مبارزه با مواد مخدر چقدر در جلوگیری از مصرف آن موثر بوده؟
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

مبارزه با مواد مخدر چقدر در جلوگیری از مصرف آن موثر بوده؟

بیشترین ماده مخدری که از مرزهای هوایی وارد می‌شود کوکائین است

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
بیشترین ماده مخدری که از مرزهای هوایی وارد می‌شود کوکائین است
سردار حسن مهری، رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور گفت: در سال‌های اخیر بیشترین ماده مخدری که به کشور وارد شده است، کوکایین از آمریکای جنوبی بوده است.

اعتمادآنلاین|سردار حسن مهری، رییس پلیس فرودگاه‌های کشور درباره قاچاق مواد مخدر گفت: بیشترین مسیر قاچاق مواد مخدر از ایران به کشورهای اروپایی است و بیشترین ماده مخدری که به این کشورها قاچاق می‌شود، تریاک است.

وی درباره قاچاق مواد مخدر از طریق مرزهای هوایی به کشور ادامه داد: در سال‌های اخیر بیشترین ماده مخدری که به کشور وارد شده است، کوکایین از آمریکای جنوبی بوده است که خوشبختانه در سه ماه ابتدای سال جاری قاچاق این مواد افزایش نداشته است.

رییس پلیس فرودگاه‌های کشور ادامه داد: خوشبختانه میزان کشفیات ما در حوزه مواد مخدر در کشور افزایش داشته و توانستیم دو برابر نسبت به گذشته با باندهای قاچاق مواد مخدر مقابله کنیم. همچنین توانستیم، سه برابر دستگیری‌ها را در این بخش افزایش دهیم.

به گفته رییس پلیس فرودگاه‌های کشور بیشترین کشفیات نیز در فرودگاه امام خمینی بوده است.

وی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش درباره افراد ممنوع‌الخروج ادامه داد: آمار دقیق افراد ممنوع الخروج در اختیار پلیس گذرنامه است.

منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

کشف ۱۵ کیلوگرم مواد مخدر در کرمانشاه

مهرخبرگزاری مهر
کشف ۱۵ کیلوگرم مواد مخدر در کرمانشاه
کرمانشاه_ رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه از کشف ۱۵ کیلوگرم مواد مخدر در راستای اجرای طرح امنیت اجتماعی در ۲ محله این شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علیرضا دلیری اظهار داشت: این طرح در محله‌های آقاجان و تعاون با محوریت پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان کرمانشاه و کلانتری‌های ۱۶ سعدی، ۲۳ تعاون و مأموران یگان امداد اجرا شد.

وی ادامه داد: در این طرح نزدیک به ۱۵ کیلوگرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی و مقادیری آلات و ادوات مصرف کشف شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه تصریح کرد: علاوه بر این کشفیات، ۱۱۱ نفر از توزیع کنندگان و مصرف کنندگان مواد مخدر شامل ۴۲ خرده فروش و ۶۹ معتاد متجاهر نز دستگیر شدند.

وی همچنین از توقیف ۶ دستگاه خودرو که برای حمل و جا به جایی مواد مخدر استفاده می‌شد، خبر داد.

دلیری در پایان با قدردانی از همکاری خوب مردم از آنها خواست در صورت اطلاع از فعالیت افراد در حوزه مواد مخدر با استفاده از سامانه ۱۲۸ پلیس را در جریان قرار ده

خواندن خبر در سایت منبع

رشد بی‌سابقه کشت و تولید مواد مخدر در دو دهه اخیر

انتخابخبرگزاری انتخاب
رشد بی‌سابقه کشت و تولید مواد مخدر در دو دهه اخیر
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از ابتلای نیمی از معتادان جهان به هپاتیت C خبر داد.
رشد بی‌سابقه کشت و تولید مواد مخدر در دو دهه اخیر - 0

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از ابتلای نیمی از معتادان جهان به هپاتیت C خبر داد.

سردار اسکندر مومنی در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر که صبح امروز در محل ستاد با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران، سردار مسعود زاهدیان رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا و جمعی از مسئولان برگزار شد، گفت: جمهوری اسلامی ایران فارغ از نژاد و رنگ و ملیت برای مبارزه با مواد مخدر تلاش می‌کند.

وی ادامه داد: کشت و تولید مواد مخدر در دو دهه اخیر رشد بی سابقه‌ای داشته است. بیش از ۷۰ درصد مرگ و میر معتادان در جهان به دلیل مصرف مواد مخدر و مشتقات تریاک بوده است.

