حمایتشان پشیمان شده‌اند؛ در کنار این‌ها اما دولت مورد حمایت اصلاح‌طلبان به نظر برنامه‌ای برای بهبود این وضعیت ندارد و هر روز شاهد جابه‌جایی قیمت‌‌ها هستیم و در کنار افزایش قیمت کالاهای اساسی، شاهد کاهش قدرت خرید مردم هستیم.

اظهارات، نظرسنجی‌ها و وعده‌های روحانی که برای مردم روشن است؛ لیکن شاید در این بین مرور اظهارات شخص جهانگیری که بارها وعده و وعید به مردم داده‌اند و فقط حرف زده‌اند؛ آن هم به عنوان معاون اول شخص رئیس‌جمهور، رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کاندیدای پوششی در انتخابات ۹۶؛ برای مردم جالب باشد تا ببینند کدام یک از این حرف‌ها به واقعیت پیوسته و عملی شده است:

وعده‌های هر ساله اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهوری

در سال ۹۲: آثار مثبت سیاست‌های اقتصادی دولت بر وضعیت معیشت مردم از سال بعد مشاهده خواهد شد.

در سال ۹۳: در سال آینده بخش قابل توجهی از موانع تولید برطرف خواهد شد. رونق اقتصادی برنامه اصلی‌ است.

در سال ۹۴: سال ۹۵ یکی از بهترین سال‌های رونق اقتصادی خواهد بود.

در سال ۹۵: در سال ۹۶ باید برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال تلاش کنیم.

در سال ۹۶: از اوایل سال ۹۷ با رویکرد جدیدی به موضوع مفاسد وارد خواهم شود.

‏در سال ۹۷: عده‌ای به دنبال زدن جیب مردم هستند، ادبشان میکنیم! / اقتصاد کشور به ثبات خواهد رسید و شاخص‌های اقتصادی دوباره مثبت میشود. / دوره سخت اقتصادی تا پایان سال۹۷ به اتمام می‌رسد.

و آخرین اظهارت امیددار ایشان (سال ۹۸) که چند روز قبل گفته است: اقتصاد کشور در سال ۹۸ با مشکلات جدیدی روبرو شده و زندگی مردم تحت فشار قرار دارد! و در ادامه اعلام می‌کنند: معیشت مردم، رونق تولید و ایجاد اشتغال مهم‌ترین اولویت‌های اقتصادی دولت در سال ۹۸ هستند. / باید نشان دهیم که مرد روزهای سخت و شرایط پیچیده‌ایم.!

جهانگیری و فریب مردم؛ چرا معاون رئیس‌جمهور جامعه را سرکار می‌گذارد؟! - 13

حال سوال اینجاست؛ کدام یک از این حرف‌ها و قول‌ها به مردم عملی شد؟ وضعیت اقتصادی امروز که به گفته بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان بخشی کوچکی از آن بر گردن تحریم‌ها بوده و بخش بسیاری از آن به‌خاطر عملکرد غلط و ناکارآمدی مسئولان اجرایی و گره زدن مشکلات اقتصادی به خارج است.

سوال دیگر اینکه چرا آقای جهانگیری به وعده‌هایشان عمل نمی‌کنند؟! آیا مردم را با شعار و حرف فریب داده و سرکار گذاشته‌اند؟ آن حرارتی که در قول دادن به مردم در مناظره‌ها داشتند، چه شد؟ آیا سفره مردم بزرگتر شده است؛ آیا چرخ سانتریفیوژ و چرخ زندگی مردم باهم می‌چرخند؟

شخص آقایان جهانگیری و روحانی اگر پاسخی برای مردم ندارند پس حداقل کمتر وعده داده و بیشتر عمل کنند. و البته لازم است یک بار وعده‌هایی که در ایام انتخابات دادند را بازخوانی کنند، شاید فراموش کرده‌اند.

