سوختن و از بین رفتن هکتارها جنگل در نقاط مختلف کشور
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. حوادث
پوشش خبری

سوختن و از بین رفتن هکتارها جنگل در نقاط مختلف کشور

۱۰ هکتار از جنگل‌های ارمند طعمه حریق شد

فارسخبرگزاری فارس
۱۰ هکتار از جنگل‌های ارمند طعمه حریق شد
فرماندار شهرستان لردگان از وقوع حریق گسترده در 10 هکتار از جنگل‌های دهستان ارمند این شهرستان خبر داد و گفت: در حال پیگیری دلایل آتش‌سوزی و برخورد با خاطیان هستیم

برهان حسین‌پور آقایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، از وقوع حریق گسترده در جنگل‌های دهستان ارمند شهرستان لردگان خبر داد و گفت: این حریق در مساحتی بالغ بر ۱۰ هکتار رخ داد که با همکاری نیروهای امدادی، اعضای مدیریت بحران و جوامع محلی آتش خاموش شد.

فرماندار شهرستان لردگان با بیان اینکه عوامل انسانی موجب وقوع این حادثه شده بود، خاطرنشان کرد: سهل‌انگاری گردشگران در روشن کردن آتش در مراتع و سودجویانی که منافع آن‌ها در آسیب رساندن به جنگل و مرتع تأمین می‌شود باعث وقوع این حوادث در منابع ملی می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال پیگیری دلایل آتش‌سوزی و برخورد با خاطیان هستیم و در این رابطه هماهنگی لازم با دادستان شهرستان لردگان صورت گرفته شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

جنگل‌های بلوط لردگان در آتش سوخت

رکناخبرگزاری رکنا
جنگل‌های بلوط لردگان در آتش سوخت
رکنا: فرماندار لردگان از سوختن جنگل های بلوط شهرستان لردگان خبر داد.

جنگل‌های بلوط لردگان در آتش سوخت - 1

به گزارش حوادث رکنا، فرماندار لردگان از وقوع حریق در جنگل‌های بلوط شهرستان لردگان خبر داد.

برهان حسین پور آقایی با اشاره به وقوع حریق در جنگل‌های بلوط شهرستان لردگان، اظهار داشت: آتش سوزی در سه نقطه جنگل‌های بلوط این منطقه گزارش شده است.

وی بیان کرد: تلاش‌ها برای مهار آتش سوزی توسط اهالی روستاهای مجاور، سازمان‌ها و دستگاه‌ها در این مناطق ادامه دارد.

فرماندار لردگان تاکید کرد: علت این آتش سوزی هنوز مشخص نشده است.

بیشترین سطح جنگل‌های چهارمحال و بختیاری در شهرستان لردگان این استان واقع است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

حبس و مجازات نقدی برای آتش‌افروزان در جنگل

همشهریخبرگزاری همشهری
حبس و مجازات نقدی برای آتش‌افروزان در جنگل
همشهری آنلاین: فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها ضمن اشاره به وقوع ۶۰ مورد آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور طی بهار امسال گفت: بر اساس قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها، آتش روشن کردن در جنگل و آتش‌سوزی در آن جرم است و مجازات نقدی و حبس به دنبال دارد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ علی عباس‌نژاد با اشاره به این که در سه ماه ابتدایی سال ۶۰ مورد آتش‌سوزی در عرصه جنگل‌ها و مراتع کشور رخ داد، گفت: در پی این آتش‌سوزی‌ها ۲۷۰ هکتار از اراضی جنگلی آسیب دید.

وی با بیان این که آتش‌سوزی در جنگل‌ها طی سه ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود ۳۰ درصد کاهش یافت، تصریح کرد: در اراضی مرتعی کشور به دلیل بارندگی‌های خوب ابتدای سال، سطح پوشش علفی انبوه است و به همین دلیل آتش‌سوزی‌ها در مراتع نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

عباس‌نژاد با بیان این که علت ۹۰ درصد از آتش‌سوزی‌ها در جنگل‌ها و مراتع انسانی رخ می‌دهد، گفت: بر اساس ماده ۶۷۵ قانون مجازات اسلامی هر کس عمدا سبب آتش‌سوزی در جنگل‌ها شود به حبس از دو تا پنج سال محکوم می‌شود همچنین مجازات شروع به این جرم از شش ماه تا دو سال حبس است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری ادامه داد: بر اساس مواد قانونی ۴۵، ۴۶ و ۴۷ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها آتش زدن نباتات در مزارع و باغات داخل یا مجاور جنگل بدون اجازه و نظارت مأموران جنگلبانی ممنوع است در صورتی‌که در نتیجه بی‌مبالاتی حریق در جنگل رخ دهد، مرتکب به حبس تأدیبی از دو ماه تا یک سال محکوم می‌شود همچنین هر کس در تنه درخت جنگلی آتش روشن کند به حبس تأدیبی از سه ماه تا یک سال و برای هر درخت که‌ «کت یا پی‌زده» و یا در آن آتش روشن کرده باشد به پرداخت جریمه نقدی از یک صد ریال تا یک هزار ریال محکوم می‌شود.

به گفته عباس‌نژاد در آتش‌سوزی‌های اخیر جنگل‌ها و مراتع تعدادی متهم به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند و سازمان جنگل‌ها پیگیر است تا با مقصران برخورد قانونی شود.

