سخنان روحانی در نشست امروز هیئت دولت + فیلم
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. سیاسی
پوشش خبری

سخنان روحانی در نشست امروز هیئت دولت + فیلم

فیلم/ روحانی: مرزهای ما خط قرمز ما است

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
روحانی: سرنگونی پهپاد متجاوز نشان داد قادریم سامانه دفاعی بسازیم/ جنگ و درگیری در منطقه نمی‌خواهیم اما مرزهای ما خط قرمز ما است.

فیلم/ توصیه امروز روحانی به آمریکا و اروپا

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
رئیس جمهور در جلسه هیات دولت: توصیه ما به آمریکا و اروپا، بازگشت به پیمان و عهدشان در برجام است.

اظهارات روحانی درباره شنود

مهرخبرگزاری مهر
رئیس جمهور گفت: در شورای عالی امنیت ملی در زمان خودش مشخص کردیم، مجوز شنود فقط در جرایم سازمان یافته نظیر تروریسم و مواد مخدر می‌تواند داده شود؛ همینطوری که نمی‌شود برای هر کسی شنود گذاشت.

روحانی: کاخ سفید دچار سردرگمی است

تسنیمخبرگزاری تسنیم
روحانی: کاخ سفید دچار سردرگمی است
روحانی گفت: کاخ سفید دچار سردرگمی است و سرنگونی پهپاد متجاوز نشان داد قادریم سامانه دفاعی بسازیم.

- اخبار سیاسی -

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در جلسه هیات دولت با تبریک هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی تاکید کرد: راه رسیدن به امنیت، آزادی، رفاه و عزت کشور، حرکت در مسیر اسلام، امیرالمؤمنین (ع)، امام (ره) و شهید بهشتی است و همه باید برای خدمت به مردم بیش از پیش تلاش کنیم.

وی ادامه داد: از خداوند می‌خواهیم و دعا می‌کنیم که همه ما در مسیر صحیح و درست، برای اداره کشور، خدمت به مردم، موفق باشیم و کاری کنیم که یک دستگاه قضایی دیگر به نام وجدان عمومی جامعه و یک دستگاه قضایی نهایی در روز قیامت و در پیشگاه خدا هم آن را امضاء کند. اگر این مسیر را انتخاب کردیم، می‌توانیم به سرعت به آن اهداف بلندی که انقلاب برای ما مشخص کرده، دست یابیم.

روحانی تصریح کرد: مجوز شنود فقط در جرایم سازمان یافته نظیر تروریسم و مواد مخدر؛ با شنود نمی‌شود مردم را محاکمه کرد. قاضی فقط باید به متن پرونده و قانون متعهد باشد. دست قضات مستقل را می‌بوسیم. امام (ره) دو قاضی عالیرتبه را به خاطر توجه به شنود عزل کرد.

رئیس جمهور اضافه کرد: توصیه ما به آمریکا و اروپا، بازگشت به پیمان و عهدشان در برجام است. کاخ سفید دچار سردرگمی است. سرنگونی پهپاد متجاوز نشان داد قادریم سامانه دفاعی بسازیم. جنگ و درگیری در منطقه نمی‌خواهیم اما مرزهای ما خط قرمز ما است.

این خبر تکمیل می‌شود ….

خواندن خبر در سایت منبع

روحانی: به نفع اروپا و آمریکاست که به برجام بازگردند

مهرخبرگزاری مهر
روحانی: به نفع اروپا و آمریکاست که به برجام بازگردند
رئیس‌جمهور با اشاره به انجام تعهدات برجامی ایران و عهدشکنی‌های مختلف آمریکا و اروپا نسبت به برجام به آنها هشدار داد هرچه زودتر به قوانین و مفاد برجام متعهد شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در جلسه امروز هیئت دولت با اشاره به نقض پیمان آمریکا در برجام گفت: امروز به آمریکایی‌ها می‌گوییم راهی که انتخاب کرده‌اید راه اشتباهی است.

وی افزود: به اروپایی‌ها نیز توصیه می‌کنیم بی‌عملی شما نسبت به برجام نادرست بوده است.

