وضعیت آب و هوایی کشور در میانه تیرماه
  1. خبری
  2. پوشش‌های خبری
پوشش خبری

وضعیت آب و هوایی کشور در میانه تیرماه

دمای هوای آذربایجان غربی افزایش می‌یابد

مهرخبرگزاری مهر
دمای هوای آذربایجان غربی افزایش می‌یابد
ارومیه – رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی از افزایش دمای هوای استان از امروز سه شنبه خبر داد.

مهدی صابری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: بر اساس پیش یابی‌های هواشناسی هوای استان تحت تاثیر امواج ناپایدار از امروز با رگبار موقت باران و احتمال سیلابی شدن مسیلها همراه خواهد بود.

وی اضافه کرد: از امروز عبور امواج ناپایدار موجب رشد ابری و وقوع رگبار باران و رعد و برق در برخی از ساعات بعد از ظهر می‌شود.

صابری خاطرنشان کرد: این ناپایداری‌ها تا اواخر وقت هفته جاری تداوم و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه‌های فصلی در این مدت نیز دور از انتظار نیست.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته تکاب با دمای هوای ۱۲ درجه نسبت به سایر شهرها هوای خنک‌تری داشت اظهارداشت: طی بعد از ظهر فردا سه شنبه در مناطقی از شمال و مرکز استان شاهد رگبار باران همراه با رعد و برق خواهیم بود.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه از اواخر هفته جاری به طور نسبی دمای هوا در استان افزایش می‌یابد گفت: رگبار باران طی بعد از ظهر امروز مناطقی از شمال آذربایجان غربی ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

افزایش دمای هوای کشور از جمعه

ایسناخبرگزاری ایسنا
افزایش دمای هوای کشور از جمعه
مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به تداوم رگبار و رعد و برق در برخی مناطق کشور گفت: از روز جمعه ( ۲۱ تیرماه) برای بیشتر نواحی کشور روند افزایش دما پیش بینی می‌شود.

احد وظیفه در گفت‌ و گو با ایسنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۱۸ تیرماه) برای نواحی شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی، بخش‌هایی از شمال شرق کشور در استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: در بعدازظهر امروز (۱۸ تیرماه) برای ارتفاعات زاگرس جنوبی در استان‌های کرمان، هرمزگان و بخش‌هایی از جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی، فردا و پس‌فردا (۱۹ و ۲۰ تیرماه)، علاوه بر این نواحی برای سواحل دریای خزر نیز بارش باران، گاهی به صورت رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه افزود: در روزهای جمعه و شنبه (۲۱ و ۲۲ تیرماه) برای بخش‌هایی از شمال غرب، ساحل غربی دریای خزر و بخش‌هایی از جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر و بارش پراکنده انتظار می‌رود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین گفت: از امروز تا شنبه (۱۸ تا ۲۲ تیرماه) برای نواحی شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل به سبب تداوم وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. در این مدت برای بخش‌هایی از مرکز کشور در استان‌های سمنان، شمال اصفهان، یزد، شمال کرمان، جنوب تهران، مرکزی و در بخش‌هایی از جنوب غرب کشور در بعدازظهر وزش باد شدید موقتی گاهی خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: طی امروز و فردا (۱۸ و ۱۹ تیرماه) خلیج فارس و در روز پنجشنبه (۲۰ تیرماه) نواحی شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود همچنین فردا (۱۹ تیرماه) برای سواحل دریای خزر کاهش چهار تا شش درجه‌ای دما و از روز جمعه (۲۱ تیرماه) برای بیشتر نواحی کشور روند افزایش دما پیش بینی می‌شود.

وظیفه در پایان درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: فردا (۱۹ تیرماه) آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد و دربعضی ساعات همراه با وزش باد شدید خواهد بود. دمای هوا در این روز در گرم‌ترین و خنک‌ترین زمان به ۳۷ و ۲۳ درجه سانتیگراد می‌رسد همچنین آسمان پایتخت در روز پنجشنبه (۲۰ تیرماه) کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. دمای هوا در گرمترین زمان، ۳۸ درجه سانتیگراد و در خنک‌ترین زمان ۲۴ درجه سانتیگراد خواهد بود.

