اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 11 تیرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - سه‌شنبه 11 تیرماه

آغاز به کار سمپوزیوم ساخت بدنه خودرو

دنیای خودروخبرگزاری دنیای خودرو
آغاز به کار سمپوزیوم ساخت بدنه خودرو
نخستین سمپوزیوم ساخت بدنه خودرو BIW98 با همکاری گروه خودروسازی سایپا و دانشگاه صنعتی شریف آغاز به کار کرد.

به گزارش «اخبار خودرو»، در این سمپوزیوم قرار است محققان، پژوهشگران، تولیدکنندگان بدنه خودرو، شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی و استارتاپ‌های فعال در امر تولید، پیشنهادات، راهکارها و طرح‌های خود را در قالب مقاله علمی ارائه کنند.

برپایی کارگاه‌های «شکل‌دهی و فرم‌پذیری ورق»، «ورق‌های فولادی بدنه خودرو»، «جوشکاری ورق بدنه خودرو» و «شکل‌دهی و فرم‌پذیری ورق» در ۱۱ تیرماه و کارگاه‌های «روش‌های جوش ورق»، «طراحی وساخت بدنه خودرو»، «شکل‌دهی و فرم‌پذیری ورق» و «مدیریت و بهینه‌سازی فرآیند تولید بدنه» فردا ۱۲ تیرماه جاری برگزار می‌شود.

همچنین در روز دوم این سمپوزیوم نیز پنل «چگونگی ایجاد ارتباط بیشتر میان دانشگاه و شرکت‌های تولیدی قطعات خودرو و استفاده بیشتر از نتایج این همکاری در راستای بومی‌سازی و افزایش کیفیت محصول» برپا خواهد شد.

در حاشیه برپایی این سمپوزیوم، یک نمایشگاه جانبی از برخی تولیدات بدنه شرکت‌های تابعه گروه خودروسازی سایپا برقرار است.

نخستین سمپوزیوم ساخت بدنه خودرو BIW۹۸ با مشارکت ایدکوپرس از شرکت‌های گروه خودروسازی سایپا و دانشگاه صنعتی شریف، در روزهای ۱۱ و ۱۲ تیرماه به‌مدت دو روز در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروسازان ساختن ارابه مرگ را کنار گذارند و خودرو بسازند

ایسناخبرگزاری ایسنا
خودروسازان ساختن ارابه مرگ را کنار گذارند و خودرو بسازند
وزیر بهداشت آمار بالای تلفات جاده‌ای در سطح کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: توجه به پیشگیری از حوادث جاده‌ای ضرورتی اجتناب ناپذیر است و هم باید از بعد پیشگیری کار کرده و به مردم آموزش دهیم و خودروسازان را نیز مکلف کنیم که ساختن ارابه مرگ را کنار بگذارند و خودرو بسازند.

به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی امروز ۱۱ تیرماه در مراسم افتتاح ساختمان جدید مرکز آموزشی درمانی شهید باهنر کرمان با اشاره به اینکه کرمان استان عجیب و پر از رمز و رازهای فراوان است، اظهار کرد: بعد از انقلاب دستاوردهای زیادی در عرصه‌های مختلفه داشته‌ایم که نفیس‌ترین دستاوردهای ما در عرصه نظام سلامت بوده است.

وی افزود: قبل از انقلاب از هر یک‌هزار کودکی که به دنیا می‌آمد، (متوسط کشور) حدود ۱۲۰ مورد به یک سالگی نمی‌رسیدند و از هر ۱۰۰ هزار زن باردار ۲۷۰ نفرشان از دست می‌رفتند.

نمکی تصریح کرد: دستاوردهای عظیمی به همت فعالان عرصه سلامت در جمهوری اسلامی خلق شد که همکاران عاشقانه و صادقانه خدمت کردند و در این میان خیران کمک زیادی کردند و بنیادهای خیریه زیادی در کشور در حوزه سلامت داریم که بی‌ریا کار می‌کنند.

وزیر بهداشت افزود: در دولت تدبیر و امید طرح تحول نظام سلامت با اولویت بخش سلامت و توسعه زیرساخت‌ها در نقاط محروم اجرا شد که از میان بسته‌های آن، کاهش پرداخت از جیب بیمار، توسعه زیرساخت‌ها، رسیدگی به بیماران صعب‌العلاج و بیماران خاص و … از بسته‌های مهم و اثرگذار این طرح بود که در استمرار آن تلاش خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: آنچه امروز به عنوان گام دوم طرح تحول سلامت دنبال می‌کنیم، اولویت پیشگیری بر درمان و اولویت درمان سرپایی بر درمان بستری است که تابع تعداد زیادی از محاسباتی است که در گذشته و حال داشته‌ایم.

