اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه 9 تیرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه 9 تیرماه

قیمت مرغ منجمد ۱۳ هزارتومان تصویب شد

مهرخبرگزاری مهر
قیمت مرغ منجمد ۱۳ هزارتومان تصویب شد
عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغ داران گوشتی با بیان اینکه قیمت مرغ منجمد کیلویی ١٣ هزارتومان تصویب شده است، گفت: منتظر ابلاغ رسمی این قیمت هستیم.

برومند چهارآئین در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به منظور جبران بخشی از زیان پرورش دهندگان مرغ گوشتی، قیمت خرید مرغ منجمد توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور بصورت مستقیم از تولید کنندگان را کیلویی ۱۳,۰۰۰ تومان تعیین کرده است، گفت: این قیمت هنوز ابلاغ نشده و منتظر ابلاغ رسمی آن هستیم.

به گفته وی، براین اساس از این پس شرکت پشتیبانی امور دام باید هرکیلوگرم مرغ منجمد را از تولیدکنندگان به قیمت کیلویی ۱۳ هزارتومان خریداری کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه قبلا قیمت مصوب خرید مرغ منجمد کیلویی ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است، گفت: نرخ جدید سبب می‌شود زیان مرغدارانی که مرغ خود را تحویل شرکت پشتیبانی امور دام کشور نمایند به ازای هر کیلو گرم از ۲,۵۰۰ تومان به ۱,۰۰۰ تومان کاهش یابد.

چهارآئین افزود: نرخ مرغ زنده و مرغ آماده طبخ برای مصرف کننده، در کارگروه تنظیم بازار کشوردر حال بررسی است و تصور می‌کنیم بزودی اجماع حاصل و این مساله تعیین تکلیف خواهد شد.

وی با رد اخبار مغایر در این زمینه تاکید کرد: گمانه زنی‌های نادرست و تحلیل‌های غیر کارشناسی، فضایی را ایجاد می‌کند که به سود هیچکس نیست.

وی با اشاره به طبیعی بودن وجود اختلاف نظر کارشناسی در زمینه تعیین قیمت مرغ زنده و گوشت مرغ بین دولت و تولیدکنندگان اضافه کرد: تشکل‌های تولیدی، وزارت جهاد کشاورزی و صمت، کارگروه تنظیم بازار و سازمان حمایت، در راستای تأمین منافع مشروع و قانونی تولید کنندگان و مصرف کنندگان با دقت لازم در حال بررسی موضوع برای رسیدن به یک نظر واحد هستند.

چهارآئین درباره صادرات مرغ از کشور نیز با بیان اینکه صادرات مرغ با وجود آنکه ممنوع نیست اما متوقف است، گفت: دلیل این مساله عدم ثبات در سیاست‌های صادرات گوشت مرغ کشور است.

وی با انتقاد از تصمیمات خلق الساعه و ناگهانی در زمینه صادرات گوشت مرغ، افزود: این مباحث تولیدکنندگان را گرفتار چالش‌های متعددی کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به ظرفیت صادرات یک میلیون تن گوشت مرغ در کشور، این چالش با اتخاذ تصمیمی جامع و پایدار از حالت تهدید خارج و به فرصت مغتنمی برای توسعه صادرات غیر نفتی تبدیل گردد.

چهارآئین ادامه داد: در حال حاضر گوشت مرغ عمدتا به شکل غیر رسمی و بصورت قاچاق با حجم بسیار محدودی به کشورهای عراق و افغانستان از مرز خارج می‌گردد که نمی‌توان با استناد به آن اعلام کرد که صادرات مرغ از کشور انجام می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت دلار و قیمت یورو در بازار امروز یکشنبه ۹ تیر ۹۸

فراروخبرگزاری فرارو
قیمت دلار و قیمت یورو در بازار امروز یکشنبه ۹ تیر ۹۸
امروز یکشنبه نهم تیر ماه "قیمت دلار" بدون تغییر نسبت به نرخ‌های پایانی پنج‌شنبه، ۱۲ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام شد.
قیمت دلار و قیمت یورو در بازار امروز یکشنبه ۹ تیر ۹۸ - 0

