اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه 9 تیرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه 9 تیرماه

خودداری چین از تحویل قطعات یدکی خودرو به ایران

رکناخبرگزاری رکنا
خودداری چین از تحویل قطعات یدکی خودرو به ایران
رکنا : عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید چین از تحویل قطعات یدکی خودروهای خارجی به ایران خودداری می‌کند در حالی که عدم تامین این قطعات به معنای ارائه نشدن خدمات پس از فروش است.

خودداری چین از تحویل قطعات یدکی خودرو به ایران - 1

ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درباره کمبود قطعات یدکی خودروهای چینی در بازار، گفت: پس از اعمال تحریم‌ها علیه ایران، کمبود قطعات یدکی در بازار به یکی از معضلات صاحبان خودروهای خارجی تبدیل شد چراکه قطعات این خودروها به صورت CKD وارد کشور می‌شد و ایران تنها فرآیند مونتاژ آن را انجام می‌داد.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: شرکت خودروسازی سایپا متعهد شده است حدود ۳۵۰ هزار دستگاه خودرو به مشتریان تحویل دهد؛ از این تعداد ۴۰ هزار دستگاه خودرو واگذار شده است و ۶۰ هزار دستگاه دیگر نیز به زودی تحویل داده می‌شود.

سایپا قادر به تحویل ۵۰ هزار دستگاه خودرو خارجی پیش فروش شده نیست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه از ۳۵۰ هزار خودرو متعهد شده ۲۰۰ هزار دستگاه دیگر در حال آماده شدن است و به مردم تحویل داده می‌شود، ادامه داد: براساس گفته‌های مدیرعامل سایپا، این شرکت قادر به تحویل ۵۰ هزار دستگاه خودرو باقیمانده نیست و باید برای آن جایگزین در نظر گرفته شود؛ این ۵۰ هزار دستگاه شامل ۱۴ هزار برلیانس، ۳۴ هزار انواع رنو و ۱۷۰۰ دستگاه ولوو (خودروی سنگین) است.

وی اظهار کرد: به زعم مدیرعامل سایپا تحویل ۱۷۰۰ دستگاه خودروی ولوو امکان‌پذیر نیست؛ از یک سو تامین قطعات موردنیاز تولید ولوو ممکن نیست و از سوی شرکت باید ۲ هزار میلیارد تومان به ازای تحویل این تعداد خودرو ضرر متحمل شود؛ به طور مثال مردم در زمان ثبت نام ۵۰ میلیون تومان پیش پرداخت واریز کردند اما قیمت این خودرو در حال حاضر به یک میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

۸۰ درصد قطعات موردنیاز تولید خودروهای خارجی وارداتی است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه عدم تامین قطعات یدکی به معنای عدم توانایی در ارائه خدمات پس از فروش است، خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد قطعات موردنیاز تولید برخی از خودروها، وارداتی است و در شرایط کنونی که واردات انجام نمی‌شود تولید این خودروها امکان پذیر نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نبود قطعات یدکی موردنیاز خودروهای چینی در حوزه ارائه خدمات پس از فروش است، ادامه داد: در شرایط کنونی باید از افرادی که به دنبال واردات خودروهای خارجی هستند باید پاسخگو باشند چراکه در صورت بومی شدن تولید خودرو بسیاری از این مشکلات به وجود نمی‌آمد.

ملکی تصریح کرد: علیرغم اینکه چین از نظر اقتصادی رقیب آمریکا است اما به دلیل تهدیدهایی مانند قطع روابط تجاری از تحویل قطعات یدکی خودرو به ایران خودداری می‌کند.

