اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه 10 تیرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه 10 تیرماه

قیمت برخی محصولات ایران خودرو در بازار امروز ۱۰ تیر ۹۸

فراروخبرگزاری فرارو
قیمت برخی محصولات ایران خودرو در بازار امروز ۱۰ تیر ۹۸
در بازار امروز خرید و فروش خودرو، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت بیش از ۸۵ میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۱۰۳ میلیون تومان و پژو۲۰۶ صندوق دار با قیمت ۱۰۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد.
قیمت برخی محصولات ایران خودرو در بازار امروز ۱۰ تیر ۹۸ - 1

در بازار امروز خرید و فروش خودرو، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با قیمت بیش از ۸۵ میلیون تومان، پژو۲۰۶ تیپ ۵ با قیمت ۱۰۳ میلیون تومان و پژو۲۰۶ صندوق دار با قیمت ۱۰۳ میلیون تومان به فروش می‌رسد. قیمت بازار پژو SLX ۴۰۵؛ ۸۴,۵۰۰,۰۰۰ تومان و قیمت کارخانه آن در بازار امروز ۶۷,۸۸۸,۰۰۰ تومان است. بقیه قیمت‌های بازار امروز خودرو را می‌بینیم:

قیمت پژو در بازار امروز ۱۰ تیر ۹۸؛ پژو ۴۰۵؛ ۸۱ میلیون!

نام خودروقیمت بازار (تومان)قیمت کارخانه (تومان)
پژو GLX ۴۰۵۸۱,۰۰۰,۰۰۰۶۳,۱۵۸,۰۰۰
پژو GLX ۴۰۵ دوگانه سوز۸۲,۸۰۰,۰۰۰۶۵,۵۷۸,۰۰۰
پژو SLX ۴۰۵۸۴,۵۰۰,۰۰۰۶۷,۸۸۸,۰۰۰
پژو ۲۰۷. دنده‌ای (تیپ ۱)۱۲۶,۰۰۰,۰۰۰۹۶,۷۳۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷. اتوماتیک۱۶۴,۰۰۰,۰۰۰حاشیه بازار
پژو ۲۰۷ صندوقدار۱۶۷,۰۰۰,۰۰۰حاشیه بازار
پژو ۲۰۶. تیپ ۲۸۵,۳۰۰,۰۰۰۶۷,۲۸۳,۰۰۰
پژو ۲۰۶. تیپ ۵۱۰۳,۰۰۰,۰۰۰۷۹,۴۱۸,۰۰۰
پژو ۲۰۶. صندوقدار۱۰۳,۰۰۰,۰۰۰۸۰,۷۵۴,۰۰۰

منبع: ایران جیب

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای ۲۰۰ تا ۳۰۰میلیونی بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
خودروهای ۲۰۰ تا ۳۰۰میلیونی بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی تیرماه ۹۸ است که بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛

عکس/ تجمع مالباختگان رامک‌خودرو مقابل وزارت صمت

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز
عکس/ تجمع مالباختگان رامک‌خودرو مقابل وزارت صمت
جمعی از خریداران محصولات رامک‌خودرو در اعتراض به تاخیر در تحویل خودرو مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت تجمع کردند.

صبح امروز تعدادی از خریداران محصولات رامک خودرو در واکنش به آنچه که آن را عدم ایفای تعهد این شرکت در تحویل خودروها و افزایش قیمت‌ها اعلام کرده‌اند، در مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت تجمع کردند و خواستار اعاده حق خود شدند.

این مشتریان معتقدند که خودروهای مانده در گمرک باید به قیمت قرارداد که ١٢٩ میلیون تومان بوده است آزاد شود.

برخی از این مشتریان در سال ۱۳٩۶ اقدام به ثبت‌نام خودروی کره‌یی تیوولی کرده‌اند. ولی علاوه بر بدقولی این شرکت در تحویل خودروها، قیمت‌های بالایی را در دعوتنامه‌های خود برای تحویل خودرو طلب کرده است.

همه این مشتریان در ماه‌های مختلف سال ۱۳٩۶ اقدام به ثبت‌نام خودرو تیوولی با پرداخت ۵٠ میلیون تومان کرده‌اند. در زمان ثبت‌نام، قیمت این خودرو ١٢٠ میلیون تومان بوده است. اکنون بعد از گذشت بیش از یک سال از موعد تحویل، شرکت مبلغ تمام شده برای خودرو تیوولی را ٣٨٠ میلیون تومان اعلام کرده است.

