اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه 9 تیرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه 9 تیرماه

تقاضای چادر از هلال‌احمر به خاطر گرانی مسکن!

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
تقاضای چادر از هلال‌احمر به خاطر گرانی مسکن!
اقتصاد نیوز: نماینده مردم کرمانشاه در مجلس می گوید:به دلیل گرانی مسکن تماس‌های بسیاری ازسوی همشهریان برای دریافت چادر و ادامه زندگی با نصب چادر در پارک‌ها با من گرفته شده لذا اگر بر قیمت‌ها کنترل و نظارت نشوند مسئله ملی در راه است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خانه ملت، احمد صفری با انتقاد از افزایش نجومی قیمت خانه در چند ماه اخیر و به دنبال آن افزایش قیمت رهن و اجاره، گفت: این مسئله چنان برای مردم مشکل ایجاد کرده است که دیگر توان اجاره خانه را نیز ندارند تا جایی که تماس‌های بسیاری ازسوی همشهریان برای دریافت چادر از هلال احمر و ادامه زندگی با نصب چادر در پارک‌ها با من برقرار شده که این مسئله به مثابه یک مسئله ملی است.

عدم نظارت؛ دلیل اصلی گرانی اجاره منزل

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی، شهرداری‌ها، اداره مالیاتی و دیگر مسئولان مرتبط باید برقیمت‌ مسکن نظارت کنند، افزود: دلیل اصلی گرانی اجاره منزل عدم نظارت به عملکرد آژانس‌های خرید، رهن و اجازه مسکن و بنگاه‌های کوچک و بزرگ است چراکه آن‌ها برای کسب سود بیشتر از یک معامله، بدون هیچ مبنای مشخصی به قیمت‌ها می‌افزایند.

وی با اعتقاد به اینکه راه‌های بازدارنده برای افزایش غیرمنطقی و نجومی منزل وجود دارد و فقط باید در مسئله نظارت، همت شود، ادامه داد: اگر در هر شهرستانی فقط ۱۰۰ چادر زده شود آبروی نظام جمهوری اسلامی خواهد رفت.

تقاضای چادر از هلال‌احمر به خاطر گرانی مسکن! - 6

صفری اضافه کرد: مردم تا سال گذشته مثلا با ۲۰ میلیون تومان پول و ۵۰۰ هزار تومان اجاره بها می‌توانستند یک خانه اجازه کنند اما اکنون با حقوق‌های زیر دو میلیون تومان باید به‌عنوان مثال ۵۰ میلیون تومان پول پیش و ماهی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره هزینه کنند که چنین هزینه‌ای برای آن‌ها ممکن نیست.

قیمت مسکن حبابی بالا رفته است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: راهکار برای کنترل قیمت مسکن بسیار است اما دولت مسئله نظارت را رها کرده، به همین دلیل قیمت‌ها به ویژه قیمت مسکن حبابی بالا رفته است این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

فریب آگهی‌های رویایی مسکن‌مهر پردیس را نخورید

انتخابخبرگزاری انتخاب
فریب آگهی‌های رویایی مسکن‌مهر پردیس را نخورید
برخی آگهی‌های فروش مسکن‌مهر شهر پردیس در فضای مجازی خانه‌هایی رویایی را با امکانات رفاهی کامل و حتی با چشم‌انداز کنار دریاچه به تصویر می کشد؛ شرایطی که اینک بسیاری از آنها واقعیت ندارد اما در افرایش غیرواقعی قیمت‌ها تاثیرگذار است و سودهای کلانی را به جیب دلالان سرازیر می‌کند.
فریب آگهی‌های رویایی مسکن‌مهر پردیس را نخورید - 0

مسئولان متولی شهرستان پردیس در شرق پایتخت می‌گویند بیشتر امکانات رفاهی اعلام شده در این دسته از آگهی‌ها فاصله بسیار زیادی تا اجرایی شدن دارند؛ البته برخی از آنها هم معلوم نیست هیچگاه به سرانجام برسند.