تعطیلی بسیاری از کارخانه‌ها به دلیل خرابی ماشین‌آلات خط تولید

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه با اعمال تحریم علیه ایران بسیاری از تجهیزات و قطعات موردنیاز صنایع وارد کشور نمی‌شود، بیان کرد: تعطیلی بسیاری از کارخانه‌ها به دلیل خرابی ماشین آلات خط تولید است و قطعات موردنیاز این ماشین‌آلات نیز در ایران تولید نمی‌شود یا کیفیت موردنظر را ندارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

پیگیری وزارت کار برای حل مشکل قطعه‌سازان خودرو

مهرخبرگزاری مهر
پیگیری وزارت کار برای حل مشکل قطعه‌سازان خودرو
مدیرکل حمایت ازمشاغل وزارت کار،با اشاره به اشتغال حدود۸۰هزارنفری در صنعت قطعه سازی گفت:برای حل مشکلات صنعت قطعه سازی ابتداباید سهامداران،مدیران وکارفرمایان اهتمام لازم را به عمل آورند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار، کریم یاوری درباره مهمترین مشکلات و موانع صنعت خودروسازی کشور و تاکید بر لزوم صیانت از نیروی کار اظهار داشت: حدود ۸۰ هزار نفر کارگر در ۳۰۰ کارگاه قطعه سازی به طور مستقیم مشغول فعالیت و تولید قطعه هستند؛ ضمن اینکه صنعت قطعه سازی، مشاغل غیر مستقیم فراوانی را نیز رونق می‌بخشد.

وی افزود: بر اساس دستور صریح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت صیانت از نیروی انسانی شاغل در صنایع قطعه سازی، جلسات متعددی برای حل مشکل صنعت مذکور با انجمن‌های صنفی کارفرمایان صنعت مذکور برگزار شده و از جمله تصمیمات گرفته شده در پایان سال ۹۷ تقسیط بدهی‌های بیمه‌ای قطعه سازان و حتی پرداخت حق بیمه جاری طی سه ماهه پایانی سال قبل بر مبنای ۷ درصد پرداخت نقدی و مابقی به صورت اقساط دوازده ماهه بوده است.

یاوری ادامه داد: برای حل مشکلات صنایع قطعه سازی ابتدا باید سهامداران، مالکان، مدیران و کارفرمایان بنگاه‌ها اهتمام و توجه ویژه و لازم به عمل آورند و دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های صادر کننده مجوز فعالیت نیز کمال همراهی و همکاری را به عمل آورند در غیر این صورت می‌بایستی از طریق کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید استانی به ریاست استانداران و ستاد ملی تسهیل و رفع موانع تولید کشور به ریاست وزیر صنعت معدن و تجارت موضوع پیگیری و مشکلات حل و فصل شود.

مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار گفت: عمده مشکلات مرتبط با واحدهای قطعه سازی کمبود نقدینگی، بدهی‌های مالیاتی، بانکی و بیمه‌ای و طلب از خودرو سازان و نوسانات قیمت ارز و کاهش سفارشات و فروش محصولات است.

یاوری گفت: امیدواریم با پرداخت مطالبات قطعه سازان از سوی تولید کنندگان خودرو و همراهی بانک‌ها و جلوگیری از واردات و قاچاق کالا، حمایت همه جانبه‌ای از این صنعت اشتغال‌زا به عمل آید.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بر اساس دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این وزارتخانه در جهت صیانت از نیروی کار و تثبیت اشتغال و پایداری تولید و حفظ حیات اقتصادی بنگاه‌ها همه گونه همراهی و همکاری و مساعدت را با مدیران و کارفرمایان تا کنون مبذول داشته و از این پس نیز این همکاری را ادامه خواهد داد.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت خودرو‌های داخلی (۹۸/۰۴/۰۹) / رانا LX به ۸۳ میلیون تومان رسید

وانانیوزخبرگزاری وانانیوز
قیمت خودرو‌های داخلی (۹۸/۰۴/۰۹) / رانا LX به ۸۳ میلیون تومان رسید
براساس مشاهدات میدانی در دومین روز هفته،  قیمت برخی خودروهای داخلی با اندکی کاهش همراه شد.