خواندن خبر در سایت منبع

هوای اصفهان سالم شد

ایمناخبرگزاری ایمنا
هوای اصفهان سالم شد
کیفیت هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین ۹۹ در وضعیت سالم قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان طی ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز سه‌شنبه هجدهم تیرماه با میانگین ۹۹ در وضعیت قابل قبول (سالم) ثبت شد. هم اکنون و در ساعت ۹ صبح نیز هوا با میانگین ۸۵ سالم است.براین اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد بر روی عدد ۱۴۰، خیابان پروین روی عدد ۹۰، خیابان‌های رودکی و استانداری روی عدد ۹۵ و بزرگراه خرازی روی عدد ۷۷ قرار دارد.کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله زرین‌شهر با میانگین ۶۲، سجزی با میانگین ۸۶ و نجف‌آباد با میانگین ۹۲ در وضعیت قابل قبول (سالم) و در شهرهای دولت‌آباد با میانگین ۱۲۱، شاهین شهر با میانگین ۱۰۶، لنجان با میانگین ۱۰۷ و مبارکه با میانگین ۱۰۴ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

خواندن خبر در سایت منبع

هوای تهران برای حساس‌ها ناسالم می‌شود

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری
هوای تهران برای حساس‌ها ناسالم می‌شود
مدیرمدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا از احتمال برقراری شرایط نامطلوب به‌ویژه برای گروه‌های حساس طی برخی ساعات امروز (۱۸ تیرماه) خبرداد.

حسین شهبازی افزود: نتایج حاصل از پیش‌بینی وضعیت کیفیت هوای شهر تهران برای هجدهمین روز از تابستان ۹۸ نشان دهنده احتمال برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا به‌ویژه برای گروه‌های حساس طی بعضی ساعات است. این وضعیت از افزایش موقتی غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق (عمدتا ناشی از احتمال وقوع گرد و خاک) و آلاینده ازن (افزایش موقتی بین ساعات ۲ الی ۶ بعدازظهر) ناشی می‌شود.

وی در ادامه گفت: به تدریج در اواخر وقت امروز (۱۷ تیرماه) از میزان ناپایداری جوی کاسته می‌شود و با تداوم این شرایط تا فردا (۱۸ تیرماه) به همراه ازدیاد حجم تردد خودروها احتمال می‌رود شرایط برای تجمع موقتی آلاینده‌ها در برخی ساعات صبحگاه فراهم شود.

به گفته شهبازی با تغییر شرایط جوی تا بعدازظهر چهارشنبه (۱۹ تیرماه) برای برخی ساعات افزایش میزان ابرناکی و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متربرثانیه انتظار می‌رود که احتمال خیزش گرد و خاک و افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد. بر این اساس با توجه به احتمال افزایش موقتی غلظت آلاینده‌ها (از جمله ذرات معلق و آلاینده ازن) طی برخی ساعات روز چهارشنبه، انتظار می‌رود وضعیت کیفیت هوای بیشتر مناطق پایتخت در آستانه شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته باشد.

وی افزود: تا روز آینده دما افزایش جزئی خواهد یافت.

شهبازی در پایان با بیان اینکه میانگین کیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۶ و هوا در شرایط سالم بود، اظهار کرد: این شاخص هم‌اکنون ۹۳ و هوا در شرایط سالم است.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

ایبناایبنا3 ساعت قبل
وی با بیان اینکه ما مرحله دشواری را پیش رو داریم و باید با نگاه به آینده برنامه‌ای برای ارتقاء بیشتر طراحی کنیم تا در افق دو ساله بتوانیم بستر مناسبی برای اجرای اقتصاد هوشمند فراهم سازیم، تاکید کرد: برای تحقق این امر، باید کارگروه‌های عملیاتی با مشارکت حداکثری صاحبنظران فعال شوند و ضمن ارائه برنامه‌های دقیق، فرآیندهای اجرایی، بطور مستمر مورد پایش قرار گیرد. این گزارش حاکی است، در سومین جلسه شورای راهبری فناوری اطلاعات و ارتباطات که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، گزارش تحلیلی نتایج پنجمین دوره ارزیابی فناوری اطلاعات وزارت متبوع و سازمان‌های تابعه توسط دبیر اجرایی شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات ارائه شد. بر اساس نتایج ارزیابی مذکور، وزارت امور اقتصادی و دارایی از بین ۱۹ وزارتخانه ارزیابی شده، رتبه اول را در «خدمات دولت الکترونیک» کسب کرده است. ▪️بر اساس این گزارش، برای اولین بار بعد از سال ۲۰۰۳، وضعیت شاخص EGDI دولت الکترونیکی ایران، در جهان و آسیا در جایگاه بهتر از میانگین قرار گرفته و رتبه ایران در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال ۲۰۱۶ ارتقاء ۲۰ رتبه‌ای را تجربه کرده است. در این جلسه اعضاء ضمن بحث و تبادل نظر در مورد گزارش تحلیلی نتایج پنجمین دوره ارزیابی فناوری اطلاعات و ارتباطات، در خصوص بهبود نحوه ارزیابی دستگاه‌های اجرایی پیشنهاداتی را مطرح کردند و مقرر شد تیم ارزیابی در تعامل با وزارتخانه، گزارش‌های تحلیلی و تفصیلی از وضعیت خدمات الکترونیکی سازمان‌های تابعه وزارت ارائه نمایند.