فرارو-صرافی ملیقیمت دلار را برای امروز یکشنبه نهم تیر بدون تغییر نسبت به نرخ‌های پایانی پنج‌شنبه، ۱۲ هزار ۹۵۰ تومان اعلام کرد. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۲ هزار ۸۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت فروش یورو، نیز در صرافی‌های بانک‌ها تغییری نداشت و ۱۴ هزار ۸۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۴ هزار ۷۵۰ تومان است.

اما قیمت ارز مبادله‌ای؛ براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (یکشنبه نهم تیر ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته امروز ۵۳ هزار و ۳۳۸ ریال و هر یورو نیز ۴۷ هزار و ۷۵۴ ریال ارزش‌گذاری شد.

قیمت ارز در بازار آزاد

همان طور که احتمالا می‌دانید بازار ارز با قیمت‌های متفاوت و گیج‌کننده‌ای روبرو است؛ از نرخ صرافی ملی گرفته تا ارز مبادله‌ای، اما برای من و شما هیچ چیز به اندازه قیمت ارز در صرافی‌های بازار آزاد اهمیت ندارد. اطلاع از اینکه صرافی‌های مختلف قیمت را روی چه عددی تعیین می‌کنند کار سختی است. به هرحال نرخ هر شهر و محله با هم متفاوت است و بسته به تعداد ارز مورد نیاز مشتری می‌تواند تغییر کند.

برای همین در این گزارش متوسط قیمت خرید ارز در صرافی‌ها را در نظر گرفته‌ایم در حالتی که مشتری یک آدم معمولی است و قصد دارد اسکناس‌هایی به ارزش زیر هزار دلار (احتمالا به قصد مسافرت) تهیه کنید.قیمت ارز بازار آزاد (تومان)

مظنه دلار۱۳۲۵۰
یورو۱۵۰۹۰
درهم امارات۳۶۰۵
پوند۱۶۸۲۰
دلار کانادا۱۰۰۹۵
لیر ترکیه۲۲۸۵
دلار استرالیا۹۳۰۵
یوان چین۱۹۳۰

خواندن خبر در سایت منبع

اعلام قیمت قطعی قطار مسافری تهران-وان

همشهریخبرگزاری همشهری
اعلام قیمت قطعی قطار مسافری تهران-وان
همشهری آنلاین: قیمت قطعی قطار بین‌المللی مسافری تهران-وان ۳۷۵ هزار تومان برای بزرگسالان و ۱۹۵ هزار تومان برای خردسالان اعلام شد، هرچند تا اطلاع ثانوی و رسمی این سفر با احتساب تخفیف نسبت به نرخ اصلی آن در جدول کرایه‌های مشترک راه آهن‌های خاورمیانه با رقمی معادل ۲۲۵ هزار تومان برای بزرگسالان و ۱۳۰ هزار تومان برای خردسالان فعالیت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، قطار بین‌المللی مسافری تهران-وان از سوم تیرماه سال جاری راه‌اندازی شد؛ اقدامی که در راستای توسعه همکاری‌های کشورهای منطقه و گسترش صنعت ایرانگردی و جهانگردی، با همکاری راه آهن‌های ایران و ترکیه مدنظر قرار گرفته است.

محمد رجبی - مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا در گفت‌وگو با ایسنا،در خصوص قیمت بلیت قطارهای مسافری تهران-وان اعلام کرد: فعلا با احتساب تخفیفات قابل ملاحظه نسبت به نرخ اصلی آن در جدول کرایه‌های مشترک راه آهن‌های خاورمیانه، در مسیر رفت یا برگشت (بلیت یکسره) به میزان ۲۲۵ هزار تومان برای بزرگسالان و ۱۳۰ هزار تومان برای خردسالان باشد که تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد یافت اما باید خاطرنشان کرد که قیمت بلیت در این مسیر برای بزرگسالان معادل ۳۷۵ هزارتومان و برای خردسالان معادل ۱۹۵ هزار تومان لحاظ شده است.