به گزارش ایرنا براساس آگهی‌های منتشر شده در فضای مجازی این خانه‌های رویایی دارای امکانات کامل همچون دسترسی راحت و محلی به ایستگاه مترو، تاکسی و اتوبوس، دید ابدی به دریاچه، مجاورت با لواسانات و بیمارستان در فازهای جدید ۸، ۱۱، ۵ و ۹ مسکن مهر پردیس هستند.

اما واقعیت این است که این امکانات هنوز محقق نشده‌اند و فعالیت‌های بی قاعده دلالان مسکن مهر پردیس به دریافت سودهای بی حساب و کتاب از راه خرید و فروش واحدهای مسکن مهر پردیس در فازهای جدید منجر شده و صدای مردم را درآورده است.

دلالان برای به دام انداختن مشتری از هر ترفندی استفاده می‌کنند تا تصویری غیرواقعی از واحدها برای متقاضیان به نمایش بگذارند و املاک را با قیمت‌هایی بالاتر از حد معمول به فروش برسانند.

با گشتی کوتاه در فازهای جدید مسکن مهر براحتی می‌توان مشاهده کرد که حمل و نقل عمومی در فازهای جدید مسکن مهر پردیس هنوز فعال نیست چه رسد به اینکه ساکنان دسترسی راحت به ایستگاه‌های آن داشته باشند.

ساکنان فازهای جدید با خودرو شخصی، آژانس یا خودروهای مسافربر شخصی به پردیس تردد دارند و به گفته یکی از ساکنان فاز ۸ برای هر رفت و برگشت از این فاز به شهر پردیس ۳۰ هزار تومان کرایه آژانس پرداخت می‌کند.

مترو شهرستان پردیس که در آگهی‌های فضای مجازی به عنوان یک آپشن ویژه به خریداران معرفی می‌شود تازه کلنگ زنی شده و براساس صحبت‌های مسؤلان، در فازهای جدید مسکن مهر پردیس ایستگاهی برای مترو در نظر گرفته نشده است.

شهرستان پردیس هنوز بیمارستان دولتی ندارد و تنها بیمارستان خصوصی آن نیز از اوایل امسال تعطیل شده است.

راه اندازی تنها بیمارستان خیرساز این شهرستان نیز در کش و قوس امور اداری بین دستگاه‌ها برای دریافت تجهیزات و تامین پرسنل همچنان بلاتکلیف است؛ در هیچیک از فازهای جدید مسکن مهر بیمارستانی ساخته نشده و مهرنشینان پردیس مثل بقیه ساکنان برای امور درمانی خود به بیمارستان‌های دولتی یا خصوصی تهران مراجعه می‌کنند.

چشم انداز لواسانات، دید دریاچه و… نیز بخش دیگری از لاف گزاف دلالان سودجوی مسکن مهر پردیس در آشفته بازار املاک در فضای مجازی است که شهروندان باید مراقب باشند و فریب این نوع آگهی‌ها را نخورند.

افزایش غیرطبیعی قیمت مسکن

فرماندار شهرستان پردیس با انتقاد از چنین رویه‌ای که سبب افزایش غیرطبیعی قیمت‌های مسکن شده است در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: برخی افراد در شبکه‌های مجازی با ایجاد فضای کاذب و درج اطلاعات نادرست مشکلاتی ایجاد می‌کنند؛ در پردیس هم برخی از این اتفاقات باعث شده تا رشد قیمت مسکن از میزان طبیعی و منطقی خود فراتر برود.

عبدالعظیم رضایی با اشاره به برخورد با کسانی که برای بالا بردن قیمت‌ها در بازار مسکن مهر در پردیس اطلاعات نادرست می‌دهند خاطرنشان کرد: با مستندسازی در مورد جوسازی و ایجاد تشنج روانی دلالان در بازار به طور قطع با آنها برخورد می‌کنیم.