به گزارش وانانیوز، براساس مشاهدات میدانی در دومین روز هفته، قیمت برخی خودروهای داخلی با اندکی کاهش همراه شد. امروز پژو پارس LX. کد ۱۸ با مبلغ ۱۱۴ میلیون تومان، رانا LX با مبلغ ۸۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۰۸ با مبلغ ۳۲۹ میلیون تومان، سوزوکی ویتارا با مبلغ ۴۹۵ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ اتوماتیک با مبلغ ۱۶۴ میلیون تومان در بازار خرید و فروش شد.همچنین سایپا ۱۵۱ با مبلغ ۴۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، تیبا (تنوع رنگ) با مبلغ ۵۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، کیا سراتو ۲۰۰۰ - اتوماتیک با مبلغ ۳۰۴ میلیون تومان و وانت زامیاد گازسوز (آپشنال) با مبلغ ۹۴ میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

قیمت خودرو‌های داخلی (۹۸/۰۴/۰۹) / رانا LX به ۸۳ میلیون تومان رسید - 3قیمت خودرو‌های داخلی (۹۸/۰۴/۰۹) / رانا LX به ۸۳ میلیون تومان رسید - 4قیمت خودرو‌های داخلی (۹۸/۰۴/۰۹) / رانا LX به ۸۳ میلیون تومان رسید - 5قیمت خودرو‌های داخلی (۹۸/۰۴/۰۹) / رانا LX به ۸۳ میلیون تومان رسید - 6قیمت خودرو‌های داخلی (۹۸/۰۴/۰۹) / رانا LX به ۸۳ میلیون تومان رسید - 7قیمت خودرو‌های داخلی (۹۸/۰۴/۰۹) / رانا LX به ۸۳ میلیون تومان رسید - 8قیمت خودرو‌های داخلی (۹۸/۰۴/۰۹) / رانا LX به ۸۳ میلیون تومان رسید - 9قیمت خودرو‌های داخلی (۹۸/۰۴/۰۹) / رانا LX به ۸۳ میلیون تومان رسید - 10

خواندن خبر در سایت منبع

از کسادی بازار وارداتی‌ها تا رونق بازار خودروهای کارکرده

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
از کسادی بازار وارداتی‌ها تا رونق بازار خودروهای کارکرده
بازار خودرو طی هفته‌های گذشته روزهای نسبتا آرامی را پشت‌سر گذاشته و نوسانات قیمتی کمی را تجربه کرده است.

به گزارش «اخبار خودرو»، به عقیده برخی فعالان و کارشناسان، در دوره کنونی بازار خودرو بیش‌از هر زمان دیگری از سایر بازارهای استراتژیک اقتصادی نظیر بازار سکه و ارز و همچنین بازار مسکن متاثر بوده و نوسانات قیمتی صورت‌گرفته، حول تغییرات قیمتی در بازارهای یادشده است. بر این اساس در برخی مواقع خصوصا ماه‌های پایانی سال گذشته و فروردین‌ماه سال جاری، شاهد ایجاد حباب‌های قیمتی در بازار خودروهای وارداتی و داخلی بودیم که اکنون به‌صورت تدریجی این حباب‌ها در حال فروکش کردن هستند. به‌همین‌خاطر مشتریان و مصرف‌کنندگان واقعی نیز به امید کاهش بیشتر قیمت‌ها و به ثبات رسیدن وضعیت بازار، از خرید خود امتناع کرده‌اند. از سوی دیگر اخبار منتشرشده درخصوص تکمیل و عرضه محصولات ناقص رسوب‌کرده در کف کارخانه‌ها، موجب شده است بازار در انتظار تزریق دوچندان خودروهای صفر کیلومتر بماند و فعلا واکنشی از خود نشان ندهد. این بدان معناست که درصورت عرضه خودروهای داخلی تکمیل‌شده به بازار، می‌توان انتظار داشت کاهش بیشتر قیمت‌ها در این بخش از بازار شکل بگیرد.

