یک موفقیت دیگر برای والیبالیست‌های خوب کشورمان
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. ورزشی
پوشش خبری

یک موفقیت دیگر برای والیبالیست‌های خوب کشورمان

لیگ ملت‌های والیبال| چهره ۶ تیم صعود کننده به فینال مسابقات مشخص شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
لیگ ملت‌های والیبال| چهره ۶ تیم صعود کننده به فینال مسابقات مشخص شد
چهره ۶ تیم صعود کننده به فینال مسابقات لیگ ملت‌های والیبال مشخص شد.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، با بازی‌هایی که صبح امروز در چارچوب مسابقات لیگ ملت‌های والیبال برگزار شد، چهره ۶ تیم راه یافته به مرحله نهایی این بازی‌ها مشخص شد.

در مهم‌ترین این بازی‌های تیم فرانسه موفق شد با نتیجه ۳ بر یک از سد ایتالیا بگذرد تا خیال لهستان را بابت صعود به مرحله نهایی راحت کند. با توجه به اینکه تنها یک بازی تا پایان دور مقدماتی مسابقات مانده، ایتالیا در صورتی که بتواند مقابل برزیل به برتری برسد، ۹ برده خواهد شد و به لهستانی که ۱۰ برد دارد نخواهد رسید.

به این ترتیب و با توجه به جدول مسابقات، تیم‌های برزیل، ایران، روسیه، فرانسه، لهستان و آمریکا (به عنوان کشور میزبان) توانستند جواز حضور در مرحله پایانی این بازی‌ها را کسب کنند.

تیم ایران دو روز پیش موفق شده بود به عنوان نخستین تیم جواز حضور در فینال این بازی‌ها را کسب کند.

تیم ایران در آخرین بازی خود و از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف آمریکا می‌رود.

لیگ ملت‌های والیبال| چهره ۶ تیم صعود کننده به فینال مسابقات مشخص شد - 8

خواندن خبر در سایت منبع

والیبالیست‌های ایران بعد از برد بلغارستان چه گفتند؟

فارسخبرگزاری فارس
والیبالیست‌های ایران بعد از برد بلغارستان چه گفتند؟
دو والیبالیست ایران بعد از برد مقتدرانه برابر بلغارستان در هفته پنجم لیگ ملت های والیبال صحبت کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، محمدجواد معنوی نژاد دریافت کننده‌ای که امتیاز آورترین بازیکن ایران برابر بلغارستان بود، بعداز برد سه بر صفر ایران در دومین دیدار هفته پنجم لیگ ملت‌ها، گفت: توقع برد ۳- صفر را نداشتم اما انتظار داشتیم تا یک نمایش خوب در زمین به اجرا بگذاریم. همه امشب در زمین انگیزه زیادی داشتند و می‌خواستند تا قابلیت‌های خود را نشان بدهند و خدا را شکر می‌کنم که من هم در این برد نقش داشتم.

دریافت کننده تیم ملی در ادامه تصریح کرد: امروز سعی کردیم بهترین بازی را برابر بلغارستان انجام بدهیم. بلغارستان امشب با ترکیب اصلی به میدان آمد و تماشاگران نیز به خوبی از آنها حمایت کردند اما ما توانستیم با همدلی، پیروزی را کسب کنیم.

او در پایان درباره مصدومیت خود تصریح کرد: مصدومیت پای من به لطف خدا یک گرفتی عضلانی بود که جدی نیست.

*کریمی: مزد زحماتمان را گرفتیم

جواد کریمی پاسور تیم ملی ایران در دیدار با بلغارستان درباره دومین برد متوالی تیم ملی در هفته پنجم، گفت: انتظار برد ۳ بر صفر را نداشتیم اما به نظرم این نتیجه، مزد همه تلاش‌ها و زحماتمان بود. ما حتی در بازی در برخی امتیازات عقب افتادیم اما تسلیم نشدیم.

