وضعیت آب و هوایی کشور در میانه تیرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
  3. اجتماعی
پوشش خبری

وضعیت آب و هوایی کشور در میانه تیرماه

دمای هوای آذربایجان غربی افزایش می‌یابد

مهرخبرگزاری مهر
دمای هوای آذربایجان غربی افزایش می‌یابد
ارومیه – رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی از افزایش دمای هوای استان از امروز سه شنبه خبر داد.

مهدی صابری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: بر اساس پیش یابی‌های هواشناسی هوای استان تحت تاثیر امواج ناپایدار از امروز با رگبار موقت باران و احتمال سیلابی شدن مسیلها همراه خواهد بود.

وی اضافه کرد: از امروز عبور امواج ناپایدار موجب رشد ابری و وقوع رگبار باران و رعد و برق در برخی از ساعات بعد از ظهر می‌شود.

صابری خاطرنشان کرد: این ناپایداری‌ها تا اواخر وقت هفته جاری تداوم و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه‌های فصلی در این مدت نیز دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته تکاب با دمای هوای ۱۲ درجه نسبت به سایر شهرها هوای خنک‌تری داشت اظهارداشت: طی بعد از ظهر فردا سه شنبه در مناطقی از شمال و مرکز استان شاهد رگبار باران همراه با رعد و برق خواهیم بود.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه از اواخر هفته جاری به طور نسبی دمای هوا در استان افزایش می‌یابد گفت: رگبار باران طی بعد از ظهر امروز مناطقی از شمال آذربایجان غربی ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش دمای هوای کشور از جمعه

ایسناخبرگزاری ایسنا
افزایش دمای هوای کشور از جمعه
مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم رگبار و رعد و برق در برخی مناطق کشور گفت: از روز جمعه ( ۲۱ تیرماه) برای بیشتر نواحی کشور روند افزایش دما پیش بینی می‌شود.

احد وظیفه در گفت‌ و گو با ایسنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۱۸ تیرماه) برای نواحی شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی، بخش‌هایی از شمال شرق کشور در استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: در بعدازظهر امروز (۱۸ تیرماه) برای ارتفاعات زاگرس جنوبی در استان‌های کرمان، هرمزگان و بخش‌هایی از جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی، فردا و پس‌فردا (۱۹ و ۲۰ تیرماه)، علاوه بر این نواحی برای سواحل دریای خزر نیز بارش باران، گاهی به صورت رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه افزود: در روزهای جمعه و شنبه (۲۱ و ۲۲ تیرماه) برای بخش‌هایی از شمال غرب، ساحل غربی دریای خزر و بخش‌هایی از جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر و بارش پراکنده انتظار می‌رود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین گفت: از امروز تا شنبه (۱۸ تا ۲۲ تیرماه) برای نواحی شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل به سبب تداوم وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. در این مدت برای بخش‌هایی از مرکز کشور در استان‌های سمنان، شمال اصفهان، یزد، شمال کرمان، جنوب تهران، مرکزی و در بخش‌هایی از جنوب غرب کشور در بعدازظهر وزش باد شدید موقتی گاهی خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: طی امروز و فردا (۱۸ و ۱۹ تیرماه) خلیج فارس و در روز پنجشنبه (۲۰ تیرماه) نواحی شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود همچنین فردا (۱۹ تیرماه) برای سواحل دریای خزر کاهش چهار تا شش درجه‌ای دما و از روز جمعه (۲۱ تیرماه) برای بیشتر نواحی کشور روند افزایش دما پیش بینی می‌شود.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: فردا (۱۹ تیرماه) آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد و دربعضی ساعات همراه با وزش باد شدید خواهد بود. دمای هوا در این روز در گرم‌ترین و خنک‌ترین زمان به ۳۷ و ۲۳ درجه سانتیگراد می‌رسد همچنین آسمان پایتخت در روز پنجشنبه (۲۰ تیرماه) کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. دمای هوا در گرمترین زمان، ۳۸ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان ۲۴ درجه سانتیگراد خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

