اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه 10 تیرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه 10 تیرماه

قیمت برخی محصولات ایران خودرو در بازار امروز ۱۰ تیر ۹۸

فراروخبرگزاری فرارو
قیمت برخی محصولات ایران خودرو در بازار امروز ۱۰ تیر ۹۸
در بازار امروز خرید و فروش خودرو، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت بیش از ۸۵ میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۱۰۳ میلیون تومان و پژو۲۰۶ صندوق دار با قیمت ۱۰۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد.
قیمت برخی محصولات ایران خودرو در بازار امروز ۱۰ تیر ۹۸ - 1

در بازار امروز خرید و فروش خودرو، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت بیش از ۸۵ میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۱۰۳ میلیون تومان و پژو۲۰۶ صندوق دار با قیمت ۱۰۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد. قیمت بازار پژو SLX ۴۰۵؛ ۸۴,۵۰۰,۰۰۰ تومان و قیمت کارخانه آن در بازار امروز ۶۷,۸۸۸,۰۰۰ تومان است. بقیه قیمت‌های بازار امروز خودرو را می‌بینیم:

قیمت پژو در بازار امروز ۱۰ تیر ۹۸؛ پژو ۴۰۵؛ ۸۱ میلیون!

نام خودروقیمت بازار (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
پژو GLX ۴۰۵۸۱,۰۰۰,۰۰۰۶۳,۱۵۸,۰۰۰
پژو GLX ۴۰۵ دوگانه سوز۸۲,۸۰۰,۰۰۰۶۵,۵۷۸,۰۰۰
پژو SLX ۴۰۵۸۴,۵۰۰,۰۰۰۶۷,۸۸۸,۰۰۰
پژو ۲۰۷. دنده‌ای (تیپ ۱)۱۲۶,۰۰۰,۰۰۰۹۶,۷۳۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷. اتوماتیک۱۶۴,۰۰۰,۰۰۰حاشیه بازار
پژو ۲۰۷ صندوقدار۱۶۷,۰۰۰,۰۰۰حاشیه بازار
پژو ۲۰۶. تیپ ۲۸۵,۳۰۰,۰۰۰۶۷,۲۸۳,۰۰۰
پژو ۲۰۶. تیپ ۵۱۰۳,۰۰۰,۰۰۰۷۹,۴۱۸,۰۰۰
پژو ۲۰۶. صندوقدار۱۰۳,۰۰۰,۰۰۰۸۰,۷۵۴,۰۰۰

منبع: ایران جیب

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای ۲۰۰ تا ۳۰۰میلیونی بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
خودروهای ۲۰۰ تا ۳۰۰میلیونی بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی تیرماه ۹۸ است که بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛

عکس/ تجمع مالباختگان رامک‌خودرو مقابل وزارت صمت

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ تجمع مالباختگان رامک‌خودرو مقابل وزارت صمت
جمعی از خریداران محصولات رامک‌خودرو در اعتراض به تاخیر در تحویل خودرو مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت تجمع کردند.

صبح امروز تعدادی از خریداران محصولات رامک خودرو در واکنش به آنچه که آن را عدم ایفای تعهد این شرکت در تحویل خودروها و افزایش قیمت‌ها اعلام کرده‌اند، در مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت تجمع کردند و خواستار اعاده حق خود شدند.

این مشتریان معتقدند که خودروهای مانده در گمرک باید به قیمت قرارداد که ١٢٩ میلیون تومان بوده است آزاد شود.

برخی از این مشتریان در سال ۱۳٩۶ اقدام به ثبت‌نام خودروی کره‌یی تیوولی کرده‌اند. ولی علاوه بر بدقولی این شرکت در تحویل خودروها، قیمت‌های بالایی را در دعوتنامه‌های خود برای تحویل خودرو طلب کرده است.

همه این مشتریان در ماه‌های مختلف سال ۱۳٩۶ اقدام به ثبت‌نام خودرو تیوولی با پرداخت ۵٠ میلیون تومان کرده‌اند. در زمان ثبت‌نام، قیمت این خودرو ١٢٠ میلیون تومان بوده است. اکنون بعد از گذشت بیش از یک سال از موعد تحویل، شرکت مبلغ تمام شده برای خودرو تیوولی را ٣٨٠ میلیون تومان اعلام کرده است.

