جزییاتی از مسائل تاکسی‌داران؛ از کرایه تا بیمه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

جزییاتی از مسائل تاکسی‌داران؛ از کرایه تا بیمه

برخی به دنبال سنگ‌اندازی در مسیر فعالیت تاکسی‌های اینترنتی هستند

خانه ملتخبرگزاری خانه ملت
برخی به دنبال سنگ‌اندازی در مسیر فعالیت تاکسی‌های اینترنتی هستند

محمد محمودی شاه‌نشین در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد فعالیت تاکسی های اینترنتی با بیان اینکه دنیا به سمت شهر هوشمند پیش می‌رود و ما هم ناگزیریم به این سمت و سو حرکت کنیم، گفت: در دنیا استفاده از فضای مجازی، اینترنت اشیاء و سامانه‌هایی که زندگی مردم را راحت‌تر و از تلاش‌های یدی و جسمی تبدیل به تلاش‌های فکری کرده انکار ناپذیر است.

اگر بروز تخلفات از سوی تاکسی‌های اینترنتی زیاد بود در قالب گزارش به کمیسیون شوراها ارائه می‌شد بنابراین به نظر می‌رسد چنین اظهاراتی بیشتر از سوی افرادی که با آنها در رقابت هستند و همچنین بخشی از جامعه که نگاه سنت‌گرا داشته و تمایل دارند فعالیت تاکسی‌های تلفنی تداوم یابد مطرح می‌شود

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، در مورد تخلفات تاکسی‌های اینترنتی افزود: در مسیر شروع هر فعالیتی مشکلاتی وجود دارد و به طور قطع اگر بروز تخلفات از سوی تاکسی‌های اینترنتی زیاد بود در قالب گزارش به کمیسیون شوراها ارائه می‌شد بنابراین به نظر می‌رسد چنین اظهاراتی بیشتر از سوی افرادی که با آنها در رقابت هستند و همچنین بخشی از جامعه که نگاه سنت‌گرا دارند و تمایل دارند فعالیت تاکسی‌های تلفنی تداوم یابد مطرح می‌شود.

تاکسی‌های اینترنتی حمل و نقل مسافر را راحت کرده‌اند

نماینده مردم شهریار، قدس، ملارد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تاکسی‌های اینترنتی حمل ونقل مسافر را راحت کرده‌اند و مسافران در هر نقطه که حضور داشته باشند دسترسی سریع به این تاکسی‌ها را خواهند داشت که این باعث صرفه جویی در وقت می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از اینکه برخی به دنبال سنگ‌اندازی در مسیر فعالیت تاکسی‌های اینترنتی هستند، گفت: هر فعالیتی که قرار است شروع شود در وهله نخست باید قانون آن تدوین و تصویب و سپس زیرساخت‌ها و فرهنگ استفاده از آن فراهم شود بنابراین در حال حاضر برای فعالیت تاکسی‌های اینترنتی خلاء قانونی وجود دارد و از سویی زیرساخت‌ها نیزفراهم نیست و نتوانستیم استفاده از الکترونیک اشیاء را در کشور به درستی فرهنگ‌سازی کنیم.

محمودی شاه نشین در مورد نظارت بر عملکرد تاکسی‌های اینترنتی، یادآور شد: به مراکزی نیاز داریم که محل حضور این تاکسی‌ها را به صورت لحظه‌ای ثبت کنند و از سویی امکان اخذ شکایات و نظارت بر عملکرد آنها به درستی امکان پذیر باشد و از سویی مردم نیز با فرهنگ استفاده از این گونه وسایل نقلیه آشنا باشند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، افزود: افزایش فعالیت تاکسی‌های اینترنتی می‌تواند کاهش ترافیک را در پی داشته باشد.