نمکی گفت: امروز دچار چالش‌های جدیدی در نظام سلامت هستیم که حوادث جاده‌ای، مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیرواگیر، دیابت، فشار خون، بهداشت روان، افزایش جمعیت سالمند و … از جمله این چالش‌هاست که وزارت بهاشت به تنهایی نمی‌تواند برای آنها اقدام کند.

۹۷ هزار مرگ مرتبط با فشارخون در سال ۹۶

وی با اشاره به اینکه نیاز به مراقبت‌هایی داریم تا نیازمندی ما به تخت بیمارستان کم شود، تصریح کرد: در سال ۹۶ تعداد ۳۸۰ هزار مرگ داشته‌ایم که ۳۱۳ هزار مورد به دلیل بیماری‌های غیرواگیر بوده است. در بین این آمار، ۹۷ هزار مرگ به دلیل افزایش فشار خون و ۱۶۱ هزار مرگ مستقیم و غیرمستقیم با فشارخون مرتبط بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از بیماران مبتلا به فشارخون تا زمانی که مشکلی برایشان پیش نیاید، از بیماری خود اطلاع ندارند، اظهار کرد: در برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون کرمان به عنوان نخستین استانی است که درخشید و برنامه‌ریزی ما برای پوشش ۵۰ درصد از جمعیت هدف (۳۰ تا ۷۰ سال) بود که کرمان از این عدد عبور کرده و در آستانه پوشش بیش از ۹۰ درصدی است.

نیازمند مملکتی شاداب و جوانان امیدوار هستیم

نمکی با اشاره به اینکه بعد از برنامه کنترل فشار خون، به دنبال کنترل دیابت و بهداشت روان در جامعه هستیم، گفت: کشوری با انسان‌های افسرده و دلمرده هستیم که اعتیاد، خشونت و سکته‌های قبلی و افسردگی‌ها را زیاد می‌کند و نیاز است به این مسائل بپردازیم و نیازمند مملکت شاداب و جوانان امیدوار هستیم.

وزیر بهداشت با اشاره به آمار بالای تلفات جاده‌ای در سطح کشور گفت: حوادث جاده‌ای ضرورت اجتناب ناپذیر است که هم باید از بعد پیشگیری کار کرده و به مردم آموزش دهیم و هم خودروسازان را مکلف کنیم که ساختن ارابه مرگ را کنار بگذارند و خودرو بسازند.

وی افزود: ۱۶ هزار مرگ سالانه در صحنه تصادف داریم؛ ضمن آنکه ممکن است افراد زیادی در طول نقل و انتقال و عدم رسیدن به موقع در مراکز درمانی از دست بروند. ایجاد مراکز علمی به رفع این مشکلات کمک می‌کند و باید قبل از حوادث کار کرد و آمادگی داشت و نباید منتظر نشست.

نمکی در ادامه با اشاره به سفر دو روزه خود به شهرستان‌های مختلف استان کرمان اظهار کرد: در دو روز اخیر در توسعه زیرساخت‌ها و پروژه‌های نیمه تمام قول هایی داده‌ایم و کمک خواهیم کرد و به بخش هایی که در مناطق محروم‌تر استان لازم بود کمک می‌کنیم تا یک ماه آینده تجهیز شود.

وی گفت: قول دادیم در امکانات تشخیصی و درمانی کمبودها را رفع کنیم و این قول‌ها را در سال بسیار سخت کشور داده‌ایم و اکنون یکی از سال‌های بسیار سخت را طی می‌کنیم.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه با طراحی هوشمندانه دشمن، همه راه‌ها را دارند بر اقتصاد ما می‌بندند که تردید نداریم به لطف خداوند و همت مردان و زنان این سرزمین از این مرحله خواهیم گذشت و دشمنان شرمسار می‌شوند، افزود: امسال سال توسعه نیست و باید با عزت از این سال بگذریم اما به لطف خداوند کار توسعه‌ای انجام خواهیم داد و مصمم هستم نقاط کمتر برخوردار کشور را به هر قیمتی توسعه بدهم.

نمکی با اشاره به اینکه با همه ناهمواری راهی که وجود داشت، فقط برای نقاط محروم آمده‌ام، عنوان کرد: تلاش می‌کنم در استان‌های کمتر برخوردار بخش خصوصی بهتر و با رغبت بیشتر حضور پیدا کند.