مومنی تصریح کرد: بیش از نیمی از معتادان جهان دارای هپاتیت c هستند و به ازای هر هشت نفر معتاد در جهان یک نفر مبتلا به ایدزاست بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی تقریبا ۴۵۰ هزار نفر در جهان جان خود را به دلیل مصرف مواد مخدر از دست داده‌اند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه امروزه موضوع مواد مخدر یک موضوع منطقه‌ای نیست بلکه یک موضوع جهانی است خاطرنشان کرد: جوانان که نیروی محرکه هر جامعه‌ای هستند جزو اولین قربانیان سوداگری مرگ هستند.منبع: ایلنا

خواندن خبر در سایت منبع

فروش روان گردان درعطاری‌ها

مهرخبرگزاری مهر
فروش روان گردان درعطاری‌ها
شیراز- مدیرکل بهزیستی فارس در آستانه هفته مبارزه با مواد مخدر گفت: ما سپر بلا و خط مقدم مبارزه با مواد مخدر هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی موسوی به مناسبت پیش از ظهر دوشنبه به مناسبت آغاز هفته مبارزه با مواد مخدر در جمع خبرنگاران، گفت: کشور ما تشنه بسیاری از آگاهی‌ها به ویژه در زمینه مباحث اجتماعی است.

وی با بیان اینکه کسانی که دید تیزبینی داشته باشند مسائل و مشکلات اجتماعی را رصد می‌کنند می‌دانند ناهنجاری‌ها هم در سیطره و هم در عمق در حال افزایش است، بیان کرد: اگر بخواهیم نسخه‌ای اثربخش برای جامعه داشته باشیم باید سبب شناسی درستی داشته باشیم اگر عوامل را خوب نشناسیم در تدوین نسخه درمانی جامع دچار مشکل می‌شویم.

مدیرکل بهزیستی فارس با تصریح اینکه آسیب‌های اجتماعی چند ماهیت دارند، ادامه داد: اگر به درک مشترکی از مسائل و معضلات برسیم و بتوانیم راهکارهای مشترکی داشته باشیم با هزینه‌های کمتر کارهای اثربخش‌تر خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: آسیب‌های اجتماعی چند وجهی هستند که عوامل مختلف سیاسی اجتماعی فرهنگی و حتی اقلیمی در شکل‌گیری و اشاعه آسیب‌ها موثرند؛ آسیب‌های اجتماعی در بستر زمان پدید می‌آیند و سیال اند.

موسوی با توجه به اینکه پنجم تیرماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است، اظهار کرد: ما سپر بلا و خط مقدم مبارزه با مواد مخدر هستیم.

مدیرکل بهزیستی فارس افزود: این برنامه در یک هفته با توجه به وضعیت مواد مخدر چالش‌های موجود اقدامات صورت گرفته و نقاط ضعفش و قوت را باید در این هفته مرور کنیم و با تکیه بر تجارب گذشته برنامه‌های آتی را مطرح کنیم.

وی با بیان اینکه در عرصه مبارزه با مواد مخدر دو برنامه اصلی وجود دارد، گفت: یکی مبارزه با تولید و توزیع مواد مخدر است؛ در بحث کاهش تقاضا دستگاه‌های مختلف در ستاد مبارزه با مواد مخدر تشکیل شده است یکی از این دستگاه‌ها که در همه ابعاد فعال است سازمان بهزیستی است.

در پیشگیری، رسالت اول آموزش و آگاه سازی است

موسوی اظهار کرد: با توجه به اینکه رویکرد امروز به سمت اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر است مردم باید آگاه شوند و عوارض را بدانند و بعد جلب مشارکت آنها با تبیین برنامه‌هایی برای خود آنها سازمان بهزیستی فعال‌ترین سازمان در این زمینه است، از این رو ما عموم مردم را به همراه افرادی که در معرض خطر و افرادی که معتاد و آسیب‌دیده هستند آموزش می‌دهیم.

مدیرکل بهزیستی فارس در ادامه به ارائه آماری از اقدامات این سازمان در مبارزه با معضل اعتیاد دراستان اشاره کرد و گفت: ۶۳۳ گروه اجتماع محور در این راستا با ورود به محلات محیط‌های کاری و نظامی و نیز جاهایی که نیاز به ورود خاص است ورود یافتند.

به گفته موسوی، ۱۷۴ سی بی یا گروه اجتماع محور محلی، ۱۴۶ گروه اجتماع محور در روستا و ۶۱ مورد در محیط‌های کاری شکل گرفته‌اند.