فیلم | جان باختن ۱۷نفر در دو حادثه رانندگی در خوانسار و ایرانشهر

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
عباس ایروانی مالک گروه قطعات خودروی عظام گفت: ما یکی از تامین‌کنندگان اصلی قطعات برای خودروسازان بزرگ هستیم و طی سال‌های گذشته، علی‌رغم فشارهای گسترده اقتصادی و تحریم‌های بین‌المللی، توانستیم نیاز خودروسازان و عموم مردم را به قطعات یدکی خودرو تامین کنیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
نماینده مردم هویزه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود که بر اثر سیل ایجاد شده است، گفت: امروز مردم زیر فشار خرابی‌های ناشی از سیل زجر می‌کشند و مانند دفاع مقدس با محرومیت مبارزه می‌کنند. به گزارش ایسنا، قاسم ساعدی نماینده مردم هویزه در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس گفت: هنوز زیرساخت‌های تخریب‌شده دشت آزادگان هویزه دست نخورده مانده است. امروز مردم آن منطقه مانند دوران هشت سال دفاع مقدس در جهت مبارزه با محرومیت بوده و زیر فشار خرابی‌های ناشی از سیل زجر می‌کشند. وی خطاب به وزیر کشور بیان کرد: امروز وزارت کشور در جهت تأمین زیرساخت‌های شهری حوزه انتخابیه که در اثر سه ماه مجاورت با سیلاب و پس زدن آب‌های زیرزمینی دچار مشکل شده است، اقدام می‌کرد. انتظار داشتیم وزارت کشور در جهت تأمین آسفالت و بهسازی شهری نیز اقدام کند ولی نه در سطح استانی و نه در سطح مرکز علیرغم مکاتبات متعدد قدمی برداشت نشده است.

سخنان رهبرمعظم انقلاب درباره توقیف نفتکش توسط انگلستان +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل

ترامپ نژاد پرست باید استیضاح شود

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، رشیده طلیب در واکنش به اظهارات توهین آمیز ترامپ علیه چهار نماینده زن دموکرات گفت: ترامپ فردی نژاد پرست است و باید استیضاح شود. رشیده طلیب نماینده فلسطینی تبار و مسلمان از میشیگان در مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه چهار نماینده زن دموکرات که گفته بود باید به کشور‌های خود بازگردند و آمریکا را ترک کنند، گفت: همه می‌دانیم این توییت‌ها و اظهارنظر‌های جدید رئیس جمهور دنباله برنامه‌های نژادپرستانه و بیگانه هراسی‌های وی است. نمی‌توانیم اجازه دهیم این اقدامات نفرت انگیز رئیس جمهور توجه ما را از اقدامات مهم برای مسئول دانستن این دولت برای این اوضاع تحقیرآمیز در مرز که در آنجا کودکان را از خانواده هایشان جدا کرده‌اند و آن‌ها را در شرایطی غیرقانونی و وحشتناک نگهداری می‌کنند، منحرف کند. انتخاب شدم که برای این اهداف مبارزه کنم. من به عنوان نماینده مجلس نمایندگان از حوزه ۱۳ میشیگان انتخاب شدم تا در کنگره علیه سیطره شرکت‌های بزرگ و فساد در کشور مبارزه کنم به این معنی که باید از استیضاح این رئیس جمهور و اقداماتش، دولت و افرادی که وی منصوب کرده است، حمایت کنم. متاسفانه این نخستین بار نبوده و آخرین بار هم نخواهد بود که چنین لحن زننده و متعصبانه را از رئیس جمهور می‌شنویم. می‌دانیم وی فردی متعصب است و همچنین می‌دانیم وی و دولتش همواره دست به اقداماتی زده‌اند که مردم آمریکا را آزرده کرده است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
افزایش آپشن‌ها ۳۰۱ در برنامه‌های ایران خودرو قراردارد و لذا پیش بینی شده تا ۲ مورد استفاده از سقف سانروف و نصب مولتی مدیا جدید به پژو ۳۰۱ اضافه شود. ۳ ماه پس از ارائه خودرو به صورت دستی نمونه گیربکس اتوماتیک نیز روانه بازار خواهد شد. پژو ۳۰۱ بناست تا در ۲ تیپ ساده و فول تولید شود که در ابتدا نوع فول آن روانه بازار می‌شود. به گفته منصوری پژو ۳۰۱ ایرانی از مدل ۲۰۱۷ این خودرو برداشت شده است و توانسته است کلیه استاندارهای ۸۵ گانه را اخذ کند. هنوز ایران خودرو در مورد قیمت این خودرو هیچگونه اظهار نظری نکرده است و بنابر این قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است.

اخبار بیشتر