خواندن خبر در سایت منبع

پلمب نمایشگاه‌هایی با جدیدترین روش‌های کلاهبرداری در خودرو

ایسناخبرگزاری ایسنا
پلمب نمایشگاه‌هایی با جدیدترین روش‌های کلاهبرداری در خودرو
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوجبلاغ گفت: در راستای اعمال تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفظ اراضی زراعی و باغ‌ها و همچنین اجرای احکام قطعی در این رابطه، به میزان ۷۷.۵ هکتار از اراضی کشاورزی به وضع سابق اعاده شده است.

به گزارش ایسنا، حیدر جعفری گفت: به منظور اتخاذ تصمیمات لازم برای پیشگیری از وقوع تصادفات درون شهری و جاده‌ای مقرر شد نیروی انتظامی نواقص و پیشنهادات لازم را در اسرع وقت ارائه کند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوجبلاغ در ادامه اظهارات خود در خصوص نمایشگاه‌های خودرو غیرمجاز بیان کرد: با عنایت به وصول اخبار متعددی مبنی بر اینکه نمایشگاه‌های خرید و فروش خودرو فاقد مجوز فعالیت در سطح شهرستان، با شگرد‌ها و حربه‌های جدید اقدام به کلاهبرداری از مالکان و فروشندگان خودرو می‌کنند و این امر موجب بروز نارضایتی و نگرانی در بین شهروندان شده است؛ در این خصوص اتاق اصناف با هماهنگی دادستانی و همکاری نیروی انتظامی ضمن بازرسی دقیق از نمایشگاه‌های موصوف، اماکن فاقد مجوز فعالیت وفق ضوابط و مقررات پلمب و از فعالیت آنان جلوگیری شد.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه پیشگیری از وقوع ساخت و ساز غیرمجاز و حفظ منابع آب‌های زیرزمینی و همچنین جلوگیری از تصرفات مراتع ملی بیان کرد: در این راستا نسبت به تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز در شهرستان و همچنین حفظ منابع آب‌های زیرزمینی اقدام شد.

جعفری خاطرنشان کرد: مقرر شد اداره جهادکشاورزی با همکاری نیروی انتظامی و ادارات خدمات رسان به صورت منظم و به صورت هفتگی و مشخصا در روز‌های سه شنبه هر هفته نسبت به اجرای تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی، زراعی و باغ‌ها به صورت گسترده اقدام کند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوجبلاغ ادامه داد: در راستای اعمال تبصره دو ماده ۱۰ قانون حفظ اراضی زراعی و باغ‌ها و همچنین اجرای احکام قطعی در این رابطه، به میزان ۷۷٫۵ هکتار از اراضی کشاورزی به وضع سابق اعاده شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
آخرین قیمت خودرو در بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - محمد نقدی: آنچه در زیر می‌آید قیمت روز برخی از انواع پرفروش‌ترین خودروها در سطح بازار پایتخت طی تیر ماه ۹۸ است که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد.

همه خودروهای ناقص تا ۱٫۵ ماه آینده تکمیل می‌شوند

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب
همه خودروهای ناقص تا ۱٫۵ ماه آینده تکمیل می‌شوند
معاون امور صنایع وزیر صنعت از تکمیل همه خودروهای ناقص کف کارخانه‌های خودروساز تا یک ماه و نیم آینده خبر داد.
همه خودروهای ناقص تا ۱٫۵ ماه آینده تکمیل می‌شوند - 0

فرشاد مقیمی در گفت‌ و گو با فارس در پاسخ به این سؤال که تدوین دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو در چه مرحله‌ای قرار دارد؟ اظهار داشت: این دستورالعمل از قبل وجود داشته و هم اکنون کار بازنگری آن در حال انجام است.

وی با بیان اینکه سازمان حمایت تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کار بازنگری دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو را انجام می‌دهد، تصریح کرد: این دستورالعمل هنوز به دست ما نرسیده است.

مقیمی در پاسخ به سؤال دیگر فارس در مورد بحث‌های مختلف مطرح شده در خصوص علت انباشت خودروهای داخلی کف کارخانه و تناقض‌های مطرح شده در مورد نوع قطعات کسری این خودروها نیز گفت: برنامه خروج خودروهای کف کارخانه را در دستور کار داریم و هفته گذشته نیز ۱۰ هزار دستگاه خودرو ناقص در یکی از شرکت‌های خودروساز تکمیل و به مشتریان تحویل داده شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۱۸۰ هزار دستگاه خودروی ناقص در کف کارخانه‌های خودروساز وجود دارد که با تحویل قطعات باقی‌مانده در آینده نزدیک این خودروها تکمیل خواهند شد.