رئیس جمهور گفت: به هر دوی این‌ها می‌گوییم به پیمان و عهدتان برگردید، زیرا این به نفع شما، ما، منطقه، قانون، نهادهای بین المللی و نظام عدم اشاعه خواهد بود و کوتاهترین راه رسیدن به منافع مشترک است.

ادامه دارد…

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایرناایرنا1 روز قبل
براساس این گزارش، غسان سلامه، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور لیبی گفت که با تشکیل یک کمیته نظامی مشترک میان طرفهای درگیر در لیبی با ترکیب ۵+۵ این کمیته اول هفته آینده (دوشنبه یا سه شنبه) اولین نشست مشترک خود را در ژنو برگزار خواهد کرد. «علی ثابت» سخنگوی ستاد مشترک ارتش ملی لیبی به رهبری خلیفه حفتر روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه اعلام کردکه اعضای کمیته نظامی مذکور از سوی ارتش ملی تشکیل شده است. در همین خصوص دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج نیز اعلام کرد که اعضای کمیته نظامی خود را تعیین کرده است. پیش از این آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل ابراز امیدواری کرده بود که این کمیته موسوم به «۵+۵» هر چه سریعتر تشکیل شود. فعالیت این کمیته برای دستیابی به توافق میان طرفهای درگیر در لیبی زیر نظر سازمان ملل خواهد بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، محمدجواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات وزارت کشور و شورای نگهبان برای بررسی روند فرآیند انتخابات الکترونیک، گفت: جلسات مشترک شورای نگهبان و وزارت کشور برای الکترونیکی شدن انتخابات یازدهمین دوره مجلس همچنان از چند ماه قبل ادامه دارد، اما هنوز به نتبجه قطعی و نهایی نرسیده است. وی در ادامه به تشریح فرآیندهای انتخابات الکترونیک پرداخت و آن را شامل ۲۳ مرحله دانست و اظهار داشت: برخیب از این ۲۳ مرحله در الکترونیکی شدن انتخابات الکترونیک، شامل ثبت‌نام، تأیید صلاحیت، رفع اشکال، تعیین حوزه‌ها و تعیین شعب و.. است که در حال حاضر، تمام اینها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و در دوره‌های قبلی انتخابات نیز به همین روش بوده است. کولیوند با بیان اینکه دو مرحله اخذ رأی از رأی‌دهندگان و تجمیع آراء در مجموع الکترونیکی نیست، افزود: ما بقی کل فرآیند انتخابات، به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و قرار شده در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در روز دوم اسفند نیز با همین روال انجام شود. وی تأکید کرد: در حال حاضر جلسات شورای نگهبان با وزارت کشور پیرامون الکترونیکی شدن تمامی فرآیند انتخابات یازدهمین دوره مجلس به صورت مشترک برگزار می‌شود که مبنای این جلسات بر پایه "فرآیند اخذ رأی از رأی‌دهندگان و تجمیع آراء است که این دو فرآیند نیز در مراحل انتخابات باید الکترونیکی شود تا بتوان گفت که تمامی مراحل انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود. رئیس کمیسیون شوراهای مجلس در پایان با اشاره به اختلاف نظر وزارت کشور و شورای نگهبان برای برگزاری تمام‌الکترونیک انتخابات مجلس، خاطرنشان کرد: هنوز شورای نگهبان و وزارت کشور برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس به صورت تمام‌الکترونیک در حوزه نرم‌افزار، سخت‌افزار و اینکه سرور اصلی در کجا باید قرار گیرد در حال بحث و بررسی هستند، شورای نگهبان باید این مراحل را تأیید کند تا انتخابات به صورت تمام‌الکترونیک برگزار شود که هنوز از سوی این شورا تأیید نشده است.
خانه ملتخانه ملت3 ساعت قبل
احد آزادی‌خواه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اظهار علاقه وزیر امور خارجه عربستان برای گفتگو با جمهوری اسلامی ایران گفت: البته نمی‌توان مذاکره با عربستان را منتفی دانست؛ به شرط آنکه این کشور سیاست‌های خود را در قبال مردم در کشورهای منطقه به ویژه مردم مظلوم یمن اصلاح کند. نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: عربستان باید در سریع‌ترین زمان ممکن حملات خود به ملت یمن را متوقف کرده و به حاکمیت کشور یمن احترام قائل شود و در امور داخلی هیچ یک از کشورهای منطقه دخالت نکند. این نماینده مجلس در دوره دهم در ادامه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره از مذاکره با کشورهای منطقه استقبال می‌کند، اظهار داشت: اگر عربستان سیاست‌های خود را اصلاح کند امروز ایران اسلامی از جایگاه بالا و والایی در منطقه برخوردار است و اگر بنا است مذاکره یا گفتگویی از سوی عربستان با ایران صورت گیرد باید منافع مردم در این گفتگو لحاظ شود. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه امنیت و آرامش خاورمیانه مساله‌ای بسیار مهم برای ایران به عنوان لنگرگاه ثبات منطقه است، خاطرنشان کرد: سیاست جمهوری اسلامی براساس استراتژی تنش‌زدایی علی‌رغم خباثت‌های طرف سعودی همواره مذاکره با کشورهای منطقه بوده است؛ بنابراین اگر سعودی‌ها به دنبال مذاکره دوجانبه هستند، تهران همواره از مذاکره استقبال کرده و خواهان حل مسائل از طریق گفت و گو می‌باشد. /پایان پیام