عکس/ تجمع مالباختگان رامک‌خودرو مقابل وزارت صمت - 6عکس/ تجمع مالباختگان رامک‌خودرو مقابل وزارت صمت - 7عکس/ تجمع مالباختگان رامک‌خودرو مقابل وزارت صمت - 8عکس/ تجمع مالباختگان رامک‌خودرو مقابل وزارت صمت - 9

خواندن خبر در سایت منبع

اصلاح مصوبه واردات خودروی جانبازان ۷۰ درصد

تسنیمخبرگزاری تسنیم
اصلاح مصوبه واردات خودروی جانبازان ۷۰ درصد
مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: آن دسته از جانبازانی که تاکنون از امکان واردات خودرو استفاده نکرده‌اند، در صورت باز شدن سامانه ثبت سفارش می‌توانند علاوه بر سود بازرگانی از سایر معافیت‌های لحاظ شده بهره‌مند شوند.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمود تبریزی، مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران، با اشاره به موافقت هیئت وزیران با اعمال معافیت در خصوص واردات خودروی سواری توسط جانبازان ۷۰ درصد گفت: هیئت وزیران با توجه به وضعیت جسمانی و نیاز جانبازان در سال ۱۳۸۷ با این معافیت موافقت کرده است و تاکنون بالغ بر ۹۵ درصد جانبازان ۷۰ درصد از این خدمت در قالب واردات خودرو یا واگذاری امتیاز خود به خودروسازان داخلی و بهره‌مندی از خودروی داخلی با میزان معافیت قید شده در مصوبه مذکور بهره‌مند شده‌اند.

وی ادامه داد: در این مصوبه جانبازان ۷۰ درصد دو پا یا دو دست قطع از مچ و قطع نخاع، تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال و برای سایر جانبازان تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال از پرداخت سود بازرگانی معاف بودند و علاوه بر آن از پرداخت هزینه اسقاط خودروی فرسوده و ۵ درصد مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی و ۵ درصد هزینه شماره‌گذاری با رعایت ضوابط فنی و رعایت استانداردهای مصرف سوخت و آلایندگی بهره‌مند بودند.

مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به لغو بخشی از این معافیت‌ها در سال ۱۳۹۵ گفت: در این سال طی مصوبه‌ای بدون هماهنگی با بنیاد شهید و امور ایثارگران بخشی از معافیت‌ها لغو شد و جانبازان عزیز می‌توانستند فقط از ۳۰۰ یا ۴۰۰ میلیون ریال معافیت سود بازرگانی استفاده کنند.

تبریزی افزود: با پیگیری‌های حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی نماینده محترم ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین پیگیری‌های معاونت تعاون و امور اجتماعی و اداره کل تسهیلات رفاهی بنیاد از مراجع ذی‌ربط، این موضوع در خردادماه سال جاری مجددا در هیئت دولت مطرح و مصوب شد معافیت‌های لغو شده مجددا اعمال شود تا آن دسته از جانبازانی که تاکنون از این امکان استفاده نکرده‌اند، در صورت باز شدن سامانه ثبت سفارش بتوانند علاوه بر سود بازرگانی از دیگر معافیت‌های لحاظ شده از قبیل هزینه اسقاط خودروی فرسوده، ۵ درصد مجمع ارزش گمرکی، حقوق ورودی و هزینه شماره‌گذاری بهره‌مند شوند.

مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان تأکید کرد: خودروهای وارداتی باید تابع ضوابط فنی وزارت صنعت، معدن و تجارت باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

قیمت قطعی خودروی جدید بیسو T۳ اعلام شد

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
قیمت قطعی خودروی جدید بیسو T۳ اعلام شد
شرکت سیف خودرو قیمت خودروی جدید بیسو تی3 را در دو تیپ فول و نیمه فول منتشر کرد.

به گزارش «اخبار خودرو»، شرکت سیف خودرو قیمت خودروی جدید بیسو تی۳ را در دو تیپ فول و نیمه فول منتشر کرد.

شرکت سیف خودرو «بیسو تی۳» را در مدل‌های EX و LU به متقاضیان واگذار خواهد نمود.