این در حالیست که مدیرکل بهزیستی فارس از حضور ۱۵۱ گروه اجتماع محور در مهدهای کودک خبر داد و افزود: ۱۰۱ گروه هم در محیط‌های آموزشی حضور دارند.

وی در عین حال تصریح کرد: افرادی که علاقه‌مند هستند و احساس مسئولیت اجتماعی می‌کنند شریک خود می‌کنیم و در برنامه‌هایمان این گروه‌ها مسائل و شکلات محلات و محیط خود را احصا و به ما منعکس می‌کنند و به آنها راهکار می‌دهیم.

سن گرایش به اعتیاد کمتر شده و سیطره و نوع موادمخدر تغییر کرده

مدیرکل بهزیستی فارس در ادامه اعلام کرد: در سال گذشته بیش از یک میلیون و ۱۹۰ هزار نفر را در قالب همین گروه‌ها به صورت فردی و خانوادگی آموزش دادیم؛ به رغم برنامه‌های اثربخش دستگاه‌های مختلف متأسفانه سن گرایش به اعتیاد کمتر شده و هم سیطره و نوع مواد مخدر تغییر کرده که تا ۱۵ و ۱۱ سال هم گزارش شده است.

وی با بیان اینکه سمت و سوی مواد مخدر از سنتی به صنعتی و مواد جدید رفته است، عنوان کرد: همه اینها ناشی از این است که تقاضا هست و جامعه ما مستعد این می‌باشد؛ زنانه شدن مواد مخدر هم یکی از معضلاتی است که وجود دارد و اکنون بین ۵ درصد معتادان بانوان هستند.

موسوی، یادآور شد: ایران محل ترانزیت بزرگترین تولید کننده مواد مخدر هستیم و ۷۵ درصد تولید مواد مخدر جهان در افغانستان می‌باشد که مسیر ترانزیت مستقیم ایران است؛ هم از لحاظ همسایگی و آسیب پذیر است و نزدیکی به دریا و دیگر اینکه جوان بودن جامعه، نبود نشاط اجتماعی، بیکاری و فقر جامعه ما را آسیب پذیر کرده و امید به آینده در نسل جوان و دانشگاهی کاهش یافته است.

مدیرکل بهزیستی فارس با تصریح اینکه امکانات این سازمان در حد مطلوب نیست، گفت: باید زیرساخت‌ها را آماده کنیم، مرزها امنیت داشته باشد و نسل جوان ما تفریح سالم، شغل و نشاط اجتماعی پیدا کند.

وی ادامه داد: کشوری که تحت فشار اقتصادی تحریم و بمباران اقتصادی است، درآمد کم و هزینه‌ها سنگین دارد تاوان دنیا را می‌دهد و به عنوان یک انسان اگر این برنامه‌ها نبود از لحاظ اجتماعی فروپاشیده بودیم.

پنج درصد جامعه ما دچار اعتیاد است

وی با اشاره به اینکه کسانی که اعتیاد دارند وابستگی روزانه بین ۲ تا ۲ و نیم درصد به موادمخدر دارند، افزود: ۵ درصد جامعه ما از ۱۵ سالگی به بالا دچار مشکل هستند درحالیکه در محیط‌های کارگری آمار بالاست.

موسوی در بخش دیگری، گفت: سطح دوم اقدامات بهزیستی در حوزه درمان و دارویی و توانبخشی است.

وی با اعلام اینکه سال گذشته در زمینه مبارزه با اعتیاد ۲۹۳۱ نفر دوران سم زدایی را در مراکز خود معرف تحت پوشش بهزیستی فارس طی کردند، افزود: ۳۰۶۰ نفر مراکز درمان غیر دارویی در کمپ‌ها و مراکز اقامتی میان مدتی بستری شدند.

به گفته موسوی، ۲۴ هزار و ۲۹۹ نفر را این مراکز از یک دوره سه هفته‌ای تا از ۲۱ روز تا ۶۳ روز بلند مدت پذیرش کردند.

