اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه 12 تیرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اقتصادی
پوشش خبری

اخبار روز بازار خودرو - چهارشنبه 12 تیرماه

رکود تابستانی بازار خودرو آغاز شد

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
رکود تابستانی بازار خودرو آغاز شد
در حال حاضر خریدار در بازار خودرو بسیار کم است. زمانی هم که خریدار نباشد، بازار تعلیق شده و قیمت‌ها کاهش می‌یابد. در واقع کسانی که طی ماه‌های گذشته به خاطر سوددهی بازار خودرو وارد این بازار شده بودند؛ خودروها روی دستشان مانده و قصد فروش دارند، اما خریداری وجود ندارد.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، فعالان بازار به مشتریان توصیه می‌کنند عجله‌ای برای خرید نداشته باشند چرا که با به تعوق انداختن خرید می‌توانند در روزهای آینده با قیمت‌های مناسب‌تری خودرو مورد نظرشان را خریداری کنند.

در هفته‌های اخیر کاهش نسبی نرخ ارز و اخباری مبنی بر تکمیل خودروهای ناقص کف کارخانجات و طرح عرضه آنها به مشتریان از عوامل اصلی کاهش قیمت چند میلیونی خودروهای داخلی عنوان می‌شود به طوری که کاهش نسبی قیمت ارز در هفته‌های گذشته اثر روانی را بر بازار داشته است. هر چند به گفته فعالان بازار قیمت‌ها همچنان با کاهشی که مورد انتظار مشتریان است فاصله دارد و بر همین اساس نیز خرید و فروش در بازار در کمترین حد خود انجام می‌شود.

در شرایطی که سرنوشت بازار خودرو معلوم نیست فعالان بازار به مشتریان توصیه می‌کنند عجله‌ای برای خرید نداشته باشند چرا که با به تعوق انداختن خرید می‌توانند در روزهای آینده با قیمت‌ها مناسب‌تری خودرو مورد نظرشان را خریداری کنند. از سوی دیگر اگر عرضه خودرو به بازار بیشتر بود، ریزش قیمتی بیشتری را شاهد بودیم. در هفته اخیر که عرضه به بازار کمی کند شد، کمی از ریزش بیشتر قیمت‌ها جلوگیری کرد که علت این موضوع صحبت‌های اخیر خودروسازان است.

بر این اساس فعالان بازار معتقدند همچنان قیمت خودروها به میزانی که منطقی است در بازار نرسیده از این رو خریداری در بازار وجود ندارد بنابراین با این شرایط روند کاهش قیمت خودرو در روزهای آتی ادامه خواهد یافت. ارائه برخی تصاویر و گزارش‌ها از پارکینگ خودروسازان و آمار خودروهای ناقص در کف کارخانجات و خبرهایی مبنی بر رفع نقص این خودروها و عرضه آنها به مشتریان نیز در این شرایط سبب شده تا دلالان با پیش بینی کاهش بیشتر قیمت‌ها در تصمیم خود مبنی بر عرضه خودروهای در پارکینگ مانده تعجیل کنند به طوری که سیر عرضه خودروها بازار خودرو را با افزایش خودروهای در کف مواجه کرده است هر چند در این شرایط فعالان بازار معتقدند در صورتی که سیگنال‌های منفی جدیدی به بازار خودرو وارد نشود آرامش کنونی بازار و روند نزولی قیمت‌ها با افت تقاضا ادامه خواهد یافت.

انتظار خریداران، بازار معاملات خودرو را قفل کرده است

فعالان بازار به مشتریان توصیه می‌کنند عجله‌ای برای خرید نداشته باشند چرا که با به تعویق انداختن خرید می‌توانند در روزهای آینده با قیمت‌های مناسب‌تری خودرو مورد نظرشان را خریداری کنند.

در هفته‌های اخیر کاهش نسبی نرخ ارز و اخباری مبنی بر تکمیل خودروهای ناقص کف کارخانجات و طرح عرضه آنها به مشتریان از عوامل اصلی کاهش قیمت چند میلیونی خودروهای داخلی عنوان می‌شود به طوری که کاهش نسبی قیمت ارز در هفته‌های گذشته اثر روانی را بر بازار داشته است. هر چند به گفته فعالان بازار قیمت‌ها همچنان با کاهشی که مورد انتظار مشتریان است فاصله دارد و بر همین اساس نیز خرید و فروش‌ در بازار در کمترین حد خود انجام می‌شود.