نوع خودروتیپقیمت (تومان)
بیسو T3LU229,000,000
EX249,000,000

خواندن خبر در سایت منبع

پرفروش‌ترین خودروها در اروپا

ایسناخبرگزاری ایسنا
پرفروش‌ترین خودروها در اروپا
به تازگی فهرستی از میزان فروش خودروهای تولیدی شرکت های مختلف در بازار اروپا در سه ماهه نخست سال 2019 میلادی منتشر شده است که نشان می‌دهد رنو، ولوو، جگوار و میتسوبیشی نسبت به سایرین عملکرد موفقیت‌آمیزتری داشته‌اند.

به گزارش ایسنا، با توجه به آنکه در هر فصل آمار پرفروش‌ترین خودروهای فروخته شده در کشورهای مختلف به خصوص بازارهای پراهمیت جهان همچون چین، ایالات متحده و اروپا از سوی مؤسسات آماری و تحقیقاتی منتشر می‌شود، حالا به تازگی فهرست جدیدی از پرفروش‌ترین خودروها و برندهای تولیدکننده در بازار اروپا در بازه زمانی سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر و ارائه شده است که نشان می‌دهد کاربران و مشتریان در این مدت بیشتر به کدام برندهای خودرو تمایل و علاقه نشان داده‌اند.

بر اساس این گزارش‌های منتشر شده در وب سایت best-selling-cars، تنها شرکت‌های خودروسازی که توانستند در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی عملکرد موفقیت‌آمیز و میزان فروش بالاتری را نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بازار اروپا برای خود به ارمغان بیاورند، شرکت‌های رنو، ولوو، جگووارلندلرور و میتسوبیشی بوده‌اند.

بر اساس گزارش وب سایت best selling cars، فولکس واگن که دارای بیشترین سهم فروش خودرو در کشورهای اروپایی است، نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ۲٫۴ درصد کاهش مواجه شده است به گونه‌ای که در سه ماهه نخست سال جاری میلادی توانسته تنها ۹۸۹ هزار و ۲۱۲ دستگاه خودروی تولیدی خود را روانه بازار اروپا کند این در حالیست که در همین بازه زمانی در سال گذشته این رقم به یک میلیون و ۱۳ هزار و ۷۷ دستگاه خودرو می‌رسید.

گروه خودروسازی پژو فرانسه نیز با ۲٫۳ درصد کاهش، در نخستین فصل از سال ۲۰۱۹، ۲۶۳ هزار و ۴۹۱ دستگاه خودروی تولیدی خود را به بازار کشورهای اروپایی عرضه کرده در حالی که در مدت مشابه سال ۲۰۱۸، ۲۶۹ هزار و ۷۵۲ دستگاه خودرو فروخته بود.

شرکت سیتروئن اما در این فصل توانست با یک رشد ۵٫۷ درصدی، فروش خود را از ۱۶۶ هزار و ۲۴۲ دستگاه به ۱۷۵ هزار و ۷۹۰ دستگاه خودرو برساند.

شرکت رنو فرانسه نیز موفق شد با رساندن میزان فروش خود از ۴۱۷ هزار و ۸۳۳ دستگاه به ۴۲۰ هزار و ۳۵۳ دستگاه خودرو، رشد خود را مثبت کند و به عدد ۰٫۶ درصد برساند.

شرکت‌های هیوندای موتورز، فورد و بی. ام. و نیز در این فصل به ترتیب با ۲٫۹ درصد، ۱۰٫۳ درصد و ۲٫۸ درصد کاهش، روندی نزولی را در میزان فروش خودروهای تولیدی خود در بازار اروپا تجربه کردند.

تعداد خودروهای به فروش رفته از برند تویوتا نیز با تجربه ۴٫۴ درصد کاهش در این فصل، از ۲۱۰ هزار و ۳۱۳ دستگاه به ۲۰۰ هزار و ۹۸۸ دستگاه خودرو رسید.

شرکت کیاموتورز نیز با ۰٫۶ درصد افزایش، توانست تعداد خودروهای فروخته شده خود را در اروپا از ۱۳۱ هزار و ۴۳۴ دستگاه به ۱۳۲ هزار و ۴۷۴ دستگاه خودرو برساند.