هشدار دادستانی

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس نیز در این خصوص اظهارداشت: فعالیت دلالان مسکن مهر در افزایش کاذب نرخ خرید، فروش، رهن و اجاره در فازهای جدید ۱۱، ۸، ۹، ۵ تأثیر گذار است.

علیرضا آقاجری خاطرنشان کرد: دلالان با خرید واحدهای مسکونی از افراد مختلف آنها را به متقاضیان دیگر می‌فروشند و از این طریق سودهای کلانی به جیب می‌زنند.

وی افزود: به دلیل بی توجهی مردم به هشدارهای مکرر مدیران شرکت عمران پردیس روزانه شاهد شکایات و کلاهبرداری‌های متعددی در حوزه خرید و فروش غیرقانونی مسکن مهر خارج از سامانه نقل و انتقالات ثانویه هستیم.

قیمت‌های میلیاردی

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس اظهارداشت: درج قیمت‌های کاذب و اطلاعات نادرست از سوی دلالان سودجوی مسکن مهر سلب اعتماد مردم به متولیان را در پی دارد؛ قیمت‌های نامتعارف درج شده در فضای مجازی از سوی دلالان، مورد تأیید ما نیست.

سید مهدی هدایت افزود: مشاهده شده برخی واحدهای مسکن مهر با چندین برابر افزایش نسبت به قیمت واقعی به صورت میلیاردی برای فروش در فضای مجازی از سوی عده‌ای آگهی می‌شود.

مراقب «کلید تحویل» باشید

مدیر اجرایی مسکن مهر پردیس نیز با اشاره به مشکلات ایجاد شده توسط دلالان مسکن مهر پردیس گفت: این افراد در بازار مسکن واحدهای در حال ساخت را با اطلاعات غلط به عنوان «کلید تحویل» به مردم می‌فروشند و بسیاری از واحدهایی که هنوز سر رسید تحویل آنها نرسیده را با دادن اطلاعات نادرست و غیرواقعی به متقاضیان واگذار می‌کنند.

علی اصغر جاودان فر به شهروندان توصیه کرد: متقاضیان قبل از هرگونه خرید یا فروش به کارگزاری مسکن مهر پردیس مراجعه کنند تا از پیشرفت فیزیکی واحدها، تاریخ تحویل، تسویه حساب و از همه مهمتر از توقیف نبودن یا نداشتن شکایت واحد مورد نظر با خبر شوند.

وی تاکید کرد: شهروندان نقل و انتقال واحد مورد نظر را فقط در محل کارگزاری مسکن مهر پردیس در خیابان فروردین جنوبی انجام دهند.

به گزارش ایرنا شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد و افزایش جمعیت آن پس از تکمیل و بارگذاری فازهای مسکن مهر به حدود ۷۰۰ هزار مسکن مهر هدفگذاری شده است.

احداث مسکن‌مهر پردیس در قالب ۹ فاز به تعداد ۸۳ هزار واحد اجرایی شده و فازهای ۱۱، ۸، ۵و ۹ آن در حال تکمیل و واگذاری است.

تاکنونه بیشس از ۳۰ هزار واحد این مسکن افتتاح شده است و ۴۰ هزار واحد آن نیز در مرحله نازک کاری قرار دارد.

بر اساس اعلام مسئولان متولی تمامی واحدهای مسکن مهر پردیس به جز مواردی که معارض حقوقی ندارند تا پایان سال ۹۸ قرار است تحویل شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

خرید وام مسکن برای مجردها چقدر خرج دارد؟

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز
خرید وام مسکن برای مجردها چقدر خرج دارد؟

سلامت نیوز: هزینه وام مسکن و وام جعاله برای زوج‌های ایرانی با توجه به اینکه در کجا ساکن هستند از هفت تا ۱۰٫۵ میلیون تومان متغیر است. این هزینه برای گرفتن وام حداکثر ۱۲۰ و حداقل ۸۰ میلیون تومانی است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، در هفته‌ای که گذشت قیمت اوراق تسهیلات مسکن نسبت به هفته‌های گذشته کاهش نسبتا چشمگیری پیدا کرد؛ به طوری که قیمت برخی از اوراق تسهیلات رو به سر رسید تا حدود ۳۹ هزار تومان هم پایین آمد.