البته هنوز قیمت‌ها به میزانی که منطقی باشد در بازار نرسیده است و خریداری در بازار وجود ندارد؛ بنابراین این روند ادامه خواهد یافت و باز هم قیمت‌ها را کاهش خواهد داد. در شرایطی که سرنوشت بازار خودرو معلوم نیست فعالان بازار به مشتریان توصیه می‌کنند عجله‌ای برای خرید نداشته باشند چرا که با به تعوق انداختن خرید می‌توانند در روزهای آینده با قیمت‌ها مناسب‌تری خودرو مورد نظرشان را خریداری کنند.

بر این اساس فعالان بازار معتقدند همچنان قیمت خودروها به میزانی که منطقی است در بازار نرسیده از این رو خریداری در بازار وجود ندارد بنابراین با این شرایط روند کاهش قیمت خودرو در روزهای آتی ادامه خواهد یافت. ارائه برخی تصاویر و گزارش‌ها از پارکینگ خودروسازان و آمار خودروهای ناقص در کف کارخانجات و خبرهایی مبنی بر رفع نقص این خودروها و عرضه آنها به مشتریان نیز در این شرایط سبب شده تا دلالان با پیش بینی کاهش بیشتر قیمت‌ها در تصمیم خود مبنی بر عرضه خودروهای در پارکینگ مانده تعجیل کنند به طوری که سیر عرضه خودروها بازار خودرو را با افزایش خودروهای در کف مواجه کرده است هر چند در این شرایط فعالان بازار معتقدند در صورتی که سیگنال‌های منفی جدیدی به بازار خودرو وارد نشود آرامش کنونی بازار و روند نزولی قیمت‌ها با افت تقاضا ادامه خواهد یافت.

وقتی مشتری در بازار نیست، کسی نمی‌تواند منتظر افزایش قیمت باشد، تا چند ماه قبل مشتری در این بازار صف کشیده بود اما در حال حاضر کسی خودرو نمی‌خرد و سرمایه گذاران در حال خروج از بازار هستند.

خودروتک

خواندن خبر در سایت منبع

خودرو جدید رونالدو/عکس

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز
خودرو جدید رونالدو/عکس
رونالدو از ‎خودروی لوکس جدیدش که بیش از یک میلیون یورو ارزش دارد، رونمایی کرد. این خودرو مک‌لارن مدل سنا است و تنها ۵۰۰ دستگاه از آن تولید شده است.

آفتاب‌‌نیوز :

خودرو جدید رونالدو/عکس - 2

خواندن خبر در سایت منبع

رحمانی: وضعیت فعلی بازار خودرو در شأن مردم ایران نیست

رکناخبرگزاری رکنا
رحمانی: وضعیت فعلی بازار خودرو در شأن مردم ایران نیست
رکنا : وزیر صنعت، معدن و تجارت وضعیت فعلی خودرو را در شأن ملت ایران ندانست، اما معتقد است که نباید صنعت خودروسازی را تعطیل کرد.

رحمانی: وضعیت فعلی بازار خودرو در شأن مردم ایران نیست - 1

به گزارش رکنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن اشاره به اینکه کالاهایی که مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی نشدند، حدود دو برابر نسبت به کالاهایی که این ارز را دریافت کردند، رشد قیمت داشتند از برنامه سایپا برای تحویل ۱۲ هزار خودرو از کف پارکینگ خبر داد و گفت: برای صنعت خودرو طرح ساماندهی و برنامه دو ساله در نظر گرفتیم و با واگذاری خودروسازی به اهلش این صنعت را در دو سال آینده اصلاح خواهیم کرد.

شب گذشته رضا رحمانی - وزیر صنعت، معدن و تجارت - در یک برنامه تلویزیونی حضور پیدا کرد و به سوالاتی در زمینه تنظیم بازار، خودرو و وضعیت تولید پاسخ داد.

