1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. فرهنگ
پوشش خبری

نخستین تصویر از فیلم «غلامرضا تختی» منتشر شد

نخستین تصویر از فیلم «غلامرضا تختی» منتشر شد

مهرخبرگزاری مهر
نخستین تصویر از فیلم «غلامرضا تختی» منتشر شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فیلم، با پایان فیلمبرداری فاز نخست و دوران کودکی فیلم سینمایی «غلامرضا تختی»، فاز دوم این فیلم که مربوط به بخشی از نوجوانی غلامرضا تختی است، آغاز شد.

علیرضا گودرزی ایفاگر نقش نوجوانی جهان پهلوان تختی است و معصومه قاسمی پور ایفای نقش مادر غلامرضا تختی را برعهده دارد.

همچنین مراحل فنی فیلم به صورت همزمان در حال انجام است.

خواندن خبر در سایت منبع

بازگشت اکبر عبدی به سینماها با فیلم سوءتفاهم/آخرین فیلم معتمدی آذر ماه اکران‌ می‌شود

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین
بازگشت اکبر عبدی به سینماها با فیلم سوءتفاهم/آخرین فیلم معتمدی آذر ماه اکران‌ می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، اکبر عبدی بازیگری پیشکسوت سینما و تلویزیون ایران که این شب‌ها برنامه شبی با عبدی را روی آنتن شبکه نسیم می‌بیند بار دیگر با فیلمی متفاوت به سینماها باز خواهد گشت.

عبدی که بعد از فیلم رسوایی ۲ ساخته مسعود ده نمکی، در دو اثر کمدی به ایفای نقش پرداخته بود این بار در درامی فلسفی و کاملاً جدی به ایفای نقش پرداخته تا بار دیگر بتواند توانایی‌های خود را در بازیگری سینما به رخ بکشد.

بازگشت اکبر عبدی به سینماها با فیلم سوءتفاهم/آخرین فیلم معتمدی آذر ماه اکران‌ می‌شود - 3

اکبر عبدی در آخرین فیلم احمدرضا معتمدی با نام "سوء تفاهم" به ایفای نقش پرداخته است. این فیلم در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد و نظرات مثبت و منفی فراوانی را به همراه داشت.

حال بر اساس اعلام جلیل شعبانی تهیه کننده فیلم سوء تفاهم، این اثر به طور قطع از نیمه دوم آذرماه امسال برای اکران در تهران و شهرستان ها راهی سینماها می‌شود.

یلم سینمایی "سو تفاهم" نهمین فیلم  "احمدرضامعتمدی" در مقام کارگردان از جمله شانس های اصلی سینمای ایران در پاییز امسال است. فیلمی که می تواند دو راه شکست یا پیروزی را پیماید. پیروزی از آن جهت که بازیگران فراوانی در اثر حضور دارند و شکست از آن سو که سوء تفاعم فیلمی است که شاید توسط عموم مردم استقبال نشود.

بازگشت اکبر عبدی به سینماها با فیلم سوءتفاهم/آخرین فیلم معتمدی آذر ماه اکران‌ می‌شود - 7

معتمدی کارگردانی تجربه‌گرا بوده و تفاوت میان "زشت و زیبا" و "دیوانه از قفس پرید" و "قاعده بازی" بیانگر این نگاه تجربه‌گرای او در سینماست. 

مریلا زارعی، کامبیز دیرباز، اکبر عبدی، پژمان جمشیدی و هانیه توسلی از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم سوءتفاهم به ایفای نقش پرداخته اند.

خواندن خبر در سایت منبع

دلیل انتقادهای گسترده به فیلم جدید پرویز پرستویی چیست؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
دلیل انتقادهای گسترده به فیلم جدید پرویز پرستویی چیست؟

مخاطبان سینما با دیدن تیزر فیلم «لس آنجلس- تهران» و ایفاییک نقش کمدی توسط پرویز پرستویی راغب می‌شوند که به سینما بروند و این اثر راتماشا کنند.

سومین اثر سینمایی تینا پاکروان در حالی روی پرده سینماها رفتکه از همان روزهای آغازین اکرانش، دست‌خوش حواشی و انتقادات بسیاری شد. با جاریشدن سیل انتقادات و حمله‌های کاربران فضای مجازی به صفحات بازیگران این فیلم، درابتدا عدم توانایی این اثر در گرفتن خنده از مخاطبان مطرح شد. همچنین انتقاداتزیادی هم توسط بسیاری از سینمادوستان به پرویز پرستویی، بازیگر نقش اول برای حضوردر «لس آنجلس- تهران» شد.

