اخبار تازه محیط‌زیستی و توصیه‌هایی برای دو روز آینده
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

اخبار تازه محیط‌زیستی و توصیه‌هایی برای دو روز آینده

توصیه‌های محیط زیست برای دو روز آینده

ایسناخبرگزاری ایسنا
توصیه‌های محیط زیست برای دو روز آینده
براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران منتهی به ساعت ۸ امروز (۲ تیر) متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته در ایستگاه‌های شهر تهران ۱۰۷ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

به گزارش ایسنا، محمد رستگاری - معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران - با اشاره به اینکه بالاترین شاخص آلودگی با عدد ۱۲۶ مربوط به ایستگاه پیروزی در منطقه ۱۳ بود، اظهارکرد: بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی استان تهران، طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه (۳ و ۴ تیر) در پاره‌ای نقاط بخصوص جنوب و غرب استان شاهد وزش باد شدید و احتمال گردوخاک خواهیم بود.

معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران در ادامه به رعایت توصیه‌های زیست محیطی توسط شهروندان طی فردا و پس فردا (۳ و ۴ تیر) اشاره کرد و گفت: شهروندان از هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود، از جمله روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری، عمرانی و مانند آن خودداری کنند.

وی ادامه داد: بیماران قلبی و ریوی مبتلا به آسم از انجام فعالیت‌های بدنی به‌خصوص در فضای باز و از خروج غیرضروری از منزل خودداری کنند.

بر اساس گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران در پایان تصریح کرد: رعایت الگوی مصرف سوخت و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و استفاده از وسایل حمل و نقل همگانی، دقت هنگام سوختگیری در جایگاه‌ها و جلوگیری از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها از جمله موضوعاتی است که شهروندان باید مد نظر قرار دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

رئیس سازمان شیلات: سازمان حفاظت محیط زیست با پرورش ماهی تیلاپیا در ۴ استان موافقت کرد‌

تسنیمخبرگزاری تسنیم
رئیس سازمان شیلات: سازمان حفاظت محیط زیست با پرورش ماهی تیلاپیا در ۴ استان موافقت کرد‌
رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه پرورش ماهی تیلاپیا‌ به دلیل محدودیت‌های محیط زیستی در داخل کشور دیر شروع کشد، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست با پرورش ماهی تیلاپیا در ۴ استان موافقت کرد‌.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، نبی‌الله خون‌میرزایی پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاح مجتمع گردشگری و تفریحی شوکت آباد بیرجند اظهار داشت: اقلیم خراسان جنوبی دارای تنوع و دارای درجات مختلفی از آب است که متناسب با دما و شوری آب می‌توان گونه‌های مختلفی را در این منطقه پرورش دارد.

وی افزود: برخلاف گذشته نگاه در فعایت‌های شیلایی این نیست که حتما یک فعالیتی منتزع از سایر فعالیت‌ها انجام شود بلکه فعالیت‌های شیلاتی امروز در تلفیق سایر فعالیت‌ها از جمله گردشگری و زراعی و باغبانی قابل تعریف و انجام است.

رئیس سازمان شیلات ایران بیان کرد: هرکجا ظرفیت آبی وجود داشته باشد چون آبزیان آب چندانی مصرف نمی‌کنند و آب به عنوان محیط زندگی آنان مطرح است می‌توان محیط زندگی را برای رشد آبزیان تامین کرد و آب مازاد را به سایر مصارف زراعی، باغی و فعالیت‌های تفریحی اختصاص داد.

میرزایی با اشاره به فعالیت‌های شیلاتی در خراسان جنوبی تصریح کرد: فعالیت‌های تلفیقی شیلاتی با سایر فعالیت‌ها در استان خراسان جنوبی کاملا قابل اجرا و اقتصادی است.

وی خاطرنشان کرد: استان خراسان جنوبی خوشبختانه به عنوان یکی از چهار استان پایلوت و فعالیت‌های تجاری پرورش ماهی تیلاپیا در کشور تعریف شده است.

رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه این مزیت نسبی تنها در این ۴ استان توسط سازمان محیط زیست موافقت شده است، یادآور شد: در این راستا ظرفیت بالقوه‌ای برای این فعالیت منحصر به فرد در استان فراهم است.

میرزایی با اشاره به اینکه برای سایر فعالیت‌های شیلاتی نیز استان مستعد است و هیچگونه محدودیتی وجود ندارد اظهار داشت: به طور کلی در ۴۰ سالگی انقلاب میزان تولیدات شیلات کشور نسبت به سال ۱۳۵۷، ۴۰ برابر شده است.

وی افزود: عمده این فعالیتی که در کشور صورت گرفته امروز دانش آن بومی بوده و تربیت نیروی انسانی در کشور صورت گرفته و افق پیش رو در سال ۱۳۹۸ و افق ۱۴۰۰ برای فعالیت‌های شیلاتی بسیار بهتر از چیزی است که تا به امروز اتفاق افتاده است.

رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه در تولید بعضی از فعالیت‌های شیلاتی مانند ماهی قزل‌آلای سردابی در آب شیرین در رتبه اول جهانی هستیم گفت: در برخی از فعالیت‌ها مانند تیلاپیا کار را در سال‌های اخیر آغاز کرده‌ایم و در سید فراساحل نیز در غرب اقیانوس هند ناوگان ایران رتبه اول منطقه را در دست دارند.

میرزایی با اشاره به اینکه کشور ایران در کل اقیانوس هند رتبه دوم صید را در اختیار دارد بیان کرد: افق جدیدی پیش روی فعالیت‌های شیلاتی باز شده است بنابراین در سال ۹۸ و چشم انداز ۱۴۰۰ از آنچه برنامه برای تولیدات جدید پیش‌بینی شده بود فراتر رفته‌ایم.

وی با بیان اینکه یکی از چهار استان پایلوت پرورش تیلا پیا در کشور است یادآور شد: امروز با سرمایه گذاری لازمی که صورت گرفته کار آغاز می‌شود.

رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه خراسان جنوبی ظرفیت‌های خوبی دارد تصریح کرد: پرورش ماهی تیلاپیا را به دلیل محدودیت‌های محیط زیستی در داخل کشور دیر شروع کردیم اما خوشبختانه سازمان حفاظت محیط زیست با این ۴ استان موافقت کرده و مشکل فنی و تکنیکی در سر راه کار نیست و در هیچ جای کار به لحاظ فنی و تکنیکی مشکلی نداریم.

خواندن خبر در سایت منبع

وقوع آتش‌سوزی در ۴۰۰ هکتار مناطق محیط‌زیستی از ابتدای امسال

ایرناخبرگزاری ایرنا
وقوع آتش‌سوزی در ۴۰۰ هکتار مناطق محیط‌زیستی از ابتدای امسال
تهران- ایرنا- از ابتدای امسال تاکنون حدود ۴۰۰ هکتار از مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست در ۱۴ استان دچار آتش‌سوزی شد که بیشترین آتش‌سوزی را به ترتیب استان‌های کهلگیلویه و بویراحمد و تهران داشتند.

با گرم شدن هوا، هیولای آتش به جان جنگل‌ها و مراتع کشور افتاده است، با وجود اینکه کشورمان از نظر جغرافیایی در بخش خشک و نیمه خشک قاره آسیا قرار دارد اما به دلیل دارا بودن آب و هوای چهار فصل در مناطق مختلف، از محیط زیستی بسیار غنی برخوردار است. از این رو برای حفاظت از زیست‌بوم‌های ارزشمند در طبیعت، بر اساس معیارها و تعاریف جهانی، سازمان حفاظت محیط زیست، کشور را به چهار طبقه کلی محیط زیستی شامل پارک‌های ملی، آثار طبیعی ملی، منطقه حفاظت شده و پناهگاه حیات‌وحش تقسیم کرده که تحت حفاظت همین سازمان نیز قرار دارد.

