ماجرای ازدواج مجدد مهدی هاشمی موجی از واکنش‌ها را در پی داشت
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

ماجرای ازدواج مجدد مهدی هاشمی موجی از واکنش‌ها را در پی داشت

انتقاد تند از جنجالی شدن ازدواج دوم مهدی هاشمی

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
انتقاد تند از جنجالی شدن ازدواج دوم مهدی هاشمی
مهرزاد دانش، منتقد سینما از انتشار خبرهای مربوط به ازدواج دوم مهدی هاشمی در فضای مجازی انتقاد کرد.

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، مهرزاد دانش، منتقد سینما از انتشار خبرهای مربوط به ازدواج دوم مهدی هاشمی در فضای مجازی انتقاد کرد. ازدواج مهدی هاشمی با مهنوش صادقی، موجی از خبرهای تایید و تکذیب و تحلیل را به دنبال داشته است.

مهرزاد دانش در اکانت توئیترش نوشت: «قبلا حرف‌های نازل را درباره این که کی زن دوم کی است و فلانی کی از زنش جدا شده و بهمانی با آن یکی در فلان مغازه دیده شده، با عنوان حرف‌های لب‌خزینه‌ای یاد می‌کردند. حالا همگی لب خزینه بزرگی به نام شبکه‌های اجتماعی نشسته‌ایم و صفا می‌کنیم. این توسعه بزرگ فرهنگی مبارک‌مان باشد.»

خبرآنلاین

خواندن خبر در سایت منبع

مهدی هاشمی: سال‌هاست جدا از گلاب آدینه زندگی می‌کنم

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
مهدی هاشمی: سال‌هاست جدا از گلاب آدینه زندگی می‌کنم
مهدی هاشمی اعلام کرد که سال‌هاست با توافق از گلاب آدینه جدا شده است، چون با هم تفاهم فکری نداشته‌اند. او تاکید کرد که هیچ رابطه عاطفی زناشویی هم بین‌شان نبوده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مهدی هاشمی، بازیگر مطرح سینما، تلویزیون و تئاتر، پس از حاشیه‌هایی که درباره ازدواجش با مهنوش صادقی برایش در فضای مجازی وجود آمد، در یادداشتی درباره برخی از موضوعات مطرح شده توضیحاتی را ارائه کرده است.

او در یادداشتی که در اختیار بانی فیلم قرار داده است، نوشته: «سلام مجدد به دوستان فضای مجازی

من یک همسر دارم و او مهنوش صادقی است، این روزها متهم به دو همسری شدم و گویا به واسطه اعلام ازدواجم، خانم آدینه و دخترم نورا را شوکه کردم، در حالی که اینگونه نیست.

ما یعنی من و خانم آدینه سال‌هاست که با توافق جدا از هم زندگی می‌کنیم، زیرا به دلیل عدم تفاهم فکری که با هم داشتیم نمیشد زیر یک سقف ماند، و همچنین هیچ رابطه عاطفی هم بین ما نبود که بشود اسمش را ارتباط زناشویی گذاشت، اما به دلایل شخصی و همچنین محدودیت‌هایی که شغلمان برایمان ایجاد میکند ترجیح دادیم به این جدایی رسمیت نبخشیم.

از آنجایی که خانم آدینه به ویترین و ظواهر علاقه دارند با منتشر کردن عکس‌هایی دو نفره که مربوط به گذشته بود و همچنین درست کردن صفحه‌ای به نام من در فضای مجازی و منتشر کردن اخباری از طرف من خواستند از زندگی ما اسطوره‌ای بسازند و زندگی عاشقانه‌ای را نمایش دهند.

من در این سال‌ها تنها بخاطر فرزندم و حفظ حرمت‌ها و احترام ایشان سکوت کردم و زندگی شخصی خودم را ادامه دادم، اما حالا دخترم سی و هشت ساله است، شخصی است مستقل که خود دارای همسر و فرزند است و من پس از آن جدایی محرمانه بدون آنکه زندگی آن دیگری را خراب کنم، بعد از مدتی با خانم مهنوش صادقی (نویسنده و بازیگر) که همفکر، هم سلیقه و همکار بودیم ازدواج کردم تا به آن جدایی رسمیت ببخشم،

آیا این معنایش دو همسری است؟!

در تمامی این سال‌ها با سمپاشی و بایکوت کردن مهنوش مانع ادامه کار حرفه‌ای او شدند و او را خانه‌نشین کردند که او به احترام حرفه و گذشته من سکوت کرد ولی حالا بعد از سکوتی طولانی به دلیل اینکه این فشارها و سمپاشی‌ها همچنان ادامه داشت و شدت گرفت در لحظه‌ای عصیان کرد و این ازدواج را علنی کرد که البته من به او حق می‌دهم، و این جنجال به پا شد.

این ازدواج با صداقت و اصالت بود و هست با حفظ حرمت طرف دیگر، حقایق پنهان دیگری هم هست که من با حفظ احترام به همه به همین مقدار که با اشاره گفتم بسنده میکنم.

در ضمن من در هیچ یک از فضاهای مجازی صفحه‌ای ندارم.»

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش‌ها به ازدواج مهدی هاشمی و مهنوش صابری

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴
واکنش‌ها به ازدواج مهدی هاشمی و مهنوش صابری
ساعت 24-در این ویدئو کوتاه "مهنوش صادقی" بازیگر نه چندان نام آشنای سینما و تلویزیون از رازی شخصی بین خودش و "مهدی هاشمی" پرده برداشت.

یک ویدئو ۳۰ ثانیه‌ای منتشر شد و فضای مجازی را در کسری از ثانیه در نوردید. در این ویدئو کوتاه «مهنوش صادقی» بازیگر نه چندان نام آشنای سینما و تلویزیون از رازی شخصی بین خودش و «مهدی هاشمی» پرده برداشت. او گفت سال‌هاست به سوالی که گویا دغدغه دوستان و آشنایان بوده به تشخیص و صلاحدید خودش پاسخ نداده و آنطور که می‌گوید حالا زمان پاسخ دادن به این سوال جنجالی است. «بله من همسر رسمی آقای مهدی هاشمی هستم.»