کریمی که نمایش خوبی برابر بلغارستان ثبت کرد، در ادامه افزود: در هفته‌های قبل لیگ ملت‌ها فرصت زیادی به ما نرسیده بود. خوشبختانه با آنالیز و تمرین خوبی که داشتیم، امروز توانستیم برنده باشیم. بلغارستان با همه بازیکنان اصلی اش و در خانه بازی کرد اما ما انگیزه زیادی برای پیروزی در زمین داشتیم.

خواندن خبر در سایت منبع

بلغارستان حریف جوانان والیبال ایران نشد

رکناخبرگزاری رکنا
بلغارستان حریف جوانان والیبال ایران نشد
رکنا : تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود از هفته پنجم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ سه بر صفر بلغارستان را شکست داد.

بلغارستان حریف جوانان والیبال ایران نشد - 1

از ساعت ۲۲:۱۰ دیشب (شنبه) ۸ تیر ماه ۱۳۹۸ تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود از هفته پنجم لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ به مصاف تیم میزبان یعنی کشور بلغارستان رفت و با نتیجه قاطع سه بر صفر (۲۵-۲۳، ۲۵-۲۳ و ۲۵-۲۱) میزبان خود را شکست داد. تیم ملی ایران روز گذشته با برتری مقابل صربستان به عنوان نخستین تیم صعودش به فینال لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ را قطعی کرد. به این ترتیب ایران موقتا با کسب ۱۲ برد، ۲ باخت و ۳۶ امتیاز در مجموع ۱۴ بازی موقتا صدرنشین جدول رده بندی شد.

دراین بازی تیم ملی ایران با ترکیب دوم خود به میدان رفت و فرهاد قائمی، مسعود غلامی، محمدجواد معنوی نژاد، علی اصغر مجرد، محمدرضا مؤذن (لیبرو)، پوریا یلی و جواد کریمی ترکیب تیم ملی ایران را تشکیل می‌دادند. تیم ملی بلغارستان نیز با ترکیب جیورجیو، آتاناسو، گوتسو، پنچو، سگانوف، سالپاروف (لیبرو) و سوکولو به مصاف شاگردان ایگور کولاکوویچ رفت.

*ست اول: ۲۵ – ۲۳ ایران

تیم ملی ایران در این بازی ست نخست را خوب شروع نکرد و با سه امتیاز از بلغارها عقب افتاد اما پس وقت استراحتی که کولاکووچ گرفت، بازیکنان جوان ایران با ورود به زمین عملکرد بهتری داشته و بازی را ۴ – ۴ به تساوی کشاندند. در ادامه باز هم این بلغارستان بود که از ایران پیش افتاده و ۸ – ۶ وقت استراحت فنی اول را از آن خود کرد. در ادامه بلغارها با حمایت هواداران خود ۱۴ – ۱۲ از ایران پیش افتادند اما بازیکنان ایران با درخشش جواد کریمی در دادن پاس‌های سرعتی بازی را در امتیاز ۱۵ به تساوی کشاند. با این وجود بلغارها بودند که ۱۶ – ۱۵ وقت استراحت فنی دوم را هم از آن خود کردند.

با شروع مجدد بازی، جوانان ایران که عملکرد فوق العاده‌ای در دفاع روی تور داشتند، پس از یک رالی زیبا که ۱۶ ثانیه طول کشید، برای اولین بار ۱۷ – ۱۶ از بلغارستان پیش افتادند. دو تیم به صورت پایاپای پیش رفتند که در نهایت ایران با درخشش یلی ۲۳ – ۲۱ از حریف پیش افتاد تا بلغارها درخواست وقت استراحت کنند. با ورود مجدد دو تیم به زمین باز هم این ایران بود که فاصله دو امتیازی خود را حفظ کرده و ۲۵ – ۲۳ ست نخست بازی را با برتری پشت سر گذاشت.