وزارت جهاد کشاورزی، مسئول ۷۰ درصد از ارز دولتی تخصیص یافته به کالاهای اساسی

رحمانی با اشاره به نوسانات نرخ ارز در سال گذشته، اظهار کرد: تا میانه سال گذشته نابسامانی‌هایی در بازار ایجاد شد، اما در ماه‌های اخیر با ایجاد ثبات نسبی در نرخ ارز، رشد قیمت‌ها متوقف شد و از طرف دیگر توزیع برخی کالاهای خاص که ارز دولتی دریافت کرده بودند مدیریت شد.

وی با اشاره به اختصاص ۱۴ میلیارد دلار به تأمین کالاهای اساسی در سال گذشته، گفت: ۷۰ درصد این میزان در حوزه کالاهای اساسی و به ویژه مواد غذایی بود که با مسؤولیت وزارت جهاد کشاورزی تأمین شد، ۲۳ درصد آن در حوزه دارو و درمان بود که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مدیریت شد و یک درصد هم در حوزه کاغذ بود که وزارت ارشاد مسئوول آن بود و ۶ درصد هم برای لاستیک و خمیر کاغذ بود که وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئوولیت آن را به عهده داشت.

این مقام مسئول با بیان اینکه از ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ سیاست‌های جدید ابلاغ شد و پیش از آن ارز ۴۲۰۰ تومانی به همه کالاها اختصاص داشت، تصریح کرد: از میانه مرداد ماه سال گذشته واردات ۱۳۳۹ کد تعرفه کالا ممنوع شد و دولت تصمیم گرفت ارز ۴۲۰۰ تومانی را فقط به کالاهای اساسی اختصاص دهد.

افزایش قیمت کالاهایی که مشمول ارز ۴۲۰۰ بودند نصف سایر کالاها بوده

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کالاهایی که مشمول ارز ۴۲۰۰ تومانی نشدند حدود دو برابر نسبت به کالاهایی که این ارز را دریافت کردند رشد قیمت داشتند، اظهار کرد: اگر بخواهیم ارز ۴۲۰۰ تومانی به اهداف مورد نظر خود برسد باید شبکه توزیع متمرکز در دست دولت باشد، چراکه چند نرخی شدن کالاها باعث ایجاد فساد، رانت و نابسامانی می‌شود.

وی افزود: مجلس و دولت برای پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی اتفاق نظر دارند اما در مورد چگونگی و ساز و کار توزیع آن بحث وجود دارد.

وضعیت فعلی بازار خودرو در شأن مردم ایران نیست

رحمانی با بیان اینکه صنعت خودرو مانند هر بخشی دیگر مشکلاتی دارد، تصریح کرد: وضعیت فعلی خودرو در شأن ملت ایران نیست، اما نباید صنعت خودروسازی را تعطیل کرد.

وی افزود: دولت از صنعت خودرو حمایت ویژه‌ای ندارد. ما وظیفه داریم از همه صنایع حمایت کنیم تا تولید، رونق بگیرد. از طرف دیگر طرح ساماندهی خودرو در حال انجام و هدف این است که از وضع موجود به وضعی برسیم که در شأن ملت ایران باشد که این موضوع به زمان نیاز دارد.

رحمانی با اشاره به تفاوت دو قیمت تمام شده خودرو یا قیمت محاسباتی و قیمت بازار، تصریح کرد: در حال حاضر به علت نوسانات حوزه کلان اقتصادی مانند ارز و جنبه‌های روانی بازار، در این بازار تقاضای زیادی به صورت کاذب ایجاد شده که برای حفظ ارزش پول است.

شش میلیون تقاضا در بازار خودرو

به گفته وی از ابتدای امسال تا کنون شش میلیون تقاضای خرید خودرو داشتیم، اما کل تولید خودرو، در سال، یک میلیون دستگاه است.

این مقام مسئول در ادامه در پاسخ به سوال مجری درباره نتایج قیمت گذاری خودرو بر مبنای ۵ درصد زیر حاشیه بازار گفت: خودرو از آبان تا اسفند پارسال تاکنون ۵ تا ۱۵ درصد کاهش قیمت داشت و از اسفند پارسال با موج دوم افزایش قیمت مواجه شدیم اما در حال حاضر این روند کاهشی شده است.