رازی به این بزرگی، آن هم درباره یک چهره معروف و از آن مهمتر یک زوج و خانواده سینمایی مگر می‌شود، پس از افشا، مثل بمب نترکد. سال‌ها عادت کرده بودیم «خانواده هاشمی» را در فرش قرمز جشنوراه‌ها و مراسم فرهنگی مختلف با این ترکیب ببینیم: «مهدی هاشمی» دست در دست همسرش «گلاب آدینه» و دخترشان «نورا هاشمی» که نورا همیشه یه دستش روی شانه پدر بود و دست دیگرش دور گردن مادر.

بلافاصله پس از انفجار این بمب خبری، طبق معمول کاربران فضای مجازی به صفحات اجتماعی گلاب آدینه و نورا هاشمی برای کند و کاو این مسئله بغرنج هجوم بردند. گلاب آدینه در پاسخی به یکی از این کاربران در اینستاگرام نوشت: «توجهی نکنید، ببینید و بخندید»

واکنش نورا هاشمی اما تندتر از مادرش بود. او در پاسخ به سایت سینما آنلاین گفت: «پدرم همین لحظه در منزل و کنار ما هستند و شناسنامه‌شان هم گواه دروغ بعضی افراد معلوم‌الحال است.»

تا اینجا نقش مردم صرفا واکنش و کنجکاوی به فیلمی بود که مهنوش صابری درباره خبر ازدواج رسمی‌اش با مهدی هاشمی منتشر کرده بود.

ماجرا اما کمی بعد پیچیده‌تر شد. مهدی هاشمی، خندان و با چهره‌ای مابین شوخی و جدی به حدس و گمان‌های نه تنها مردم که به تکذیب خانواده‌اش نیز پاسخ داد.

او در این فیلم گفت: سلام به دوستان فضای مجازی، ویدئویی پخش شده از خانم صادقی و ایشان یک حقیقتی را گفتند. بعد عده‌ای تکذیب کردند (لازم به ذکر است که تا لحظه انتشار این فیلم توسط مهدی هاشمی تنها گلاب آدینه و نورا هاشمی سخنان مهنوش صابری را تکذیب کرده بودند). هاشمی ادامه می‌دهد: آنهایی که تکذیب کردند، حق داشتند، چون اطلاع نداشتند. این اتفاق افتاده در چند وقت پیش افتاده و حقیقت دارد. من حرفم این است که اصلا مهم نیست. چرا انقدر شلوغ‌اش کردید. "

مهدی هاشمی در ادمه می‌گوید: فضای مجازی مهمتر از این حرف‌هاست. جای جریان‌های سیاسی و حرف‌های اجتماعی، و مسائل و مشکلات مردم است. چرا در حد مسائل زرد فضای مجازی را پایین می‌آورید. این یک چیز خصوصی است. "

او سپس می‌خندد و می‌گوید: «چرا اینقدر بزرگش می‌کنید.»

از اینجا به بعد بود که واکنش‌ها آغاز شد. عده‌ای در پاسخ گلایه مهدی هاشمی که می‌گوید چرا یک چیز خصوصی را بزرگ می‌کنید و به آن می‌پردازید، گفتند، که نخستین بار همسر دوم شما خانم مهنوش صادقی این موضوع را علنی کرد. وگرنه مردم از کجا می‌دانستند شما ازدواج مجدد کرده‌اید، در حالی که حتی به ادعای شما، خانواده‌تان هم از این موضوع مطلع نبودند. "

دسته دوم از مخاطبان با انتقاد از سخنان وخنده مهدی هاشمی، به نکته‌ای اخلاقی اشاره کردند که «چرا یک سلبریتی‌ و بازیگر مشهور که اگر خودش هم نخواهد، می‌تواند الگوی بخشی از جامعه و جوانان باشند، خلاف عرف و اخلاق، بدون اطلاع همسری که یک عمر با او زندگی کرده، ازدواج می‌کند؛ آن‌هم با زنی که تقریبا هم‌ سن دختر اوست.»

برخی از کاربران اما مثل چند پرونده مشابه دیگری که در این مدت جنجال آفرید، «سفر رامبد جوان و نگار جواهریان به کانادا» و «قتل میترا استاد همسر دوم محمد علی نجفی»، معتقدند که نباید در زندگی مردم سرک کشید و حریم خصوصی آنها را خدشه دار کرد.

بی تعارف اما مردم در این یک مورد خاص، یعنی ازدواج مجدد جناب مهدی هاشمی، هیچ نقشی نداشتند. خودشان راز را برملا کردند، تکذیب کردند و در نهایت هم شفاف‌سازی به عمل آوردند!

واکنش‌ها اما به این مسئله هنوز ادامه دارد.

در همین زمینه فرهاد عشوندی در خبرآنلاین نوشت: "ما که تا صبح امروز خیلی‌های‌مان اصلا اسم مهنوش صادقی را نشنیده بودیم. ما را چه به سرک کشیدن به زندگی شخصی بقیه. آن هم گلاب آدینه و مهدی هاشمی که واقعا نمی‌دانم کدام‌مان تا دیروز کلامی غیر از ستایش برای‌شان به کار برده باشیم.

«فضای مجازی جای مسائل مهم و خبرهای سیاسی است نه این خبرهای زرد.» این، فقط همین بخش آخر گفته‌های مهدی هاشمی شاید غافلگیرکننده‌تر از همه شوکی است که خبرهای زندگی خصوصی‌اش در صبح یک روز جمعه، شبکه‌های اجتماعی را درنوردید.

مهدی هاشمی که از «سلطان و شبان» تا «ضدگلوله» با بازی‌هایش کلی خاطره داشتهایم و همیشه تا حالا که حوالی ۷۰ سال دارد، زوجش با گلاب آدینه برای‌مان عزیز بوده جمله‌ای گفته و از مردم خواسته در شبکه‌های اجتماعی خبر زرد ازدواج مجددش را پخش نکنند و آن را طوری بی‌اهمیت قلمداد کرده که انگار این مردم بودند که برای تجسس وارد حریم زندگی‌اش شده‌اند.

