بیش از 100 کشته و زخمی براثر انفجارهای کابل
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

بیش از 100 کشته و زخمی براثر انفجارهای کابل

طالبان مسئولیت انفجار امروز کابل را برعهده گرفت

ایلناخبرگزاری ایلنا
طالبان مسئولیت انفجار امروز کابل را برعهده گرفت
طالبان مسئولیت انفجار در کابل که در نزدیکی یک استادیوم رخ داد را برعهده گرفت.

طالبان مسئولیت انفجار امروز کابل را برعهده گرفت - 1

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، شبه‌نظامیان طالبان امروز -دوشنبه- طی بیانیه‌ای مسئولیت انفجار در کابل را که در نزدیکی یک استادیوم رخ داد، برعهده گرفتند. طالبان اعلام کرد که در این حمله ساختمان وزارت دفاع افغانستان را که در آن نزدیکی واقع شده است، هدف قرار داده بود.

این در حالی است که پیشتر گزارش شده بود طالبان اعلام کرده نقشی در این حمله نداشته است.

یک مقام رسمی طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «هدف تاسیسات فنی وزارت دفاع بود». وی افزود که در پی این انفجار تاکنون چندین شبه‌نظامی طالبان و کارمندان دولتی و غیرنظامیان زخمی شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ زخمی شدن رئیس فدارسیون فوتبال افغانستان در انفجار کابل

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ زخمی شدن رئیس فدارسیون فوتبال افغانستان در انفجار کابل
منابع خبری از انفجاری شدید و قدرتمند در منطقه دیپلماتیک کابل خبر داده‌اند. شاهدان عینی می‌گویند در این انفجار رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان زخمی شد.

بیانیه فدراسیون فوتبال افغانستان درباره انفجار امروز کابل

تسنیمخبرگزاری تسنیم
بیانیه فدراسیون فوتبال افغانستان درباره انفجار امروز کابل
فدراسیون فوتبال افغانسان به شایعات مطرح شده درباره کشته شدن تعدادی از بازیکنان تیم ملی فوتبال این کشور در انفجار امروز شهر کابل واکنش نشان داد.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، صبح امروز (دوشنبه) یک انفجار مهیب در نزدیکی فدراسیون فوتبال افغانستان و استادیوم قاضی در منطقه «پل محمد خان» شهر کابل رخ داد که این حادثه قربانیانی داشته است. طبق گزارش رسانه‌های محلی این انفجار در منطقه ۱۶ پایتخت افغانستان رخ داده و بنا به گفته مسئولان فدراسیون فوتبال افغانستان، حداقل ۱۶ تن از اعضای این فدراسیون در این حادثه زخمی شده‌اند، ضمن اینکه به ساختمان این فدراسیون هم خساراتی وارد آمده است.

در همین حالی برخی منابع داخلی در فدراسیون فوتبال افغانستان از کشته و زخمی شدن تعدادی از کارکنان این فدراسیون و حتی ملی‌پوشان این کشور خبر داده‌اند. انفجار بمب در محلی رخ داده که برخی از نهادهای دولتی افغانستان از جمله وزارت دفاع و فدراسیون فوتبال این کشور واقع شده‌اند.

فدراسیون فوتبال افغانستان اما با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اعضای این فدراسیون و تیم ملی فوتبال افغانستان در این انفجار آسیبی ندیده‌اند. در این بیانیه آمده است: «انفجار صبح امروز که در نزدیکی فدراسیون فوتبال رخ داد به کارمندان و بازیکنان آسیب جدی نزده است و آنها از منطقه‌ای که انفجار رخ داده، تخلیه شده‌اند. تعدادی که در این منطقه بودند تنها بر اثر ریختن شیشه زخم‌های سطحی برداشته‌اند».

خواندن خبر در سایت منبع

(تصاویر) انفجاری بزرگ کابل را لرزاند

فراروخبرگزاری فرارو
وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان در صفحه توییتر خود نوشته که در این انفجار ۳۸ نفر زخمی و به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

کد ویدیو دانلود

کشته و و زخمی شدن ۳۶ تن در انفجار کابل

انفجاری بزرگ شهر کابل، پایتخت افغانستان را لرزاند. بعد از انفجار ستونی از دود از ناحیه شهر دوم کابل به هوا برخواست.

به گزارش فرارو به نقل از بی بی سی، نصرت رحیمی سخنگوی وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که انفجار حوالی ساعت ۰۸:۵۰ دقیقه صبح امروز در نزدیکی برج گلبهار در حوزه شانزدهم رخ داده است. او گفته است که نخست یک خودرو بمب گذرای شده منفجر و بعد از آن چند مهاجم انتحاری داخل یک ساختمان شده‌اند.