در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته قیمت برخی از تسه‌ها نوسان حدود هزار تومانی را تجربه کرد اما اکثر این اوراق بیش از ۴۰ هزار تومان داد و ستد شد. به عنوان نمونه اوراق تسهیلات مسکن مرداد ماه سال ۱۳۹۶ به رقم ۴۴ هزار و ۵۰۰ تومان نزدیک شد. همچنین اوراق تسهیلات مسکن تیر ماه ۱۳۹۶ مقداری بیشتر از ۴۱ هزار تومان داد و ستد شد.

حداقل قیمت تسه در آخرین روز معاملاتی فرابورس ایران یعنی چهارشنبه اخیر مربوط به اوراق اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۶ بود که نزدیک به ۳۷ هزار و ۷۰۰ تومان داد و ستد شد و بیشترین قیمت اوراق مربوط به آذر ۱۳۹۷ با قیمت ۴۷ هزار و ۷۰۰ تومان بود. اگر قیمت متوسط هر برگ از این اوراق را حدود ۴۴ هزار تومان در نظر بگیریم زوج‌ها با توجه به اینکه در کجای ایران ساکن هستند باید هفت تا ۱۰٫۵ میلیون تومان برای دریافت وام مسکن و جعاله هزینه کنند.

قیمت وام مسکن برای زوج‌های تهرانی

زوج‌های تهرانی برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند. آن‌ها باید هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان صرف خرید آن کنند. به این مبلغ با احتساب ۲۰ میلیون تومان وام جعاله که بابت خرید آن باید ۴۰ برگ تسه خریداری شود، یک میلیون و ۷۶۰ هزار تومان اضافه می‌شود. در نتیجه در مجموع باید برای دریافت وام ۱۲۰ میلیون تومانی مسکن حدود ۱۰ میلیون و ۵۶۰ هزار تومان هزینه شود.

قیمت وام مسکن برای زوج‌های غیرتهرانی

همچنین زوج‌های غیر تهرانی که در شهرهایی با جمعیت بیش‌تر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند، می‌توانند تا سقف ۸۰ میلیون تومان وام بگیرند که برای گرفتن این مبلغ باید ۱۶۰ ورق بهادار خریداری کنند و با این حساب باید حدود هفت میلیون تومان بابت خرید این اوراق بپردازند که با احتساب یک میلیون و ۷۶۰ هزار تومان برای خرید اوراق وام جعاله در مجموع برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی باید هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پرداخت کنند.

علاوه بر این، زوج‌های ساکن در سایر شهرهای با جمعیت زیر ۲۰۰ هزار نفر می‌توانند برای گرفتن ۶۰ میلیون تومان وام مسکن ۱۲۰ برگ بهادار خریداری کنند که باید پنج میلیون و۲۸۰ هزار تومان بابت خرید اوراق بپردازند. همچنین برای دریافت ۲۰ میلیون تومان دیگر بابت وام جعاله نیز باید یک میلیون و ۷۶۰ هزار تومان پرداخت کنند که در مجموع برای وام ۸۰ میلیون تومانی، حدود هفت میلیون تومان از سوی زوجین باید پرداخت شود.

قیمت وام مسکن برای مجردها

مجردهای تهرانی نیز می‌توانند تا سقف ۶۰ میلیون تومان و مجردهایی که در مراکز استان‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارند تا سقف ۵۰ میلیون تومان و در نهایت غیر زوج‌های ساکن در سایر مناطق تا سقف ۴۰ میلیون تومان وام دریافت کنند که به ترتیب هر کدام باید ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ برگ بهادار اوراق تسهیلات مسکن را از فرابورس ایران خریداری کنند.