موضوع نظارت بر فعالیت تاکسی‌های اینترنتی را می‌توان در کمیسیون شوراها بررسی کرد

وی با تاکید بر اینکه موضوع نظارت بر فعالیت تاکسی‌های اینترنتی را می‌توان در کمیسیون شوراها بررسی و هم در قالب لایحه‌ای از سوی وزارت کشور و شورای عالی حمل و نقل کشور ارائه کرد، گفت: البته مباحث فرهنگی و زیرساخت‌های شهری آن را نیز می‌توان در کمیسیون اجتماعی بررسی کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: بر اساس مقررات، شهرداری و شوراها باید ضوابط، قوانین و الزامات خدمات شهری را تدوین کنند و معتقدم که باید فعالیت تاکسی‌های اینترنتی تحت نظر شهرداری‌ها باشد و به طور قطع وزارت کشور نظارت مناسبی را بر فعالیت تاکسی‌های اینترنتی دارد. /

پایان پیام

خواندن خبر در سایت منبع

همه تاکسی‌ها موظف به روشن کردن کولر هستند

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین
همه تاکسی‌ها موظف به روشن کردن کولر هستند
اقتصادآنلاین نوشت: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت:از نظر شهرداری همه تاکسی‌ها موظف به روشن کردن کولر در تابستان و بخاری در زمستان هستند و رانندگان نباید وجه اضافی از شهروندان دریافت کنند.

محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در حاشیه یکصد و پنجاه و سومین جلسه شورای شهر درباره اجرای طرح کاهش آلودگی هوا گفت: طی دو هفته‌ای که از اجرای طرح ترافیک می‌گذزد ترافیک در پایتخت روان‌‌تر شده و در مقاطع مختلف آمارها نشان از کاهش چشمگیر ترافیک دارد که در برخی مواقع همچون پیک تردد عصرگاهی حتی تا ۴۰ درصد شاهد کاهش ورود خودروها به محدوده طرح ترافیک هستیم.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در پاییز نیز به همین صورت ترافیک کاهش یابد اظهار داشت: البته در مهرماه همیشه در زمان‌هایی ترافیک بیشتر می‌شود ولی به طور کلی باید هر ماه را با ماه سال گذشته مقایسه کرد.

پورسیدآقایی درباره ثبت‌نام در سامانه تهران من نیز گفت: تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار شهروند در سامانه ثبت نام کردند و پیش‌بینی ما ثبت‌نام ۲ میلیون خودرو بوده است و روزانه ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر در سامانه تهران من ثبت‌نام می‌کنند.

وی افزود: از ساکنین طرح ترافیک نیز تاکنون ۷۰ هزارنفر در سامانه تهران من ثبت‌نام کردند تا از تخفیف ۵۰ درصدی طرح بهره‌مند شوند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سال گذشته خودروسازی وانت نیسان‌هایی را به بازار روانه کرد که آلاینده بود و قرار شد که این خودروها بازگردانده شوند ولی اقدام موثری صورت نگرفت گفت: این مساله در اختیار سازمان استاندارد و محیط زیست است که اجازه تولید به شرکت‌های خودروسازی را می‌دهند و شهرداری در قبال آن مسئولیتی ندارد. ما تنها موظفیم معاینه فنی خودروها را بررسی کنیم و اگر این وانت‌ها نتوانند در معاینه فنی قبول شوند آنها را روزانه جریمه می‌کنیم و شهرداری در این راستا جدیت زیادی دارد.

پورسیدآقایی درمورد اجرای پایلوت طرح پارک حاشیه‌ای نیز گفت: این مساله به صورت پایلوت در منطقه ۲ تهران آغاز شده و با هوشمند شدن پارک حاشیه‌ای دیگر پارکبان‌ها اجازه اخذ پول از شهروندان را ندارند و با این روش خودروهایی مجهز به دوربین شده که در ۳۰ دقیقه اول پارک رایگان خواهد بود و پس از آن براساس نرخ مصوبه شورا رد سال ۹۳ اتوماتیک از حساب شهروندان کسر می‌شود و یا اینکه به خوداظهاری آنها بسنده می‌شود.

وی با بیان اینکه هوشمندسازی پارک حاشیه‌ای مسیری برای راحتی شهروندان است افزود: این اتفاق به ویژه برای کسانی که برای خرید یا کار اداری مراجعه می‌کنند و افرادی که قصد داشته باشند از صبح تا شب خودروی خود را در کنار خیابان پارک کنند نرخ تصاعدی برای آنها در نظر گرفته می‌شود مناسب است.