عکس/ تجمع مالباختگان رامک‌خودرو مقابل وزارت صمت - 6عکس/ تجمع مالباختگان رامک‌خودرو مقابل وزارت صمت - 7عکس/ تجمع مالباختگان رامک‌خودرو مقابل وزارت صمت - 8عکس/ تجمع مالباختگان رامک‌خودرو مقابل وزارت صمت - 9

خواندن خبر در سایت منبع

اصلاح مصوبه واردات خودروی جانبازان ۷۰ درصد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اصلاح مصوبه واردات خودروی جانبازان ۷۰ درصد
مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: آن دسته از جانبازانی که تاکنون از امکان واردات خودرو استفاده نکرده‌اند، در صورت باز شدن سامانه ثبت سفارش می‌توانند علاوه بر سود بازرگانی از سایر معافیت‌های لحاظ شده بهره‌مند شوند.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود تبریزی، مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران، با اشاره به موافقت هیئت وزیران با اعمال معافیت در خصوص واردات خودروی سواری توسط جانبازان ۷۰ درصد گفت: هیئت وزیران با توجه به وضعیت جسمانی و نیاز جانبازان در سال ۱۳۸۷ با این معافیت موافقت کرده است و تاکنون بالغ بر ۹۵ درصد جانبازان ۷۰ درصد از این خدمت در قالب واردات خودرو یا واگذاری امتیاز خود به خودروسازان داخلی و بهره‌مندی از خودروی داخلی با میزان معافیت قید شده در مصوبه مذکور بهره‌مند شده‌اند.

وی ادامه داد: در این مصوبه جانبازان ۷۰ درصد دو پا یا دو دست قطع از مچ و قطع نخاع، تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال و برای سایر جانبازان تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال از پرداخت سود بازرگانی معاف بودند و علاوه بر آن از پرداخت هزینه اسقاط خودروی فرسوده و ۵ درصد مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی و ۵ درصد هزینه شماره‌گذاری با رعایت ضوابط فنی و رعایت استانداردهای مصرف سوخت و آلایندگی بهره‌مند بودند.

مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به لغو بخشی از این معافیت‌ها در سال ۱۳۹۵ گفت: در این سال طی مصوبه‌ای بدون هماهنگی با بنیاد شهید و امور ایثارگران بخشی از معافیت‌ها لغو شد و جانبازان عزیز می‌توانستند فقط از ۳۰۰ یا ۴۰۰ میلیون ریال معافیت سود بازرگانی استفاده کنند.

تبریزی افزود: با پیگیری‌های حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی نماینده محترم ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین پیگیری‌های معاونت تعاون و امور اجتماعی و اداره کل تسهیلات رفاهی بنیاد از مراجع ذی‌ربط، این موضوع در خردادماه سال جاری مجددا در هیئت دولت مطرح و مصوب شد معافیت‌های لغو شده مجددا اعمال شود تا آن دسته از جانبازانی که تاکنون از این امکان استفاده نکرده‌اند، در صورت باز شدن سامانه ثبت سفارش بتوانند علاوه بر سود بازرگانی از دیگر معافیت‌های لحاظ شده از قبیل هزینه اسقاط خودروی فرسوده، ۵ درصد مجمع ارزش گمرکی، حقوق ورودی و هزینه شماره‌گذاری بهره‌مند شوند.

مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان تأکید کرد: خودروهای وارداتی باید تابع ضوابط فنی وزارت صنعت، معدن و تجارت باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت قطعی خودروی جدید بیسو T۳ اعلام شد

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
قیمت قطعی خودروی جدید بیسو T۳ اعلام شد
شرکت سیف خودرو قیمت خودروی جدید بیسو تی3 را در دو تیپ فول و نیمه فول منتشر کرد.

به گزارش «اخبار خودرو»، شرکت سیف خودرو قیمت خودروی جدید بیسو تی۳ را در دو تیپ فول و نیمه فول منتشر کرد.

شرکت سیف خودرو «بیسو تی۳» را در مدل‌های EX و LU به متقاضیان واگذار خواهد نمود.

نوع خودروتیپقیمت (تومان)
بیسو T3LU229,000,000
EX249,000,000

خواندن خبر در سایت منبع

پرفروش‌ترین خودروها در اروپا

ایسناخبرگزاری ایسنا
پرفروش‌ترین خودروها در اروپا
به تازگی فهرستی از میزان فروش خودروهای تولیدی شرکت های مختلف در بازار اروپا در سه ماهه نخست سال 2019 میلادی منتشر شده است که نشان می‌دهد رنو، ولوو، جگوار و میتسوبیشی نسبت به سایرین عملکرد موفقیت‌آمیزتری داشته‌اند.