با این حساب مجردهای تهرانی باید برای خرید این اوراق پنج میلیون و۲۸۰ هزار تومان، افراد ساکن در مراکز استان بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مبلغ چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و افراد گروه سوم مبلغ سه میلیون و ۵۲۰ هزار تومان پرداخت کنند. البته در صورت تمایل برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی جعاله باید مبلغ یک میلیون و ۷۶۰ هزار تومان دیگر هم بپردازند.

اوراق تسهیلات مسکن قابلیت معامله در فرا بورس ایران را دارد و ارزش اسمی هر برگ پنج میلیون ریال است. مدت اعتبار اوراق تسه حداکثر تا دو دوره شش ماهه قابل تمدید است. این اوراق با توجه به این‌که چقدر تا زمان اعتبارش باقی مانده، قیمت متفاوتی دارد. در صورتی که مدت اعتبار این اوراق به اتمام رسیده و دارنده اوراق از تسهیلات آن استفاده نکند، نماد معاملاتی آن متوقف خواهد شد و وجوه پرداختی دیگر به دارنده اوراق بازپرداخت نخواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

تعیین قیمت مسکن توسط سوداگران

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
تعیین قیمت مسکن توسط سوداگران
عضو کمیسیون عمران مجلس با اعلام این‌که ۲.۴ میلیون خانه خالی در کشور داریم، گفت: قیمت مسکن را به جای دولت، سوداگران تعیین می‌کنند.

سیداحسن علوی با بیان این‌که در کشور مانند کشورهای توسعه یافته مالیات بر عایدی سرمایه نداریم که این باعث شده سوداگری در کشور افزایش یابد، اظهار کرد: ‌ شرایط به نحوی شده که قیمت مسکن را سوداگر تعیین می‌کند نه دولت، در حالی که دولت باید طرح و سامانه جامع مسکن را ارائه دهد و قیمت‌ها را بر اساس مناطق مشخص کرده تا متقاضی بداند قیمت‌ها بر اساس اصول کارشناسی اعلام شده است.

وی با یادآوری این‌که ۲٫۴ میلیون خانه خالی در کشور داریم، افزود: این تعداد واحد مسکونی خالی در کشور از یک سو باعث رکود سرمایه شده و از طرفی فرار مالیاتی را به همراه داشته است. همچنین سرمایه ملی در برخی از نقاط متمرکز شده که هیچ ارزشی برای اقتصاد ملی نداشته و هیچ نوع اشتغالی هم ایجاد نمی‌کند.

وی تاکید کرد: اگر بتوانیم لایحه مالیات بر عایدی سرمایه بخش مسکن را که دولت آنرا ارائه می‌دهد را تصویب کنیم می‌توانیم گام مثبتی را برای رفع معضل مسکن برداریم.

خواندن خبر در سایت منبع

کلنگی‌های بازار مسکن تهران چند؟ +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
کلنگی‌های بازار مسکن تهران چند؟ +جدول
اقتصاد آنلاین-مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان کلنگی در مناطق ۲۲گانه شهری تهران طی تیر ماه ۹۸ است. لازم به ذکر است که این ارقام مربوط به اعلام سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌باشد:

رشد ۱۰۸ درصدی قیمت مسکن در پایتخت

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز
رشد ۱۰۸ درصدی قیمت مسکن در پایتخت
اقتصاد نیوز: بررسی آمار وزارت راه و شهرسازی حاکی از آن است که در بهار امسال قیمت مسکن در تهران نسبت به بهار سال گذشته ۱۰۷.۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، مطابق آمار وزارت راه و شهرسازی در فروردین امسال متوسط قیمت هر مترمربع واحدهای مسکونی در مناطق ۲۲ گانه تهران ۱۱ میلیون و ۴۱۱ هزار تومان بوده که در ماه بعد یعنی اردیبهشت ماه به ۱۲ میلیون و ۷۱۲ هزار تومان افزایش یافته است. در خردادماه ۹۸ نیز متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی با رشد ۵٫۶ درصدی نسبت به دومین ماه بهار امسال به ۱۳ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان افزایش یافت.