جزئیات طول مسیر

در حال حاضر قطار تهران-تبریز-وان از تهران حرکت کرده و شامگاه همان روز به شهر تبریز می‌رسد و قطار یاد شده از ایستگاه تبریز نیز مسافرگیری و به سمت ایستگاه مرزی رازی حرکت می‌کند.

مسافران در ایستگاه رازی از قطار پیاده شده و تشریفات گمرک و گذرنامه (خروج از ایران) را انجام می‌دهند، سپس قطار به سمت ایستگاه مرزی کاپیکوی در راه‌آهن ترکیه حرکت کرده و در این ایستگاه نیز مسافران از قطار پیاده شده و تشریفات گمرک و گذرنامه (ورود به کشور ترکیه) را انجام خواهند داد و بر اساس تواقفات مرزی و تشریفات اعلام شده در هر ایستگاه، حدود دو ساعت این مراحل طول می‌کشد.

قطار پس از حرکت از ایستگاه کاپیکوی حدودا صبح روز بعد به وقت ترکیه وارد ایستگاه مقصد یعنی وان می‌شود که در مجموع مدت زمان انجام این سفر در مسیر رفت یا برگشت حدودا ۲۴ ساعت است. کد خبر ۴۴۵۸۹۸

خواندن خبر در سایت منبع

کاهش آمار کشتار؛ علت افزایش قیمت گوشت

ایسناخبرگزاری ایسنا
کاهش آمار کشتار؛ علت افزایش قیمت گوشت
معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی گفت: یک علت افزایش قیمت گوشت این است که دامدار دیگر دام مولد خود را کشتار نمی‌کند و آن را جهت بره‌گیری نگه داشته تا استفاده کند.

سعادت علی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص افزایش قیمت گوشت، اظهار کرد: افزایش قیمت گوشت قرمز چند علت دارد، گوشت ابتدا مقداری افزایش قیمت پیدا کرد و ران بدون چربی تا ۱۲۰ هزار تومان رسید اما اکنون مجددا به ۱۰۵ هزار تومان رسیده است.

وی افزود: این افزایش قیمت به دلیل قیمت تمام شده دام است. هزینه‌های تولید افزایش یافته که یک دلیل این افزایش تغذیه است. اقلام علوفه‌ای مانند جو، ذرت، کاه و یونجه نسبت به مدت مشابه افزایش قیمت و تا ۱۰۰ درصد رشد داشته، هزینه نیروی کارگری نیز افزایش یافته و افزایش هزینه‌های دیگری مانند آب، برق، سوخت و حمل و نقل دست به دست هم داده تا هزینه تولید را افزایش دهد.

علی‌نیا با بیان اینکه زمانی که هزینه تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یابد، قطعا قیمت تمام شده دام نیز بالا می‌رود، عنوان کرد: در حال حاضر قیمت تمام شده برای دامدار بدون سود حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان است که با ۱۰ درصد سود ۳۸ هزار تومان می‌شود. اکنون قیمت دام زنده پروار جهت کشتار در بازار ۴۲ هزار تومان است. شقه گوشت بدون دنده باید ۸۵ هزار تومان شود که میانگین استانی ۸۵ تا ۹۰ هزار تومان است.

معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی ادامه داد: علت دیگر این است که با توجه به بارندگی‌هایی که رخ داده و وجود علوفه در حوزه مراتع، دامدار دیگر دام مولد خود را کشتار نمی‌کند و آن را جهت بهره‌گیری نگه داشته تا استفاده کند، بنابراین آمار کشتار در کشتارگاه‌ها نسبت به دو سه ماه قبل کمتر شده، یعنی ورودی دام جهت کشتار در کشتارگاه مشهد روزی ۲۲۰۰ تا ۲۳۰۰ بوده اما اکنون ۱۳۰۰ یا ۱۴۰۰ رأس است.