بررسی دقیق‌تر رد صلاحیت‌ها

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
بسته انتخاباتی امشب دقیق‌تر به موضوع رد صلاحیت‌ها پرداخته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ بسته انتخاباتی امشب دقیق‌تر به موضوع رد صلاحیت برخی نمایندگان مجلس فعلی پرداخته است.

واکنش به تهدید ترور سردار قاآنی

آخرین خبرآخرین خبر1 روز قبل
جام نیوزجام نیوز5 ساعت قبل
به گزارش جام نیوز، روز گذشته یکی از پرستاران آمریکایی که چندین سال در پایگاه عین‌الاسد خدمت می‌کرد، در توئیتی خطاب به ترامپ نوشت: «هیچ کس به خاطر سردرد به درمانگاه لاند استول در آلمان فرستاده نمی‌شود. اگر شما از عراق به آلمان منتقل می‌شوید به خاطر چیزی است که در عراق قابل درمان نبوده است.» جست‌وجو در اخبار و گزارش‌های مربوط به این پایگاه نظامی آمریکا اما اطلاعات بیشتری هم در اختیار می‌گذارد. سرلشکر رونالد سیلورمن، یکی از فرماندهان سابق آمریکایی حدود ۱۰ سال قبل در مصاحبه با سایت خبری www. stripes. com درباره بیمارستان تازه افتتاح شده در پایگاه عین‌الاسد می‌گوید: «اساسا، اگر به اینجا بیایید و زنده باشید، زنده خواهید ماند و اگر به اینجا برسید، ما شما را نجات می‌دهیم. تأسیس بیمارستان در استان الانبار به این معنی است که نیروهای زخمی نیازی به اعزام به مراکز سطح سوم در بغداد یا کشورهای دیگر را ندارند و از کاهش زمان حمل و نقل برای ادامه حیات در جنگ استفاده می‌کنند. منبع: روزنامه فرهیختگان

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

عیدی و افزایش حقوق کارمندان در سال ۹۹ چقدر است؟ ‌

تکراتوچند ثانیه قبل

کشاورزی از ظرفیت‌های اصلی توسعه آذربایجان غربی است

مهر14 دقیقه قبل

حاشیه دیدار پرسپولیس - تراکتور| اعتراض نیمکت‌نشینان پرسپولیس به کارت زردهای تمام‌نشدنی داور/ دژاگه توهین هواداران را بی‌جواب نگذاشت!

تسنیم14 دقیقه قبل

مربی تراکتور: اوساگونا باید سه بار اخراج می‌شد

تسنیم15 دقیقه قبل

تداوم نتایج درخشان نفت و تارتار

مشرق‌نیوز16 دقیقه قبل

جدول لیگ برتر فوتبال در پایان هفته هفدهم/ اختلاف پرسپولیس در صدر جدول به ۵ امتیاز رسید، تراکتور دور شد

تسنیم16 دقیقه قبل

گزارش| آیا ویروس کرونا نقطه ضعف چین را نمایان کرد؟

تسنیم17 دقیقه قبل