ماجرا، اما درباره او و آنچه خودش گفته تکذیب‌کنندگان یعنی دخترش و خانم آدینه از آن بی‌خبر بوده‌اند که تکذیبش کرده‌اند، اصلا چیزی نبوده که کسی غیر از خودشان بازش کرده باشد.

آقای هاشمی، زندگی شخصی‌تان حریم بسته و امن خودتان است و اصلا اینکه چه کرده‌اید به هیچ یک از ما ارتباطی ندارد که ما را چه به دانستن اخبار اندرونی‌تان. وقتی همسر جدیدتان یکباره برای اینکه احتمالا همسر اول‌تان و همه آن‌هایی که نمی‌دانند، بدانند او کجای زندگی‌تان ایستاده، ویدئویی منتشر می‌کند که می‌داند کل شبکه‌های اجتماعی را درخواهد نوردید، دیگر این مردم نیستند که سرک به زندگی شما می‌کشند یا اخبار زرد را پیگیری می‌کنند. این شما و این همسر محترمتان هستید که همه را به زندگی‌تان فراخوانده‌اید.

این شمایید که هنجارهای اخلاقی جامعه را زیر پا گذاشتید. این شمایید که اگر به ادبیات خودمانی مورد استفاده در ویدئوتان بخواهیم پاسخی برای‌تان داشته باشیم، باید گفت: قیمه‌ها را ریخته‌اید روی ماست‌ها! قیمه‌ها را چرا می‌ریزید روی ماست‌ها جناب مهدی هاشمی؟ "

واکنش مهرزاد دانش اما متفاوت بود. او در توییتر نوشت: «قبلا حرف‌های نازل را درباره این که کی زن دوم کی است و فلانی کی از زنش جدا شده و بهمانی با آن یکی در فلان مغازه دیده شده، با عنوان حرف‌های لب‌خزینه‌ای یاد می‌کردند. حالا همگی لب خزینه بزرگی به نام شبکه‌های اجتماعی نشسته‌ایم و صفا می‌کنیم. این توسعه بزرگ فرهنگی مبارک‌مان باشد.»

در این ماجرای خاص نظر مخاطبان فرارو هم دو شقه شده است. مثل همین دو نظر بالا. عده‌ای به مردم تاختند و برخی نیز از خجالت مهدی هاشمی و همسر دومش درآمدند. و خلاصه اینکه «هر کسی از ظن خود شد یار …» نظرات مخاطبان فرارو را در شش دسته طبقه بندی کرده‌ایم که با هم گزیده‌ای از آنها را می‌خوانیم:

مخاطب ناشناسی نوشته است: «قابل توجه آشنایی که میان زندگی شخصیشه. کسی قصد دخالت در زندگی شخصی کسی رو نداره. خودشون زندگی خودشون رو تو فضای مجازی میریزن رو دایره. وگرنه به ما چه که این زن زن دوم کیه و چرا این کار رو کردهم. والاااا»

سارا در جواب مخاطبی که نوشته است: «چرا در زندگی شخصی مردم سرک می‌کشید؟ دلش خواسته ازدواج کرده و این فقط به همسر اول و دخترش و خودش مربوط است»؛ می‌گوید: «اینو باید به مهنوش خانم واقای هاشمی بگید، به ما چه ربطی داره خودشون رسانه‌ای میکنن و پشت هم فیلم منشر میکنن بعدم میخوان مردم کر و لال بشن!»

مخاطب دیگری نیز در پاسخ به همین کامنت نوشته است: «والا زن دومش همه رو در جریان گذاشته انگار می‌خواسته این موج رو راه بندازه و گلاب آدینه رو اذیت کنه و از سر راه برداره. والا مجردی بهتر از این نوع زندگی مخفی و با عذاب وجدانه البته به نظر نمیرسه این خانم عذاب وجدان داشته باشه. بعد در ضمن آقای هاشمی اگه فضای مجازی جای فضای سیاسیه. چرا شما و مهنوش خبر ازدواجتون رو در این فضا مطرح کردید. مگه چه اهمیتی داشت گفتنتون.»

یکی دیگر از مخاطبان فرارو به تبرئه کردن مردم در این ماجرا نوشته است: «درسته که زندگی شخصی دیگران به من وشما ربطی نداره ولی وقتی سلبریتی‌ها صفحه‌ی شخصیشون را تو فضای مجازی برای همه باز می‌گذارند و هر نوع مطلبی را فارغ از شخصی بودن یا نبودن در آن انتشار می‌دهند، باز هم به من و شما ربطی نداره؟ اصلا اینکه این بازیگر همسر چه کسی است چه دردی از من و شما دوا میکنه که گفته الآن بهترین زمان اعلام این موضوع است؟ من هم صفحه شخصی دارم ولی آن خصوصی کرده‌ام و هر کسی حق ورود به آن را ندارد من می‌توانم ادعا کنم به کسی ربطی نداره چون برای همه بازگو نکرده‌ام با ۱۰ عکس. این عکس گذاشتن‌ها و این حاشیه درست کردن‌ها برای جلب مخاطب است نه اطلاع رسانی و ثمره این جذب مخاطب بالا رفتن احتمال پیشنهاد کار است چون تهیه کننده روی جنجالی‌ها سرمایه گذاری می‌کند.»

سلبریتی‌ها را بزرگ نکنیم!

امیر اما اعتقاد دارد نباید این گونه اخبار را پوشش داد. او نوشته است: «شخصا اصلا برایم مهم نیست مثلا آقای مهدی هاشمی تجدید فراش کرده، ستاره اسکندری کشف حجاب کرده، رامبد جوان پانصد میلیون برای یک زایمان جهت کسب تابعیت کشوری دیگر خرج می‌کند. روی صحبتم با مردم عزیز کشورم است، ما مردم با انتشار این اخبار از قشر خاصی که این روزها تحت عنوان سلبریتی‌ها از آن‌ها یاد می‌شود باید بدانیم برجسته کردن این افراد و ورود آن‌ها به هر حوزه خارج از تخصص شان را نادیده بگیریم، جایگاه و کرسی که شایسته نظریه پردازان، علما و فرهیختگان جامعه است را به اشتباه به آن‌ها تقدیم نکنیم. بپذیریم شان آن‌ها فقط محدود به همان حوزه خودشان است و لاغیر»

برای همه خوب، برای شما بد!