به گزارش ایسنا، با توجه به آنکه در هر فصل آمار پرفروش‌ترین خودروهای فروخته شده در کشورهای مختلف به خصوص بازارهای پراهمیت جهان همچون چین، ایالات متحده و اروپا از سوی مؤسسات آماری و تحقیقاتی منتشر می‌شود، حالا به تازگی فهرست جدیدی از پرفروش‌ترین خودروها و برندهای تولیدکننده در بازار اروپا در بازه زمانی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر و ارائه شده است که نشان می‌دهد کاربران و مشتریان در این مدت بیشتر به کدام برندهای خودرو تمایل و علاقه نشان داده‌اند.

بر اساس این گزارش‌های منتشر شده در وب سایت best-selling-cars، تنها شرکت‌های خودروسازی که توانستند در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی عملکرد موفقیت‌آمیز و میزان فروش بالاتری را نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بازار اروپا برای خود به ارمغان بیاورند، شرکت‌های رنو، ولوو، جگووارلندلرور و میتسوبیشی بوده‌اند.

بر اساس گزارش وب سایت best selling cars، فولکس واگن که دارای بیشترین سهم فروش خودرو در کشورهای اروپایی است، نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۲٫۴ درصد کاهش مواجه شده است به گونه‌ای که در سه ماهه نخست سال جاری میلادی توانسته تنها ۹۸۹ هزار و ۲۱۲ دستگاه خودروی تولیدی خود را روانه بازار اروپا کند این در حالیست که در همین بازه زمانی در سال گذشته این رقم به یک میلیون و ۱۳ هزار و ۷۷ دستگاه خودرو می‌رسید.

گروه خودروسازی پژو فرانسه نیز با ۲٫۳ درصد کاهش، در نخستین فصل از سال ۲۰۱۹، ۲۶۳ هزار و ۴۹۱ دستگاه خودروی تولیدی خود را به بازار کشورهای اروپایی عرضه کرده در حالی که در مدت مشابه سال ۲۰۱۸، ۲۶۹ هزار و ۷۵۲ دستگاه خودرو فروخته بود.

شرکت سیتروئن اما در این فصل توانست با یک رشد ۵٫۷ درصدی، فروش خود را از ۱۶۶ هزار و ۲۴۲ دستگاه به ۱۷۵ هزار و ۷۹۰ دستگاه خودرو برساند.

شرکت رنو فرانسه نیز موفق شد با رساندن میزان فروش خود از ۴۱۷ هزار و ۸۳۳ دستگاه به ۴۲۰ هزار و ۳۵۳ دستگاه خودرو، رشد خود را مثبت کند و به عدد ۰٫۶ درصد برساند.

شرکت‌های هیوندای موتورز، فورد و بی. ام. و نیز در این فصل به ترتیب با ۲٫۹ درصد، ۱۰٫۳ درصد و ۲٫۸ درصد کاهش، روندی نزولی را در میزان فروش خودروهای تولیدی خود در بازار اروپا تجربه کردند.

تعداد خودروهای به فروش رفته از برند تویوتا نیز با تجربه ۴٫۴ درصد کاهش در این فصل، از ۲۱۰ هزار و ۳۱۳ دستگاه به ۲۰۰ هزار و ۹۸۸ دستگاه خودرو رسید.

شرکت کیاموتورز نیز با ۰٫۶ درصد افزایش، توانست تعداد خودروهای فروخته شده خود را در اروپا از ۱۳۱ هزار و ۴۳۴ دستگاه به ۱۳۲ هزار و ۴۷۴ دستگاه خودرو برساند.

در این میان شرکت جگوار به نظر می‌رسد که موفق شده است در این فصل عملکرد و فروش بسیار موفقیت آمیزی را در اروپا به نام خود ثبت کند و با رشدی ۱۱٫۷ درصدی، فروش خود را از ۲۲ هزار و ۱۷۹ دستگاه به ۲۴ هزار و ۷۸۱ دستگاه برساند.

ولوو نیز با ثبت ۸٫۷ درصد افزایش، توانسته است میزان فروش خود را در سه ماهه نخست سال جاری میلادی از ۸۰ هزار و ۵۵ دستگاه به ۸۷ هزار و ۲۳ دستگاه برساند.