گوش مردم از حرف پر است، آن‌ها دغدغه هزینه‌های زندگی‌شان را دارند. ملت امروز ایران همان‌طور که خود آقایان اعتراف می‌کنند؛ درگیر مشکلات معیشتی و گرانی‌ها هستند و با پوست و گوشت خود حس می‌کنند که سفره‌شان از ماه‌ها و سال‌های قبل کوچک‌تر شده است، اما نجابت کرده و تحمل می‌کنند.

مردم، امروز منتظرند تا اقدامی مثبت و قابل لمس از سوی دولتمردان برای برطرف کردن نابسامانی‌ها ببینند؛ این حرف‌ها که وضعیت از سال بعد و ماه‌های آینده خوب می‌شود نه تنها دردی را دوا نمی‌کند که نمکی بر زخم‌هاست و در بین مردم با موجی از حرف‌های تند مواجهه می‌شود.

نکته اینجاست که اکنون دیگر سال ۹۲ و ۹۶ و زمان انتخابات نیست که دولتمردان با وعده‌ها و اظهارنظرهای پوپولیستی بتوانند مردم را به سمت خود بکشانند و جامعه را اقناع کنند تا همچنان در قدرت بمانند؛ چندسالی کوتاه از عمر دولت امید باقی مانده و دیگر

وقت دادن وعده‌های تکراری نیست، بلکه روز تحقق وعده‌هاست. هرچند کارنامه دولت‌های یازدهم و دوازدهم نشان می‌دهد تیم روحانی - جهانگیری در آزمون مملکت‌داری نمره قبولی نگرفته و نوکر خوبی برای مردم نبوده‌اند....

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

واقعا مردمی باشید

مهرمهر14 ساعت قبل

کلیپی از شلیک موشک فاتح ۱۱۰

مهرمهر1 روز قبل
در تیرماه ۱۳۹۷ یک گروهک تروریستی از دموکرات‌های کردستان عراق به پاسگاه مرزی ایران در مریوان حمله کردند که منجر به شهادت ۱۰ مرزبان شد که چندی بعد سپاه پاسداران پاسخی دندان شکن به آنها داد.

بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کردبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کرد.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند. شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم‌های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است. آمریکا اخیرا محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است. یک خریدار محصولات شیمیایی هم به رویترز گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. طبق این گزارش، کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.
الفالف1 روز قبل
جواد افشار کارگردان سریال گاندو نیز درباره تحریم مالی صداوسیما گفت: اگر قرار است کسی تحریم شود ما هستیم نه افرادی که هیچ نقشی نداشتند. در سریال گاندو، مایکل هاشمیان به عنوان یک روزنامه نگار ایرانی- آمریکایی سوژه اصلی داستان است. بر اساس نظرسنجی‌های صدا و سیما، سریال گاندو در زمان پخس پربیننده‌ترین سریال تلویزیون بوده است. در بخشی از این جوابیه آمده بود: جناب آقای واعظی؛ سریال «گاندو» توهم و تخیل نیست. سریال «گاندو» صدای در گلو مانده مردم ایران است.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ قدیری ابیانه با اشاره به سایت بدهی لحظه‌ای امریکا افزود: بدهی دولت فدرال امریکا حدود ۲۲ تریلیون دلار معادل ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است، جمع بدهی دولت، شرکت‌ها و مردم امریکا نیز حدود ۷۲ تریلیون دلار معادل هزار و ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است. سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه امریکا در حال سقوط است، گفت: ​ از نظر توزیع ثروت هم اکنون ۳ نفر بیش از نیمی از جمعیت امریکا ثروت دارند. امریکا ۳۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد که این ۳ نفر بیش از ۱۶۰ میلیون نفر ثروت دارند. قدیری ابیانه با بیان اینکه هرچند اقتصاد امریکا بزرگ است، اما میزان بدهی امریکا به اندازه اقتصادش خیلی بزرگ‌تر است، گفت: این امر برای اقتصاد امریکا بسیار شکننده است. یک زمانی بیش از ۴۰ درصد اقتصاد جهان در دست امریکا بود، اما اکنون میزان اقتصاد امریکا به زیر ۱۵ درصد رسیده است.

اخبار بیشتر