کاهش سود سپرده بانکی از عوامل موج دوم افزایش قیمت خودرو

رحمانی همچنین کاهش سود سپرده‌های بانکی از اسفند پارسال را یکی از عوامل افزایش قیمت در موج دوم دانست و گفت که در حال حاضر به علت کنترل نرخ ارز، قیمت‌ها کاهشی شده است.

وزیر صمت با اشاره به وابستگی ارزی ۱۶۶۰ دلاری پراید، تصریح کرد: داخلی سازی این قطعات را آغاز کردیم. هر چقدر ارزبری قطعات کمتر شود تأثیر نرخ ارز بر قیمت خودرو کمتر می‌شود.

وی با بیان اینکه ساخت داخل و اصلاح ساختار را جدی گرفتیم و از خودرو ساز خواستیم اموال غیر تولیدی نداشته باشند، اظهار کرد: هر کدام از خودرو سازان بزرگ مکلف شدند اموال غیر تولیدی خود را بفروشند و از این طریق حداقل ۱,۰۰۰ میلیارد تومان از نقدینگی مورد نیاز خود را تأمین کنند.

با ۱۸۰ هزار خودرو کف پارکینگ چه می‌کنید؟

رحمانی در ادامه در پاسخ به اینکه برنامه وزارتخانه برای ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار خودرو که به دلیل نبود قطعات مورد نیاز کف پارکینگ‌ها مانده چیست؟ گفت: میانگین تولید روزانه خودرو، ۴۰۰۰ دستگاه است و اگر همین تعداد ۱۰ روز در کف پارکینگ بماند تعداد خودروهای پارکینگ به ۴۰ هزارتا می‌رسد؛ بنابراین این یک مسئله معمول است.

وی افزود: تحریم‌ها باعث شده بود که برای تأمین برخی قطعات مشکلاتی ایجاد شود، اما این مشکل اکنون برطرف شده و سایپا و ایران خودرو در حال حاضر که تولید می‌کنند، همزمان خودروهای کف پارکینگ را نیز کامل می‌کنند؛ به طوری که این دو خودرو ساز تاکنون ۱۸ هزار خودرو را از کف پارکینگ تحویل دادند و سایپا امروز اعلام کرد که از هفته آینده برای تحویل ۱۲ هزار خودروی دیگر از کف پارکینگ برنامه دارد.

همیشه تعدادی خودرو در پارکینگ‌های خودروسازان موجود است و اکنون هم به علت تحریم و کمبود برخی قطعات، تعدادی خودرو در پارکینگ‌ها موجود می‌باشد که مشکل آن در حال حل شدن است.

وی با بیان اینکه همزمان با تولید خودروهای پارکینگ تحویل مشتریان می‌شود، اظهار کرد: در پی آن هستیم که کیفیت و تنوع و تیراژ خودرو، اصلاح شود و به شرایط عادی برسیم.

به گفته این مقام مسئول در حال حاضر قیمت تمام شده پراید ۱۱۱ حدود ۳۵ تا ۳۶ میلیون تومان و قیمت بازاری آن حدود ۵۰ تا ۵۱ میلیون تومان است.

رحمانی با بیان اینکه شاه بیت سیاست ما در سال گذشته حفظ وضع موجود تولید بود اما امسال علاوه بر آن، نهضت ساخت داخل است، گفت: برای صنعت خودرو طرح ساماندهی و برنامه دو ساله در نظر گرفتیم و با واگذاری خودرو سازی به اهلش این صنعت را در دو سال آینده اصلاح خواهیم کرد.

نرخ رشد صنعت امسال می‌تواند مثبت شود

وزیر صمت در ادامه با بیان اینکه نرخ رشد صنعت تا پایان امسال می‌تواند مثبت شود، تصریح کرد: سال گذشته نرخ رشد صنعت، منفی بود که این به معنی کاهش حجم تولید است.

وی افزود: سال گذشته ۲۴ هزار و ۴۱۴ مورد برای کارهای صنعتی جواز گرفتند که در مقایسه با سال پیش از آن ۱۶٫۸ درصد افزایش و از نظر اشتغال هم ۱۵٫۵ درصد افزایش داشته است. پروانه بهره برداری نیز در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ حدود هفت درصد افزایش داشت و در اشتغالزایی ۲٫۲ درصد مثبت بود.