تعداد خودروهای فروخته شده از برند میتسوبیشی در بازار کشورهای اروپایی نیز در این فصل از ۳۶ هزار و ۹۱۲ دستگاه به ۴۳ هزار و ۱۱۲ دستگاه رسیده و رشدی معادل ۱۶٫۸ درصدی را برای این شرکت ژاپنی به ثبت رسانده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
مهرمهر23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند. شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم‌های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است. آمریکا اخیرا محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است. یک خریدار محصولات شیمیایی هم به رویترز گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. طبق این گزارش، کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
دو میلیون تومان کاهش قیمت، اتفاقی است که امروز برای پژو پارس افتاده و قیمت آن را از ۹۷ میلیون تومان به ۹۵ میلیون تومان رسانده. پژو ۴۰۵ GLX امروز ۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد و مدل دوگانه‌سوز آن با فاصله یک میلیون تومان و با قیمت ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. هرچند امروز تغییری در قیمت سمند EF۷ مشاهده نمی‌شود، اما سمند LX حدود یک میلیون تومان ارزان شده و با قیمت ۷۷ میلیون تومان فروخته می‌شود. امروز دنا پلاس توربو ۱۷۰ میلیون تومان قیمت دارد که حدود ۸۰ میلیون تومان بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است. همچنین امروز پژو ۲۰۷ دنده‌ای با کاهش قیمت یک میلیونی به ۱۲۱ میلیون تومان رسیده و پژو ۲۰۷ اتوماتیک همچنان با قیمت ۱۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ قدیری ابیانه با اشاره به سایت بدهی لحظه‌ای امریکا افزود: بدهی دولت فدرال امریکا حدود ۲۲ تریلیون دلار معادل ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است، جمع بدهی دولت، شرکت‌ها و مردم امریکا نیز حدود ۷۲ تریلیون دلار معادل هزار و ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است. سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه امریکا در حال سقوط است، گفت: ​ از نظر توزیع ثروت هم اکنون ۳ نفر بیش از نیمی از جمعیت امریکا ثروت دارند. امریکا ۳۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد که این ۳ نفر بیش از ۱۶۰ میلیون نفر ثروت دارند. قدیری ابیانه با بیان اینکه هرچند اقتصاد امریکا بزرگ است، اما میزان بدهی امریکا به اندازه اقتصادش خیلی بزرگ‌تر است، گفت: این امر برای اقتصاد امریکا بسیار شکننده است. یک زمانی بیش از ۴۰ درصد اقتصاد جهان در دست امریکا بود، اما اکنون میزان اقتصاد امریکا به زیر ۱۵ درصد رسیده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، یک آمریکایی در ایالت کارولینای شمالی آمریکا بلیط بخت‌آزمایی به ارزش ۲۰ دلار را خرید و میلیون دلار برنده شد. مایکل استرانگ تعریف کرد که اغلب به کارولینای شمالی می‌رود و به کار تعمیر می‌پردازد. به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه خبری UPI، او در رابطه با خرید بلیط بخت‌آزمایی ۲۰ دلاری گرفت: «من تصمیم گرفتم دوباره بلیط ۲۰ دلاری بخرم، چون برایم شانس می‌آورد. از ۲۷ بلیط ۲۰ دلاری که اخیرا خریدم ۲۶ بلیط برنده بوده است. داشتم حصار را تعمیر می‌کردم، برای رفع خستگی فکر کردم یک بلیط ۲۰ دلاری بخت‌آزمایی بخرم.
ایبناایبنا2 ساعت قبل
در ماه مورد بررسی در استان تهران معادل ٢٩٩ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ٧٨٨ هزار میلیارد ریال وصول شد. همچنین ۶۸٫۵ درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (۵۷٫۵ درصد)، اصفهان (۵٫۷ درصد) و خراسان رضوی (۵٫۳ درصد) وصول شده است. چک‌های وصولی بر حسب عادی و رمزدارحدود ٦ میلیون و ۹۰۰ هزار فقره چک در خردادماه ١٣٩٨، در کل کشور وصول شد که از این تعداد بالغ بر ٥ میلیون و ۹۰۰ هزار فقره عادی و بالغ بر ۹۰۰ هزار فقره رمزدار بوده است. در ماه مورد بررسی، در کل کشور حدود ٢١٢٠ هزار میلیارد ریال چک وصول شد که بالغ بر ٧٤٨ هزار میلیارد ریال چک عادی و بالغ بر ١٣٧١ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور ۳۵٫۳ درصد از کل ارزش چک‌های وصولی، عادی و ۶۴٫۷ درصد رمزدار بوده است.

اخبار بیشتر