مدیرکل بهزیستی فارس با اعلام اینکه مرکز «تی سی» برای با ماندگاری بالا برای کار کردن با ابعاد روانی اثر سال‌ها فرد را دچار مشکل می‌کند به ازای هر مدت استفاده سه برابرش طول می‌کشد تا قطع ارتباط کنیم برای ترک مواد مخدر، افزود: ۳ مرکز تی سی با ظرفیت خدمات رسانی به ۵۳۶ نفر راه‌اندازی شده است، این در حالیست که یک مرکز ماده ۱۶ ویژه معتادان متجاهر داریم که ۲۴۰ نفر ظرفیت دارد و تا اسفندماه ۱۴۰۰ نفر را نگهداری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه فارس ۱۲۰۹ مرکز ماده ۱۶ زنان در مجتمعی جداگانه دارد، افزود: تا ۱۸۰۰ نفر آمار دادند مردان زنان بین ۳۵ تا صد نفر هستند؛ معمولا بالای ۴۰ درصد این معتادان غیر بومی هستند که در زمانی که شروع به پاکسازی می‌شوند فرار می‌کنند و به شهرهای همجوار می‌روند در حالیکه یک کمپ هم آماده کردیم؛ در پذیرش مشکلی نداریم، اما توجیه ندارد که برای این تعداد مرکز ماده ۱۶ داشته باشیم.

موسوی با بیان اینکه کمپ ماده ۱۶ توجیه فنی و اقتصادی ندارد و در کشور هم فقط تهران کمپ ماده ۱۶ زنان دارد، گفت: در کمپ مراکز درمان سرپایی و تی سی محدودیتی برای زنان نداریم، بحث معتادان متجاهر شرایط خاصی دارد زیرا هم اعتیاد دارد و هم حریم شکنی می‌کند.

تعطیلی ۴۶ کمپ غیر مجاز ترک اعتیاد در سالهای ۹۵ و ۹۶

وی اعلام کرد: ۴۶ کمپ غیر مجاز در سالهای ۹۵ و ۹۶ تعطیل کردیم اما در یک سال گذشته کمپ غیر مجاز معرفی نشده است در حالیکه انجمن صنفی کمپ‌ها تشکیل شده است.

مدیرکل بهزیستی فارس ادامه داد: کمپ فاقد مجوز نداریم؛ در حال حاضر همه کمپ‌ها دوربین مدار بسته دارد و توسط ناظران بهزیستی چک می‌شود و بالای ۹۰ درصد کمپ‌های ما بحث تنبیه ندارند زیرا هرکس غیر از بهزیستی کمپ بزند خلاف است.

وی ادامه داد: قاضی مخصوص این کار را داریم و هر کمپی که احساس کنیم خطر جانی دارد بلافاصله تعطیل می‌کنیم؛ ۱۰۰ تا کمپ محور دار داریم که سال گذشته هم ۳ اخطار گرفتند دوازده تا هم تذکر گرفتند و اگر ظرف یک ماه رفع نکردند تعطیل موقت می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی فارس از اشتغال زایی برای ۶۰۰ معتاد بهبود یافته طی ۱۰ سال گذشته خبر داد که در هر کمپ ۵ تا ۶ بهبود یافته دارند کار می‌کنند؛ آثار اشتغال پایدار از طریق کمپ بوده است.

وی در زمینه درمان‌های دارویی در عطاری‌ها، اعلام کرد: با شیوه درمانی در عطاری‌ها روبه رو هستیم که کپسول‌های دست‌ساز دست مشتری می‌دهند که طبق نظر دانشگاه، داروهای روان گردان و برخی دارای خشخاش هستند؛ مدل بعدی شربت است که می‌فروشند و خانواده‌ها هم به طب سنتی دارند تشویق می‌شوند و مردم روی آورده‌اند به این درمان‌ها درحالیکه اینها را تأیید نمی‌کنیم؛ سازمان بهزیستی و علوم پزشکی با این موضوع برخورد می‌کنیم، این درحالیست که در سال ۹۶ و ۹۵ مجوز ۳ عطاری باطل شده است؛ بیشتر کپسول دست‌ساز شایع است دو کپسول متادون و بخشی اش داروهای مسکن و خواب آور است.

به گفته موسوی، سال گذشته ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای اعتبارات اشتغال زایی به معتادان اختصاص یافت.

مدیرکل بهزیستی فارس از مردم درخواست کرد با سامانه ۰۹۶۲۸ تماس بگیرند که ارتباط با خط ملی اعتیاد رایگان است.

وی افزود: ۱۰۰ مشاور در این زمینه کار می‌کنند که در موضوع درمان، پیشگیری، کاهش آسیب اعتیاد اطلاع می‌دهند؛ تماس با این سامانه رایگان است از هر جای ایران است درباره درمان پیشگیری و کاهش آسیب می‌توانند چندین جلسه صحبت کنند.