معاون شهردار تهران درباره مقاومت برخی رانندگان تاکسی درباره روشن نکردن کولر گفت: نرخ کرایه تاکسی با تسهیلات داخل خودرو چه استفاده از کولر و چه بخاری در نظر گرفته شده است و رانندگان تاکسی باید این موضوع را رعایت کنند.

پورسیدآقایی خاطرنشان کرد: البته برخی از رانندگان در این زمینه تخلف کرده و کولر خود را روشن نمی‌کنند که از نظر شهرداری همه تاکسی‌ها موظف به روشن کردن کولر در تابستان و بخاری در زمستان هستند و رانندگان نباید وجه اضافی از شهروندان دریافت کنند.

پورسیدآقایی درباره اتوبوس‌ها و خودروهای دودزا نیز اظهار داشت: برخورد با این وسایل حمل و نقل برعهده پلیس راهور است که آنها را جریمه یا متوقف می‌کنند و اگر اتوبوس‌ها یا خودروها معاینه فنی نداشته باشند به ازای هر روز ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

وی در انتها درباره برخورد با دست ‌فروشان مترو نیز با اشاره به موظف بودن روسای مترو به گشت‌زنی در این زمینه تصریح کرد: اگر دست‌فروشی مشاهده شود به بیرون از ایستگاه هدایت خواهد شد این برخورد چند ماه است که در حال انجام بوده و ممکن است لحظه‌ای صورت گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

عضو هیات عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران انتخاب شد

فارسخبرگزاری فارس
عضو هیات عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران انتخاب شد
مهدی وحدت‌کار با 13 رای موافق در شورای شهر تهران به عنوان عضو هیات عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، مهدی وحدت‌کار با ۱۳ رای موافق در شورای شهر تهران به عنوان عضو هیات عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران انتخاب شد.

خواندن خبر در سایت منبع

حل مشکلات بیمه رانندگان تاکسی پس از ۶ سال

فارسخبرگزاری فارس
حل مشکلات بیمه رانندگان تاکسی پس از ۶ سال
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کلان‌شهرهای تهران گفت:امیدواریم در 6 ماهه اول سال جاری مشکل بیمه رانندگان تاکسی را حل کنیم و افراد جدید و واجد شرایط نیز بیمه شوند.

مرتضی ضامنی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، ‌ درباره حل مشکلات بیمه رانندگان تاکسی و تعاونی‌هایی که از تاکسیرانان پول دریافت کردند ولی بیمه آنها هنوز رد نشده است، ‌گفت‌: بحث بیمه رانندگان تاکسی از سال ۸۸ خیلی جدی شد و دولت تعهد کرد که ۵۰ درصد از حق بیمه رانندگان تاکسی را پرداخت کند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کلان‌شهرهای تهران گفت: ‌ با توجه به وضعیت فعلی از لحاظ اقتصادی باید این افراد حمایت شوند.

وی ادامه داد: پس از این تعهد دولت، مبنی بر پرداخت بخشی از حق بیمه رانندگان اطلاعات رانندگان تاکسی برای بیمه پس از تائید وزارت کشور، ‌سازمان شهرداری و دهیاری‌ها به سازمان تأمین اجتماعی ارسال می‌شد ولی از سال ۹۲ در پرداخت ۵۰ درصد از حق بیمه رانندگان توسط دولت به تأمین اجتماعی وقفه‌هایی ایجاد شد و تأمین اجتماعی اعلام کرد نمی‌توانیم نسبت به بیمه این افراد اقدام کنیم چرا که دولت به بخشی از تعهداتش در این زمینه عمل نکرده است.