در این میان شرکت جگوار به نظر می‌رسد که موفق شده است در این فصل عملکرد و فروش بسیار موفقیت آمیزی را در اروپا به نام خود ثبت کند و با رشدی ۱۱٫۷ درصدی، فروش خود را از ۲۲ هزار و ۱۷۹ دستگاه به ۲۴ هزار و ۷۸۱ دستگاه برساند.

ولوو نیز با ثبت ۸٫۷ درصد افزایش، توانسته است میزان فروش خود را در سه ماهه نخست سال جاری میلادی از ۸۰ هزار و ۵۵ دستگاه به ۸۷ هزار و ۲۳ دستگاه برساند.

تعداد خودروهای فروخته شده از برند میتسوبیشی در بازار کشورهای اروپایی نیز در این فصل از ۳۶ هزار و ۹۱۲ دستگاه به ۴۳ هزار و ۱۱۲ دستگاه رسیده و رشدی معادل ۱۶٫۸ درصدی را برای این شرکت ژاپنی به ثبت رسانده است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فارسفارس21 ساعت قبل
افزایش قیمت سکه و ارز + جدولدر بازار تهران قیمت سکه طرح جدید با ۱۵۵ هزار تومان افزایش ۴ میلیون و ۲۱۸ هزار تومان و دلار با افزایش ۴۰۰ تومانی ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش رسید.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
عسگری اظهار داشت: اصلاح قیمت‌ها بحثی اختیاری نیست که بر اساس علاقه یا عدم علاقه اقدام به افزایش یا کاهش قیمت‌ها گرفته شود؛ بلکه این مهم در مقوله مدیریت کلان کشور امری اجتناب‌ناپذیر است. وی تصریح کرد: منابع مالی درآمدی حاصل از اصلاح قیمت سوخت به‌صورت مستقیم به خود مردم بازگردانده می‌شود. عسگری بیان داشت: در استان سمنان در بخش تولیدکنندگان حوزه‌ای که به‌طور مستقیم از اصلاح قیمت تا تأثیر پذیرفته باشد و نیازمند افزایش قیمت باشد، وجود ندارد؛ بنابراین باید در بحث حوزه‌هایی که غیرمستقیم از این موضوع تأثیر می‌پذیرند، موردبررسی قرار گیرد. وی گفت: افزایش قیمت بدون مصوبه و به‌صورت بی‌رویه در هیچ بخش و قسمتی در پی افزایش قیمت سوخت در استان سمنان پذیرفتنی نیست و برخورد جدی با این‌گونه تخلفات انجام می‌شود. عسگری در مورد ذخیره‌سازی و موجودی کالاها در استان سمنان گفت: در استان سمنان از این حیث هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد.

جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم بازار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
بررسی‌های کارشناسانه نشان می‌دهد اگر هدف دولت از افزایش قیمت بنزین، افزایش درآمد بوده است، بدترین تصمیم در این زمینه گرفته شده است. افزایش قیمت بنزین از جهاتی امکان دارد آرامش روانی مردم را بهم بریزد، چراکه بسیاری برای گران کردن کالا یا خدمات خود، قیمت بنزین را بهانه کرده ونرخ‌ها را بالا می‌برند. بهای دلار تابع نرخ بنزین نیسترئیس هیات مؤسس کانون صرافان، با اشاره به برخی ادعاها برای بالابردن قیمت دلار به بهانه افزایش قیمت بنزین گفت: افزایش قیمت دلار می‌تواند نرخ بنزین را بالا ببرد اما رابطه معکوس وجود ندارد، بهای دلار تابع نرخ بنزین نیست. او گفت: هیچ‌گاه نباید قیمت دلار را سرکوب کرده و آن را ثابت نگاه داشت، زیرا امکان دارد فنر قیمت دلار جمع شده و به یکباره بالا برود، همانطور که در سال‌های گذشته رخ داده است. رئیس هیات موسس کانون صرافان اضافه کرد: بنابراین باید اجازه داد که نرخ دلار همپا با نرخ تورم، نوسان داشته باشد.

جزئیات طرح حمایت معیشتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وزیر نفت یک روز پس از اجرای سهمیه بندی بنزین درباره منابع حاصل از افزایش نفت توضیح داد: با اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین ۳۱ هزار میلیارد تومان در سال افزایش درآمد خواهیم داشت. رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: همه منابع حاصل از این طرح در یک حساب مشخص که به همین عنوان نزد خزانه افتتاح شده است واریز می‌شود و ماهانه بین ۱۸ تا ۱۹ میلیون خانوار تقسیم می‌شود. کنترل مصرف بی رویه بنزین، هدفمند ساختن پرداخت یارانه سوخت و کمک به اقشار کم درآمد جامعه هدف اصلی طرح سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین اعلام شده است.