با این تعریف اکنون حدود ۱۷ میلیون هکتار یعنی ۱۱ درصد از وسعت خاک کشور جزو مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست است که بر این اساس اکنون ۲۲ پارک ملی، ۲۰ اثر طبیعی ملی، ۹۳ منطقه حفاظت شده و ۳۴ پناهگاه حیات‌وحش جزو مناطق حفاظت شده به ثبت رسیده‌اند که مدیریت این مناطق به طور کامل بر عهده سازمان حفاظت محیط زیست است و قطعا چالش‌ها و تهدیداتی نیز به همراه دارد که یکی از آنها که شاید بتوان آن را در رده‌های اول چالش‌ها قرار داد آتش‌سوزی است که با وقوع آن تمام زیستمندان در طبیعت مورد تهدید قرار می‌گیرند.

امسال نیز که بارندگی بسیار مساعد بود شاهد رشد بسیار مناسب گیاهان در نقاط مختلف کشور از جمله مناطق حفاظت شده بودیم که مانند شمشیر دو لبه است، یعنی در نگاه اول بسیار زیبا و خوشحال‌کننده است اما اگر با آن درست رفتار نشود می‌تواند بسیار مخرب باشد چون وقتی که این گیاهان خشک می‌شوند و با گرم شدن هوا زمینه برای بروز آتش‌سوزی فراهم می‌شود، معضلی که امسال کشور با آن مواجه است و بنا به گفته سرهنگ «جمشید محبت‌خانی» فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از ابتدای امسال تا روز گذشته حدود ۴۰۰ هکتار از اراضی تحت مدیریت این سازمان دچار آتش‌سوزی شده است که استان کهگیلویه و بویراحمد رتبه اول و تهران رتبه دوم را دارد.

وی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: سازمان حفاظت محیط زیست تمام پتانسیل خود را در قالب «تیم واکنش سریع» با هدف مقابله با آتش‌سوزی به کار گرفته اما امسال با توجه به بارندگی‌های خوب در فصل بهار شاهد رشد مناسب گیاهان در مراتع و جنگل‌ها هستیم که اگر یک سری نکات ایمنی رعایت نشود، می‌توان این‌طور گفت که زمینه برای وقوع آتش‌سوزی‌های بزرگ فراهم شده است.

وی ادامه داد: با شروع فصل تابستان و گرم شدن هوا پوشش‌های گیاهی در سراسر کشور در حال خشک شدن است و چون قابلیت احتراق آنها بسیار بالاست از این رو زمینه برای وقوع آتش‌سوزی فراهم می‌شود، بر این اساس تیم‌های واکنش سریع ما در تمام استان‌ها تشکیل شده و آماده‌باش خوبی در حوزه محیط بانی وجود دارد اما گستردگی و حجم این تهدیدات به حدی بالا است که اگر کمک و توجه مردم نباشد، قطعا آتش‌سوزی‌های وسیعی رخ خواهد داد.

محبت‌خانی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶۲ مورد آتش‌سوزی داشتیم که بر اثر آن حدود ۴۰۰ هکتار از مناطق تحت پوشش سازمان حفاظت محیط زیست دچار آتش‌سوزی شده‌اند که علت بروز ۷ تا ۸ مورد از آنها طبیعی مثلا به علت وقوع رعد و برق بوده است، البته موارد عمدی هم داشتیم که مجموع عوامل طبیعی و عمدی به حدود ۲۰ درصد هم نمی‌رسد، بنابراین بالاترین علت درصد به بی‌احتیاطی مردم بر می‌گردد که آنها را نمی‌توان آتش‌سوزی عمدی دانست بلکه خطای انسانی است.

وی افزود: در واقع از ابتدای امسال در ۱۴ استان آتش‌سوزی داشتیم که فراوانی مکانی آنها بیشتر در استان‌های زاگرسی مانند کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، لرستان، فارس، استان‌های شمالی و تهران در مناطق خجیر بود که استان کهگیلویه و بویراحمد و تهران به ترتیب بیشترین آتش‌سوزی را داشتند.