از سوی دیگر برخی فعالان و فروشندگان خودرو در بازار معتقدند طی هفته‌های گذشته، خریداران خودرو تمایل بیشتری به خودروهای کارکرده پیدا کرده‌اند و رونق در این بخش از بازار شکل گرفته است. زیرا آن‌ها معتقدند درحال‌حاضر قیمت خودروهای کارکرده نسبت‌به نمونه صفرکیلومتر مشابه معقول‌تر بوده و از ارزش بیشتری برای خرید برخوردارند. این در حالی است که دلال‌ها پیش‌از عرضه خودروهای ناقص توسط خودروسازان، اقدام به تزریق خودروهای احتکارشده کرده‌اند که همین موضوع شیب نمودار نزولی قیمت‌ها را تندتر کرده است. به عبارت دیگر با بالا رفتن میزان عرضه و کاهش تقاضا در بازار، شاهد افت قیمت خودروهای صفر کیلومتر در بازار هستیم. اما با این حال تا زمانی که خودروهای تکمیل‌شده راهی بازار نشوند، نمی‌توان واکنش بازار را پیش‌بینی کرد.

اما نکته قابل‌توجه در خصوص بازار خودروهای وارداتی، رکود و کسادی است که برخلاف کاهش شدید قیمت‌ها، قابل لمس است. کارشناسان معتقدند حباب کاذب قیمتی که در این بخش از بازار تشکیل شده، آن‌قدر حجیم و بزرگ بوده که با کاهش چندصدمیلیون تومانی برخی مدل‌ها در بازار، باز هم خریداران تمایلی به خرید نداشته و ترجیح می‌دهند در شرایط فعلی تنها نظاره‌گر واکنش‌های بازار باشند. از سوی دیگر ترخیص و عرضه خودروهای ته‌نشین شده در گمرکات باعث شد تناسب نسبی میزان عرضه و تقاضا در بخش تعهدات معوقه شرکت‌ها ایجاد شود که همین موضوع می‌تواند از التهابات موجود در بازار بکاهد. به همین‌خاطر می‌توان امیدوار بود در ماه‌های آتی وضعیت بازار خودروهای وارداتی نیز کمی سامان بگیرد و مجددا چرخه خریدوفروش در این بخش ازسر گرفته شود.

با نگاهی به جدول قیمت خودروهای وارداتی درمی‌یابیم درحال‌حاضر قیمت این خودروها همچنان متغیر است. به عنوان مثال درآخرین روز هفته گذشته قیمت هیوندای سانتافه حدود ۸۵۰ تا ۸۶۰ میلیون تومان، هیوندای توسان، ۷۳۰ تا ۷۵۰ میلیون تومان و هیوندای النترا ۵۲۰ میلیون تومان تخمین زده می‌شد. همچنین کیا سورنتو که تا چندی پیش مرز یک‌میلیارد تومان را رد کرده بود، اکنون در بازار قیمتی حدود ۹۳۰ تا ۹۴۰ مییلون تومان دارد. همچنین کیا اسپورتیج GT لاین نیز با قیمتی حدود ۷۵۰ میلیون تومان قابل خریداری است، در حالی که تا چندی پیش، قیمت این کراس‌اوور کره‌ای بیش از ۸۰۰ میلیون تومان برآورد می‌شد. همچنین کیا اپتیما جی‌تی لاین با قیمتی حدود ۷۲۰ میلیون تومان و کیا سراتو دو لیتری وارداتی با قیمتی حدود ۵۲۰ میلیون تومان در بازار موجود است.

لکسوس NX۳۰۰h که یکی از وارداتی‌های محبوب در بازار به‌شمار می‌رود، کاهش حدودا ۵درصدی را تجربه کرده و اکنون به بهای معاملاتی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان رسیده است. این در حالی است که نسخه ۲۰۰t این خودرو با قیمتی حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان عرضه می‌شود. از اروپایی‌های پرتقاضا در بازار نیز می‌توان به رنو تلیسمان و رنو کولئوس اشاره کرد که اکنون به ترتیب با قیمتی حدود ۷۵۵ و ۸۰۰ میلیون تومان ارزش‌گذاری می‌شوند. لیست قیمت محصولات فولکس واگن در بازار آزاد نیز به شرح زیر است: تیگوان در حال حاضر با قیمتی حدود یک میلیارد و ۴۰ میلیون تومان، پاسات با قیمت ۹۰۵ تا ۹۱۰ میلیون تومان و گلف GTI حدود ۹۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