معاون وزیر صنعت ادامه داد: بخشی از قطعات کسری از داخل و بخشی نیز از طریق واردات تأمین خواهد شد و این خودروها وارد بازار می‌شوند.

وی افزود: هم اکنون برنامه خودروسازان طوری تنظیم شده که خودروهای تولیدی روز در همان زمان تولید تبدیل به خودروی تحویلی شوند و دیگر هیچ خودرویی در کف کارخانه‌ها انباشت نخواهد شد.

وی با بیان اینکه پروژه‌های ساخت داخل نیز در حال پیگیری است، گفت: خودروهای ناقص انباشت شده در کف کارخانه‌ها حداکثر تا یک ماه و نیم آینده تکمیل می‌شوند.

مقیمی در پاسخ به این سوال که گفته شده اکثر قطعات کسری خودروها، قطعات ساده و غیر های‌تک بوده‌اند نیز اظهار داشت: بخشی از قطعات کسری در خودروهای ناقص، های‌تک نیستند ولی در برخی موارد نیز کسری قطعات های‌تک را داشتیم که هفته گذشته نیز جلساتی را با ۲ تأمین کننده برگزار کردیم تا مشکلات این تولید برطرف شود.

وی افزود: ‌ در حال حاضر در مورد برخی خودروها به شرایطی رسیده‌ایم که به اندازه‌ای که تولید می‌شوند، تجاری و تحویل مشتری می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

اولین خودرو برقی ایرانی وارد خیابان‌ها می‌شود

زومیتخبرگزاری زومیت
اولین خودرو برقی ایرانی وارد خیابان‌ها می‌شود
اولین خودرو الکتریکی ایرانی ساخته‌شده در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین تا مرداد امسال وارد بازار کشور خواهد شد و روند تولید انبوه آن با همکاری خودروسازان داخلی پیگیری می‌شود.

مرتضی موسی‌خانی، رئیس کمیته ملی روبوکاپ ایران گفت:

اولین سری خودروهای الکتریکی تولید‌شده‌ی جوانان ایرانی مرداد وارد بازار کشور می‌شود و در خیابان‌های تهران تردد می‌کند. تعامل صنعت و دانشگاه در شرایط کنونی می‌تواند برخی خلأها را پر و به ارتقای صنعت خودروسازی هم کمک کند. باید بپذیریم تعامل صنعت و دانشگاه مغفول مانده؛ در حالی‌ که در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین استعدادهایی داریم که اگر مدنظر قرار گیرند و به آن‌ها اعتماد شود، می‌توانند در تحقق اقتصاد بدون نفت مؤثر باشند. در استان قزوین، استعدادهای زیادی در بخش‌های مختلف وجود دارد که بدون شک می‌تواند به اقتصاد غیر نفتی و تحقق اقتصاد مقاومتی کمک‌ کند.

ورود اولین خودرو الکتریکی ایرانی به بازار

موسی‌خانی صحبت‌هایش را چنین ادامه داد:

به‌لطف الهی اولین خودرو الکتریکی سواری دونفره در اندازه‌ی کوچک وارد بازار می‌شود و این خودرو برای شهرهای پرترافیکی بسیار مناسب است که فضای کمی برای تردد و پارکینگ دارند. طول این خودرو برقی به‌ اندازه‌ی عرض خودرویی معمولی است و در فضای پارک در جای خودرویی معمولی، می‌تواند سه خودرو برقی توقف کند.

اولین خودرو برقی ایرانی وارد خیابان‌ها می‌شود - 6

رئیس کمیته‌ی ملی روبوکاپ ایران گفت:

خودرو الکتریکی ایرانی با برق معمولی شارژ می‌شود و شعاع حرکتی آن با هر بار شارژ به ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد. باتری این خودرو برقی امکان شارژ طولانی‌مدت را هم دارد و می‌تواند با سرعت ۹۰ کیلومتربرساعت در شهر تردد کند. خودرو الکتریکی ایرانی با اکسل و موتور قوی می‌تواند شیب‌های تند مناطق شمال تهران و حتی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات را به‌راحتی بالا رود و از آن‌ها عبور کند.