ایجاد طرح کیان پیشگیری از اعتیاد در نهادهای دولتی

همچنین هوشیار، معاون توسعه بهزیستی فارس از ایجاد طرح کیان پیشگیری از اعتیاد در نهادهای دولتی به صورت پایلوت در ۱۰ استان از جمله فارس خبر داد و گفت: مسئولیت اجتماعی کم شده سلامت اجتماعی کاهش یافته و آسیب‌ها رو به افزایش است.

وی یادآور شد: خانواده‌ها با ایجاد فضای همدلانه و ابراز محبت و انضباط در تربیت و پیشگیری از اعتیاد می‌توانند در پرورش بچه‌های تاب آور موفق‌تر در پیشگیری از اعتیاد عمل کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

ناس؛ ماده مخدری که مصرف و خرید و فروش آن مجازاتی ندارد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین
ناس؛ ماده مخدری که مصرف و خرید و فروش آن مجازاتی ندارد
محمد علی اسدی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران درباره قانون مصرف و مجازات ماده مخدر ناس توضیحاتی داد.

اعتمادآنلاین|محمد علی اسدی، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در رابطه با قانون مصرف و مجازات ماده مخدر ناس در ایران بیان کرد: ماده ناس با اینکه مواد مخدر محسوب می‌شود، اما در قانون برای آن مجازاتی در نظر گرفته نشده است.

وی با بیان این که برای سیگار نیز مجازاتی نداریم، افزود: سیگار نیز جزء مواد مخدر است، اما مجازاتی برای آن در قانون نداریم.

اسدی با اشاره به اینکه کافئین جز مواد محرک کننده است، گفت: برای ماده کافئین نیز مانند مواد دیگر مجازاتی نداریم؛ اگر برای ماده مخدری قانونی اعمال شود برای آن مجازات هم در نظر گرفته می‌شود.

وی بیان کرد: ماده ناس همان توتون و تنباکو است که با آهک ترکیب و مصرف می‌شود و بیشتر مصرف کنندگان این ماده از اتباع خارجی همچون افغانستانی و پاکستانی هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران تصریح کرد: دکه‌های روزنامه فروشی از نظر تخلف صنفی حتی حق فروش سیگار را نیز ندارند، با این حال خرید و فروش ماده ناس در هر مکانی مجازات ندارد.

وی با بیان اینکه مواد مخدر از نظر مصرف به سه نوع تقسیم می‌شوند، افزود: توتون و تنباکو از جمله مواردی هستند که به صورت قلیایی مصرف می‌شوند.

اسدی گفت: برخی از مواد مخدر مانند سولفات مرفین و کدوئین مصرف دارویی دارند که باید طبق نسخه پزشک مورد استفاده قرار گیرند.

وی افزود: از جمله مواد مخدری که کسی حق تجویز آن‌ها را ندارد، تریاک و هروئین می‌باشد و برایشان مجازات در نظر گرفته شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران تصریح کرد: اگر قرار باشد برای ماده ناس قانون و مجازاتی درنظر گرفته شود باید میزان مضرات آن بر سلامتی انسان‌ها توسط وزارت بهداشت تایید شود.

وی بیان کرد: هر ماده مخدری درجه‌ای دارد و ناس از آن دسته موادی است که فرد هر چقدر مصرف کند، به آن وابستگی پیدا می‌کند.

لازم است که مسئولان در این خصوص فکری کنند تا این مواد مخدر به راحتی در دسترس افراد به ویژه نوجوانان و … قرار نگیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

خواندن خبر در سایت منبع

تسهیلات ویژه دولت برای بهبود یافتگان موادمخدر

ایسناخبرگزاری ایسنا
تسهیلات ویژه دولت برای بهبود یافتگان موادمخدر
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: کارگاه‌هایی که از بهبودیافتگان اعتیاد به‌کارگیری کنند، تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، مجتبی بیرانوند تجلیل از بهبودیافتگان و خانواده آن‌ها، اظهار کرد: دولت به بهبودیافتگانی که برای خود شغل را ایجاد کنند، تسهیلات چهار درصدی اعطا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: البته برای تائید این امر، بهزیستی و یا سایر دستگاه‌های مربوطه بایستی بهبودیافتگی شخص را تائید کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان خاطرنشان کرد: کارگاه‌هایی که افراد بهبودیافته را بکار گیری کنند از تسهیلات ویژه چهار درصدی بهره‌مند خواهند شد.