ضامنی گفت: ‌در طرح همپوشانی بیمه تأمین اجتماعی نیز مشخص شد یکسری افراد که راننده تاکسی نیستند در لیست رانندگان تاکسی برای بیمه قرار گرفتند و تأمین اجتماعی نام این افراد را از لیست بیمه حذف کرده است. بنابراین ما نیز نتوانستیم افراد جدیدی را به لیست بیمه اضافه کنیم و این نیز به واسطه وقفه در پرداخت ۵۰ درصد از حق بیمه تاکسیرانان از سوی دولت بوده است.

وی اظهار داشت: در سال ۹۷ نیز در بودجه دولت بندی به عنوان پرداخت مطالبات دولت برای بیمه رانندگان تاکسی به تأمین اجتماعی پیش‌بینی نشده بود و همین موضوع نیز مشکلات را بیشتر کرد. در سال ۹۸ اعتبار لازم برای بیمه رانندگان تاکسی در بودجه اضافه شد و تأمین اجتماعی نیز قبول کرد لیست‌ها را به روز کند و با خروج افراد غیر ذیحق بتواند افراد جدید را به لیست بیمه رانندگان تاکسی اضافه کند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کلان‌شهرهای تهران ادامه داد: امیدواریم در ۶ ماهه اول سال جاری مشکل بیمه رانندگان تاکسی را حل کنیم و افراد جدید نیز بیمه شوند.

ضامنی در پرسشی مبنی بر اینکه چرا بعضی از تعاونی‌ها که پول بیمه را از رانندگان تاکسی دریافت کرده‌اند نسبت به پرداخت آن پول به بیمه تامین اجتماعی اقدام نکرده‌اند، گفت:‌ این تعاونی‌ها توسط خود رانندگان تاکسی تشکیل شده است و آنجا اعلام کردند که این حق بیمه را توسط تعاونی‌ها پرداخت می‌کنیم و اگر پرداخت نکرده‌اند تنها راهکار شکایت از این تعاونی‌ها به دستگاه‌های قضایی است.

معاینه فنی تاکسی‌های فرسوده هر سه ماه‌ یکبار

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر الزام رانندگان تاکسی به معاینه فنی هر سه ماه یک بار، ‌اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیأت وزیران خودروهای تاکسی موظف هستند بعد از یک سال کار نسبت به دریافت معاینه فنی اقدام کنند و در زمانی که این تاکسی‌ها به سن فرسودگی می‌رسند مجددا بر اساس مصوبه هیأت وزیران هر سه ماه یک بار نسبت به اخذ معاینه فنی اقدام کنند.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی کلان‌شهرهای تهران گفت: ‌به هر حال این یک قانون است و باید شهرداری‌ها به رانندگان تاکسی در این زمینه کمک کنند تا وقتی که بستر نوسازی تاکسی‌های فرسوده فراهم شود.

ضامنی خاطرنشان کرد: در حال حاضر خیلی از شهرداری‌ها برای رانندگان تاکسی در خصوص معاینه فنی تمهیداتی را پیش‌بین کرده‌اند و هزینه معاینه فنی این خودروها را متقبل می‌شوند و بهتر است شهرداری‌ها از این طریق از رانندگان تاکسی که دارای خودروهای فرسوده هستند و بسترهای لازم برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده هنوز مهیا نشده است، حمایت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
فرانگر: محمد علی نجفی در دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در خصوص سابقه خودکشی خودش به قاضی کشکولی گفت: آبان سال ۹۷ به خاطر اختلافاتی که با میترا استاد داشتم و، چون فکر می‌کردم راه به خطا رفته می‌خواستم جدا شوم، اما میترا قبول نمی‌کرد به همین خاطر تصمیم به خودکشی گرفتم و بعد از آن وقتی زنده ماندم چند نفر درباره حکم شرعی اقدام به خودکشی صحبت کردند که همانجا از کارم پشیمان شدم و در صحنه قتل هم به خاطر همین حکم شرعی خودکشی نکردم. وی افزود: به یکی از هتل‌های تهران رفتم و قرص خوردم و، چون نمی‌خواستم کسی متوجه مرگ من شود در اتاق هتل تصمیم گرفتم پس از خوردن قرص، رگ دستم را بزنم که با توجه به زیاد بودن تعداد قرص‌ها بیهوش شدم و دیگر نتوانستم رگ دستم را بزنم.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو کشتی باری ایران چند هفته است که در برزیل به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به سوختگیری و بازگشت به ایران نیستند. شرکت نفت دولتی برزیل، پتروبراس به دلیل تحریم‌های آمریکا از سوخت رسانی به این دو کشتی باری ایرانی خودداری کرده است. آمریکا اخیرا محصولات شیمیایی ایران را تحریم کرده است، اما رویترز می‌گوید یک شرکت محلی برزیلی اقدام به خرید اوره از ایران کرده است. یک خریدار محصولات شیمیایی هم به رویترز گفته است: دو کشتی باری گیر افتاده‌اند. طبق این گزارش، کشتی باوند ۵۰ هزار تن ذرت بارگیری کرده و قرار است کشتی ترمه هم ۶۶ هزار تن ذرت بارگیری کند.