این اعتراض‌ها به همین نقطه ختم نشد و جواد طوسی، منتقد سینماهم با انتشار نوشته‌ای از حضور پرویز پرستویی در این فیلم به‌شدت گلایه کرد.

خصومت‌های شخصی یا انتقادهای منصفانهپرویز پرستویی درجواب این انتقادها اعلام کرد: «با اعتقاد براین که بتوانیم یک فیلم مفرح و شاد(مهاجرت برعکس) با حفظ احترام برای شما عزیزان بسازیم، پذیرفتم.» وی همچنین بیانمی‌کند که «هیچ یک از هنرمندان این فیلم کیسه برای ثروت‌اندوزی ندوخته‌اند و هیچ‌کسهم نمی‌خواهد شما را وادار کند که حتماً و باید از این فیلم استقبال کنید. نظرصادقانه شما برای همه ما پذیرفتی است. ولی با انصاف نه کینه شخصی.»

دلیل انتقادهای گسترده به فیلم جدید پرویز پرستویی چیست؟ - 5

مهناز افشار دیگربازیگر «لس آنجلس- تهران» در جواب این انتقادها، دوست داشتن یا نداشتن یک فیلم راحق طبیعی مردم دانست. اما آنچه را «خصومت‌های شخصی عده‌ای نسبت به این اثر» خواند،دور از انصاف دانست. تلاش برای طبع‌آزمایی در طنزسازیجبار آذین، منتقد ومدرس سینما درباره ناتوانی «لس آنجلس- تهران» در خلق موقعیت‌های کمدی گفت: «لسآنجلس- تهران» سومین اثر سینمایی تینا پاکروان است. کارگردان در این فیلم سعی کردهدر عرصه طنزسازی، طبع‌آزمایی کند. اما متأسفانه به‌رغم کوشش‌هایی که برای ساخت اینفیلم کرده، این اثر نه‌تنها از منظر ساختار هنری و سینمایی در جایگاه استاندارد وشایسته قرار نگرفته است، بلکه از منظر فیلمنامه، شخصیت‌پردازی، داستان‌سرایی وهمچنین بازی‌ها، زیر متوسط آثار رایج سینمای کشور قرار دارد.» «لس آنجلس- تهران» فیلم شبه‌کمدی تجاریاین منتقد با اعلاماینکه یکی از مهم‌ترین خصوصیات لس آنجلس-تهران، شخصیت‌محور بودن آن است، بیان کرد:تمامی ماجراها و حوادث این فیلم پیرامون عملکردها و زندگی یک شخصیت محوری در لسآنجلس و تهران اتفاق می‌افتد. بازیگر این شخصیت پرویز پرستویی است. بازیگری که بههرحال با پیشینه بسیار مقبول و محترم، در جایگاه مناسبی از بازیگری در کشور قراردارد. اما متأسفانه در این فیلم بازی شاخصی از این بازیگر به ظهور نرسیده است.بنظرم دلیل اصلی آن تکرار بازی‌های این بازیگر است در فیلم‌هایی که پیش‌تر در آن‌هادر نقش کمدی ظاهر شده بود.

همچنین چون شخصیت‌پردازی مناسبی از شخصیت اصلی فیلم صورتنگرفته است، تمامی ماجرا و حوادث در سطح واقع شده که ارتباط لازم را با مخاطببرقرار نمی‌کند. خود فیلم هم چون امتیازهای شاخصی در استانداردسازی فیلم و همچنینبازگو کردن مضمون و محتوای خوب اجتماعی ندارد، در ردیف فیلم‌های معمولی و زیرمتوسط سینمای ایران قرار گرفته است. حضور پرویز پرستویی هم نتوانسته این فیلم رااز سطح متوسط بالاتر ببرد. این است که نهایت لس آنجلس- تهران یک فیلم شبه‌کمدیتجاری است که متأسفانه در هیچ زمینه‌ای چه محتوایی و چه هنری به توفیق دست پیدانکرده است.» مافیا عامل اصلی چرخه معیوب اکرانآذین با انتقاد ازوضعیت کنونی اکران فیلم‌های سینمایی افزود: «وضعیت اکران در سینمای ایران به‌دلیلسلطه و یکه‌تازی مافیای سینما، اوضاع بسیار آشفته و بدی دارد. به‌گونه‌ای کهثروتمندان مافیا و منافع‌داران آن، چگونگی اختصاص سالن‌ها برای فیلم‌ها، سانس‌ها وحتی گروه‌ها و سرگروه‌ها را تحت پوشش خود قرار می‌دهند. از همین منظر بخشی از فیلم‌هاییکه متعلق به آن‌هاست، در سالن‌ها و سانس‌های مناسب و بهتری اکران می‌شود که فیلم‌هایدیگری از این امتیاز بی‌بهره می‌مانند.