وی اظهار داشت: در بروز آتش‌سوزی‌ها دو موضوع مطرح است یکی اینکه افراد ظروف شیشه‌ای را در طبیعت رها می‌کنند که با تابش نور خورشید مانند ذره‌بین عمل کرده که منجر به بروز آتش‌سوزی می‌شود، دیگر اینکه برخی افراد آتشی که در طبیعت برپا می‌کنند زمان ترک محل به خوبی آن‌را خاموش نمی‌کنند که در این صورت با کوچک‌ترین وزش باد آتش بزرگی برپا می‌شود و چون گیاهان خشک زیادی در مناطق وجود دارد از این رو شرایط برای بروز آتش‌سوزی کاملا فراهم است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: در این شرایط خاموش کردن آتش کار بسیار دشواری است چون گیاهان خشک به راحتی و با سرعت شعله‌ور می‌شوند، امسال ۱۸ محیط‌بان در حین خاموش کردن آتش دچار سوختگی شدند، این افراد که لوازم خاص آتش‌نشانی مانند لباس‌های مخصوص ندارند از این رو در خطر تهدید قرار می‌گیرند. البته تا حدودی وسایل اطفای حریق تهیه و در اختیارشان قرار دادیم اما کار آنها بسیار دشوار است و اگر مردم همکاری نکنند این تجهیزات تکافوی این کار را نخواهد داد.

به گفته وی رزمایش‌هایی با جنگل‌بانان و نیروهای آتش‌نشان در این زمینه صورت گرفته اما باید بیشترین تمرکز ما بر روی بحث مردم و همکاری آنها باشد. سامانه ۱۵۴۰ نیز به طور شبانه‌روزی پاسخگو است همچنین سامانه ۱۱۰ نیز با ما همکاری خوبی دارد.

محبت‌خانی اظهار داشت: البته بارها و بارها دیده شده که مردم در زمان وقوع آتش‌سوزی بسیار کمک کردند اما معمولا شاهد هستیم که یک نفر آتشی بر پا می‌کند که هزار نفر نمی‌توانند آن‌را کنترل کنند، بنابراین از مردم درخواست می‌کنیم زباله‌های خود مانند شیشه و بطری‌های یک‌بار مصرف را در طبیعت رها نکنند و از برپا کردن آتش در طبیعت خودداری کنند. همچنین گاها شاهد مصرف قلیان هستیم که بعد از آن ذغال آن‌را را در طبیعت رها می‌کنند که باید بسیار مراقب این مقوله نیز باشند.

وی درباره استفاده از بالگرد در آتش سوزی‌ها گفت: اکنون در نقاط مختلف که مکان‌های مخصوص استفاده از بالگرد نداریم برای استفاده از آن نیز باید یک فرآیند اداری تقریبا طولانی طی شود، همچنین برای استفاده از بالگرد محدودیت زمانی داریم یعنی اگر نقطه‌ای در شب دچار آتش‌سوزی شود نمی‌توان از بالگرد استفاده کرد چون در شب اجازه پرواز ندارد بنابراین بهتر است روی فرهنگ‌سازی و توجه مردم به این مقوله تمرکز کنیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست افزود: معمولا بالگرد در نقاط صعب‌العبور که رسیدن عامل انسانی به آن نقاط دشوار است، مورد استفاده قرار می‌گیرد که این مناطق شاید ۱۰ درصد باشند ۹۰ درصد در مناطقی است که تیم‌های اطفای حریق امکان ورود به آنها را دارند. البته باید بگویم که برای استفاده از بالگرد محدودیتی وجود ندارد اما باید تمام شرایط فراهم باشد، بنابراین اگر منطقه‌ای در شب دچار آتش‌سوزی شد نمی‌توانیم تا فرا رسیدن روز صبر کنیم تا بالگرد اجازه پرواز بگیرد.