اولین خودرو برقی ایرانی وارد خیابان‌ها می‌شود - 9

موسی‌خانی افزود:

ساخت این خودرو برقی از سال ۱۳۹۳ آغاز شد و درحال‌حاضر، پنج دستگاه از این خودرو ساخته و وارد مراحل آزمایشی شده است. افزون‌براین، قطعات ۱۰۰ دستگاه دیگر سفارش داده شده که آماده ترخیص از گمرک است و قطعات ۹۵ دستگاه نیز مهیا شده و آماده‌ی تولید این تعداد خودرو الکتریکی هستیم.

اولین خودرو برقی ایرانی وارد خیابان‌ها می‌شود - 13

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین تصریح کرد:

با حمایت دولت، مجوز شماره‌گذاری این خودروها صادر شده و ۳۰ دستگاه آماده پلاک‌گذاری شده است. پس از مراحل آزمایشی و ورود خودروهای ساخته‌شده به خیابان‌ها، با توافق ‌حاصل‌شده با خودروسازان بزرگ کشور، امیدواریم وارد مرحله‌ی ساخت و تولید انبوه آن شویم.

ظاهر زیبا و جمع‌وجور و جوان‌پسند

موسی‌خانی گفت:

خودرو برقی ایرانی بسیار زیبا است و با تیپ خلبانی و چهار ستاره، ضریب ایمنی فراوانی دارد و امکانات مناسبی در حوزه‌ی الکتروموتور و باتری خودرو الکتریکی و سایر تجهیزات دارد. سری اول این خودرو را دانشگاه آزاد اسلامی قزوین و شرکت‌های دانش‌بنیان و با همکاری معاونت فناوری ریاست‌جمهوری طراحی و ساخته است.

خودروهای برقی دانشگاه آزاد قزوین مرداد وارد بازار می‌شود

موسی‌خانی دراین‌باره گفت:

برای کمک به تولید ملی باید از این خودرو الکتریکی حمایت شود تا حاصل دستان جوانان نخبه بتواند وارد بازار شود و به اقتصاد و اشتغال کشور کمک کند. خرید این خودروها کمک به تولید داخلی و حمایت از اشتغال است و امروز افتخار می‌کنیم جوانان کشور پس از شرکت در مسابقات خودرو الکترونیک، توانسته‌اند ایده‌های علمی خود را به ثروت تبدیل کنند.

ساخت قطعات را بومی‌سازی کردیم

موسی‌خانی در پایان گفت:

از ۹۰۰ قطعه‌ی مهم این خودرو الکتریکی، حدود ۸۵۵ قطعه داخلی‌سازی شده و فقط ۴۰ قطعه وارداتی است که این قطعات در سال‌های آینده می‌تواند بومی‌سازی شود. رانندگی راحت و آسان، پارک راحت، ظاهر زیبا، سرعت مناسب، حجم کم، سوخت پاک و ارزان، قدرت مانور بهتر در شهرهای پرترافیک از ویژگی‌های خودرو برقی ساخته‌شده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین است.

اولین خودرو برقی ایرانی وارد خیابان‌ها می‌شود - 25

رئیس کمیته‌ی ملی روبوکاپ ایران اظهار امیدواری کرد با حمایت از تولید ایرانی و نیز جوانان نخبه، آینده‌ی درخشانی در انتظار کشور خواهد بود و با روحیه‌ی خودباوری می‌توانیم در مسیر اقتصاد مقاومتی گام برداریم و از وابستگی رها شویم.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

گوگل بزرگترین نقشه اتصالات مغزی را منتشر می‌کند +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق به نقل از انگجت، گوگل موفق شده گام قابل توجهی در نقشه‌برداری از مغز بردارد. این شرکت با همکاری موسسه پژوهشی «جانلیا» (Janelia)، بزرگترین نقشه واضح از اتصالات مغزی را ارائه داده است. این نقشه، یک مدل سه‌بعدی از نورون‌های موجود در مغز مگس میوه است که طیف متنوعی از انواع سلول و چندین ناحیه مغز را به نمایش می‌گذارد. نتیجه این کار، نقشه پیچیده‌ای از مغز است که کمترین میزان اختلال در آن وجود دارد و می‌تواند کاربرد زیادی در ردیابی نورون‌های مغز داشته باشد. اگرچه این نقشه بسیار گسترده است اما فقط یک چهارم از ۱۰۰ هزار نورون موجود در مغز مگس میوه را به نمایش می‌گذارد.