* ست دوم: ۲۵ – ۲۳ ایران

در این ست دو تیم شروع خوبی داشتند و ایران با عملکرد خوب جوانانش توانست ۸ – ۷ وقت استراحت فنی اول را از آن خود کند. با ورود تیم‌ها به زمین باز هم این ایران بود که با درخشش معنوی‌نژاد در دفاع روی تور همچنان ۹ – ۸ از بلغارها پیش افتاد. در حالی که بازی ۱۲ – ۱۲ مساوی بود، ایران با درخشش علی‌اصغر مجرد در دفاع روی تور ۱۳ – ۱۲ از میزبان پیشی گرفت. در ادامه اما این بلغارها بودند که با حمایت هواداران خود سرانجام ۱۵ – ۱۴ از ایران پیش افتادند. با این حال باز هم این ایران بود که پس از مساوی کردن بازی در امتیاز ۱۵، با سرویس فوق‌العاده قائمی یک امتیاز دیگر کسب کرده و ۱۶ – ۱۵ وقت استراحت فنی دوم را از آن خود کرد.

با ورود دو تیم به زمین بار دیگر این ایران بود که با عملکرد خوب یلی و مجرد در دفاع روی تور حملات بلغارها را دفاع کرده و ۱۹ – ۱۵ پیش افتاد تا بلغارها درخواست وقت استراحت کنند. با ورود تیم‌ها به زمین تیم میزبان فاصله را به دو امتیاز کاهش داد اما باز هم این ایران بود که ۲۰ – ۲۳ از حریف پیش افتاد. بلغارها پس از گرفتن وقت استراحت فاصله را به یک امتیاز کاهش دادند تا کولاکوویچ در امتیاز ۲۴ – ۲۳ برای ایران تقاضای وقت استراحت کند. با بازگشت دو تیم به زمین ایران روی پاس سرعتی جواد کریمی و درخشش مجرد در زدن آبشار امتیاز ۲۵ را کسب کرد تا ست دوم را نیز ۲۵ – ۲۳ پیروز شود.

*ست سوم: ۲۵ – ۲۱ ایران

با شروع این ست نیز باز هم ایران با عملکرد خوب خود در دریافت‌های اول و زدن سرویس ۴ – ۲ از بلغارستان پیش افتاد. بلغارها سرانجام در امتیاز ۶ بازی را به تساوی کشانده و با آبشار سوکولوف ۷ – ۶ از ایران پیش افتادند. در نهایت این بلغارها بودند که با کار سرعتی یک امتیاز دیگر را توسط سوکولوف کسب کرده و ۸ – ۷ وقت استراحت فنی اول را از آن خود کردند. با شروع مجدد بازی بلغارها توانستند فاصله را به ۳ امتیاز افزایش داده و ۱۲ – ۹ از ایران پیش بیافتند تا ایگور کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کند. فاصله سه امتیازی دو تیم ادامه داشت تا این که بلغارها ۱۶ – ۱۳ وقت استراحت فنی دوم را هم در این ست از آن خود کردند.

با شروع مجدد بازی ایران دو امتیاز متوالی را روی اشتباه بازیکن بلغار و سرویس خوب قائمی کسب کرد تا سرمربی بلغارستان در امتیاز ۱۶ – ۱۵ تقاضای وقت استراحت کند. ایران در نهایت پس از یک رالی ۱۳ ثانیه‌ای در امتیاز ۱۹ بازی را به تساوی کشاند. با تک‌دفاع بسیار خوب علی اصغر مجرد ایران سرانجام برای اولین بار در این ست ۲۱ – ۲۰ از بلغارستان پیش افتاد تا سرمربی این تیم تقاضای وقت استراحت کنند. با ورود مجدد دو تیم به زمین ایران توانست یک امتیاز دیگر را کسب کرده و ۲۲ – ۲۰ از حریف پیش بیافتد. با سرویس خوب شفیعی سرعت از خط حمله بلغارها گرفته شد تا با دفاع روی تور یلی و اشتباه پشت خط زن بلغارستان، این ست نیز با نتیجه ۲۵ – ۲۱ به سود ایران تمام شود تا شاگردان کولاکوویچ در مجموع سه بر صفر پیروز این دیدار شوند.

تیم ملی ایران در آخرین بازی خود از هفته پنجم لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹، ساعت ۱۸:۳۰ یکشنبه ۹ تیر ماه ۱۳۹۸ به مصاف تیم ملی آمریکا خواهد رفت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ جدول رده بندی لیگ ملت‌های والیبال

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ جدول رده بندی لیگ ملت‌های والیبال
تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل بلغارستان در هفته پنجم رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ با کسب 36 امتیاز در جایگاه دوم جدول رده بندی این مسابقات قرار دارد.