به گفته رحمانی این آمار نشان می‌دهد مردم امیدوارند و برای کار تولیدی انگیزه دارند. اما حجم تولید واحدهای فعال کاهش داشته و به همین علت رشد صنعت، منفی شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از برنامه این وزارتخانه برای داخلی سازی در حوزه تولید قطعات به مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار خبر داد و گفت: برای عملی کردن این سیاست به نقدینگی و سرمایه در گردش نیاز داریم. بر اساس قانون، حداقل ۴۰ درصد تسهیلات بانکی باید به صنعت و معدن داده شود اما طبق آمار در سال گذشته حدود ۲۸ درصد عملی شد که بر اساس آمار ما، این رقم حتی کمتر بوده است.

وی با بیان اینکه تأمین نقدینگی برای رونق تولید، حیاتی است، اظهار کرد: بانک‌ها معمولا علاقمند هستند به دلالان و علاقمندان کار بازرگانی تسهیلات دهند، زیرا بازگشت این تسهیلات در آن‌ها راحت‌تر است.

رحمانی در پایان خاطرنشان کرد که محور تمام برنامه‌ها باید تولید باشد و بقیه سیاست‌ها باید با آن هماهنگ شود، اما اکنون در برخی از بخش‌ها به این شکل عمل نمی‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

رونمایی از خودروی قدرتمند بی ام و با موتور ۵۳۰ اسب بخاری

مهرخبرگزاری مهر
رونمایی از خودروی قدرتمند بی ام و با موتور ۵۳۰ اسب بخاری
شرکت بی ام و از خودروی جدید خود به نام ایکس ۶ رونمایی کرده که خودرویی جوان پسند و قدرتمند با موتوری ۵۳۰ اسب بخاری است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، خودروی یادشده از نظر طراحی بین خودروهای شاسی بلند و کوپه قرار می‌گیرد و دارای سقف متحرک و شیشه عقبی مات شونده است. تایرهای بزرگ، سیستم چهار چرخ متحرک، امکان رانندگی در مسیرهای خارج از جاده، سیستم روشنایی قدرتمند لیزری از جمله دیگر مزایای این خودرو است.

سیستم نور لیزری این خودرو روشن کردن مسیر پیش رو را تا فاصله ۵۰۰ متری در صورت نبود مانع مزاحم ممکن می‌کند. خریداران این خودرو می‌توانند موتورهای مختلفی را برای نصب بر روی آن به شرح زیر انتخاب کنند: دو موتور بنزینی، دو موتور دیزلی، موتور هیبریدی یا برقی.

رونمایی از خودروی قدرتمند بی ام و با موتور ۵۳۰ اسب بخاری - 3

قدرت هر موتور دیزلی این خودرو ۲۶۵ اسب بخار است و در هر ۱۰۰ کیلومتر تنها ۶٫۱۱ لیتر بنزین مصرف می‌کند. موتور بنزینی از نوع V۸ و M۵۰i بوده و ۵۳۰ اسب بخار قدرت دارد. این موتور در هر ۱۰۰ کیلومتر ۱۰٫۴ لیتر بنزین مصرف می‌کند.

رونمایی از خودروی قدرتمند بی ام و با موتور ۵۳۰ اسب بخاری - 6

تمامی این مدل‌ها با استاندارد یورو ۶ سازگاری داشته و از سیستم خودکار هشت دنده Steptronic بهره مند هستند. سیستم هوشمند ترمز و شناسایی موانع، سیستم هشدار تغییر ناگهانی مسیر و قابلیت پارک خودکار از جمله دیگر امکانات این خودرو است. دو نمایشگر هوشمند ۱۲٫۳ اینچی دسترسی سرنشینان به امکانات مختلف تفریحی و مسیریابی این خودرو را ممکن می‌کند. قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است.