مخاطب دیگر اما به انتقاد مهرزاد دانش پاسخ داده است: «اونی که به این خبرها لب خزینه‌ای میگه باید گفت شماها عمریه با این داستانهای لب خزینه‌ای امرار معاش کردید پولدار شدید مشهور شدید و با همین فضای رسانه‌ای ادعای روشن فکری کردید و توده‌ها رو به چپ و راست حرکت دادید. چرا این داستانها برای بقیه خوب برای سلبریتی‌ها بد»

مخاطب دیگری نیز با اشاره به سخنان مهدی هاشمی درباره اهمیت فضای مجازی نوشته است: «همچین ریلکس میگه فضای مجازی جای مسائل اجتماعیه خوب چه مسئله‌ای اجتماعی‌تر از اینکه قبح خیانت و دروغ و مخفی کاری از خانواده در جامعه ریخته بشه؟»

انگشت اتهام به سمت مهدی هاشمی و مهنوش صابری

مخاطب ناشناس دیگری با دیدگاهی اخلاقی به انتقاد از سخنان مهدی هاشمی در فیلم اشاره کرده است: «چقدر زن و بچه‌اش که خبر رو تکذیب کردن ضایع شدن جلوی ملت.. خب اول به خانواده خبر می‌دادی و بعد رسانه‌ای می‌کردی. در ضمن ما قصد دخالت نداریم و خانوم دومشون در فضای مجازی تو بوق و کرنا کردن و مردم رو کنجکاو کردن. اگر زندگی شخصیه اصلا انتشار اینکه همسر دوم کی هستی چه ربطی به ملت داره آخه … هر کسی با رفتار خودش حریم شخصیش رو تعیین می‌کنه. بازیگرها خودشون تمام موارد زندگیشون رو اعلام میکنند. بعد میگن ما مردم تو زندگیشون دخالت میکنیم. ایراد از ما مردمم هست. چرا اینقدر به زندگی بازیگر‌ها توجه میکنیم که فکر کنن خیلی مهم هستن؟»

در میان مخاطبان فرارو هم کم نبودند افرادی که انگشت اتهام را به سمت مهنوش صادقی گرفتند. مثلا مهسا نوشته است: «متاسفانه خیانت در میان بازیگران مطرح باعث ترویج خیانت میان اقشار مختلف مردم می‌شه و در واقع قبح این کار زشت شکسته شده و در نتیجه خانواده‌ای زیادی دچار تزلزل و تنش خواهند شد که در انتها نسلی روانی به جامعه تزریق می‌کنن. و اینکه چقدر بدند زنانی که به هم جنس خود خیانت کرده و وارد زندگی زنی می‌شوند که تمام جوانی و زیباییش را پای مردی گذاشته و در سن بالا به او خیانت می‌شود»

یا مثلا ابراهیم نوشته است: «شماهایی که میگید جرم نکرده و زندگی شخصیشه چیزی از اینکه یه سلبریتی میتونه الگو باشه برا جامعه و فرهنگ یک کشور چیزی حالیت نیس. زنش که به کل نابود شد تو این سن فک کن سر مادر یا خواهرت همچین بلایی پیش بیاد بازم میگی بابات یا شوهر خواهرت جرم نکرده. دوسش نداشت طلاقش می‌داد دوباره ازدواج میکرد، ولی به این مورد میگن خیانت.»

مخاطب ناشناس دیگری هم با انتقاد تند از مهدی هاشمی نوشته است: «ازدواج یواشکی، دروغ به همسر اول و جریحه دارکردن احساسات او بعد هم با خنده و شوخی این بی اخلاقی را ماستمالی کردن! البته که ازدواج جزء حریم خصوصیست، اما مردم افراد را بخصوص اگر مشهور باشند روی همین زندگی و رفتارهای خصوصی ارزیابی می‌کنند و نمره می‌دهند. نمره مردانگی و صداقت و اخلاق هاشمی از دید من، صفر؟!»

سارا در واکنش به جنجال ازدواح مهدی هاشمی به نکته‌ای عمیق‌تر اشاره کرده است: او نوشته است: «از قدیم به ما گفته بودند بازیگران تلوزیون و سینما انعکاس دهنده دردهای جامعه خودشون هستند با صطلاح مردمی‌اند، شخصی با داشتن نوه میره با زنی ازدواج میکنه که هم سن دخترش واقعا دنبال درد جامعه است.»

سید حسن نیز با هشدار به مردانی که هوس ازدواج دوم در سر دارند نوشته است: «مردانی که با داشتن زن و فرزند به فکر ازدواج مجدد هستند باید بدانند که همسر اولشان اولین و بزرگترین قربانی است، ولی از ان قربانی بزرگتر خودشان هستند که پس از مدتی که ماه عسل به پایان رسید مشکلات شروع و تا اخر عمر رهایشان نمیکند. بهتر است عشق پیری را کنترل کنید تا به عواقب آن دچار نشوید.»

مخاطب ناشناس دیگری نیز با تذکر به مهدی هاشمی نوشته است: «آقای هاشمی این حق توست ….. برو چند زن بگیر لیکن حساب دل شکسته‌ی دخترت را هم میکردی ….. ممکن است با زن خود مشکل داشتی ….. ولی تو پدر هستی …. به هر حال آن کسی که با او ازدواج کردی ظاهرا با تو اختلاف سنی غیر متعارفی دارد ….. خدا آخر عاقبتت را بخیر کند …..»

بازگشت دایی جان ناپلئون؛ کار انگلیسی‌هاست!

فضای مجازی، اما دایی جان ناپلئون کم ندارد. برخی از مخاطبان با اشاره به ساختگی بودن این گونه اخبار، آنها را حربه‌ای برای سرپوش گذاشتن بر مشکلات اقتصادی و انحراف ذهن مردم می‌دانند.