وی بیان کرد: هزینه تمام شده گوشت برای دامدار ۳۵ هزار تومان است، عملا اگر بتوانیم با قیمت تمام شده دام را کشتار کنیم، قیمت گوشت ۷۰ تا ۷۵ هزار تومان می‌شود اما عملا گوشت دست واسطه قرار می‌گیرد و با وجود اینکه باید بعد از کشتار لاشه بدون دنده درب کشتارگاه حدود ۸۰ هزار تومان باشد، درب مغازه ۱۰ درصد کارمزد برمی‌دارند، گوشت را تقسیم‌بندی می‌کنند و ران بدون دنده را با قیمت ۱۰۵ تا ۱۲۰ هزار تومان نیز به فروش می‌رسانند.

علی‌نیا اضافه کرد: باید در بخش توزیع نظارت صورت گیرد که این بر عهده اصناف است. این کار باید شدت گیرد. پیشنهاد ما این است که قیمت گوشت قرمز مانند گوشت مرغ به ستاد تنظیم بازار آمده، تعزیراتی شده و نرخ‌گذاری شود.

معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه کار ما بیشتر در حوزه تولید بوده یعنی میزان تولید و تأمین پروتئین به عهده وزارت جهاد کشاورزی است، تصریح کرد: در این حوزه کارهایی انجام دادیم. خراسان رضوی بیشترین آمار دام سبک کشور را دارد. در حوزه تولید گوشت قرمز نسبت به سایر کشور رتبه اول را داریم و تأمین نیاز خود را در استان انجام می‌دهیم. در رابطه با بحث پرورش، اصلاح نژاد و تغذیه برنامه‌ها، آموزش‌هایی برای دامداران داریم.

وی خاطرنشان کرد: همیشه اردیبهشت ماه دامدار، بره مازاد خود را به بازار می‌آورد و چون در اردیبهشت عرضه زیاد بود، قیمت گوشت در خرداد و تیر ماه کاهش پیدا می‌کرد اما اکنون به واسطه تأمین نیاز دامدار در حوزه علوفه، دامدار خود دام پروار را نگه می‌دارد و عرضه آن کمتر شده و قطعا تا دو ماه آینده به بازار می‌آید. پیش‌بینی ما این است که گوشت نه به این عنوان که قیمت آن مانند سال گذشته ارزان شود، اما به قیمت منطقی می‌رسد.

علی‌نیا در خصوص قیمت مرغ، گفت: قیمت مرغ از قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار کمتر است. قیمت تنظیم بازار حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است. نهاده‌های مرغ تأمین و میزان جوجه‌ریزی زیاد شده، از ابتدای فروردین تاکنون هر ماه میزان جوجه‌ریزی ۷ تا ۷٫۵ میلیون تومان شده است، قیمت مرغ در مغازه خرده‌فروشی نسبت به قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار هزار تومان کمتر بوده و ۱۰ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان است.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۹ تیر ۹۸

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز
قیمت طلا و قیمت سکه امروز ۹ تیر ۹۸
قیمت سکه امروز ۴ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان است. قیمت طلا ۱۸ عیار امروز نیز هر گرم ۴۳۶۳۰۰ هزار تومان است.

سرویس اقتصادی فردا: امروز ۹ تیر ۹۸ در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان است. هم چنین مظنه تهران نیز با قیمت ۱ میلیون و ۸۸۸ هزار تومان معامله می‌شود.

آخرین قیمت هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۳۷۸ هزار تومان، قیمت ربع‌سکه ۱ میلیون و ۵۷۹ هزار تومان است. قیمت سکه طرح قدیم نیز ۴ میلیون و ۴۰۴ هزار تومان است.