خواندن خبر در سایت منبع

خودروهای ۱۵۰ تا ۲۰۰میلیونی بازار تهران +جدول

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین
خودروهای ۱۵۰ تا ۲۰۰میلیونی بازار تهران +جدول
اقتصاد آنلاین - مرضیه طهماسبی؛ آنچه در زیر می‌آید قیمت روز خودروهای صفر بازار تهران طی تیر ماه ۹۸ است که بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان در سطح بازار قیمت خورده که ممکن است تا ۵ درصد در مناطق مختلف تهران دارای نوسان باشد؛

شماره‌ گذاری ۴۷۰۰ خودرو وارداتی انجام شد

جام نیوزخبرگزاری جام نیوز
شماره‌ گذاری ۴۷۰۰ خودرو وارداتی انجام شد
شماره‌گذاری 4700 خودرو وارداتی در حال انجام است و تعدادی از خودروها به دست مشتریان رسیده است.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در خصوص شماره‌گذاری خودروهای وارداتی گفت: هم‌اکنون ۴۷۰۰ دستگاه خودرو از گمرک خارج شده و پروسه شماره‌گذاری آن‌های در حال انجام شدن است. این نکته را نیز باید گفت که حدود ۲۸۰۰ دستگاه خودرو اظهار گمرکی شده و ۲۵۰۰ خودرو بلاتکلیف و ۲۸۰۰ دستگاه دیگر نیز توسط مراجع قضایی توقیف شده است.

در مورد خودروهایی که از گمرک خارج شده‌اند علاوه بر شماره‌گذاری بحث قیمت‌گذاری و پرداخت مابه‌التفاوت توسط مشتریان نیز وجود دارد که به یک مشکل جدید تبدیل شده است. لازم به ذکر است که خودروهای برند هیوندای، کیا و رنو شماره‌گذاری شده و سایر برندها نیز در حال شماره‌گذاری هستند.

پرداخت مابه‌التفاوت توسط مشتریان

وی ادامه داد: مشتریان باید هزینه مابه‌التفاوت را بپردازند اما زمانی که خریدار زیر بار چنین مسائلی نمی‌رود باید مرجعی برای تمام شدن این ماجرا وارد کار شود. به طور متوسط بین ۱۵۰ الی ۵۰۰ میلیون تومان هزینه مابه‌التفاوت را باید مشتریان بپردازند. شرکت‌ها در این خصوص مدعی هستند و این نکته را نیز باید گفت که شماره‌گذاری‌ها انجام شده است. بنابراین تعدادی از خودروها به دست مشتریان رسیده است.

آینده قیمت خودروهای وارداتی

دادفر در خصوص آینده قیمت خودروهای وارداتی اظهار کرد: امیدواریم که قیمت‌های خودرو وارداتی در بازار کاهش پیدا کند چرا که قیمت‌ها بیش از حد بالا است. آنطور که بر‌آورد شده، فضای قیمت‌ها کاهشی نیست البته باید گفت که در مقطع کنونی تا حدودی قیمت‌ها کاهش پیدا خواهد کرد. این کاهش قیمت به دلیل شماره‌گذاری خودروهای وارداتی و عرضه خودروسازان داخلی است. اما به محض این که عرضه متوقف شود و کار شماره‌گذاری‌ها به پایان برسد با توجه به این که واردات خودرو بسته است قیمت‌ها به سمت افزایشی شدن می‌رود.

درخواست آزادسازی واردات

وی در پایان در خصوص ارسال درخواست برای آزادسازی واردات خودرو چنین گفت: ما برای آزادسازی واردات از رئیس جمهور، معاون اول و وزیر صمت درخواست کردیم که اگر واردات خودرو ادامه پیدا نکند تمامی شرکت‌ها تعطیل خواهند شد. نزدیک به ۱۲ هزار نفر در این زمینه به فعالیت می‌پرداختند که در حال حاضر تعداد آن‌ها به ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر رسیده است و در صوردت ادامه‌دار بودن روند کار آن‌ها نیز به پایان می‌رسد.

امیدواریم که جوابی دریافت کنیم و انتظار ما به عنوان صنف معقول است و موظف هستیم که این کار را پیگیری کنیم. شاید شرایط کشور عادی نباشد و ما می‌گوییم که با استفاده از ظرفیت‌ها فعالیت کنیم و پاسخگوی تقاضای بازار باشیم.