در همین زمینه مخاطبی ناشناس نوشته است: «این روزا سریالی برای پرکردن وقت مردم به راه افتاده. نجفی همسرش را کشت. رامبد جوان برای تولد فرزندش به کانادا رفت. ستاره اسکندری حجابش را را در ترکیه کنار گذاشت، امیر جعفری از آقازاده‌ها حمایت کرد و حالا هم مهدی هاشمی با زن دوم خود خانم صادقی ازدواجش را آشکار کرد. برنامه بعدی چیه برای ایجاد حساسیت جدید در جامعه به منظور عدم حساسیت به تحریم و تورم»

ناشناس دیگری نیز اعتقاد دارد این خبرها صرفا یک بازی رسانه‌ای ست. او نوشته است: "باور نکنید. بیشتر شبیه یک بازی رسانه‌ای و یک سناریوی از قبل طراحی شده است تا خیلی از این اتفاقاتی که سلبریتی‌ها و با حتی سیاسیونی مثل نجفی انجام دادند رو برای مردم عادی سازی بکنند و بگن مردم یک نفر می‌تونه برای شما الگو باشه و ما برای اهداف سیاسی مون ازش استفاده کنیم و توی اینستاگرام هم برای شما تکلیف تعیین کنه، ولی تو مسایل شخصیش هر غلطی کرد به خودش مربوطه و حساسیتی نشون ندین. می‌خوان به نوعی حساسیت مردم نسبت به هنجار شکنی‌ها و قبح شکنی‌های خیلی‌ها رو کم کنند.

شک نکنید یک بازیه رسانه‌ای هست! "

علیرضا نیز همین اعتقاد را دارد و با لحنی تند نوشته است: اینقد مردم با این اخبار بی‌خود سرگرم نکنید لطفا، مشکلات زندگی هر فردی به خودشون ربط داره. این در حالیست که مشکل تورم، تحریم، فقر اقتصادی، دزدی از مال عموم ملت، اعتیاد، فحشا، بیکاری، افزایش فاصله طبقاتی، دور ماندن از پیشرفت‌های دنیا، استفاده از خودروهای بی کیفیت و کشته شدن جوانان این مملکت، فرار نخبه‌ها و هزاران هزار مشکل دیگه به عموم ما ملت، مربوط می‌شود. چطور راجع به این مشکلات اینقد خونسرد و بی تفاوتیم. مشکلاتی که تمام زندگیمون رو تحت تاثیر گذاشته و می‌گذاره. وحال اینکه هر روز این اخبار مزخرف تو جامعه پخش میشه، تا مردم را، به گونه‌ای سرگرم کنن. واقعا ما ملت با خودمون و مسولان بی کفایت، چند چندیم؟ "

مهدی هاشمی دوست داشته، زن گرفته!

در میان مخاطبان فرارو، برخی نیز با گفتن جمله «دلش خواسته زن گرفته و به من و تو ربطی نداره»، بحث کردن و نظر دادن در چنین پدیده‌ای را به شدت شماتت کردند. این دسته از مخاطبان یک صدا می‌گویند: «چه اشکالی داره؟!! مال مردمو خورده؟ اختلاس کرده؟ زنش باهاش نمی‌ساخته رفته زن دوم گرفته. نوش جونش و دوستش داریم. مبارکه باشه مهدی جان زندگی خوبی داشته باشی.» یا این یکی: «خوب بگیره! مسئولیتشو دردسر هاش پای خودشه نه من و تو.»

و این داستان همچنان ادامه دارد …

منبع: فرارو

خواندن خبر در سایت منبع

چرا مهدی هاشمی از ازدواج دومش اصلا شرمنده نیست؟!

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها
چرا مهدی هاشمی از ازدواج دومش اصلا شرمنده نیست؟!
بسیاری فکر کردند ویدئوی منتشر شده قسمتی از یک فیلم است، سریالی که نقش اولش مرد بی‌حاشیه و آرام سینمای ایران است و این‌بار قرار است جلوی دوربین نقش پیرمردی دو زنه را بازی کند. پیرمردی که در هفتاد‌و‌سه سالگی سراغ زنی رفته که بیست‌و‌پنج سال از او کوچک‌تر است، اما ویدئوی منتشر شده فیلم نبود.

برترین‌ها: بسیاری فکر کردند ویدئوی منتشر شده قسمتی از یک فیلم است، سریالی که نقش اولش مرد بی‌حاشیه و آرام سینمای ایران است و این‌بار قرار است جلوی دوربین نقش پیرمردی دو زنه را بازی کند. پیرمردی که در هفتاد‌و‌سه سالگی سراغ زنی رفته که بیست‌و‌پنج سال از او کوچک‌تر است، اما ویدئوی منتشر شده فیلم نبود. طی روزهای گذشته ابتدا ویدئویی از مهنوش صادقی بازیگر سریال «دردسر‌های عظیم» منتشر شد. او ادعا کرد که همسر دوم مهدی هاشمی است.

مهدی هاشمی جزو پرافتخارترین بازیگران مرد سینمای ایران است. او حدود ۴۰ سال پیش با گلاب آدینه که کلکسیونی از افتخارات بازیگری را در کارنامه دارد، ازدواج کرد. آن‌ها یک دختر دارند. نورا هاشمی دختر این زوج سینمایی اولین نفری بود که ویدئوی مهنوش صادقی را تکذیب کرد، اما فقط چند ساعت از تکذیبیه او گذشته بود که پدرش مقابل دوربین قرار گرفت و حرف‌های مهنوش صادقی را به عنوان همسر دومش تائید کرد. او گفت: «کسانی که این موضوع را تکذیب کرده‌اند ار این موضوع بی خبر بودند.»

چرا مهدی هاشمی از ازدواج دومش اصلا شرمنده نیست؟! - 3

عشق روی سن

تا روز گذشته و قبل از انتشار این ویدئو‌ها بزرگترین حاشیه زندگی چهل ساله مهدی هاشمی و گلاب آدینه مربوط به بوسیدن و در آغوش کشیدن یکدیگر در جشن‌های سینمای ایران است. اولین بار در جشن صد سالگی سینمای ایران مهدی هاشمی پیشقدم شد و موقع تقدیر از گلاب آدینه، همسرش را در اغوش کشید، صحنه‌ای که با تشویق بی‌امان حضار رو‌به‌رو شد.