قیمت سکه گرمی نیز ۱۰۰۹۰۰۰ هزار تومان است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین15 ساعت قبل
رییس اتحادیه طلا و سکه در گفتگو با خبرانلاین، پیش بینی کرد در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده تحولی جدی در بازار سکه و طلا و ارز رخ ندهد و روند حاکم بر بازار مشابه دو ماه گذشته خواهد بود. که در ۶۰ تا ۷۵ روز آینده قیمتها روندی مشابه دو ماه گذشته را داشته باشند و نوسانات بزرگی در بازار مشاهده نشود. ما در دو سال گذشته درگیر این نوسانات بودیم ولی امروز معتقدم تصمیمات از پختگی بیشتری برخوردار است، چیزی که حتی ۶ ماه پیش هم نمی‌توانستیم ادعا کنیم. این میان منتشر نشدن دستورالعمل و آیین نامه جدید نیز به ذهنیت بازار کمک کرده است. وی با اشاره به تحولات روزهای اخیر، مدعی شد صندوق‌های کشور خالی نیست و ادامه داد: فراموش نکنیم در بازار طلا هم بازار جهانی و ارز تاثیر مضاغف داشتند.
وانانیوزوانانیوز23 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور به ۱۴۵۲ دلار و ۶۰ سنت صعود کرد که بالاترین قیمت از دوم مه سال ۲۰۱۳ بود و اندکی بعد، ۰٫۲ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۲ دلار و ۵۶ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۱٫۱ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴۴ دلار و ۱۰ سنت رسید. به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری اکنون که از مقاومت در سطح ۱۴۳۹ دلار عبور کرده ممکن است تا مرز ۱۴۶۱ دلار پیشروی کند. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰٫۶ درصد افزایش یافت و به ۸۵۳ دلار و ۷۰ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰٫۱ درصد کاهش، به ۱۵۲۴ دلار و ۳۰ سنت رسید.
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند. شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم‌های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است. آمریکا اخیرا محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است. یک خریدار محصولات شیمیایی هم به رویترز گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. طبق این گزارش، کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
دو میلیون تومان کاهش قیمت، اتفاقی است که امروز برای پژو پارس افتاده و قیمت آن را از ۹۷ میلیون تومان به ۹۵ میلیون تومان رسانده. پژو ۴۰۵ GLX امروز ۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد و مدل دوگانه‌سوز آن با فاصله یک میلیون تومان و با قیمت ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. هرچند امروز تغییری در قیمت سمند EF۷ مشاهده نمی‌شود، اما سمند LX حدود یک میلیون تومان ارزان شده و با قیمت ۷۷ میلیون تومان فروخته می‌شود. امروز دنا پلاس توربو ۱۷۰ میلیون تومان قیمت دارد که حدود ۸۰ میلیون تومان بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است. همچنین امروز پژو ۲۰۷ دنده‌ای با کاهش قیمت یک میلیونی به ۱۲۱ میلیون تومان رسیده و پژو ۲۰۷ اتوماتیک همچنان با قیمت ۱۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ قدیری ابیانه با اشاره به سایت بدهی لحظه‌ای امریکا افزود: بدهی دولت فدرال امریکا حدود ۲۲ تریلیون دلار معادل ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است، جمع بدهی دولت، شرکت‌ها و مردم امریکا نیز حدود ۷۲ تریلیون دلار معادل هزار و ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است. سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه امریکا در حال سقوط است، گفت: ​ از نظر توزیع ثروت هم اکنون ۳ نفر بیش از نیمی از جمعیت امریکا ثروت دارند. امریکا ۳۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد که این ۳ نفر بیش از ۱۶۰ میلیون نفر ثروت دارند. قدیری ابیانه با بیان اینکه هرچند اقتصاد امریکا بزرگ است، اما میزان بدهی امریکا به اندازه اقتصادش خیلی بزرگ‌تر است، گفت: این امر برای اقتصاد امریکا بسیار شکننده است. یک زمانی بیش از ۴۰ درصد اقتصاد جهان در دست امریکا بود، اما اکنون میزان اقتصاد امریکا به زیر ۱۵ درصد رسیده است.

اخبار بیشتر