ایران جیب

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ قدیری ابیانه با اشاره به سایت بدهی لحظه‌ای امریکا افزود: بدهی دولت فدرال امریکا حدود ۲۲ تریلیون دلار معادل ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است، جمع بدهی دولت، شرکت‌ها و مردم امریکا نیز حدود ۷۲ تریلیون دلار معادل هزار و ۴۴۰ سال درآمد نفت ایران است. سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه امریکا در حال سقوط است، گفت: ​ از نظر توزیع ثروت هم اکنون ۳ نفر بیش از نیمی از جمعیت امریکا ثروت دارند. امریکا ۳۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد که این ۳ نفر بیش از ۱۶۰ میلیون نفر ثروت دارند. قدیری ابیانه با بیان اینکه هرچند اقتصاد امریکا بزرگ است، اما میزان بدهی امریکا به اندازه اقتصادش خیلی بزرگ‌تر است، گفت: این امر برای اقتصاد امریکا بسیار شکننده است. یک زمانی بیش از ۴۰ درصد اقتصاد جهان در دست امریکا بود، اما اکنون میزان اقتصاد امریکا به زیر ۱۵ درصد رسیده است.
مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند. شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم‌های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است. آمریکا اخیرا محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است. یک خریدار محصولات شیمیایی هم به رویترز گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. طبق این گزارش، کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.

فولکس قورباغه‌ای به تاریخ پیوست + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ساعت قبل
فولکس قورباغه‌ای به تاریخ پیوست + ویدئوطی هفته‌های اخیر، تولید فولکس‌واگن بیتل برای همیشه خاتمه یافت. این محصول که در ایران به «فولکس قورباغه‌ای» معروف است، همچنان پرفروش‌ترین خودروی تاریخ شناخته می‌شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، یک آمریکایی در ایالت کارولینای شمالی آمریکا بلیط بخت‌آزمایی به ارزش ۲۰ دلار را خرید و میلیون دلار برنده شد. مایکل استرانگ تعریف کرد که اغلب به کارولینای شمالی می‌رود و به کار تعمیر می‌پردازد. به گزارش اسپوتنیک به نقل از وبگاه خبری UPI، او در رابطه با خرید بلیط بخت‌آزمایی ۲۰ دلاری گرفت: «من تصمیم گرفتم دوباره بلیط ۲۰ دلاری بخرم، چون برایم شانس می‌آورد. از ۲۷ بلیط ۲۰ دلاری که اخیرا خریدم ۲۶ بلیط برنده بوده است. داشتم حصار را تعمیر می‌کردم، برای رفع خستگی فکر کردم یک بلیط ۲۰ دلاری بخت‌آزمایی بخرم.
جام نیوزجام نیوز5 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، مهرداد جمال ارونقی با اشاره به آخرین آمار ترخیص خودرو از گمرک اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیأت وزیران مبنی بر ورود خودروی خارجی از تاریخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ تا تاریخ ۹۸/۰۴/۱۶ در این مدت ۶۶۵۳ دستگاه خودروی وارداتی از گمرک ترخیص شده است. معاون امور گمرکی گمرک افزود: ‌ تاکنون ۳۴۰ دستگاه از خودروهای اظهار شده منجر به صدور پروانه نشده و به دلایلی نتوانسته‌اند مجوزهای لازم را برای ترخیص اخذ کنند. * ۱۰۴۸ خودرو در گمرک ماندوی به یکی از دلایل عدم ترخیص خودروهای اشاره کرد و گفت: ‌ادامه داد: علاوه بر آمار فوق بالغ بر ۱۰۴۸ دستگاه خودرو نیز با وجود آنکه اظهارشده و پروانه گمرکی دریافت کرده‌اند امکان خروج آنها فراهم نیست؛ به دلیل آنکه در مهلت یاد شده نتوانستند از گمرک خارج شوند. ارونقی ادامه داد: ‌ برای این خودروها قرار شد پیش‌نویسی از سوی دستگاه‌های مروبطه مبنی بر تمدید مهلت زمانی تهیه و به تصویب هیات وزیران برسد تا این مانع برطرف شود.

اخبار بیشتر