وی در پایان با اشاره به این که رعد و برق و برق فشار قوی از جمله مواردی است که سبب آتش‌سوزی‌های غیر عمدی در جنگل‌ها می‌شود، گفت: متأسفانه امسال سازمان جنگل‌ها برای خاموش کردن آتش در عرصه‌های جنگلی بالگردی در اختیار ندارد چرا که اعتبار امسال دولت برای اطفای حریق از طریق بالگرد در اختیار سازمان‌های مربوطه قرار نگرفته است و به همین دلیل سازمان جنگل‌ها هنوز نتوانسته با نهادهایی که در اطفای حریق به این سازمان کمک می‌کنند، هماهنگی‌های لازم را انجام دهد. کد خبر ۴۴۶۰۴۴

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

انحراف پراید و برخورد با مغازه در خیابان لاله‌زار + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک دستگاه خودروی پراید در خیابان لاله‌زار شهر تبریز به علت سرعت زیاد و ناتوانی راننده در کنترل خودرو از مسیر خود منحرف و با یک مغازه برخورد کرد. بیشتر بخوانید: وقوع تصادف‌ وحشتناک در اتوبان به دلیل سرعت دیوانه‌وار یک خودرو + فیلمانتهای پیام/بی‌احتیاطی راننده پراید در تبریز حادثه‌آفرین شد + فیلم
همشهریهمشهری14 ساعت قبل
به گزارش اسپوتنیک به نقل از ان دی تی وی، بر اثر وقوع سیل در ایالت آسام در شمال شرقی هند، حداقل ۶۰ نفر جان خود را از دست دادند و از سرنوشت چندین نفر دیگر هم اطلاعی در دسترس نیست. بر اساس گزارش‌ها فقط در ۲۴ ساعت گذشته حداقل ۱۲ نفر کشته شده‌اند. سیلاب در آسام به دلیل باران‌های سنگین موسمی در اوایل ماه ژوئیه آغاز شد و در زمان اوج سیل، بیش از ۶ میلیون نفر در منطقه حضور داشتند. در حال حاضر سطح سیلاب در حال کم شدن است، با این حال، هنوز هم ۴، ۴ میلیون نفر در مناطق سیل زده و در ۲۴ ایالت از ۳۳ ایالت حضور دارند. حدود ۱۳۰ هزار نفر در اردوگاه‌های موقت پناه گرفتند و بیش از ۱۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی بر اثر سیل به زیر آب رفته است.

اولین مصاحبه تصویری با طلبه ناهی منکر مشکین دشتی / صندلی را روی سرم خرد کردند! +فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران23 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، امیر دهقان حسن‌زاده طلبه جوان مشکین دشتی (استان البرز) پنجشنبه شب در میدان خوشنام مشکین دشت در مقابل یک بستی فروشی به ۶ پسر و سه دختر که در حالت طبیعی نبودند و پوشش و رفتارهای نامناسبی داشتند، با توجه به حضور خانواده‌ها در آن منطقه تذکر زبانی داد تا کمی رعایت کنند اما با حمله آنان مواجه شد و مورد ضرب و شتم شدید و مجروحیت از ناحیه سر قرار گرفت. مشروح ماجرا را میتوانید از زبان این طلبه ناهی منکر در ویدئو زیر مشاهده کنید. انتهای پیام/وضعیت طلبه ناهی منکر کرجی
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
زن جوان که متهم است شوهر سالخورده و نابینایش را کشته دیروز پای میز محاکمه جرمش را انکار کرد و مدعی شد شوهرش احتمالا از بلندی به پایین سقوط کرده و فوت شده است. پدرم چند سال قبل ملکی را به نامادری صلح کرده بود و آن‌ها سر این موضوع با هم اختلاف داشتند. من شک ندارم او آخرین بار با پدرم درگیر شده و او را از بلندی به پایین پرت کرده است. سپس زن جوان در جایگاه ویژه ایستاد و منکر اتهام قتل شد. وی درباره تماس هایش با مرکز مشاوره قوه قضاییه نیز گفت: من سوالات را درباره فوت شوهر مطرح نکرده بودم.
ایسناایسنا1 روز قبل
معاون اجتماعی پلیس پیشگیری ناجا گفت: با تلاش جهادی کارکنان و افسران پلیس پیشگیری و با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها کشف سرقت ۳۸ درصد و دستگیری سارقان ۲۷ درصد رشد داشته است. به گزارش ایسنا، سرهنگ علی ماندگار در تشریح این خبر اظهار داشت: بررسی آمار مقایسه‌ای سه ماهه اول سال ۹۸ با مدت مشابه آن در سال گذشته حکایت از موفقیت مجموعه پلیس پیشگیری در افزایش ۳۸ درصدی کشف جرم سرقت و دستگیری ۲۷ درصدی سارقان در حوزه ماموریتی پلیس پیشگیری دارد. وی با اشاره به اهمیت امنیت پایدار در توسعه جوامع بر لزوم مشارکت و همراهی مردم با پلیس در مواجهه با جرایمی نظیر سرقت و راهکارهای جلوگیری از این پدیده شوم تاکید کرد. سرهنگ ماندگار ادامه داد: یکی از معضلاتی که پلیس اکثر کشورها با آن مواجه هستند افزایش انحراف و جرایم به ویژه سرقت است؛ معضل سرقت عمدتا ناشی از مسائل اقتصادی است و هر قدر اعضای جامعه نسبت به آن بی‌تفاوت باشند میزان وقوع آن افزایش خواهد یافت. معاون اجتماعی پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد: مشارکت مد نظر پلیس مربوط به زمان و یا یک منطقه خاص نیست و هرگاه مردم بدون توجه به زمان و مکان خاص با پلیس مشارکت کرده‌اند، شاهد امنیت پایدارتری بوده‌ایم.

فیلم/ فرار دیدنی مرد عنکبوتی از آتش‌سوزی!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
مردی که روز پنجشنبه ۱۸ ژوئیه در ساختمانی آتش‌گرفته در فیلادفیای آمریکا گرفتار شده بود، به تنهایی و از طریق جدار بیرونی طبقات خودش را به پایین رساند.

اخبار بیشتر