(تصاویر) انفجاری بزرگ کابل را لرزاند - 7

او افزوده که نیروهای ویژه پلیس اکنون به محل رسیده و منطقه بر روی تردد عابرین مسدود شده و درگیری با مهاجمان ادامه دارد.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت بهداشت افغانستان در صفحه توییتر خود نوشته که در این انفجار ۳۸ نفر زخمی و به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

تلویزیون خصوصی شمشاد گزارش داده است که انفجار در نزدیکی این تلویزیون صورت گرفته و شماری از کارمندان این رسانه زخمی شده‌اند.

در نزدیکی محل انفجار، استادیوم فدراسیون فوتبال افغانستان، شواری کریکت و شماری از ساختمانهای دولتی قرار دارد.

(تصاویر) انفجاری بزرگ کابل را لرزاند - 13(تصاویر) انفجاری بزرگ کابل را لرزاند - 14(تصاویر) انفجاری بزرگ کابل را لرزاند - 15

خواندن خبر در سایت منبع

وقوع انفجار مهیب در کابل + فیلم

الفخبرگزاری الف
دقایقی پیش انفجار شدیدی در حوزه دوم امنیتی شهر کابل صورت گرفت که گزارش‌های اولیه از زخمی شدن تعدادی از بازیکنان تیم ملی فوتبال افغانستان خبر می‌دهند.

به گزارش فارس، دقایقی پیش انفجار شدیدی در کابل رخ داد که بر اساس گزارش اولیه ۳۵ تن زخمی و ۱ نفر دیگر زخمی شدند.

این انفجار در مربوطات حوزه دوم امنیتی شهر کابل صورت گرفته است، چندین انفجار پی در پی موجب ایجاد این صدای مهیب شده است.

«نصرت رحیمی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان با تایید این انفجار گفت که حوالی ساعت ۰۸:۵۵ یک انفجار در ناحیه دوم شهر کابل واقع در پل محمود خان به وقوع پیوسته که جزییات آن بعدا به اطلاع عموم خواهد رسید.

فدراسیون فوتبال افغانستان نیز اعلام کرد که در انفجار صبح امروز که در نزدیکی فدراسیون فوتبال رخ داده، به کارمندان و بازیکنان آسیب جدی نرسیده و همگی از محل انفجار خارج شدند و تعدادی نیز بر اثر شکستن شیشه‌ها زخم‌های سطحی برداشته‌اند.

شاهدان عینی می‌گویند در محل انفجار آتش‌سوزی گسترده‌ای نیز رخ داده است.

مسئولان محلی کابل از اعزام آمبولانس به محل انفجار و انتقال بیش از ۲۰ زخمی به بیمارستان خبر دادند.

«پرویز صافی»، رئیس تلویزیون شمشاد نیز گفت که این انفجار در نزدیکی ورودی ساختمان این رسانه رخ داده اما به کارمندان آن هیچ آسیبی نرسیده است.

نیروهای امنیتی در محل حادثه حضور دارند و صدای تیراندازی شنیده می‌شود.

گفتنی است که «پل محمودخان» در نزدیکی وزارت دفاع افغانستان قرار دارد.

این خبر در حال تکمیل است …

خواندن خبر در سایت منبع

عکس/ پنج انفجار پی درپی در مرکز شهر کابل

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ پنج انفجار پی درپی در مرکز شهر کابل
این انفجارها نزدیک فرماندهی نیروهای ناتو، اداره امنیت ملی و وزارت دفاع افغانستان در مرکز شهر کابل روی داد.