در مجموع طی سه ماه بهار ۹۸ متوسط قیمت مسکن ۱۲ میلیون و ۵۱۶ هزار تومان بود.

از سوی دیگر در فروردین، اردیبهشت و خردادماه سال گذشته متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی به ترتیب ۵ میلیون و ۵۸۴ هزار تومان، ۵ میلیون و ۹۸۴ هزار تومان و ۶ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان بود. در بهار سال گذشته میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی ۶ میلیون و ۱۹ هزار تومان بود. مقایسه میانگین قیمت در بهار سال گذشته و بهار امسال حاکی از افزایش ۱۰۷٫۹ درصدی قیمت در سه ماه ابتدای سالجاری است.

به گزارش تسنیم، ‌در این بین بانک مرکزی نیز که آمار مسکن را مانند وزارت راه از سامانه املاک و مستغلات استخراج می‌کند، همواره چند درصد قیمت‌ها را پایین‌تر اعلام می‌کند. دلیل این اختلاف آماری هنوز مشخص نیست و مدیران و مسئولان بانک مرکزی تاکنون پاسخی به این مغایرت نداده‌اند. خبر بانک مرکزی را اینجا بخوانید.

این مطلب برایم مفید است ۰

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند. شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم‌های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است. آمریکا اخیرا محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است. یک خریدار محصولات شیمیایی هم به رویترز گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. طبق این گزارش، کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
دو میلیون تومان کاهش قیمت، اتفاقی است که امروز برای پژو پارس افتاده و قیمت آن را از ۹۷ میلیون تومان به ۹۵ میلیون تومان رسانده. پژو ۴۰۵ GLX امروز ۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد و مدل دوگانه‌سوز آن با فاصله یک میلیون تومان و با قیمت ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. هرچند امروز تغییری در قیمت سمند EF۷ مشاهده نمی‌شود، اما سمند LX حدود یک میلیون تومان ارزان شده و با قیمت ۷۷ میلیون تومان فروخته می‌شود. امروز دنا پلاس توربو ۱۷۰ میلیون تومان قیمت دارد که حدود ۸۰ میلیون تومان بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است. همچنین امروز پژو ۲۰۷ دنده‌ای با کاهش قیمت یک میلیونی به ۱۲۱ میلیون تومان رسیده و پژو ۲۰۷ اتوماتیک همچنان با قیمت ۱۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ قدیری ابیانه با اشاره به سایت بدهی لحظه‌ای امریکا افزود: بدهی دولت فدرال امریکا حدود ۲۲ تریلیون دلار معادل ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است، جمع بدهی دولت، شرکت‌ها و مردم امریکا نیز حدود ۷۲ تریلیون دلار معادل هزار و ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است. سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه امریکا در حال سقوط است، گفت: ​ از نظر توزیع ثروت هم اکنون ۳ نفر بیش از نیمی از جمعیت امریکا ثروت دارند. امریکا ۳۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد که این ۳ نفر بیش از ۱۶۰ میلیون نفر ثروت دارند. قدیری ابیانه با بیان اینکه هرچند اقتصاد امریکا بزرگ است، اما میزان بدهی امریکا به اندازه اقتصادش خیلی بزرگ‌تر است، گفت: این امر برای اقتصاد امریکا بسیار شکننده است. یک زمانی بیش از ۴۰ درصد اقتصاد جهان در دست امریکا بود، اما اکنون میزان اقتصاد امریکا به زیر ۱۵ درصد رسیده است.