این اولین‌بار در سینمای پس از انقلاب ایران بود که بازیگز زن و مرد روی صحنه یکدیگر را می‌بوسیدند. گلاب آدینه و مهدی هاشمی از دوره جوانی و زمان دانشجویی یکدیگر را می‌شناختند. زمانی که هاشمی در دانشکده هنر‌های زیبا دانشجوی نمایش بود و گلاب آدینه در رشته اقتصاد درس می‌خواند. بعد از دوران دانشجویی هر دو عضو گروه تئاتر پیاده شدند و دوستی عمیق‌شان با داریوش فرهنگ و همسر سابقش سوسن تسلیمی شکل گرفت.

سریال «سلطان و شبان» محصول همین دوستی بود. داستان سریال با همفکری داریوش فرهنگ و مهدی هاشمی نوشته شد و بعد با بازی گلاب آدینه و مهدی هاشمی و بسیاری از بازیگران دیگری که در تئاتر پیاده با آن‌ها همکاری کرده بودند و کارگردانی داریوش فرهنگ ساخته شد. «سلطان و شبان» پرمخاطب‌ترین سریال آن روز‌های تلویزیون ایران بود و تا سال‌ها این زوج بازیگر در میان عموم مردم با نام کاراکتر‌های آن سریال یعنی «سلطان» و «سلطان بانو» شناخته می‌شدند.

چرا مهدی هاشمی از ازدواج دومش اصلا شرمنده نیست؟! - 8

آن‌ها در طول همه این سال‌ها در سینما و تئاتر حضور فعال داشته‌اند. بار‌ها جایزه گرفته‌اند و فهرست طویلی از تحسین‌ها و تقدیر‌ها نصیب‌شان شده است. اخبار مربوط به مهدی هاشمی و گلاب آدینه در سال‌های گذشته با جایزه و حضورشان در سینما و تئاتر گره خرده بود از روز گذشته، اما اوضاع فرق کرده است. مهدی هاشمی ازدواج مجددش را علنی کرده و آن را امری شخصی دانسته است.

بدون احساس شرمندگی

این اتفاق در فضای مجازی واکنش‌های زیادی در پی داشته است. عده‌ای را یاد محمد علی نجفی، سیاستمدار، وزیر و شهر دار سابق تهران انداخته که تا قبل از علنی شدن ازدواج دومش با میترا استاد، زنی که به جرم قتل او حالا در زندان است، جزو بی‌حاشیه‌ترین سیاستمداران ایران محسوب می‌شد.

اما غیر از این مقایسه، سوال بزرگی که با توجه به انتشار این ویدئو از سوی عده زیادی از کاربران فضای مجازی مطرح شده، این است که چرا در ایران یک مرد به خود اجازه می‌دهد بدون احساس شرمندگی از ازدواج مجددش حرف بزند؟ یک روان‌شناس ساکن در این‌باره می‌گوید: «در ایران طبق قوانین چند همسری برای مردان مجاز است و آن‌ها فکر می‌کنند یک کار قانونی انجام داده‌اند که حق انجام دادنش را داشته‌اند.» او معتقد است همین قانون و عدم آموزش درست در ایران باعث شده مردان روابط متعدد را جزو افتخارات خودشان بدانند.

به باور این روان‌شناس ازدواج مجدد هم همین کارکرد را دارد: «مخصوصا برای مردی که سنی از او گذشته و با یک زن نسبتا جوان ازدواج می‌کند، علنی کردن این رابطه لذت‌بخش است. چون می‌گوید‌ ای مردم ببینید من در هفتاد و چند سالگی هم هنوزتوانایی‌ام در حدی است که یک زن سی سال کوچک‌تر از خودم را راضی می‌کنم.»

دستاوردی به نام ازدواج دوم!

او ویدئویی را که مهدی هاشمی منتشر کرده، دیده و می‌گوید: «آقای هاشمی درست است هنرپیشه است و مشهور است، اما او هم در همین جامعه و همین فرهنگ بزرگ شده و، چون قانون هم به او اجازه داده بدون خجالت از ازدواج حرف می‌زند. چون در فرهنگ مردسالار کشور ما ازدواج دوم مردان یک دستاورد است نه یک نقطه سیاه.» ازدواج دوم مهدی هاشمی و ویدئوی منتشر شده از روز گذشته مورد انتفاد بسیاری از کاربران فضای مجازی قرار گرفته، صفحه اینستاگرام گلاب آدینه پر از کامنت‌های همدردی با او و توهین به مهدی هاشمی است، کامنت‌هایی که با واکنشی از سوی او رو به رو نشده است.

چرا مهدی هاشمی از ازدواج دومش اصلا شرمنده نیست؟! - 17

اما عده‌ای هم مهدی هاشمی را به خاطر صداقتش تحسین کرده‌اند. مثل یکی از کاربران اینستاگرام که نوشته: «همین که با صداقت زل زد به دوربین و گفت خبر درست است نشان دهنده صداقت اوست مابقی که می‌گفتند روسری ما را باد‌های سوئیس با خود برد و تمام اهالی کشور سوئیس محارم من هستند.» اشاره او به آزاده نامداری بازیگر و مجری صداو سیما است که تصویر بی حجاب او در «سوئیس» خبرساز شد. این روان‌شناس می‌گوید: «درست است که صداقت از ریاکاری بهتر است، اما ما باید از خودمان بپرسیم چرا قبح یک عمل زشت در جامعه ما ریخته است و بدون خجالت درباره آن حرف زده شده.»