به‌علاوه چون امکانات، تسهیلات و پول بیشتری در اختیار مافیاقرار دارد، فیلم‌های آن‌ها و همفکرانشان دارای تبلیغ بیشتری هستند. در نتیجه اینترفند مخاطبان بیشتری را به‌سوی سالن‌های فیلم‌های خودشان جلب می‌کنند. البته اینبه معنای خوب بودن آن آثار نیست بلکه به دلیل اغواگری در تبلیغات و نبودن فیلم‌هایبهتر و برتر در عرصه طنز، کمدی، خانوادگی و اجتماعی است.»

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
رئیس دانشگاه تهران: در دانشگاه منادی ارتباط با صنعت هستیم و هر راهکاری که به مسائل صنعتی متصل باشد به رونق تولید کمک می‌کندهر راهکار متصل به صنعت به رونق تولید کمک می‌کندهر راهکار متصل به صنعت به رونق تولید کمک می‌کندمحمود نیلی احمدآبادی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بدون حضور دانشگاه‌ها رونق تولید امکانپذیر نیست، چون هر آنچه که امروز تولید را در دنیا، اقتصادی و بازار را برای آن فراهم می‌کند کیفیت و قیمت است. رئیس دانشگاه تهران گفت: ما فکر می‌کنیم هر راهکاری که بتواند دانشگاه‌ها را با مسائل صنعتی متصل کند می‌تواند به رونق تولید کمک کند. وی افزود: موضوع اقتصاد برون زا باید در مجلس به عنوان موضوع اصلی مطرح شود تا واقعا رونق تولید ایجاد شود. نیلی احمدآبادی افزود: وارد شدن در رتبه بندی جهانی نمی‌تواند تنها به عنوان هدف اصلی در دانشگاه مطرح شود، چون این‌ها متغیر‌هایی است که می‌تواند هر روز تغییر کند. نیلی احمد آبادی تاکید کرد: برنامه سوم دانشگاه، ارتقای جایگاه بین المللی بوده است و به همین منظور افزایش فعالیت‌های بین المللی جزو برنامه‌های اصلی دانشگاه مطرح است.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
اتشار پاسخ آیت الله ناصر مکارم شیرازی به استفتائی درباره مسابقه «برنده باش» روز گذشته به یکی از مهمترین و پربحث‌ترین ‏اخبار فضای مجازی تبدیل شده بود. مقدمه حضور در ‏این مسابقه، شرکت در مسابقه اپلیکیشن برنامه مذکور است و برای شرکت در آن مسابقه نیز به ازای تعدادی سوال، مبلغی ‏مشخص باید پرداخت شود. ‏رهبر معظم انقلاب: صداوسیما بخت آزمایی را ترویج نکندرهبر معظم انقلاب در بیانات خود در جمع هزاران نفر از کارگران صنایع مختلف نیز به موضوع ترویج بخت آزمایی اشاره ‏کردند. بسیاری از آن‌ها از وزیر ارتباطات خواسته‌اند ‏که با پیگیری این موضوع، ماجرای این گونه مسابقات را فیصله دهد. حال باید منتظر ماند و دید با وجود این تذکرات و نیز ابراز ‏نظر صریح رهبر معظم انقلاب، آیا صداوسیما این گونه مسابقات را تعطیل خواهد کرد؟
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ افزود: این مرحله برای ۵۰ سال آینده در حال کار فکری و اندیشه‌ای است تا با مشارکت همه ملت‌های اسلامی تحقق یابد و جمهوری اسلامی ایران پرچمدار این حرکت است و امروز از دولت سازی در مسیر تمدن سازی اسلامی در حال حرکت هستیم. وی در خصوص برگزاری نخستین همایش بین المللی «آینده جهان اسلام در افق ۱۴۱۴» با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مرحله دوم تمدن سازی در جهان اسلام است، گفت: این همایش با هدف نزدیک کردن افکار و اندیشه‌های دانشمندان جهان اسلام، هشتم اردیبهشت به مدت دو روز برگزار می‌شود. رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ افزود: آیین گشایش این همایش که با همکاری مؤسسه آینده پژوهی جهان اسلام و دانشگاه تهران برگزار می‌شود با حضور دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، تعدادی از اعضای هیئت دولت و بیش از ۱۵ نفر از اندیشمندان برجسته کشور‌های اسلامی و اروپایی برگزار خواهد شد. رئیس همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴، موضوعات آینده تحولات اجتماعی، آینده فرهنگ و تمدن اسلامی و آینده سیاست و امنیت در ۵۷ کشور اسلامی را از موضوعات این همایش بیان کرد و افزود: چگونگی توسعه علم و فناوری، آینده محیط زیست و آینده اقتصاد در جهان اسلام از دیگر موضوعات اصلی این همایش بین المللی است. دکتر رحیم صفوی همچنین با تاکید بر ظرفیت بالای گردشگری در جهان اسلام، افزود: سالانه بیش از ۵ تا ۶ میلیون گردشگر خارجی از جمله گردشگران مذهبی به ایران سفر می‌کنند و توجه به این ظرفیت مهم از مباحث همایش بین المللی جهان اسلام در افق ۱۴۱۴ خواهد بود.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما​؛ امسال جشنواره قرآنی مدهامتان نسبت به ۱۲ دوره گذشته با رشد کمی و کیفی روبرو است به گونه‌ای که امسال بیش از ۳۲ هزار نفر شرکت کننده داشته است و علاوه بر اینکه به رشته‌های مختلف قرآنی و اذانی می‌پردازد، مباحث هنری قرآنی نیز به این دوره اضافه شده است. ۳۱۳ نفر به مرحله نهایی راه یافتند که برگزیدگان آن هفته آینده در مراسم پایانی جشنواره معرفی و قدردانی می‌شوند. همچنین قرار است به علت تقارن این مراسم با روز معلم از یکی از معلمان موثر قرآنی و حجت الاسلام والمسلمین راستگو به عنوان فعال و معلم قرآنی تجلیل شود. اخیرا دبیرخانه دائمی این جشنواره در شهر مشهد راه اندازی شده است و مراسم پایانی جشنواره در این شهر برگزار می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
مهلت انتخاب رشته دوره‌های دکتری تخصصی نیمه متمرکز سال ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ساعت ۲۴ امشب به پایان می‌رسددر مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما مطرح شد؛ سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: تا صبح امروز ۸۷ هزار و ۵۳۱ داوطلب برای انتخاب و ثبت کدرشته محل‌های انتخابی اقدام کرده‌اند. حسین توکلی افزود: داوطلبان برای انتخاب و ثبت کدرشته‌های انتخابی باید به سایت اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www. sanjesh. org مراجعه کنند. وی گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته و همچنین اصلاحات آن در این سایت اینترنتی منتشر شده است و هر داوطلب می‌تواند حداکثر ۵۰ رشته محل انتخاب کند. توکلی افزود: از ۱۶۳ هزار و ۳۲۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون، ۱۵۰ هزار و ۵۳۵ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده‌اند. وی گفت: داوطلبان برای انتخاب رشته دوره‌های دکتری دانشگاه آزاد اسلامی نیز باید به پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه مراجعه کنند.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذری جهرمی پیرو سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه «دستگاه‌های مختلف و صدا و سیما نباید نوع کاری از قبیل بخت آزمایی را ترویج کنند»، در توئیتر نوشت: رهبری اتمام حجت فرمودند. از این پس با جدیت بیشتری بخت آزمایی‌ها، تخلف‌های ارزش افزوده و دستکاری رأی مردم را پیگیری خواهیم کرد. وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: سال گذشته ۵ شرکت با عضویت اجباری مردم در سرویس‌های ارزش افزوده، ۳۳ میلیارد تومان به جیب زده بودند که البته آن پول‌ها باز پس گرفته شد و به مردم بازگرداندیم. جهرمی گفت: غیررسمی به من گفته‌اند که پشت هر ۵ شرکت، یک گروه فعال بوده است؛ انتظار داریم گزارش آن به مردم داده شود. وزیر ارتباطات روز گذشته نیز به اپراتورهای موبایل دستور داد که مانع ادامه برگزاری مسابقات غیرمشروع بخت‌آزمایی در تلویزیون شوند.

اخبار بیشتر