حمایت معیشتی با سهمیه بندی بنزین

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ موضوع سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، همچنین توزیع درآمد حاصل از آن بین خانوار‌ها یکی از موضوعات جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا بود که در آن اعضا تاکید کردند که منابع حاصل از این طرح باید به درستی بین خانوار‌ها توزیع شود. از اهدافی که برای سهمیه بندی بنزین شمرده می‌شود می‌توان به عدالت اجتماعی، مبارزه با قاچاق سوخت، کاهش رانت، مقاوم سازی اقتصاد و مدیریت مصرف اشاره کرد. پیش بینی می‌شود از محل سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین، سالانه حدود ۳۱ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل شود، درآمدی که قرار است برای هدفمند کردن یارانه سوخت ۶۰ میلیون نفر بازتوزیع شود.

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

وضعیت آب و هوای کشور - امروز ۲۶ آبان‌ماه

خبری5 ساعت قبل

پس از تاکیدات رهبر، دو طرح بنزینی فراکسیون امید از دستور کار خارج شد

خبری5 ساعت قبل

درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به چه کاری اختصاص می‌یابد؟

خبری1 روز قبل

به دلیل اختلال در اینترنت سراسری کشور، پوشش لحظه به لحظه اخبار و فعالیت سرویس‌های دیگر طرفداری مانند نتایج زنده دچار مشکل شده است. همکاران هر لحظه که بتوانند فعالیت‌های معمول خود را از سر خواهند گرفت. البته بخش شبکه اجتماعی طرفداری در دسترس است.

نماینده ویژه وزیر در طرح ساماندهی موسسات آموزش عالی منصوب شد

ایسنا1 ساعت قبل

فرماندهان و یگان‌های برتر نیروهای مسلح تقدیر شدند

مهر1 ساعت قبل

رفع محدودیت‌های بانکی و تهاتر کالا لازمه تعاملات اقتصادی

صدا و سیما1 ساعت قبل

مادر ۷ فرزند از تأثیر مثبت ازدواج در سن کم می‌گوید / تربیت فرزندانم را به حضور در تیم ملی تیراندازی ترجیح دادم

قدس آنلاین1 ساعت قبل

جام جهانی شمشیربازی| سابریست‌ها از رسیدن به نیمه‌نهایی بازماندند

فارس1 ساعت قبل

دولت اجازه گرانی کالاها را نمی‌دهد/ قدردانی از حمایت رهبری از تصمیم سران قوا

فارس1 ساعت قبل

پربحث‌ترین خبرها


رایزن فرهنگی ایران در ترکمنستان از این کشور ممنوع الخروج شد!

1 روز قبلمهر2

قوانینی که به کاهش وزن شما کمک می‌کنند

14 ساعت قبلاقتصاد آنلاین0

طرح دوفوریتی مجلس برای توقف افزایش قیمت بنزین

1 روز قبلعصر ایران1

نظرات برگزیده مخاطبین الف: جشن تولد در هواپیما فقط به زخم مردم نمک می‌پاشد/ روحانی عصبانی است چون به وعده‌هایش عمل نکرده است/ تحریم بهانه خوبی برای افرادی است که مدیریت بلد نیستند

1 روز قبلالف1

طرح حمایت معیشتی دولت چیست؟ / آیا همان یارانه نقدی است؟ / حمایت معیشتی تا چه زمانی قرار است پرداخت شود؟ / مجموع دریافتی خانوده‌ها شامل یارانه نقدی و کمک معیشتی چقدر خواهد بود؟

2 روز قبلانتخاب1

فیلم افشاگری بی سابقه امام جمعه قزوین روی آنتن زنده شبکه یک

3 روز قبلرکنا1

نمایش مستند بازیگر فیلم‌های پورن در مشهد+تصاویر

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

کنایه فعال رسانه‌ای به سخنان امروز رئیس جمهور

6 روز قبلجام نیوز1

آغاز دوره جدید ژاپن و پایان جشن‌‌های امپراتوری (+عکس)

6 روز قبلعصر ایران1