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم/ دست ندادن رحمتی با علیرضا منصوریان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/گل‌هاومهارت‌های مهاجم مدنظر پرسپولیس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل

گل‌ها و حرکات تکنیکی گزینه نقل و انتقالاتی استقلال (ویدیو)

ایلناایلنا1 روز قبل

تبانی علنی در لیگ برتر فوتسال نوجوانان +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، مسابقات لیگ برتر نوجوانان این روزها در دو گروه در حال برگزاری است و تلاش تیم‌ها برای رسیدن به قهرمانی یا عدم سقوط باعث بروز اتفاقاتی در این رده سنی شده است. در حالی که توجه به فوتسال پایه و دعوت بازیکنان به اخلاق مداری از نکات ضروری ورزش و به خصوص در این پایه محسوب می‌شود، شنیده‌ها حاکی از تبانی در یکی از دیدارهای این مسابقات است. براساس فیلم موجود در دیدار دو تیم اقلید شیراز و شازند اراک در مرحله گروهی مسابقات لیگ برتر نوجوانان اتفاقات نامتعارفی رخ داده است. در روز آخر بازی‌ها، تیم شازند اراک با تیم اقلید شیراز بازی داشت که بر اساس نتایج قبلی اگر تیم اقلید با یک گل تیم شازند را شکست می‌داد، هم تیم اقلید به عنوان تیم دوم گروه بالا می‎رفت و هم تیم شازند با تفاضل گل بهتر نسبت به تیم هتل الماس مشهد در لیگ ماندنی می‎شد. با شروع بازی بلافاصله تیم اقلید بدون مزاحمت هیچ‌ یک از بازیکنان حریف به گل می‎رسد و بعد از گل هم طبق فیلم هر کدام از تیم‌ها در زمین خودشان ایستاده و به ترتیب به حفظ توپ بدون فشار حریف می‌پردازند.

درگیری شدید در دیدار دوستانه تراکتور و ریزه اسپور+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در دیدار دوستانه و تدارکاتی تراکتور و ریزه اسپور تنش و درگیری میان بازیکنان دو تیم رخ داد. تیم فوتبال تراکتور که اردوی خود را در کشور ترکیه برگزار کرده است، در دیداری دوستانه مقابل ریزه اسپور به میدان رفت که این بازی با برتری یک برصفر شاگردان دنیزلی به پایان رسید. در این دیدار دوستانه چندین بار روی پای اکبر ایمانی توسط بازیکن ریزه اسپور تکل زده شد که باعث شد ایمانی هم در ادامه تکلی خشن بر روی بازیکن حریف برود که این موضوع باعث درگیری و توقف بازی برای مدتی شد. در ادامه عوامل دو تیم وارد بازی شدند و این دیدار مدتی متشنج شد، البته نیروهای امنیتی هم برای آرام کردن اوضاع وارد عمل شدند.
وانانیوزوانانیوز2 روز قبل
به گزارش وانانیوز، استراماچونی سرمربی ایتالیایی تیم فوتبال استقلال در فصل نقل و انتقالات تابستانی سعی داشت تا با جذب بازیکنان جدید نقاط ضعف خود را بپوشاند. استراماچونی با کنار گذاشتن برخی از بازیکنان و جذب شیخ دیاباته و آرش رضاوند به دنبال این است تا دیگر ضعف‌های تیمش را پوشش دهد و با خرید بازیکن جدید بتواند در رقابت‌های لیگ نوزدهم با تمام قدرت حاضر شود. رضا اسدی، علی کریمی، عارف غلامی و کانسین برزیلی بازیکنانی هستند که این روز‌ها مذاکراتی را با استقلالی‌ها داشتند و احتمال حضور برخی از آن‌ها در ترکیب استقلال بسیار زیاد خواهد بود. این بازیکنان در هفته جاری وضعیت قراردادشان با باشگاه استقلال مشخص می‌شود. انتهای پیام/

اخبار بیشتر