ساختمان‌های عجیبی که هوش از سرتان می‌برد+ تصاویر

4+
الفالف1 روز قبل
ایبناایبنا1 روز قبل
به گزارش ایبنا، بخشی از ساختار معاونت‌ها و دفاتر گمرک ایران با توجه به موافقت سازمان اداری و استخدامی تغییر کرد. بر این اساس، طبق نامه احمد ذاکری، معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک خطاب به معاون امور گمرکی آمده است: با عنایت به موافقت‌های انجام شده از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور مبنی بر تغییرات ساختاری در حوزه معاونت امور گمرکی از طریق سامانه ملی ساختار دستگاه‌های اجرایی کشور به پیوست، ساختار تفصیلی مربوط به آن معاونت به شرح ذیل جهت آگاهی ارسال می‌شود. تغییر عنوان معاونت فنی و امور گمرکی به «معاونت امور گمرکی» تغییر عنوان مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه به «دفتر واردات» تغییر و تفکیک دفتر تعیین ارزش و تعریف به «دفتر تعرفه» و «دفتر ارزش» انتقال دفتر ترانزیت از زیرمجموعه معاونت حقوقی و نظارت به زیرمجموعه معاونت امور گمرکیاطلاعیه گمرک
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
شتابدهنده‌های صادراتی در راه مناطق آزادبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، این تفاهم نامه در راستای توسعه فعالیت‌های مرتبط با صنایع فرهنگی و خلاق در مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی، استفاده از توانمندی‌های علمی، تخصصی و اجرایی طرفین و افزایش همکاری‌های مشترک و با موضوع هم افزایی و افزایش همکاری‌های مشترک برای تبدیل مناطق آزاد تجاری صنعتی به الگوی توسعه صنایع فرهنگی و خلاق برای سرزمین اصلی، منعقد شد. تبدیل مناطق آزاد به قطب ‏های صنایع خلاق در کشور، ایجاد مزیت ‏های ویژه و تأمین بستر‌ها و زیرساخت‏‌های موردنیاز برای سهولت فعالیت‌های اقتصادی در حوزه صنایع خلاق، تلاش و همکاری مشترک برای جذب سرمایه ‏گذاران و متخصصان ایرانی خارج از کشور برای حضور در مناطق آزاد و ایجاد زمینه سرمایه‌گذاری‌های جدید در حوزه صنایع خلاق و نیز استفاده از تجارب ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز در توسعه صنایع خلاق مناطق آزاد از جمله مهم‌ترین اهداف این تفاهم نامه است. هم چنین برنامه ریزی برای تأسیس شتاب دهنده‌های حوزه صنایع خلاق در مناطق آزاد برای حمایت بیشتر از فعالان این بخش و نیز جلب همکاری شتاب‌دهنده‌های فعال کشور برای فعالیت در مناطق آزاد تجاری صنعتی با هماهنگی و تصویب کارگروه مشترک میان دو سازمان و هدایت و راهبری آن به سمت و سوی فعالیت‌های صرفا صادراتی و صادرات کالا‌های خلاق محور، از دیگر اهداف این تفاهم نامه است. تهیه فرصت‌ها و بسته‌های پیشنهادی برای فعالان حوزه صنایع خلاق و فراهم کردن امکان استفاده از تسهیلات مالی برای طرح‌های سرمایه گذاری بخش خصوصی، همکاری و برنامه ریزی مشترک برای اجرای رویداد‌های منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی در حوزه صنایع فرهنگی و خلاق و انتقال میزبانی رویداد‌های ریشه دار به مناطق آزاد، استفاده از ظرفیت صندوق‌های پژوهش و فناوری و تبیین و گسترش مزیت‌های موجود در مناطق آزاد و تهیه بسته‌های پیشنهادی برای فعالان حوزه صنایع خلاق برای جذب فعالان این حوزه به مناطق آزاد؛ عناوین مهم‌ترین محور‌های همکاری مشترک بین این دو سازمان در این تفاهم نامه خواهد بود. این تفاهم نامه همکاری میان «محمدرضا رستمی» معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و «سید محمدحسین سجادی نیری» دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز امضاء شد. معان فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، از تاسیس شتابدهنده‌های صادراتی در مناطق آزاد خبر داد. ​محمدرضا رستمی با اشاره به اینکه در حوزه صنایع خلاق در بخش شتابدهنده‌های صادراتی، مناطق آزاد ارس و اروند پیشرو هستند، افزود: ظرفیت‌های خوبی در زمینه فعالیت شتابدهنده‌ها با رویکرد صادرات در مناطق آزاد وجود دارد و اقدامات اولیه هم برای تاسیس آن‌ها انجام شده است. وی گفت: در منطقه آزاد کیش فرآیند‌های شکل گیری یکی از این شتابدهنده‌ها و مراکز نوآوری و فناوری در حال انجام است. هم چنین در حال تدوین برنامه نظام صنایع خلاق در مناطق آزاد کشور هستیم و نخستین همایش بین المللی صنایع خلاق نیز در سالجاری در جزیره کیش برگزار خواهد شد. رستمی همکاری مناطق آزاد با سازمان‌های دولتی و غیر دولتی را که در حوزه صنایع خلاق فعالیت دارند مورد تاکید قرار داد و گفت: با وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان توسعه تجارت همکاری و تعامل نزدیکی در حوزه صنایع خلاق داریم و اختصاص میز تخصصی صادرات صنایع خلاق به مناطق آزاد نیز در همین راستا بوده است. به گفته معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ​ کارآفرینی و رونق اقتصادی در مناطق آزاد در سایه مشارکت‌های اجتماعی و توجه به ظرفیت‌های جامعه محلی اتفاق می‌افتد. وی افزود: یکی از رویکرد‌های معاونت‌های فرهنگی در سازمان‌های مناطق آزاد حمایت از کارآفرینی و رونق اقتصادی در سایه مشارکت اجتماعی و نیز استفاده حداکثری از مشارکت‌های نهادی و مردمی است. رستمی اضافه کرد: در این راستا با همکاری وزارت کشور، سند مسئولیت اجتماعی مناطق آزاد تدوین شده و به زودی به مرحله اجرا و تصویب خواهد رسید. وی همچنین از امضاء دو تفاهم نامه برای توسعه صنعت گردشگری و اعطاء تسهیلات به سرمایه گذاران و فعالان حوزه گردشگری در مناطق آزاد خبر داد و گفت: تخصیص یکهزار میلیارد تومان تسهیلات در این بخش در دستور کار قرار گرفته است. هم چنین امسال ۷ مجموعه فرهنگی و گردشگری از جمله هتل و مرکز تفریحی و تجاری در مناطق آزاد با همت سرمایه گذاران خارجی به بهره برداری می‌رسد. رستمی افزود: قرار است تفاهم نامه‌ای هم میان سازمان‌های مناطق آزاد اروند و ماکو با محوریت تبادل گردشگر و گردشگری ترکیبی متشکل از گردشگران داخلی و خارجی امضاء شود. معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم چنین از امضاء تفاهم نامه دیگری در حوزه گردشگری خبر داد و در این باره گفت: نشست‌هایی با مدیران سازمان صدا و سیما به منظور برقراری همکاری‌های مشترک در حوزه تبلیغات و معرفی ظرفیت‌های گردشگری در مناطق آزاد برگزار شد و در این راستا تفاهم نامه‌ای با سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منعقد شد تا تبلیغات مناطق آزاد و ظرفیت‌های گردشگری این مناطق به صورت ملی و بین المللی و بدون هیچ هزینه‌ای معرفی شوند. وی به ظرفیت‌های فراوان گردشگری در منطقه آزاد ماکو و ساخت هتل‌ها و مراکز اقامتی جدید در این منطقه اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از فرودگاه ماکو امکان افزایش پرواز‌ها از سایر نقاط کشور به این منطقه فراهم شده و با توجه به وجهه سرمایه گذاری و تجارت و نیز توسعه گردشگری در منطقه، بهره وری بیشتر از ظرفیت‌های فرودگاه می‌تواند به توسعه روز افزون ماکو کمک کند. وی توسعه همکاری‌های آموزشی و دانشگاهی را از دیگر اقدامات بیان کرد و گفت: همکاری‌های بین المللی با دانشگاه‌های امیر کبیر (پلی تکنیک) و نا

اخبار بیشتر