نظرها

در ادامه بخوانید

فراروفرارو1 روز قبل
زنی با شکایت به دادگاه مدعی شد ۲۰ سال پیش از سوی جوانی که در آن زمان خواستگارش بود مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. شاکی در توضیح ادعایش گفت: من ۲۰ سال قبل خواستگاری داشتم که از اقوام ما بود. حالا بعد از ۲۰ سال این زن چنین ادعایی کرده است در حالی که من به او تجاوز نکردم. سپس شاکی گفت: همین که می‌بینم این مرد در دادگاه دست‌هایش می‌لرزد و حالش بد است، برایم کافی است. گفته‌های زن در حالی است که پزشکی قانونی درخصوص تعرض به او اظهار نظر نکرده و گفته است بعد از ۲۰ سال امکان تشخیص آن وجود ندارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، ساعت ۲:۲۰ بامداد روز گذشته در پی تماس نگهبانان فروشگاه‌های بازار تهران با سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران نیرو‌های عملیات ایستگاه‌های ۷، ۱۰۷، ۴ و خودروی حامل دستگاه‌های تنفسی را به بازار تهران، بازار حضرتی، بازار ارامنه کوچه یزدان پرست رهسپار کرد. حسین اسماعیلی افسر آماده منطقه ۵ عملیات سازمان آتش نشانی تهران، که به همراه آتش نشانان در محل حادثه حضور داشت، در این باره گفت: با رسیدن نیرو‌های عملیات به محل حادثه مشاهده شد، یک مجتمع تجاری دو طبقه دارای ۷ باب مغازه طعمه شعله‌های آتش شده و دو باب مغازه آن در میان شعله‌های سرکش آتش در حال سوختن بود. وی افزود: شدت آتش سوزی بسیار بالا بود و شعله‌های سرکش آتش در حال سرایت به انبار‌ها و مغازه‌های همجوار بود. اسماعیلی خاطرنشان کرد: در پی جستجوی نیرو‌های عملیاتی، سه تن از نگهبانان و سرایداران پاساژ که محبوس و دچار دودگرفتگی شده بودند توسط آتش نشانان به خارج از ساختمان منتقل و تحویل عوامل اورژانس شدند. وی افزود: نیرو‌های عملیات با اقدام به موقع خود مانع از سرایت شعله‌ها به مغازه‌های زیر گذر شده و پس از مهار و خاموش کردن کامل آتش سوزی و ایمن سازی کامل و تحویل محل به عوامل نیروی انتظامی به ماموریت خود پایان دادند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
به گزارش مشرق، شهریورماه سال ۹۶ بقایای جسد یک مرد جوان در حاشیه جاده هراز پیدا شد. مادر دختر جوان قتل کامران را گردن گرفت. من به خواسته مادرم کامران را به خانه مان بردم و دست وپای او را بستم. افشای راز جنایتی دیگرپرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا دختر جوان بار دیگر از خود دفاع کند. دختر جوان در تشریح قتل پدرش گفت: مادرم از سال‌ها قبل با پدرم اختلاف داشت.

ستاره‌ای که نباید خاموش شود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
میثم زارع از کشتی گیران مستعد کشورمان به علت تصادف دچار ضایعه نخاعی شده است و چند وقتی است دور از تشک است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ میثم زارع از کشتی گیران مستعد کشورمان به علت تصادف دچار ضایعه نخاعی شده است و چند وقتی است دور از تشک است.
فراروفرارو15 ساعت قبل
به گزارش شرق، این دختر در شرایطی پای میز محاکمه رفت که مادرش قبل از جلسه دادگاه به‌علت ایست قلبی در زندان فوت شد. دختر جوان در دادگاه به اتهام معاونت در آدم‌ربایی و قتل به ۲۰ سال حبس محکوم شد، اما دیوان عالی کشور حکم را نقض کرد و میزان مجازات را کم تشخیص داد. با شناسایی کیانا و بازداشت او مشخص شد این دختر و مادرش در قتل آرش دست داشتند. مادر دختر جوان نیز در بازجویی‌ها گفت: قتل کار من بود و نقشه چنین کاری را من ریختم. در ادامه دختر جوان که در زندان به‌سر می‌برد راز جنایت دیگری را فاش کرد.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی درحالی با بررسی‌های شبانه روزی، زوایای پنهان دو ماجرای اسیدپاشی روی خودروها را در مشهد برملا کردند که اختلافات مالی ریشه این جرایم هولناک بود! این گزارش حاکی است با دستور مقام قضایی، کارآگاهان مالک سراتو را با احضار به پلیس آگاهی دستگیر کردند و به بازجویی از وی پرداختند. ماجرای زنی که اسیدپاش اجیر کردماجرای تلخ دیگر اسیدپاشی روی خودروی رانا نیز حدود ۲۰ روز قبل هنگامی رخ داد که سه مرد سوار بر یک دستگاه خودرو مقابل منزل زن جوانی در بولوار دانشجوی مشهد توقف کردند. در این هنگام دو جوان حدود ۲۵ ساله از خودرو پیاده شدند و با ریختن اسید روی خودروی پارک شده رانا از محل گریختند. دقایقی بعد با شکایت زن جوان (مالک خودرو) تحقیقات کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در این باره آغاز شد.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری5 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

نماینده ویژه وزیر در طرح ساماندهی موسسات آموزش عالی منصوب شد

ایسنا57 دقیقه قبل

مادر ۷ فرزند از تأثیر مثبت ازدواج در سن کم می‌گوید / تربیت فرزندانم را به حضور در تیم ملی تیراندازی ترجیح دادم

قدس آنلاین59 دقیقه قبل

عملکرد شهرداری تهران در برف‌روبی ضعیف بود

مهر1 ساعت قبل

احتمال فعال شدن متروی اصفهان تا عصر امروز وجود دارد

مهر1 ساعت قبل

برگزاری جشن نوشتار سینمایی به تعویق افتاد

ایسنا1 ساعت قبل

رسن غایب پرسپولیس مقابل نفت مسجد سلیمان

وانانیوز1 ساعت قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

14 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

1 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1