بیرانوند همچنین گفت: یکی دیگر از مشوق‌های دولت برای بهبودیافتگان، تقبل ۵۰ درصدی هزینه‌های بیمه‌ای خویش‌فرمایی و کارفرمایی است.

وی افزود: یکی از مواردی که به‌طور جد پیگیری آن هستیم، اشتغال بهبودیافتگان در دستگاه‌های اجرایی (همانند شهرداری‌ها، شرکت‌های خدماتی و …) است که لازم است درصدی از اشتغال دستگاه‌ها به بهبودیافتگان اختصاص یابد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر لرستان در ادامه بابیان اینکه موضوعی که در استان پیگیری می‌کنیم بحث مراقبت بعد از خروج است، افزود: از ابتدای عمر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان چنین موضوعی انجام‌نشده بود که ما را آغاز کرده‌ایم و با دقت به آن می‌پردازیم.

بیرانوند تأکید کرد: هدف ما این است، افرادی که از مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ خارج می‌شوند بعد ازآن نیز مجدد گرفتار این آسیب نشوند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ مربی که روز گذشته شیر به او حمله کرد، کیست؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
«نادر رضا نوری»، مدیر دهکده طبیعت قزوین در جریان بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از دهکده طبیعت مورد حمله یک قلاده شیر قرار گرفت و با مداخله به هنگام مأموران و مربیان حیوانات این حادثه کنترل شد.

فیلم | جان باختن ۱۷نفر در دو حادثه رانندگی در خوانسار و ایرانشهر

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
عباس ایروانی مالک گروه قطعات خودروی عظام گفت: ما یکی از تامین‌کنندگان اصلی قطعات برای خودروسازان بزرگ هستیم و طی سال‌های گذشته، علی‌رغم فشارهای گسترده اقتصادی و تحریم‌های بین‌المللی، توانستیم نیاز خودروسازان و عموم مردم را به قطعات یدکی خودرو تامین کنیم.

گرم‌ترین هفته تابستان در ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تهران هم در روز‌های اخیر هوای گرم را پشت سر گذاشت و دمای هوا دیروز به ۴۱ درجه سانتیگراد رسید. وی گفت: در میان مراکز استان‌ها، تهران دیشب گرم‌ترین هوا را با ۳۴ درجه تجربه کرد و پیش‌بینی می‌کنیم هوای گرم تهران تا پایان هفته ادامه داشته باشد. سرکرده افزود: این هفته پدیده‌های دیگری همچون وزش باد در نوار شرقی کشور می‌تواند در نهبندان و سربیشه خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه زابل با خیزش گرد و خاک همراه باشد. وی افزود: رگبار‌های تابستانی عصر امروز و فردا در جنوب شرق کشور به ویژه جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوبی کرمان، شمال فارس و بخش‌های شمالی هرمزگان پیش بیش می‌شود و حتما هموطنان عزیز از رفتن به ارتفاعات خودداری کنند. سرکرده گفت: همچنین سالمندان، بیماران قلبی و ریوی از ساعت ۱۰صبح تا ۵ بعد از ظهر از هرگونه تردد غیرضروری خودداری کنند تا گرمازده نشوند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
بهترین راه برای تعیین شانس افزایش قد مراجعه به یک متخصص ارتوپدی و متخصص غدد درون‌ریز است. عمده رشد قد در آقایان تا پایان سن ۲۲ سالگی و در خانم‌ها تا پایان ۱۸ سالگی است. بهترین راه برای تعیین شانس افزایش قد مراجعه به یک متخصص ارتوپدی و متخصص غدد درون‌ریز است. چندراه وجود دارد که شما می‌توانید با انجام آن‌ها تا حدی باعث افزایش ترشح هورمون رشد شوید: (که در صورت بسته نشدن صفحات رشد استخوانی، می‌تواند مفید باشد) ۱- خواب کافی و منظم باعث افزایش مقدار هورمون رشد در طول روز می‌شود. شرکت در فعالیت‌های ورزشی هوازی شدید نیز می‌تواند باعث افزایش ترشح هورمون رشد شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این دیدار که عصر امروز در حوزه ریاست قوه قضاییه برگزار شد، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور گزارشی از عملکرد و مشکلات این سازمان ارایه کرد. حجت الاسلام والمسلمین رئیسی هم در سخنانی بر اهمیت جایگاه سازمان بهزیستی در کمک به مددجویان و افراد آسیب دیده و ضعیف جامعه تاکید کرد. خبر تکمیلی ارسال می‌شود …

اخبار بیشتر