وی اظهار داشت: بنابراین باید تاکید ما بر روی رعایت و کمک مردم باشد زیرا اگر رعایت نکنند وجود صدها بالگرد هم فایده‌ای ندارد، چون امسال پتانسیل حریق در طبیعت بسیار بالا است و شاید در ۳۰ سال اخیر کم‌سابقه بوده است، با ورود به طبیعت، حجم زیادی گیاه مشاهده می‌شود که با شروع فصل تابستان در حال خشک شدن هستند و این شرایط را برای آتش‌سوزی فراهم می‌کند بنابراین اگر مردم از عواقب کار خود حتی انداختن یک ته سیگار از خودرو به بیرون مطلع شوند ۶۰ تا ۷۰ درصد آتش سوزی‌ها کنترل می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس
خبرگزاری میزان- براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران منتهی به ساعت ۸ امروز یکشنبه ۲ تیر ماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته در ایستگاه‌های شهر تهران ۱۰۷ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون و کیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.
کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس - 0

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، محمد رستگاری در تشریح این خبر با اشاره به اینکه بالاترین شاخص آلودگی با عدد ۱۲۶ مربوط به ایستگاه پیروزی در منطقه ۱۳ بود، افزود: بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی استان تهران، طی روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه در پاره‌ای نقاط بخصوص جنوب و غرب استان شاهد وزش باد شدید و احتمال گردوخاک خواهیم بود.

رستگاری در ادامه به رعایت توصیه‌های زیست محیطی توسط شهروندان در طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه اشاره داشت و گفت: شهروندان از هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا می‌شود، از جمله روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری، عمرانی و مانند آن خودداری کنند.

وی ادامه داد: بیماران قلبی و ریوی مبتلا به آسم از انجام فعالیت‌های بدنی، به خصوص در فضای باز و از خروج غیرضروری از منزل خودداری کنند.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران در پایان تصریح کرد: رعایت الگوی مصرف سوخت وکاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و استفاده از وسایل حمل و نقل همگانی، دقت در هنگام سوختگیری در جایگاه‌ها و جلوگیری از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها از جمله موضوعاتی است که شهروندان باید مد نظر قرار دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

تحویل ۲ قلاده توله خرس قهوه‌ای به اداره محیط زیست اندیکا

مهرخبرگزاری مهر
تحویل ۲ قلاده توله خرس قهوه‌ای به اداره محیط زیست اندیکا
اهواز ـ رئیس اداره محیط زیست اندیکا از تحویل دو قلاده توله خرس به اداره محیط زیست شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی یوسفی قندعلی گفت: توله خرس‌ها در محل مناسب نگهداری می‌شوند تا آمادگی لازم برای رها سازی در طبیعت را به دست آورند.

وی توضیح داد: طی گزارش دوستداران حیات وحش منطقه تازه شهرستان اندیکا مبنی بر زنده گیری دو قلاده توله خرس سرگردان در آن محل بعد از حضور رئیس اداره حفاظت محیط زیست اندیکا در محل و بررسی و تحقیقات صورت گرفته با توجه به شیر خوار بودن آنها، احتمال مرگ مادر و نداشتن توان حفظ و بقا در طبیعت برای نگهداری و پرورش در فضای مناسب از قبل تعبیه شده، انتقال داده شدند.

یوسفی بیان کرد: خرس قهوه‌ای در حالت عادی در شب فعالیت می‌کند. در تابستان بیش از ۱۸۰ کیلوگرم چربی ذخیره می‌کند که او را قادر می‌سازد در طول زمستان که خیلی سست می‌شود مقاومت کند. با این حال آن‌ها زمستان‌خواب نیستند و به آسانی بیدار می‌شوند.

رئیس اداره محیط زیست اندیکا گفت: هم نر و هم ماده این حیوان در زمستان در غار یا لانه به سر می‌برند. خرس قهوه‌ای بسیار گوشه‌گیر است، با این حال ممکن است آن‌ها در تعداد زیادی به دور منبع غذایی بزرگ، در کنار هم جمع شوند و یک سلسله مراتب اجتماعی را بر پایه سن و اندازه‌شان تشکیل دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ورود سامانه بارشی به کشور