او معتقد است که ازدواج دوم در شرایطی که همسر اول حضور دارد مصداق خیانت است: «نوع واکنش نورا هاشمی و خانم آدینه نشان نمی‌داد که این دو بازیگر از هم جدا شده‌اند. اگر جدا شده بودند خیلی راحت می‌توانستند بگویند بعد از جدایی این ازدواج صورت گرفته، اما تا الان حرفی از این موضوع زده نشده و ازدواج دوم پیش از جدایی از همسر اول مصداق بارز خیانت است.» در همان روز و پیش از انتشار ویدئوی مهدی هاشمی، گلاب آدینه در پاسخ به مخاطبی که از او در صفحه اینستاگرامش درباره ویدئوی مهنوش صادقی پرسیده بود، نوشته بود: «توجه نکنید و بخندید» چند ساعت بعد، اما مهدی هاشمی خبر ازدواج دومش را تائید کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمه‌ها را روی ماست‌ ریختید جناب مهدی هاشمی!

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمه‌ها را روی ماست‌ ریختید جناب مهدی هاشمی!
آقای هاشمی، زندگی شخصی‌تان حریم بسته و امن خودتان است و اصلا اینکه چه کرده‌اید به هیچ یک از ما ارتباطی ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، ما که تا صبح امروز خیلی‌های‌مان اصلا اسم مهنوش صادقی را نشنیده بودیم. ما را چه به سرک کشیدن به زندگی شخصی بقیه. آن هم گلاب آدینه و مهدی هاشمی که واقعا نمی‌دانم کدام‌مان تا دیروز کلامی غیر از ستایش برای‌شان به کار برده باشیم.

«فضای مجازی جای مسائل مهم و خبرهای سیاسی است نه این خبرهای زرد.» این، فقط همین بخش آخر گفته‌های مهدی هاشمی شاید غافلگیرکننده‌تر از همه شوکی است که خبرهای زندگی خصوصی‌اش در صبح یک روز جمعه، شبکه‌های اجتماعی را درنوردید.

مهدی هاشمی که از «سلطان و شبان» تا «ضدگلوله» با بازی‌هایش کلی خاطره داشتهایم و همیشه تا حالا که حوالی ۷۰ سال دارد، زوجش با گلاب آدینه برای‌مان عزیز بوده جمله‌ای گفته و از مردم خواسته در شبکه‌های اجتماعی خبر زرد ازدواج مجددش را پخش نکنند و آن را طوری بی‌اهمیت قلمداد کرده که انگار این مردم بودند که برای تجسس وارد حریم زندگی‌اش شده‌اند.

ماجرا اما درباره او و آنچه خودش گفته تکذیب‌کنندگان یعنی دخترش و خانم آدینه از آن بی‌خبر بوده‌اند که تکذیبش کرده‌اند، اصلا چیزی نبوده که کسی غیر از خودشان بازش کرده باشد.

آقای هاشمی، زندگی شخصی‌تان حریم بسته و امن خودتان است و اصلا اینکه چه کرده‌اید به هیچ یک از ما ارتباطی ندارد که ما را چه به دانستن اخبار اندرونی‌تان.

قصه شما حتی مثل قصه محمدعلی نجفی و مرحوم میترا استاد هم نیست که کسی عکس‌هایش را لو داده باشد.

وقتی همسر جدیدتان یکباره برای اینکه احتمالا همسر اول‌تان و همه آنهایی که نمی‌دانند، بدانند او کجای زندگی‌تان ایستاده، ویدئویی منتشر می‌کند که می‌داند کل شبکه‌های اجتماعی را درخواهد نوردید، دیگر این مردم نیستند که سرک به زندگی شما می‌کشند یا اخبار زرد را پیگیری می‌کنند. این شما و این همسر محترمتان هستید که همه را به زندگی‌تان فراخوانده‌اید.

این شمایید که هنجارهای اخلاقی جامعه را زیر پا گذاشتید. این شمایید که اگر به ادبیات خودمانی مورد استفاده در ویدئوتان بخواهیم پاسخی برای‌تان داشته باشیم، باید گفت قیمه‌ها را ریخته‌اید روی ماست‌ها! قیمه‌ها را چرا می‌ریزید روی ماست‌ها جناب مهدی هاشمی؟

خواندن خبر در سایت منبع

واکنش شدید دختر مهدی هاشمی به ازدواج مجدد پدرش

پارس نیوزخبرگزاری پارس نیوز
واکنش شدید دختر مهدی هاشمی به ازدواج مجدد پدرش
صبح امروز بود که ویدئویی در فضای مجازی دست به دست چرخید از خانم بازیگری که از ازدواج با مهدی هاشمی خبر می‌داد.

در ادامه اخبار ناخوشایند چهره‌های معروف در حوزه زندگی شخصی‌شان، امروز شاهد یک خبر دیگر بودیم. مهنوش صادقی بازیگر سریال «دردسرهای عظیم» با انتشار ویدئویی گفت: مدت‌ها بود از من درباره موضوعی سوال می‌کردید که طبق صلاح‌دید خودم پاسخی به آن نمی‌دادم. ولی فکر می‌کنم الان زمان مناسبی باشد برای اینکه بگویم من همسر رسمی آقای مهدی هاشمی هستم.

این ادعا اما خیلی زود توسط نورا هاشمی دختر مهدی هاشمی و گلاب آدینه تکذیب شد. نورا هاشمی گفت: «پدرم همین لحظه در منزل و کنار ما هستند و شناسنامه‌شان هم گواه دروغ بعضی افراد معلوم‌الحال است

منبع خبر : سینما آنلاین ازدواج فضای مجازی مهدی هاشمی خبر ویدئویی

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | ظریف: آنچه آمریکا انجام می‌دهد تحریم نیست، تروریسم اقتصادی است

خبرآنلاینخبرآنلاین3 ساعت قبل
وقتی وارد جاده شهرکرد به ایذه می‌شوید یکی از منحصربفردترین، زیباترین و در عین حال پرپیچ و خم‌ترین جاده‌های ایران را نظاره خواهید کرد. با ادامه دادن به مسیر، درختان سر به فلک کشیده در دامنه‌های زاگرس خودنمایی می‌کنند. با پشت سر گذاشتن این مسیر، راه‌های فرعی شما را به کوه هزار دره و شاخه‌ای از رودخانه کارون می‌رساند. با عبور از پل، پشت سر گذاشتن روستای جوزستان و روستای پوراز را خواهید دید و جشمتان به جمال این همه زیبایی روشن خواهد شد. و اما در ادامه‌ی مسیر چه عجایبی انتظارتان را می‌کشند؟

وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

الفالف21 ساعت قبل
وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد! گروه فرهنگی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۵۹ ۳۹۸۰۴۳۰۱۳۹رضا زهتابچیان، کارگردان فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» در واکنش به ۵ ماه کش و قوس اکران این فیلم، با انتشار سکانسی کنایه‌آمیز از فیلمش در اینستاگرام، نوشت: وقتی یک فیلم، امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

نکوداشت استاد کابلی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

هیجان در «عصر جدید» به اوج مى‌رسد

الفالف1 روز قبل
برنامه «عصر جدید» این روزها به لحظات هیجان‌انگیز خود نزدیک شده است و مرحله نیمه نهایی را سپری می‌کند. گروه فرهنگی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۲:۵۱ ۳۹۸۰۴۳۰۱۰۱به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، برنامه «عصر جدید» این روزها به لحظات هیجان انگیز خود نزدیک شده است و مرحله نیمه نهایی را سپری می‌کند. به تازگی فیلمی از لحظات هیجان انگیز عصر جدید منتشر شده است؛ فیلمی که نوید پخش فینال این مسابقه را در ۲۸ مرداد ماه می‌دهد. این برنامه روز‌های یکشنبه و دوشنبه حوالی ساعت۲۲:۳۰ با رویکرد استعدادیابی در زمینه‌های هنری، ورزشی و سرگرمی پخش می‌شود. این مسابقه تلویزیونی با اجرای احسان علیخانی و داوری رویا نونهالی، آریا عظیمی نژاد، بشیر حسینی و امین حیایی روی آنتن می‌رود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴19 ساعت قبل
ساعت ۲۴-صادق خرازی درباره مستند «آن زمستان» (مستندی درباره یک مقطع از زندگی آیت‌الله مصباح یزدی) تصریح کرد: «آیت‌الله مصباح را یک فیلسوف، مفسر و عالم ربانی می‌دانم که شخصیت ایشان به مراتب از آن چه در مستند «آن زمستان» به تصویر کشیده شده بالاتر است.» صادق خرازی که ظهر امروز در نشست اکران و نقد و بررسی مستند «آن زمستان» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی احمد شریف‌زاده در سینما آوینه قم سخن می‌گفت اظهار کرد: «آن آیت الله مصباح که من از سال‌ها قبل از انقلاب می‌شناسم، شخصیتی قابل احترام است که حامل یک مکتب فکری است و منش و خوی او در طول این سال‌ها تغییری نکرده است؛ شخصیتی که از مریدان حضرت امام و آقا بوده و هست و در کوچه پس کوچه‌های قم مبارزه می‌کرد و در عین این که شجاع دل بود در برابر انحرافات فکری هم می‌ایستاد و در این زمینه تساهل و تسامح نشان نمی‌داد؛ اما آن چه در این فیلم نشان داده می‌شود؛ این نیست.» این فعال سیاسی همچنین گفت: «به عنوان یک مخاطب، نظر مثبتی درباره این مستند ندارم و از سر دلسوزی از دست اندرکاران این فیلم می‌خواهم تا ضمن تغییر موسیقی فیلم، درباره وجوه دیگر آن هم نظرسنجی و اشکالات را رفع کنند چراکه این محصول، مانند آن مصباحی را که ما می‌شناسیم به نمایش نمی‌گذارد.» وی با انتقاد از چیدمان فیلم «آن زمستان» تصریح کرد: «ای کاش این فیلم بیشتر درباره شخصیت فکری و فرهنگی آیت‌الله مصباح می‌بود در حالی که بیشتر درباره شخصیت سیاسی ایشان است و متأسفانه برخی پرسش‌ها را نیز حول این محور و درباره برخی فعالیت‌های سیاسی در برخی مقاطع انتخاباتی بی‌پاسخ می‌گذارد.» خرازی همچنین با بیان اینکه نمایش این فیلم در شرایط ملتهب امروز جامعه - که همه اقالیم اخلاقی در دنیای انفورماتیک در نوردیده شده - ممکن است شائبه‌ها و برداشت‌های خاصی ایجاد کند افزود: «ما امروز به قول حافظ در شرایط مشتاقی و مهجوری خاصی زندگی می‌کنیم که حتی برخی خوب‌ها، بد و برخی بدها خوب جلوه داده می‌شود؛ شرایطی که بزرگانی مانند آیت الله جوادی آملی یا آیات حسن زاده و مصباح کم هستند و به همین دلیل باید درباره این شخصیت‌های مهم با دقت بیشتری سخن گفته شود.» وی اضافه کرد: «آیت‌الله مصباح شخصیتی است که در مقاطع مختلف پیش و پس از انقلاب پا پیش گذاشت و ضمن تولید آثاری فکری و مکتوب، در برابر انحرافات مختلف ایستاد که نمونه آن در مناظرات فکری وی به همراه شهید بهشتی در برابر افراد ملحد و التقاطی مانند کیانوری و طبری قابل مشاهده است که فیلم‌های این مناظرات حتی امروز هم تأثیرگذار و حیات بخش هستند.» این فعال سیاسی در پایان سخنان خود، تهیه این فیلم را آغازی مبارک و فرخنده در تولید آثاری از این دست دانست که می‌تواند با در نظر گرفتن ملاحظات بیشتر، آثار مطلوب‌تری را نیز رقم بزند.

فیلم | اعدام و صدها سال زندان آیا باعث ریشه‌کنی فساد شد؟

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بزرگترین پرونده، پرونده بانک سرمایه بوده که شبکه مفسدین داشته. ابرفسادی با پول معلمان بازنشسته، ۱۴ هزار میلیارد تومان اختلاس و ۳۱ متهم. سلاطین قیر، پتروشیمی، سکه، کاغذ و مافیای دلار محاکمه شدند. سلطان قیر و سلطان سکه برای جرم‌های‌شان بالای دار رفتند. صدها سال حکم اعدام صادر شده اما ابراهیم فیاض می‌گوید هنوز افکار عمومی باور ندارند با فساد برخورد ریشه‌ای شده است.

اخبار بیشتر