آغاز به کار نمایشگاه الکامپ ۹۸

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیآغاز به کار نمایشگاه الکامپ ۹۸فعالان صنعت الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک در بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ ۹۸، آخرین یافته‌های علمی و صنعتی خود را به نمایش گذاشتند
فردا نیوزفردا نیوز19 ساعت قبل
«جیمی دفرن» ۴۸ساله از بلژیک بعد از شکستن رکورد جهانی طولانی‌ترین زمان اتوکردن بی‌وقفه (۸۲ ساعت) در سال ۲۰۱۶، به تازگی رکورد عجیب دیگری زده است: طولانی‌ترین زمان نشستن روی کاسه توالت! برترین‌ها: «جیمی دفرن» ۴۸ساله از بلژیک بعد از شکستن رکورد جهانی طولانی‌ترین زمان اتوکردن بی‌وقفه (۸۲ ساعت) در سال ۲۰۱۶، به تازگی رکورد عجیب دیگری زده است: طولانی‌ترین زمان نشستن روی کاسه توالت! هیچ رکورد رسمی برای این کار وجود ندارد، چون گینس چنین دسته‌ای ندارد، اما وقتی دفرن شنید که یک نفر ۱۰۰ ساعت روی تخت سلطنت نشسته، فکر کرد او هم می‌تواند. هدف او این بود که ۱۶۸ ساعت روی کاسه توالت بنشیند و تقریبا ۵ روز نشست، اما فقط ۱۱۶ ساعت دوام آورد، چون بدنش دیگر کشش نداشت. اگرچه او نتوانست به رکورد ۱۶۸ ساعته خود برسد، اما ۱۱۶ ساعت هم بیشترین زمانی است که تاکنون یک فرد روی کاسه توالت نشسته است و دفرن امیدوار است که این تلاش به عنوان یک رکورد جهانی رسمی شناخته شود.

نسل سوم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علی‌اکبر موسایی‌نژاد دانش اموخته انیمیشن ۷ سال است در نقاشی دیجیتال خوش درخشیده و توانسته با ابزار هنر پیام رسان ارزش‌های انقلاب باشد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
دو میلیون تومان کاهش قیمت، اتفاقی است که امروز برای پژو پارس افتاده و قیمت آن را از ۹۷ میلیون تومان به ۹۵ میلیون تومان رسانده. پژو ۴۰۵ GLX امروز ۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد و مدل دوگانه‌سوز آن با فاصله یک میلیون تومان و با قیمت ۷۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. هرچند امروز تغییری در قیمت سمند EF۷ مشاهده نمی‌شود، اما سمند LX حدود یک میلیون تومان ارزان شده و با قیمت ۷۷ میلیون تومان فروخته می‌شود. امروز دنا پلاس توربو ۱۷۰ میلیون تومان قیمت دارد که حدود ۸۰ میلیون تومان بالاتر از قیمت مصوب کارخانه است. همچنین امروز پژو ۲۰۷ دنده‌ای با کاهش قیمت یک میلیونی به ۱۲۱ میلیون تومان رسیده و پژو ۲۰۷ اتوماتیک همچنان با قیمت ۱۶۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.

اخبار بیشتر