ایران خودرو آپشن‌های پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را کمتر کرد

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
ایران خودرو آپشن‌های پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را کمتر کرد
پژو 206 تیپ 2 که یکی از کم‌آپشن‌ترین خودروهای بازار ایران است، این روزها با امکانات کمتری روانه بازار شده است.
ایران خودرو آپشن‌های پژو ۲۰۶ تیپ ۲ را کمتر کرد - 0

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که یکی از کم‌آپشن‌ترین خودروهای بازار ایران است، این روزها با امکانات کمتری روانه بازار شده است.

ایران خودرو پس از تحریم‌های اعمال شده بر صنعت خودروسازی کشور، از سال گذشته اقدام به کم کردن آپشن‌ محصولات خود است.

این حذف آپشن‌ها بیشتر به کم کردن ایربگ‌ها، حذف رینگ آلیاژی و ترمزهای دیسکی مرتبط میشد و با وجود اینکه ۲۰۶ تیپ ۲ هیچ‌کدام از این آپشن‌ها را در اختیار نداشت به ناچار شرکت ایران خودرو مجبور به حذف سنسور دنده عقب و «سی دی خوان» دستگاه پخش شده است و هم اکنون آپشن‌های ۲۰۶ تیپ ۲ با محصولات خانواده پراید هیچ تفاوتی ندارد.

کد کلاس خودرو26034
استاندارد آلایندگیيورو 4 بهينه
ترمزسيستم ترمز ضد قفل (ABS و EBD ‌وEBA ), ترمز جلو ديسكي, ترمز عقب کاسه اي
کیسه هوای ایمنیكيسه هواي راننده و سرنشين جلو
فرمانهيدروليک، كنترل سيستم صوتي پشت فرمان
سیستم تهویهدستي
سیستم صوتیبلندگوي درهاي جلو، راديو و پخش USB ( بدون سي دي خوان )
چراغ هاچراغ مه شكن جلو و عقب،قابليت تنظيم ارتفاع نور چراغ جلو از داخل خودرو,چراغ همراهي تا درب منزل در محيط هاي تاريك
آينه‌هاآينه هاي جانبي دستي
شیشه هاشيشه بالابر برقي درهاي جلو
تزئیناتتريم خاكستري
تجهیزات ایمنیايموبيلايزر, قفل مركزي با ريموت, كمربندهاي ايمني جلو با قابليت تنظيم ارتفاع, سيستم كنترل بخار بنزين، فاقد سنسور دنده عقب
رینگ و لاستیکفولادي 14 اينچ
صندلیصندلي راننده با قابليت تنظيم ارتفاع, پشت سري جلو با قابليت تنظيم ارتفاع, صندلي عقب با قابليت تاشوندگي

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت انواع خودروهای مدیران خودرو در بازار +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
قیمت انواع خودروهای مدیران خودرو در بازار +جدول
اقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز انواع سواری‌های مدیران خودرو در سطح بازار پایتخت طی تیر ماه ۹۸ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

نظرها

در ادامه بخوانید

نظر ظریف در مورد روند غنی‌سازی ایران +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

فیلم/ ۴۵۶ میلیون دلار ارز دولتی برای «مش قربونعلی»

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
میلاد گودرزی: «مش قربونعلی» پیرمردی با تحصیلات پنجم ابتدایی که ۴۵۶ میلیون دلار ارز دولتی گرفته است و شرکت «ماشین‌سازی تبریز» در سال ۹۷ به قیمت کارشناسی سال ۹۴ به «مش قربونعلی» واگذار می‌شود!