مهرمهر18 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
در حالی که برخی رسانه‌ها اعلام کرده‌اند که نتیجه آزمایش شهردار منطقه ۱۳ تهران که از شب گذشته با علایم ویروس کرونا در بیمارستان بستری بود، مثبت اعلام شد، مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ اعلام کرد: حال عمومی مرتضی رحمان‌زاده شهردار منطقه ۱۳ خوب است و خبر ابتلای شهردار منطقه به کرونا صحت ندارد.
تابناکتابناک12 ساعت قبل
احتمال تعطیلی مدارس برخی استان‌های کشور فردا یکشنبه ۴ اسفند ماه به دلیل برودت و سردی هوا و احتمال شیوع کرونا وجود دارد. احتمال تعطیلی مدارس برخی استان‌های کشور فردا یکشنبه ۴ اسفند ماه به دلیل برودت و سردی هوا و احتمال شیوع کرونا وجود دارد. اگر به هر دلیلی قرار باشد مدارس تعطیل شود کمیته بحران و استانداری مدارس را تعطیل خواهند کرد. تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های قممدارس، دانشگاه‌ها، مراکز علمی و حوزوی استان قم روز‌های یکشنبه و دوشنبه تعطیل است. در پی شیوع بیماری کرونا و انجام اقدامات پیشگیرانه برای کنترل این بیماری، روز‌های یکشنبه و دوشنبه، ۴ و ۵ اسفندماه تمام مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز علمی، مهدکودک‌ها و مراکز حوزوی استان قم تعطیل است.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
همه اماکن و ناوگان ریلی متروی تهران برای پیشگیری از شیوع ویروس واگیردار کرونا ضدعفونی شدند. به گزارش ایسنا، فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که متروی تهران فرآیند مقابله با ویروس کرونا را در دستور کار خود قرار داده است. در پایان این جلسات نوبخت گفت: شرکت بهره برداری متروی تهران ضدعفونی تمامی اماکن و قطارهای مسافری را در رأس برنامه‌های اصلی خود قرار داده و در این جلسه گزارشی از عملکرد پیشگیرانه طی یک ماه گذشته ارائه داد. نوبخت تصریح کرد: با توجه به شرایط فعلی دستور العمل‌های جدیدی از سوی وزارت بهداشت برای شرکت بهره برداری متروی تهران ابلاغ شد. بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، نوبخت در پایان گفت: موضوع سلامت شهروندان و مسافران از اولویت‌های مدیریت شهری است و امیدواریم با اقدام‌های پیشگیرانه بتوانیم آسودگی خاطر آنان را فراهم کنیم.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
نتایج دو مطالعه جدید نشان می‌دهد که حمله ویروس و تشخیص آن از طریق چندین مسیر اتفاق می‌افتد. نتایج دو مطالعه جدید نشان می‌دهد که حمله ویروس و تشخیص آن از طریق چندین مسیر اتفاق می‌افتد. این گزارشها با کمک بررسی نمونه‌های دهانی، مقعدی و نمونه خون بیماران انجام شده است. در گزارشی از مرکز کنترل بیماریهای چینی، نویسندگان، چگونگی جداسازی ویروس از نمونه مدفوع بیمار مبتلا به COVID-۱۹ را شرح می‌دهند. امروز در BMJ، دانشمندان چینی به یافته‌های بالینی ۶۲ بیمار مبتلا به COVID-۱۹ از هفت بیمارستان استان ژجیانگ، چین پرداختند.
رکنارکنا20 ساعت قبل
به گزارش گروه اجتماعی رکنا، مرتضی رحمان‌زاده، شهردار منطقه ۱۳ شهرداری تهران به دلیل بیماری و علائمی مشابه کرونا در بیمارستان بستری شد. روز سه شنبه محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، برای دیدار مردمی منطقه ۱۳ را انتخاب کرد و با برخی از اعضای شورای شهر به این منطقه رفت. در این مراسم شهردار منطقه با ماسک حاضر شده بود. طبق خبرهای منتشر شده، رحمان زاده با مراجعه به بیمارستان عرفان سعادت آباد بستری شد و پس از آن که آزمایش کرونا وی را برای بررسی‌های بیشتر به بیمارستان مسیح دانشوری (محل قرنطینه بیماران کرونایی تهران) اعزام کردند. امید محدث، معاونت مرکز اطلاع رسانی شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا ضمن رد کردن مثبت بودن آزمایش رحمان زاده، گفت: شهردار منطقه ۱۳ علائم کرونا داشته و روز گذشته خود را به بیمارستان معرفی کرده است.

اخبار بیشتر