هوای اصفهان سالم شد

ایمناخبرگزاری ایمنا
هوای اصفهان سالم شد
کیفیت هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۹۹ در وضعیت سالم قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان طی ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز سه‌شنبه هجدهم تیرماه با میانگین ۹۹ در وضعیت قابل قبول (سالم) ثبت شد. هم اکنون و در ساعت ۹ صبح نیز هوا با میانگین ۸۵ سالم است.براین اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد بر روی عدد ۱۴۰، خیابان پروین روی عدد ۹۰، خیابان‌های رودکی و استانداری روی عدد ۹۵ و بزرگراه خرازی روی عدد ۷۷ قرار دارد.کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله زرین‌شهر با میانگین ۶۲، سجزی با میانگین ۸۶ و نجف‌آباد با میانگین ۹۲ در وضعیت قابل قبول (سالم) و در شهرهای دولت‌آباد با میانگین ۱۲۱، شاهین شهر با میانگین ۱۰۶، لنجان با میانگین ۱۰۷ و مبارکه با میانگین ۱۰۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

خواندن خبر در سایت منبع

هوای تهران برای حساس‌ها ناسالم می‌شود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
هوای تهران برای حساس‌ها ناسالم می‌شود
مدیرمدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا از احتمال برقراری شرایط نامطلوب به‌ویژه برای گروه‌های حساس طی برخی ساعات امروز (۱۸ تیرماه) خبرداد.

حسین شهبازی افزود: نتایج حاصل از پیش‌بینی وضعیت کیفیت هوای شهر تهران برای هجدهمین روز از تابستان ۹۸ نشان دهنده احتمال برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به‌ویژه برای گروه‌های حساس طی بعضی ساعات است. این وضعیت از افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق (عمدتا ناشی از احتمال وقوع گرد و خاک) و آلاینده ازن (افزایش موقتی بین ساعات ۲ الی ۶ بعدازظهر) ناشی می‌شود.

وی در ادامه گفت: به تدریج در اواخر وقت امروز (۱۷ تیرماه) از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود و با تداوم این شرایط تا فردا (۱۸ تیرماه) به همراه ازدیاد حجم تردد خودروها احتمال می‌رود شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها در برخی ساعات صبحگاه فراهم شود.

به گفته شهبازی با تغییر شرایط جوی تا بعدازظهر چهارشنبه (۱۹ تیرماه) برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه انتظار می‌رود که احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد. بر این اساس با توجه به احتمال افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) طی برخی ساعات روز چهارشنبه، انتظار می‌رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته باشد.

وی افزود: تا روز آینده دما افزایش جزئی خواهد یافت.

شهبازی در پایان با بیان اینکه میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۶ و هوا در شرایط سالم بود، اظهار کرد: این شاخص هم‌اکنون ۹۳ و هوا در شرایط سالم است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری20 ساعت قبل
به علت انفجار مین در غرب کرخه در شهرستان شوش، یک نفر فوت و سه فرزند وی به بیمارستان منتقل شدند. مین‌های عمل نکرده باقی مانده از زمان جنگ در غرب کرخه شهرستان شوش هر چند وقت یک بار باعث مرگ عده‌ای و یا مجروح شدن برخی دیگر می‌شوند. در آخرین حادثه، انفجار مین باعث کشته شدن یک پدر و مجروح شدن سه فرزند وی شده است. این حادثه که در روستای فرحان کبر رخ داده است، باعث مرگ پدر خانواده شده است و سه فرزند وی که به سرعت به بیمارستان مافی شوش منتقل شده‌اند به علت شدت جراحات به بیمارستانی در اهواز انتقال یافتند.

ساخت و ساز‌هایی که روز و شب را از مردم گرفته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
ساخت و ساز‌هایی که با وجود قوانین درباره زمان و شیوه ساخت و ساز در شهرها، آسایش را از مردم گرفته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بیش از ۱۸ هزار کارگاه ساختمانی در تهران فعال است که در هر ساعت از شبانه روز تولید صدا می‌کنند، به نظر می‌رسد با توجه به شکایت‌های مکرر مردم در این خصوص مسئولان شهری باید اقدامی فوری و اساسی اتخاذ کنند.