۹درصد مالیات بر تولیدات ورودی مناطق آزاد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ناصر خرمالی در برنامه گفتگوی ویژه شبکه دو سیما، گفت: قانون معاف بودن مناطق آزاد از مالیات بر ارزش افزوده که در سال ۸۷ به صورت موقت ابلاغ شد به هیچ وجه در مناطق آزاد اتفاق نیافتاد. خرمالی گفت: فعال اقتصادی در مناطق آزاد معدنی نیست و الزامی به ثبت معاملات در این مناطق وجود ندارد بنابراین راه شفافیت فعالیت‌های اقتصادی در مناطق آزاد تغییر قانون معاف بودن مناطق آزاد از مالیات ارزش بر افزوده نیست. وی ادامه داد: دیگر جذابیتی برای سرمایه گذاری در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که در گذشته برای این مناطق پیش بینی شده بود وجود ندارد. مدیرتوسعه صادرات و ارزش افزوده مناطق آزاد افزود: واردات کالای مسافری به مناطق آزاد از سال ۹۶ نظام مند و مجموع سهمیه ارزی هفت منطقه آزاد کشور که می‌توانند وارد کنند ۵۲۸ میلیون دلار بوده است. وی با بیان اینکه در مناطق آزاد مالیات بر مصرف است و بر تولید نیست گفت: چرا معافیت مالیات بر ارزش افزوده به مناطق آزاد میدهیم.

بفرمایید نان ۲ میلیون تومانی/فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل

بازار‌های مالی در هفته‌ای که گذشت

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اجرای عملیات بازار باز در نظام بانکی به تازگی کلید خورد، در این روش بانک مرکزی با خرید و فروش اوراق بهادار دولتی به بانک‌ها، عرضه و تقاضای پول، میزان نقدینگی و تورم را کنترل می‌کند. در تالار شیشه‌ای، زنگ پایان معاملات با رشد ۵ هزار و ۲۰۲ واحدی زده شد. اگرچه شاخص کل بورس اوراق بهادار در تهران، در دو روز گذشته با کاهش روبرو بود، اما دماسنج شاخص در آخرین روز معاملات هفتگی بر روی رقم ۴۱۱ هزار و ۲۱۱ واحد ایستاد. بانک‌ها، خوروسازان و صنایع فلزی از جمله نماد‌های پربیننده تالار شیشه‌ای این هفته بودند.

(ویدئو) تصادف مرگبار در اتوبان نیایش

فراروفرارو15 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران، از وقوع یک حادثه رانندگی در بزرگراه نیایش خبر داد که دو کشته و سه مصدوم داشت. ملکی گفت: آتش نشانان با استفاده از تجهیزات هیدرولیکی و استفاده از سه دستگاه جرثقیل دستی تیفور عملیات رهاسازی را آغاز کردند و بعد از دقایقی هر سه نفر را خارج کردند و تحویل عوامل اورژانس دادند. به گفته وی، خانمی که از داخل خودرو خارج شد زنده بود، اما آسیب‌های وارده شدید بود و دو نفر مرد جوان که در قسمت جلوی خودرو بودند بر اثر شدت جراحات وارده به تأیید عوامل اورژانس جان خود را از دست داده بودند. ملکی اعلام کرد: در نهایت در این حادثه دو مرد جوان فوت شده و سه نفر دچار مصدومیت شدند. خودرو به محل امن منتقل شد و محل ایمن‌سازی و تحویل عوامل راهور شد.
سلامت نیوزسلامت نیوز21 ساعت قبل
سلامت نیوز: سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران، از وقوع یک حادثه رانندگی در بزرگراه نیایش خبر داد که دو کشته و سه مصدوم داشت. ملکی گفت: آتش نشانان با استفاده از تجهیزات هیدرولیکی و استفاده از سه دستگاه جرثقیل دستی تیفور عملیات رهاسازی را آغاز کردند و بعد از دقایقی هر سه نفر را خارج کردند و تحویل عوامل اورژانس دادند. ملکی اعلام کرد: در نهایت در این حادثه دو مرد جوان فوت شده و سه نفر دچار مصدومیت شدند. خودرو به محل امن منتقل شد و محل ایمن‌سازی و تحویل عوامل راهور شد. جدای از روند حقوقی خواهش می‌کنیم برای اینکه عملیات امدادرسانی مختل نشود و تأخیر در کار آتش‌نشانان ایجاد نشود مسیر حرکت خودروها و محل حادثه را خالی و خلوت نگه دارند تا نیروها بتوانند امدادرسانی کنند.

اخبار بیشتر