سخنان رهبرمعظم انقلاب درباره توقیف نفتکش توسط انگلستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل

شرکت‌های چندملیتی بازار دارو را بهم ریخته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
وی گفت: پزشکان ما به جای اینکه دارو را برای بیمار تجویز کنند دانسته یا ندانسته شرکت تجاری را تجویز می‌کنند و این یک تقاضای القایی ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بازار دارویی کشور بهم بریزد. اختراعی افزود: وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با مطرح کردن بحث امضا‌های طلایی باعث شد تا شفافیت آغاز شود وقتی امکان ارز یارانه‌ای تأمین می‌شود باید بخش‌هایی که مسؤول تخصیص این ارز هستند با نظام‌های بازرسی و کنترلی همراه شوند و شفافیت در سیستم ایجاد شود، اما متأسفانه ضعف در نظارت باعث سوء استفاده‌ها از ارز دولتی شد. ­رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی گفت: ما می‌توانستیم با حدود ۷۰۰ میلیون دلار همه نیاز‌های دارویی کشور را تأمین کنیم، اما سوء استفاده‌ها باعث شد این بازار به قدری بزرگ شود که رکود ۴ میلیارد دلار را زدیم و این یک جنایت در حق مردم بود. اختراعی افزود: وقتی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی می‌گوید یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار داروی مشابه داخلی وارد کشور شده است عده‌ای می‌گویند که این عدد بسیار ناچیز است و نباید به دلیل آن مردم را نگران کنیم در صورتی که این عدد به اندازه بودجه برخی کشورهاست و ما عدد و رقم‌ها از دستمان در رفته است. وی گفت: بحث امضا‌های طلایی صحت دارد و متأسفانه برخی شرکت‌ها دارو‌های وارداتی خود را با قیمتی حتی بالاتر از نرخ آن در خارج از کشور به مردم فروختند.
الفالف1 روز قبل
نشریه‌ی «هیل» وابسته به کنگره‌ی آمریکا در گزارشی با عنوان «واقعیات دهشتناک جنگ با ایران» می‌نویسد گرچه جنگ احتمالی آمریکا با ایران طولانی نخواهد بود، اما تبعات کوتاه مدت و دراز مدت آن برای منافع آمریکا «ویرانگر» است. بسیاری از موشک‌ها توسط سیستم‌های ضد موشک آمریکا سرنگون می‌شوند اما تعداد زیادی نیز به هدف برخورد کرده و خساراتی محدود به بار می‌آورند. پایگاه‌های نظامی در بندرعباس و بوشهر در خلیج فارس، جاسک و چابهار در خارج از خلیج فارس، هدف حملات موشکی قرار می‌گیرند. توانایی‌های نظامی ایران به سرعت کاهش می‌یابد. تعداد زیادی از کشورهای حاشیه‌ی خلیج فارس نیز از حمله‌ی سایبری به زیرساخت‌های نفتی خود خبر می‌دهند.
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
مودودی افزود: ابتدای امسال هم این ارزیابی را انجام دادیم و در فروردین، حدود ۱۳۷۵ کارت صادر شد که بالغ بر ۲۵۰ میلیون دلار صادرات کرده بودند. وی اضافه کرد: با ادامه این سیاست‌های ارزی باید همچنان شاهد فعالیت این کارت‌های بازرگانی باشیم. سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران گفت: اگر جلوی صدور کارت‌های جدید بازرگانی را بگیریم ارزش کارت‌های بازرگانی قدیمی بالا می‌رود. کاظم پالیزدار ادامه داد: زمانی که شرایط اقتصادی، ​ سخت و منافع و فرصت‌ها فراهم می‌شود این افراد سودجو از آن سوء استفاده می‌کنند. وی افزود: در شرایط فعلی، نفع آن‌ها در برنگرداندن ارز به داخل کشور است بنابراین آن‌ها پس از صادرات کالا به وسیله کارت بازرگانی اجاره‌ای، ارز را برنمی گردانند و مسئولیت، متوجه صاحب کارت بازرگانی می‌شود که معمولا بضاعت مالی ندارد.

اخبار بیشتر