نیمه نخست بهمن سردتر از همیشه

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیمحمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امسال نیمه نخست بهمن در تمام کشور از میانگین سال‌های گذشته سردتر است، اما در نیمه دوم بهمن شرایط به حالت عادی بازخواهد گشت هرچند پیش بینی در این زمینه به زمان نیاز دارد و باید منتظر اتفاقات جوی ماند. کارشناس هواشناسی افزود: سامانه خوبی در کشور بود و به مناطق جنوب شرقی کشور رسیده و اکنون شهروندان هرمزگان و سیستان و بلوچستان در بیشتر شهر‌ها شاهد بارش باران خواهند بود و بهترین باران در جزیره ابوموسی در حال بارش است. وی اضافه کرد: سامانه سردی از شمال غربی کشور در حال ورود است و ابر‌های باران زا وارد کشور شده‌اند که استان‌های آذربایجان غربی و کردستان را در بر گرفته است. اصغری با بیان این که بیشتر بارش‌های این سامانه به صورت برف خواهد بود، گفت: با گذشت زمان، مناطق بیشتری از این سامانه تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. وی گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل خزر با کاهش دما و بارش برف مواجه می‌شود. اصغری اضافه کرد: استان‌های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و غرب استان فارس نیز تحت تاثیر این بارش‌ها خواهند بود. کارشناس هواشناسی گفت: هسته بارش‌های این سامانه سرد در سواحل غربی خزر متمرکز است، اما کوه‌های زاگرس رانیز در بر خواهد گرفت. اصغری گفت: دمای تهران تا روز دوشنبه کاهش می‌یابد و به منهای ۴ درجه سانتی گراد زیر صفر خواهد رسید. کارشناس هواشناسی گفت: دمای چهاردرجه زیر صفر برای تهران غیر معمول نیست.
برترین‌هابرترین‌ها23 ساعت قبل
محققان به تازگی یک آزمایش توسعه‌ داده‌اند که می‌تواند یائسگی را چند سال قبل از بروز آن پیش‌بینی کند تا به زنانی که دچار یائسگی زودرس می‌شوند برای کاهش عوارض ناشی از آن کمک شود. خبرگزاری فارس: به نقل از دیلی‌میل، محققان به تازگی یک آزمایش توسعه‌ داده‌اند که می‌تواند یائسگی را دو سال قبل از بروز آن پیش‌بینی کند. براساس این مطالعه، آزمایش خون می‌تواند میزان هورمون «AMH» را اندازه گیری کند و با میزان آن نشان دهد که چه اندازه تا بروز این پروسه از زندگی زنان باقی مانده است. این آزمایش ممکن است یائسگی را تقریبا یک تا چهار سال پیش بینی کند؛ دانشمندان می‌گویند، آزمایش خون جدید می‌تواند دقیقا پیش بینی کند که یائسگی تا دو سال قبل از وقوع به چه میزان پیش می‌رود. دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو می‌گویند: آزمایش خون می‌تواند پیش بینی کند که یائسگی در مدت زمان یک سال در چه شرایطی قرار خواهد گرفت.
ایرناایرنا1 روز قبل
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، پنجشنبه شب در پایان سفر یک روزه خود به یزد در گفت و گو با خبرنگاران اظهارداشت: در دیدارهای امروز با مدیران استان موضوع پیشگیری از وقوع جرم نیز مورد تاکید قرار گرفت. رئیسی عنوان کرد: پزشکی قانونی، برخی زندان‌ها و… مشکلاتی داشتند که مقرر شد به این موارد نیز رسیدگی شود. وی ادامه داد: ۸۰۰ میلیارد ریال از بودجه‌های قوه قضاییه و منابع استانی برای پرداخت به دستگاه‌های مختلف برای رفع مشکلات آنها نیز در نظر گرفته شد. رییس قوه قضاییه در ادامه بر فعال شدن حوزه گردشگری تاکید کرد و افزود: استان یزد این ظرفیت را دارد که در این ارتباط بیشتر سرمایه گذاری شود. وی همچنین اظهار امیدواری کرد که مکتب شهید سلیمانی نیز مورد توجه گروه‌های مختلف قرار گیرد و مردم هم بیشتر با آن آشنا شوند.

زجرکش کردن یک الاغ با کامیون + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل

اخبار بیشتر